Gezocht: goede tehuizen voor fijne meubelen Garage Stam Ton Beuken NA DE NEGERS ND ROODHUIDEN ONRUSTIG R 8 5595,— - R10 6250,- WITTE-B00RDENPR0LETARIAAT DE GROTE KERNBOM- BEZITTERS GAAN PRATEN SJAH KOCHT VILLA IN ST. M0RITZ 20 KORTING Radicale indianen dromen van een indiaanse staat 89 ct. 79 ct. 69 ct. RENAULT 4-deurs Voordelen RENAULT maakt uw leven rijker Kantoorpersoneel in de knel Politieke achtergrond FALCON REGENKLEDING voor dames en heren. Gedurende de opruiming VENEMA VRIJDAG 12 JULI 1968 Het ontbreekt Amerika niet aan moei lijkheden. Naast de oorlog in Vietnam, de politieke moorden, de georganiseerde misdaad en het negerprobleem zijn er nog andere binnenlandse moeilijkheden. Donkere wolken trekken zich samen aan de binnenlandse politieke hemel. Een grote groep kleurlingen, namelijk die der roodhuiden voelt zich achterge steld of benadeeld. In Amerika wonen en werken ruim 400.000 roodhuiden, waarvan zo ongeveer 200.000 in de 300 reservaten, welke met hun totale opper vlakte van 200.000 km2 een gans eigen wereld vormen. Het merendeel van de door de Indianen bewoonde en bewerk te grond is eigendom van de staat en meer dan de helft van de manlijke be volking is werkloos. Een regeringsbureau „Bureau voor In diaanse aangelegenheden" genaamd en gevestigd in Washington, is belast met het verpachten van de bouw- en jacht- gronden aan de roodhuiden, regelt de uitkering van toelagen en ondersteu ningen. is verantwoordelijk voor me dische hulp en onderwijs, voor het ver strekken van levensmiddelen en wat dies meer zij. Maar ruim negentig pro cent der Indiaanse bevolking leeft en woont in schandalig schamele behui zingen. Het zijn soms niet meer dan af gekeurde en in onbruik geraakte spoor wagons, van leem vervaardigde hutten waarin een boer zijn varkens nog niet onderdak wenst te geven. In de reser vaten bestaat géén waterleiding, de In diaan en z'n gezin wasseji zich in de dichtstbijzijnde beek, welke tevens het drinkwater levert dat veelal nog is be smet. Oude stammen De roodhuid wordt gemiddeld niet ouder dan 45 jaar en van de duizend jonggeborenen sterven er vijf en veertig vóór het bereiken van het eerste le vensjaar. De Indianen leven net als voorheen in stamverband in de hem toebedeelde reservaten en voeren nog de oude, uit de indianenverhalen bekende stambenamingen Apachen, Sioux, Nava jo's. Pueblo's, Zwartvoeten, Mohawks en de Irokesen om er maar enkele van te noemen. In 1924 kwam een wet tot stand waar in werd bepaald, dat Amerika's oerbe- woners het Amerikaanse staatsburger schap werd verleend en dat zij gelijke rechten en plichten zouden hebben als de blanken. In de tweede wereldoorlog dienden ruim 25.000 Indianen het land als militair, terwijl 55.000 anderen in de oorlogsindustrie tewerk waren ge steld Na afloop van de tweede volke- renkrijg vestigden zich circa 200.000 roodhuiden in verschillende Amerikaan se steden, waarvan Chicago de kroon bleek te spannen met 10.000 uit birca zestig stammen afkomstige Indianen. Oude zeden en gewoonten en dito stam- gebruiken worden door alle roodhuiden in hoge ere gehouden. Zo wenst bij voorbeeld vrijwel elke Indiaan begra ven te worden op de plaats waar hij werd geboren, aan welke wens door de nabestaanden zonder meer wordt vol daan. Wantrouwen Eer heerst bij deze mensen nog steeds een niet aflatend wantrouwen tegen de bleekgezichten. Geen Indiaan of Indi aanse zal er zelfs maar aan denken om met een blanke in het huwelijk te tre den. Christendom en christelijk geloof worden nadrukkelijk afgewezen daar dit slechts oorlog en vernietiging teweeg bracht. Overigens pasten de roodhuiden zich sneller aan onze moderne maatschappij aan dan bijvoorbeeld de negers. In 1950 studeerden circa 24.000 jeugdige India nen aan middelbare scholen, een aan tal dat in 1968 tot 57.000 was opgelopen. Ook aan de Amerikaanse universiteit treffen we hen. Het aantal college lo pende Indiaanse studenten bedraagt thans 17.000. De Indianen hebben op dit moment in zes Amerikaanse deelstaten vijftien plaatsen bezet in de vertegenwoordigen de lichamen (parlementen) en het zijn deze Indiaanse vertegenwoordigers, die in opdracht van hun stamhoofden de verschillende Amerikaanse staten bij de rechtbanken aanklagen o.m. ter zake onrechtmatige onteigeningen in het ver leden gepleegd. 