POOL MEE I MET B.D.C. v.v.z. S.E.C. wint ondanks invallers met 4-1 van O.D.I.Z. van hier en daar Opnieuw grote motor-cross in de zandafgraving op de Eng D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM sf WAfiuteelaaï Klaar terwijl u wacht REVEROL SMEER STATION Sportdagbeker Hees definitief naar J. de Boer S.E.C. oefende productief tegen D.É.V. tSÊ^m I ör Weer oefensucces voor B.D.C.-handbal Duinkikkers-nieuws Korfbalvereniging „De Meteoren" K.P.S. werd vierde in eindtoernooi DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 A.s. zondag 18 augustus begint de nieuwe voetbalcompetitie en tegelijkertijd de nieuwe, groots opgezette, voetbaltoto te draaien. Als u meedoet hebt u kans op een hoofdprijs van 500.000,Vul nu een registratiekaart in a 0,50. U kunt dan 5 jaar meespelen. Ook uw registratiekaart van het vorige seizoen blijft geldig tot 31 juli 1973 Bewaar die kaart dus zorgvuldig Inleveradressen voor registratiekaarten en totoformulieren A. BON'. Soesterbergsestraat 3; MIDDELMAN, Oude Utrechtseweg 39; ROEST, Nieuweweg 9; DE BEER, Molenstraat 90: VAN DE LUGT, Klaarwaterweg 19; DOE NU MEE ENGBERINK, Laanstraat 13; MILTENBURG, Koninginnelaan 5; HEEREMANS, Stecnhoffstraat; VAN HEES, Steenhoffstraat. HAAL EEN REGISTRATIEKAART Zondag 25 augustus zullen voor de tweede maal dit jaar de cross-motoren bezit van de zandafgraving op de Eng nemen. Na het grote succes van de twee vorige crosses, waarmee duidelijk werd vastgesteld dat er in Soest wel degelijk belangstelling bestaat voor een dergelijk sportgebeuren, zal er ook voor deze der de cross die in de zandafgraving wordt gehouden wederom grote belangstelling bestaan. Door de spontane medewerking van de verschillende grondeigenaren, die ook nu weer zonder uitzondering hun terrein- gedeelte belangeloos beschikbaar stelden, zal ook ditmaal weer gebruik gemaakt kunnen worden van het gehele terrein, dat zo bij uitstek voor een motor-cross geschikt is. De komende cross zal zich, vooral door het feit dat de Soester motor-crossers, verenigd in een door de Procar (fabriek van auto-onderhoudsmiddelen e.d.) ge sponsord team, de laatste tijd mooie successen behalen, in een grote belang stelling verheugen. Na de overwinning van Jan v. Leek in Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 Zaterdag is, opnieuw onder zeer gun stige weersomstandigheden, de jaarlijk se sportdag van Hees gehouden. Bij de heren legde J. de Boer voor de derde achtereenvolgende maal beslag op de wisselbeker, die daarmede zijn defini tieve bezit werd. De belangstelling voor de verrichtingen van de Hees-leden (en de verbouwde kantine) was jammer ge noeg wat minder dan andere jaren. Onder leiding van de heer S. B. de Boer werd 's morgens vroeg begonnen met het programma voor de adspiran- ten. pupillen en junioren, die met hard lopen. balgooien en doelschieten naar de diverse prijzen dongen. De prijswin naars bij de adspiranten waren G. Brons (balgooien) en A. Brons (hardlopen), te: ijl het hardlopen bij de pupillen werd gewonnen door H. de Bree. De junioren leverden een geduchte on derlinge strijd, die vooral bij het hoog springen bijzonder veel spanning op leverde. Tenslotte won hier Biermans, met een minimale voorsprong op Kamphorst, die echter het verspringen won, terwijl beiden bij het hardlopen en doelschieten hoge ogen gooiden. Kamphorst won het doelschieten. terwijl Steendelaar met ruime voorsprong het hardlopen voor zijn rekening nam. Later op de dag traden de dames se- nio-en aan voor vier