SCHATGRAVERIJ Wiehen. FUGERS RIJWIELEN B.D.C.-jeugd had ruim drie weken vakantie een skelter en een tafelvoetbalspel twee Oiba-ïlford camera's met rolfilm Verder ruim honderd leuke andere prijzen r;v* 80 et. 50 ct. MENINGEN VAN LEZERS LOPERRATTEN Uit de hogeschool der wetenschap Gesloten wegens VAKANTIE van 5 tot en met 17 augustus Eerste Gooise Kleding Verhuur Kostelijke belevenissen in kampen te Hertme en Huissen Voor de deelnemende jeugd een gratis rol drop op liet terrein. Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Voor briljanten ringen Springconcours in de ..Boslioeve" Gevonden voorwerpen Natuurwandelingen Duinkikkers-heren wonnen een jonge medewerkster RUYS&CO BIOSMaENTEIM Verleende overschrijvingen Zeepost Blijft militaire kracht noodzakelijk? v.v. ..K.P.S/'-T.V.V.S. 1-3 Temp; o-successrn Geslaagd Telef. Brandweer Politiebureau 3-3-3-3 4-4-4-4 VRIJDAG 26 JULI 1968 De vakantie van de B.D.C.-jeugd zit er weer op. Ruim 75 jeugdige voetballer tjes hebben meer dan drie weken geno ten van een kamp in Hertme of Huis sen. Ze hebben er een heleboel meege maakt en nog meer schik gehad. Maar dat laatste is haast vanzelfsprekend, anders zou er voor de kampweken niet zoveel belangstelling bestaan ieder jaar weer. Het is misschien het beste om een vakantiegangertje aan het woord te la ten over zijn belevenissen. „Wat zijn wij gelukskinderen! Tot en met vandaag prachtig weer. Zondag zijn we helemaal naar Zenderen naar de Mis geweest en kregen we een gewoon ijsje op het terras van een duur hotel, maar de pastoors in Zenderen zijn de pastoors in Soest ver voor. Zij geven daar een mis van 29 minuten, compleet met preek. (De volgende groep had pech: toen duurde de mis 31 minuten). Het is een fiks eind van Hertme naar Zenderen, maar omdat de mis zo kort duurt hebben we er wel een paar uur lopen voor over." Gerard van Logtensteyn geeft koei- melkdemonstratie. „En lekker eten dat we krijgen: Gel derse pruttel en gisteren Vietnambrok- ken na. En de Farizeeënvla is er na tuurlijk ook weer. Een jongen at er vijf borden van en hij leeft nog. Straks eten we Twentse gepofte toverballen en Bornerbroekse pap na. De jongens hebben ook oog voor de natuur. Ze zwemmen en ravotten in een beek, midden tussen de bloedzuigers en ze ontdekten in het hooi bij de boer derij van de familie Zegger, waar B.D.C. nu al voor het vierde jaar gastvrij on derdak kreeg, een nest spitsmuisjes. „Maar de muizebebietjes waren nog blind en Wim Jansen stapte rond met een pasgeboren biggetje in zijn armen, maar dat mag volstrekt niet van de moeder want dan wil ze haar kindje niet meer en Wim heeft niks voor dat onschuldige diertje". „We zijn al drie dagen bezig met het grote internationale tennistoernooi om de Hertmusse Dom. Hoe de stand is weet ik niet. De computer is stuk. Van morgen hebben ze hem drie aspirientjes gegeven en even later was ome Henk van de Lucht alweer drie aardappelen aan 't schillen". Over de tweede week schreef een pu pilletje in een brief naar huis: „De hele da'- hebben we ons dood gelachen over meester Steendelaar. Hij was verkleed als verkeersagent met grote rooie neus snor en bij ieder kruispunt ging hij het verkeer regelen. Soms kwam er ook nog wel eens een boerenkar aan en hij had achter zijn huppeldrafje een stel lege blikken hangen. Die sleepten over de straat, zuk lache. Daar is Pipo nog maar een amateurtje bij en ook