FUGERS HST FIETS STATIC SHOWl rflTOirgfil Repareert U zelf? N.S.U.-SH0W PASFOTO'S Marchal Haarmode heropende dameskapsalon in nieuw pand Pl.m. 15.000 bijen bevolkten schoorsteen Wij grote belangstelling tijdens open dagen op vliegbasis Foto Swager ENGEL HALF AUGUSTUS KOMEN EERSTE FLATS IN SOESTERVEEN GEREED JSS1 BAARN Speciaalzaak dameskonfektie. OP REIS Gevonden voorwerpen Politiebureau 4-4-4-4 Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 17 juli a.s. Telef. Brandweer 3-3-3-3 Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" klaar terwij! u wacht Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool Eurowoningen begint binnenkort met bouw van 456 luxueuze eengezinswoningen Krabbels van Kneüs VRIJDAG 12 JXJLI 1968 Half augustus zullen In het Soesterveen de eerste flatwoningen gereed komen, Aan een flatgebouw van zeven woonla gen met ln totaal zeventig (woningwet woningen wordt momenteel de laatste hand gelegd. De eerste vier woonlagen kunnen volgende maand betrokken wor den. Iedere volgende maand zal een nieuwe woonlaag opgeleverd kunnen worden. In totaal zullen in het plan Smitsweg, één van de zes toekomstige delen van het Soesterveen. 850 woningwetwoningen in drie en zeven woonlagen worden ge bouwd. Momenteel is men ook reeds bezig met de bouw van 384 premieflats, die in opdracht van Parkfonds Trust N.V. door Eurowoningen worden gebouwd. Eurowoningen N.V. zelf gaat binnenkort beginnen met de bouw van 456 zgn. drive-in eengezinswoningen, bestaande uit drie bouwlagen. De bouwvergunning hiervoor is reeds verleend. Eerst zullen er 36 worden gebouwd. Er blijkt grote belangstelling voor deze koopwoningen te bestaan. Inmiddels zijn de dertig pre miewoningen van Van Eijkelenburg al bewoond. De woningen, de eerste, die in liet Soesterveen gereed kwamen, kostten rond 40.000, Het plan Smitsweg is 56 hectare groot. Er zijn in totaal 2200 woningen gepland voor in totaal ongeveer 7500 inwoners. Langs de randen zullen de etagewonin gen verrijzen, evenals in het middenvak. Ter weerszijden van dit middenvak zijn de eengezinswoningen ontworpen. Binnen de buurt is een aantal terreinen aange wezen voor de bouw van lagere- en kleuterscholen. Onder meer zal hier een uit drie scholen bestaand onderwijscom plex worden gebouwd. De drie scholen, een christelijke, een katholieke en een neutrale, ontworpen door een drietal ar chitecten, zullen om één gemeenschappe lijke binnenplaats (patio) worden ge bouwd. De drie scholen krijgen ook één hoofdingang. De Gereformeerde Gemeente heeft plan nen om in deze wijk een kerk te stich ten. In de westelijke hoek van het plan Smitsweg is een buurtwinkelcentrum van bescheiden formaat geprojecteerd. Door een fasegewijze realisering zal het win kelcentrum kunnen meegroeien met de buurt Smitsweg, maar ook met de om liggende buurten, die het mede zal gaan bedienen. Met de bouw van de drie patioscholen LAANSTRAAT 71 - 81A zal begin volgend jaar worden begon nen. In totaal zullen vier scholen in het plan Smitsweg worden gebouwd, alsmede drie kleuterscholen, een gymnastieklo kaal, drie kerken en dertig winkeltra veeën. In het plan Smitsweg moest van 61 eigenaren grond (met opstallen) wor den verworven. Daar het plan Smitsweg binnen vier jaar gerealiseerd zal zijn, is het gemeentebe stuur bezig, de volgende partiële plannen (Klaarwaterweg, Over Hees, Engendaal) in het Soesterveen en elders voor te be reiden. Welk plan na de Smitsweg zal worden ter hand genomen, hangt onder meer af van de dan bestaande woning behoefte en de beschikbare gronden. In het plan Klaarwater is 80 °/o van de grond reeds gemeentelijk bezit, in de an dere plannen ongeveer 50 Eurowoningen streeft ernaar, zoveel mo gelijk verscheidenheid in de woningtypen te brengen. In 1966 bedroeg het aandeel van Eurowoningen in de nationale wo- ningproduktie 2,5 procent of 3073 wonin gen. In vele delen van het land wordt momenteel door Eurowoningen gebouwd, zowel woningwetwoningen