Kggj EGvSETTEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 ZIEKTE TIJDENS UW VAKANTIE Eerste Gooise Kleding Verhuur SOCIAAL TOERISME moet worden gespreid SOESTERBERG Officiële meflp<lelins;en 79 et 59 et Alleen verplicht-verzekerden hebben soms rechten OP REIS In het buitenland hebt u meestal geen recht op vergoeding van medische kosten Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten gelegenheidskleding Gevonden voorwerpen „The Red Stars" Meisje aangereden op Birkstraat Bromfietser in Soesterberg gewond Zeepost Mestkar reed de sloot in R.K. v.g.l.o. school wordt opgeheven Alg. Bond van Bejaarden Evangelisatiedienst Vleesverkoop Medische Dienst Geslaagd Honkbalelub Geslaagd 1.00 Geslaagd In de meeste gevallen kunnen de zieken fondsen geen vergoeding geven in de kosten van geneeskundige hulp in het buitenland. Dat betekent dat de zieken fondsen de verzekerden moeten teleur stellen, als zij rekeningen of kwitanties CARBQViT tegen maag- en darmstoornissen. MUGQUN (reukloos) ter voorkoming van friuggebeten. ge'kom^ma™ bui/en,a"d ,s reeds op «anS zullen er weinig of geen auSust"s z(jn top bereiken. De meeste toeristen ziek zouden kunnen worden nl?g, houden' dat ln de vreemde wel eens ware bii zichzelf niet wi] Ll!f -r" 7. onaangename gedachte, die men als het buitenland om welke reden ds. ,ls hc' "ooit onmogelijk dat men in het Het blHkt dTt veU toeristen geneeskundige verzorging behoeft. "«hts e'n gerince nremie Zïgm?Tde "Isverzekerlng sluiten (waarvoor V ..en ven med7.ei ÏT v verschuldigd) en dan later mopperen dat zü de kosten van medische hulp in het buitenland zelf moeten betalen. van geneeskundige hulp, verstrekt in het buitenland, aanbieden. Dat neemt niet weg, dat verplicht-verze kerden in bepaalde gevallen een gehele of meestal gedeeltelijke vergoeding kun nen krijgen van de organen van de ziek teverzekeringen in enkele landen van Europa. Zo heeft Nederland reeds geruime tijd geleden verdragen gesloten met België, West-Dultsland. Italië, Frankrijk, Luxem burg en Zuid-Slavië. Krachtens deze ver dragen kunnen uitsluitend verplicht-ver- zekerden voor rekening van een orgaan van de ziektekostenverzekering in een van de genoemde landen een vergoeding krijgen van de kosten van geneeskundige hulp bij tijdelijk verblijf aldaar. Neder landers, die vrijwillig verzekerd zijn, ko men beslist niet voor een dergelijke ver goeding in aanmerking. E-6 formulier Ook met Spanje, een toeristenland bij uitstek, heeft Nederland een verdrag ge sloten dat veel overeenkomst vertoont met de verdragen, die met de voornoem de landen tot stand kwamen. Toch is er een belangrijk verschil. Recht op ge neeskundige verzorging gedurende 'n tij delijk verblijf in Spanje komt slechts toe aan verplicht-verzekerde werknemers en hun gezinsleden. Andere verplicht-verze kerden hebben dit recht niet. Verplicht-verzekerden die op vakantie gaan naar het buitenland, dienen aan hun ziekenfonds een formulier E-6 te vragen en dit mee te nemen. De ver- plicht-verzekerde, die in een van de ge noemde landen onmiddellijk geneeskun dige hulp nodig heeft, dient zich onder overlegging van dit E-6 formulier te wenden tot het in zijn tijdelijke verblijf plaats werkend orgaan der ziektekosten verzekering. Dit orgaan verstrekt de ge neeskundige hulp overeenkomstig de wet geving van het land van tijdelijk ver blijf. Geen aanspraak Overigens leert de praktijk, dat ook ver plicht-verzekerden meestal niet meer dan een gedeeltelijke vergoeding van de door hen gemaakte ziektekosten krijgen. Al leen in West-Duitsland komen nagenoeg geen kosten in rekening voor de patiënt. In andere landen moet rekening worden gehouden met de mogelijkheid, dat een deel van de kosten ten laste van de pa tiënt