BEROEP EN HOGER BEROEP leerling-verplegenden A-, B- en/of Z°verpleging FLUITEN IN HET DONKER PALESTINA VOOR DE ARABIEREN 24-HURS FOTO-SERVICE Foto Swager I 290 VROOM DREESMANN H. van Dorssen, AFWEZIG van 18 augustus tot 10 september. Koningin Emma Huishoudschool Soest Naaicursussen Cursus eenvoudig koken Cursus fijne keuken B1JSTANDVRAGENDEN HEBBEN MOGELIJKHEID VAN Maar dan moet u wel op tijd aankloppen „EEMEROORD" TE BAARN WERKSTER GEVRAAGD Binnen 30 dagen beroep aantekenen VOETGANGERSACTIE B68 links-rechts- links gekeken oversteken! 695 095 DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 Heden nam de Herc tot Zich onze lieve zuster, behuwdzuster en tante, WILHEMINA MOLL, geboren Van der BJJ1, in de ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam, A. C. P. van Eek-van der Bijl Sóest, 11 augustus 1968 Waldeck Pyrmontlaan 26. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 15 augustus, om 12.30 uur, op de Ned. Herv.. begraafplaats aan de Veldweg te Sóëfct. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend b\j vooruit betaling. Tot 10 woorden 2,— Elk woord meer 0,10 Br. onder nr. 15 ct extra. WONINGRUIL. Aangebo den 4-kamer flat, huur 68,— per maand. Gevraagd grotere woning. Telêf. 3020. Te koop RENAULT Dauphine. I.g.st. Albert Cuyplaan 95, telef. 2954. TE KOOP Seldón vér- sterker, 75 Watt, z.g.a.n. en 2 nieuwe R.C.F. spea kers, 40 Watt per stuk. Nachtegaalweg 22, telef. 4797. B.z.a. WERKSTER voor twee of vier dagen p. w. Liefst omgeving de Eng. van 9 tot 4 uur. Brieven onder no. 1079 bur. S. Crt. B.z.a. HULP voor de winkel (levensmiddelen- bedrijf). Brieven onder no. 1080 bur. S. Crt. Heer, 61 jaar, gep., b.z.a. voor lichte adm. of ander zittend WERK. Br. onder no. 1081 bur. S. Crt. Nieuwe Buta KACHELS vanaf ƒ148,nu voor ƒ60,en van ƒ95,nu ƒ50,en van 50.nu voor 25, voor de tent Gebruikte werkbanken 50, Birkstraat 144, Soest, achter Het Witte Huis. Na 6 uur. Zaterdags de gehele dag. Vroom Sc Dreesmann Zeist vraagt DAMES voor spoelkeuken van het restaurant. Persoonlijke of telefoni sche aanmelding elke werkdag, van 9.30-4.30 uur, bij Vroom Dreesmann, Afd. Personeelszaken, Oude Gracht 77, naast het Rembrandt Theater, Utrecht. Tel. 030-28811. Bovendien te Zeist Hotel Het Raedthuys, Slotlaan 18, woensdags en donderdags van 11-15 uur, maandag-, dinsdag- en donderdagavonds van 19 - 21 uur. Tel. 03404- 13320. MEISJE gevraagd voor 's morgens of enkele och tenden in de week in de huishouding. Kerkstraat 24. telef. 4036. Wegens vertrek te koop Etna AARDGASCONVEC- TOR met Ingeb. thermo staat, z.g.a.n. 375, Van Lijndenlaan 1 (boven). Dinsdag na 19.00 uur. Te koop blank eiken SLAAPKAMER, z.g.a.n. Telefoon 5921. KOOPRUIL. Soest. Ouder echtpaar zoekt klein huis met garage voor groot huis met garage. Brieven onder no. 1078 bur. S. Crt. Te koop dubbel WOON HUIS. De helft leeg te aanvaarden. Ind.: een grote kamer, hal, moderne keuken, 3 slaapkamers, badkamer met bad en douche, grote tuin. Te bevragen Koninginne- laan 113. Vroom Dreesmann Zeist vraagt DAMES voor kan tine en schoonhouden van kantoren. Persoonlijke of telefoni sche aanmelding elke werkdag, van 9.30-4.30 uur, bij Vroom «Sc Dreesmann, Afd. Personeelszaken, Oude Gracht 77, naast het Rembrandt Theater, Utrecht. Tel. 030-28811. Bovendien te Zeist Hotel Het Raedthuys, Slotlaan 18, woensdags en donderdags van 11-15 uur, maandag-, dinsdag- en donderdagavonds van 19 - 21 uur. Tel. 03404- 13320. MEISJESBELANGEN, Informatie Centrum jon geren biedt kamers aan. Koninginnelaan 13. telet 3725. b.g.g. 5261. WONINGRUIL. Rij s wijk- Soest of omgeving. Aange boden 5-kamer flat In de Bogaerd) met of zonder garage. Huur in clusief garage 141,30. (Garage huur 35,—). Gevraagd soortgelijke woning. Inlichtingen Fam. Barnhooren, Gallen- kamp Pelsweg 14, Soest- Zuid of telef. 