KOMT AAN DE RASSENSTRIJD OOIT EEN EIND PALTHE WILT U MABETALEN VRAAGTEKENS Bï] EEN VERDRAG voor vrede en veiligheid INSPRAAK GEWELD VOOR UW GELD STEUN UW RODE KRUIS vakantie BEDIENDE (mnl.) Voor reinigen, verven repareren, stoppen van uw kleding, gordijnen, tapijten, dekens enz. VENEMA Wat zegt de wet Johannes Jacobus Wanzing. R. E. H.BUSS, afwezig Dr. W. FONTIJNE, AFWEZIG Dr. 0. HlIPSEL, geen W. H, fl. STEEN, Mevr. A. B. van de Zuidwind- Rouwhorst, afwezig AJtNTSZ VRIJDAG 28 JUNI 1968 Wie büna dagelijks over de rassenonlusten in de kranten leest zoals die voorkomen In de Verenigde Staten, Zuid-Afrika en andere streken van de wereld, vraagt zich misschien wel eens verbaasd af waarom mensen met verschillende huidskleur elkaar het leven zuur maken. Het zou toch immers niets mogen uitmaken hoe iemand er uit ziet, men mag huidskleur toch niet als maatstaf nemen Het is misschien maar goed dat in landen als Nederland, waar overwegend blanken wonen, geen grotere aantallen kleurlingen wonen. Menigeen is er van overtuigd, dat ook hier spoedig discriminatie zou optreden als er meer kleurlingen waren. Er zyn aanwijzingen dat Surinamers, Indonesiërs en andere kleurlingen, vaak onder de naam „negers" samengevat, al als een aparte groep worden be keken. Men verhuurt hen liever geen kamers en in flatgebouwen waar ze wonen, worden beschadigingen al gauw op hun naam geschreven. Wat precies de oorzaken van rassendiscriminatie over de gehele wereld zijn, vroe gen we aan prof. De Branck, antropoloog in Den Haag. a^es vee* minder, waardoor men liassen meent dat blanken voorrechten hebben. Men heeft geprobeerd na te gaan of dit inderdaad het geval is, of blanken in telligenter zijn. Daarbij heeft men ge probeerd het feit uit te schakelen dat het blanke ras over het algemeen een betere opleiding heeft en andere rassen vaak achterop gekomen zijn doordat ze in hun ontwikkeling zijn tegengehouden door de blanken. Men kon niet vaststel len dat blanke kinderen beslist meer aanleg of intelligentie vertonen. In sommige gevallen bleken gekleurde kinderen beslist intelligenter. Het mag dan waar zijn dat blanke proefpersonen sommige proeven beter deden dan ge kleurde, zoals het passen van blokken in gaten, maar als het gaat om oriëntatie vermogen en het herkennen van sporen die voor blanken totaal onzichtbaar zijn, krijgt men andere resultaten. Bovendien hebben de blanken een be langrijke voorsprong. Communicatie is tegenwoordig van dien aard dat elke Als u het woord rassen gebruikt, om mee te beginnen, moet u wel bedenken dat hieronder iets anders moet worden ver staan dan algemeen bekend is. Slavisch ras, germaans of angelsaksisch ras zijn uitdrukkingen die weinig met het begrip ras te maken hebben. Het zijn talen maar degenen die deze talen spreken behoeven daarom nog niet tot dezelfde afstamming te behoren. De miljoenen negers in de V.S.. om een ander voorbeeld te noemen, spreken alle maal Engels, maar dat doen de blanken daar ook, de negers hebben hun moe dertaal verloren. Dezelfde taal houdt niet in dat men hetzelfde ras heeft. Het begrip ras heeft wetenschappelijk betrekking op de lichamelijke eigen schappen, waardoor ze zich van andere rassen onderscheiden. In wezen zijn er drie mensenrassen, het blanke, met on geveer 1400 miljoen, het gele, waarbij Mongolen, Eskimo's en ook Indianen ho ren met ongeveer 900 miljoen en het zwarte, waarbij ook wel de oorspronke lijke bewoners van Australië worden ge rekend. met 135 miljoen. Verspreiding Waar horen deze rassen thuis Het blanke ras heeft zijn bakermat in Europa, met uitlopers in Voor-Azië en Noord-Afrika. Azië is het