de clown die bij ons op bezoek is geweest omdat we zo zoet waren, zei meester Jansen." De V.V.V. Soest-Soesterberg organiseert op ZATERDAG 3 AUGUSTUS wederom de GROTE SCHATGRAVERIJ in de Soester duinen aan het einde van de Spar renlaan. Aanvang 14.30 uur. TERREIN Ivoor de leeftijd van 4 tot en met 7 jaar, 2 hoofdprijzen, n.1. TERREIN II voor de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar Zie dc prgzen by Garage Gebr. Van Kooy, Soesterbergsestraat. Toegangskaarten vanaf heden a ƒ0.50 verkrijgbaar by het V.V.V.- kantoor. JUWELIER - H0RL0GER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST TEL:436I De heer Laseur organiseert a.s. zondag in zijn manege „De Boshoeve" aan de Koninginnelaan te Soestdijk, een spring- wedstrijd. waartoe ook de maneges „Heidepark", „Vuure" en „Marcroix" voor deelname zijn uitgenodigd. De volgende parcoursen worden gere den: A-parcours; uitsluitend voor com binaties die nooit eerder zijn gestart op wedstrijden. Er is geen barrage, maar er wordt wel op stijl gelet. B-parcours; hoogte 90 cm met twee barrages, voor combinaties die wel eerder zijn ge start; paarden met 100 punten N.H.S. zijn niet toegestaan. C-parcours; hoogte 1.10 m, tot de beslissing valt. De heer en mevrouw Duiser zullen de wedstrijden jureren. Rob Goedbloed zal in een van de pauzen van het spring concours een dressuur-demonstratie ge ven met zijn paard „Nonius Chlum II". Ringmeester is de heer A. C. Jansen. Het springconcours dat te 13 uur aan vangt, is voor een ieder vrij toegan kelijk. „Jan van Fulpen heeft gloof ik een oogje laten vallen op de Heilige Agnes, de dochter van boer Broekhuis, onze buurman. Hij is daar gisteravond op be zoek geweest, hij kreeg een lekker bor reltje maar hij kwam op de koffie, want de boer liet hem uit toen hij naar huis ging en niet de lieve Agnes. Ze kennen hem ook overal Vanmorgen heeft meester Hilhorst nog een kip van de barre verdrinkingsdood gered, het onschuldige beessie was bij het drinken in een kuip water gedu veld en met gevaar voor eigen leven redde meester Hilhorst het beessie van een wisse dood en de boer van een grote strop. Hij heeft mond-op-snavel- ademhaling toegepast en toen kwam meester Hilhorst weer bij en de kip heeft het nog steeds moeilijk". Zo hebben de ouders van de jongens (en nu ook U) een indruk gekregen van wat de jongens allemaal beleven. Het is maar een klein deel van de gebeurte nissen "in Hertme. Als de jongens thuis komen, hebben ze nog veel mooiere verhalen. Ook de groep in Huissen heeft het bij zonder naar de zin gehad, al liet het weer de jongens meer dan eens in de steek. Maar ze hebben daar de beschik king over een grote botenloods en het gemeenteraadslid Jos Martens (van de lijst „Jos Alleen") stelt die ieder jaar ter beschikking. Als we eraan komen is alles keurig opgeruimd, je kunt er zo intrekken. Alleen moet je eerst wel de rommel aan kant maken. Ome Jos is NOUGATWAFELS een combinatie van pittige chocolade en croquante nougat 200 gram WIJNSTOKJES deel maar uit van die heerlijke wijnstokjes zak a 18 stuks KRAKELINGEN extra fijne korstwerk koekjes, een traktatie bij koffie of thee per pak 85 ei VROOM DREESMANN Optreden van elown in Hertme. de eerste reserve, Sjaak, wilde ook wel eens een vrije dag. Meester Jansen heeft voor ons ook nog een optreden georganiseerd van de plaatselijke kunstenaar Kees Berend- sen. Hij ziet er gevaarlijk