070-904167. TIMMERLIEDEN en grondwerkers gevraagd voor onderhoudswerk te Soesterberg. Geschikt werk voor oudere werk nemers. Fa. L. v. d. Pol en Zonen, Tienhovenseweg 29. Hagestein, telefoon 03472-203, b.g.g. 369. Vroom Dreesmann Zeist vraagt mnl. en vrl. PERSONEEL voor de supermarkt. Persoonlijke of telefóni- sche aanmelding elké werkdag, van 9.30-4.30 uur, bij Vroom Sc Dreesmann, Afd. Personeelszaken, Oude Gracht 77, naast het Rembrandt Theater, Utrecht. Tel. 030-28811. Bovendien te Zeist Hotel Het Raedthuys, Slotlaan 18, woensdags en donderdags van 11-15 uur, maandag-, dinsdag- en donderdagavonds van 19 - 21 uur. Tel. 03404- 13320. ARTS, Plaatselijke dóetoren nemen waar. Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw J. F. JANSEN-VISSCHER, daar dóór mij niets wordt betaald. J. D. JANSEN Te kóóp z.g.a.n. Pelgrim GASHAARD, t.e.m. woens dag. F. C. Kuyperstraat 13, 2 x bellen. Té kóóp Puch BROM FIETS. Vosséveldlaan 13, Sóest, telef. 3810. Jónge KONIJNEN te koop. Lange Brinkweg 84. COMPOST - stalmest - kunstmest - kalk - turf molm - potgrond - taln- turf enz. Tuin toko Van Drie, Amsterdamse*. 139, Amersfoort, tel. (03490)- 17031 Boerenkool] raapplamen 2 cent. E. v. OEST, Oude Grachtje 17, teL 2142. Talmalaan 42 - Telefoon 021S5-3623 Bij voldoende deelname beginnen de volgende cursussen op dinsdag 20 en woensdag 21 augus tus, kosten ƒ18,50; op dinsdag 20 augustus, kosten ƒ36, inclusief ingrediënten; voor dames en heren (die reeds een kookcursus gevolgd hebben), op don derdag 22 augustus, kosten ƒ63,50, inclusief ingrediënten. De cursussen duren 5 maanden; de lestijden zijn van 19.00 - 21.30 uur. Aangifte zo spoedig mogelijk aan de school of per telefoon. Een bejaarde vrouw vroeg enkele maanden geleden bestand aan de gemeente. Haar verzoek werd afgewezen. Vyf weken later hoorde zij, dat zij hoger beroep bjj Gedeputeerde Staten had kunnen aantekenen. Zij deed dat alsnog. Maar zij ontving toen het bericht dat zij te Iaat was met dit beroep, want de bijstandswet (art. 41) bepaalt dat de betrokkene binnen een maand hoger beroep moet aan tekenen. „Ik ben maar een eenvoudige vrouw met alleen lagere school" schreef deze dame aan Ged. Staten, „hoe kunt u van mij verwachten dat ik deze dingen weet Maar de letter van de wet is onbarmhartig, het laat geen afwijkingen toe. Veel behoeftigen weten trouwens niet eens dat zij tegen een beslissing van de gemeente in hoger beroep kunnen gaan, eerst bij Ged. Staten, daarna eventueel nog bij de Kroon. staan. Niet slechts over de hoogte der bijstand, maar ook bijvoorbeeld over de voorwaarden kan worden geklaagd. De beslissing in beroep en hoger beroep behoeft geenszins te worden beperkt tot dé punten van geschil tussen aanvrager en gemeente. Gedeputeerde Staten zowel als de Kroon dienen de aanvrage om bij stand in alle aspecten opnieuw te bezien en zijn verplicht een volledige bijstands beschikking af