blijven. En die kosten kunnen in sommige gevallen zeer hoog oplopen, bij voorbeeld wanneer iemand plotseling in een ziekenhuis moet worden opgenomen Nederland heeft dus* met België, Luxem burg, Italië, Frankrijk, West-Duitsland Zuid-Slavië en Spanje verdragen geslo ten, die althans de verplicht-verzekerden de mogelijkheid bieden om op zijn minst een gedeelte van de kosten voor me dische zorg vergoed te -krijgen. Met an dere landen zijn geen soortgelijke ver dragen gesloten, dus ook niet met be langrijke toeristenlanden als Oostenrijk Zwitserland en Tsjecho-Slowakije. In de ze landen bestaat geen enkele aanspraak op vergoeding. Verzekeren Daarom doen degenen die naar een van deze landen reizen er verstandig aan een zogenaamde reisverzekering af te sluiten. Daarmee kunnen zij zich dekken tegen eventuele kosten van geneeskundige ver zorging. Deze overweging is zeker van belang voor vrijwillig-verzekerden. die geen enkel recht op vergoeding hebben ook niet wanneer zij verblijven in een van de E.E.G.-landen of een van de an dere landen, met welke Nederland ver dragen heeft gesloten. Bejaarden zullen ook een reisverzekering moeten afsluiten, ook al staan zij inge schreven in de bejaarden verzekering. Al leen in West-Duitsland kunnen bejaarden die zijn ingeschreven in de bejaardenver zekering, recht op vergoeding doen gel den, maar dan moeten zij toch een for mulier E-6 kunnen overleggen. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur door H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. Van zaterdagmorgen 12 uur tot zondag morgen 8 uur J. Kuipers, Middelwijk straat 34, tel. 2815. Van zondagmorgen 8 uur tot maandag morgen 8 uur J. Borst, Paulus Potter- laan 30, tel. 3322. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. J. G. van Eek, Wald. Pyrmontlaan 1A. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek ,,Soest-Zuid. Avond - en nachtdienst t.m. vrijdag 5 juli apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Eerw. Zr. Antoniana, „Mariënburg" Nieuwerhoekplein 10, tel. 4255. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3 B, tel. £427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds G. W. Marchal, Maartensdijk. 19.00 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, RegentesselaaiL Zondag 10 uur ds K. van Liere. 19 uur ds W. Glashouwer, Driebergen. Evangelisatiedienst. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds J. Mettau. H. Doop en beves tiging van lidmaten. Zonnegloren. Soesterbergsestraat Zondag 10 uur ds H. Cramer, Epe. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, AJb. Cuvplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhclminakerk 10.30 uur ds G. W. H. Peddemors, Amersfoort 3 uur ds B. Scholten, Amersfoort. Interkerkelijke Zondagsschool Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. Zondag 10 uur Zondagsschool. GEREF. KERF Eltheto. Driftje 8.30 uur Candidaat B. Meyer. Kerkgebouw N.P.B.. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds J. P. Moerkoert. H. Avond maal. 14.45 uur ds J. P. Moerkoert. Voortzet ting H. Avondmaal en dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 18.00 uur ds Van Amstel. Middel burg. Woensdagavond 3 juli. 19.30 uur Kan didaat H. Wubs, Apeldoorn. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds W. Leerink. Braamhage. 19.00 uur ds W. Leerink. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Predikant A. E. Dingjan. B A ARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds Th. van Veen, Utrecht. Volle Evangelie-gemeente „Baam-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Zondag 10.30 uur ds W. F. Schröder, Amsterdam. 