Garage Stam de I ven I HOPPENBROUWERS HET ARGUMENT VAN DE KOGEL Foxboro op voorgrond bij bedrijfszwemwedstrijden UITSTEL van ETENSTIJD GEVRAAGD OOK EEN OPLOSSING SOESTERBERG Lichtgewicht Kostuums 119.— vers bij uw bakker»! Politie verscherpt optreden in laatste weken van juni Drie Lindnerteams bij laatste voetbal-acht STAM RENAULT 4-deurs Voordelen R8 ƒ5595,- R10 6250,- RENAULT maakt uw leven rijker Samen op school Daarom DE OPENBARE SCHOOL S.E.C. veteranentoernooi HEES ZET SOESTERBERG MET 5-0 AAN DE KANT GEEF VADER TEN MINSTE ÉÉN BOEK Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. Veiling van huizen Medische Dienst Avondvierdaagse Bejaardentocht Jeugdvoetbaltoernooi Hengelcompetitie Spreekuur gemeenteraads leden eierbeschuit K.V.O. -successen Slotavond Vrouwengilde Geslaagd Toneeluitvoering bij Interlas Actie „De vrachtwagen in het verkeer" Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 VRIJDAG 14 JUNI 1968 Weer heeft een pistool meegesproken ln de Amerikaanse politiek - hetzelfde zinloze geweld dat zich nu tegen Ro- bert F. Kennedy keerde had dit jaar reeds dominee Martin Luther King voor goed het zwijgen opgelegd. En nog steeds in de herinnering leven de scho ten die in 1963 in Dallas een einde maakten aan het leven van president John F. Kennedy. Een zinloos geweld omdat de kogel nimmer een argument kan zijn dat bij draagt tot een oplossing van problemen. Integendeel: de haat kan er slechts door aangewakkerd worden. En aan redenen oni te haten is momenteel in de V.S. geen gebrek. De drie genoemde zijn niet de enige politieke moordaanslagen van de laatste tijd: ook de leider der Zwarte Moslims, Malcolm X en nazi-voorman Lincoln Rockwell werden gedood om politieke redenen, vermoedelijk als uitwas van innerlijke machtsstrijd in hun extremis tische bewegingen. Bij de aanslagen op de twee Kennedy's en King ligt het anders. Men hoeft niet te gaan denken aan complotten om vast te stellen dat de voornaamste re den waarom deze drie in brede kring gehaat werden ligt in hun ijveren voor gelijke burgerrechten voor alle Ameri kanen, ongeacht hun huidskleur. Men mag rustig aannemen dat alle drie de schutters geestelijk gestoord zijn ge weest. Maar daarmee is de Amerikaan se samenleving niet af van de verant woordelijkheid voor de gewelddaden: zij heeft getolereerd dat juist over dit punt van menselijkheid en rechtvaardigheid een tweedracht is ontstaan die de sfeer heeft gewekt waarin labielere geesten ertoe kwamen de mannen uit de weg te ruimen die streefden naar een beter Amerika. Historisch is Amerika altijd een land van geweld geweest en de wild-west- films houden die traditie nog altijd le vend, zoals ook de wetten die het sim pel maken voor ieder zich te voorzien van vuurwapenen. Dat recht op wapenbezit is voor de V.S. een symbool geweest voor de indi viduele vrijheid en men heeft er nooit aan willen tornen, hoewel meer dan eens hachelijke toestanden erdoor zijn ontstaan, zoals in de hoogtijdagen van de gangsterbenden. Nu met steeds groter frekwentie de beste zonen van het land ten offer gaan vallen aan de haat van een politieke onderwereld, lijkt het geruststellend dat er een wet op de handel in vuurwape nen is aangenomen. Maar die wet is een farce. Ze heeft alleen betrekking op kleine en niet op grote wapens. Een controle op wapenbezit is in Amerika praktisch onuitvoerbaar en de georga niseerde misdaad zal wel revolvers gaan verhandelen, nu de liefhebber ze niet meer in de wapenwinkels, het waren huis en de postorderbedrijven kan ko pen. Dinsdagavond is in het kader van de zesde Soester Bedrijfssportcompetitie een omvangrijk zwemprogramma afgewerkt. Vooral