VESPA ClAO Garage Stam E G SETTEN 24-UURS FOTO-SERVICE N.S.U.-SH0W - f v 1 Soester wielrenner aan de Zuidpoo' RESULTATEN BEDRIJFSCOMPETITIE Foto Swager SOESTERBERG FRANS BOSMAN Burgemeester opent morgen Bleesing-trainingskamp Krabbels van Knelis Dc mannen van Hees gingen vissen S.E.C. hervat de training op 6 en i augustus Openbare Leeszaal en Bibliotheek De Witte Pompen Recordwisselprijs voor G. Overgoor (Houdijk) voor zijn 100 meter hardlopen in 11.3 seeonden Nieuw orgel voor de Herv. kerk Medische dienst Eigen steen in Dorpshuis Geslaagd gesloten tot en met 27 juli. Jeugdige honkballers acht dagen onder de hoede van van Charles Urbanus en Bill Alhouse STAM RENAULT 4-deurs Voordelen R8 ƒ5595,- - R10 6250,- RENAULT maakt uw leven rijker i- '4,.' - v^SIS VRIJDAG 26 JULI 196R De 21-jarige Jan Roest uit Soest, meteo- waarnemer bij het KN.M.I. in de Bilt volgde nauwgezet de Tour de France. De belangstelling voor de wielrennerij is niet alleen passief, want tussen de vier reizen per jaar, die hij aan boord van de Weerschepen moet maken, be oefent Jan Roest zelf intensief de wie lersport. Hij is daartoe aangesloten bij de amateur-rennersclub Tempo in Soest. „Er heerst daar een prettige teamgeest", zegt Jan van deze club, vooral bekend om het organiseren van een cycle Cross op iedere tweede kerstdag, die in Soest- duinen wordt verreden. Duur De stevig gebouwde landbouwerszoon - „Ik kom uit een gezellig groot gezin met dertien kinderen" - traint veel en graag als hij aan de wal is. Hij doet dat op een gewone fiets. Daarmee trapt hij dagelijks de vijftien km heen en terug naar het K.N.M.I. in de Bilt. 's Avonds springt hij dan nog eens op zijn dure racefiets om een uur of twee in de omgeving van Soest te gaan sprin ten. In clubverband wordt er dan don derdagsavonds nog getraind of er wor den onderlinge wedstrijden gereden. Zo'n racefiets is nog een hele investe ring. Zijn karretje kostte bijna acht- Dat de leden van de voetbalvereniging Hees nog iets meer kunnen dan voet ballen. bleek dinsdagnacht, toen ruim twintig leden van deze visclub op weg gingen naar Loosdrecht, waar de jaar lijkse viswedstrijd werd gehouden onder leiding van dc voorzitter van de vis club. de heer Bertus van Es. Men had zich uitstekend gewapend te gen de regen, die tijdens de wedstrijd bij stromen neerviel. Een troost was, dat de vissen wilden bijten. In Soest vond de prijsuitreiking plaats en het bleek, dat de heer G. Th. Kok, voorzitter van de v.v. Hees. het grootst aantal centimeters vis (152) had ge vangen, zodat hij behalve de eerste prijs ook in het bezit kwam van de fraaie wisselbeker, die het vorig jaar was ge wonnen door de heer Tj. Veldhuizen. De tweede prijs ging naar de heer H. Altena, die 122 cm vis had gevangen. Derde werd met 90 cm de kampioen van vorig jaar. de heer Tj. Veldhuizen en vierde Jan Sakkers met 17 cm vis. De heer Bertus van Es reikte de vele prijzen uit en hij werd weer voor één jaar als voorzitter van de visclub ge kozen. Hij dankte de deelnemers en hoopte volgend jaar op beter weer en nog meer vissers. In tegenstelling tot eerdere berichten zal S.Ê.C. de training op 6 en 7 augus tus gaan hervatten en niet op 31 juli en 1 augustus, zoals aavankelijk was medegedeeld. Die dagen blijkt het sport veldencomplex nog in gebruik bij de jeugdige "honkballers, die deelnemen aan het Bleesingkamp (waarover elders in dit nummer méér). De aanvang van de training is daarom voor de zaterdagvoetballers naar woens dag 7 augustus verschoven en voor de zondagvoetballers naar dinsdag 6 augus tus. S.E.C.