VESPA ClAO zomerprij zen M PASFOTO'S muH!iw*a Mej. M. van Ginhoven (S.E.C.) in selectiewedstrijden voor nationaal softbalteam Huidverzorging n klaar terwijl u wacht Foto Swager NIEUW TEKEN AAN DE WAND Konsekwenties van de wet op de bijzondere ziektekosten. Officiële mededelingen Uit de hogeschool der wetenschap WAT DOET DF. GAULLE MET ZIJN TRIOMF fVOLVOl op onze kollektie bontmantels Bondsteam ontmoet op S.E.C.-terrein de softbalkampioen van New York K.P.S. verloor van Polynorm Zon en SchildK.P.S. 3-3 De Witte Pompen S.E.C. honkbal ontvangt het Amersfoortse Quick Geslaagd Telef. Brandweer 3-3*3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Dames Kamerbeek wonnen Olympia's puzzelrit Brullende woestijn Stemaf drukken Tellen Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Arti-Shoek exposeert in Goed Wonen Zo vlogen de duiven Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 5 JULI 1968 Als enige vertegenwoordigster van de Kring Midden-Nederland is mej. M. Th. E. van Ginhoven van de S.E.C.-Flyers uitgenodigd om deel te nemen aan de voorselectiewedstrijden voor het Neder lands softbalteam, dat - indien de fi nanciën dat toelaten - in 1970 in het Aziatische Osaka zal deelnemen aan het wereldkampioenschap. Mej. van Ginho ven zal onder meer deel uitmaken van het bondsteam, dat op zondag 14 juli een vriendschappelijke wedstrijd speelt op het S.E.C.-terrein aan de Bosstraat tegen het Amerikaanse team Pandoras, kampioen van New York. Dit team be staat uit enige meisjes, die sport en li chamelijke opvoeding doceren in New York, vier die hiervoor studeren, enige „high school"-studenten, een huismoeder met twee kinderen en een paar kan toormeisjes. Het team is een compositie van routine en veel belovende jeugd. Dankzij het actieve S.E.C.-softbalbe- stuur, dat de Nederlandse Amateur Softbalbond ertoe heeft weten te bren gen. een van de wedstrijden tegen dit Amerikaanse team in Soest te spelen, zal men op zondag 14 juli aan de Bos straat ongetwijfeld hoogstaande softbal kunnen zien. De beide teams zullen tussen 9 en 14 juli vier maal tegenover elkaar staan, resp. in Haarlem, Santpoort, Wassenaar en Soest. Het elftal van Polynorm te Bunschoten, dat geen eigen terrein heeft, speelt zijn wedstrijden op het K.P.S.-terrein. Maandag vond de tweede ontmoeting PolynormK.P.S. plaats. K.P.S. had veel belang bij deze wedstrijd, want wan neer werd gewonnen, lag het kampioen schap feitelijk voor het grijpen. Het kwam geheel anders uit. De beide pun ten gingen mee naar Bunschoten en K.P.S. moest daardoor nog één wedstrijd spelen tegen Zon en Schild, welke woensdagavond in Amersfoort plaats vond. Tijdens de gehele wedstrijd was Poly norm sterker, maar zij kon voor de rust het doel van K.P.S. niet vinden. De enigste die bij K.P.S. gevaarlijk was. was Roel ten Hove, die flinke schoten afvuurde op het doel van de tegen partij. Jammer genoeg ging de bal steeds over of naast. Na de coca cola (vanwege de warmte) weer een beter Polynorm. K.P.S. kwam er bijna niet aan te pas. Rechtsbuiten Willem Hop wist het eerste doelpunt te scoren voor Polynorm. 1-0. K.P.S. wij zigde de opstelling en daardoor kwam er meer vaart in de aanval. Eén kwar tier voor tijd werd door Roel ten Hove een vrije schop genomen op de rand van het strafschopgebied, maar de bal kwam keihard tegen de bovenlat. Even later knalde W. Hop het tweede doelpunt langs keeper Van Essen, waardoor Po lynorm won met 2-0. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder Doordat Bronswerk van Heuga verloor, was er voor deze wedstrijd veel belang stelling, voornamelijk van de zijde van Polynorm. Wanneer K.P.S. zou verlie zen, was Polynorm kampioen. Het werd echter een gelijk spel (3-3), zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk is tus sen K.P.S. en Polynorm. Over de wed strijd het volgende. Binnen een kwartier was het 0-2 voor K.P.S., door doelpunten van Van Arkel. In de 20e minuut maak te de midvoor van Zon en Schild er 1-2 van, met welke stand werd gerust. Direkt na de aftrap zorgde Kosters dat het 1-3 werd voor K.P.S. maar Du Boeuff wist de achterstand te verkleinen tot 2-3 en even later maakte dezelfde speler gelijk. 