te geven. Dit houdt te vens in, dat er met tussentijds gewij- te openen centrum voor geestelijk gehandicapten (kinderen en volwassenen) Ten behoeve van dit medio 1969 te openen centrum op de grens van Baarn en Hilversum worden gevraagd voor de opleiding zwakzinnigenzorg. De cursus begint september 1968 in de zuster- inrichting „Hendrik van Boeijen-Oord" te Assen en wordt vanaf september 1969 voortgezet in „Eemeroord". Zij, die niet in het bezit zijn van voldoende schoolopleiding kunnen een bijscholingscursus volgen. Salaris volgens landelijke regeling (eerste jaar bruto ƒ459,per maand) en o.m. onregelmatig heidstoeslag, reiskostenvergoeding en gratis eer ste aanschaf dienstkleding. Leeftijd op 1 oktober 1968 17 jaar. Voor de september 1969 te openen paviljoenen worden tevens gevraagd Bij gebleken bekwaamheid zijn promotiekansen naar leidende functies groot, aangezien in ko mende jaren in fasen gebouwd wordt tot een capaciteit van circa 500 plaatsen. Sollicitaties worden thans gaarne reeds inge wacht, waarbij de mogelijkheid tot tijdelijke te werkstelling elders ter voorbereiding op deze functies in „Eemeroord" aanwezig is. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Centraal Bureau Ned. Herv. Stichtingen voor Geesteiyk Hulpbehoevenden, Amersfoortsestraat 12 A, Soesterberg. voor 2 ochtenden per week. MEVR. BESTEMAN, Colenso 160, Soest, telefoon 2694. Op 1 januari 1965 is de bijstandswet in werking getreden als vervanging van de tótaal verouderde Armenwet van 1912. In de Armenwet was géén regeling om trent beroep opgenomen. Beroep doet Immers denken aan recht op ondersteu ning en van zodanig recht wilde de wet>" gever vroeger niets weten. Wel was het reeds onder de Armenwet mógelijk, dat Gedeputeerde Staten kon den beslissen dat aan een arme onder steuning moest worden toegekend. Dat gebeurde onder meer in die gevallen, waar een gemeente of burgerlijk arm bestuur de een of andere godsdienstige gezindte kortweg uitsloot voor alle hulp. Want dat mogen we in ons goede vader land, waar de discriminatie met de mond zo veroordeeld wordt wel eens goed be denken; het is nog niet zo heel lang ge leden dat allerlei benepen gemeentebe sturen en instellingen een hulpbehoeven de niet wilden steunen, alleen omdat hij niet de „goede" godsdienst had Zowel de Kroon als Gedeputeerde Sta ten konden dus een beslissing van een armbestuur of gemeentebestuur corrige ren, maar dat is heel iets anders dan beroepsrecht. Noch de Kroon, noch Gede puteerde Staten waren verplicht om een uitspraak te doen. Dat zijn zij nu echter wel. Iedere bij standaanvrager wiens verzoek om bij stand door sociale zaken is afgewezen en wiens bezwaarschrift eveneens door B. en W. is afgewezen, kan in beroep gaan bij Ged. Staten, nadien eventueel bij de Kroon. Ook de gemeente zelf kan tegen een uitspraak van Ged. Staten be roep aantekenen bij de Kroon. Recht Wanneer iemands verzoek om bijstand door sociale zaken is afgewezen, dan dient hij een bezwaarschrift in tegen de ze beslissing bij B en W. Deze reageren op dit bezwaarschrift met een zogenaam de beschikking. Krachtens art. 40 Alge mene Bijstandswet zijn B. en W. ver plicht deze beschikking op het bezwaar schrift schriftelijk en met redenen om kleed aan de indiener mee te delen. Deze beschikking kan dan weer als uit gangspunt dienen voor een eventueel be roep. Ook