werelddeel van de gele rassen en Afrika dat van het zwarte ras. Maar in de loop der tijden hebben de rassen zich door de gehele wereld verspreid. Amerika is daar een sterk voorbeeld van. Vanaf pl.m. 1500 na Christus heb ben zich daar blanken gevestigd. Zij heb ben de oorspronkelijke indianen totaal overvleugeld. Tegen hun wil zijn er negers gekomen door de invoer van enorme aantallen slaven uit Afrika, waardoor nu de con flicten bestaan. Overigens moet u niet denken dat er nog zuivere rassen be staan. De vermenging ertussen is al zeer lang geleden begonnen en gaat nog steeds door. Kenmerken van het blanke ras vooral in Noord-Europa: blond, blauwe ogen. smalle schedel treft men wel aan maar er zijn er ook met andere kenmer ken, brede schedel, donkere haren en ogen. Vooroordeel Waardoor zijn nu die vooroordelen ont staan als zou het blanke ras superieur zijn aan de andere? Waarschijnlijk omdat men, overigens niet geheel ten onrechte, van mening is dat door de tijden heen het blanke ras de grootste prestaties heeft geleverd. On danks dat men weet dat de Chinezen de blanken al eeuwen vooruit waren. Blanke rassen zouden intelligenter zijn. meer aanleg hebben, de andere rassen F. C. Kuijperstraat 28 Tel. 2803 nieuwe ontdekking onmiddellijk kan worden doorgegeven, zodat vele geleer den zich er onmiddellijk over kunnen buigen en iets heel snel kunnen ontwik kelen. Minder georganiseerde gemeen schappen hebben daar veel meer moeite mee. Gevolgen Dus apartheid is het gevolg van een su perioriteitsgevoel Niet alleen, misschien, of waarschijnlijk komt er ook angst bij. Angst om die be voorrechte positie te verliezen. Heel wat landen kennen een kleine blanke meer derheid. die hen boven de grotere ge kleurde bevolkingsgroepen stelt. Men re deneert clan zo dat als men die groepen hun gang laat gaan zodat die ook op ho ger peil komen, er de kans is dat ze aan hen gelijk worden, waardoor de supre matie verloren gaat. Daarom is men snel geneigd het eigen belang voorop te stel len en de gekleurde groepen in hun ont wikkeling te remmen, dus te discrimine ren. Zuid-Afrika is daar een voorbeeld van. Toch zal dit op de lange duur geen stand kunnen houden. De dictatuur, zo als men de blanke overheersingsneiging kan noemen, zal tenslotte verdwijnen omdat een massa die eenmaal bezig is zichzelf te verheffen, door zal gaan. Het zal aan de kracht waarmee die dictatuur wordt doorgevoerd en het vermogen tot ontwikkelen van die massa liggen, hoe lang rassenverschillen nog zullen duren. Maar vroeg of laat zal ze verdwijnen. Natuurlijk, men deed het niet met opzet, het was een ongelukje, maar toch was het een „onrechtmatige daad" in de zin van de wet, en dus is men tot schadever goeding verplicht. Overstroming Om een bad. een wasmachine, een lavet e.d. vol te laten lopen moet de kraan opengezet worden. Hoe vaak gebeurt het niet dat men vergeet die ook weer te sluiten Men wordt afgeleid, of men denkt er eenvoudig niet meer aan, of men wordt even weggeroepen, maar het water loopt door en de benedenburen zitten met de brokken. Die brokken moeten betaald worden, en wel door degene die vergat de kraan te sluiten. Gebouwen Vele bejaarden bewonen een eigen huis je, dat soms ha lang sparen hun eigen dom is geworden. Zij dienen echter wel te bedenken dat zij (volgens artikel 1405 B.W.) aansprakelijk zijn voor de schade die aan derden wordt toegebracht, wan neer het huis geheel of gedeeltelijk in stort doordat het niet goed is onder houden of doordat de bouw of inrichting gebreken vertoont. Om slechts één voorbeeld te noemen: de schoorsteen had eigenlijk allang verste vigd moeten worden