Seizoen-opruiming MIDDELMAN MODE M KON. NED. VOETBALBOND HEEFT S.E.C. SCHANDALIG BEHANDELD BLIJETIJDS-, BABY- EN KINDERKLEDING REGENT HET OP ST. MARGRIET MENINGEN VAN LEZERS S.E.C.-(ere)voorzitter M. Wilhelm op jaarvergadering P. van Zoghei tot (onbezoldigd) coach benoemd Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Vleesverkoop de speciaalzaak voor uw kind heeft nu tal van aangename verrassingen voor U Meisjeskieding Jongenskleding Babykleding Blijetijdskleding Nu hebt u nog de keus uit onze komplete aktuele kollektie dameskleding. Alleen nu tegen veel en veel lagere prijzen. ZOMERMANTELS98,- 78,- 38,- MANTELKOSTUUMS 118,- 88,- 58,— REGENMANTELS, enkele stuks 68,- 58,- BR0EKPAKKEN, linnen en eorduroy 58,— 28,— BLAZERS 48,- 38,- PANTALONS 14,98 6,98 JAPONNEN drastisch in prijs verlaagd. Met korting van 10 59 88,- 58,- 38,- 28,- 19,98 ROKKEN 29,98 9,98 BLOUSES vanaf5,98 JUMPERS vanaf 9,98 Let u vooral op onze bijzondere koopjes in SP0RTKLEDING, BADKLEDING EN LINGERIE O.a. PYJAMA'S 9,98 ONDERJURKEN 6.98 NACHTHEMDEN 10.98 JUPONS 2,98 SLIPS 1,39 DUSTERS14,98 Een oeroud gezegde kritisch bekeken Krabbels van Knelis Ned. Ver. van Huisvrouwen Eiermarkt DINSDAG 16 JULI 1968 Afgelopen vrijdagavond heeft de sport vereniging S.E.C. (voetbal, honkbal en softbal) een ietwat merkwaardige jaar vergadering gehouden. Tot veler ver rassing bleek de heer M. Wilhelm, oud- voorzitter en ere-lid van S.E.C.achter de bestuurstafel plaatsgenomen te heb ben. Even verrassend was het voor verschillende van de vijftig aanwezige leden, dat bij de vergadering leidde, waarvoor hij dan ook een verklaring gaf. Het feit echter, dat hij als oud- bestuurslid en erelid achter de tafel zat, was voor een ander ere-lid, dat ook destijds een bestuursfunktie bij S.E.C. heeft vervuld, aanleiding, om ook een plaats aan de bestuurstafel op te eisen. Aldus geschiedde, waarna de heer Wilhelm zijn positie begon uit te leg gen. Hij herinnerde eraan, hoe de voet balvereniging begin 1968 stuurloos werd, toen hij eerst zelf zijn funktie neer legde en een blauwe maandag daarna zijn opvolger, de heer J. Verhoef min of meer met stille trom vertrok, na nau welijks een maand de vereniging ge leid te hebben. De gang van zaken zorgde voor een zware belasting voor het nieuwe en jonge bestuur. Intern nam de heer B. Dekker de leiding tijdelijk waar, terwijl de heer Wilhelm de vereniging naar buiten min of meer bleef vertegenwoor digen. Vandaar de voorzittershamer in de handen van de heer Wilhelm, die in dit verband even aan Heintje Davids moest denken. De heer Wilhelm meende dan ook, dat een woord van dank aan het jonge bestuur voor wat in de afgelopen zeer moeilijke maanden (proces K.N.V.B., degradatie, kampioenschappen) zonder feitelijke voorzitter is gedaan. Met een minuut stilte werd daarna de heer J. v. d. Broek, het in januari over leden ere-lid van S.E.C., tevens mede oprichter en oud-bestuurslid, herdacht. De heer Wilhelm kon niet anders con stateren dan dat er in de eerste maan den van dit jaar een schaduw over de vereniging is gevallen, ook al vanwege de affaire met de K.N.V.B. rond de om streden wedstrijd tegen Zeist en de daaruit voortgevloeide processen en de degradatie. Heel duidelijk stelde de heer Wilhelm, „dat S.E.C. door de K.N.V.B. schande lijk is behandeld. De voetbalbond heeft fout op fout gemaakt door zich steeds op andere artikelen te beroepen". Uitvoerig zette de heer Wilhelm nog eens de hele, inmiddels