fis PAROCHIANEN GAAN ZELF INTERIEUR VAN PETRUS EN PAULUSKERK SLOPEN 1MI g IC 81M90 MIKIMO MIKIMO Burgerlijke stand WILLEM V0GT 80 STICHTS JEUGD TONEEL Kapiteinsvrouw monsterde als marconist Telefoonnummer ziekenauto 5980 Krabbels van Knelis Officiële mededelingen Veertig vrijwilligers besparen rond 8000,— Schaaktoernooi Foxboro Kat oorzaak van ongeval DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 21 augustus Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Diploma-zwemmen Soester Natuurbad Zaterdag 17 augustus, 14.00 uur met DIKKIE DAPPER e.a. in het Toegangsprijs 0,50 per persoon Voorverkoop van de kaarten bij V.V.V.-Soest. Om Met Manlief Mee Te Kunnen Varen Eiermarkt Ruimtelijke ordening In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Hinderwet DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 gen. ken ioor end ;ns- nd- >ren de 1de <en den ene ge- an- "a- ver de iy- tie de •a- rs. an ïl- de De de de >ts Deze week zal de Petrus en Paulus- kerk sloopklaar worden gemaakt, dat wil zeggen van alle kunstvoorwerpen van meer of minder historische of ar tistieke waarde worden ontdaan, opdat de sloper volgende week het gebouw tot op de fundamenten kan slechten. Al taren. doopvont, preekstoel, banken beelden en schilderijen zullen door de parochianen zelf verwijderd en opgesla gen worden. Dat levert een besparing op van 6000,aan arbeidsloon en nog eens ƒ2000,voor het opslaan. Gisteren zijn reeds de banken uit de kerk ge haald, Zij zijn voor ƒ2500,— verkocht aan een meubelfabrikant. Zondag heeft de heer W. Butzelaar de parochianen vanaf de preekstoel in het Wijkgebouw aan de Talmalaan en de Oude Kerk aan de Torenstraat (waar de parochianen een tijdelijk kerkelijk onderdak hebben gevonden) toegespro ken en verzocht de handen in een te slaan. De reactie was boven verwach ting. Veertig personen boden zich aan om op enigerlei wijze hulp te bieden: bouwvakkers, timmerlieden, aannemers, vervoersorganisaties, e.d. Onder leiding van de drie man sterke bouwsommissie, bestaande uit de he ren F. J. Bunck, F. H. de Rond en G. Schalks zal deze week het interieur van Komend najaar organiseert de Perso neelsvereniging van Foxboro in het raam van haar activiteiten een schaak toernooi. De inzet zal zijn „De Foxborotrofee", een wisselprijs voor het beste resultaat. Het toernooi zal worden gehouden op de woensdagavonden 2. 9, 16, 23 en 30 oktober en 6 en 13 november in het gebouw van de Personeelsvereniging. Ieder bedrijf kan met één of twee schakers deelnemen. De wedstrijdleiding ligt in handen van de heer H. Thörig. Op de Soesterbergsestraat kwam verle den week de 51jarige mevr. H. F. uit Soest met haar fiets in botsing met een kat. De gevolgen waren voor het dier minder ernstig dan voor de wielrijdster. want zij kwam zo ongelukkig ten val, dat zij een gebroken sleutelbeen opliep. Mevr. F. is naar Zonnegloren gebracht en daar ter verpleging opgenomen. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 laar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.), telei 6286 GEBOREN Robers, zoon van A. Straat man en P. Vissenberg, Colenso 105. Natasja Dominique, dochter van J. An- dré de la Porte en M. D. J. Dercksen, Wilhelminalaan 7, Baarn. Elisabeth Adriana Maria, dochter van A. J. M. de Rooij en H. E. M. de Jong, Den Bliek laan 66. Mark, zoon van C. van Breu- kelen en C. E. van Holten, Nassaulaan 29. Ernst, zoon van W. Brouwer en J. E. Stuart. Korte Bergstraat 12. Patrick Jacobus Godefridus, zoon van P. A. Beijer en T. A. Voorn. Nieuwer- hoekplein 7. Leonardus Marinus, zoon van L. M. Mullekes en W. Boerdam, Simon Stevinlaan 79 Soesterberg. Henny, dochter