uit, en heeft hele lange bakkebaarden, maar hij is toch wel aardig, net als Kazan, het hondje van meneer Wim Martens. En hij - meneer Berendsen dan - heeft ons een heleboel nieuwe en erg leuke moppen verteld. Ik geloof dat de leiders toen nog verder zijn gegaan, maar dat weet ik niet zeker, want ze hebben heel rustig aan gedaan, ik heb tenmins te lekker geslapen. Alleen zongen we 's morgens bij het opstaan allemaal het plaatje van Heintje. Er is nog veel meer gebeurd. We heb ben veel gelachen om ome Hannes van de Maalderij. Die was ook mee en dat is een echte clown. En meester Van Dijk heeft ook genoten. Wij allemaal trouwens. Volgend jaar gaan we al lemaal weer mee, al was het alleen maar om de thee, want die was toch zo lekker! Dat waren zo wat losse kanttekeningen uit brieven die de jongens naar huis schreven. Ze geven misschien wel een betere indruk dan een compleet ver slag van alle gebeurtenissen. Gemeenteraadslid Jos Martens stelt al- tyd de botenloods in Huissen ter be schikking van de B.D.C.-jeugd. een geweldige kerel en hij schaamt zich er niet voor om aan zaklopen te doen. Hij heeft ook een kapot overhemd aan, precies bij de puntjes van z'n boordje. Dat komt van het nee schud den in de gemeenteraad. Hij heeft een oud Opeltje, dat nooit op topsnelheid kan rijden. Want Ome Jos is zo klein, dat hij met zijn benen net bij het gas pedaal kan wil hij nog met zijn hoofd boven de voorruit uitkomen. Als Ome Jos eens een keer niet kan rijden, des avonds bijvoorbeeld, doet zijn hond Wil lem het wel. Er is nog een meneer Martens, dat is de baas van het Veerhuis, het hotel waar ze pas een nieuw plaatje hebben ontdekt. Het is iets van Heintje en we kunnen hem niet vaak genoeg horen, 't Is jammer dat ze er af en toe wel eens een andere plaat tussendoor draai en, want die plaat van Heintje verveelt nooit. Die meneer Wim Martens van 't Veerhuis versiert alles voor ons. Hij heeft voor ons een boottocht geregeld, helemaal naar Rheden, en het was erg leuk, want meester Smink (van het ge lijknamige hotel in Huissen) is aan boord verloofd met José van hotel De Zon. We hebben ook nog een keer hard moeten werken, want het regende woens dag zo dat de loods onder water kwam te staan. Meester Steendelaar is hele maal weggedreven. We hebben hem de hele dag niet meer teruggezien. De vol gende morgen was hij toch weer hele maal fit, hoe bestaat het. Meester Jan sen is in het hotel ook nog ober ge weest, want de echte ober was ziek en Bij het bureau van politie, alhier, zijn als gevonden aangegeven: drie sleutels aanhanger, herenfiets, zonnebril, bos sleutels, verzekeringsplaatje, zonnebril, boodschappennet met fototoestel, heren- horloge, boodschappentas, kindertractor, kinder gymnastiekschoen, bankbiljet, tas met inhoud, rode sweeter, wit fiets- pompje, bromfietsplaatje, militaire tas met inhoud, mapje met pasfoto's, lees bril, jongensjack. zwarte portemonnee, autosleutel, fietssleutel, geel jongensre genjack, gouden armbandje, bromfiets, bos sleutels, padvindershoed, groen tasje, bruine sjaal, wit-zwarte dames tas met inhoud. Aan komen lopen blauw-grijs poesje. Aan komen vliegen drie parkieten. Bij droog weer zal de Natuurwacht „Eemland" op zondag 28 juli alsmede op alle zondagen in augustus een wan deling uitschrijven door de bossen, waarbij een ieder zich kan aansluiten. Het vertrekpunt is de oprit van Zonne gloren aan de Soesterbergsestraat om 14.15 uur. De duur der wandeling be draagt ongeveer 2 uur. Met een nagenoeg compleet zevental speelde Duinkikkers-heren I tegen IJs- selduikers uit Montfoort. Deze wedstrijd werd door de Soesters gewonnen met 4-1. Voortdurend bleek, dat de Duinkikkers sterker waren dan hun tegenstanders. Het kwam niet terstond tot scoren, tot dat het gelukte via de midvoor. 