3-3. Nu maar afwachten wat de beslissingswedstrijd brengt. Pandoras speelt ook nog een wedstrijd tegen de meest belovende Nederlandse softbaljeugd. Op 15 juli zal dan het officiële Neder landse team worden samengesteld, waar in dus mogelijk een plaats is voor mej. Van Ginhoven. Het officiële team zal ook nog drie wedstrijden tegen Pando ras spelen, tweemaal in Haarlem en één keer in Velsen. De drie duels tussen het officiële team en Pandoras gaan om de Hans Brinker Cup, een door de gemeente Haarlem beschikbaar gestelde trofee. Bovendien zullen er persoonlijke prijzen zijn voor de beste hitter, de meest waardevolle en meest spectacu lair speelster. De Internationale Softbal Federatie heeft er sinds 1933 steeds naar ge- steefd om belangrijke evenementen tij dens grote tentoonstellingen te organi seren. Zo zal in augustus 1970 tijdens de wereldtentoonstelling in Osaka (Azië) het wereldkampioenschap Soft bal voor dames worden gehouden. Ze- ke1- 25 larden zullen hieraan deelnemen. Als alles financieel rond te krijgen is, zal ook Nederland daarbij zijn. En mo gelijk kan Soest zorgen voor een ver tegenwoordigster in het verre Azië. Mej. van Ginhoven is reeds opgenomen in de centrale training. Tweemaal per week prboeert zij onder supervisie van J. Hogenbosch een blijvende plaats in het Nederlands softbalteam te verove ren. In de wedstrijden tegen het Amerikaan- se team wil men zoveel mogelijk veel belovende speelsters ervaring laten op doen. Voor de eerste week zullen uit 23 geselecteerden twee bondsteams wor den samengesteld, die ieder twee wed strijden tegen Pandoras zullen spelen. De twee meest geroutineerde speelsters van het ene team zullen bij het andere team als bankspeelsters fungeren. Bij alle wedstrijden zullen naast Neder landse ook Amerikaanse scheidsrech ters de leiding hebben. Na de wedstrij den tegen de Pandoras zullen de 23 Ne derlandse geseleceterden, die pro deo door een Haarlemse arts medisch wor den begeleid, tot oktober wekelijks wed strijden gaan spelen, zodat ze buiten hun normale competitie in dit seizoen 25 tot 30 wedstrijden gespeeld hebben. Bij een moeilijke sport als softbal is er dan misschien te bepalen, wie te licht bevonden is en met welke speelsters verder gegaan zal worden. Hopenlijk kan dan ook mej. Van Ginhoven tot de laatste categorie behoren. In eigen huis ontmoet S.E.C.-honkbal zondag om twee uur het Amersfoortse Quick, dat op het moment de ranglijst van de tweede klasse aanvoert. De eerste ontmoeting tussen beide teams resulteerde in een overwinning voor de Soesters; of S.E.C. echter over de no dige kracht beschikt om Quick ten tweede male van de winst af te houden staat te bezien. De S.E.C.-ploeg heeft het er de laatste weken wat bij laten zitten en verloor driemaal achtereen Aan spectaculaire overwinningen heeft het S.E.C. dit jaar ook niet ontbroken, zodat toch een spannende strijd verwacht mag worden. S.E.C.'s 2e honkman Blok is wegens va kantie absent en diens plaats wordt in genomen door D. Knickebocker, terwijl T. Kellner naar het lste-honk verhuist. Pas zondag zal coach Hiele de defini tieve opstelling bekend maken. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 Wilc u een kombinatic vaa degelijk heid en verantwoorde vormgeving, laat u het ons samenstellen tot een stijlvol interieur. ACHTERBERGH MEUBILERING Vubi'iil 10-11 Hilbilrtal 9-11 Amtn/tcrtTi.'i/mm (0U9O) l304l' Naar uit berichten blijkt zou de Neder landse p.t.t. door inefficiency van de dienst in de komende jaren ongeveer 6000 personeelsleden moeten laten af vloeien. Deze conclusie zou moeten wor den getrokken uit een rapport dat een organisatiebureau heeft uitgebracht over het staatsbedrijf dat al verscheidene ja ren onrendabel is. Als deze afvloeiing alleen betrekking zou hebben op de postdienst waarbij 32.000 mensen werken dan zou dit betekenen dat er ongeveer 20 van het personeel overbodig zou worden door reorganisatie en herziening van de dienstverlening. Wij hopen dat de volksvertegenwoordi ging de aanbevolen reorganisatie kri tisch zal bezien, waarbij wij voorop stel len dat alle overbodig werk overboord zal moeten worden geworpen. Met mini maliseren van de kosten is niet alleen