en hij waait er bij een normale storm af. Een voor het huis staande auto wordt beschadigd. Hier is sprake van een verzuim in het onder houd van het huis en dus zal de huis eigenaar niet alleen zijn schoorsteenkos- ten moeten betalen, maar ook de schade aan de auto. Bij een orkaan van zelden voorkomende kracht kunnen zeer solide schoorstenen naar beneden komen en schade aan der den veroorzaken. Wanneer men kan aan tonen dat het huis goed onderhouden was en dat de bouw of inrichting geen ge breken vertoonde, dan zal men voor de door derden geleden schade niet aanspra kelijk zijn. Hoe ver Zoals wij uit het voorgaande gezien heb ben, reikt de aansprakelijkheid volgens de wet (de wettelijke aansprakelijkheid dus) in vele gevallen verder dan men vaak wel veronderstelt. In vele gevallen is men ook aansprakelijk voor schade veroorzaakt door kinderen, huispresoneel en huisdieren. Wij zouden ieder daarom dringend wil len adviseren zich tegen wettelijke aan sprakelijkheid te verzekeren. De premie is niet hoog en zelf heeft men dan het veilige gevoel voor vaak ondraaglijke lasten gevrijwaard te zijn. Bovendien is er zekerheid dat de gedupeerde derde zijn schade vergoed krijgt. Wanneer deze zich tot u wendt met de vraag: „Wilt u maar even betalen dan kunt u als verzekerde met een vol daan gevoel uw verzekeringsmaatschap pij laten betalen, ook al is het duizenden guldens Vaak lezen wc in de krant dat oudere mensen de oorzaak en/of het slachtoffer van ongelukken zyn. We slaan er niet altyd by stil dat deze oudjes daarna zullen worden aangesproken voor de kosten in verband met hun aansprakelijkheid jegens derden. En de oudere mens in de samenleving kan heel veel schade veroorzaken. Ieder mens is, overeenkomstig de wettelyke bepalingen, verantwoordelijk voor zyn daden en ouderen maken daarop geen uitzondering. Maar bepaalde problemen op het gebied van de aansprakelijkheid spelen by ouderen een grotere rol dan by jongeren. Wy hebben echter In het algemeen het oog op hen die het actieve deel van hun leven geheel of grotendeels achter zich hebben. Het Burgerlijk Wetboek, één van de be langrijkste steunpilaren van het Neder lands recht, geeft over onze aansprake lijkheid bepaalde regels. Zo bepaalt art. 1401 van het Burgerlijk Wetboek dat ieder die door een onrechtmatige daad schade aan een ander toebrengt, ver plicht is die schade te vergoeden. Art. 1402 bepaalt dat niet alleen de scha de die door een daad veroorzaakt wordt vergoed dient te worden, maar ook de schade veroorzaakt door een nalatigheid of onvoorzichtigheid. In het verkeer De meest voorkomende gevallen waar door schade veroorzaakt wordt zijn de verkeersongevallen. Iemand steekt onver wachts de straat over en komt in bot sing met een bromfietser die daardoor schade aan zijn bromfiets, zijn kleding en vaak zelfs aan zijn gezondheid oploopt. Deze onvoorzichtige voetganger zal de schade moeten vergoeden Men kan zich niet beroepen op het feit. dat men slecht ter been is, of niet zo goed kan zien, of hardhorend is. Men wéét immers dat men slecht ter been is, en als men desondanks poogt een drukke straat over te steken, dan moet men daarvan de gevolgen dragen. Vele ouderen fietsen nog. maar zij zijn niet meer zo vast op de fiets als toen zij jong waren. Dit is volkomen begrijpelijk, maar als men daardoor een verkeerson geval veroorzaakt, kan men zich niet verontschuldigen met een beroep op die „onvastheid". Vallende voorwerpen Het komt wel eens voor dat bij het stof afnemen per ongeluk een bloempotje van de vensterbank valt en op straat neer komt. Wanneer er net iemand voorbij komt en het bloempotje op