van H. W. Voskuilen en H. G. Gouw, Molenstraat 99. ONDERTROUWD Frangois Houtman, Zeelandsedijk 10, Uden en Aaltje Hen- drika van Verseveld, Amersfoortsestraat 121. Johannes Boom, W. Bartiusstraat 29, Alkmaar en Dolly Kooiman. Duin weg 5. Lodewijk Christoffel Pelupes- sy, Birkstraat 138 en Enny Jenny Waldt, Avezaathstraat 56, Tiel. Antonius Ti- motheus Huurdeman, Zuiderend 7, Baarn en Maria Adriana Beijer, Beetz- laan 30. Arthur Bruce Moore, Molen straat 1 en Hermanna van Zuiden. Mo lenstraat 1. Jan Snijder, Pleineslaan 63. Zeist en Marijtje Hardeman, Insin- gerstraat 31. GEHUWD Rudolf Johannes Smit. Van Meerenveldtstraat 8 ,'s-Gravenhage en Johanna Maria Kooij. Saenredamplant- soen 79. Teunis Fokker, Lopikerweg Oost 84. Lopik en Johanna Helene Vis ser, Braamweg 37. Simon Maria van Midden, Kees Delfsweg 50, Vlaardingen en Marijke Gallé, Kampweg 34. OVERLEDENMaria Jacoba van Ko- ningsbruggen, oud 84 jaar, weduwe van H. J. Nelissen, Nieuwerhoekplein 10. Johannes Maassen, oud 73 jaar, echt genoot van L. G. Nieholt, Korte Hart- weg 4. Gijs van Bloemendal, oud 65 jaar, echtgenoot van E. van 't Hoog, Koninginnelaan 43. Johannes Wilhelm de Schiffart, oud 20 jaar, Schouten kampweg 75. de kerk in veiligheid worden gesteld. Een en ander zal niet altijd even een voudig zijn. De preekstoel en het Ma- ria-altaar, nogal rijkelijk voorzien van fraaie ornamenten, krijgen in de nieu we kerk weer 'n plaats en moeten dus weer herbouwd worden. Een en ander vergt een zeer nauwkeurige demontage. Van het altaar en de preekstoel zijn dan ook talrijke foto's gemaakt, voor zien van nummers, die corresponderen met de nummers, die op de verschillen de onderdelen van altaar en preek stoelen zijn aangebracht. Ook het doop vont krijgt een plaats in de nieuwe kerk. Er zal waarschijnlijk een nieuwe deksel op komen. De beelden zullen voorlopig worden opgeslagen. Er is nog niet bekend, wat er precies met de houten en gipsen kunstvoorwerpen, waarvan de kunstzinninge waarde maar betrekkelijk is, zal gebeuren. Het bis dom heeft in ieder geval geen toestem ming gegeven, om de beelden van de hand te doen. Zij zullen dan ook waar schijnlijk een plaats krijgen in het bis schoppelijk museum. Het zal een hele toer worden om de beelden van de muur te krijgen. Daar om is een heftruck ingeschakeld, die voor het vervoer zal zorgen. Zo zal me i deze week de unieke situatie beleven, dat in een kerkgebouw een heftruck rondrijdt. Verschillende boeren en middenstanders hebben wagens en auto's beschikbaar gesteld voor het vervoer van de kunst voorwerpen. Zij worden onder meer opgeslagen op de zolder en in de kel der van de katholieke ulo en van de kleuterschool. Ook enkele particulieren hebben ruimte beschikbaar gesteld. Verschillende ornamenten en het org-1 zijn inmiddels al uit de kerk verdwe nen. Gisteravond zijn de veertig vrijwilligers bijeengekomen om de taken te verdelen. Men wil met het werk deze week klaar- Met behulp van een vorkheftruck ver dween het beeld van Jacobus als eerste uit de kerk. komen, opdat volgende week met de eigenlijke sloop kan worden begonnen. De kosterswoning aan de zijde van het kerkpad zal echter deze week al gaan verdwijnen. Voor de sloop van het eigenlijke kerk gebouw heeft de aannemer (uit Didam) inzage gekregen van het meer dan hon derd jaar oude bestek van de water- staatskerk, dat bewaard is gebleven. Overigens is tijdens de rondgang nog eens duidelijk gebleken, dat het kerk gebouw talrijke gebreken vertoond en zelfs niet ongevaarlijk is. Zodat men tot de conclusie moet komen, dat de Petrus en Pauluskerk maar een kort (voor een kerk eigenlijk te