10.30 uur Kinderdienst in de Luther- kapel, KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen, maandag 8 en 9 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 8 en 9 uur, vrijdag 8 uur en 19.00 uur. Zaterdag 8 en 9 uur en 19.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag 8 uur. 8.30 uur Uitvaartmis, dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Wülibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst) zaterdag 8 en 19 uur. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven: pak boter, studieboek, sleutelhanger met sleutel en nagelknipper, grasschaar, zilverkleurig armbandje, rode kindersandalen, zwarte damesportemonnee, zilver kettinkje met hanger, jongensfiets (blauw), vest, bruin kinderjack, twee blauwe pannelappen, portemonnee met inhoud, portefeuille met inhoud, donker-blauw kinderjack, twee sleutels aan ring. Zondag a.s. houdt de Basketballveréni- ging „The Red Stars", indien het weer goed is, een fietstocht naar Harderwijk. Deelnemers worden verzocht een zwem pak mede te nemen, daar een bezoek zal worden gebracht aan het strand al daar. Ook zal getracht worden nog een bezoek te brengen aan het dolfinarium. Het vertrek is zondagmorgen om 7.30 uur vanaf Nieuwerhoek, terwijl men omstreeks kwart voor acht vertrekt van af het busstation in Soest-Zuid. Op de Birkstraat Is woensdag het zes tienjarige meisje A. E. M. M. B. uit Soest door een auto aangereden. Zij raakte daarbij slechts licht gewond, hoewel het ongeluk slechter had kunnen aflopen. De bestuurder van de perso nenauto, de heer W. P. M. H. uit Soest zag twee meisjes langs de kant van de weg staan. Toen hij het tweetal tot op korte afstand was genaderd, stak een van de meijes plotseling met de fiets over. Door krachtig remmen wist de automobilist een ernstige aanrijding te verhinderen. Hij kon echter niet voorkomen, dat hij nog juist met zijn wagen tegen de achterzijde van de fiets reed, met genoemd gevolg. Beide voertuigen raakten slechts licht beschadigd. O Bij een verkeersongeval op de Radema- kerstraat in Soesterberg is dinsdag de bromfietser C. van O. uit Harderwijk gewond geraakt. Met diverse vleeswon den is hij overgebracht naar het zieken huis De Lichtenberg in Amersfoort en aldaar opgenomen. De bromfietser reed over de Radema kerstraat in de richting Amersfoort. De autombilst G. v. d. K. uit Amersfoort reed dezelfde kant op. Bij de Lorentz- laan wilde hij echter rechtaf slaan. Hij deed dat ook, doch zonder de bromfiet ser voorrang te verlenen. Een aanrijding was het gevolg, waarbij de Harderwij ker diverse verwondingen opliep. Tegen de automobilist is proces verbaal opge maakt. I VERLOVINGS 1 OUWELIER HORLOGER 1 SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Canada: ss „Maasdam" 3 juli. Chil: ms „Ganymedes" 2 juli. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Tabo- ra" 5 juli. Ned. Antillen: ms „Chiron" 2 juli. Suriname: ms „Kreon" 1 juli. Verenigde Staten van Amerika: ms „Statendam" 3 juli en ms „Atlantic Sa ga" 4 juli. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika ms „Algol" 3 juli. Inlichtingen betreffende de verzendir.gs- data van postpakketten geven de post kantoren. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Op de Wieksloterweg is woensdag een zwaar beladen mestkar, bestuurd door de heer Van V. uit Velp in een sloot gereden. Het gebeurde ter hoogte van de familie Holdijk, die daarmede wel een deel van de tuin verloren zag gaan, maar daarvoor in de plaats het gras gazon gratis zag bemest. De mestwagen moest uitwijken voor een vrachtauto. De wagen kwam echter met de wielen in de zachte berm te recht en zakte steeds verder weg om tenslotte te kantelen en een deel van de inhoud uit te storten over de tuin van de fam. Holdijk. Een kraanwagen uit Amersfoort heeft de mestkar weer op de weg gebracht, nadat eerst het res tant van de inhoud was overgeladen. Als gevolg van de inwerkingtreding van de Mammoetwet wordt de R.K. v.g.l.o. school opgeheven. Hedenavond neemt het schoolhoofd, mej. E. Schueler afscheid. De R.K. u.l.o.