Foxboro boekte bij de zwem wedstrijden veel successen. Het bedrijf won alle drie de estafettenummers en was in de finales van de individuele nummers doorgaans ook royaal verte genwoordigd. Het winnen van de 4 x 50 meter estafette dames leverde voor Foxboro, weinig moeilijkheden op, want het kwartet van dit bedrijf stond als enige op het startblok van het Soester Natuurbad. De tijd, die de vier meisjes van Foxboro zwommen, was 3.17,3 mi nuten. Een dubbele triomf behaalde Foxboro bij de 4 x 50 meter estafette voor gemengde ploegen. Foxboro 1 ze gevierde in een tijd van 2.32.6 minuten, gevolgd door Foxboro 2 in 2.58,0 min. Het viertal van Arco werd derde in 3.10.2 min. en De Munt vierde in 3.25.7 min. Tenslotte eindigde ook de 4 x 50 meter heren in een overwinning voor Foxboro. De tijd was 2.45.7. Stam werd tweede met een tijd van 3.20.2 minuten. Ook de persoonlijke nummers brachten de estafette-win na ars de nodige succes sen. Zo won Marjan Groeneveld voor Foxboro de 50 meter schoolslag dames in 44.0 seconden. Tweede werd Joke van de Hoed van Arco in 48.2 sec. en derde Lonnie van de Brink, weer van Foxboro in 48,8 seconden. De 50 meter vrije slag dames werd een overwinning voor Joke van de Hoed van Arco. Zij tikte na 39,9 seconden aan, ruim een seconde voor Lonnie van de Broek van Foxboro, die er 41 secon den over deed. Derde werd Lynn Bas ten van Foxboro in 43.0 seconden. Van Kooy beheerste de beide heren- nummers. W. Harskamp won de 50 me ter schoolslag heren in 41,1 seconde, waarmede hij 0,6 seconden sneller was dan K. Mimpen van Foxboro. Derde werd H. Wegerif van De Munt. Zijn tijd was 42,9 sec. De 50 meter vrije slag heren eindigde in een zege voor Joop Kamer van Van Kooy. Hij deed er 32,4 seconden over. T. de Zoete van Frejo tikte als tweede aan in een tijd van 33.2 seconden, terwijl D. Broekman van Foxboro op de derde plaats eindig de in een tijd van 34.9 seconden. Een waterpolowedstrijd tussen een ze vental van Van Kooy en ,.de rest" (van de bedrijfssportdeelnemers) eindigde na een enerverende strijd in een 3-3 gelijk spel. De volledige resultaten van de zwem- finales van afgelopen dinsdag waren: 50 meter schoolslag dames: 1. Marjan Groeneveld (Foxboro). 44,0 sec.; 2. Joke van de Hoed (Arco), 48.2 sec.; 3. Lonnie van de Broek (Foxboro), 48.8 seconden; 4. Ellen Vos (Dalco), 49.1 seconden; 5. Alie van de Hoed (Arco). 50.4 sec. 6. OESTDIJK (in één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 Mej. J. Kooy (De Munt), 54.4 sec.; 7. Ellie de Bree (Foxboro) 55.6 sec.; 8. Bettie van Klooster (Foxboro), 57.3 se conden. 50 meter vrije slag dames: 1. Alie van de Hoed (Arco), 39.9 sec.; 2. Lonnie van de Broek (Foxboro). 41.0 sec.; 3. Lynn Basten (Foxboro), 43.0 sec.; 4. El len Vos (Dalco), 46.1 sec.; 5. Joke van de Hoed (Arco), 46.8 sec. 50 meter schoolslag heren: 1. W. Hars kamp (Van Kooy), 41.1 sec.; 2. K. Mim pen (Foxboro). 41,7 sec.; 3. H. Wegerif (De Munt), 42,9 sec.; 4. J. v. d. Brink (Foxboro), 43.8 sec.; 5. F. Fonken (Arco), 43.9 sec.; 6. D. Broekman (Foxboro), 43.9 sec.; 7. J. v. d. Linden, (Lindner), 44.0 sec.; 8. P. Breevaart (Stam), 45.1 sec. 50 meter vrije slag heren: 1. J. Kamer (Van Kooy), 32.4 sec. 2. T. de Zoete (Frejo), 33.2 sec.; 3. D. Broekman (Fox boro). 34.9 sec.; 4. J. v. d. Linden (Lind ner), 35.6 sec.; 5. H. Schilder (Foxboro), 38.4 sec.; 6. H. Vlijm (Foxboro) 38.7 sec.; 7. I. Vink (Foxboro), 39.5 sec.; 8. G. An- genant (Coca Cola), 42.0 seconden. 4 x 50 meter estafette gemengd: 1. Foxboro 1. 2.32.6 min.; 2. Foxboro 2, Samen met meer saamhorigheid en verdraagzaamheid in de maatschappij Is u ook lid van Volksonderwijs Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Secr. Alb. Hahnweg 21, telefoon 5585. 