-zaterdag zal het komende sei zoen met vier elftallen uitkomen, of schoon men over spelers beschikt voor ruim vijf elftallen. Naast de heer Valero zal ook de heer Van Ginkel een deel van de training voor zijn rekening gaan nemen. De in deling van de zaterdagvoetballers is nog niet bekend. Het bestuur heeft wel de Utrechtse afdeling aangevraagd, wat waarschijnlijk zal betekenen, dat de voetbalverenigingen V.V.Z. en Hees uit Soest T.O.V. uit Baarn tot de tegen standers van het pasgepromoveerde S.E.C. gaan behoren. PHILIPS SPECIAALZAAK Nieuwe aanwinsten. Jeugboeken. Kata- jew. Het aardbeienfluitje. Lionni, Swihhy. Swimmy. Oxenbury, Numbers of things. Papas, Verboden voor ezels. De Graaf, Feest voor tante Map. Ter Haar, Lotje, Mark en Makkie. Iversen. Een huis met 100 kinderen. Veenstra, Tineke bakt een appeltaart. Bruineman, Een liedje voor Katrijne. Van Heerde, Bernulf, de zoon van Baarling. Reggiani, Een combo en een hond. Van der Ster, De geheim- zinninge gast. Dixon, De duivels klauw. - De gevele veer. Dubbel boer, Stormende motoren. Holmvik en Faye-Lund, Diepte 120 voet. Wil der. Een huis voor Laura. Studieboeken. Viorst, Zelf op onderzoek. Binder, Planeten. Lansdown, Waarom de leeuw brult. Geesink, Judo principes. Catalogus van de potzegels van Nederland enz. 1967. Pesek, De expeditie naar de maan. Dragt en Hoekstra, De trapeze. Dl. 8. Arends, Dalan, de jonge ridder uit de bronstijd. Dumas, Kapitein Pamphile. Boeken voor jongeren. Boylston, Zuster Bartone derdejaars. Harting, Rondom Holten ligt de wereld. Van Hemert, Als een lamp op een windstille plaats. Van der Plaats, Leonard zoekt zijn ■weg. Van Rijswijck, Ik wil gelukkig zijn. s=3 Van Schendel, Angiolino en de lente. Vermeylen, De wandelende Jood. Vervey, Geen weg door onze tuin. Westering-Van der Plaats, De vrienden en het meisje. Studieboeken. Magiera, Tag und Nacht. Busken Tuet, Erasmus. Beek. Zo groeien wij. Van Nieuwenhuijzen, Ogen open! Van Effen, Uit de Hol- landsche spectator. Bordewijk, Kei zerrijk. Naeff, In de avond. De Vries. De jacht op de prijs. Anouilh, Antigone. - Léocadia. honderd gulden. Het is een internatio naal geheel. Met een lichtgewicht fra me van stalen buizen, aluminium knijp- remmen en weer Italiaanse versnellin gen. Liefst tien „verzetten" zitten er op. Een Engels zadel completeert het fietsje voor de samenstelling waarvan het beste nauwelijks goed genoeg is. Dc jongste Dat Jan Roest zich in een internationaal gezelschap even goed thuisvoelt als op zijn racefietsje, bleek tijdens de tweede Belgisch-Nederlandse Antarctische Expe ditie onder leiding van de mijningenieur W. F. Bogaers. Ruim een jaar lang ver richte men daar aan de Zuidpool be langrijk wetenschappelijk werk. (Mo menteel bevindt zich daar nu de derde groep Belgen en Nederlanders). Onze amateur-wielrenner was de jongste deelnemer aan de uit zestien man be staande expeditie. „Ik heb er veel van geleerd. Vooral zelfkennis. En door de omgang met de academici kreeg ik meer inzicht in mijn meteo-werk. De natuurverschijnselen van de Zuidpool, sneeuwstormen, lucht spiegelingen en poollicht, maakten een onvergetelijke indruk op mij", aldus