j M-M m mm r i m f Bleesing-trainingskamp voor honkbaljeugd opnieuw succes SIBERIË DOOR EEN COUPÉRAAM D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM IEDERE LEEFTIJD HEEFT ZIJN EIGEN CHARME Concours-hippique in de Boshoeve Dames I van Duinkikkers werden kampioen K.P.S. kampioen in de zomeravond competitie Boeiende reis van 9300 kilometer Sm -jxtèz Klaar terwijl u wacht BEVFROL SMEERSTATïON Geen grijs kind of een kinderlijke grijsaard In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT B.D.C. en Soester Zaterdagclubs ook ingedeeld Zomerjeugdkamp voor Hees-jeugd Nederlaagtoernooi van B.D.C. start op 17 augustus Koffer oorzaak van ongeluk Dronken wegpiraat aangehouden Fietsendief aangehouden 3-jarige richtte bij grootouders voor 2000, schade aan DINSDAG 6 AUGUSTUS 1968 Het Bleesing-trainingskamp, dat de afgelopen week voor de tweede maal door de heer F. Houtzager voor een aantal zeer jeugdige honkballertjes is georganiseerd, is opnieuw een succes geworden. De jongens, voor het meren deel niet ouder dan twaalf jaar. hebben tijdens een zeer intensieve trai..ing, waarbij alle onderdelen van het spel tot in de details praktisch en theoretisch werden bekeken, hun voor een be langrijk deel nog sluimerende talenten getoond, zowel tijdens de oefeningen als in de wedstrijden. Ongeveer veertig leden van de honk balverenigingen H.C.A.W. uit Bussum, Schoten. O.V.V.O. uit Amsterdam, S.E.C. en een paar Utrechtse verenigingen heb ben aan dit acht-daagse kamp deelge nomen. Zaterdag reikte de directeur van de Soester Stichting voor de Licha melijke Opvoeding en Sport, de heer Th. M. Peet de prijzen uit. Een week tevoren had burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck het kamp geopend door de eerste bal te werpen. De burgemeester toonde vooral veel lof voor het initiatief van de heer Houtzager. Naar zijn mening wordt er nog te weinig actief sport beoefend. „Er staan er voorlopig nog veel te veel aan de kant klaar met kritiek. Laat zij eerst zelf maar eens hun ca paciteiten tonen", aldus de burgemees ter. De burgervader vond de organi satie van dit kamp het beste bewijs van hetgeen er met samenwerking en enthousiasme te bereiken valt. Ook de ere-voorzitter van S.E.C.de heer M. Wilhelm had daarvoor al op de samenwerking, met name met de voetbalvereniging B.D.C., die een deel van de accommodatie voor het kamp beschikbaar had gesteld, gewezen. De heer Wilhelm greep deze gelegenheid aan, om erop te wijzen, dat er op sportgebied in Soest toch nog wel een achterstand is in te halen. Ook hij bracht dank aan allen, die tot het slagen van dit kamp een groter of k' 'ner steentje hebben bijgedragen. De opening, die gepaard ging met een in kleurige uniformen gestoken leden van het Groot Gaesbeker Gilde en het jeugdkorps van „Crescendo", werd on der meer bijgewoond door de voorzit ter van B.D.C., de heer Ankone, diver se bestuursleden van S.E.C. en wet houder K. de Haan. Nadat de burgemeester door het werpen van de eerste bal, een „wyd", het honk balkamp had geopend, verzocht de catcher de burgemeester om de bal van zyn handtekening te voorzien, een verzoek waaraan graag werd voldaan. De heer Wilhelm, als afgevaardigde van het S.E.C.