-school krijgt de beschik king over de vrijgekomen lokalen van de opgeheven school. De afd. Soest van de Alg. Bond van Bejaarden heeft met mooi weer. met 2 volle bussen, een tocht gemaakt naar de Achterhoek, waar allereerst een bezoek werd gebracht aan Vaassen en in res taurant 't Koetshuis de koffie werd ge bruikt. Met mooi weer werd over De venter en Hengelo naar Diepenheim ge reden, waar bij aankomst de koffietafel gereed stond, waarna de reis weer werd vervolgd naar Holterberg voor de thee. Door de prachtige bossen van Hellen- doorn werd naar Apeldoorn gereden en in het restaurant „De Julianatoren" iets anders dan koffie en thee werd ge bruikt en soep genuttigd, om daarna huiswaarts te keren. Een der aanwezigen bracht dank aan het ontspanningscomité voor de mooie tocht en de goede verzorging. Medegedeeld werd, dat op 5 septem ber nogmaals een tocht zal worden ge houden. Zondag a.s., te zeven uur, heeft in de Emmakerk een Eva ngelisatiedenst plaats uitgaande van de Herv. Evang., waarin zal spreken ds W. Glashouwer te Drie bergen. Medewerking wordt verleent door het Victorie Trio uit Hilversum. Voor bijzonderheden zie advertentie in dit blad. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genum merd van 1 tot en met 125. De vakantie-uittocht is weer begonnen. De spreidingsgedachte, zo lang bevor derd met allerlei soorten propaganda, heeft nog maar weinig effect gesorteerd. Weliswaar wordt het hoofdseizoen in de eerste helft van augustus er enigszins door ontlast maar de andere kant van de medaille is dat de duur van het hoofdseizoen dit jaar is versmald en dat ook de prijzen van de vakantiever blijven een stijgende tendens verto nen. De juli-piek is groter dan ooit. Die stijgende tendens wordt nog ver sterkt door de verhoging van de va kantietoeslag, die tot gevolg heeft dat vooral lagere inkomens zich meer uit gaven kunnen veroorloven. Dit versterkt de vraag en stuwt de prijzen op. De prijsverhogende beweging is met na me merkbaar in de sector van het kam peren. Vooral het sociaal toerisme neemt in omvang toe en dit zoekt met name besteding op de kampeerterreinen met alles wat daarbij hoort. Toezicht Naarmate het kampeerbedrijf meer be langstelling krijgt wordt de aandrang groter om daar toezicht op uit te gaan oefenen en eisen te gaan stellen aan de hygiëne en het comfort op de kam peerterreinen. Het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft een „wet hygiëne kampeerplaat sen" in voorbereidng die bepaalde eisen zal stellen voor het aantal toiletten en douches per 100 of meer gasten. Er zal ook toezicht komen op het aamtal tap punten voor drink- en waswater en wij weten allen dat een bepaald toezicht daarop noodzakelijk is om te voorkomen dat een deel van het vakantiegenoegen onder gaat in vervuiling. In principe moet men dus juichen over deze maatregelen maar aan de andere kant moet de vraag gesteld worden hoe hoog men met die eisen dient te gaan. Sanitare voorzieningen zijn wenselijk maar zij kunnen op verschillende kos tenniveaus worden uitgevoerd en daar gaat het nu om. Exploitanten van kampeerterreinen zul len door de wet gedrongen al deze voorzieningen aanbrengen maar zij grij pen naar potlood en papier en gaan re kenen. Staangeld De kosten worden uiteraard doorbere kend aan de gebruikers van kampeer terreinen zodat het staangeld dratisch omhoog dreigt te gaan. De investerings noodzaak beperkt de mogelijkheden voor de ondernemers financieel. De groei van het sociaal toerisme doet de vraag stij gen en de spanning tussen