programmapunten. De bekerhoudster van verleden jaar was nu niet van de partij, maar Vera Kok, die deze keer als overwinnaar uit de bus kwam, had nog veel moeite met haar rivalen, die zij op de nummers balgooien en hardlopen niet de baas kon. Bij het balgooien won mevr. Kok, terwijl mevrouw De Bree het hardlo pen niet verleerd bleek. Tenslotte traden de heren aan, die met het verspringen in J. de Boer met 4.80 meter hun meerdere moesten erkennen. Bij het hoogspringen finishte J. Vrak- king met een formidabele sprong van 1.80 meter onbedreigd als eerste. Vrak- king won ook het kogelstoten. Hij liet de kogel op 13.50 meter in het gras neerkomen. De 100 meter leverde als gebruikelijk weer de sleutel voor de eindzege. Met miniem verschil op de nummers twee en drie ging J. de Boer als eerste over de eindstreep, waarmede hij opnieuw de sportdag van Hees en als beloning de wisselbeker won. 's Middags zijn er enkele vriendschap pelijke wedstrijden tussen Hees en De- vu uit Lage Vuursche gespeeld. De uitslag van deze vriendschappelijke wed strijd was van generlei belang. Tevens werd 's middags een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de Utrechtse tweede klasser U.V.V. De reputatie van de Utrechteniaren werd echter al na twin tig minuten aan stukken geschoten door D. de Jong. Schoten van Hardeman en Van Veen misten juist het doel of troffen de uit stekende doelman van U.V.V. In de Hees-ploeg werden vaak gave com binaties opgebouwd, doch niet altijd even doeltreffend afgewerkt. Nico van Es was wel doortastend, maar nog niet productief genoeg om de voorsprong te kunnen opvoeren. In de tweede helft zag Hees echter nog een keer kans, om de Utrechtse doelman te passeren, waar mede de eindstand nogal verrassend op 2-0 kwam en bleef. de cross die in mei werd gereden, heeft .deze talentvolle renner nog verschillende mooie plaatsen behaald in crosses in het zuiden van het land, dat door velen wordt gezien als de bakermat van de motor-cross. En natuurlijk niet helemaal ten onrechte, want de meeste renners komen nog altijd van beneden de grote rivieren. Toch komen deze renners graag naar Soest, zowel voor het geweldige enthou siasme waaronder zij hun wedstrijden rijden, als wel voor het circuit, dat nu al als een „veilig circuit" staat aange schreven, en als het ware voor de mo tor-cross is gemaakt. Toch is het enige wat de organisatoren aan het circuit doen niets anders dan de door de regen wat ingestorte ge deelten fatsoeneren en het uitbreiden van de plaatsen van waar het publiek de strijd kan volgen. Ook nu zullen er weer op twee plaatsen ingangen zijn, namelijk naast de Witte Boerderij van de heer Lanser op de Eng, en aan de Beukenlaan. Kaarten in voorverkoop kan men ver krijgen bij de heer v. d. Broek, Ringweg 4 en de heer Strumpel, Eigendomweg 105. Op het terrein, dat wederom wordt afgezet met medewerking van de Soes ter Hondendressuurclub „De Bewaker", zullen ditmaal de consumpties worden aangeboden tegen normale prijzen, iets wat vorig jaar, geheel buiten de schuld van de organisatoren, beslist niet is ge beurd. Voor de mensen die het circuit met de auto bezoeken, blijft de aangewezen plaats voor parkeren op de Eng. waar de Soester Politie zal zorgdragen voor de juiste maatregelen. Voor bezoekers die vanuit Utrecht, Amersfoort, Hilversum of Baarn het cir cuit naderen zullen pijlen aangebracht door „Kroon-oil" en „Heineken Bier" het kiezen van de juiste weg bevorderen. Hoewel men nog niet voor ernstige let sels in touw