zijn hoofd krijgt, waardoor hij een hersenschudding oploopt, dan zal de ijverige stofafneem- ster de daardoor ontstane schade dienen te betalen. Is het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens dat door de Ver. Na ties is goedgekeurd nu inderdaad zo'n belangrijke stap op weg naar vrede en veiligheid in de wereld zoals president Johnson in de assemblee zei? Er is goe de reden om dat ietwat overdreven te achten, zonder echter het verdrag hele maal af te doen als een waardeloos stuk papier. Veel hangt er in de eerste plaats van af welke landen het ook zullen ratificeren. Van de V.S. en de U.S.S.R. Unie kan men zeker zijn, evenals van Groot-Brit- tannië, die zich daardoor zullen ver plichten geen kernwapens - of de mid delen om die te maken - te leveren aan landen die ze niet bezitten. Frankrijk, dat het verdrag niet zal ondertekenen, zal er echter wel naar leven. En men mag zelfs aannemen dat ook China geen exporteur van kernwapens zal worden ondanks dat het dit verdrag afdoet als een nieuw teken hoe Moskou en Was hington.. die beide zo ervoor ijverden, in feite twee handen op een buik zijn. Bystand Daar schuilt het probleem ook niet. Maar de tweede afdeling van het ver drag behoort te zijn dat de kernwapen- bezitters garanties geven aan de niet- bezitters dat ze geholpen zullen worden als ze door een kernmacht worden aan gevallen of de dreiging daarvan on dergaan. Maar juist in dit opzicht is het verdrag uitermate vaag. Vandaar bij voorbeeld dat India, dat in dit opzicht iets te duchten heeft van China, in de assemblee blanco stemde en waarschijn lijk niet door ondertekening van het verdrag zichzelf de mogelijkheid wil ontnemen eens zelf een kernbom te gaan maken. Trouwens: zelfs de handtekening onder het verdrag zal vermoedelijk geen land ervan weerhouden toch nucleaire wa pens te vervaardigen als het meent al leen zo zijn bedreigde onafhankelijkheid te kunnen redden. En de V.S. en Sow- jet-Unie moeten op hun beurt wel weer voorzichtig zijn bij het geven van ga ranties. Denk maar eens aan een mogelijkheid dat in de controverse tussen Israël en zijn buren op een gegeven moment kernwapens ter sprake komen. In een dergelijke onstabiele situatie is al nau welijks vast te stellen of er inderdaad een dreiging is en bovendien liggen aan de relaties der kernmachten met dit gebied allerlei politieke overwegingen ten grondslag die misschien wel eens zwaarder zullen (moeten) wegen dan een objectieve constatering van een be dreiging. 't Duitse gevaar Een goede kant is wellicht dat de West- duitse handtekening onder het verdrag de Russen wellicht iets kan afhelpen van hun vrees voor Duitsland. En zo wellicht ertoe kan leiden dat de door deze angst ook wel bepaalde spanningen in Europa wat verminderen. Maar ook hier geldt dan dat dit op zijn hoogst voor betrekkelijk korte tijd opluchting kan brengen. Er zal nog heel wat meer moeten gebeuren voor alle garanties van bijstand voor de niet-kernwapen- bezitters zo groot zijn dat daardoor al leen al iedere vrees voor een kernoorlog is uitgeband. Daar komt dan nog bij dat intussen juist door enige onthullingen in Enge land en door een ongeluk in de V.S. de aandacht weer eens speciaal is geves tigd op nog weer een andere manier van oorlogvoeren: met bacteriologische en chemische wapens. Vooral in de bacteriologische sfeer zijn allerlei mogelijkheden die minstens zo vervaarlijk zijn als een kernoorlog. Griepen en gassen De verspreiding van epidemieën van allerlei ziekten is doodeenvoudig een mogelijkheid geworden, zelfs van griep- varianten die nog niet eerder zijn voort gekomen zodat de natuurlijke