wel bekende GEBOREN: Petronella Wilhelmina, dochter van W. Visser en T. A. van der Kraan, Postweg 80, Soesterberg. San- der Walter, zoon van W. S. Lebon en P. F. Beers, Dorresteinweg 69. Ro- bert Henricus, zoon van J. Smeeing en A. J. Wijnhoff, Nieuweweg 15b. Ma ria, dochter van C. A. Sukking en G. Louisse, Rademakerstraat 5, Soesterberg. André Fréderique, zoon van B. van der Molen en A. M. A. Schouten, Simon Stevinlaan 66, Soesterberg. Michiel Jochem Daniël, zoon van E. F. J. Schreij en D. van Tol, Zwaluwenweg 5. Michel Léon, zoon van J. H. Vlas winkel en C. A. Lammers, Van Goyen- laan 167. Mike, zoon van J. W. Boin en F. van de Ham, Plesmanstraat 307, Soesterberg. ONDERTROUWD: John Warren Baxter, Doornboomspark 57, Scherpenzeel en Catharina Petronella Maria Radema ker, Prins Hendriklaan 24. Riemerus Albert Smid, Smitsweg 11 en Hendrika Gezina van Kooij, De Genestetlaan 11. Willem Kersten, Prins Bernhardlaan 14 en Gerda Hendrika Venhuizen, Kor te Hartweg 5. Arno van Leeuwen, Cederstraat 73, Alphen aan den Rijn en Gerhardina Jannetta Klasina Groen, Bartolottilaan 18. Rudolf Johannes Smit, Van Meerenveldtstraat 8, 's-Gra- venhage en Johanna Maria Kooij, Saen- redamplantsoen 79. Dirk van de La- gemaat Apeldoornsestraat 40, Voort huizen, Gemeente Barneveld en Andrisa van Omme, F. C. Kuijperstraat 7. Bertus Gerrit Dekker, Nieuwstraat 33 en Jantien Bloemsma, Erfgooierstraat 691, Hilversum. GEHUWD: Cornelis Bosloper, Laan van Overvest 36, Delft en Marijke Gijsberta Mol, Torenstraat 4. Jan Johannes van Eerden, Graaf Aelbrechtlaan 147. Amstelveen en Willemijntje Dijk, Sint Theresiastraat 2. Gijsbert Gerardus Wigtman, Parklaan 3 en Karolina Loui- za Theodora Natter, Middel wijkstraat 61. Aalbert Gerhardus Hooijer, Peli- kaanweg 3 en Clementine Maria Gerrie Thiele, Koninginnelaan 138. Cornelis Jan van Brummelen, Ferdinand Huyck- laan 12 en Magdalena Lenarduzzi, Braamweg 42. Jan Wouter Greef- horst, Valkestraat 37, Amersfoort en Stephania Antonia Maria van den Be- dum, Beckeringhstraat 22. Gerardus Petrus Johannes Marie de Beer, Het Nieuwe Diep 5, Den Helder en Paulina Irena van Asselt, Kerkstraat 54. OVERLEDEN: Luwe Baerten, 76 jaar, Ossendamweg 29. Theophilus Mat- theijssen, 63 jaar, gehuwd met A. M. Leeraert, Schrikslaan 13. f=» Elisabeth Cornelia Kesselaar, 69 jaar, weduwe van L. J. W. Spijker, Burg. Grothestraat 70- 72. Christiaan Johan Diederich Koch, 83 jaar, weduwnaar van P. de Zeeuw, Soesterbergsestraat 35. Maria 't Hart, 86 jaar, weduwe van J. van Hengel, Amersfoortsestraat 83b, Soesterberg. Marretje Agatha Annetje Nagtegaal, 77 jaar, weduwe van R. Bokma, Beuken laan 52. Adrianus van Woerkom, 92 jaar. weduwnaar van A. G. van Baaien, le Heeserlaantje 3. Dir. H. W. Vetllnga Begrafenis. Crematie, Transport fRouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdljk Telefoon 2731 gang van zaken uiteen. De zaak is nog niet rond, want S.E.C is in hoger be roep gegaan. De heer J. P. C. Veldhuizen vroeg zich enigszins verwonderd af, waarom de heer Wilhelm nu tegenover 50 leden de zaak uit de doeken moest doen, terwijl de overige 450 er min of meer onkun dig van blijven, temeer, daar nooit een duidelijke uiteenzetting in de Groen witte, het orgaan van S.E.C., heeft ge staan. Bovendien had de heer Veldhuizen er de voorkeur aan gegeven, wanneer de kwestie ook middels een ingezonden stuk in het bondsorgaan wereldkundig was gemaakt, zodat alle Nederlandse verenigingen er uitgebreid