Garage Stam Opnieuw f 195.500.- voor brandweerkazerne Gemeenteraadsvergadering M. TUSSEN vérs bü uw bakker* Rouw- en Trouwk leding STAM RENAULT 4-deurs Voordelen R8 ƒ5595,- R10 6250,— RENAULT maakt uw leven rijker ÉiilSsj Eigen karakter BAARN Speciaalzaak dameskonfektie. Voor V,* Baby Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Geslaagd Ledental van het Groene Kruis neemt steeds toe Voetbal op K.P.S.-terrein Zilmeta eierbeschuit VRIJDAG 21 JUNI 1968 De gemeenteraad kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen, ten einde een uit 33 punten bestaande agen da te behandelen. Of het door de warmte kwam of door een gedegen voorbereiding in de diverse commissies, maar het werden praktisch allen kamerstukken, doordat zeer wei nig commentaar op de voorstellen werd gegeven. Het eigenaardige feit deed zich echter voor, dat over een punt. en wel bij agendapunt 22, waarbij werd voor gesteld wederom 195.500,beschik baar te stellen voor de nieuwe brand weerkazerne, de vergadering in beslo ten kring werd voortgezet en de pers de zaal moest verlaten. Wij kunnen der halve niet mededelen, wat de oorzaak van deze geheime bespreking is geweest. Veel nut schijnt de discussie niet gehad te hebben, want toen de pers weer toe gelaten werd kreeg men te horen, dat het voorstel was aangenomen. Na de gebruikelijke opening kwam de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen d.d. 20 maart 1968, 17 april 1968, alsmede van de besloten ver gadering d.d. 15 mei 1968. Na een opmerking van de heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) werden de notulen vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 9 mei 1968 van bur gemeester en wethouders inzake de op making van bestemmingsplannen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 6 juni 1968 van bur gemeester en wethouders inzake het gas- apparaten service- en onderhoudsdienst G.A.S.O. met voorstel de daarin bedoel de medewerking te verlenen. c. Schrijven van H. de Berg d.d. 24 mei 1968 inzake de uitvoering van enige werkzaamheden met voorstel dit schrij ven in handen te stellen van burge meester en wethouders om advie. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. e. Aanbieding overeenkomstig de ge meenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst in het district Baarn en Omstreken van de rekening over 1967 en de eerste begrotingswijziging over dat jaar alsmede de begroting voor he jaar 1969 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. f. Aanbieding overeenkomstig het be paalde in artikel 5 van de Verordening regelende het financieel beheer en de financiële administratie van „De Be- stuursschool Utrecht" van de ontwerp begroting voor het schooljaar 1968/1969 met voorstel hiermede accoord '.c gaan. g. K.B. van 26 april 1968. nr. 2, inhou dende goedkeuring van de verordening op de heffing en invordering van school gelden voor het verstrekken van open baar kleuteronderwijs in de gemeente Soest, met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen. h. Brief van het Stichtingsbestuur van het Soester Natuurbad met betrekking tot de derde begrotingswijziging 1967 Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Uitgezonderd ingekomen stuk 2 b, dat werd aangehouden, werden alle stukken voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel inzake de aanleg van wa terleiding op grond van de regeling be treffende bijdragen in de drinkwater voorziening van super-onrendabele per celen. Het perceel le Heezerlaantje 58 zal op bepaalde voorwaarden van waterleiding worden voorzien en B. en W. vragen de raad hiervoor goedkeuring. Het voorstel werd goedgekeurd. 