bescher ming ontbreekt, zodat een herhaling van drama's als van 1919 kunnen worden verwacht, maar dan kunstmatig. (Die griepepidemie doodde 20 miljoen men sen, méér dan er in de hele voorafgaan de wereldoorlog sneuvelden). Dan zijn er nog diverse zenuwgassen die in luttele seconden hele steden kun nen ontvolken. En bij deze wapen» ls het vervaarlijke dat er geen geweldig industrieel apparaat voor nodig is om ze te maken, maar wat goede biologi sche laboratoria. En geen proefexplosies die verraden wat men aan het doen is - alles kan lekker in stilte. Zodat er zelfs met een verdrag tegen de verspreiding van kernwapens - ook al zou het per fect zijn, wat het niet is - nog genoeg te doen blijft om te verzekeren dat de vrede en veiligheid in de wereld wat betere garanties krijgen. Het optreden van de jeugd heeft al aan leiding gegeven tot veel onrust. Er zija groepjes jongeren die zich allerlei vrij heden aanmatigen onder het motto dat onze maatschappij moet worden her vormd, dat de ouderen het verkeerd doen. dat zij inspraak willen, of zó maar. Ze bemoeien zich met beleidsza ken, veroveren een fort en bezetten ge bouwen om hun zin door te drijven. In Utrecht zijn tientallen studenten een vergadering binnengedrongen, waar tussen hoogleraren en vertegenwoordi gers van de studenten werd overlegd over een betere samenwerking. Het absurde is, dat er vervolgens overleg plaatsvond tussen deze vergadering en de binnengedrongen studenten. Als er op deze manier wordt ingegaan op de ongeordende bemoeizucht van on geduldige betweters die hun beurt niet kunnen afwachten, moeten we straks niet vreemd meer opkijken als jeugdige heethoofden onze Staten-Generaal en de gemeenteraden binnendringen en daar mee gaan discussiëren. Steeds meer geweld is er te zien op het Nederlandse televisiescherm. Het lijkt wel, of de omroepverenigingen zich met deze vorm van sensatie in een soort concurrentiestrijd om de gunsten van de kijkers hebben geworpen. De ene wild-westfilm loopt nog, of op het an dere net begint alweer een gangster- verhaal en als we een strijd in een on derzeeër hebben meegemaakt, kunnen we verder genieten van een detective film met flinke vechtpartijen of een waar gebeurd verhaal uit de politie-ar- chieven, waarin moord en doodslag hoogtij vieren. In het verwonderlijk, dat er steeds meer gewelddaden, berovingen, verkrachtin gen, vechtpartijen en moorden voorko men in ons land? Met grote dankbaarheid dat wij hem zo lang mochten behouden, moeten wij U thans met droefheid kennis geven dat God onze innig geliefde, dierbare en zorgzame man, vader en opa, echtgenoot van Johanna van den Dejjssel, in de leeftijd van 79 jaar heeft weggenomen. Gesterkt door het H. Sacrament van de Zieken gaf hij, na een langdurig ziekbed, in volle over gave aan Gods H. Wil, zijn ziel aan zijn Schep per terug. Soest, J. WANZING-VAN DEN DEIJSSEL Baarn, J. WANZZING Woerden, H. VAN ES-WANZING C. VAN ES Soest, J. BODEWES-WANZING G. WANZING en kleinkinderen Soest, 26 juni 1968 Steenhoffstraat 70 De overledene is opgebaard in de aula van „Zonnegloren". Bezoekuren14.00-15.00 uur en 19.00-19.30 uur. De gezongen H. Mis van Requiem zal voor zijn zielerust worden opgedragen zaterdag 29 juni a.s., om 11.00 uur. in de parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Soest, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof aan de Steen hoffstraat. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend by vooruit betaling. Tot 10 woorden 2.