wanneer in de beschikking te gemoet wordt gekomen aan de grieven van degene, die het bezwaarschrift in zond, dienen B. en W. een motivering van hun beslissing te geven. Het beroepsrecht is stellig een der be langrijkste bestanddelen van de algeme ne bijstandswet. Zonder dit recht van be roep zou deze wet veel van haar waarde verliezen. Art. 1 bepaalt immers, dat iedere Nederlandse burger, die niet in de noodzakelijke kosten van zijn bestaan kan voorzien, recht heeft op bijstand van de overheid. En juist omdat er sprake is van recht, moet er een mogelijkheid zijn om het oordeel van B. en W. te la ten wegen door een beroepsinstantie. De mogelijkheden van beroep en hoger be roep dienen bovendien in hoge mate de rechtsgelijkheid. „Hoge heren" Het beroep bij Gedeputeerde Staten als ook het hoger beroep bij de Kroon is niet op enigerlei manier beperkt. Bij ge legenheid van de behandeling in de Ka mer is dit uitdrukkelijk komen vast te zigde omstandigheden en nieuwe feiten rekening kan worden gehouden. Veel mensen geloven dat wanneer de ge meente hun verzoek om bijstand heeft afgewezen, het weinig zin heeft om in beroep te gaan. „De hoge heren dekken elkaar toch wel", wordt er dan gezegd. Deze bewering is in tegenspraak met de feiten. Uiteraard zullen Ged. Staten en Kroon een gemeente ook wel eens in het gelijk stellen, maar het omgekeerde komt eveneens voor, het komt zelfs dikwijls voor. Naar de geest De bijstandswet Is nu eenmaal een wet, die niet alleen naar de letter maar ook naar de geest geïnterpreteerd moet wor den. Het „niet kunnen voorzien in de noodzakelijke kosten van het bestaan" (voorwaarde voor het verlenen van bij stand) is een begrip, dat voor velerlei interpretatie vatbaar is en waarbij aller lei zakelijke en persoonlijke factoren een rol spelen. Zo wilde onlangs een bejaarde naar een ander bejaardentehuis verhuizen, omdat zijn zuster daar woonde. Maar dan zou de gemeente een hogere bijdrage moeten geven. De gemeente wees dit verzoek af. Maar Ged. Staten en later de Kroon wil ligden het verzoek van de man wèl in, omdat deze colleges van mening waren dat het voor het persoonlijk bestaan van deze man noodzakelijk was dat hij zijn familieband goed kon onderhouden. Men denke dan ook niet te sceptisch over de mogelijkheid van beroep en ho ger beroep. Fluiten in het donker lijkt erg dapper, maar dient alleen om niet te laten merken, dat men bang Is. Zo maakt ook het gedreig van Rusland en zijn trouw gebleven satellieten wel een indru kvan macht en kracht, maar schuilt achter dat alles de angst. Angst voor de vijand van buiten. Méér angst nog voor de vijand van binnen. Wij, westerlingen, gepokt en gemazeld in de vrees voor het communisme, kun nen ons nauwelijks voorstellen, dat aan de andere kant van de Oost-West-grens een soortgelijke vrees aanwezig is, maar dan juist voor het Westen. Dat geldt vooral de Sovjet-Unie, die daartoe, objectief gezien, alle reden heeft. De laatste Duitse inval heeft die pe wonden geslagen. Op de landkaart kan men de „omsingelingspolitiek" aan tonen van Amerika, dat overal zijn ba ses heeft, dat waakt in de Stille Oce aan, aan de Dardanellen en het Katte- gat, Ruslands zeepoorten. Voor Rusland is de situatie nog méér labiel geworden sinds de eenheid in Azië is verbroken en het geweldige China van kameraad tot tegenstander is geworden. Gracht of