kennis van hadden kunnen nemen. De heer Wilhelm kon de oud-secretaris alleen maar gelijk geven. Ofschoon wel wat laat, zal de affaire alsnog in het bondsorgaan ter opneming worden aangeboden. Ondanks de weinig prettige gevolgen van een en ander sprak de heer Wilhelm er toch zijn vertrouwen over uit, dat S.E.C. het ver blijf in de vierde klasse niet langer dan één seizoen zal laten duren. Financieel gaat het S.E.C. niet slecht, zo bleek uit een degelijk en uitgebreid overzicht van penningmeester Rutten- berg. Vooral de kantine blijkt een zeer welkome bron van inkomsten te zijn, die S.E.C. meer geld oplevert dan con tributies en totogelden tezamen. En dat wil bij een vereniging met bijna 500 leden wat zeggen. Op het financieel verslag kwam een post van ƒ2200,aan diversen voor. Het al eerder genoemde de sectie honkbal en 29 van de afde ling softbal. Aan het eind van het sei zoen waren er nog 485 leden, waarvan 390 van de afdeling voetbal (een terug gang van 34), zestig van de afdeling honkbal (een stijging met negen leden) en 35 van de afdeling softbal (een stij ging met zes leden). De bestuursverkiezing leverde S.E.C. geen nieuwe voorzitter op. De verkie zing ervan stond trouwens ook niet op de agenda. Om eventuele problemen voor de toekomst te voorkomen, vond de heer Dekker het wel raadzamer, om de heer Wilhelm tot ere-voorzitter te benoemen, hegeen voor alle leden een vanzelfsprekende zaak was. De heer Ruttenberg was als penning meester aftredend, doch herkiesbaar en werd - mede door het ontbreken van een tegenkandidaat - ook herkozen. Zo ook de heer H. Luschen, die in maart als tijdelijk bestuurslid aan het be stuur was toegevoegd. De heer A. Brug man stelde zich niet herkiesbaar. Zijn activiteiten als redacteur van het club blad en als voorzitter van de zaterdag afdeling nemen teveel tijd in beslag om daarnaast ook nog zitting te kunnen hebben in het hoofdbestuur. Er bleek echter geen opvolger te zijn. De heer Wilhelm deelde mede, dat men goede hoop heeft, de komende weken een op volger te vinden. Van bestuurszijde is op de jaarverga dering voorgesteld om de heer P. van Zoghei tot coach te benoemen van het eerste en tweede elftal. Samen met trai ner Van de Velde zal hij verantwoor delijk zijn voor de samenstelling van het eerste en tweede elftal. Alvorens daaraan zijn goedkeuring te hechten, wilde de heer Veldhuizen van het be stuur vernemen, of de benoeming van de heer Van Zoghei tot coach nog con sequenties voor de verenigingskas heeft. Dat bleek niet het geval. Wel krijgt hij (uiteraard) zijn onkosten vergoed. De samenstelling van het derde, vierde, vijfde en zesde elftal gaat geschieden door een geheel nieuwe elftalcommissie, bestaande uit de heren J. Schothorst, J. Belt en H. Beernink. De leden van ere-lid wenste hier specificatie van en de oude elftalcommissie zijn reserve- kreeg dat ook. Bijna een half uur is heer Ruttenberg bezig geweest met het oplezen van bijna honderd kleine en iets minder kleine postjes. Ook secretaris W. van Dijk had voor een goedgedocumenteerd en uitvoerig verslag gezorgd, waarin de activiteiten en de resultaten van S.E.C. nog eens de revue passeerden. Zo zag men nog eens het eerste degraderen, twee zaterdag elftallen kampioen worden en de andere elftallen zich handhaven. Ondanks een wat ontmoedigende start van het nieu we jaar toch een goed seizoen. Dat wil overigens niet zeggen, dat men geen zorgen heeft Het ledental bleek name