kort) bestaan heeft ge had. HERSTEL AFRASTERING De door de leden van P.V.O. gemaakte afrastering rond het repetitielokaal is totaal door de jeugd vernield, terwijl aan genoemd lokaal schade werd toege bracht. Het college van B. en W. stelt daarom voor een geheel nieuwe afraste ring te maken, die 4.000,zal kosten. VERBETERING SMITSWEG De Smitsweg tussen de Nieuweweg en de Veenbesstraat moet in de toekomst, in het kader van de thans in uitvoering zijnde woonwijk ten oosten van de Nieuweweg als een niet onbelangrijke toegangsweg worden gezien. Naast on geveer 1700 woningen zullen ook de hierbij behorende scholen en een win kelcentrum rechtstreeks bereikbaar moe ten zijn. Blijkens het voorgelegde plan en de hieraan verbonden begToting zullen deze werkzaamheden een uitgave van 155.000,vorderen. REPARATIE STOOMKETEL OPENBAAR SLACHTHUIS De periodieke controle van de stoom ketel in het openbaar slachthuis, heeft uitgewezen, dat enige reparaties drin gend noodzakelijk waren en om stagna tie in de werkzaamheden te voorkomen, moesten de reparaties direkt worden uitgevoerd. De kosten hiervan beliepen een bedrag van 1.787,26, zodat het college voorstelt, hiervoor een krediet van 1800,be schikbaar te stellen. VERBETERING IN HET SOESTER NATUURBAD De bouw van een werkplaats en toilet ruimte in het Soester Natuurbad zullen een bedrag van 24.990,vorderen. B. en W. stellen voor hier een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Dlr. H. W. Velllnga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Zaterdag werd door 114 kinderen deel genomen aan het z.g. afzwemmen ter verkrijging van een der zwemdiploma's. 112 kinderen slaagden en 2 werden af gewezen. Volgende examen wordt gehouden op zaterdag 31 augustus a.s. Voor bewijs Zwemproef slaagden: M. Krips, R. van Ooyen, W. B. Nap, A. J. van den Brink, W. F. Rey, J. Hilhorst, D. J. H. Oey, P. C. de Haan, E. de Rond, H. J. Kuijpers, E. R. van Reems, B. Veerman, E. C. Kalkman, J. A. Schol, C. M. Kok, W. C. Kok, M. Berrink, A. Deelen, J. W. Dogterom, P. van Woer den, O. van Blaricum, W. K. van Om men, C. M. Vijgeboom, B. L. Roorda, M. de Boer, W. Korlaar, W. A. ten Brinke, M. Zegwaard, M. v. d. Akker, J. van Barneveld, M. J. Uyland, C. M. P. Hoekstra, A. S. Leferink, M. v. d. Broek, B. J. Kaats, R. C. K. v. d. Burgh, R. P. Waals, H. J. Kraaikamp, R. Snor, P. Bake, M. Pol, J. Rietberg, K. van Rouwendaal. Voor diploma Geoefend Zwemmer slaagden I. ten Brinke, J. T. v. d. Bor, T. D. Kok, M. Jongma, A. Hom, C. J. F. de Boer, P. J. Uyland, A. J. E. Verste gen, B. J. Ruiter, J. P. Voogd, M. Ree horst, O. Tabak, E. T. Mantjes, R. J. Potharst, I. Potharst, J. van Hees, A. Aafjes, J. M. Noteboom, M. Geurts, J. W. A. Spelt, E. P. Hibbel, Z. F. B. Leferink, C. van Esch, M. J. Veldhuyzen van Zanten, C. Donker, H. W. Krist, J. C. Maassen, A. J. M. de Rond, A. M. van Ommen, R. M. J. Niëns, J. B. Berk hof, L. Lipsius, A. E. van der Horst, C. Stiel, J. E. Hoek. R. A. Kwant, M. D. de Ruig, E. van Diermen. Voor diploma Zwemvaardigheid I F. H. Barneveld, W. F. G. Busch, J. Blok, C. J. Stork, R. van Beek, A. van der Neut, C. Reehorst, N. E. Maassen, R. Vrede- veld, J. I. Stolk, A. C. de Ruig, E. Sta lenhoef, A. E. J. de Bruin, C. B. Korte, P. Dazelaar, Y. C. Geerts, A. Koehof, R. Brons, M. v. d. Bor. Voor diploma Zwemvaardigheid II: J. M. C. Stork, A. Schepen, E. G. M. Kaats, F. W. A. Veul, J. L. de Jong, I. A. Stig- ter. C. Hibbel. Voor diploma Zwemvaardigheid III W. Hogeboom, R. Radstok, H. R. J. Visser, L. M. Gemen, P. H. Hoebée. ONTEIGENING VAN GROND De Arrondissementsrechtbank te Utrecht heeft op 24 juli j.1. de onteigening uit