-bestuur, en de organisator de heer Houtzager kjjken belangstellend toe. «Egr y Hoog in de Oeral snelt de Transsiberi- sche Expres voorbij een groot granieten monument. Er staan twee pijlen op. Een draagt het opschrift Europa; de andere Azië. Dit „monument der tranen", dat voor miljoenen Russen het punt is ge weest vanwaar geen terugkeer moge lijk was, staat precies 1778 kilometer ten oosten van Moskou. Het geeft nauw keurig aan waar Siberië begint, het gebied dat lange tijd als een oord van ellende en hopeloosheid werd be schouwd. Wie per boot uit Japan aankomt in de zich snel uitbreidende havenstad Na- chodka, is slechts honderd kilometer verwijderd van Wladiwostok. Daar staat Ruslands trotse exprestrein klaar voor een rit van bijna 9300 kilometer, die zeven dagen en zes nachten zal duren. Voor iedereen die een beetje pioniers geest bezit en die verdraagzaam is, bete kent het een onvergetelijke reis. Het is een reizend hotel, waarin men eet, slaapt en woont en bovendien een mooie kans heeft om met de Russen in kontakt te komen. Bovendien is de reis per trein bijna de helft goedkoper dan per vliegtuig. Kaviaar by ontbyt In de negentiende eeuws aandoende coupés heerst een gezellige sfeer. De „prowodnik", de wagenbediende, brengt voordtdurend de thee rond, die op een houtskoolvuurtje warm wordt gehouden. Het is een logeerpartij op wielen, want er lopen regelmatig passagiers bij elkaar naar binnen om met elkaar een glaasje te drinken. Men neemt al gauw de Russische gewoonte over om tegen de prijs van ƒ1,50 een flinke portie kaviaar bij het ontbijt te gebruiken. Bij elk station waar de trein stopt, ren nen de mensen het perron op om te zien wat de oude boeren vrouwtjes in hun stalletjes te koop hebben. Meestal bestaan de aangeboden lekkernijen uit radijs, uien, gebakken vis, allerlei soor ten gebak en gekookte aardappelen. De expres rijdt met twaalf wagons over het tegenwoordig overbelaste trajekt en volgens een dienstregeling waaraan pijnlijk nauwkeurig de hand wordt ge houden. Alhoewel men met een snelheid van 120 kilometer per uur kan rijden, is de gemiddelde snelheid vanwege de grote frequentie waarmee de treinen over het eindeloze staal rijden, iets min der dan 59 kilometer per uur over een totale afstand van 9297 kilometer. Verbindingsweg De Transsiberische spoorweg werd tij dens het tsarenbewind aangelegd tussen 1891 en 1904. Deze verbinding was hard nodig. Om enigszins een beeld van de enorme uitgestrektheid van Siberië te krijgen moet men bedenken, dat dit gebied groter is dan China en India te- samen. Voordat de spoorlijn er was, kon iemand uit Wladiwostok veel sneller in St. Petersburg komen (dat ten westen van hem lag) wanneer hij naar het oosten reisde, per schip over de Grote Oceaan naar San Francisco, vervolgens per trein naar New York en dan weer per schip de Atlantische Oceaan over naar de Oostzee. Dat kostte hem ongeveer drie maanden. Over land door Siberië was het best mogelijk, dat hij er een jaar over deed. De bouw van het trajekt was natuur lijk geen kleingheid. Men moest zich een weg hakken door een vijfduizend kilometer brede wildernis vol moerassen en drijfzand. Er werden vierduizend bruggen gebouwd, waarvan die over de Amoer bij Chabarowsk bijna 2 V* kilo meter lang is. Dat men daarbij tevens bijzonder veel last ondervond van de bittere koude, die slechts honderdtwin tig werkdagen per jaar voor dit karwei overliet, is duidelijk. Tijdens de burgeroorlog in 1917 was de spoorweg een fel begeerd bezit. Toch duurde het nog tot 1920 voordat de communisten de gehele lijn in handen hadden. Zij verwaarloosden