4. Voorstel tot verkoop van grond, ge legen: a. nabij de Gallenkamp Pelsweg aan de P.U.E.M. N.V.; b. nabij de Beetzlaan aan R. M. Vos kuilen: c. nabij de Nieuweweg aan D. Huis man; d. aan de Merelweg aan J. B. Grift; e. aan de Merelweg aan A. J. A. van den Oord; f. aan de Birkstraat aan A. Th. Snij ders; g. \an de Birkstraat aan E. A. van den Hengel. Besloten werd tot de navolgende ver kopen: Aan de P.U.E.M. een perceeltje grond ter grootte van 93 m2 ïabij de Gal- lenkamppelsweg te Soest voor 1290, Aan R. M. Voskuilen, Beetzlaan 64 te Soest, een stuk grond ter grootte van pl.m. 30 m2 nabij de Beetzlaan te Soest voor 900, Aan D. Huisman, Nieuweweg 34c te Soest, een stuk grond van pl.m. 75 m2, gelegen aan de Nieuweweg te Soest voor 300. Aan de heer E. A. van den Hengel, Lange Brinkweg 80, alhier een stuk grond ter grootte van ongeveer 258 m2, gelegen aan de Birkstraat te Soest voor 15.000,—. Aan de heer A. Th. Snijders, Birkstraat 63, te Soest een stuk grond ter grootte van plm. 261 m2, gelegen aan de Birk straat te Soest voor 14.000. Aan A. J. A. van den Oord, Sint The- resiastraat 9, alhier een stuk grond ter grootte van 740 m2, gelegen aan de Merelweg te Soest voor 22.500, Aan de heer J. B. Grift, Hartweg 9, alhier, een stuk grond van ongeveer 225 m2, gelegen aan de Merelweg te Soest voor 10.000, 5 Voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening. Conform besloten. 6. Voorstel tot vaststelling van een in structie voor de ambtenaren van bouw en woningtoezicht. Conform besloten. 7. Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor een nerstelinrichting annex spuiterij aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. De heren C. Verheus (Chr. blok), B. H. A. Elbertse (K.V.P.) en M. de Groot (B.P.) wilde de gevraagde ontheffing verlenen. Wethouder mevr. WALTER moest ech ter het voorstel van B. en W. handha ven, daar bedoeld perceel een woon bestemming heeft. Wel wil men trachten een ander terrein voor de belanghebbende te vinden. 8. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tot onteigening van een perceel grond. Betreft een onteigening van een per ceel grond op het Industrieterrein tegen Sj. Rond te Amersfoort. 9. Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a aan de Soesterbergsestraat van D. Reehorst; b. aan en nabij de Nieuweweg van SOESTDIJK (In één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 MUNT. - Ik ben in het bezit van een munt met het opschrift „Friedrich Deut- scher Kaiser Konig v. Preussen", ieder jaartal ontbreekt. Het is een koperen munt die iets groter is dan een dub beltje. Wanneer zou deze munt geslagen kunnen zijn? Antwoord: De penning die U bezit is kennelijk geen munt. De Duitse keizer Friedrick kwam in 1888 aan de rege ring en stierf nog hetzelfde jaar. Van hem zijn alleen munten geslagen met het jaartal erop. Er zijn echter veel penninkjes geslagen met zijn beeltenis, vaak met op de keerzijde: Lerne Leiden ohne zu klagen. PLATEN. - Waar kan ik platen van Zoekt u voor uw interieur, dat u met veel zorg samenstelde, een stijlvol ge bruiksvoorwerp als een spiegel is, bekijkt u dan eens onze.unieke kol- lektic stijlspicgcls. ACHTERBERGH MEUBILERING VaOUfJ IO-IS HiUatraal 9-17 Ammjurt. Tthfit» (0i*90)-ti043r Koningin Emma krijgen? Antwoord: De heer H. C. van Gils van de foto-afdeling van de rijksvoorlich tingsdienst, Noordeinde 43, Den Haag, beschikt over de negatieven van ver schillende foto's van wijlen koningin Emma, bijv. van die met het mutsje. U kunt zich telefonisch of schriftelijk tot hem richten voor inlichtingen en eventuele bestelling van foto's in ver schillende formaten. RENEGAAT. - Wat is een renegaat? Antwoord: Een renegaat is lettelijk een geloofsverloochenaar, afvallige, overlo per b.v. een christen die overgaat naar de islam. Dit woord is dan eenzijdig gebruikt, want als mohammedaan kan de „renegaat" zeer gelovig zijn. Omge keerd noemen mohammedanen een ge loofsgenoot, die naar het christendom overgaat, een afvallige en geloofsver loochenaar. In dit geval spreken chris tenen van bekeerling. MIEREN. - Ik heb eens in uw rubriek een middeltje