brug Het feit, dat Tsjecho-Slowakije een min of meer eigen politiek gaat voeren, heeft Moskou een begrijpelijke schok bezorgd. Wanneer men de ligging van dat land op de kaart beziet, is het duidelijk dat het strategisch van het grootste belang is. Het oude Bohemen heeft sinds eeu wen in de geschiedenis een grote mili taire rol gespeeld. Zou Tsjecho-Slowakije niet meer figu reren in het Warschaupakt, dan werd de vestinggracht rond het Oostblok op dit punt tot een brug, waarover iedere vijand zou kunnen doorstoten tot in het hart van Rusland. Eigenlijk staat de NATO voor hetzelfde feit, nu Frankrijk niet meer meedoet. Maar het zou nog heel anders worden als er kansen bestonden, dat Frankrijk een bondgenootschap met het Oostblok aanging! Die kansen, maar dan weer net in omgekeerde richting, ziet men in Moskou en de andere oostelijke hoofdsteden wèl ten aanzien van Praag. Zwakke schakel Maakt men zich dus (niet geheel ten onrechte) zorgen over de strategische betekenis van Tsjecho-Slowakije in het Warschaupakt als gevolg van een nieu we koers, veel meer zorg heeft men ten aanzien van de interne konsekwen- ties. De ketting is ook hier niet sterker dan de zwakste schakel. Men kan de vrijheid maar moeilijk in blikken, ze is, naar het woord van Von del, als „jonge wijn, die de spon uit berst". In een régime, dat geheel geba seerd is op gezag van boven af. maakt ook het kleinste begin van inspraak van onder op een gevaarlijke breuk in het geheel. Het gehuil van de gemuilkorfde pers in de landen van het Oostblok is een duidelijke demonstratie van de kracht van het oude systeem. Het verzet tegen persvrijheid is volkomen begrijpelijk. Totalitair is totaal, absoluut, want ook het kleinste gaatje in de bodem kan het schip uiteindelijk doen zinken. De broodvraag Een der grootste gevaren is, dat de drang naar vrijheid hier niet is begon nen op een ideële maar op een puur materiële basis: in de economische sec tor. Moskou heeft zelf het voorbeeld gegeven door te gaan werken naar de richtlijnen van Liberman en af te re kenen met de volstrekt geleide econo mie. In Tsjecho-Slowakije is het ook de broodvraag geweest, die tot deze ver nieuwing heeft geleid. Het land geraak te economisch te veel achterop. In een tijd van algemene welvaart kwam men te kort. Ongetwijfeld heeft de door Mos kou gedane concessie hier als een ka talysator gewerkt. Het gaat niet om leuzen, kreten en ide alen, maar om de boterham en dat is een argument, dat aanspreekt. Alleen: dan komen ook èndere krachten vrij. En al belijdt Praag zijn onvervalste com munistische gezindheid, Tsjecho-Slowa kije is vrijwel het enige land van het Oostblok, dat eens de democratie heeft gekend. De oude baan ligt er nog, door bet gras der vergetelheid overwoekerd, maar men kan zó de rails weer monte ren Niet alleen de Tsjechen De oude garde, die de verkregen voor rechten niet dan tot eigen schade kan prijsgeven, verzet zich met hand en tand. Zij beschikt nog altijd over de middelen, met name die der propaganda, om iedere tegenstrever onder druk te zetten. De militaire machthebbers maken zich terecht zorgen over een op losse schroe ven komen van een zorgvuldig uitge kiend project en de nadrukkelijke en uitgebreide militaire manoeuvres ma ken dat nog eens te meer duidelijk. Er waait een andere wind, maar men kan nog niet bekijken, waartoe deze gaat