2.58.0 min.; 3. Arco, 3.10.2 min.; 4. De Munt, 3.25.7 min. 4 x 50 meter estafette heren: 1. Fox boro, 2.45.7 min.; 2. Stam, 3.20,2 min. 4 x 50 meter estafette dames: 1. Fox boro, 3.17.3 min. Een prestatietocht, waaraan ruim hon derd personen van vijftien verschillen de bedrijven deelnamen, besloot het on derdeel zwemmen. Maandagavond werd het voetbalpro gramma met de wedstrijden in de pou les voortgezet. Opnieuw bleek het krachtverschil in de meeste poules niet zo erg groot. In vijf van de dertien groepen viel de beslissing namelijk door een beter doelgemiddelde. Vijf teams behoefden tot dusver geen enkel punt af te staan en werden dan ook onbe dreigd poulewinnaar. Dat waren de teams van Lindner 1, Foxboro 1, Van Kooy 1, Van Kooy 4 en Lindner 5. Lindner 4. Foxboro 4, Klomp en Procar bleven wel ongeslagen, maar moesten wel een gelijk spel toestaan, wat bete kende, dat zij alleen dankzij een beter doelgemiddelde de volgende ronde haal den. Ceramiek en Zonnegloren konden zich ondanks een nederlaag in hun pou le toch plaatsen voor de volgende ronde zij het ook weer dankzij een beter doelgemiddelde. De dertien poulewin naars spelen nu volgens afvalsysteem tegen elkaar. Voor een deel is dat maan dagavond al gebeurd. Lindner 1 en Pro car stonden reeds tegenover elkaar, zonder veel resultaat overigens, want toen de speeltijd verstreken was, bleek er aan de score nog niets veranderd. Strafschoppen moesten de beslissing ne men. Lindner werd uiteindelijk win naar. Hetzelfde gebeurde bij de wed strijd Foxboro 1-Zonnegloren. Hier was het Foxboro, dat de strafschoppen iets zuiverder nam en daarmede bij de laat ste acht kwam. Van Kooy 1 schakelde Klomp 1 met 1-0 uit, waardoor de laat ste acht zijn geworden Lindner 1, Lind ner 4 en Lindner 5, Foxboro 1 en Het verheugt ons, dat onze regering be reid is de wapenleveranties aan Nigerië op te schorten. Het was ook al te gek. dat juist het vredelievende Nederland grote hoeveelheden munitie naar Nigerië stuurde, nu het in burgeroorlog is ge wikkeld met de stammen in Biafra. Wie de vrede wil bevorderen, stuurt geen wapens naar oorlogvoerende partijen. Helaas heeft ons kabinet het niet zelf kunnen bedenken en moest er eerst eens de aandacht op worden gevestigd. vaderdag boekendag boeken voor vader dag alle vaders vragen boeken voor alle vaders zijn er boeken voor vaders met snorren en vaders met buiken voor va ders die snurken heel veel boeken gezel lig zelf zoeken hele grote hele dure span nende leuke interessante dikke en dunne hele goedkope eindeloos veel boeken bij GJ WESSELS Soesierbergsesuaat 53-td 2413 SOtST De zendtijd voor televisieprogramma's wordt nu per jaar met 3 a 4 uur uit gebreid. Dat betekent, dat wij over en kele jaren ook overdag veel kunnen kij ken. De scholen mogen zich er wel bij tijds over beraden, wanneer de kinderen dan huiswerk kunnen maken. De orga nisaties dienen zich te bezinnen hoe zij dan nog leden naar bijeenkomsten kun nen trekken. Voor de werkgevers komt de vraag op, of de werktijden dan moe ten worden aangepast of verschoven. Eén deel van de dag mogen de omroepen echter niet in beslag nemen, dat is de tijd van de gezamenlijke maaltijden. Als wij dan geen rust meer hebben in huis, Wijft er van een gezinsleven helemaal niets meer over. Het S.E.C.