vraag en aanbod verhoogt en automatisch de prijzen. Deskundigen hebben zich hierover al uitgesproken en zijn van mening dat binnen enkele jaren de campingprijzen met 60 tot 75 zullen stijgen. Voor een doorsneegezin zou men binnen enkele jaren al ca. 85 gulden per week aan staangeld moeten betalen. En dit houdt het gevaar in dat velen opnieuw thuis moeten blijven om alleen dagtochtjes te maken. Deze ontwikkeling zou uit so ciaal oogpunt betreurd moeten worden. Men fluistert dat de tarieven van de Nederlandse kampeerplaatsen de hoogste van Europa zijn. Op zichzelf is dat geen wonder want de bevolkingsdichtheid in dit land is mede oorzaak van afvoer- problemen voor vuil water, van hoge grondbelasting, van toeristenbelasting enz. Wanneer nu een kampeerwet daar nog een schep kosten bovenop legt is het geen wonder dat de uittocht over de grenzen nog zal toenemen. Het komt ons voor dat er alle reden is om te zorgen voor een diversiteit en eisen aan comfort. Vanzelfsprekend is er een categorie vakantiegangers die op dit gebied hoge eisen stelt Anderen zijn bereid zich met een minimum aan voorzieningen te behelpen. Zij stellen dit zelfs op prijs omdat dit de at tractie van het buitenleven verhoogt. Bij het stellen van eisen voor hygiëne op kampeerplaatsen zal men dus móe ten uitgaan van minimum-eisen. De drang naar perfectionisme zal moe ten worden ingetoomd. Het hotel- en pensloenbedrijf is er voorbeeld van hoe zeer het publiek gesteld is op een rui me keuze van mogelijkheden en prijzen. Die lijn zal in het camping-leven moe ten worden doorgetrokken. Meer kansen De geluiden over het kampeertoerisme mogen echter niet te somber klinken. Erkend moet worden dat met name de A.N.W.B. zich op dit gebied zeer ver dienstelijk maakt. Wij hebben echter de indruk dat de mogelijkheden nog lang niet voldoende tot alle bealnghebbenden zijn doorgedrongen. Hier ligt niet alleen een taak voor onze grote toeristenorga nisatie maar ook voor de plaatselijke V.V. V. -kantoren. Wordt er alles gedaan om voor alle ge meenten de toeristische kansen uit te buiten? Is er voldende samenwerking om in alle delen van ons land streeks gewijze het sociaal toerisme te bevor deren? Met name in de minder bevolkte en dikwijls rijk aan natuurschoon zijnde gebieden zou het aantal projecten ter bevordering van de recreatie kunnen worden uitgebred- Ook in onze volksvertegenwoordiging is men die mening toegedaan. Daar trof ons een motie van de regeringspartijen waarbij naar een onderzoek wordt ge vraagd om in het noorden van ons land mogelijkheden te scheppen ter bevorde ring van de recreatie. Daarmee worden dan tevens de mogelijkheden voor werk gelegenheid verruimd. Ook gemeentelijk Niet alleen de centrale overheid maar ook provincies en gemeenten zouden op dit terrein vruchtdragend werk kun nen verichten. Als de aanleg van goede campings met kracht ter hand zou wor den genomen en daarenboven worden gesteund door ruime en goede voorlich ting over het bestaan ervan, zou dit het probleem van het sociaal toerisme in Nederland aanzienlijk kunnen verlich ten. Wanneer er voldoende goede accommo datie in de minder bevolkte delen van ons land aanwezig is kan ook de pro paganda in het buitenland daar met meer succes op gericht worden. Het moge in het algemeen zo zijn dat de welvarende landen niet primair ge roepen zijn om uit te groeien tot we reldtoeristencentra, de minder welva rende delen van die landen kunnen toch een dikke graankorrel meepikken. Gezien de ontwikkeling mag ons land er heus wel „als de kippen" bij zijn. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tele foon 03404-31574, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de art sen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, allen te Soes terberg en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dolder. Het Mulodiploma in Utrecht werd be haald door de heren P. A. Zuijderduin, J. W. P. van Westrenen en B. Tokkle, allen te Soesterberg. Aan de Rijksuniversitet te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen niet- westerse sociologie mej. A. A. M. Hoef- smit. Voor jongens van 12 tot en met 17 jaar is een honkbalclub opgericht onder de naam H.C. H.V.S. De honkbalsport is uitermate geschikt als zomertraining voor voetballers. Het voorlpig bestuur bestaat uit mevr. A. Konings en de heren A. Bekker en H. W. Jongerius. De training is vast gesteld op maandagavond van 18.30 tot 20 uur op het trainingsveld van de v.v. Soesterberg. Inlichtngen bij de heer Jongerius, Prof. Lorentzlaan 35. De heer Boltini heeft de toezegging gedaan het eerste team van honkbalcostuums te voorzien. Sportm innende Soesterbergers kunnen de nieuwe club steunen door een bij drage storten op giro 131385 van de Coöp. Raiffesenbank, Soesterberg, t.g.v. Honkbal vereniging Soesterberg, voor de aanschaf van de eerste speciale mate rialen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. N.V. Cosmetische Industrie Keune, Oude Muiderstraatweg 8-10 te Diemen, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichtng voor de fabricage van cosmetische producten in het per ceel Birkstraat 103 c. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr: "2774. b. F. H. Adelaar, Prins Bernhardlaan 8g te Soest, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een inrichting voor het herstellen en het onderhoud van motor rijtuigen, in het perceel Lange Brink- weg 15, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3121. c. J. W. Karwoczik, Kostverlorenweg 1 te Soest, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een herstelinrichting van motorvoertuigen, in het perceel Kostverlorenweg 1, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5148. d. Gebr. de Winter, Van Lenneplaan 73 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fabriek, waar diverse huishoudelij ke artikelen worden vervaardigd, in het perceel Van Lenneplaan 73, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 3251. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag, 16 juli a.s.. des voormiddags, resp. te 10.00, 10.30, 11.00 en 11.30 uur, in het ge meentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen inwillging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Soest, 28 juni 1968. Aan de Rijks-Universteit te Utrecht slaagde voor het candidaat examen so ciologie de heer D. J. Oostelaar. Voor het candidaat examen Tandheel kunde slaagde de heer T. Louman, bei den te Soest. Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is de heer C. J. van Haselen uit Soester berg geslaagd voor het tandarts-exa men. ANANAS-PUNTJES frisse agar en pittige chocolade. Een heerlijke combinatie. 200 gram FRUCA STAVEN extra fijne vruchten- caramels. Een zomerse tractatie. 8 staven GEVULDE KOEKEN heerlijke koeken met een fijne spijsvulling, voor week-end en vakantie zak a 4 stuks VROOM DREESMAN N BLUSWATER. - Waarom is zeewater voor het blussen van branden niet ge schikt? Antwoord: Het zeewater als zodanig is niet ongeschikt voor het blussen van een brand op de Scheveningse Pier, maar er zijn verschillende rdenen, waar om het niet gebruikt kan worden. De Pier ligt namelijk 14 meter boven het water en deze afstand kan niet meer dan 75 meter bedragen. Verder kan men niet met de beschikbare voertuigen het strand oprijden en bovendien zou het opgepompte water in dat geval veel zand bevatten, waardoor de 'pompinstal- laties beschadigd zouden worden. ADERVERKALKING. - Waardoor ont staat aderverkalking, door te veel of te weinig