249 roodhuiden van de Kawstam ontvingen per persoon 9900 dollar schadeloosstelling voor onteige ningen van jachtgebieden en landbouw gronden en in de staten Nebraska, Kan- TOFFEE-CRISP. Een kombinatie van romige melkchocolade, toffee en croquante gepofte rijst. Per reep 35 cent. Nu 3 stuks VRUCHTENAGAR. Assortiment vruchtenkoek jes. Een zomerse tractatie. Nu nog voordeliger. Zakje 250 gram KLETSKOPPEN. Knappende koekjes met croquante pinda. Deze week extra voordelig. Pakje pl.m. 200 gr. VROOM DREESMANN sas en Missouri werd aan 36.000 leden van diezelfde stam die thans verblijven in reservaten in Californië in totaal een schadeloosstelling van ruim een miljard dollar uitgekeerd. De Craw-indianen in Montana ontvingen een bedrag van tien miljoen dollar, terwijl aan de Cherokee- indianen in Oklohoma een bedrag van veertien miljoen en aan de Seminool- indianen in Florida veertig miljoen dol lar werd uitgekeerd. Ruim 580 aanspra ken op schadeloosstelling werden indi vidueel en in groepsverband bij de rechtbanken ingediend, doch hiervan werden er 242 afgewezen. Ondanks het feit, dat men van rege ringszijde steeds meer begrip toont voor de heersende armoede der roodhuiden, valt het toch niet te ontkennen dat de toestand waarin zij verkeren, zonder meer hopeloos genoemd kan worden. President Johnson, van het een en an der op de hoogte gesteld, vorderde in maart van dit jaar van het Congres een extra bedrag van om en nabij twee miljard gulden om aldus doende de erg ste nood te lenigen waaraan Amerika's oerbewoners ten prooi zijn gevallen. In felle bewoordingen verdedigde de pre sident deze extra uitgave. Hij verklaar de ondermeer: „Geen volk met open ogen, geen verantwoordelijke regering en zeer zeker geen vooruitstrevend volk als het onze, mag en kan tolereren dat deze voor de roodhuiden zo hemelter gende toestanden blijven voortbestaan". Mongolen Het zal nu circa vijf en twintigduizend jaar geleden zijn, dat zich Mongoolse stammen, afkomstig uit de uitgestrekte bossen en toendra's in Siberië vestigden in de Verenigde Staten van Noord- Amerika. Door Columbus kwamen hun nazaten na 1492 in contact met de blan ken, die hen Indianen noemden, omdat Columbus meende in Indië te zijn aan gekomen. Ook in die tijd leefden de Indianen in stamverband en hun aantal bedroeg om en nabij 800.000 mannen, vrouwen en kinderen. Met de ontdekking van dat Amerika ving de ellende voor de oorspronkelij ke inwoners pas goed aan en hun wan trouwen in de goede bedoelingen der blanken is volkomen begrijpelijk. Zij werden immers steeds opnieuw verdre ven van hun jachtgronden en hun woon gebieden. De kudden bisons waarvan zij leefden, werden uitgeroeid. Bij de han del werden bij bedrogen, hun krijgers werden vermoord. Steeds verder drongen de blanken op in hun begeerte naar goud, edelgesteenten en later naar olie. Een in 1789 door de regering uitgevaardigd decreet bepaalde, dat van de Indiaan geen land zonder STAM OESTDUK (In één handgreep te veranderen In 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3j laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 zijn toestemming zou worden ontno men, doch de praktijk leerde al spoe dig anders. In 1830 vaardigde dezelfde regering een nieuwe wet uit (Indial Re- moval Act) tengevolge waarvan ruim 100.000 roodhuiden werden gedwongen om huis en hof, jacht- en bouwgronden overijld te verlaten om achter de