hem, totdat in de jaren dertig Stalin zich inspande om verbeteringen aan de spoorbaan te laten uitvoeren en uiteindelijk opdracht gaf om het trajekt dubbelsporig te ma ken. Dat enorme werkstuk was in 1939 voltooid. Men heeft de emigratie naar Siberië aangemoedigd door o.a. zeer lage ver- voersprijzen, zodat er thans zo'n vijfen twintig miljoen mensen wonen. Tijdens de oorlog heeft men zeer veel fabrieken per spoor naar de Oeral overgebracht, teneinde deze uit de handen van de Duitsers te kunnen houden. Zonder de Transsiberische spoorweg was dit nim mer mogelijk geweest. Op het moment dat de expres het gro te station van Moskou binnendavert, ':ijkt men onwillekeurig op zijn horloge. Een week lang is de trein voortgerold op zijn reis naar het westen, een af stand die driemaal zo groot is als die van Amsterdam naar Athene. Hij heeft dan zes tijdzones doorlopen (in de trein houdt men overigens de Moskouse tijd aan). Ook het treinpersoneel kijkt op de horloges. Soms schudden conduc teurs en wagenbedienden verdrietig het hoofd. De Transsiberische expres is dan anderhalve minuut te laat. De allereerste wedstrijd, van S.E.C. tegen H.C.A.W. eindigde in een 7-0 overwinning voor S.E.C. Kort tevoren hadden de jeugdige Soestenaren de Bussummers in competitieverband ook al met royale cijfers verslagen. Zondag hebben de deelnemers aan het kamp een bezoek gebracht aan de Haarlemse honkbalweek en daar de wedstrijd van het Amerikaanse team The Sullivans, winnaar van de honk balweek, tegen een All Star Team, bij gewoond. Het Bleesingkamp werd besloten met een wedstrrd tussen het kampteam en de Schoten jeugd, die door het kamp team ruim werd gewonnen. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Na afloop van de laatste wedstryd die door het honkbalteam overtuigend van de jeugd van „Schoten" werd gewonnen, poseerden de deelnemers aan het kamp, samen met hun coaches voor het „statie-portret". Hetzelfde geldt voor de groep van kin derlijke grijsaards, waarover we het zo juist hadden. Deze groep is ook niet zo erg groot en uit alles blijkt, dat men het gelukkigst is wanneer men de leeftijd aanvaardt die men bezit ,want dan kan men van het leven maken wat er van te maken is. Aanvaard het Hebt u een bepaalde periode verzuimd, tracht de schade dan niet in te halen, want dat lukt nooit. Nee, aanvaard het verlies en concentreer u op de huidige leeftijd en maak daarvan wat er van te maken is, zodat u niet voor de tweede maal op een verloren periode zou moe ten terugzien. Dat is het geheim van een gelukkig le ven en van het eeuwig jong zijn. Steeds is er weer een nieuwe periode, die ons de mogelijkheid schenkt om met onze ervaring, routine en wetenschap er dat van te maken wat er van gemaakt moet en kan worden. Het zijn juist de mensen die zo leven, die men jonger schat dan ze in werke lijkheid zijn. Wat is jeugd Jeugd is het jong-zijn, het tijdperk van het jong zijn, maar daarmee is toch het gehele begrip als zodanig nog niet omschreven, wat wij hier meer beogen zijn wel die eigen schappen die met dit jong-zijn ten nauwste zijn verbonden, de levenslust, de souplesse, het idealisme, de jeugdige kracht en wat al niet meer, dat zijn allemaal eigenschappen, die we zo graag het gehele leven zouden behouden, doch die we stuk voor stuk, vroeg of laat verliezen. Het is veelal ook pas wanneer zij verloren zijn, dat de mens ze waar deert, want voordien was