als premie- bouw en woningen in de vrije sector, een gezinshuizen en flat- of portiekwo ningen. De 384 portiekwoningen in het Soester veen worden gebouwd in opdracht van het Park-Fonds, waarin participeren het Pensioenfonds van de Kon. Shell N.V., de N.V. Blauwhoed en Eurowoningen N.V. De portiekwoningen worden gebouwd in de A-premiesector, hoewel zij wat af werking en vloeroppervlak betreft eigen lijk in de B-premiesector thuishoren. De in Soest te bouwen woningen krijgen na melijk een vloeroppervlak van niet min der dan 114 vierkante meter. De woon kamers zijn bijna zes meter breed, twee meter breder dan normaal kan worden geacht. Van de drie royale slaapkamers is er een bijna vijf meter diep, de an dere twee zijn bijna 4'/: meter diep, evenals de keuken, die wordt voorzien van een Amerikaans interieur. In de por tiekwoningen zijn vele bijzondere voor zieningen aangebracht. Zo wordt de woonkamer via een tweede vertrek gekoppeld aan een buitenkamer. Dit is een balcon van drie bij drie meter met de mogelijkheid voor het aanbren gen van een gaswarmtestraler, zodat de bewoner hier in zijn woning bijvoorbeeld een „tuin" kan aanleggen. Tussen het balcon en de grootste slaapkamer wordt geen deur, maar een geheel verplaats bare aluminium schuifwand aangebracht Een plastic vouwwand scheidt deze slaapkamer van de woonkamer. Is deze wand geopend, dan wordt een woonfront van bijna negen meter verkregen. De entree wordt gevormd door een ruime hal, waarop een portaal volgt. Daar de hal door een glaspui van het woonge deelte is gescheiden, kan deze nog bij het woongedeelte "worden getrokken. De woningen zijn voorzien van een ligbad met wastafel. Kozijnen en buitengevels zijn van aluminium. Het glas in de ven sters is warmte- en geluidisolerend. De woningen worden centraal verwarmd. In dat flatgebouwen worden tevens verschil lende liften gemaakt. De kale huurprijs van deze woningen bedraagt 154,50. Met Inbegrip van suppleties voor de aanleg van de centrale verwarmings-, lift-, hy- drofoor- en centrale antenne-installaties (ƒ62,80) komt de huurprijs op ƒ217,30 per maand. Het complex van 384 portiekwoningen omvat vier woongebouwen van drie por- Na tien jaar „behelpen" in de voorka mer van het pand aan de Schrikslaan, heeft de heer W. Marchal sinds woens dag de beschikking over een nieuwe, ruime en ultra moderne kapsalon. In het pand Beetzlaan 74, hoek Schriks laan, niet ver van de vorige vestiging, waar vroeger een galanterie winkel in was gevestigd, en tot voor enkele we ken als woonruimte was verhuurd, heeft men na 6 weken noeste arbeid een dameskapsalon met allure gecre ëerd. Was er in de „oude salon" slechts plaats voor een zes tot zeven dames, terwijl de wachtenden genoegen moesten ne men met een plaatsje in de venster bank of op een huiskamerstoel, in deze nieuwe salon is plaats voor veertien dames, terwijl de eventueel op hun beurt wachtende cliënten plaats kun nen nemen aan een gezellig zitje. Bijgestaan door een viertal personeels leden verzorgt de heer Marchal de da mes en mede door het feit dat in hoofd zaak wordt gewerkt op afspraak, voor al tijdens de laatste dagen van de week, wordt het vervelende wachten tot een minimum beperkt. Toen woensdagmiddag de deur geopend werd voor een feestelijke opening, ge volgd door een druk bezochte receptie, konden relaties, familie, vrienden en be kenden het resultaat in ogenschouw ne men van 6 weken hard werken. Wat de firma's De Ruig (aannemer), Nieuwenhuizen (verlichting en sanitair) en De Rond (stoffering) in deze korte tijd hebben gepresteerd is geweldig. Terwijl de interieur-adviezen van de adviseurs van „Wella" kwamen, werd het geheel der werkzaamheden geco ördineerd door de heer Marchal zelf. Zonder twijfel heeft de heer Marchal zich met deze nieuwe salon geschaard in de rij van zaken, een zich sterk uit breidende plaats als Soest waardig. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 02155-2030 Terwijl het er in het begin op leek dat zaterdag een flinke zwerm wespen do micilie zocht in de omgeving van de in grote getalen aanwezige limonadeflesjes van slijterij-wijnhandel v. d. Linden aan de Soesterbergsestraat, bleek echter al gauw dat het in dit geval niet ging om een zwerm wespen, maar om een bijenvolk compleet met koningin. Leek het er in de eerste uren van deze bijenplaag nog op dat de overlast nog viel te beperken door het sluiten van ramen en deuren, spoedig kropen de eerste „nijvere bijtjes" via de schoor steen de kamer binnen. De gedachten „ze zijn er van zelf inge komen, ze zullen er ook wel weer van zelf uitgaan" bleek niet gegrond te zijn cn de heer v. d. Linden diende naar een andere oplossing uit te zien. Hij deed een niet tevergeefs beroep op de bekende Soester amateurimkers, de heren v. d. Broek en Smit. Compleet met lege korf, masker en rookpot beklommen zij maandagavond het dak om te proberen de koningin in de korf te krijgen, waarna de rest van zelf zou volgen. Hoewel het er in het begin op leek dat alles volgens plan zou verlopen en de hele operatie in enkele uren voorbij zou zijn, heeft het toch nog tot woens dag geduurd voordat de laatste bij ver trokken was. tieken. elk tien lagen hoog en twee woongebouwen van zes portieken, elk zes lagen hoog. Er komen 72 autoboxen bij. De woningen worden gebouwd door J. J. van Gent's Bouwbedrijf N.V. te Amers foort, dat daarvoor op een centraal gele gen plaats in het Veen een complete veldfabriek heeft ingericht. In verschil lende onderdelen hiervan worden de bouwelementen kant en klaar vervaar digd in een tempo van twee woningen per dag. Het hart van deze fabriek is een volauto matische betoncentrale. Deze heeft een capaciteit van 28 m3 per uur en levert het beton voor fabriek en ruwbouw. In zelfontwikkelde stalen en polyester bekistingsmallen wordt het beton gestort. De balkons en galerijstukken, in een stuk gestort, worden eveneens op het werk zelf vervaardigd. Verdere onderdelen van de verplaatsbare veldfabriek zijn de buigcentrale, waar het betonijzer in de vereiste vormen wordt gevlochten en ge- puntlast, een schilderfabriek, waarin de kozijnen de nodige bewerkingen onder gaan, een tweetal magazijnen en enkele montagehallen voor de centrale verwar ming, het loodgieterswerk en het electra- werk. Van Gent's Bouwbedrijf zorgt ook voor de bouw van 456 eengezinswoningen van Eurowoningen N V., waarvan in de om geving van de Weegbreestraat de eerste 36 zullen worden gebouwd. De bouw vergunning is onlangs verleend. Deze drive-in woningen worden op eigen grond gebouwd. De huizen hebben drie bouwlagen. De parterre bestaat uit een grote hal. waarachter een royale hobby- ruimte of werk- of slaapkamer, voor zien van een deur naar de achtertuin. Naast de hal is de garage, die bijna tien meter diep is en ruimte biedt voor twee auto's of een auto met caravan. De woonverdieping bestaat uit een L- vormige woonkamer, aan de balkonzijde begrensd door een schuifdeur, die het mogelijk maakt, 's zomers de hele kamer bij het balkon te betrekken. Aan de ach terzijde voert een spiltrap van het balkon naar de tuin. De ruime, luxueus betegel de keuken is ingericht met een American Kitchen. Hier bevindt zich ook de c.v.- unit met ingebouwde warmwatervoor ziening. Ook aan deze (voor)zijde is een balkon over de volle breedte van het huis. Op deze etage bevinden zich ver der een betegeld toilet met wastafeltje en een ruime werkkast. CARBOV1T tegen maag- en darmstoornissen. mugouh (reukloos) j ter voorkoming van hiuggebeten. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven grasschaar, zilver kleurig armbandje, rode kindersandalen zwarte damesportemonnee, zilveren ket tinkje met hanger, blauwe jongensfiets vest, bruin kinderjack, twee pannelappen, portemonnee met inhoud, portefeuille met inhoud, donkerblauw kinderjack, twee sleutels aan ring, dubbele fietstas, zwar te vulpen, belichtingsmeter, groene hand tas, ring met drie sleutels, poncho, zwar te damestas, dubbele fietstas, damesbril kinderlaars, wieldop, blauwe overal, da mesrijwiel, fietstas, oude herenfiets, brui ne diplomatentas, overall, bruine schoen, kinderschoentje, badlaken, huissleutel bril, schildpad, bromfietsplaatje, verpak kingsmateriaal, bankbiljet, padvinders- hoed, bromfiets, kinderportemonnee blauw jongensjack, herenparapluu, bat- tledress, gewatteerd jack, damespolshor loge, blauwe step. bankbiljet, bosje sleu tels, schep, bromfietsplaatje. Aan komen lopen een hond. Aan komen vliegen een kanarie. Iedere zaterdag in RESTAURANT D'ORANJEBOOM, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. RIOLERING IN DE EIGENDOMWEG. In aansluiting aan het voorstel van B. en W. tot aanleg van een riolering in het verlengde van de Koningsweg, ver vat in punt 17 der raadsagenda, stellen B. en W. tevens voor over te gaan tot de aanleg van riolering in de Eigen domweg met aansluiting van de riole ring in het verlengde van de Konings weg. De hieraan verbonden kosten bedragen ƒ78.000,tot welk bedrag B. en W. een krediet verzoeken. GELDLENING VAN 1.000.000.—. B. en W. hebben van de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten een aanbieding ontvangen tot het verstrekken van een onderhandse geldlening, groot ƒ1.000.000,- aan de gemeente, tegen een rente van 6 5 8 per jaar en een looptijd van 25 jaar. B. en W. stellen voor tot het aangaan van genoemde geldlening te besluiten. INRICHTING VAN WERKPLAATSEN EN MAGAZIJN VAN GEMEENTE WERKEN. Op korte termijn zal het gebouwen complex van de brandweer en gemeen tewerken aan de Lange Brinkweg ge reed komen. Voor de inrichting van het gedeelte van de Brandweer werden reeds eerder de nodige gelden gevoteerd. Thans rest nog de inrichting van het gedeelte voor gemeentewerken. Voor de aanschaf van banken, kapstok ken, 40 stoelen en 8 tafels voor de can- tine, het maken van stellingen en een balie in ht magazijn, het aanbrengen van een kastenwand en het schilderen van kledingkasten wagen B. en W. een krediet van 24.900, Vrij veel mensen, tussen de 50.000 en 100.000, hebben de gelegenheid, om de vliegbasis Soesterberg met alle toebeho ren te komen bezoeken, te filmen en fotograferen dankbaar aangegrepen. De grote moeite, die de 55-jarige Konink lijke Luchtmacht zich heeft getroost om ook het publiek in de vreugde van het jubileum te laten delen, is niet tever geefs geweest. Het weer heeft over het algemeen vrij aardig meegewerkt, waar door er druk en met veel vliegtuig typen gevlogen kon worden. Tevens zijn verschillende demonstraties op de vlieg basis gehouden. Ook de tentoonstellingen in de drie han gars hebben veel belangstelling getrok ken. Vooral de jeugd toonde veel inte resse voor het wel en wee van de lucht macht. Grote belangstelling ging natuurlijk vooral uit naar de gedemonteerde Star- fighter en de wat oudere toestellen op de expositie van luchtmachtcuriosa. Deze tentoonstelling zal overigens gehandhaafd blijven. Veel publiek trok ook het naast de hangars opgestelde overige materieel, waaronder enkele geleide wapens en een tweetal vliegtuigtypen, die de lucht macht binnenkort in gebruik hoopt te nemen. Overigens is de belangstelling ook weer niet zo groot geweest, dat men het niet kon verwerken. Alleen tijdens de slui ting van het vliegveld voor het publiek behoefde de marechaussee op de Van Weerden Poelmanweg maar regelend op te treden. Op de rijksweg in Soesterberg zorgde de Soesterbergse politie voor een vlotte verwerking van het verkeer. KEITUM PLEET JUWELIER en DURFINE CASSETTES Burg. Grothestraat 45 Tel. 3917 o VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 KcMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De slaapverdieping bestaat uit drie ruime slaapkamers, waarvan er één is voorzien van wastafel met planchet. Tevens is er een betegelde badkamer met bad, wastafel en een tweede toi let. Het grootste woonfront bevindt