1-0. Deze speler was ook de maker van de andere drie Duinkikkers-doelpunten, zo dat met 4-1 werd gewonnen. IJsselduikers wist even voor tijd de eer te redden. Op ons kantoor is plaats voor voor diverse werkzaamheden. Sollicitaties met volledige gege vens en opgave van verlangd salaris worden gaarne schriftelijk ingewacht door Steenhoffstraat 9a - Soest Telefoon 6571 Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Reserve-doelman van Baam 1 naar V.V.Z. '49 De afdeling Utrecht van de K.N.V.B. heeft deze week de lijst van spelers gepubliceerd, die per 1 augustus van dit jaar van vereniging zullen verande ren. Voor zover hier spelers bij zijn van Soester clubs betreft het hoofd zakelijk overschrijvingen naar een an dere plaatselijke vereniging. V.V.Z. kreeg er alleen maar nieuwe spelers bij. De meest interessante is wellicht Arnold Rebel, doelman en re serve-doelman van het eerste zondag elftal van Baarn. De laatste twee sei zoenen zat hij echter vaker op de re servebank, wat hem ertoe heeft ge bracht, van vereniging te veranderen. Voorts krijgt V.V.Z. in het nieuwe sei zoen de beschikking over de B.D.C.- spelers A. P. J. Brouwer en A. A. v. d. Breemer. De enige speler, die bij V.V.Z. vertrok, was W. de Ruiter, die naar T.O.V. in Baarn gaat. Deze Baarnse club, die in dezelfde afdeling als V.V.Z. speelt, zag een andere De Ruiter naar Hees vertrekken. Hees verzekerde zich tot nu toe van de meeste nieuwe spelers. Van S.V.M.- Boys uit Maartensdijk werd S. Th. de Zoete overgenomen, terwijl E. Kamp- horst het rood-witte shirt van H.V.C. voor dat in dezelfde kleuren van Hees verwisselde. Van S.E.C. gingen Th. H. de Jong, J. van Limburg en E. Bouma naar Hees over, terwijl J. A. Jekel van Lage Vuursche naar Hees komt. De Pijnenburgbewoners verloren A. H. van Bruggen (naar Lage Vuursche) en R. G. F. Koppen (eveneens naar Lage Vuur sche). B.D.C. krijgt er één nieuwe speler bij en wel J. J. Beijer van Limvio uit Baarn. Tenslotte kreeg J. R. van Brugsteden nog overschrijving van Lage Vuursche naar V.V.Z. Soesterberg kreeg er als nieuwe spelers bij de gebroeders B. en J. van Does burg van Zeist en M. W. Kramer van Patria (Zeist) en W. J. Sabbé van C.J.V.V. (Amersfoort). Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Cymric" 29 juli. Brazilië: ms „Rio Primero" 2 augustus. Chili: ms „Sumbawa" 30 juli. Indonesië: ms „Dortmund" 29 juli. Kenya, Oeganda en Tanzanië: ms „Brunskampf" 2 augustus. Ned Antillen: ms „Mercurius" 30 juli. Nieuw-Zeeland: ms „Kirribilli" 2 aug. Suriname: ms „Aristoteles" 31 juli. Verenigde Staten van Amerika: ss „Sta tendam" 31 juli en ms „Atlantic Sage" 1 augustus. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ss „Grootekerk" 31 juli. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Deze vraag, die in 't blad van vrijdag 19 juli, overigens zeer grondig, van mi litair standpunt uit werd bezien, aoet noodzakelijk ook van een andere zijde belicht worden. Het militaire standpunt staat immers van te voren al vast en dit standpunt luidt ongeveer als volgt: een „militaire" macht moet er blijven, omdat een mili taire macht noodzakelijk is, en een „mi litaire" macht is noodzakelijk op grond van een aantal niet te ontkennen, doch wederom „militaire" feiten. Iemand, die logisch denkt, begrijpt, dat we op deze manier in 'n militair krin getje blijven draaien zonder tot een redelijk antwoord op onze vraag te ko men. Het zogenaamde kringetjes-denken is. in onze cultuur een veel voorkomend ver schijnsel en het is een symptoom van een verborgen angst, die niet in staat is zichzelf op te lossen, omdat men een voudig niet uit deze kring durft te tre den om zo een eigenlijk antwoord te krijgen op wezenlijke vragen. Aangst is dus de grootste vijand van onze tijd en al onze krachten zouden gemobiliseerd moeten worden, niet te gen mensen en volkeren, -maar tegen de angst. Wezenlijk en fundamenteel is voor ons dus de vraag, hoe wij ge zamenlijk deze angst kunnen bestrijden, want op deze manier lossen wij pas de vraag op, of militaire kracht nog nood zakelijk blijft. Is het niet de angst, die onze daden on eerlijk en misdadig maakt? Komen moord en chantage niet vaak voort uit angst? Is de angst niet de grote rem op alle goede ontwikkelin gen, niet alleen persoonlijke, maar ook die van Nederland en de wereld? Als men de angst verdrijft als -men z'n innerlijk tot rust laat komen en de geest vrij maakt, zal men misschien eerlijker tot een antwoord komen op de vraag, of de wereld gebaat is bij een uitbreiding van de militaire kracht. Misschien kan men dan overgaan tot belangrijker vragen. KL. WüSTEFELD Vredehofstraat 22, Soestdijk. T.V.V.S. mocht aftrappen nadat de bei de ploegen elkaar ter herinnering een bekertje hadden overhandigd. T.V.V.S., een ploeg met spelers variërend van 12 tot 17 jaar, begon in een hoog tempo het doel van K.P.S. te bombarderen. Hierop volgde een reeks van aanval len op het T.V.V.S.-doel, dat 10 minuten na de aftrap resumeerde in een 1-0 voorsprong voor de thuisclub. 5 minuten later scoorde aanvoerder-linksbinnen Olivier ten Berge met de linkervoet hard in. 1-1. Daar de scheidsrechter maar een uur beschikbaar was, speelde beide ploegen maar 2 x 30 minuten. Ruststand 1-1. Na rust trapte K.P.S. af. De aanval concentreerde zich echter op het KP.S.- doel, zodat T.V.V.S. binnen 5 minuten met 3-1 op K.P.S. voorstond. De goals, gescoord door Willem van Velzen en Martin Kievits waren van goede kwa liteit. K.P.S. en T.V.V.S. scoorden beide nog 1 maal, maar beide doelpunten werden wegens buitenspel afgekeurd. Olivier ten Berge schoot aan het einde van de wedstrijd nog hard in, maar de scheids rechter, de heer Bouma, had reeds af gefloten. Enige leden van Tempo uit Soest heb ben weer fraaie successen geboekt. Jos Schipper wist zich als derde te plaatsen in de Ronde van Arnhem voor nieuwe lingen. Verder werd hij tweede in de Ronde van Ochten (Betuwe) en tweede in de Ronde van Rhode (Gr.). Van Kees Bokma, Gert Verhoef en Theo Majoor (nieuwelingen) zal mettertijd ook nog wel iets worden vernomen, daar zij onder leiding van de heer J. Mispelaar uit Nijkerk elke week minstens één wedstrijd bezoeken, waarvan veel is te leren voor deze jeugdige renners. Jaap v. d. Broek eindigde in de Ronde van Driel als elfde bij de amateurs. De 11-jarige Bert v. d. Broek (broertje van Jaap) won de jeugdronde in Helwijk (N.B.). Hij mocht een pracht beker