het bezit er van zo natuurlijk, zo normaal, dat men het als iets gewoons beschouwde. „Jeugd is iets heerlijks", heeft Bernard Shaw gezegd. „Wat zonde, dat het aan kinderen verspild wordtvoegde hij er aan toe en dit houdt een gehele gedach- tenwereld in. Het is de tragedie van het ouder wor den, dat we dan pas al die jeugdkwali- teiten weten te waarderen. Hoeveel ouderen zouden er alles voor over heb ben om ze weer te bezitten De tragedie Bij velen begint, wanneer de jeugdkwa- liteiten verloren zijn gegaan, zich een complex te ontwikkelen. Angst voor het ouder worden gepaard met de zucht om jong te willen blijven. Hieruit vloeien zo dikwijls de eigenaardigste dingen voort. Vrouwen zowel als mannen kle den zich ver beneden hun leeftijd, ma ken zich een jeugdige houding eigen en trachten te spreken als „teenagers". Het is een krampachtige houding, gekunsteld en gemaakt, waarbij ze zichzelf er dik wijls op betrappen fouten te hebben ge maakt, die voor buitenstaanders zo door zichtig zijn als glas. Het resultaat is negatief en veelal ta xeert de buitenstaander, die hen door ziet, ze zelfs nog vijf jaar ouder dan ze in werkelijkheid zijn. Zulke mensen kunnen we kinderlijke grijsaards noe men. Zij maken de grootste fout van hun leven, wanneer ze hun werkelijke leeftijd niet accepteren. Ze maken zich zelf ongelukkig, want al zou het een enkeling gelukken de schijn te bewaren van een jeugdiger leeftijd, voor hemzelf blijft de waarheid die niet te verdoeze len valt en de vreugde van de jeugd is niet terug te halen. Veelal plegen ze roofbouw op hun lichaam en gezond heid, met als gevolg dat ze later een geweldige inzinking te verduren krijgen. Gryze kinderen Hetzelfde komt ongekeerd voor. Kinde ren willen dikwijls ouder lijken dan ze zijn. Ze kleden zich ouder, spreken met woorden en een stijl zoals ze die van ouderen horen en houden er dikwijls ook opvattingen betreffende leven en maat schappij op na, die hen vele jaren ouder stempelen dan zij in werkelijkheid zijn Eigenlijk zijn ze onuitstaanbaar, want ze trachten te schermen met een weten schap en kwaliteiten, die zij nog niet bezitten. Het ontbreekt hen aan inzicht en ervaring en toch willen ze hun te ouwelijke zienswijze, die veelal iedere reële basis mist, erkend zien. Dit zijn de grijze kinderen. Wij mogen ons ver heugen, dat deze groep slechts zeer klein is en dat het grootste deel van de jon geren de jeugd bezit die bij haar past, want anders zag het er met de nieuwe generatie maar slecht uit. Begunstigd door fraai zomerweer vond in manege „De Boshoeve" te Soestdijk zondagmiddag een geslaagd springcon cours plaats, waaraan ruiters van de Boshoeve, Heidepark, Vuure en Mar- crooix deelnamen en waarvoor grote belangstelling bestond. Door meerdere rijders werden fouten gemaakt en weigering van de paarden kwam meermalen voor. De ruiters met goede resultaten ontvingen een harte lijk applaus. De jury werd gevormd door kolonel P. Ootmar en de heer en mevrouw Duiser. Ringmeester de heer A. C. Jan sen. Uitslag van het A-parcours was 1. Jan Greeve met „Price of Tennor", 8 p. 2. Frans Bekkers met „Tanja", 7 p. 3. L. Laseur met „Cornet", 6,5 p. 4. Jansen met „Kolonel Ajase", 6,5 p. 5. Van Berkel met „Flyca", 6,5 p. 6. Ria Mariens met „Blancky", 6 p. 7. Joke Duiser met „Bart", 6 punten. In het B-concours verschenen 19 rui ters aan de start. Doordat een achttal met 0 strafpunten eindigde, was