— Elk woord meer f 0.10 Br onder nr 15 ct. extra Te koop AANHANG WAGEN achter fiets. Geschikt voor vele doelein den. Zware uitvoering. f 45,Middelwijkstraat 57. Soest. tel. 5074. Welke Soester ingezetene heeft voor de secretaris van de voetbalvereniging S.E.C. nog woonruimte beschikbaar. Wil eind augustus gaan trouwen. H. W. van Dijk. Schriks- laan 62, Soest, telef. 4825. PENSION aangeboden voor bejaarde mensen, met volledige verzorging. Br. onder no. 1015 bur. S. Crt. Te koop mooi vrijstaand WOONHUIS in rustige straat, ƒ32.000,—. Groot auurhuis moet beschikbaar zijn. Br. onder no. 1012 bur. S. Crt. Exclusieve WIEG en moderne kinderwagen te koop. Stationsplein 3, Baarn Gevr. VERKOOPSTERS omstreeks 20 jaar. Berclouw Lederwaren, Laanstraat 52, Baarn. Tel. 02154-4330. Na 18.00 uur 02154-2477. re koop Sparta BROM MER. Heideweg 86. Financiële instelling, werkzaam op het gebied van sparen en verzekeren, biedt actieve medewer kers, die enkele avonden per week voor aquisitie beschikbaar hebben, kans op goede BIJVERDIENS TEN aan. Vraag inlich tingen onder letter J. H. 15 bur. S. Crt. In Soest-Zuid gemeub. KAMER aan voorzijde te tour, zonder pension. Tel. 6435. Te koop opvouwbare CARAVAN, als nieuw, 4 personen, voor slechts 300.Ringweg 4, telefoon 4980. chirurg, vanaf 1 juli t.e.m. 31 juli. Praktijk wordt waargeno men door S. G. LOOI JEN, chirurg, Bartolottilaan 31, tel. 2219 orthopedisch chirurg, tot 29 juli 1968. Voor spoedgevallen J. H. SCHILDER, orthopedisch chirurg te Hilversum. oogarts, heeft wegens vakantie de maand juli tandarts, van 1 juli t.e.m. 31 juli Spoedgevallen plaatselijke tandartsen. gedipl. voet- en schoenkun dige, pedicure, van 28 juni tot en met 15 juli. Middelwijkstraat 50, telefoon 6440. KOSTHUIS aangeboden voor 1 of 2 personen. Br. onder no. 1013 bur. S. Crt. Ervaren besch. vrouwel. KRACHT biedt zich aan voor het schoonhouden van kantoren of iets dergel. In de avonduren. Kan eent. leiding geven. Br. onder letter KA 95 bur. S. Crt. TE KOOP 2 cocktail fauteuils, zwart skai, 1 jaar oud, luxe uitvoering. 65,en centrifuge 35,-. Te bevr. Talmalaan 20, Soest. Gevraagd per 21 juli MEISJE voor de ochtend. Kastanjelaan 63. TE KOOP nieuwe bank, gashaard, damesfiets, vloerkleed enz. Rubenslaan 64, telefoon 6672. TE KOOP buitenboord motoren van 3 p.k. tot 105 p.k., vanaf 596, Beckeringhstraat 2, Soest. Te koop RENAUT Daupht- ne, 72.000 km. I.g.st. Alb. Cuyplaan 95. tel. 2954. Wie wil mijn KOLEN- HAARDJE overnemen. In pr. staat. Brieven onder no. 1014 bur. S. Crt. TE KOOP paar voetbal schoenen, maat 6, z.g.a.n. en S.E.C.-shirt, leeftijd ca. 10 jaar. Samen ƒ12,50. Telefoon 5335. Te koop antieke Zeeuwse DEKENKIST. G. h. Uiter ste prijs 700.Prins Hendriklaan 62. TE KOOP kinderwagen 25,ledikant met matrasje 25,box 10,-. Zwaluwenweg 26, tel. 3981. Informatiecentrum jonge ren zoekt KAMERS. Aanb. Meisjesbelangen, Koninginnelaan 13, telef. 3725. b.g.g 5261. Te koop BANDRECORDER Dp batterij en lichtnet. Tel. 5105. Drogisterij Van Ame- rongen. Soesterbergse- straat 55, vraagt LEER LING VERKOOPSTER (met Mulo opleiding). Na 18 uur. Komt het zien Luchtschip ..Hendrikje" op zaterdag 29-6, pl.m. 8.30 uur. Op 't pleintje aan de Buntweg. Zegt het voort Wegens huwelijk der tegenw. hebben wij per 1 augustus plaats voor een VERKOOPSTER. Leeftijd ca. 20 jaar. Liefst met enige ervaring. Prettige werk kring. Herenmodes C. de Jager, Langestraat 19, Amersfoort. Tel. 14301. Huize Het Oosten, modern rusthuis v. bejaarden te Bilthoven. vraagt een VERPLEEGHULP voor intern; tevens huish. hulpen zowel in- als extern en leeftijd tussen 18 en 30 jaar; 8-urige werkdag. Gaarne soll. aan Rubens laan 1, Bilthoven. Telefoon 03402-3745 Te koop FIAT 1200 Spider 1962. 