gesproken van een perceel grond met de boerderij Laanstraat 76a, gelegen in het plan Industrieterrein, eigendom van de heer A. W. Stalenhoef. De schade loossstelling is daarbij bepaald op 199.056,vermeerderd met 5°'o rente en de ten laste van de gemeente komen de proceskosten. Daarom stelt het college voor hiervoor een krediet van 201.000,beschikbaar te stellen. MEDEWERKING AAN SCHOLEN Het R.K. schoolbestuur Soestdijk ver zoekt medewerking voor de aanschaf van een televisietoestel met antenne voor de school voor g.l.o. en de St. The- resiaschool alhier. Kosten hieraan ver bonden 900, Het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk verzoekt een extra krediet van 1180,voor de aanschaf van letter- en rekendozen. Het hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk verzoekt een extra krediet beschikbaar te stellen van ƒ500 voor het aanschaffen van een eenvou dig muziekinstrumentarium. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De radiopionier Willem Vogt werd gis teren 80 jaar. Het verbazingwekkende is, dat Willem Vogt nog altijd zijn da gelijkse arbeid verricht als directeur van de Nozema, de exploitatiemaat schappij van de Nederlandse zenders, dat hij nog geregeld artikelen schrijft in dag- en weekbladen, speciaal op het gebied van techniek en ruimtevaart, dat hij nog actief bestuurslid is van enige organisaties, zitting heeft in verschei dene jury's en zelfs nog spreekbeurten vervult. En nog altijd is hij een markante per soonlijkheid en mag hij zeker op grond van zijn prestaties wel op één lijn wor den gestedl met mensen als Plesman, Vaz Dias, Dudok en Verolme. Steeds zyn tyd vooruit. Willem Vogt begreep de mogelijkheden van de radio-omroep al, toen de Ne derlandse schepen nog niet eens zen ders bezaten om noodseinen mee te ge ven. Hij bouwde al een omroeporganisa tie op, voor er luisteraars waren die er een ontvanger op konden afstemmen. Hij pionierde al met radiotelegrafie tus sen Nederland en Nederlands-Indië, voor er hier te lande vaste radionetten voor openbaar verkeer bestonden. Men vereenzelvigt Vogt met de A.V.R.O., maar hij heeft veel meer ge daan dan de oprichting van deze ver eniging. Hij heeft de Nederlandse om roep gestalte gegeven en is voortdurend blijven zoeken, blijven bouwen en blij ven moderniseren. Hij heeft de moderne studio's gestalte gegeven en hard ge werkt aan de realisering van de tele visie in ons land. Hele zenderparken, verrezen mede door zijn vooruitziende geest, zijn berekenin gen en zijn gezaghebbende stem. Hij heeft er voor gevochten, dat het par ticulier Initiatief aan bod kon komen en er ook voor gewaakt, dat radio en televisie geen staatsomroep werden. Erfelijk Misschien heeft hij belangrijke eigen schappen geërfd van militante voor ouders. Sprekend is wel, dat zijn groot vader onder de zelfde naam Willem Vogt beroemd werd als verdediger van Antwerpens citadel in 1830. Een Jacob Vogt was een zeer kundig horlogemaker in Zwitserland. Zeven jaar heeft de jonge Vogt als beroepsofficier gewerkt bij de genie, waar hij met de radio in zijn primitieve stadium kermis maakte. Die kennis zou worden verrijkt bij de P.T.T. die hem uitzond voor de bouw van radiostations in Ned.