tegen mieren gelezen doch heb het helaas niet bewaard. Kunt U mij het alsnog aan de hand doen? Antwoord: Individuele mieren doden heeft geen zin, want het is zoals wel gezegd wordt, als er één gedood wordt, komen er tien op de begrafenis. Af doende is alleen als men de nesten op zoekt en de mieren, larven en eieren hierin doodt. Het beste kunt U de nes ten op zoeken door na te gaan waar de mieren geregeld lopen. Volgt men deze paadjes, dan vindt men het nest wel. Heeft men die nesten gevonden, dan als deze niet te groot zijn, met kokend wa ter begieten. Grotere nesten open leg gen en bestrooien of begieten, met een insecticide. Ook kan men de mieren zelf gebruiken om het nest met inhoud te doden. U maakt daartoe een strooimid- del als volgt: 1 ons fijne borax, V* ons bloem van zwavel, dat droog mengen en 's avonds bij droog weer op de mieren paadjes strooien. De mieren brengen dan dit middel zelf in het nest. Enige avonden herhalen. Het is voor de mens onschadelijk. Het beste is het nest op te sporen en te vernietigen. mevrouw A. W. Smeekes-Dijkman; c. aan de Maatweg van de N.V. Ned. Spoorwegen d. aan de Birkstraat van mevrouw F. J. Radstok-Fikke; e. nabij de Dorresteinweg van G. de Bruijn, .net vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. Conform besloten. 10. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het doen van een rente-uitkering aan mevrouw D. van Kolfschoten-Van Reenen. werd van mevrouw D. Kolfschoten-Van Reenen, Eigendomweg 76 te Soest, aan gekocht het dubbel woonhuis Eigen domweg 54 en 56, met ongeveer 9919 vierkante meter grond, voor de koop som van 143.000, Bijna ander half jaar heeft echter de goedkeuring van gedeputeerde staten op zich laten wachten, zodat ook niet eer der de betaling kon plaatsvinden. Daarom stellen B. en W. voor aan me vrouw D. Kolfschoten-Van Reenen een rentevergoeding van 6.435,toe te kennen. De heer A. S. WESTRA (V.V.D.) kon zich niet geheel verenigen met het voor stel, t.w. het gratis in gebruik geven van de grond, wat voor het college aanleiding was dit voorstel aan te hou den. U. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanschaf i zitbanken voor sportpark Bos straat-O -st. Op verzoek van de voetbaivereniging B.D.C. stellen B. en W. voor 2 maal 22 banken te plaatsen aan beide zijder van het terrein. De kosten van aan koop zullen 5.078.70 bedragen terwijl de banken door de leden van B.D.C. zelf zullen worden geplaatst. Bovendien heeft de hongbalafdeling van S.E.C. verzocht om enige banken bij de honkbalaccomodatie op het bijveld van de voetbalvereniging B.D.C. De gezamenlijke kosten zullen ƒ6000, bedragen en de raad zal hieraan haar goedkeuring moeten geven. Conform besloten, hoewel de heer DE BRUIN (V.V.D.) adviseerde bij het vaststellen van de toekomstige huur, met dergelijke verbeteringen rekening te houden, wat wethouder HAAN toe zegde. 12. Voorstel tot wijziging van de uren gedurende welke de weekmarkt voor handelswaren in deze gemeente wordt gehouden. Voorheen werd in de periode van 1 april tot en met 30 september de week markt gehouden van 9.00 tot 16.00 uur. De laatste jaren liep deze periode van 1 juni tot en met 31 augustus Gebleken is, dat alle marktkooplieden om 13.00 uur de markt verlaten, omdat na dit uur het marktbezoek practisch nihil is. Daarom stellen B. en W. voor de mark', gedurende het hele jaar te houden van 9.00 tot )3.00 uur. rv lij;,1 Sterke stof; brillante kleu ren; dessins met eigen {jglp karakter... U vindt ze (jPp in 'n Wilson Glenny &Jpl kostuum. Gesneden uit de veerkrachtigste kamgarens ÉM? van de Cheviot Hills. Cor- E|j|| reet en comfortabel onder saits tb at snit your personality exclusief bij berenklediDgspecialisten elegante herenkleding HET HANDELSHUIS De raad kon zich hiermede verenigen. De heer C. VERHEUS (Chr. blok) pleit te voor een markt in Soesterberg, waar aan zeer zeker behoefte is. De VOOR ZITTER zegde toe de mogelijkheid hier toe te onderzoeken. 