bar rage noodzakelijk. De uitslag van het op tijd rijden van deze zeven ruiters werd 1. Henk Punt (Amersfoort) met „Ceasar" 0 fouten, 47 sec. 2. Ottenheim met „Gold Fair", 4ft., 40 sec. 3. Jansen met „kolonel Ajase", 4 ft., 50 sec. 4. Andriessen met „Pettit Gris", 4 ft., 51 sec. 5. Mej. M. Tabak met „Coruna" 7ft., 71 sec. 6. Lammert Laseur met „Grey Horse" 8 ft., 57 sec. Tijdens een pauze gaf Rob Goedbloed een dressuur demonstratie met zijn paard „Nonius Chlum", dat bijzonder op prijs werd gesteld. Nadat de hin dernissen waren verhoogd, volgde het laatste nummer, het C-springconcours, waaraan 18 ruiters deelnamen. Uitslag 1. Mej. M. Tabak met „Coru na". 2. De heer Aanstoot met „Gipsy". 3. Schoor met „Raani". 4. Mej. Joke Duiser met „Walk Talk". 5. Hans Hom met „Amato". 6. Jan Greve met „Char- rua". 7. Lammert Laseur met „India- na". ts er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier De wens van het eerste damesteam van „De Duinkikkers" om het kampioen schap te behalen door winst in de wedstrijd tegen Robben IV. is vrijdag avond in vervulling gegaan. Met 7-3 zegevierde de Soester dames. Veel supporters waren gekomen zodat de dames danig werden aangemoedigd. Binnen twee minuten was het door Corrie Pouw en Geraldine Egbers al 2-0. Toen kwam er een tegenpunt van de snelle midvoor van Robben Leida Higler (2-1), maar voor de rust bracht Corrie Pouw de stand op 3-1. Daarna ging het crescendo bij De Duin- kikkers. Willy v. d. Brink bracht de stand al spoedig op 4-1 en direct daarna op 5-1. Toen stond het kampioenschap reeds vast, mede doordat de dames van de Robben zich feitelijk gewonnen gaven. Toch scoorde Leida Higler nog het tweede tegenpunt (5-2), maar José Bo- dewes maakte het halve dozijn voor Duinkikkers vol. 6-2. Een minuut voor tijd wist Margriet Damen echter An neke Jak handig te passeren (6-3), maar nog juist voor het eindsignaal wipte Corrie Pouw de bal voor de zevende maal langs de Robbenkeep- ster en bracht de eindstand op 7-3, zo dat Duinkikkers kampioen was. Nadat de dames het water hadden ver laten, werden zij door de voorzitter, de heer J. Brink in de bloemetjes gezet, hetgeen eveneens door de supporters werd gedaan. De trainer, de heer S. Fraai werd in de huldiging betrokken. Door dit kampioenschap promoveren de dames naar de eerste klasse K.N.Z.B. K.P.S. kwam meer in de aanval en het was rechtsbuiten Van Arkel, die de gelijkmaker scoorde (1-1). Hooijer, mee naar voren gekomen, schoot hard op doel, waarbij tot ieders verbazing, de keeper van Polynorm de bal in eigen doel sloeg. (2-1). Polynorm kwam nu terug en tot drie maal toe werd hard tegen doelman Van Essen aangeschoten, die toen niet over geluk te klagen had. In de 17e minuut van de tweede helft was het linksbuiten Akkerman die de bal toegespeeld kreeg van Van de Berg en onhoudbaar inschoot (3-1). Er kwam geen verandering meer in de stand en K.P.S. was kampioen. Polynorm feliciteerden de K.P.S.'ers met het kampioenschap en boden bloe men aan, hetgeen ook door het be stuur van K.P.S. werd gedaan. Na afloop werd het kampioenschap in café Soestdijk gevierd. 