rivier de Mississipi, daar waar het „wilde westen" begon een nieuw leven op te bouwen en het zou nog tot 1924 duren vooraleer de Amerikaanse regering een andere houding zou gaan aanemen, doch toen bleek het in vele gevallen reeds te laat zijn. De oorspronkelijke bewoners verpauperden onder de ogen der zwij gende en niets ondernemende, christe lijke kerken. Steeds luider worden de stemmen om recht te doen aan de verdrukten en van deze in hun voordeel kerende toe stand weten ontwikkelde roodhuiden een passend gebruik te maken. In de Ame rikaanse staat Oklahoma is de toestand momenteel zeer gespannen en in dat gebied dreigt een burgeroorlog los te barsten. Deze toestand is des ce drei gender daar de zogenaamde „reservaat- indiaan" zondermeer bevoegd is om vuurwapenen voorhanden te mogen heb ben. De meer radicale elementen onder hen dromen van een Indiaanse staat, geheel zelfstandig en los van Amerika. Deze radicale Indianen willen hun aanspra ken door geweld geldend maken en „Red Power" moet hen geven wat zij als hun rechtmatig eigendom beschou wen, namelijk vijf en zeventig procent van de totale oppervlakte van het Noordamerikaanse grondgebied. In menig bedrijf zien de kantoorbedien den een beetje neer op de handenar beiders en soms niet eens een beetje Niettemin vervaagt in onze moderne sa menleving het onderscheid tussen hoofd en handarbeider meer en meer. De voortschrijdende rationalisatie en auto matisering van de kantooradministratie heeft tot gevolg dat veel kantoorwerk nauwelijks meer als denkarbeid kan worden gekwalificeerd, terwijl ander zijds de geschoolde arbeider wel dege lijk denkarbeid moet verrichten en vaak creatief werk doet De machine bankwerker, de koperslager, de instru mentmaker verrichten geestelijk schep pend werk, terwijl menig kantoorem ployé niets anders behoeft te doen dan de adresseer- schrijf- of rekenmachine te bedienen. Het echte*- creatieve werk is in handen van managers, planningfunctionarissen, constructeurs e.d. De positie van het la gere kantoorpersoneel wordt met het jaar onzekerder en niet voor niets ka rakteriseren de sociologen deze catego rie van de werkende bevolking als het „witt e-boorden-proletariaat" Verschil tussen hoofd- en handenarbeid vervaagt Toen in de loop van deze eeuw steeds meer werknemers administratieve posi ties in het bedrijf en bij de overheid gingen bekleden, ontstond er als het ware een nieuwe sociale categorie, die men als de „nieuwe middenstand" aan duidde. Deze beambten, die merendeels uit eenvoudige milieus afkomstig waren, zochten al spoedig naar statussymbolen om hun stijging op de maatschappelijke ladder te accentueren. Qua levenswijze en levensopvattingen zocht men aansluiting bij de oude mid denstand, die voornamelijk bestond uit ambtenaren, kleine zakenmensen, boe ren etc. Maar deze middenpositie was vanaf het begin al tamelijk onzeker. Terwijl men weigerde zich te identifi ceren met de „lagere" sociale klassen (de handenarbeiders), werd men niet opgenomen in de groep van hogere functionarissen, wier levensgewoonten men zo gaarne navolgde en soms slaafs imiteerde. De „white collars" vielen dus eigenlijk een beetje tussen de wal en het schip in, een positie die ook reeds kenmerkend was voor de oude midden stand. Door de aard van zijn werk wenst de kantoorbediende zich te onderscheiden van de handarbeider. Hij zoekt naar kentekenen die hem een eigen status geven. Hij draagt een keurig overhemd, hij begint om half negen, wanneer de handarbeider al een uur aan het werk is, hij drinkt zijn koffie niet in de kan tine maar op kantoor, hij ontvangt geen loon, maar toucheert salaris. Ook in de wijze van vrije-tijdsbesteding onderscheidt de kantoorbediende of be ambte zich van de handarbeider. Hij leest meer, hij doet in het algemeen meer aan cultuur. De hoofdarbeider wordt dan ook minder gauw lid