13. Voorstel tot wijziging van de Be zoldigingsverordening 1966 en het ver strekken van een uitkering ineens aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. Gezien de loonontwikkeling in het be drijfsleven heeft de regering besloten de oorspronkelijk toegekende 2 sala risverhoging op 3 Vi °/o te brengen, zulks van terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1968. Conform besloten. 14. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mevrouw N. Leguit- Braakman als hoofdleidster aan de open bare kleuterschool te Soest-Zuid. Conform besloten. 15. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel'" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen t.b.v. de Groen van Prinsterer- school. Kosten ƒ2970, b. het R.K. Schoolbestuur te Soester berg t.b.v. het aanbrengen van voor zieningen aan de electrische installatie van de Carolusschool te Soesterberg. Kosten 1650. c. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" voor het inrich ten van oen handenarbeidlokaal t.b.v. de Insingerschool alhier. Kosten 7500,-. d. het R.K. Schoolbestuur te Soester berg voor het aanschaffen van reken- dozen en een taalmethode t.b.v. de Ti- tus Brandsmaschool. Kosten 2000, Alle voorstellen goedgekeurd. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor het vak handenarbeid t.b.v. de openbare School vooi g.l.o. te Soest-Centrum. Kosten 2300, Conform besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanschaf fen van aanvullend meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-Centrum. Kosten 1300,—. Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanschaf fen van een muziekinstrumentarium alsmede letter- en rekendozen t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest- Zuid. Kosten 1820, Conform besloten. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het treffen van voorzieningen t.b.v. het bedrijfster rein c.a. van gemeentewerken. Vele materialen van gemeentewerken zijn thans opgeslagen op een terrein be horende bij de brandweerkazerne en moeten verplaatst worden naar het toe komstige terrein van gemeentewerken. Diverse werkzaamheden zijn hiervan het gevolg. De oude opslagplaats moet gesloopt worden, het vrijgekomen ter rein moet verhard worden, terwijl het nieuwe terrein van een deugdelijke af rastering zal worden voorzien. Er zijn nog meerdere plannen: vergroting van de garage, de bouw van een nieuw kan toorgebouw enz. Genoemde, thans aan de orde zijnde werkzaamheden, vorderen een bedrag van ƒ205.000,en B. en W. stellen voor hiervoor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Voor de finan ciering hiervan stellen B. en W. voor van een batig saldo over het dienstjaar 1967 van ruim ƒ200.000,gebruik te maken. Dit batig saldo is een gevolg van een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.), hoe wel geen tegenstander van het plan, verzoekt het college in de toekomst de raad over de bestemming van dergelijke gevallen te raadplegen. Het voorstel werd goedgekeurd. 20. Voorstel tot het beschikbaar stel- fen van een stalen vlaggemast t.b.v. de len van een krediet voor het aanschaf- openbare kleuterschool te Soesterberg. Kosten 175, Conform besloten. 21. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kieu teronderwijswet aan het be stuur van de vereniging „Een Christe lijke Kleuterschool" .Prinses Marijke' te Soesteroerg voor het aanbouwen van een bergruimte. Kosten ƒ7000, Conform besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de terreinaf- werking nabij de brandweerkazerne, aankoop noodstroomaggregaat e.d. Als gevolg van gestegen grondstoffen - prijzen zullen de uitgaven voor de kanteldeuren en vouwwand 4000,- meer vragen. Verder dient een noodstroomaggregaat van 39.000 =3 aangeschaft te worden. De uitbreiding van de ontworpen be strating en