zich aan de achterzijde, waar de toe komstige bewoners ook hun tuin krij gen. Achter de tuinen zal door de ge meente een aan drie kanten door drive- in-woningen begrensd plantsoen worden aangelegd. De eengezinswoningen variëren in prijs van 58.850,— tot ƒ62.900,—. De woningwetwoningen, waarvan bin nenkort de eerste bewoond kunnen wor den, worden gebouwd door het bouw bedrijf Verwelius uit Huizen. Het plan Smitsweg belooft een .zeer aantrekkelijke wijk te worden. Er is een grote verscheidenheid aan woning typen, die bovendien vrij experimen teel zijn. Voor het overige zal het ka rakter van de wijk voor een zeer be langrijk deel worden bepaald door de inzichten van de gemeentelijke plant soenendienst. Van de buurt Smitsweg is voor Soester be rippen in ieder geval iets bijzonders te maken. de ko^ verjaorfeesteloper, dus ut waas in ming kop heulegaor nie opgekomme om naor ut vliegveld te gaon om de commedaant te gaon fiele- setere. Maor ut bleek toch nog een heul feest te gaon worre, waant ok Prins Bernaard is nog effe komme kieke. Toeng die der eenmaol waas mostie meteen ok nog ut mieleterre luchvaort meseum opene, dat noeng blievend op Soesderbarreg is ingerich. Ut is noeng eenmaol un goeije gewoon te dat een jaorige trakteert op ut fees wattie geef, en wat da betref bleef ut ech allenug nie bie een hoop lewaoij. Waant veur de meer as vieftugduuzend minse die op de „ope daoge" binne kom me kieke waster heul wat te zien. In tweej schuure, waor nermaol straol- jrogers staon, in luchvaortterreme hie- te die dinge haangaars, haade de maa- ne vaan de luchmach een bar mooije tetoonstelling ingerich. En daor kojje wat zien minse. Alles wat mit vliegtuuge te maoke hep was ter neergezet. De raadiejoos, de appe- raote waormeej ze kieke waat veur weer of ut gaot worde, der waas zellefs een etelaozjepop die an een parapluu hong, mit een bar muuijeluk woord hiet zoon ding parresjuut. As ut is zoas de minse diet kenne we- te zeige, dat wie de jeug hep, ok de toekoms hep, dan kenne die luu bie de luchmach veurlopug veuruut, waant waor jie ok keek, de meeste bezeukers waore an de jeugdugge kaant, enk mot eerluk zeige dat ajje die jungskes zo bezug ziet mit al die grote maane die bie die apperaote en aore spulle staon, dan wor jie zo trots as een aop. Ik hep ming pet een paor kere ofge- nomme veur al die maanne die al die daoge op de tentoonstelling hebben ge- staon, waant jie staot der vaan te kie ke zoveui as die kleine minse kenne vraoge. En die grote maane maor heul geduldug alles uutleige. Messchien wel duuzend keer aachter mekaor. Noeng mok wel zeige dak ut zellef ok allegaor bar interessaant fing. Ajje je effe veur je gees haolt dat ut nog nie eens zo bar laang geleje is, dat de zoge- hiete luchvaortpiejeniers mit een brok- kie hout en linne en een heul wankel motortje de luch inginge. dan ister wel effe waat veraanderd. Of ik bin bar vlug oud geworre, of de tied is zo vlug gegaon. Zukke stukke vernuf, ikke ken der mit ming pet nie bie. Ik hep ok effe een blik geworrepe, int feguurlukke daan netuurluk, int binnen ste vaan zoon straoljaoger. Minse ut duuzelde ming vaan de veule knoppe en metertjes die daor in zaote. Wat ming betref gaok nog duuzend keer liever op de fiets. Buute wiere demestraasies gehouwe en der waas een vriejer in een straoljaoger die mit un aokelig juuste mik een huus wat der veur waas neergezet in braand schoot, waorop de eige braandweer mit een paor waoges ut vuur weer gong blusse. Ok kwaam nog effe ut peraodepeerd vaan Fokker over vliege, en dan binje of je nouw wil of nie blie dajje een hollaander bin. Veur de minse die ziek binne en veur de minse die kleine keinders hebbe, di® vant lewaoij nie kongde slaope, waor® ut wel een paor slechte daoge, maor das noeng weer veurbie. De Luchmach hep mit die ope daoge weer een hoop minse een bar groot plezier gedaon en nie allenug de heule jongste.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5