Jan over de doorgebrachte tijd op de ko ning Boudewijn-basis. Dat kamp is één der vijftig bases in het Zuidpoolgebied, waar men zich constant bezig houdt met de exploratie van het zevende wereld deel, dat bijna 14 miljoen km groot is en waar zich meer dan 90 procent van alle ijs op aarde bevindt. Fietswiel Het meest meedogenloze klimaat ter wereld, waarin Jan Roest zo lang ver toefde, deed hem de wielersport - waar voor hij zo warm loopt - haast verge ten. Toch kon hij gedurende de zomer nog wat trainen: lange wandelingen in de sneeuw en gymnastische oefeningen. Het enige wat hem herinnerde aan de geliefde sport was een fietswiel, beves tigd achter een grote slee. Dat diende om de kilometerteller aan te drijven, welk meetinstrument een belangrijk na- vigatie-hulpmiddel was bij de - lang niet ongevaarlijke - tochten over het poolijs. Van de reis naar Antartica - hij vloog naar Kaapstad en voer vandaar met de Deense ijsbreker Magga Dan naar de basis - bracht Jan bij thuiskomst, eind februari j.1., liefst driehonderdvijftig dia's mee. Vele daarvan gebruikt hij nu voor zijn tweede hobby: het houden van lezingen voor jeugdverenigingen over dat bitter koude niemandsland met gemiddelde jaartemperaturen van min vijftig graden Celsius. Amateur wielrenner Jan Roest kon daar alleen maar toeren met de show-travel- ler, een soort scooter op skies. Het pu bliek bestond bij zo'n ritje over sneeuw en ijs slechts uit groepen onverstoorbare pinguins. En elke Tour - waar dan ook - liet hen beslist Siberisch. De slotavond van de Bedrijfscompetitie, welke in het Openluchttheater zou wor den gehouden en waarop de bedrijfs- prijzen en alle andere prijzen zouden worden uitgereikt, is in verband met het overlijden van de voorzitter der Evene mentencommissie, dr. M. van Driel niet doorgegaan. Vele deelnemers aan de competitie zijn of gaan nu met vakantie, aldus een moeilijke periode om iets te vinden waarbij een massale opkomst van de deelnemers gagarandeerd zou zijn, afge zien van het feit of dit wel zou passen nu dr. Van Driel er niet meer is. Het bestuur en de Evenementencommis sie hebben daarom besloten een derge lijk gebeuren af te gelasten en dit jaar de bedrijfsprijzen in stilte aan de resp directies van de winnende bedrijven te overhandigen. Voor de volgende Bedrijfscompetitie heeft het bestuur en de Evenementen commissie éénstemig besloten tot instel ling van een steeds wederkerende wis- selprijs. de Dr. M. van Driel herinne ringsbeker. Aan de afgelopen competitie werd deel genomen door 36 bedrijven; het aantal deelnemers bedroeg 821 en het aantal deelnemingen 2212. De Bedrijfsprijzen werden als volgt be haald: le prijs Garagebedrijf Stam. 532.840 pun ten; 2e prijs Electr. Techn.bur. Frans Bosman. 438.651 p. 3e prijs Chem. Was serij Super Cleaner, 394.828. 4e prijs Constructiebedrijf Frejo, 329.104. 5e prijs Verpakkingsindustrie Lindner, 306.121. 6. Grooth. Automaten De Munt, 294.760. 7. Tank- en Carrosseriebouw Van de Dijssel, 288.730. 8. Importhuis Progress, 264.805. 9. Garagebedrijf Houdijk, 284.231. 10. Garagebedrijf Gebr. v. Kooy, 203.146. 11. Bouwbedrijf Van Asch. 175.834. 12. Verwarmingsbedr. Treling Suik, 118.594. 13. Drukkerij Klomp, 107.535. 14. che mische Industrie Procar, 107.272. 15. Ge meente, 87.224. 16. Handels- en Ing.bur. U.B.O., 78.448. 17. Constructiebedrijf Van Hengstum, 73.959. 