verdere terreinafwerking zal 130.000,gaan kosten. Een brand- blusreservoir wordt begroot op ƒ10.000. Een aan te schaffen seintafel wordt ge schat op ƒ7000.De naamaanduiding (brandweer) eist een bedrag van 3100,-. Deze voorzieningen maken een extra krediet van 193.000,noodzakelijk, welk krediet slechts ten dele kan wor den gedekt uit een bedrag van ƒ8900,- door vermindering van een krediet, dat voor het bouwen van de vier woningen beschikbaar was gesteld, doch de bouw hiervan onder vigeur van de Woning wet is gesteld. Het college stelt voor een krediet van 106.500,beschikbaar te stellen, inclusief 2400,ontspan ningsmateriaal voor de leden. Zoals wij mededeelden, kunnen wij over de hierover gehouden discussie niets melden, daar de Raad in besloten ver gadering overging. Na de heropening van de vergadering werd medegedeeld, dat het voorstel was aangenomen. Een fout in het voorstel werd nog hersteld, daar het brandblus- reservoir 6000 liter zal bevatten, maar 60.000 liter. 23. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Eikenhorstweg met J. van Dijk. Conform besloten. 24. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Birkstraat 43. Goedgekeurd na een mededeling van de VOORZITTER, dat de ontruimings termijn gesteld wordt op één dag. 25. Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden in het alge meen bestuur van het Waterleidingbe drijf Midden Nederland. B. en W. stellen voor in het algemeen bestuur van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland aan te wijzen me vrouw M. C. P. Walter-Van der Togt en de heer J. J. Ebbers. Mevr. Walter en de heer Ebbers werden benoemd. Als plaatsvervangende leden werden gekozen de heren K. de Haan en G. H. Oldenboom. 26. Voorstel tot aanvulling van het be sluit tot vaststelling van gastarieven. Conform besloten. 27. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer E. Belgraver als hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. Conform besloten. 28. Voorstel tot wijziging van de be groting 1967 aan de algemene dienst. Zowel de heer A. S. WESTRA (V.V.D.), als de heer B. H. A. ELBERTSE (K.V.P.) pleitte voor het storten van bepaalde overschotten in een speciaal fonds, waarover de raad later kan be slissen voor welke doeleinden deze ge bruikt zouden worden. Het voorstel werd godegekeurd. 29. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Molenstraat van A. A. v. Breukelen c.s. met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. Conform besloten. LAANSTRAAT 71 - 81A POEDER - CREME OLIE ZEEP 30. Voorstel 'tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van voet- en rijwielpaden langs alsmede riolring in de Beukenlaan en de Nieu weweg. Kosten ƒ117.000, Conform besloten. 31. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de aanleg van het nieuwe gedeelte van de Ossendam- weg en de verbreding van de Vondel laan. De aanleg van het nieuwe gedeelte van de Ossendamweg en de verbreding van de Vondellaan, de weggedeelten tussen de Birkstraat en de Schoutenkampweg zullen naar schatting een bedrag van ƒ908.000,vorderen. Eveneens is in de begroting opgeno men een post voor het plaatsen van verkeerslichten op de kruispunten van de Birkstraat en de Soesterbergsestraat met de Vondellaan. B. en W. stellen voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Conform besloten. 32. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot verkoop van grond, gelegen in het Soesterveen aan Eurowoningen N.V. Oorspronkelijk zou Eurowoningen N.V. te 's-Gravenhage 456 eengezinswoningen in het plan Soesterveen I bouwen in twee typen, doch die N.V. geeft thans de voorkeur aan één type woning. Te gen deze wijziging hebben B. en W. geen bezwaar. Tengevolge hiervan zal een wijziging van de plantsoenen tussen de woonblokken noodzakelijk zijn en behoeft hierdoor minder grond aan Eurowoningen N.V. verkocht te wor den en de kosten wegens bouwrijpma- ken voor da gemeente zullen stijgen. Eurowoningen N.V. is bereid gevonden die hogere kosten, geraamd op 500, per woning, voor haar rekening te ne men. De totale oppervlakte van de te verkopen grond wordt dan 70.500 m2 en de vergoeding voor het bouwrijpmaken wordt gewijzigd in ƒ3.928.912, Na de mededeling van de VOORZIT TER, dat het niet om 70.500 m2 gaat, maar om 70.000 m2, werd het voorstel goedgekeurd. 