-veteranentoernooi is bijna geëindigd, doch de beslissing moet nog vallen. Omtrent een verdeling der prij zen is zelfs nog helemaal niets te zeg gen, al is het wel zeker, dat B.D.C. en S.E.C. zich in ieder geval van de twee de plaats hebben verzekerd. Wie van beide winnaar zal worden, moet mor genavond om zeven uur worden uitge maakt. Na de nogal verassende 5-0 overwinning van Hees op Soesterberg deze week, is de strijd om de derde plaats nog helemaal open. Wanneer morgenavond V.V.Z. de laatste wed strijd van Hees zou winnen, zijn Soes terberg, V.V.Z. en Hees gelijk geëindigd en zullen strafschoppen moeten gaan beslissen, wie de derde rijs mee naar huis mag nemen. Op dit moment komt dus nog elk veteranenelftal voor een prijs in aanmerking, al zijn de kansen van V.V.Z. niet het grootst. Hees won dinsdag nogal verrassend van Soesterberg, dat in de eerste helft van het toernooi aardig op weg leek om een hoge klassering te gaan bereiken. Het heeft er lange tijd ook niet naar uit gezien, dat Hees zo royaal zou gaan winnen. Bij de rust was de stand name lijk nog altijd dubbelblank. Nadat in de tweede helft eerst Bloemendal een strafschop had gemist, scoorde Piet Kok 1-0 voor Hees. Een nogal ongelukkige terugspeelbal in de Soesterbergse defen sie hielp Hees aan een makkelijk ver diende 2-0 voorsprong. Kort daarop scoorde de Hees-linksbuten 3-0 en stak Soesterberg Hees nogmaals de helpende hand toe door in eigen doel te schieten. Bloemendal maakte zijn fout kort voor het einde nog goed door de eindstand op 5-0 in het voordeel van Hees te be palen. De resultaten van de tot nu toe gespeel de wedstrijden zijn V.V.Z.-B.D.C. 1-2, S.E.C.-Hees 2-0, Soesterberg-V.V.Z. 4-0, B.D.C.-Hees 2-1, S.E.C.-Soesterberg 4-3. B.D.C.-Soesterberg 5-0, S.E.C.-V.V.Z. 1-0 en Soesterberg-Hees 0-5. Door deze uitslagen is de stand nu geworden: 1 B.D.C. 3 6 9-2; 2. S.E.C. 3 6 7-3; 3^ Hees 3 2 6-4; 4. Soesterberg 4 2 7-14 en 5. V.V.Z. 3 0 1-7. Na afloop van de beslissende wedstrij den S.E.C.-B.D.C. en V.V.Z.-Hees wordt morgen in de kantine van S.E.C. een waardig feest tot besluit van dit toer nooi gevierd. SPORTARTIKELEN CAMPING SPIJKERBROEKEN Koninginnelaan 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. Blijkens klachten van de algemeen rijksarchivaris dr. L. van der Gouw heerst er bij ons rijksarchief een ver schrikkelijke achterstand, zowel wat be treft de outillage alsook wat betreft de archiefinhoud. Landkaarten die samen miljoenen guldens waard zijn, liggen er opgetast als oude kranten. Er is een wetenschappelijke achterstand van tien tallen jaren. Als er bouwtechnische voorzieningen noodzakelijk waren, wer den die na jarenlang corresponderen af gedaan met stukken hardboard en ijzer- draad. Nu dit bekend werd, zou men verwach ten dat de minister eens kon ingrijpen en dat er iets verbeterd zou worden aan deze toestanden. Welnu, de minister heeft inderdaad ingegrepen. Mej. dr. M. A. M. Klompé heeft de algemeen rijksarchivaris, die per 1 september (op grond van de gewraakte toestanden) ontslag had aangevraagd, verzocht eer der heen te gaan. Foxboro 4, Van Kooy 1 en Van Kooy 4 en Ceramiek. De ploegen zijn op de voorlaatste voet baldag aanmerkelijk minder productief geweest dan de beide voorgaande voet- baldagen. In 23 wedstrijden werden maar 43 doelpunten gescoord, wat neer komt op nog geen twee per wedstrijd. De beide voorgaande dagen kwam men in 25 wedstrijden tot een productie van 72 en 76 doelpunten, drie per wedstrijd. De meeste doelpunten scoorde Foxboro, namelijk vijf, hoewel Foxboro 4, Lind ner 5, het uitgeschakelde P.T.T. en Van Kooy l ook weinig medelijden met hun tegenstander hadden. Zij wonnen alle met 4-0. De resultaten van de maan dag gespeelde wedstrijden waren: Arca-Branson 0-1, Van Asch 2-Klomp 1 0-0, Super Cleaner-Rademaker 2-1, Foxboro 1-Lindner 2 5-1, Bosman 1- Brandweer 2 2-0, Bosman 2-Van Kooy 4 0-2, Gemeente-Treling Suik 1-0, Brandweer 1-Foxboro 3 2-0. Dalco-Pro- car 0-0, Ceramiek-Stork-Frejo 1-0, Van Kooy 1-Lindner 3 4-0, P.T.T.