4000 km na revisie. f3350,Wieksloterweg 39 W.Z. VRIJSTAAND HUIS te koop aangeboden bevat tende 5 kamers, 2 toilet ten met sanitair, zonnig gelegen, vrij te aanvaar den in augustus, wegens vertrek. Onderhoudskosten noodzakelijk. Bezichtigen Julianalaan 25, vanaf zaterdag 29 juni na 10.30 uur. WONINGNOOD. Wie zoekt ?en huurflat, huur 158,- inclusief, tegen overname van zo goed als nieuwe stoffering, voor bijna de halve prijs. De heer Ka- genaar, huisvesting heeft er niemand voor, ik moet zelf maar zoeken. Wie lost dit raadsel op? Van Goyen- laan 180, Tel. 5435. Te koop een herenrijwiel in prima staat 25, Wijnand Toplaan 1. Soest. Lange BRUIDSJURK met sleep, maat 44, niet in Soest gedragen. G. v. Stellingwerfstraat 17, Amersfoort. Te koop MORRIS 1000 Cabriolet dec. 1960, km- stand 85.000. P. de Hoogh- laan 10. Te koop zware BIGGEN, v. d. Munt, Nieuweweg 49. Te koop, billijke prijs, Sparta BROMFIETS met versnelling. Goed onder houden. Nieuweweg 22a. TE KOOP gevraagd mo derne wieg met matras en groot schrijfbureau. Telefoon 5368. Te koop TREKHAAK voor Ford Taunus 12 M., ƒ35, J. Bos, Kerkpad z.z. 126, Soest. Te huur gevraagd SCHUUR voor avond- werkzaamheden. H. v. Rouwendaal. Prof. Lo- rentzlaan 103, Soesterberg. Te koop aangeboden OPEL REKORD '59 1700 motor. Prima auto. Lange Brinkweg 53. Gevraagd flinke HULP in de huishouding van 8 tot 4, woensdag halve dag. Mariastraat 20, tel. 2277. Dame van middelbare leeftijd zoekt voor nu of later één of twee gestof feerde KAMERS met kookgelegenheid. Brieven onder letter D.B. 10 bur. 5. Crt. of telefonisch 02155-5530. Goed TEHUIS gezocht voor 2 jonge poesjes. Buntweg 1, Soest. Te koop nieuw ZOMER HUISJE. Dubbelwandig, uitneembaar; 4.75 x 3.60 m. Tel. 6535. Te koop gevraagd WOONHUIS. Hoeft niet drect leeg te zijn. H. v. Rouwendaal. Prof. Lorentzlaan 103, Soester berg. TE KOOP prima Miele wasmachine met electr. wringer en Koelstra kin derwagen. Jac. van Looy- laan 2. TE KOOP opklapbed met binnenveringsmatras als nieuw, een Oud Hollands dressoir en een complete eethoek als nieuw. Telefoon 6892, na 18.00 uur. Jongeheer zoekt net KOSTHUIS, liefst met hui selijk verkeer. Br. onder letter J P 47 bur. S. Crt. WONINGRUIL Hilversum- Soest. Aangeboden etage woning, huur 98.- per maand. Gevraagd woning te Soest. Hogere huur geen aezwaar. Br. onder no. 1011 bur. S. Crt. T.V. SERVICE voor alle merken. Reparaties vlug, veilig en vakkundig. C. v. d. Berg, Ooster straat 34, Baarn, telefoon 52154-4235. Mevr. F. A. M. Gerlings- Terpstra, Julianalaan 85, Bilthoven (bij station), tel. 03402-4883, vraagt een aardig MEISJE uit net gezin, wegens vertrek tegenwoordig meisje naar het buitenland, die haar graag inwerkt gedurende de weken van juli of aug. Aanvang werkzaamheden september. Te koop tweeling KIN DERWAGEN. Geheel uit neembaar, Skai. Van Goy- enlaan 159, tel. 6891, Soest. Verhuur van CARA VANS, Roadmaster vouvvkampeerwagens en bagagewagens „HOKA". Gen. IVLnkelmanstraat 93, Soesterberg, tel. 03463-1631. Zondags gesloter. Nylon TAPIJTTEGELS. ƒ2,25, met garantie. Gratis leggen. Trapkleden 1£0,-. Tel. 02154-4980. Grote sortering planten voor de tuin, o.a.: Salvia's, Petunia's, Ageratum, Aliyssum, Begonia's, Afrikanen. Leeuwebekken, Verbena's. Lobelia's. Kolonieweg 6A, Soest-Z. Voor knopen, ceintuurs en knoopsgaten by het WOLHOEKJE, Braamweg 25, telefoon 3159. REPARATIE KUNST GEBITTEN snel en bil lijk. Cantonlaan 9A, Baarn. telef. 02154-4136. Simca 1500 1966, 72.000 km. Simca 1300 1966. 45.000 km. Hino 1966, 10.000 km. Fiat 1500 L '66. 10.000 km. Citroën Ami 1966. Fiat 2300 stationwagen '63, Daf 750 1964 met 4 zo mer- en 4 winterhanden, met vastgelopen motor, iets voor de sleutelaar. Total Servicestation PETERS. Torenlaan 110, Baarn, by de naald. Telefoon 02155-3792. A.B.C. VOUWFIETS met lamp, pomp. standaard, gereedschaptas. 