lijk van 504 tot 485 te zijn teruggelo pen, een achteruitgang, die geheel voor rekening van de afdeling voetbal komt, want zowel de honkbal- als de softbal- afdeling boekten een ledenwinst van twintig procent. Terecht vroeg de heer Van Dijk zich dan ook af, waaraan het verlies van 34 leden bij de voetbalsectie moest worden gezocht. Hij gaf daarop zelf een antwoord: het gebrek aan ter reinen. S.E.C. zou met het spelersarsenaal, waarover men thans beschikt, meer elf tallen op de been kunnen brengen dan thans het geval is. Vooral ook bij de sterk groeiende zaterdagafdeling is het terreinentekort pijnlijk voelbaar. Men beschikt over spelers voor vijf elftal len. Tot nu toe waren er echter drie. Het komende seizoen zal de zaterdag- afdeling in ieder geval toch met vier elftallen de competitie ingaan. Een ver eniging met ruim 390 leden moet uit eindelijk toch over meer dan twee vel den kunnen beschikken. Met ingang van het seizoen 1969-1970 zal dat ook het geval zijn, want de aanleg van een der de veld is in voorbereiding. De secretaris kon ook nog mededelen, dat de gemeente in de loop van het ko mende seizoen zal zorgen voor uitbrei ding van de kleedaccommodatie op het S.E.C.-terrein. De vereniging begon het afgelopen sei zoen met 504 leden: daarvan waren er 424 lid van de afdeling voetbal, 51 van leden. Overigens blijft het wel nodig om naar uitbreiding van de elftalcom missie te streven, omdat de leden tevens optreden als leider van een elftal. De reserve-leden zijn de heren Tuenter, De Rooij en Dasselaar. Van de oorspronkelijke drie man sterke kascommissie bleek op de vergadering nog precies één lid over. De. andere twee hadden inmiddels als lid (van S.E.C.) bedankt, een wat merkwaardige procedure, waarover de heer Veldhuizen dan ook zijn verwondering uitsprak. Verwonderd was ook het enige overge bleven kascommissielid, de heer Veen- stra en wel over het z.i. iets te zuinige beleid. Hij meende, dat leden van het bestuur en diverse commissies best eens hun reisgeld en andere onkosten vergoed mogen krijgen, wat in de toekomst dan ook zal gebeuren. Hij wenste in het vervolg tevens een financieel overzicht te zien van de afdeling honkbal en soft bal, omdat - zo zei hij - deze sectie toch ook deel uitmaken van de totale vereniging. De heer Veenstra had ove rigens alle lof voor het verdere finan ciële beheer over de verenigingsgelden. Tezamen met de heren J. E. Roeijmans en N. A. Baltus heeft hij weer zitting in de kascommissie. Kort voor de sluiting van de vergade ring (tegen middernacht) bracht de heer Veldhuizen als vertegenwoordiger van de jeugdafdeling het bestuur dank voor de medewerking, die hij - vooral ook op financieel gebied. - steeds van het bestuur heeft gekregen en die hij ook in de naatste toekomst voor de organisatie van toernooien en het KN.V.B.-jeugdkamp in Hoek van Hol land nodig zal hebben. Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genum merd vanaf 151 tot en met 250. JURKJES nu 6.98 9,98 19,98 JACKS, terlenka vanaf 25,98 BLAZERS 19,98 29,98 39.98 ROKJES vanaf 14,98 BLOUSES vanaf 4,98 JACKS vanaf 19,98 REGENJASSEN 14,98 29,98 BLAZERS vanaf 34,98 PANTALONS nu 8.98 TINOSHIRTS 3,98 LUIERS 1,49 BROEKJES 2,98 en vele restanten POSITIE-JAPONNEN 19,98 29.98 POSITIE-BLOUSES 9,98 19,98 POSITIE-ROKKEN 22,98 POSITIE-PANTALONS 29,98 Gallenkamppelsweg 11 - Soest-Zuid - TeL 6286 (02159) DAMES- HEREN EN KINDERKLEDING TORENSTRAAT 19 SOEST TEL. 2424 Ook dit jaar