-Warmte Energie 4-0, Gemeentewerken-Stam 0-0, Progress-Zonnegloren 2-0, Houdijk-v. d. Dijssel 1-2, Van Kooy 2-Lindner 4 0-0, Van Asch 1-v. d. Munt 0-2, Klomp 2- Van Hengstum 0-1, Arma-Lindner 5 0-4, Van Kooy 3-Foxboro 4 0-4 .Lind ner 1-Procar 0-0 (Lindner wint na strafschoppen), Foxboro 1-Zonnegloren 0-0 (Foxboro wint na strafschoppen) en Van Kooy 1-Klomp 1 1-0. Notaris M. H. A. van Veeren verkocht dinsdagavond in hotel „De Gouden Ploeg" de navolgende percelen: a. Woonhuis Nachtegaalweg 9. Ingezet op 17.500,door C. Valkenet, alhier. Afgemijnd met ƒ200.door A. A. van Breukelen, alhier. b. Woonhuis Nachtegaalweg 11. Inge zet op 19.500,— door C. Valkenet, al hier. Afgemijnd met 1000,door A. A. van Breukelen te Soest. Combinatie percelen a. en b. afgemijnd met 400,door A. A. van Breukelen, alhier. Helft van dubbele villa, Pelikaan- weg 16. Ingezet op 22.500,door J. Baars te Soest. Afgemijnd met 1000, door J. Rademaker, alhier, d. Helft van dubbele villa, Schrikslaan 29. Ingezet op 28.000,door C. Valke net, alhier. Afgemijnd met ƒ2000, door A. A. van Breukelen, alhier. Helft van dubbele villa Schrikslaan 31. Ingezet op ƒ26.000,door C. Valke net, alhier. Afgemijnd met 100,door A. A. van Breukelen, alhier, na com binatie van percelen d. en e. f. Grote stenen bedrijfsloods aan het le Heeserlaantje. Ingezet op 75.000,- door H. A. Butzelaar, alhier. Niet af gemijnd. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tele foon 03404-31574. neemt in het a.s. week einde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg en L. H. Brandt en A. W. Moll van Cha- rante, beiden te Den Dolder. Ongeveer 600 deelnemers hebben zich gemeld voor de Avondvierdaagse, waar van 120 senioren en 480 junioren. De wandelclub Wing van de Johannesstich- ting (51), de Openbare school (89), de Chr. school 91. Titus Brandsmaschool (34), Carolusschool (60). Boskabouters (12). Fakkeldraagsters (16), welpen St. Michaëlsgroep (18), Willemijntje (15), K.V.O. (22), Alta Vista (13), drumband Laetitia (23), individuelen (125). De jaarlijkse grote bejaardentocht on der auspiciën van de Oranjevereniging ..Wilhelmina" zal dit jaar worden ge houden op donderdag 20 juni, waarbij de Soesterbergers van 65 jaar en ouder 's morgens om 9 uur van het Dorpsplein zullen vertrekken. Tot en met zater dag 15 juni kan men zich aanmelden bij de heer J. Baars, Amersfoortsestraat 77a. telefoon 03490-15733. Zaterdag 15 juni gaan de D-aspiranten van de v.v. Soestreberg deelnemen aan het D.O.S.C.-toernooi in Den Dolder. De wedstrijdcommissie van de Zeister1 Hengelaars Vereniging maakt de Soes terbergse leden bekend, dat op 15 en 16 juni de hengelcompetitie begint voor het clubkampioenschap. Het wedstrijdschema luidt: 15 en 16 juni en 22 en 23 juni Leidse Rijn bij het gemaal; 24 en 25 augustus en 7 en 8 september Knollemans Hoek. Er wordt gevist op witvis (minimaal 15 cm) met een hengel, normaal geaasd; tijdsduur 2 maal anderhalf uur. De drie hoogst geklasseerde wedstrijden zijn prijsbepalend over het totaal. Vertrek 's morgens om 6 uur vanaf station Zeist. Opgave bij de heer Vas- tenburg. Emmastraat te Zeist en bij de wedstrijdcommissie. Ook in Soestreberg zullen eens per maand Soester raadsleden van de K.V.P. zitting houden in De Hoeksteen en trachten vragen te beantwoorden of problemen te bespreken aangaande de gemeente. Op zaterdag 8 juni j.1. is men hiermee begonnen. Van de raadsleden waren aanwezig mevrouw Walter-Van der Togt (wethouder openbare werken) en de heer Storimans. VAN WEEDESTRAAT 80-82 PROCES. Als een advocaat voor iemand een proces