kalk? Antwoord: Kalk is een zeer belangrijk element in het menselijk organisme. Bij de afwijking echter, die wel aderver kalking wordt genoemd, behoeven we ons niet allereerst af te vragen of er een tekort dan wel een teveel van deze stof in het lichaam aanwezig is. Het gaat hier om een ontaardingsproces van de slagaderwand, die daardoor haar elasti citeit verliest. De oorzaak van deze af wijking is niet ten volle bekend. Men weet echter wel, dat matigheid, vooral matigheid met eten (met name is zeer veel vet in de voeding ongewenst), doch ook met lichamelijke en geestelijke in spanning. van betekenis is om de bloed- vaatwand zo lang mogelijk in goede conditie te houden. In lichte mate komt aderverklaking" bij mensen op gevor derde leeftijd dikwijls voor. ZEEKWALLEN. - Behoren zeekwallen tot de diersoorten? Zijn ze gevaarlijk voor de gezondheid van de mens en veroorzaken zij uitslag? Antwoord: Kwallen behoren tot de weekdieren en kunnen voor de mens onaangenaam zijn. De meeste kwallen hebben namelijk aan de rand van hun lichaam een soort franje hangen. Deze franje zijn de netelbatterijen, waarmee deze dieren in staat zijn voedsel te van gen. Bij aanraking scheiden zij een be paald vocht af, dat bij de mens de huid irriteert en er ontstaan op die plaatsen waar de aanraking plaatsvond rode branderige en jeukende plekken. Alleen in bijzondere gevallen kunnen dergelijke plekken werkelijk gevaarlijk zijn. Het contact met een normale kwal beperkt zich meestal tot zo'n geïrriteerde plek op de huid, doch levert geen gevaar op. SIAMESE TWEELING. - Men leest wel eens van een Siamese tweeling; waarom is dat Siamees? En waarom noemen ze in Nederland de aan elkaar gegroeide tweeling ook een Siamese tweeling? Antwoord: De naam is ontleend aan de in Siam geboren tweeling Chang en Eng, die verbonden bleven door weefsel- streng. Ze leefden van 1811 tot 1874, trouwden 2 zusters, kregen 18 kinderen en stierven ook ongeveer gelijktijdig. De volksmond noemt nu de Nederlandse tweeling ook maar een Siamese twee ling. Men had ook een Siamese twee ling in Engeland. Aan de Chr. ULO-school te Soestdijk, slaagden voor M.U.L.O. A Tom Bree- vaart, Ineke ten Broeke, Piet Catzburg, Rineke v. d. Craats, EUy Duit. Dineke Flantma, Rob van Ginkel, Coby Gons, Marja Kamphorst, Ina van Kempen, Bauke v. d. Ley, Ton den Ouden, Els Pasman, Wibo Rip, Janine Schanstra. Ham van Schie, Nelleke Terlouw, Max Vetkamp, Leo van Vliet, Gerdien Mor ren, Tineke BlaLss. Annelies Blomberg, Loesje Gemen, Frances Heemsbergen, Harm Klaibeda, Raymond Klarenberg, Yvonne Schaaf sma, Henny Schippers, Jaap v. d. Veer, Geert Vredeveld en Wim v. d. Wad. Voor M.U.L.O. B Henk van Arkel, Janneke Mout, Cor Radstok en Simon Schreur. Van de Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan slaagden voor het voort gezet onderwijs voor het Corderius-Lv- ceum te Amersfoort Peter Derksen, Jeen Hospes, Chris de Jong. Henk Korvinus, Max Neus, Ben van Rootselaar. Anto- nette Schep, Ton Smit en Joke van Vliet. Voor het Christelijk Lyceum te Hilversum Wim Groart Voor de Rijks H.B.S. te Amersfoort: Loesje Klein. Voor het Lyceum te Baarn Sjaak de Vries. Van de Prins Willem Alexanderschool (voorheen Beetzlaanschool) slaagden voor het toelatingsexamen Rijks H.B.S. te Amersfoort Piet Renooij. Voor het toelaingsexamen Baarns Lyceum Yvon ne Buis, Ingrid Kleijn, Jos Oey. Mieke Slok, Peter Veldhuizen en Joke Veld man. Toegelaten tot een M.A.V.O.-school wer den Yolanda van Beek. Yvonne van Beek, Harma Beekink, Hans Brons. Ani- ta van Dolderen. Jack van Dijk, Wilma van Gorkum, Henny Jansen, Anja Ko per, At de Kruijff, Leslie van Luijk, Rob Veneme, Martin de Zoete en Hans Jolink.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3