-Indië. Daarna kwam hij bij de staf van Philips, die een deskundige zocht op dit gebied. In zijn beste dagen kwam hij na de op richting van de eerste omroepvereniginj (Hilversums Draadloze Omroep H.D.O waaruit later de A.V.R.O. groeide). Hij nam gedurfde initiatieven, liet orkesten naar de woonkamer van zijn villa ko men die was ingericht als radio-studio, hij haalde de organist Pierre Palla en de eerste spreker dr. P. H. Ritter voor de microfoon, maar trok er ook zelf op uit voor de eerste radio-reportages. Hij liet Viaz Dias als eerste ter wereld nieuwsberichten per radio verspreiden en wij kunnen ons nu niet meer in denken. dat er een tijd is geweest zon der radionieuws. Schrijver Minder bekend is, dat hij zelf veel hoor spelen schreef en er nog veel meer ver taalde. Hij schreef ook boeken, zoals Radioleven en De Aatoombom (1946). Ontelbaar zijn de gedenkschriften, rap porten, beschouwingen, grote en kleine artikelen van zijn hand. Met zijn vragen op wetenschappelijk en technisch gebied bracht hij menigmaal ervaren hoogleraren in het nauw. In zijn verhandelingen en verslagen kon de insider dikwijls lezen, dat de schrijver Willem Vogt er meer van wist, dan de geleerde die hij uitgehoord of geïnter viewd had. En nog schrijft hij. Nog denkt hij vooruit. Willem Vogt is een begrip in ons land. Aan pensionering is hij nog niet toe. Zijn werk is nog niet afHij gaat nu schrijven over driedimensionale t.v. Dat zeemansvrouwen af en toe een reis je met hun echtgenoten kunnen meeva ren is tegenwoordig gelukkig geen uit zondering meer. Altijd met manlief mee op de woelige baren gaat moeilijker. Er zijn mogelijkheden a./b. van Scan dinavische schepen. Daar kan een vrouw monsteren als stewardess op de boot van haar man. Ook varen er Noorse telegrafistes. En bij de Russische koop vaardij is er zelfs een derde stuurman die zijn vrouw meeneemt als gezagvoer der (of moeten we dat andersom zien?). Bij de Nederlandse handelsvloot echter blijven de mogelijkheden beperkt tot het aanmonsteren voor één gulden voor een enkel reisje. Ook bij Z.I.M., de be kende Israëlische rederij, varen de vrou wen in de regel alleen maar mee als passagier. Radio-opleiding Mevrouw Geertruida Svirsky-Baren- dregt uit Rotterdam is al zeven jaar getrouwd met een Israëlische zeeman. Zij zon op en vond de mogelijkheid om haar echtgenoot permanent op zijn rei zen te kunnen vergezellen. Zij verstonden zich daartoe met de di rectie van Z.I.M., die alle medewerking toezegde. En terwijl drie jaar geleden haar man Uri zich in zijn vaderland bekwaamde voor de „master's license" voltooide Trudi bij een radio-instituut haar opleiding voor radio-telegrafiste. Zij deed met goed gevolg examen bij de Kust- en Scheepsradio-inspectie van de P.T.T. aan de Scheveningseweg in Den Haag. En hoewel geen unicum is zij toch één der weinige Nederlandse vrouwelijke radio-officieren. Waarschijn lijk de enige die dat beroep daadwer kelijk uitoefent. Zus in Kamer Trudi is de jongste (30) van drie zus ters. De oudste is ook gehuwd met een zeeman; een exkoopvaardij W.T.K. De ongehuwde zus is hoogedelgestreng. Die is sinds kort lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. De cursus leverde geen moeilijkheden op. Trudi had indertijd met goede cij fers de vijfjarige middelbare meisjes school in Kralingen afgelopen. „Talen en wiskunde, dus ook radiotech niek liggen haar goed", aldus trotse vader en moeder Barendregt in de ge zellige huiskamer van hun flat aan de Prins Hendriklaan op het Noordereiland. Zij hadden net foto's van Trudi en haar man - inmiddels reeds lang gezag' ^er- der - met hun Siberische Herder (scheepshond) ontvangen en waren slechts met moeite te bewegen er een tje af te staan. Hebreeuws Kapitein Uri en sparks Trudi Svirsky varen sinds juni 1967 samen aan boord van de bulkcarrier Besor in de Stille Oceaan tussen Peru. Japan en de west kust van de Ver. Staten. Daarvoor ver bleven ze geruime tijd in Japan om aanwezig te kunnen zijn bij tewater lating, afbouw en oplevering van hun schip. De smaak van reizen had mevrouw