heeft hoeven te komen, zullen er leden van de Afd. Soest van de Koninklijke Nederlandse Vereniging .Eerste Hulp Bij Ongelukken" aanwe zig zijn. Terwijl ook de Soester Vrijwillige Brandweer ter plaatse zal zijn, om zo nodig handelend op te treden. Reeds nu bereikten de organisatoren al verschillende aanbiedingen van grote be drijven waarin zij een of meerdere pre mies beschikbaar stellen, terwijl nog di verse premies zijn toegezegd. Juist deze premies zijn het waardoor de wedstrij den zo'n aantrekkelijk en spectaculair verloop krijgen, getuige wel de over winning van Jan van Leek, die er ook dit maal zeker weer voor wil zorgen dat in ieder geval een van de eerste plaatsen in Soest blijft. Evenals in het voorjaar zal ook ditmaal de bekende crosser Piet Dirks niet deel nemen, zijn gebroken pols heeft hem dit seizoen op non-actief geplaatst. Van de „Procar-rijders" zal Frans van Leek. wegens een blessure aan zijn sleu telbeen niet aan de start verschijnen, terwijl ook het meerijden van de Soes ter outsider Gerard van Beek, wegens drukke werkzaamheden, niet helemaal zeker is, van de andere renners is nu al bekend dat zij allemaal aan de start zullen verschijnen. Van de buiten Soest afkomstige renners zullen ook de renners die de vorige keer op de eerste plaatsen eindigden, zonder uitzondering aanwezig zijn. Op onze vraag aan de heer D. van de Broek of het organiseren van twee mo- tor-crosses zó kort achter elkaar niet iets te veel van het goede is. antwoordde hij dat wanneer de weergoden de cross gunstig gezind zouden zijn. gelijk de beide vorige malen, hij er beslist geen zwaar hoofd in had. De heer Strumpel, die o.a. voor de con ditie van het parcours verantwoordelijk is, vond dat allemaal niet zo belangrijk, hij vond het allerbelangrijkste dat er maar goed gereden zou worden. En beiden wensten zij maar één ding, dat het publiek zich toch vooral aan de aanwijzingen van de speaker en de orde-commissarissen zou houden. Niet tijden de races oversteken en toch voor al achter de afzettingen blijven. U voor komt daarmede ernstige letsels zowel voor uzelf, als voor de renners. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties die in de ko mende dagen in deze courant worden geplaatst. S.E.C. heeft zaterdag weinig medelijden getoond met het Doornse D.E.V., ook al gold het dan een paar vriendschappe lijke wedstrijden voor het eerste en tweede elftal. De pas gepromoveerde elf van het eerste hielden de score nog be perkt tot 4-1, maar het tweede toonde geen enkel medelijden met D.E.V. 2. In 83 minuten (er werd zeven minuten voor tijd afgefloten, waarschijnlijk om de score niet tot dubbele cijfers te la ten oplopen) scoorde S.E.C. negen doel punten. Luytelaar nam er vier voor zijn rekening. Het nagenoeg ongewijzigd gebleven eerste elftal begon al in de eerste mi nuut. Rechtsbuiten Drost waagde een schot op het vijandelijke doel, maar tot ieders verbazing kwam er geen treffer uit voort, al kwam de bal wel tegen de binnenkant van de paal. De bal werd echter slecht weggewerkt, waardoor De Soester Motor-cross trekt grote be langstelling zowel uit Soest als omge ving. Drost nog eens de gelegenheid kreeg om zijn kansen te beproeven,nu met meer succes: 0-1. De aanval opereerde bijzonder kundig f>r snel, wat tot gevolg had, dat in de achtste minuut Stalenhoef eerst een paar spelers op het verkeerde been kon zet ten om vervolgens de bal achter de Doornse doelman te jagen: 0-2. Aan de andere kant behoefde de verdediging van S.E.C. slechts