139,75. W. SLUYTER, Koninginnelaan 37. tel. 4316. Bliksemsnel tellen, BEKA bellen. Telmachines. Schrijfmachines, kassa's, nieuw en gebruikt. BEKA, Hilvertsweg 151, tel. 02150-46789. Hilversum. TENTEN. Verhuur en verkoop van alle kam- peerartikelen tegen rede lijke prijzen. Ook ver koop van tent-occasions e.d. Vraagt verhuurfolder. „Sunnv Camp". Slotlaan 185, Zeist. Tel. 03404-16390. Gebruikte TELEVISIE TOESTELLEN v.a. 150,—, met garantie. Gem. betaling. Erkende Philips- service C. v. d. Berg, Oosterstraat 34, Baarn, Telefoon 02154-4235. Ook uw AUTO in de was in 5 minuten. AUTOWASSERETTE. NIeuwstraat 13. TE KOOP royaal modern bergmeubel als nieuw (nieuwprijs pl.m. 800, nu 395,Modern bank stel 225,moderne salontafel met keerblad 40,Philips radio als nieuw 65,—, platen- wisselaar 25,moderne uitschuiftafel 40, modern dressoir 25, modern bergmeubel 145,-, moderne fauteuils 25, per stuk. T.V. tafels 20,- per stuk, klassieke noten fauteuil 40,Laan straat 46, Soest. Ook des avonds. SNIJBLOEMEN en KAMERPLANTEN. Prima kwaliteit en niet duur. M. SCHOLTEN, Middelwykstraat 28, Soest, telefoon 2336. GEDROOGDE KOEMEST V.A.M. Compost. A.S.F. korrels, Bloemistengrond, Turfstrooisel, Groenten- en Bloemenzaden enz. Alles voor uw tuin. A. J. HEINS, Middelwykstraat 28, Soest, telefoon 2336. Zaterdags de gehele dag geopend. COMPOST - stalmest - kunstmest - kalk - turf molm - potgrond - tuin- turf enz. Tnintoko Van Drie. Amsterdamsew 139, Amersfoort, tel. (03490), 17031 Party JAPONNEN, ter- lenka, trevira, tricel, mi- ten 38-40 17,50. Pakje* enkele stuks maten 38-46, 25,Skai pakjes, 40-41, 30.Heren regenjassen. 44-52, ƒ30,Zuiver wollen truien 12,50. Beckeringhstraat 2, Soeft. (gesloten huis). Nieuwe collectie COU- PONSTOFFEN. Wjj ver tellen niets over prijzen, want dat gelooft U toch niet. Komt U zelf maar eens kijken by Fa. HUISSTEDEN. Soes- terbergsestraat 28, tel. 3480. VOLKSWAGENS te koop '64, '63. '61. Peugeot 404 '64 met radio, zeer mooi. Ruime financiering. Gaslaan 9, Baarn. Koop nu uw kampeer- artikelen. ROADMASTER vouwkampeerwageus, tenten, bagagewagens, slaapzakken, luchtbedden etc., etc., tegen zeer aan trekkelijke prijzen. „HOKA", Gen. Winkel manstraat 93. Soesterberg, tel. 03463-1631. Zondags gesloten. Te koop prima nieuwe consumptie AARDAPPE LEN 20 cent per kilo. J. B. LANSER, Soester Engweg 8, tel. 2557. Wast uw auto zonder borstels bij de AUTOWASSERETTE. NIeuwstraat 13. KINDERFIETS 7 tot 12 jaar, 89, W. SLUYTER, Koninginnelaan 37. tcL 4316, RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. Tuintoko Van Drie. Am- sterdamseweg 139, Amers foort, telefoon (03496)- 17031 in het psychiatrisch centrum wnJVEM* le Den Dolder HOEVE* wordt gevraagd een voor keukenwerkzaamheden in de grote keu ken. salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring 5-daagse werkweek 15 werkdagen per jaar vakantie en 1 keuzedag vakantietoeslag 6 °,o van het bruto jaar salaris toeslag voor onregelmatige diensten A.O.W.-premie komt voor rekening van het ziekenhuis gunstige premiespaarregeling pensioenregeling Algemeen Burgelijk Pensioenfonds Sollicitaties schriftelijk - onder vermelding van huidige funktie en bruto jaarsalaris - te richten aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken. Doldersweg 165, Den Dolder of mondeling bij het Hoofd van de Huishou delijke Dienst, elke donderdag van 14,30 tot 15,30 uur, of na telefonische afspraak. - Tel. 03402-5341, toestel 230. •I

Soester Courant | 1968 | | pagina 11