heeft gewonnen, moet dan degene die dit proces heeft gewon nen zelf zorgen dat hij het hem toeko mende krijgt of moet de winnende pro cureur dit doen? Kan de winnende par tij genoodzaakt worden om via zijn pro cureur na te gaan waar de verliezende partij werkt en of die b.v. ook in het bezit van een auto is Antwoord: In het algemeen zal de advo caat welke voor zijn cliënt een procedure heeft gewonnen ervoor zorg dragen dat het vonnis ten uitvoer wordt gelegd. De cliënt zal echter de advocaat moeten voorlichten over de verhaalsmogelijkhe- den welke de tegenpartij biedt. De even tuele kosten van een dergelijke voorlich ting komen geheel ten laste van de par tij welke ten uitvoerlegging van het von nis wenst. A.O.W. OVERMAKEN. Ik haal mijn maandelijkse a.o.w. aan het postkantoor maar wil het graag laten overmaken aan een bank. Hoe moet ik dat regelen? Antwoord: Voor het laten overschrijven van uw a.o.w.-uitkering op uw bankre kening kunt u een desbetreffend schrif telijk verzoek richten tot de Raad van Arbeid in Amersfoort. Hierbij dient u behalve het gironummer van de bank ook het nummer van uw spaarrekening op te geven. OVERSTEKEND WILD. Wie be schermt de weggebruiker indien deze schade oploopt door overstekend wild Antwoord: Het lijkt wel of iedereen be schermd moet worden, doch u vergeet, dat het gehele maatschappelijke leven nu eenmaal zekere risico's met zich brengt. Als wij nu eens stilstaan bij de voetgan ger en diens bescherming. Deze vindt hij op de „zebrapaden". Ieder die hem daar aanrijdt is onherroepelijk schuldig, mits deze voetganger zich uiteraard normaal gedroeg (met abnormalen is geen reke ning te houden). Nu de weggebruiker die zich als automobilist door een bosrijk gebied begeeft. Hij vindt daar langs de weg het bekende bord „overstekend wild over duizend meter". Dit bord be helst niet een gewone mededeling doch een waarschuwing, waarop hij als ieder normaal mens kan reageren door vaart te minderen en scherp uit te kijken. Als er toch iets gebeurt is het enige artikel dat nog bescherming biedt art. 1404 van het B.W.: „De eigenaar van een dier., is zolang het zelve tot zijn gebruik ver strek*, aansprakelijk voor de schade, welke het dier heeft veroorzaakt..." enz, Maar hier hebt u in dergelijke gevallen ook niets aan want wild behoort nie mand toe. Geen verdere bescherming dus van de autorijder die opbotst tegen overstekend wild. In het stuk begonnen, na een vrolijk balmasqué, bij de thuiskomst de moei lijkheden, tot groot vermaak van het publiek. Medewerking werd verleend door de dames Schoenmaker, Westra, Ouderkerk en Weselkamp en de heren Majoor, Schoenmaker, Koning en De Jager, onder regie van de heer Lubber- sen. Het senioren-twaalftal, de A- en C-as- piranten en pupillen D van K.V.O. heb ben met succes deelgenomen aan het G.U.K.B.-toernooi in Zeist. De senioren behaalde de eerste prijs door twee overwinningen en een gelijkspel. Door twee verloren partijen en slechts één overwinning moesten de A-aspiran ten genoegen nemen met een derde plaats. De C-aspiranten boekten meer succes door twee overwinningen en een gelijkspel, waardoor de eerste plaats werd bereikt: Pupillen D won vier wedstrijden van Vinken met 4-0, tref fers van Rina Theus (2 x), Esmée Apon en Chris Boone. Van „Huizen" werd met 1-0 gewonnen, dankzij een doelpunt van Gijsbert de Boer. Een 5-0 zege werd behaald op „Gebria", waarbij ge scoord werd door Chris Boone (2 x), Corrie de Groot (2 x) en Ria Hoffmann Van „Vogel" werd met 4-1 gewonnen door twee doelpunten van Peter van VILt en Esmée Apon. Het toernooi was uitstekend georganiseerd door de korf balverenging Tovers. De belangstelling