een opdracht voor het particuliere be drijf, ook de staatsbedrijven zullen deze gedragslijn moeten volgen om de ge wenste behoeftenbevrediging zo goed koop mogelijk tot stand te brengen. An derzijds zal toch gewaakt moeten worden voor een goed en zo ruim mogelijk dienstbetoon. Het is immers een van de kenmerken van de welvaartsstaat dat het publiek meer geld over heeft voor goede dienstverlening. Deze vraag voor de post dienst zal dan ook in internationaal ver band moeten worden bekeken. Intussen is ook de reorganisatie bij de p.t.t. een teken aan de wand van de werkgelegenheid. Bij al deze herzienin gen van het werkpatroon wordt steeds gesteld dat er geen sprake zal zijn van massaal ontslag. Men zal de aanpassing tot stand brengen door bij de normale afvloeiing van personeel geen nieuwe krachten aan te nemen. Voor de werkgelegenheid is dit echter evenzeer een slag voor de arbeidsmarkt. Want het betekent in werkelijkheid dat er voor lange tijd geen arbeidskansen liggen bij een belangrijk bedrijf en dat jonge mensen hun welvaartsheil elders moeten zoeken. Dat wordt steeds moei lijker bij stijgende loonkosten die op steeds grotere schaal tot het afstoten van personeel leiden. Had de regering toch geen gelijk met haar aandrang om de loonstijging af te remmen De heer R. J. Kluën, alhier, slaagde aan de technische hogeschool te Delft voor het propaedeutisch examen van vlieg tuigbouwkundig ingenieur. Onder een met onweer dreigende hemel hield Olympia dinsdagavond weer een puzzelrit. Hoewel de deelname voor de organisatoren, onder leiding van de heer J. Floor, enigszins teleurstellend was, trokken de deelnemers om zeven uur op pad, door de bebouwde kom van Soest en Soestdijk, via de Eng onderwijl trach tend, allerlei moeilijkheden en proble men te omzeilen of naar wens van de organisatoren op te lossen. Niet iedereen slaagde er even goed in. Ec paar waren halverwege de rit het spoor volledig bijster en dachten er toen maar verstandiger aan te doen om naar huis terug te keren, in de hoop, dat het een volgende keer wat beter zal luk ken. Voor de dames J. en D. Kamerbeek leverde de rit de minste problemen op, al eindigden zij toch nog met 43 straf- punten. Het was in ieder geval gering genoeg om voor de eerste prijs in aan merking te komen. Twee zeer jonge leden van Olympia volg den de beide dames op de voet. Met slechts vier strafpunten méér werden F. van Barneveld en P. v. d. Hoek tweede. Als er voldoende belangstelling bestaat, zal dit jaar ook nog een drop ping worden georganiseerd. De invoering van de Agemene Wet Bij zondere Ziektekosten (A.W.B.Z.) heeft de vraag doen rijzen welke konsekwen ties deze A.W.B.Z. heeft voor de parti culiere ziektekostenverzekeringen van hen, die niet zijn verzekerd ingevolge de Ziekenfondswet. Teneinde deze vraag zo goed mogelijk te kunnen beantwoorden heeft het Cen trum Hoger Personeel van het N.V.V. een onderzoek ingesteld. Het heeft on derzocht welke regelingen zij gewoonlijk treffen ter bestrijding van ziektekosten, waaronder ziekenhuiskosten, sanatori- umverpleging, opname in verpleeghui zen en verpleging in psychiatrische in richtingen natuurlijk een belangrijke plaats innemen. In de meeste gevallen bleek de kern van elke verzekering op dit gebied (het zij via een collectieve regeling, via een individuele polis, dan wel krachtens een voorziening voor bepaalde personen van overheidspersoneel) te liggen in een zie kenhuisverzekering met de daarbij be horende kosten. Deze ziekenhuisverze keringen dekken in de meeste gevallen volledig de verpleeggelden, en voor het overgrote gedeelte ook de z.g. bijkomen de kosten, zoals die van specialist, ge bruik van operatiekamer e.d. Het meest voorkomende is daarbij een verzekering, die opname in de op één na laagste klasse (b.v. klasse II b) waar borgt. De A.W.B.Z. voorziet in een op neming Ille klasse in een z.g. all-in ta rief. Maximum Het aantal personen dat geen verzeke ringen heeft afgesloten voor verpleeg- huiskosten en opname in psychiatrische inrichtingen is niet gering. De over grote groepen dergenen die wél zo'n ver zekering afsloten, hebben deze aan ma xima gebonden, hetzij in geldbedragen, hetzij in verpleegtijd, of in een combi natie van beide. Hoewel in de meeste gevallen de verpleegtijd dan reeds op één jaar is gesteld, is toch veelal een HINDERWET Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van Drukkerij Atlas N.V., Koningsweg 18 te Soest om een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een boekdrukkerij in het perceel Konings weg 18, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 4891, 4892 en 4613 (oud). Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 23 juli a.s., des voormiddags 10.00 uur, in het ge meentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 5 juli 1968. steden bedrag per verpleegdag of zijn andere beperkingen opgenomen. De veronderstelling is gegrond dat de invoering van de A.W.B.Z. het aanhou den van een deel dezer verzekeringen onnodig maakt. De wet voorziet daarom reeds in het van rechtswege doen ver vallen van het deel der verzekering dat in het vervolg door de A.W.B.Z. zal worden overgenomen. Van de zijde van het C.H.P. worden nog de volgende op merkingen gemaakt: Aanvulling Ten aanzien van de ziekenhuisverple- ging moet worden gesteld dat deze kan worden beperkt tot de duur van één jaar (daarna gaat de A.W.B.Z. werken!). Belangrijke voordelen in de premiehef fing zal dit echter niet met zich bren gen; ziekenfondsstatistieken hebben nl. uitgewezen dat verpleegtijd en van lan ger dan één jaar tot de uitzonderingen behoren. Wel moet erop worden gewe zen dat men eventueel geneigd zal zijn een aanvullende verzekering af te slui ten, die verpleging in een hogere (dan de Ille) klasse waarborgt. Een voortgelijke opmerking valt te ma ken over de sanatoriumverpleging (ook hier gaat de A.W.B.Z. eerst na een jaar werken). Meestentijds echter blijkt dat de particuliere verzekeringen hier de laagste klasse verzorgen, zodat geen aanvulling (verpleging in een hogere klasse) onder ogen behoeft te worden gezien. Tehuizen In zekere zin geldt hetzelfde voor ver pleeghuizen en psychiatrische inrichtin gen (bij de laatste gaat de A.W.B.Z. ook pas werken na één jaar). Ook ten aanzien hiervan kennen de particuliere verzekeringen e.d. meesten tijds slechts vergoeding in de laagste klasse. Het is echter zaak om te po gen hier een verzekering te bereiken, die voor wat de psychiatrische inrich ting betreft, het gehele eerste jaar vol ledig dekt. Ten aanzien van de verpleegtehuizen (buiten de reeds erkende) kan pas een zinnig advies gegeven worden nadat de erkenningsregel is afgekomen. Juist op het gebied van de verpleegtehuizen treft men een bijzonder grote hoeveelheid in richtingen aan, waarvan de erkenning wellicht op moeilijkheden zou kunnen stuiten. Wanneer verzekeren? In het algemeen betekent de invoering van de A.W.B.Z. dat ten aanzien van de daarin opgenomen risico's afgezien zou kunnen worden van verzekering. Voor de niet verzekerde perioden (d.i. het eerste jaar van opname, verpleging en behandeling in ziekenhuizen, sanatoria en psychiatirsche inrichtingen) dient evenwel een verzekering te worden ge handhaafd, c.q. te worden afgesloten. AI dan niet met een aanvulling (zieken huisverzekering), die een hogere-klas- verpleging garandeert, resp. bij opname in een psychiatirsche inrichting het eerste jaar (zo mogelijk) volledig dekt. Wie als niet-ziekenfondsverzekerde een dergelijke verzekering heeft afgesloten aan o.i. als „bijzondere ziektekosten" opdoemen, (financieel) gerust zijn. Jarenlang heeft men zich afgevraagd wat toch de oorzaak wel mocht zijn van de geluiden, die het zand der woestijnen af en toe voortbrengt. Het gaat om een plotseling optredend diep geluid dat zingen of brullen wordt genoemd. Een Russische professor heeft na langdurige onderzoekingen menen te kunnen vast stellen dat het hier gaat om zandgolven van een bepaalde structuur, die wan neer de wind een bovenste laag zand in beweging brengt, deze geluiden oproept. De vibratie die dan ontstaat blijkt 100 trillngen per seconde te zijn, evenveel als geluidsgolven die op deze manier gehoord worden. Naast identificatiemiddelen als vingeraf drukken meent men nu ook een ander probaat middel te hebben gevonden om met zekerheid te kunnen vaststellen wie wie is. Een Amerikaanse