in ontvangst nemen. Zondag werd hij twee de in de jeugdronde van Ilpendam, het geen ook een prachtig resultaat is. Aan de U.T.S. Christiaan Huygenschool te Rotterdam slaagde voor horlogema ker de heer H. W. Westeneng, alhier en voor horlogemaker met een jaar ver lengde studie de heer W. M. van Setten, alhier. Ongelooflijk grote schade wordt in ons land aangericht, door de draaddieven. Honderden meters, zelfs duizenden me ters, bovengrondse electrischeleiding worden 's nachts weggeknipt. Het koper wordt waarschijnlijk omgesmolten. Het kost de electriciteitsmaatschappijen veel geld om de leidingen te laten her stellen. Eerger is het, dat de stroomge- bruikers enorme schade wordt berok kend. Kuikenbroedmachines koelen af en de productie van tienduizenden eieren wordt in één nacht waardeloos. Koelin stallaties staan te lang zonder stroom. Spoorweginstallaties en beveiligingsappa ratuur komen in gevaar. Levengevaar dreigt als de woning van een arts of van een zieke met een ijzeren long of andere medische apparatuur zonder stroom komt te zitten. Daarom juichen wij het toe, dat er een speciale jacht wordt geopend op de ko- perratten. Ieder kan daar door enige op lettendheid aan meewerken. Aan dit soort struikroverij moet met harde hand een einde worden gemaakt. Wie iets verdachts opmerkt dient onmiddellijk de politie te waarschuwen. BOVENNATUURLIJK In de Sowjet-Unie heeft men een pro ject opgezet dat moet uitzoeken hoe het staat met bovennatuurlijke verschijnse len als het doen bewegen van voorwer pen zonder ze aan te raken en meer van dergelijke onverklaarbare zaken. Daartoe heeft men een centrum inge richt waarin vele vertrekken met voor zieningen die met een hoge graad van gevoeligheid kunnen registreren of bij genoemde 'gevallen gebruik wordt ge maakt van enige bekende kracht. Men 'trekt allerlei mensen met een reputatie op dit gebied aan. CHEMISCHE OORLOG Geleerden uit vele landen en van naam beginnen over te hellen naar de me ning dat het gevaar van een atoomoor log minder groot is dan dat van eea bacteriologische of chemische oorlog. Bijna elke dag vindt men in laborato ria nieuwe, gevaarlijke mogelijkheden die het menselijk ras ernstig in gevaaf zouden kunnen brengen. GELUID In wetenschappelijke kringen in Zuid- Amerika krijgt men steeds meer belang stelling voor de eeuwenoude geschrif ten. nagelaten door de oorspronkelijke volken van dit werelddeel waarin ge sproken wordt over een manier waar op de mens door middel van geluid zou kunnen zweven. Men heeft geschrif ten in handen waarin sprake is van 'n speciaal vervaardigde gong, die, nadat er een slag op is gegeven, de bezitter voor wie zo'n voorwerp speciaal werd vervaardigd, in staat stelde zich los van de grond te maken. Men speurt naastig naar nadere beschrijvingen en probeert het verschijnsel wetenschappelijk te be naderen. BIJHOUDEN Een Franse en een Canadese professor hebben op een congres gewezen op het feit dat het voor hen steeds moeilijker, bijna onmogelijk is geworden de vor deringen die op wetenschappelijk ter rein worden gemaakt te volgen. Alleen al het bijhouden van de vakliteratuur zou zoveel tijd opeisen, mits men er aan begon, dat men niet meer aan werken toekwam. Beiden pleitten zij voor een onderzoek in deze richting die dit toch niet te verwaarlozen probleem zou moe ten gaan behandelen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5