zullen er vast weer profeten zijn die zaterdag 20 juli extra-goed op het weer letten. Regent het die dag, dan krijgen we immers zes weken slecht weer, zo beweert een onuitroeibaar ge zegde. Het wonderlijke is, dat er zelfs in onze eeuw nog mensen zijn die geloven dat het weer op één gegeven datum bepa lend zou kunen zijn voor een hele vol- Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer H. Abbring over drinkwaterfluoridering (9 juli) gaarne het volgende: Schrijver gaat m.i. voorbij aan de kern vraag: „mag men via een middel waar op iedereen is aangewezen (nl. de wa terleiding) maatregelen treffen waarvan men denkt dat deze de bevolking ten goede kunnen komen?" Met andere woorden: mag men, hoe voortreffelijk de bedoelingen ook zijn, een soort dwangsysteem opleggen, waaraan nie mand zich, gezien de aard van het mid del, kan onttrekken? Ik laat nu even helemaal in het midden, dat over de chemische en medische aspecten van deze zaak blijkbaar geen volledige een stemmigheid bestaat. Essentiëler nog dan de kwestie van de volksgezondheid lijkt mij die van de democratie. Mag de meerderheid, in een geval als dit, haar wil aan de minderheid opleggen? Het is bekend, dat bijv. vaccinatie en verplichte verzekering weerstanden bij (kleine) minderheden oproepen. Men kan dat betreuren of niet, maar voor deze mensen („gewetensbezwaarden" etc.) kent onze democratische samenleving bepaalde ontsnappingsmogelijkheden. T.a.v. gefluorideerd water via de wa terleiding zijn deze mogelijkheden er niet - althans ik zie ze niet. Niet voor niets is de waarde van de democratie juist daarin gelegen, dat de rechten en inzichten van minderheden, hoe klein ook, zoveel mogelijk worden gerespecteerd. Nooit zullen we een minderheid mogen beschouwen als een storende mug. die maar beter wegge- mept kan worden. Nogmaals: het gaat er in dit geval m.i. niet primair om, of de bezwaren te recht of ten onrechte bestaan en even min of we eikaars goede bedoelingen inzake de volksgezondheid mogen be twisten. Tenslotte nog dit: de heer Abbring doet nogal vaak een beroep op „de bevoegde instanties, „deskundigen", „autoritei ten" etc. Dat lijkt me verkeerd. Ik her inner me nog een kwalijk rijmpje uit de „Duitse tijd": „Vertrauet euren Magistrat, der mild und liebend schütz den Staat, durch kluges, hochwohlweises Walten. Euch ziemt esstets das Maul zu halten!" Nee, het gaat mij bepaald te ver om te zeggen: de autoriteiten en de des kundigen hebben beslist dat het goed is, en dus is het ook goed. Met alle res pect voor „de bevoegde instanties" en met dank voor de plaatsing, Mr. B. WAANDERS gende periode van maar liefst zes weken. Heeft het weer de neiging, te volharden bij een bepaald weertype Op korte termijn bekeken wel. Er is sprake van een zekere mate van persistentie, zoals de geijkte term luidt. Als het K.N.MJ. elke dag de weersverwachting zou for muleren als: „Morgen hetzelfde weer als vandaag", dan zou dat een verrassend groot aantal keren nog uitkomen ook. Maar 6 weken Maar dit geldt voor elke willekeurige datum van het jaar. Het weer van de negende februari zal vaak lijken op dat van de achtste, dat van zestien april op dat van vijftien april en dat van zes juni op dat van vijf juni - enzovoort. Als de befaamde Sinte-Margriet-regel waar was, dan zou niet alleen het weer van 21 juli moeten lijken op dat van 20 juli, maar ook het weer van de hele maand augustus nog, plus dat van de eerste week van september. (Zes