firma heeft 'n apparaat ontworpen dat de trillingen van de menselijke stem op een strook weergeeft. Ieder mens schijnt een an der beeld te bezitten, terwijl de stem verdraaien weinig verandering te zien geeft, hoe men ook te werk gaat. Men voorziet grote mogelijkheden op het ter rein van de misdaad en het militarisme. Hoe ongelooflijk het ook moge klinken, in Engeland heeft men kans gezien een toestel te ontwerpen, dat in staat is bin nen enkele minuten bacteriën te tellen tot op duizend nauwkeurig. Het appa raat werkt als een meter die van een monster de verhoudingen bepaalt. Het A.T.P. (adenosine-trifosfaat) wordt in contact gebracht met andere stoffen en de reactie daarop wordt omgezet in cij fers, die het aantal bacteriën aangeven. KANTMAN Verschillende leden van de Soester Kun stenaarsvereniging Arti Shock expose ren momenteel in de toonzalen van Goed Wonen te Soesterberg. Regelmatig worden hier zes weken durende exposi tie van over het algemeen moderne kunst gehouden. Ook enkele andere kunstenaars exposeren daar momenteel. Men kan er onder meer werk zien van Otto Schouten, Antje Yppelaar, Fre- derik van Batenburg, Kees van Doore- maal, Erik van Buytenen en Piet Hein Stulemeijer. De tentoonstelling omvat ook experimenteel en modern meubilair. In de toonzalen van Goed Wonen is ook een aantrekkelijk, nieuw type wo ning van het Bouwfronds Nederlandse Gemeenten ingericht. Dit zgn. Multi- plan huis bestaat uit een L-vormige ka mer. Deze vorm wordt verkregen door dat het trappenhuis en daarachter de open keuken als het ware in de kamer zijn ingebouwd. Het trappenhuis is overigens middels een houten wand van de kamer gescheiden. De gevelkozijnen zijn van hardhout, de borstwering bo ven van geprofileerd aluminiumplaat en beneden van glasal. De woonkamer is 6.69 meter diep. De breedte bedraagt resp. 4.58 en 2.71 meter. In de open keuken is plaats voor een gasfornuis, koelkast en vaatwasmachine. Een even tuele centrale verwarmingsketel wordt op zolder geplaatst. In verschillende delen van het land be staat al grote belangstelling voor dit nieuwe type woning, vooral ook omdat de prijs aan de aantrekkelijke kant zal zijn, namelijk rond ƒ33.000,— (zonder grond). De eerste woningen van dit type zullen binnenkort worden gebouwd. De Gaulles verkiezingstriomf Is na de tweede ronde helemaal compleet; zijn eigen partij heeft een royale absolute meerderheid, zodat zelfs niet meer zoals tot dusver op bepaalde punten concessies nodig zijn om de giscardisten te blijven bewegen tot steun aan de re- gering-Pompidou. Daar komt bij dat de oppositie, vooral links heeft de klappen gevoeld, het onderling verre van eens is en parlementair is er voor De Gaulle nu geen vuiltje meer aan de lucht. Temeer omdat zijn gaullisten nu eenmaal de tra ditie hebben zonder meer hun zegen te geven aan alles wat hun grote voorman wenst. Dit heeft een groot voordeel: er kan tenminste geregeerd worden en bij een gaullistische nederlaag had men dat moeilijk kunnen verwachten. Daarvoor waren de linkse federatie, zowel als de centrumgroep het met elkaar en zelfs elk van de twee intern teveel oneens. In dat opzicht hebben de Fransen wellicht de gezondste keus gedaan, die er onder de omstandigheden te doen was. Buitenparlementair Maar aan de andere kant is het nu de vraag wat de regering gaat doen met de geweldige meerderheid die ze nu in de assemblee heeft. Het vermoeden ligt voor de hand dat ze nog autocratischer te werk zal gaan dan voorheen. Regeren per decreet, zonder parlementair om haal, ligt de generaal het beste. Nu er geen parlement meer is in de eigenlijke zin van het woord een plek waar regeringsbeleid getoetst en gecon troleerd en zelfs meebepaald wordt zal de enige manier waarop de Franse bevolking nog invloed kan uitoefenen op het regime de buiten-parlementaire op positie zijn. En men vergisse zich niet in de kracht ervan. De gebeurtenissen van mei kan men niet afdoen als het grote lawaai van een klein groepje. De miljoenen stakers van toen hadden bepaald grote grieven tegen de sociale politiek van de regering en dat zeer ve len van die toenmalige stakers nu toch op De Gaulle hebben gestemd, is alleen te zien als