leiden. Men loopt het risico, door te voortvarend te zijn straks de zaak niet meer in de hand te hebben. Men loopt eveneens het risico, door de teu gels te strak aan te halen, dat het paard straks het bit tussen de tanden neemt. Het zijn heus niet alléén de Tsjechen, die het benauwd hebben Een half uurtje buiten Jordanië's hoofd stad Amman, in een met hoog opgaand struikgewas en rotsblokken bezaaid ge bied, doorkruist door enkele beekjes, is het opleidingskamp der Arabische gue- rillastrijders gevestigd. Volgens de offi ciële berichtgeving heet het een Pa lestijns vluchtelingenkamp. Toch zien we er geen vrouwen en kinderen, maar al leen mannen en jongens in de leeftijden van 15 tot 60 jaar. Het zijn Arabieren en ze gaan voor het merendeel gekleed in de olijfgroene battle-dress en in dito gekleurde windjacks. Hun bewapening is nieuw en zowel van Russische. Tsjechische, Duitse, Engelse. Franse als van Amerikaanse makelij. Negen-millimeter pistolen, snelvuurge weren, machinepistolen en dito gewe ren, bazooka.'s, handgranaten en land mijnen in diverse afmetingen en van verschillende explosieve kracht treffen we bij deze vrijheidsstrijders aan. Ze maken deel uit van de Arabische „El Fatah", het leger voor de bevrijding van Palestina, waarvan de zetel in Cairo is gevestigd. De guerillastrijdmacht in Jor danië staat onder leiding van Aboe Am- mar, een 39-jarige, in Jeruzalem gebo ren Arabier, bijgenaamd „de oude man". Het grensgebied in Israël en met name de door Israël bezette gedeelten van Jordanië vormen het operatieterrein van deze fanatici. Het zijn zwijgzame liedi*, verbeten en zonder enig mededogen. Iedere nacht die Allah geeft, trekken Arabische partisanen, beschermd door het nachtelijk duister, goed bewapend en uitstekend gecamoufleerd, het grens gebied binnen om dit tegen het ochtend gloren weer te verlaten, brede sporen van vernietiging achterlatend in de vorm van opgeblazen bruggen, vermelde elktrische centrales en in brand gestoken joodse boerderijen. Nu en dan worden vuurgevechten geleverd met Israëlische soldaten en grenswachters, met als ge volg doden en gewonden aan beide kan ten. De guertllastrijders van de „El Fa tah" zwijgen zowel over het een als over het ander. Door hun optreden willen de Arabische partisanen hun Ideaal „Pa lestina een Arabische staat" verwezenlij ken en de Israëliërs tot een capitulatie dwingen. j j Aboe Ammar instrueerde en trainde vanaf 1948 en tijdens de eerste Ara- bisch-Israëlische oorlog guertllastrijders. Daarnaast vervulde hij de functie van particulier-secretaris van de opperbevel hebber der Arabische strijdkrachten, de generaal Abd-el Kadir el-Hoesseini. De revolutie en de guerillastrijd vormen de voornaamste bezigheden van „de oude man", die over zichzelf weinig of niets zegt daar hij de revolutie belangrijker acht. Van Aboe Ammar weten we, dat hij in Cairo met succes een technische hoge schoolopleiding volgde en in aansluiting daarop de graad en titel van elektro technisch ingenieur behaalde. Hij is de stichter van het Verbond van Palestijnse studenten en ook deze organisatie heeft haar zetel nu in Cairo. In 1956 werd Aboe Ammar de Israëlische grond te hèet onder de voeten. Hij vluchtte naar het naburige Koeweit, waar hij geruime tijd als bouwondernemer werkzaam was en aldaar kans zag om miljoenen dollars te verdienen. Hij is de