weken na de 20ste juli.) Nu, dat is na te gaan. Er zijn in ons land al sinds 1736 weerkundige waarnemingen gedaan. En niet alleen gedaan, maar ook opgetekend enbewaard. We kunnen gewoon nakijken of het waar is. Geen houvast Dr. C. Levert van het K.N.M.I. heeft de bekende spreuk in 1949 eens op die ma nier getoetst aan de werkelijke feiten. Als er iets van juistheid in schuilt, dan moet je aan de neerslagcijfers van de maand augustus kunnen zien, wat het op 20 juli voor weer is geweest. Maar dat bleek onmogelijk Het curieuze is, dat ook in de ons om ringende landen een soortgelijk gezegde bestaat. Maar daar schijnen de weer goden een andere datum te kiezen om er het weer van de komende weken aan op te hangen in Frankrijk is het de Sste J juni, in Duitsland 27 juni, in Engeland i 15 juli en in België 27 juli. (En een tweede verschil met onze Sint-Margriet- regel is. dat regen op de genoemde data daar veertig dagen slecht weer inluidt twee dagen minder dus dan onze zes weken.) Gesteld nu eens we volgen hier een redenering, aangetroffen in „Weersver wachtingen op lange termijn" door dr W. van der Bijl (K.N.M.I.) dat het op 8 juni in Frankrijk regent. Dat betekent dan volgens de spreuk voor Frankrijk 40 dagen regen. Nu is met grote mate van stelligheid te zeggen dat wanneer het in Frankrijk re gent, er ook in Zuid-Engeland neerslag zal vallen. De vijftiende juli (de kritieke dag voor Engeland) valt nog binnen de bewuste termijn van veertig dagen en dat voorspelt dus opnieuw veertig dagen regen. Maar binnen die termijn valt weer Sinte Godelieva (27 juli) in België, de dag waarvan wordt beweerd dat hij veertig dagen slecht weer meebrengt Een natte boel dan, alles bij elkaar. Want als al die spreuken juist waren, dan zou het na een regenachtige achtste juni in Frankrijk elke dag van de zomer tot de vijfde september aan toe moeten regenen in het zojuist beschouw de gebied. Cijfers Nu kent u in uw omgeving vast wel eigenwijze personen die men desnoods hele reeksen keiharde feiten en cijfers onder de neus kan duwen en die des ondanks daarna volhouden: „Nou ze kunnen op papier zetten wat ze willen, maar toch komt het vaak uit". Een probaat weerwoord in zo'n geval is: „O ja? Hoe vaak dan? Hoe was het, met name, in 1958, in 1957, in 1956 enzovoort? Hebt u dat bijgehouden of herinnert u het zich uit het hoofd nog?" Er is niemand die dat nog allemaal uit het hoofd weet. Maar er is. aan de an dere kant, niets zo bedrieglijk als onze herinnering. Dezelfde bedriegelijkheid die sommigen doet zeggen, dat je vroeger elke winter weken kon schaatsen. Ajjc ut ming vraogt dan mok zeige dak heulegaor niks mot hebbe vaan over- hiedsbemuujenisse, veural nie ast mit heule gewone dinge te maoke hep. Maor der binne ok dinge zaat, waor ut zo laangzaomerhaand wellis nodug begint te worre dat de overhied der een woord je in meej begint te praote. Noeng hek begriepe da ze ut al een paor kere geprebeerd hebbe, maor om dat ut nie gong binne zullie der maor meej opgehouwe. Waor ik noeng over schrief hiet mit een bar mooj woord „vekaansie-sprie- ding". maor wat ming betref kenne ze der beter vekaansie-bundeling vaan mao ke. Int kort gezeit komp ut hierop neer, daat veul te veul minse in dezellufde weke mit vekaansie wulle. Dat de meeste vaan die minse mit ve kaansie motte gaon as hullie keinders vaan de school vrie hebbe, leigt veur de haand, daor is geen speld tusse te kriege. maor as sprieding inhouwd