sporadisch op te treden. Het ging de defensie in ieder geval zo gemakkelijk af, dat doelman Kramer een zeer rustige eerste helft had. Kort voor rust voerde Rouwendaal de score nog op tot 3-0. Voor S.E.C. was deze voorsprong vol doende om het in de tweede helft wat rustiger te doen. Doelman Kramer kreeg dan ook wat meer werk, maar voorlopig behoefde hij nog niet te capituleren. Eerst zou Stalenhoef nog voor een com fortabele 4-0 voorsprong zorgen, alvo rens D.E.V. de eer kon redden. De S.E.C. zaterdag-reserves waren he lemaal te sterk voor D.E.V. Bij de rust hadden de Soestenaren ook een 3-0 voorsprong dankzij doelpunten van T. van 't Klooster uit een pass van Koele- wijn, De Beer en de rechtsbuiten van S.E.C. Na de pauze begon de doelpuntenpro ductie pas goed op gang te komen. H. Verwoerd maakte er 4-0 van, waarna Luytelaar driemaal achtereen het net vond en de stand op 7-0 bracht. Het was daarna nog eens Verwoerd, die scoorde. Tenslotte zorgde Luytelaar voor zijn vierde doelpunt en het negende in totaal. De resultaten van de oefenwedstrijden doen voor S.E.C. wel heel wat verwach ten in de komende competitie. Aan staande woensdag kan men nog eens bewijzen, dat het geen uitschieters wa ren. Dan spelen het eerste en derde elftal namelijk oefenwedstrijden tegen Nijenrodes uit Breukelen. De wedstrij den worden op het halfverharde terrein aan de Bosstraat gespeeld. Het eerste begint om half negen, het derde om ze ven uur. Voor de overige spelers staat er voor die avond een normale training op het programma. V.V.Z. heeft afgelopen zaterdag op nieuw met succes geoefend. De Soeste naren. die met twee elftallen naar Pre- sik Haaf waren gegaan, keerden met een 2-0 overwinning en een 3-3 gelijk spel terug. Tegenstander van V.V.Z. was Presik Haaf, dat in de eerste klasse, afd. Arn hem uitkomt. Ondanks het vrij grote niveauverschil op papier heeft V.V.Z. de tegenstander zonder veel moeite kun nen bijhouden en in de tweede helft dankzij doelpunten van Floor en Schaap zelfs kunnen passeren. De V.V.Z.-ploeg maakte een sterke en homogene indruk. Het middenveld werd sterk bezet door W. Ruizendaal en v. d. Breemer, terwijl doelman Rebel de ove rige tien door zijn optreden het nodige vertrouwen inboezemde. Dat inspireer de ook de voorhoede, al bleek daar in de eerste helft op het scorebord nog niets van. Er bleven twee nullen staan, mede, omdat de V.V.Z.-voorhoede wel eens wat te individualistisch optrad. Vooral Floor bezondigde zich daaraan nogal eens. De Presik Haaf-aanval hield echter ook niet al te veel gevaar in. De spelers hadden moeite, elkaar te vinden en nog veel meer moeite, om het V.V.Z.-doel te vinden. Het bleef tot de rust dan ook 0-0. In de tweede helft draaide het V.V.Z.- elftal nog wat beter, dat resulteerde in een doelpunt van Floor, die eindelijk eens succes had met een individuele actie, en één van T. Schaap, die een schot tegen de lat van de goed spe lende Brons in een doelpunt omzette: 2-0. Bij deze stand is het gebleven. V.V.Z. mag komende zaterdag met het nodige vertrouwen aan het toernooi van A.D.E. in Weesp gaan deelnemen om er de verleden jaar veroverde wisselprijs te verdedigen. Het tweede elftal heeft zaterdag ook alle kans gehad om een overwinning op Presik Haaf 2 te behalen. Voor de rust zag het er inderdaad geruime tijd naar uit, dat het zelfs nog een royale zege zou worden, want de Soestenaren stonden op een gegeven moment met 3-0 voor. J. Putters, die de plaats onder de lat heeft verlaten en nu als rechtsbuiten opereerde, maakte zijn positie als veld- speler volkomen waar door tweemaal te scoren. Linksbuiten P. van Altena zorg de voor een 3-0 stand. Pas vlak voor rust scoorden de Arnhemmers tegen. In de tweede helft ging de conditie een woordje meespelen. Enkele V.V.Z.