voor de sluitings avond van de afdeling Soesterberg van het Katholiek Vrouwengilde was dit jaar wel bijzonder groot. Ongeveer 125 dames waren die avond te gast van het K.V.G., dat een hoedenshow presenteer de van Maison Desirée uit Amersfoort, terwijl de firma Straus uit Zeist een japonnenshow verzorgde. Onder de enthousiaste dames werden enige leuke prijzen verloot. Aan de Academie Artibus te Utrecht werd het einddiploma in de afdeling Modevormgeving behaald door mejuf frouw L. de Graaf, Soesterberg. In de kantine van Interlas heeft de eigen toneelgroep van de personeels vereniging een leuke opvoering gege ven van de vermakelijke klucht „Ge vaarlijk snoepgoed" van Max Andrea. Zoals na elke periode van voorlichting en propaganda in het kader van de kernthema-acties van het Verbond voor Veilig Verkeer, wordt ook ditmaal de lopende kwartaal-actie „De vrachtwa gen in het verkeer" gevolgd door een periode van repressief optreden door Rijks- en Gemeentepolitie. Dit optreden vindt plaats van 17 tot en met 29 juni a.s. en is in het bijzonder gericht op onjuist weggedrag van vrachtwagenbe stuurders en fietsers alsmede op de technische toestand van de door hen bestuurde voertuigen. Een groot aantal Nederlandse vracht autochauffeurs staat bekend als bekwa me en correcte weggebruikers, die met een groot verantwoordelijkheidsgevoel aan het verkeer deelnemen. Onder hen schuilen echter ook personen die het met de gedragsregels niet te nauw ne men en daardoor veiligheid en leven van andere weggebruikers in gevaar brengen. Tegen deze laatste categorie zal het politie-optreden gericht zijn. Met name zal gelet worden op: het plotseling en zonder duidelijk te ken van richting of rijstrook veran deren; het zonder de nodige voorzichtigheid oprijden van kruispunten; het na een inhaalmanoeuvre snijden van de ingehaalde; het niet betrachten van de nodige voorzichtigheid bij het afbuigen naar rechts zodat andere weggebruikers (met name fietsers) worden klemge reden. Wat de technische staat van het voer tuig betreft zal in het bijzonder aan dacht worden geschonken aan: stuurin richting, remmen, veren, koppelingen voor aanhangwagens, verlichting, stop lichten, richtingsaanwijzers, lengtedrie hoeken, banden, wielen, spiegels, rui tenwissers, belading, overbelading etc Tegelijkertijd zal de controle zich rich ten op de vereiste papieren en de na leving van de bepalingen van de Rij- tijdenwet (o.a. werkboekje). Botsingen tussen fietsers en vracht auto's hebben vaak voor de fietsers fatale gevolgen. Voorzover daarvan de oorzaken bij de fietsers liggen zijn deze vaak te vinden het onvoldoende rechts houden door de fietsers; het met te veel fietsers naast elkaar rijden of inhalen; het onbesuist rijden of stoeien op de fiets (vooral door de jeugd); het linksaf slaan op de fiets zonder eerst om te kijken en richting aan te geven. Dit laatste komt vooral voor bij jeug dige personen en bejaarden. Het zijn in het bijzonder deze punten, waarop het politiële optreden met betrekking tot de fietsers gericht zijn. Daarnaast moeten de fietsers vooral oog hebben voor de problemen van de naar rechts afbuigende vrachtwagenbestuur der, die rechts naast zijn voertuig al leen dat deel van de weg kan overzien, dat door zijn spiegel bestreken wordt. De fietsers dienen er vooral rekening mee te houden dat bij het nemen van een bocht de voorwielen van een vracht auto (en dit geldt ook voor andere voertuigen) een grotere boog beschrij ven dan de achterwielen, waardoor de fietsers tussen de achterkant van het voertuig en de trottoirband beklemd kunnen raken.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5