dat ter meer as tweej meljoen minse tege- liek weg gaon, dan liekt ut ming datter iets nie heulegaor goed zit. Ak me goed herinner, waster int veuri- ge jaor nog een aksie vant een of aore „deerntje int gruun." Da deerntje maok- te prooDegaandao om veural toch in juunie derop uut te trekke. En da waas geen verhaolje zongder inhoud, waant sie haad een heul rietje mit vollegens ming arregemente die bar steekhouwend waore. Allemaol wittik ze nie meer, maor een paor hek goed in ming ore geknoop. Ut is in juunie nie zo bar druk, en das zongder twiefel waor. Ut is in juunie heul vaok mooi weer, en da vaalt ok nie heulegaor te ontkenne. En daan waster nog een reeje maor die vongk nie zo belaangriek, de avongde waore laanger. Veur ming zouw de eerste reeje de deurslaag geve. Da kenk netuurluk maakkeluk zeige, waant ik hep mit kol- lektieve sluuting niks te maoke, veur ming maok Kneliao heulegaor de diens uut. Veur de minse die arrugus warreke waor wel de huele zaok tegeliek der op uut gaot, leigt da netuurluk wel effe aors. Noeng kenne der wel minse zijn die bar graog zouwe wille dat de mees te minse in junie of ant end van auw- gustus mit vekaansie gcon_ maor dat motte daan wel minse zongder kein ders weze, of der zouw wat motte ge- beure mit de schoolvakaansies, waant in de meeste gevaale maoke bie huus- houwens mit keinders, de keinder-ve- kaansies uut wanneer der mit vekaansie wordt gegaon. As daor niks an word gedaon, ist houwe vaan elleke aksie geld over de ballek smijte. Vaandaor dak ter in dat gevaal veur bin dat der vaan overhiedswege wat an word gedaon. Eerluk gezeit gloofk datter nie eens zo heul laang meej gewaacht mot worre, waant aster van ut jaor een klein begin meej gemaok was, dan waore der messchien wel nie zo veul ongelukke gebeurt op de weg en op ut waoter. Waant hoe je ut ok wil bekieke, de barre drukte is bie on gelukke de grootste boosdoener. Op de eerste plaots binne ongze wege veuls te klein om zoveul minse tege liek te verwarreke, en ast druk is ant waoter en opt waoter, kenne de minse die daor een ogie int zeil motte houwe, da ok nie meer bekieke. Noeng wittik wel datter deur de ver- enuging vant vieluge verkeer heul wat over gezeit is, maor dat binne allenug maor veurschrifte, geen wette vaan bove-of. As Knelis ut veur ut zeige haad, daan zette ik noeng al een heule kwak minse ant warrek om uut te knobbele watter an te doen is om al de naorighied te veurkomme. De schole zouwe nie alemaol tegeliek mit vekaansie motte gaon, de bedrieve die kollektief sluute, motte dat nie al lemaol op vriedaag doeng, maor be- veurbeeld op woengsdaag en daan ne tuurluk weer nie allemaol op woengs daag, maor de hellef. Da zaal netuur luk wel op een heule kwak bezwaore stuute, maor aster deur al die dinge is één ongeluk mingder zouw beure, daan wast nog de meute weerd. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 De Ned. Vereniging van huisvrouwen, afcl. Baarn, Soest en Omstreken, heeft de volgende activiteiten vastgesteld: Dinsdag 30 juli: Excursie naar Har derwijk. Dinsdag 20 augustus: Ochtend- excursie naar de Melkfabriek in Hil versum. Woensdag 21 augustus: Koffie ochtend in het restaurant van het Soes ter Natuurbad. Dinsdag 24 september: Openingsmiddag met show en hand- werken-tentoonstelling. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 55.000 in prijzen van 10,— tot ƒ11,Middenprijs ƒ10,30. Prij» per kg 1,63. A

Soester Courant | 1968 | | pagina 5