18. Tricotage- en Con fectiefabriek Pribor, 66.788. 19. Winkel betimmeringen L. Rademaker, 61.787. 20. Optisch-Techn. Industrie Arco, 58.558. 21. Ceramische Industrie Ceramiek van Breugel, 53.610. 22. Foxboro Instrumen- tation, 43.719. 23. Constructiebedrijf Gebr. Stork, 43.169. 24. P.T.T., 42.994. 25. Coca- Cola, 42.400. 26. Brandweer, 42.277. 27. Zonnegloren, 35.586. 28. Gemeentewerken 29.558. 29. Fotografische Industrie Dalco, 26.662. 30. Ultrasone App. Branson Euro pa, 25.435. 31. Industriële Onderneming Arma, 21.387. 32. Warmtetechnisch bur. Mat. Graf. Industrie Howson Continen- Warmte Energie, 15.636. 33. Mach. en tal, 9.601. 34. Quickservice station Shell, 7.766. 35. Papierwarenindustrie Mercu- rius, 3.686. 36. Loodgieters- en Verwar- mingsbedrijf G. van de Pol, 290 punten. De sportiviteitsprijs werd dit jaar toe gekend aan N.V. Bottelmij. „Het Gooi" (Coca-Cola). De recordwisselprijs werd voor dit jaar gewonnen door de heer G. Overgoor van de firma Houdijk, voor zijn 100 mtr. hardlopen in 11.3. De teamprijzen werden als volgt toege kend: Voetbal: 1. Van Kooy I. 2. Van Kooy IV. 3. Lindner I. 4. Lindner V. Volleybal dames: 1. Gemeente. 2. Pribor. 3. Stam. Volleybal heren:: 1. Lindner. 2. Gemeen te. 3. Stam. Handbal dames: 1. Lindner. 2. Arco. 3. Mercurius. Handbal heren: 1. Lindner. 2. Foxboro. 3. Stam. De Individuele prijzen werden als volgt behaald Cycle cross: 1. J. Goudriaan, Super Clea ner, 10.45. 2. E. Vos, Dalco. 3. J. van de Hoed, Arco. Cycle cross heren: 1. J. van Leyenhorst, Treling Suik. 15.10. 2. H. de Bree, Fox boro. 4. D. Wegerif, Rademaker. Atlethiek. Hoogspringen heren: 1. W. Rijnders, Foxboro, 1.60. 2. P. Leyenhorst, U.B.O., 1.50. 3. R. Stam, Gar. Stam, 1.45. Hoogspringen dames: 1. Toos Smeeing, Lindner, 1.25. 2. Nel Smeeing, Lindner, 1.25. 3. Joke van de Hoed, Arco, 1.10 m. Hardlopen dames 80 mtr.: 1. M. Bossers, Dalco, 11.3. 2. A. v. d. Hoed. Arco, 12. 3. E. Vos, Dalco, 12.6. HORLOGES JUWELIER HORLOGER v\ 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4705 Hardlopen heren 100 mtr.: 1. G. Over goor, Houdijk, 11.3. 2. Wil Reinder, Fox boro, 12. 3. C. Broekhuizen, Dalco, 12.3. Verspringen dames: 1. A. v. d. Hoed. Arco, 3.85. 2. M. Bossers, Dalco, 3.73. 3. L. Legemaat, Mercurius, 3.60. Verspringen heren: 1. J. Pauw, Mercu rius, 5.45. 2. Stalenhoef. Klomp, 5.43 3. Wil Reinders, Foxboro, 5.23. Kogelstoten dames: 1. Til Smeeing, Lind ner, 7.33. 2. Toos Smeeing, Lindner, 7.23. 3. J. v. d. Hoed, Arco, 7.11. Kogelstoten heren: 1. Frans Bosman, Bosman. 11.47. 2. J. v. d. Meent, Lindner, 9.98. 3. C. Broekhuizen, Dalco, 9.38. Hardlopen heren, 1500 mtr.: 1. P. Ma joor, P.T.T., 4.28.3. 2. J. de Haard, Arco, 4.55.3. 3. J. Pauw, Mercurius, 5.03.7 Hardlopen dames. 400 mtr.: 1. I. de Gier, Lindner, 1.22.5. 2. Til Smeeing, Lindner, 1.23.4. 3. M. Hagen, Lindner, 1.24.9. Hardlopen heren 400 mtr.: 1. P. Majoor, P.T.T., 55.9. 2. J. de Haard, Arco, 56.4. 3. ,T. Pauw, Mercurius, 58.3. Vissen: 1. Van Asch, Lindner, 2.21 cm. 2. Scheffer, v. d. Dijssel, 96 cm. 3. Oud, Howson, 82 cm. Zwemmen 50 mtr. schoolslag dames: 1. Marian Groeneveld, Foxboro. 44.0. 2. Jo ke v. d. Hoed, Arco, 48.4. 3. Lonnie v. d. Broek, Foxboro, 48.8. 50 mtr. schoolslag heren: 1. W. Hars kamp, Van Kooy, 41.1. K. Minpen, Fox boro, 41,7. 3 H. Wegerif, De Munt, 42.9. 50 mtr. vrije slag dames 1. Alie v. d. Hoed, Arco, 39.9. 