Svirsky al vroeg te pakken toen ze nog als juffrouw Barendregt informatrice was bij de N.S. Zodoende kon ze gratis wat in Europa rondneuzen- Met het rijksradiocertificaat in haar handtasje en de talenkennis in haar hoofd - ze beheerst nu ook het Hebreeuws - ligt nu de gehele wereld aan haar voeten. „Het leuke van dat radiovak is", zo vertelde haar moeder onder de koffie, „dat Trudi tot haar verrassing het nieuws van de beëdiging van haar zus tot kamerlid via P.C.J. wereldomroep vernam. Zodoende kon ze nog op tijd eigenhandig een gelukwenstelegram overseinen." Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van 12,50 tot 13,75. Middenprijs 13,10. Prijs per kg ƒ2,09. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak fing datter teuges- woordug nog altied dinge blnne waork mit ming boerever- staand nie bie ken. Noeng is da netuur- luk heulegaor niks bezongders, veural nie ajje vaan da boereverstaand ok nog maor een heul klein bietje hep. Ofelope zaoterdaagmiddaag mos en zouk mit Gart en ze kingders meej naor de schaatgraoverie in de duune, de zo- gehiete „laange duune". En daor bink toch weer wa teuge gekomme, dak nie kon begriepe. En heule kwak kingders waore der al op de zeukplaotse vaan de schaate, toeng wullie der an kwaome. Zullie haade netuurluk gedaacht wie der ut eers komp, wie der ut eers zaal maole, maor da waas gelukkug nie waor. Minse wa waore al die kingders onge- duldug. Maor da zaal netuurluk ok wel gekomme zijn deurda veuruge week de graoverie nie deur kon gaon omdattut bar regende. In ellek gevaal kongde zullie haos nie waachte tot ut zouw beginne om hal lef drie, da sting teminste in de kraant. Maor jao, da .vaask heulegaor vergete, ze haade ming vreuger wellis gezeid dat ajje waat laoter kwaam dan je haad offgesproke, dat da bar deftug waas. Enk denk zo bie ming eige dat de min se die die schaatgraoverie hebbe geor- gaoniezeerd ok vongde dat ut bar def tug zouw weze as zullie ok waat laoter zouwe beginne daan zullie haade ge- zeit, waant al die jongeluu waore haos nie meer te houwe. Der waore der al bie die stiekum pre- beerde of zullie nie al vaas een schaat kongde vingde. Maor da moch netuur luk nie. Meer as vieftien menuute laoter as zul lie haade bekendgemaokt mochte de schaatgraovers beginne. En al gauw kwaome de eerste schaate bove. Minse wa waore die kingders gelukkug, hun heule gezich straolde, of zullie de hong- derdduuzend haade oppediept. Toeng de kingders niks meer uut de grongd kongde kriege, wiere de vao- ders en moeders gevraog of zullie effe op der luu knie je wou we gaon zitte om de leste schaate naor bove te haole. Toeng alles aachter de rug waas leek ut derop of op da stuk duun meer as duuzend mole bezug gewees waore omt effe om te ploege, der waas nie een stukkie meer bie da nie waas omme- woeld. Noeng ist netuurluk zo da nie iedereen een schaat ken vingde, maor der waas wel veur iedere deelnemer een lekke re rol drop, zodaat zullie nie mit lege haande naor huus gonge. In ze openingswoord da veur de king ders net laang genog waas, zeej een vaan de orgaanisators daat hie hoopte da zullie een leuke middaag zouwe heb be, en dattie hoopte dattie zullie alle- gaor vollegende week weer zouw zien int opeluch-teejaoter, waor daan weer veur de jongeluu een middaag zouw worre gegeve. Ent liek ming dat ast net zuk mooj weer zal weze as mit de schaatgraove rie, dattut teejaoter wel uutverkoch zal weze. Toeng wullie weer naor huüs liepe, en Gart zun jonges een bietje teleurgesteld waore da zullie geen schaat hadde ge- vongde. kwaam de aop uut de mouw. Zullie haade maor zitte graove zeeje ze teuge ming, maor