van een vakbond, dat is immers iets voor „arbeiders". Routine Deze behoefte om zich kost wat kost een status te verschaffen duidt er al op, hoe onzeker de gemiddelde kantoorem ployé van zijn sociale rang is. Hij kan nu wel trots zijn, dat hij als kantoorbe diende niet met de prikklok te maken heeft en dat hij niet in een overall be hoeft te lopen, maar als een mens aan zulke simpele dingen zijn waarde moet ontlenen Ondertussen wordt zijn status steeds meer aangetast. Allerlei administratieve taken zijn gestandaardiseerd en laten zich routinematig uitvoeren. Een kan toorbediende die facturen tikt, de re kenmachine bedient, een kaartsysteem bijhoudt moet natuurlijk wel zijn ver stand gebruiken, maar dat is meer een zaak van concentratie dan van denk werk in de ware zin van het woord. Denkarbeid in eigenlijke zin betekent: creatief werk. Als men deze maatstaf hanteert, dan is het werk van menig beambte (zelfs van sommige leidingge vende functionarissen) nauwelijks meer creatief te noemen. Maar dat kan men van veel geschoolde handenarbeid niet zeggen. De instru mentmaker, de koperslager, de timmer man werkt weliswaar met zijn handen, maar tegelijkertijd verricht hij schep pend werk, waaraan veel denkarbeid te pas komt. De aanduiding „hoofdar beid" is op hun werk eigenlijk meer van toepassing dan op een groot deel van de kantoorarbeid. Minder dan vroeger kan daarom de kantoorbediende aan zijn beroep een be paalde status ontlenen. In menig bedrijf kijken de geschoolde handarbeiders nu al een beetje neer op het kantoorper soneel. Hun taak in het bedrijf is im mers veel zelfstandiger dan die van het gros van de „witte boorden". Een direc teur van een groot scheepsbouwbedrijf drukte het dezer dagen nog zo uit: „Correspondenten, facturisten en derge lijke kan ik net zoveel krijgen als ik maar wil hebben, waar wij om zitten te springen is op goed geschoolde hand arbeiders". Slaaf van de computer De mechanisatie en de verdergaande werkindeling hebben bij de kantoorbe ambten hevige onlustgevoelens opgeroe pen. Wordt men op deze manier niet de slaaf van de computer? En vooral op grote bedrijven, waar de administratie ve werkzaamheden over zoveel, afde lingen worden gesplitst, krijgt de kan tooremployé geen overzicht meer van het geheel. Hij weet alleen nog wat er op zijn eigen afdeling omgaat. Wat er op de andere afdelingen gebeurt slechts bekend aan enkele topfunctiona rissen. In het bedrijfsleven komt er dus een steeds scherpere differentiatie tussen hogere en lagere functies. Hierdoor raakt de lagere kantoorbediende in de knel. Zijn positie wordt gekenmerkt door een grote mate van onzekerheid. Zijn kans om in de bedrijfshiërarchie door te sto ten naar de top, is zeer gering gewor den. Er ontstaan een steeds grotere kloof tussen de lagere beambten en het hoger personeel. Deze ontwikkeling zal zich in de ko mende jaren krachtig doorzetten. Het verschil tussen kantoorwerk en fa briekswerk zal vervagen en de ge schoolde handarbeider zal, omdat hij in het produktieproces veel onmisbaarder is dan de meeste kantooremployées, in sociaal aanzien stijgen. De meesten van hen dragen trouwens nu al heel nette boorden. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 De losse mededeling van president Johnson dat de V.S. en de Sowjet-unie gaan praten over mogelijkheden om hun kernarsenalen wat in te krimpen is waarschijnlijk het beste nieuws sinds lange tijd. Niet dat men zich maar moet voorstellen dat een en ander gauw in kannen en kruiken zal zijn. Tenslotte is het al zeven jaar geleden dat Ierland in de assemblee der Ver. Naties een motie indiende, die de basis vormt voor het verdrag tegen de verspreiding van kernwapens dat eerst door de V.N. goed gekeurd en intussen al door vele naties is getekend. Sinds 1961 ook heeft de achttienlanden- conferentie van Genève langzaam ge