2. Lonnie v. d. Broek, Foxboro, 41.0. 3. Lynn Basten, Foxboro, 43.0. 50 mtr. vrije slag heren: 1. Joop Kra mer, Van Kooy, 32.4. 2. T. de ZoZete, Frejo, 33.2. 3. Dick Broekman, Foxboro, 34.9. Estafette 4 x 50 mtr. vrije slag ge mengd: 1. Foxboro. II 2.32.6. 2. Foxboro I, 2.58.0. 3. Arco, 3.10.2. Estafette 4 x 50 mtr. dames: 1. Foxboro, 3.17.3. Estafette 4 x 50 mtr. heren: 1. Foxboro, 2.45.7. 2. Stam, 3.20.0. Voor al uw zwart/wit opdrachten, rolfilms, pasfoto's enz., Vandaag gebracht, morgen gereed. Kleuropdrachten, 1 dag langer. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 symbool worden aangebracht in de ge vel van het Dorpshuis, waarvan de bouw binnenkort een aanvang neemt. Het verenigingsleven in Soesterberg krijgt er een mooie accommodatie bij, aldus de architect. Men kan er sporten, trainen en muziek en toneel beoefenen, kort om een belangrijke aanwinst voor de gehele gemeenschap. Het hangt natuur lijk af van de al of niet grote deelname van de verenigingen, wat de kosten gaan bedragen van een dergelijke gedenk steen. Alle verenigingsbesturen hebben bericht ontvangen en worden verzocht vóór 1 september a.s. het formulier in te zenden aan de secretaris de heer W. C. v. d. Wel, Kampweg 32. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, telefoon 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A Th. M. Splinter, allen te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en A. W. Moll van Cha- rante te Den Dolder. Letterlijk en figuurlijk kunnen alle Soes- erbergse verenigingen hun steentje bij dragen voor de bouw van het Dorps huis. Op een bouwbespreking heeft de heer Overhagen, de architect, een mooi plan voorgelegd aan het stichtingsbe stuur. Voor nu en het nageslacht kan er van elke vereniging een steen van 40 bij 50 cm met naam en verenigings- De intoneurs van de firma De Koff zijn bezig het orgel, dat bestemd is voor „De Hoeksteen", te intoneren, op de juiste stem te brengen en van de juist klank te voorzien, een zeer specia listisch werk. Zij hopen daarmede eind juli klaar te zijn. De officiële inge bruikneming wil de kerkeraad doen plaatsvinden in de tweede helft van augustus, wanneer vrijwel ieder weer van vakantie terug is. Voor het getuigschrift A. M. als scheeps- werktuigkundige slaagde aan de Hogere Zeevaartschool onze plaatsgenoot, de heer E. Heur. De heer M. J. Pieren deed met goed gevolg eindexamen aan de U.T. Avondschool. Wij zijn wegens vakantie Voor spoedgevallen, storingen van t.v. enz. telefoon 03490-19698. Electrotechnisch Installatiebureau Soesterbergsestraat 20A - Soest Ajje ut mlng vraogt dan mok zeige dak der altied weer vaan stao te kieke hoe- veul orrezjenele din- ge deur minse worre bedaach om in de vekaansie-tied naor toe te gaon of te gaon bekieke. Ajje daach dattut bie een daagie an zeej op zouw houwe daan zit jie der wel effe good naos. Wullie kenne al weer een paor jaor „pierwaoije in Scheeveninge, al hettie nog nie zo laang eleje in braand estaon en wullie kenne ok naor Meduuro- daam, da mieniejetuur-staadje waor- vaan ongze prinses Beejaotriks barre- gemeester is, maor een vaan de groot ste trekpliesters blief toch nog altied de dieretuun. Wa daat betref hebbe we der in ongs laand wel een paor, al mok der meteen bie zeige datter een paor nie zo bekand binne. Ik ken ming bes veurstelle datter minse