33. Voorstel tot het geven van straat namen. Twee verlengstukken van de Alb. Cuyp- laan enVan Goyenlaan, zullen ook Alb. Cuyplaan en Van Goyenlaan genoemd worden. De openbare zitting was hiermede ten einde, maar de raad ging nogmaals in geheime zitting. De volgende raadsvergadering werd vastgesteld op 17 juli, daar, hoewel di verse raadsleden met vakantie zullen zijn, toch voldoende leden aanwezig zullen zijn om besluiten te nemen. Aan de R.H.B.S. te Amersfoort slaag den voor het diploma A, 5-jarige cur sus, onze plaatsgenoten mej. Marian Thie en de heren Paul van Dijk en Rob Onder de Linden. Voor de bedrijfssociologie slaagde te Utrecht de heer A. A. B. van Haarlem. De afdeling Soest van Het Groene Kruis hield maandagavond in het verenigings gebouw Middelwijk haar jaarvergade ring, die bijzonder slecht bezocht was. In zijn welkomstwoord deelde de voor zitter, de heer G. Kruijff, mede, dat velen in de mening verkeren, dat Het Groene Kruis is opgeheven. Het tegen overgestelde is waar, aldus de heer Kruijff, daar onze afdeling is toege nomen met 56 leden en thans 850 le den telt. Noodgedwongen, wegens personeelsge brek, moesten wij de gezinsverzorging opheffen en dit wordt nu verzorgd door de afdeling Amersfoort van Het Groene Kruis. Tweemaal per week wordt door deze afdeling zitting gehouden in ons wijkgebouw Braamweg 51 te Soest- Zuid, waar alle nodige inlichtingen wor den verstrekt. Ons bestuur heeft het afgelopen jaar al le doelstellingen nagestreefd en wij heb ben plezierige samenwerking met de besturen van de andere plaatselijke Kruisverenigingen. De zusters Boom en Postma doen uitstekend werk en kun nen nu meer aandacht schenken aan de zieken. Wij houden geregeld besprekin gen met de besturen van de andere Kruisverenigingen en ook met het ge- m- ntebestuur over de stichting van een gezamenlijk Kruisgebouw in het Soester Veen. Verder hebben wij op gericht een gemeenschappelijke stichting voor gezondheidsbevordering. Verder geven wij een gezamenlijke folder uit aan nieuwe bewoners van onze gemeen te, met de opwekking om lid te wor den van één der drie Kruisverenigingen. De secrearis, de heer J. A. Kampen bracht een uitgebreid jaarverslag, waar in hij de gebeurtenissen van het afge lopen boekjaar de revue liet passeren. De kas van de penningmeester, de heer H. Reulen sloot met een voordelig sal do van 1.283,19, zijnde een overschot op de wijkverpleging van 1.822,47 en een tekort op de gezinsverzorging van 539,28. Ontvangsten en uitgaven slui ten met een bedrag van ƒ51.770,50. De begroting voor 1969 werd geraamd op een tekort van ƒ1.532,— wegens ver hoging van salarissen en sociale lasten. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen mevr. A E. Peters-Zanen en de heer G. Kruijff. Morgenavond (zaterdag), kwart voor ze ven vinden twee voetbalwedstrijden plaats op het K.P.S.-terrein. De eerste wedstrijd, die om 18.45 uur zal aanvangen, gaat tussen de jeugdle den van het Groot Gaesbeker Gilde en het Procarelftal, terwijl om pl.m. 20.30 uur de oudere leden van het Gilde te gen een elftal van de A.B.T.B. spelen. Voor de eerste wedstrijd is een fraaie beker beschikbaar gesteld. Het bestuur van het Groot Gaesbeker Gilde hoopt op veel belangstelling, te meer, daar de opbrengst bestemd is voor het uniformfonds. De arme zal besloten worden met een gezellig sa menzijn in „De Gouden Ploeg". GaNOORSPUKER TEL. 2982 53E5TERBERG5E5TR 26

Soester Courant | 1968 | | pagina 5