der laag zo bar veul rommel int zaand, der waore ok dinge bie die zullie maor in hullie zaak haade gestop om der tuus meej te gaon speu- le. Toengk vruug wat da daan wel veur rommel waas haolde zullie een paor doosies te veurschien waor nermaol zaallef in zit om je eige meej in te sme- re. maor waor ter gelegenhied vaan de schaatgraoverie briefjes ingestop waore waor de prieze op stinge geschrieve. Zullie waore zo in de baan vant schat- graove da zullie heulegaor vergete wao re dat niet de schaate in de grongd zaote maor die doossies. Maor die wao re ok zo mooj dat zullie die maor in der luu zaak haade gestop. En wa geef da noeng eigeluk as zullie maor lol hebben, en dat haade ze wel. De burgemeester van Soest maakt be kend dat, ter voldoening aan het be paalde in artikel 4, zesde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, op 15 augustus 1968 ter provinciale griffie van Utrecht (kamer 302) en op die zelfde dag ter secretarie der gemeen ten, op wier gebied het hierna te noe men plan betrekking heeft, te weten de gemeenten Eemnes, Baarn, Soest, Amersfoort, De Bilt, Maartensdijk, Zeist. Driebergen-Rij senburg, Doorn, Maarn Leersum, Amerongen, Rhenen, Wouden berg en Leusden. voor een ieder ter inzage wordt gelegd het door provin ciale staten van Utrecht op 2 mei 1968 vastgestelde plan tot herziening van het streekplan voor de Utrechtse Heuvel rug. Soest, 13 augustus 1968. De burgemeester van Soest brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning, ter openbare kennis, dat met in gang van 14 augustus 1968 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, geopend op iedere werkdag van 9-12 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de raad dezer gemeente op 21 juni 1967 vastge stelde en op 24 juli 1968 door gedepu teerde staten te Utrecht gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Kerke- buurt, regelende de bestemming voor de gronden gelegen nabij en in de verdere omgeving van de oude Kerk in deze gemeente. In dit bestemmingsplan is een be schermd dorpsgebied als bedoeld in de Monumentenwet opgenomen. Gedurende voornoemde termijn van een maand kunnen zij. die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, bij H. M. de Koningin beroep instellen. Soest, 13 augustus 1968. Is er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij het gemeentebestuur van Baarn is ingeko men en ter secretarie van die gemeente ter inzage ligt een verzoek met bijla gen van D. van der Grift, Torenlaan 127 te Baarn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een reparatie-in richting voor landbouwmachines op het perceel Torenlaan 127 te Baarn, kada straal bekend gemeente Baarn, sectie B, nr. 8949. Gedurende tien dagen na de dagteke ning van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrifte lijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het ge meentebestuur van Baarn. Bovendien zal op dinsdag 27 augustus 1968, des voormiddags te 10.15 uur, in het gemeentehuis van Baarn een open bare zitting worden gehouden, waarin mondelinge bezwaren tegen de inwilli ging van het verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan op genoemde secretarie kennis nemen van de ter zake ingeko men schrifturen. De aandacht van belanghebbende wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerech tigd zijn de aanvrager van de vergun ning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd deg ne die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in een der gemeenten waar deze openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 12 augustus 1968.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3