binne die veurkeur hebbe veur ut een of aor, waant der is vollegens ming wel wat verschil in de Aamsterdaamse Aar- tis en ut bar mooije parrek Ouwehaand op de Grebbebarreg. Niet da de een nie zo goed is as de aore, maor zoas Kneliao da zo fing ken zeige, de opzet is effe aors. Ok bie ongs in de buurt, Aamersfoort, hejje een dieretuun. Wel nie zoon bar grote, maor ut is een echte diere„tuun". De beeste zitte ast mot wel in hokke. maor die hokke staon ast waore int bos. Der binne dieretuune waor jie ut ideej krieg da de hokke in een parrek staon en da liek ming veur die diere, maor ok veur de minse die gaon kieke laang zo aorrug nie as bieveurbeeld in Aomersfoort. Maor de minse wulle altied wa aores en de baoze vaan die tuune motte dan maor zorrege dat ut der komp. In Aarnhem ister ok al een paor maon- de een dieretuuin, waorvaan een bar groot stuk bos is ofgezet. Daorin zijn mooije wege emaokt en een heule kwak echte leewe losgelaote. Ajje zoiets heurt,' dan denk jie netuur- luk dat da leeuwe binne die zo oud en taam binne, da zullie der ene poot nie meer veur de aore kenne kriege, maor in de laotste weke ist teugedeel beweze Een mins zouw haos gaon gleuve, dat- tut een bar gevaorlukke ongderneming is, veuraal aster al een paor ongelukke binne ebeurt, maor die ongelukke binne heulegaor eige schuld eweest. Ajje heul gewoon de veurschrifte op volleg ister niks an de haand, maor jao ut is daor noeng eenmaol net as over- aal, der binne altied minse diet beter wete as de baoze vaan die dieretuun. Maor ik schaat dat veur die minse een heul doodgewoon „daagie bos" «1 leves- gevaorluk ken weze. Mit een bar mooij woord, wat wullie allemaol wel kenne vaan de tillevisie, noeme de minse zoon toch een „saafaorie". Noeng binne der netuurluk ok minse die zeige dattut veur hullie heulegaor nie haad gehoeve, omdaat zullie der teuge binne dat diere in tuune en par- reke lope en in hokke zitte. Veur die minse heure die diere in hullie eige omgeving, bie hullie soortgenote en ik zaal de laotste weze die zeigt dattut ge- zwaam is vaan die minse. Der binne an alle dinge noeng eenmaol goeije en mingder goeije kaante. Ik fink ut bar jaamer dak nietes effe in de huud vaan zoon leeuw ken kruu- pe. waant daan konk jullie is een keer vertelle hoe die diere ut fingde om deur duuzende minse, die een bietje aang- stug om derluu heen kieke, angestaord en begluurd te worre. Dattut die beeste op de duur ok w«l zaal gaon vervele. om al die otoos bar laangzaam veurbie te zien rieje, staal veur ming as een paol bove waoter. Drie en veertig jeugdige honkballers in de leeftijd van zeven tot zestien jaar (het merendeel echter niet ouder dan twaalf jaar), zullen vanaf morgenmid dag een week worden toevertrouwd aan de zorgen van de coach van het Ne derlands Honkbalteam, Charles Urbanus en de adviseur van de Koninklijke Ne derlandse Honkbal Bond, de Amerikaan Bill Alhouse. Acht dagen lang zullen de jongens, af komstig uit Amsterdam, Haarlem, Bus- sum, Utrecht en Soest zeer intensief met de honkbalsport worden geconfron teerd, zowel praktisch als theoretisch. Wanneer De Bilt enige medewerking kan beloven, zullen de aankomende ster-honkballers per dag ruim acht uur op het veld staan. Ook de avonden zijn aan deze sport gewijd. Er zullen onder meer lezingen en filmavonden worden gehouden. Een tweetal Nederlandse top- arbiters