een uiting van hun vertrou wen dat van de door De Gaulle beloofde verbeteringen inderdaad veel uitgevoerd kan worden. De klappen voor links en centrum mag men even goed zien als blijken van minachting voor partijen die zelf niet het krachtige verzet tegen de regeringspolitiek konden opbrengen dat de mensen in de fabrieken wel spontaan opgebracht hebben. Het gevaar van de comfortabele meer derheid in de assemblee is, dat de gaul listen daardoor gaan denken dat alles toch wel goed gegaan is en dat Pompi- dou op de oude weg voort zal willen wandelen. En dat nu zou een geweldige vergissing zijn, die vraagt om een op nieuw uitbarsten van burgerlijk geweld als een antwoord op een niet bevredi gend regeringsbeleid. De vereniging „De Vriendschap" nam deel aan een wedvlucht met jonge dui ven vanaf Roosendaal. Afstand 91 km. De duiven werden gelost om 8.30 uur met z.o. wind. In concours 1013 duiven. De eerste duif kwam aan om 9.46.21 de laatste prijsduif arriveerde te 10.28.00. Uitslag: F. Groenestein 1 17. C. Schot 2 6 7 10 31. C. Jak 3 18. J. G. Kamer beek 4 12 14. A. Grift 5 38. E. C. van Daatselaar 8. A. Meesters 9 20. S.K.B. 11. J. v. Groningen 13. C. Bokma 15, 35 36, J. Rademaker 16. J. van Breu- kelen 19. D. de Zoete 21, 30, 37. H. v. d. Broek 22. J. Ruttenberg 23, 33. W. Roest 24. J. Huurdeman 25, 40. H. v. d. Hoef 26. D. J. Bos 27, 32. J. Wijnands 28. Hooijer-Kleinegris 29. E. Veerman 34, 39. Ama/iaiaao 19-21 TelefooD 02154-2323 Ga nddrSPJKER TEL.2982 SOESTER BE RGSE5TR.26 BONTHUIS 'O 10 KORTING 10'/. KORTING B. VAN TENT - bontwerker - Laanstraat 35 - Baam - Telef. 1726 De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8 uur door H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119. J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, telef. 2423. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 1330 u. F. de Morrée, Dr. Rupertlaan 52. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Avond- en nachtdienst t.m. vrijdag 12 juli apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis. Zr. G. H. Pluim, Bosstraat 29, teL 4610. YVit-Gele-Kruis Zr. C. Bijlard, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425 of briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. J. van Halen, Beckeringhstraat 32, tel. 5638. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds G. W. Marchal, Maartensdijk, 19.00 uur Dr. L. D. Terlaak-Poot, Amersfoort. Tijdens de morgendienst kmderoppai. Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds S. Th. Baarda, Hil versum. 19 uur ds K .van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppai. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. Zonnegloren. Soesterbergsestraat Zondag 10 uur de heer G. Mol, Soest Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds M. Bergsma, Driesu® (Fr.). GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur Candidaat A. Wilschut Amsterdam. IVilhclroinakerk 10.30 en 5 uur ds A. S. Timmerman, Rotterdam. Interkerkelijke Zondagsschool Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. Zondag 10 uur Zondagsschool. GEREF. KERF Eltheto, Driftje 8.30 en 3 uur ds J. Snijder. Kerkgebouw N.PJ3., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds H. D. van Herksen, Heemse (Ov.). 14.45 uur ds J. P. Moerkoert. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit, Openbare Belij denis. 19.00 uur ds R. Baan, Zeist. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDEENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds L. S. Blom (N.H.) Bussum. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Leesdienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn, Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Zondag 10.30 uur Drs. W. J. Manger. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wjjkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. St. Josephgebouw H. Missen op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur; op dinsdag en donderdag te 8 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag 8 uur. 8.30 uur Uitvaartmis, dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst) zaterdag 8 ta 19 uur.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5