sleuteld aan het verdrag en de eerste ontwerpen waarover maar een beetje overeenstemming bestond kwamen in 1965 ter tafel. Nog twee jaar waren toen nodig om allerlei plooien glad te strij ken en het verdrag van nu is nog lang niet ideaal - dat zeggen de twee grote initiatiefnemers V.S. en U.S.S.R. niet en verscheidene andere naties al helemaal niet. Do kern van alle bezwaren tegen het niet-proliferatieverdrag is wel dat er al een aantal kernmachten zijn, dat wil zeggen: mogelijkheden voor een kern oorlog. En de garanties tegen een nu cleaire chantage - die vooral India bij voorbeeld mag vrezen van China - zijn nog niet erg waterdicht. Daarenboven zijn er dan nog allerlei bezwaren (o.m. van west-Duitsland en Japan dat de controle-mogelijkheden ook gebruikt kunnen worden voor industriële spiona ge betreffende principes voor kerncen trales en andere vreedzame toepassin gen van kernenergie. Duiven Pas een paar woorden van Gromiko over deze zaak lieten vermoeden dat vermoedelijk een groep duiven in het Kremlin over een stel haviken heeft ge triomfeerd. Vervolgens sprak Kosygin nog een beetje duidelijker. En het slot van het liedje is dat de twee kernreu zen serieus pogingen in het werk stel len om de noodzaak dat anderen zich ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Geregeld wordt de rijke kollektie meubelen en kunstnijverheid van Ton Beuken aangevuld met nieuwe kreaties. Soms is er zelfs ineens zoveel nieuws, dat een aantal meubelen, die al wat langer in de kollektie zijn opgenomen, plaats moeten maken voor al die 'nieuwkomers'. En u kunt ons geloven of niet, maar dat gaat ons wel eens een beetje aan ons hart. Want hoewel het ons vak is, om meubels te verkopen, hecht je toch sneller aan goede meubelen, dan je zou verwachten. In de korte tijd, dat je met deze tafels, stoelen, of banken omgaat, leer je ze waarderen, om hun vorstelijke vorm, of hun doelmatigheid. Daarom hopen wij, dat deze meubelen goede tehuizen zullen vinden. Tehuizen, waar ze op hun plaats zullen zijn, waar ze ook na jaren nog steeds zullen worden bewonderd, want ze zijn het waard Als u er iets voor voelt, een van deze meubelen in huis te nemen, dan is het goed te bedenken, dat u ze koopt tegen drastisch verlaagde prijzen U kunt nu vele, zeer vele guldens besparen op meesterlijke meubelen van verschillende topmerken, als Artifort, Pastoe, en Dansk Stilt. Bovendien worden er een aantal gordijnstoffen verkocht tegen verrassend lage prijzen. Kortomzorg dat u er snel bij bent, het gaat storm lopen! interieurverzorging kunstnijverheid 'goed wonen' specialist Soesterbergestraat 51 Gallenkampelsweg 2 Soest-Zuid een nucleaire macht opbouwen weg te nemen door het stellen van garanties. Plus als volgende punt - en dat is wel het allerbelangrijkste - dat Washington en Moskou met elkaar overleg willen gaan plegen hoe ze af kunnen komen van de tussen hen spelende nucleaire race. De Russen zijn bezig een net van anti-raketten op te bouwen. Dat. zijn verdedigingswapenen - aldus dezelfde Gromiko nog maar kort geleden, die daarom meende dat het geen zin had daarover te spreken: immers daardoor ontstaan geen oorlogen. Deze drogreden was toen kennelijk nog de officiële Sowjet-politiek, maar nu niet meer. De drogreden schuilt hierin dat de twee kernmachten elkaar in evenwicht hielden. Een evenwicht van verschrikking. Geen van beide kon eigenlijk de ander met kernwapens aan vallen, omdat daarbij de zekerheid be stond dat de tegenpartij altijd kans aou zien terug te slaan. Vandaar de kolossaal dure Amerikaanse kernduikboten en evenzeer de Russische. Draagkracht Wie echter thuis een systeem had dat gegarandeerd iedere vijandelijke raket kon vernietigen voor hij op zijn doel aankwam, hoefde dergelijke repressail- les vanuit de vijandelijke puinhoop niet meer te duchten. Het evenwicht zou ver broken zijn en