heeft hiervoor reeds medewer king beloofd. Het zijn de heren Deenen en Ronnenberg. Organisator van dit trainingskamp, dat als meerdaags honkbalkamp - naar Amerikaans voorbeeld - nog steeds uniek is in Europa - is de heer F. Hout zager, die twee zoons bij S.E.C. heeft honkballen en aldus zelf ook temidden van begrippen als pitchers, catchers, verrevelders e.d. opgroeide. Het is ove rigens al de tweede maal, dat hij een dergelijk kamp organiseert. Hij weet zich daarbij verzekerd van de mede- SOESTDIJK (in cén handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderee 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 werking van de Koninklijke Nederland se Honkbal Bond, verschillende vereni gingen en - wat minstens even belang rijk is - een aantal Soester bedrijven die het mogelijk hebben gemaakt om financieel uit te komen. Want van een inschrijfgeld van 30,per deelnemer kan men onmogelijk uitkomen. Het kamp zal morgenmiddag rond half drie door burgemeester mr. S. P. Ba ron Bentinck worden geopend. Hij zal daartoe de eerste bal werpen. Voordien zullen de drumband van Crescendo en de vendelzwaaiers van het Groot Gaes- beker Gilde een demonstratie van eigen kunnen geven. Or.middellijk na de opening wordt een wedstrijd gespeeld tussen de jeugdploe- gen van H.C.A.W. (Bussum) en S.E.C Kort geleden werden de Bussummers in competitieverband nog met 10-0 ver slagen. Zondag gaan de deelnemers (af komstig van de verenigingen O.V.V.O., Schoten. H.C.A.W., enkele Utrechtse clubs en S.E.C.) een bezoek brengen aan de laatste dag van de Haarlemse honkbalweek. Een All Star Team en de winnaar van de honkbalweek zullen dan tegenover elkaar staan. Ongetwijfeld een zeer leerzaam begin van het Bleesing kamp. Maandag echter begint de eigen lijke training. Alle onderdelen van het spel zullen zeer intensief worden be oefend. Nog diezelfde dag zal men het geleerde in praktijk kunnen brengen, want elke dag zal tevens een wedstrijd worden gespeeld. Het team van S.E.C. ontmoet achtereen volgens het Bussumse H.C.A.W. waar schijnlijk het Utrechtse U.V.V., nog eens H.C.A.W, H.F.C. (Haarlem), Iedere zaterdag in RESTAURANT D'ORANJEBOOM, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. O.V.V.O. (Amsterdam) en Schoten. Ge speeld wordt met eigen materiaal en met dat, wat de honkbalbond voor dit kamp beschikbaar heeft gesteld. Als coaches treden op Will Houtzager, Henk Prior en Ellen Harris. De deelnemers worden ondergebracht in de kantines en kleedlokalen van S.E.C., waar zij eten, slapen en ont spanning krijgen. De zusters van O.L.V. zorgen, evenals twree jaar geleden, voor de warme maaltijden van de jongens. Er bestaat voor dit bijzondere kamp grote belangstelling van de zijde van radio, televisie en pers. A.V.R.O.'s „Mensen in de sport" zal waarschijnlijk maandag een bezoek aan het complex aan de Bosstraat komen brengen om er met het trainingskamp als achtergrond een interview met Bill Alhouse te komen opnemen. Zaterdag 3 augustus, de laatste dag van het Bleesingkamp. zal de directeur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport, de heer Th. M. Peet de verschil lende prijzen komen uitreiken. Bij minder gunstige weersomstandig heden mogen de deelnemers gebruik maken van een zaal. die door de heer Peet hiervoor beschikbaar is gesteld.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7