1 en 2. Woensdag 21 augustus staan de eerste en tweede elftallen van B.D.C. en V.V.Z.A. tegenover elkaar. Deze wedstrijden beginnen om kwart voor zeven. Zondag 25 augustus is het Am sterdamse Argonaut de tegenstander van de Soester club. Het eerste elftal komt om twee uur in het veld. De wedstrijd van het tweede begint al om twaalf uur. Zaterdag 28 augustus zal Amsvorde proberen B.D.C. een zo groot mogelijke nederlaag toe te bren gen. Beide wedstrijden op het terrein aan de Bosstraat beginnen om kwart voor zeven. Vanaf morgen begint ook de training weer, dinsdag, om half acht, is de algemene training en vrijdag, om half acht, voor de selectiegroep. Doordat K.P.S. en Polynorm uit Bun schoten met evenveel punten de zo meravondcompetitie afsloten, was voor het behalen van het kampioenschap, een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Deze werd dit weekend op een neu traal terrein aan de Industrieweg te Amersfoort gespeeld. Door een zeer fraaie 3-1 zege be haalde K.P.S. het kampioenschap, zo dat de Paleismannen het op zaterdag 10 augustus a.s. op moeten nemen te gen de kampioenen van de afdeling Utrecht, Hilversum en Zeist, waarbij de districttitel op het spel staat. Onder de vele aanwezigen bevond zich de heer v. d. Brink, competitieleider van de afdeling Amersfoort (zomer avondvoetbal). De Bunschoters starten met een ge weldig offensief en dit leidde al na 7 minuten tot succes. De verdediging van K.P.S. ging hierbij niet vrijuit. Polynorm bleef aanvallen. Rechtsbui ten Koelewijn was de gevaarlijke man en hij was linkshalf Schalkwijk van K.P.S. steeds te vlug af. Aanvoerder Hooijer veranderde toen de opstelling en nu kreeg Koelewijn Temming tegenover zich, waardoor hij kracht verloor. De afdeling Utrecht van de K.N.V.B. heeft nu ook de indeling van de af delingen bekend gemaakt De zater dagclubs V.V.Z. '49, Hees en S.E.C. zijn ondergebracht in één afdeling. Het pas gepromoveerde S.E.C. krijgt daarmede een aantal nieuwe tegen standers te bestrijden- Verder zijn in deze afdeling alleen nieuw Hoevela ken en het eveneens gepromoveerde Woudenberg. De indeling van de 2e klasse A, af deling Utrecht is dus als volgt: Baarn, Candia '66 (Rhenen), Hees. Hoevela ken, Kulan, S.E.C., S.V.P. (Veenendaal), T.O.V. (Baarn), Valleivogels (Scherpen- zeel), V.V.Z. '49 en Woudenberg. De kampioen van deze afdeling pro moveert aan het eind van het sei zoen automatisch naar de eerste klas se. Twee clubs zullen volgend jaar moeten degraderen. In de reserve 3e klasse C zijn inge deeld Bloemenkwartier 4 (Hilversum), D.O.B. 2 (Nigtevecht), Hees 3, Oranje Leeuwen 2. S.E.C. 2, S.V.M. Boys 2 (Maartensdijk), T.O.V. 2 (Baarn), V.V.Z. 2 en Zuidvogels 4 (Huizen). Ook hier promoveert nummer één en de graderen de twee laagstgeplaatste ver enigingen. B.D.C. komt het komende seizoen weer uit in de eerste klasse A, afdeling Utrecht maar met een aantal nieuwe clubs. Nieuw in deze afdeling zijn onder meer Midlandia, Hoogland, Soes- terberg, Roda '46 (Hamersveld) en Scherpenzeel. De afdeling bestaat uit de volgende clubs Amersfoortse Boys, B.D.C., E.M.M.. Hoogland, Kampong, Midlan dia, Minerva, Roda '46. Scherpenzeel, Soesterberg en Veense Boys. De winnaar van deze afdeling promo veert aan het eind van dit seizoen naar de vierde klasse K.N.V.B. De laatste degradeert naar de tweede klas se afdeling. De club, die als voorlaatste eindigt zal beslissingswedstrijden voor één plaats in de eerste klasse moeten spelen. De B.D.C.