eigenaar van in oosterse stijl gebouwde bungalows in Cairo en in de Libanon en van een pri- vé-vliegtuig, een Amerikaanse „Thun- derbird". In de aanvang van het jaar 1967 dook deze fanaticus op in Jordanië waar hij zich ging bezighouden met de leiding van de guerillastrijd gericht tegen het naburige Israël. Zijn strijdmacht wordt financieel gesteund door de omliggende Arabische landen en ook door de regel matige donaties van de schatrijke olie sjeiks. Het is waarlijk geen wonder, dat de partisanen van Aboe Ammar niet alleen uitstekend bewapend, goed gevoed en gekleed zijn, doch ook beschikken over de moderne middelen van vervoer, van Amerikaans (Landrover) en Duits (Volkswagen) fabrikaat. De internationale contacten, die dit on derdeel van „El Fatha" met de buiten wereld heeft, lopen alle via Cairo, waar het opperbevel is gevestigd. Dat berust bij Ahmed Sjoekeiri. „Wij zijn", aldus guerilla-chef Aboe Am mar, „Arabieren en maken deel uit van de Arabische volksmassa, die leeft, woont en werkt in de gebieden die zijn gelegen van de Atlantische oceaan tot aan de Perzische Golf, een volksgroep die de revolutie wenst. Wij guerilla- strijders, vertegenwoordigen slechts het strijdend gedeelte van dat Arabische volk, dat de revolutie, de guerillastrijd en de vernietiging over Israël heeft te brengen. Dit is een taak die onze strijd macht zonder meer werd opgelegd en toebedeeld. Wij zijn daarom zeker van de eindoverwinning die wij door middel van de revolutie willen verwezenlijken." „Wie leerde u de taktiek?" informeren wij. „Wij hebben veel geleerd uit de ge schriften van een Mao Tsje-toeng, van een Ché Guevara, van de strijd der Vietcong en van het Algerijnse verzet tegen Frankrijk" zegt de oude man. „Het Palestijnse volk werd bij de stich ting van de joodse zionistische staat Is raël in 1948 zonder enig mededogen verjaard, verstrooid en gedood. De stich ting van de zelfstandige staat Israël had plaats op onze kosten, met behulp van de organisatie der Verenigde Naties en het zal daarom mede onze taak zijn, de zionisten en hun vrienden, de imperia listen uit Israël, uit Palestina te ver drijven. Wij Arabieren", zo besloot Aboe Ammar zijn uiteenzetting, „erkennen en sluiten geen vrede wanneer niet zeker is, dat ons het geroofde land Palestina wordt teruggegeven. We geloven evenmin aan een compromis, doch we handelen slechts in het belang van de Arabische revolutie totdat de eindoverwinning is bereikt." Voor al uw zwart/wit opdrachten, rolfilms, pasfoto's enz., Vandaag gebracht, morgen gereed. Kleuropdrachten, 1 dag langer. Burg. Grothestraat 45 Tel. 3917 Extra voordeel, geldig vanaf woensdag en zo lang de voorraad strekt. Vlotte rok van wollen flannel. Afge werkt met aparte zadelsteekgarnering. Diverse frisse modekleuren. Maten 116/167. Maat 167 10.95. Maat 116 Originele sweater van 100% Helanca met rolkraag. Sterk in het dragen, ge makkelijk in de was en 20 droog. Keuze uit 6 kleuren. Maten 92/164. Maat 164 9.95. Maat 92 Spijkerpantalon. IJzersterke denim jeans. Full-Texas model. 3-naads gestikt Kleur bleu. Maten 116-170. Maat 170 4.90. Maat 116 Sportlevo weekender met moderne rugplooi. Zelfstrijkend. gemakkelijk te wassen en zo droog. Zowel uni als vis graat in vele kleuren Maten 28-36. £90 Maat 36 9.75. Maat 28 U heeft van alles zoveel méêrl Amersfoort

Soester Courant | 1968 | | pagina 2