de mogelijkheden van oorlog weer wat denkbaarder. Hoewel: elk der kernmachten kon ook een zo groot arsenaal opbouwen plus een macht van lege raketten waarop de anti-raketten nutteloos verschoten zou den worden, dat er toch weer een rede lijke kans zou bestaan dat de tegen aanval er altijd grotendeels doorkwam. Zowel het anti-raket-systeem als het aanvalswapen dat alleen al door z'n nu merieke overmacht succes moest heb ben, zijn echter ontstellend duur. Zowel voor de V.S. als voor de U.S.S.R. was het punt gekomen dat ze zich las ten op de nek gingen halen - elk om niet achter te blijven bij wat de ander misschien deed - die de grens van bei der draagkracht gingen benaderen. Al leen dat feit heeft waarschijnlijk er voor gezorgd dat dit jaar dan eindelijk iets tot stand is gekomen dat een begin kan worden tot een wederzijdse gecon troleerde kernmacht en een herstel van de balans der afschrikking. Met in een ver, ver verschiet misschien iets van een afbraak van de kernmachten. Het Russisch-Amerikaanse gesprek is maar een begin. Er zijn nog vele haken en ogen. Bijvoorbeeld is het gevaar dat de twee kernreuzen in een kernoorlog vewikkeld raken groter door toedoen van anderen, dan door eigen acties. En er zijn twee kernmachtjes die niet mee doen: China en Frankrijk. En hoe moet het met de controle? Er valt nog voor vele jaren te praten. Maar dat die wil tot praten er is en uitgevoerd wordt - dat is al iets groots. Zijne majesteit Reza Pahlevi, sjah-in sjah en keizer van Perzië, is voor ander half miljoen gulden de eigenaar gewor den van de ruim zestig jaar oude, doch riant gelegen villa „Suvretta". Het kapi tale pand deed voordien dienst als luxa hotel in het Zwitserse Sint Moritz. In opdracht van de sjah tekende dieni opperhofmaarschalk in het keizerlijk pa leis in de Perzische hoofdstad de koop- acte. Hij deelde mede dat het de bedoe ling van zijn keizerlijke meester is om ook het om de villa gelegen park in zijn geheel op te kopen voor een som van rond tweehonderd en vijftig gulden per vierkante meter. Bij de villa zal een zwembad worden aangelegd en binnenshuis komt o.m. een modern ingerichte bioscoopzaal. Voor de vier raszuivere Duitse herdershonden van de sjah zal een speciale kennel worden gebouwd, compleet met warm en koud stromend water en voorzien van cen trale verwarming. Tenslotte komt er nog een bijgebouw voor een klein doch uit gezocht gezelschap van leden der kei zerlijke veiligheidsdienst, die inmiddels reeds in St. Moritz kwartier hebben ge maakt. De totale kosten voor de inrichting naar 's keizers smaak worden op circa 2Vz 3 miljoen gulden geschat. De kantonale belasting-inspectie heeft bepaald dat Sjah Reza Pahlevi, als staatshoofd van een bevriende mogend heid, vrijgesteld zal zijn van het beta len van personele- en van grondbelas ting. Goed gezelschap Of en in hoeverre achter deze opzienba rende aankoop van Sjah Reza Pahlevi in Zwitserland gedaan, politieke beweegre denen zitten, is tot op heden nog onbe kend. Voornamelijk in zakenkringen in en rond St. Moritz hoopt men op een grote toe vloed van de machtigen der aarde. Het plaatsje blijkt al een grote trekpleister voor beroemdheden te zijn. Tot de vaste bezoekers en inwoners van St. Moritz behoren reeds de Nederlandse film actrice Audrey Hepburn, de Weense dirigent Herbert von Karajan, de Italiaanse heli kopterfabrikant en miljardair Augusta, de Fiat-fabrikant Agnelli, de Griekse re der Stavros Niarchos, de schatrijke Duitse vorst zu Fürstenberg, de Aga Khan IV, Brigitte Bardot met haar Gün- ther Sachs, de Duitse groot-industriëlen Thijssen en Georg von Opel en voorts de Duitse krantenmagnaten Burda en Axel Springer (Spiegel-verlag) en de weduwe van president John Kennedy, mevrouw Jacqueline Kennedy. F. C. Kuyperstraat 28, telefoon 2803 AGENTSCHAP PALTHE

Soester Courant | 1968 | | pagina 7