-reserves zijn als volgt inge deeld Amersfoortse Boys 2, A.P.W.C. 2, Amsvorde 2. Allen Weerbaar 2, B.D.C. 2. E.M.M. 2. H.V.C. 2, K.V.V.A. 2, L.V.V. 2, S.E.C. 3 en Victoria 3, terwijl B.D.C. 3 als tegenstanders krijgt: Amersfoortse Boys 3, A.P.W.C. 3, Barneveld 2, K„V.A. 3, Hoogland 2, N.S.C. 2, Quick 3 en Soesterberg 2. Van 12 tot en met 17 augustus zal de Hees-jeugd van 12 tot 14 jaar deelne men aan het door de K.N.V.B. inge richte zomerjeugdkamp in Hoek van Holland. Hier zullen de rood-witten hun kleuren verdedigen tegen andere verenigingen die daar ook vertoeven. Ook zal aandacht geschonken worden aan de lichamelijke conditie, theoreti sche- en spelregelkennis. Bij minder fraai weer zal de jeugd worden bezig gehouden met o.a. tafeltennis, volleybal enz. Ook de nodige voetbalfilms zullen niet ontbreken. Vanuit het kamp zal ook worden deelgenomen aan dag-trips. Daar men over voldoende leiders be schikt, zal dit geen probleem zijn, evenmin als het vervoer, waar men ruimschoots in voorzien is. Zoals ge bruikelijk wordt het K.N.V.B.-kamp besloten met een feestavond. Het nederlaagtournooi van de voet balvereniging B.D.C. om de door de heer C. J. van Hengstum beschikbaar gestelde Zilveren Ploeg-wisselbeker, zal op 17 augustus van start gaan. Tegenstanders van B.D.C. zijn de eer ste en tweede elftallen van de voetbal verenigingen Olympia '25, V.V.Z.A. uit Amersfoort, Argonaut uit Amsterdam, Amsvorde uit Amersfoort en Veense Boys. Zaterdag 17 augustus spelen B.D.C. 1 en 2, om half zeven, tegen Olympia '25 Een uitstekende koffer, achter op een bromfiets, was enkele dagen geleden oorzaak van een ongeluk op de Birk straat. De koffer was achter op de bromfiets van de 16-jarige A. W. H. F. uit Amsterdam gebonden. Toen de Amsterdammer de 51-jarige bromfietser L. van 't K. uit Soest wilde voorbij rijden, werd de Soeste- naar geraakt door de uitstekende baga ge. Het gevolg was, dat hij kwam te vallen en een wond boven het linker oog alsmede diverse schaafwonden op liep. Hij is ter verpleging naar Zonne gloren overgebracht. Op de Amersfoortsestraat te Soester berg is in de afgelopen week de 22- jarige D. E. S. uit Soest aangehouden. De man had zich in zijn auto als een wegpiraat gedragen, zozeer zelfs, dat vele andere weggebruikers een goed heenkomen zochten in de brm, of door het gedrag van S. daartoe wel ge dwongen werden. Verschillende malen veroorzaakte hij bijna een aanrijding, maar steeds ging het op het laatste moment wonderlijk weer goed. Nadat de automobilist zelf nog een keer in de berm raakte na op een zeer onver antwoordelijke v/ij ze een paar auto's te hebben ingehaald, lukte het de po litie hem staande te houden. De jeugdige Soestenaar bleek zwaar on der invloed van alcohol. De man is ter ontnuchtering ingesloten. Zijn rijbewijs is in beslag genomen. Afgelopen week is in Soest de 34-jarige A. K. uit Rotterdam aangehouden we gens fietsendiefstal. De man was diver se rijwielhandelaren in de gemeente afgeweest om te proberen een fiets te verkopen. Bij één rijwielzaak wekte hij argwaan. Men waarschuwde de po litie, die de Rotterdammer daarop aan hield. Hij bekende spoedig de fiets in Rotterdam gestolen te hebben. Een 3-jarig jongetje, dat verleden week bij zijn grootouders, de familie B. aan de Nieuweweg logeerde, heeft voor on geveer tweeduizend gulden brandschade aangericht. Doordat het kind met luci fers had gespeeld, raakte een slaap kamer in brand. Een buurjongen wist het vuur te doven door een tuinslang op de waterleiding aan te sluiten. De brandweer heeft alleen maar voor öt nablusstng hoeven te zorgen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3