-ers hadden zichtbaar last van de warmte, wat niet zonder gevolgen bleef. Halver wege de tweede speelhelft bracht Presik Haaf de stand op 3-2 in drie minuten voor het einde brachten de Arnhem mers de stand zowaar nog in evenwicht. Niettemin ook van de V.V.Z.-reserves een verdienstelijke prestatie, die veel voor de komende competitie doet belo ven. Vanavond wordt nog in de Soester Dui nen getraind. Voor de jeugd begint ko mende donderdag om zeven uur de trai ning weer normaal op het veld aan de Ferdinand Huycklaan. Komende maandag houdt V.V.Z. haar jaarvergadering, dit jaar voor het eerst in het onlangs gereed gekomen eigen clubhuis bij het veld. Na een rustperiode van twee maanden gaat B.D.C. deze week weer beginnen met de voorbereiding op de competitie. S.E.C.-pitcher Allan Harris wordt op de voor honkbal eigen wijze door zijn teamgenoten „binnengehaald" na zfón home-run. In het verleden kwam het nog wel eens voor dat zonder oefenprogramma direct met de competitiewedstrijden moest worden begonnen. Dit heeft nu een grote verandering on dergaan, door het organiseren van een nederlaagtoernooi. Dit is de tweede maal, dat om de „N. L. Pouw-wissel- beker" wordt gestreden. De heren die promoveerden naar de Districts tweede klasse, krijgen extra zware tegenstanders. Het programma voor hen ziet er als volgt uit: woensdag 14 augustus B.D.C.- B.H.C.. - Woensdag 21 augustus B.D.C.- U.D. - Woensdag 28 augustus B.D.C.- Fidelitas. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De dames die het vorig seizoen in de zaal promoveerden hebben een geducht verlies geleden. Tilly Smeeing en Mies Hagen hebben namenlijk overschrijving gevraagd naar de Basketbalvereniging „The Red Stars". Het programma voor de dames ziet er alis volgt uit: donderdag 15 augustus B.D.C.-Sport Vereent. Donderdag 22 augustus B.D.C.-Attila. Donderdag 29 augustus B.D.C.-Fidelitas. Ook deze wed strijden beginnen alle om zeven uur. Verder wordt door de dames- en heren- ploeg op 18 en 25 augustus deelgeno men aan respectievelijk het Achilles en H.H.C. toernooi. Op het Achilles toer nooi zal B.D.C. buitenlandse ploegen te genover zich krijgen. Ook de jeugd zal aan haar trekken ko men. Op 18 augustus organiseert B.D.C. na me Jijk een jeugdtoernooi. Hieraan ne men 6 verenigingen deel, die met 40 ploegen zullen uitkomen. De eerste wedstrijd is om 10.00 uur, de laatste eindigt om 17.30 uur. De onderlinge wedstrijden voor de club kampioenschappen van De Duinkikkers namen zondagmorgen een aanvang en zullen in de komende week worden voortgezet. De eerste uitslagen waren: 50 m schoolslag meisjes tot 10 jaar: 1. Andrea Koehof. 2. Marina v. d. Maas. 3. Ria Vonken. 4. Marja de Ruig. 50 m schoolslag jongens tot 10 jaar: 1. Wil Keulers. 2. Erik Koehof. 3. Ad Tol boom. 4. Dick Veul. 50 m schoolslag meisjes van 10-12 jaar: 1. Vera van Doorn. 2. Ellen Okkerman. 3. Ams Eg- bers. 4. Margriet Grobben. 5. Carmen van Arnhem. Idem vlinderslag: 1. Ellen Okerman. 2. Ams Egbers. 3. Vera van Doorn. 4. Carmen van Arnhem. 5. Margriet Grobbem 50 m schoolslag meisjes tot 12 jaar: 1. Francis Veul. 2. Yolanda Verwoerd. 3. Sandra de Ruig. 4. Jeannette Wiss. Idem vlinderslag: 1. Francis Veul. 2. Jeannette Wiss. 3. Yolanda Verwoerd. 3. Sandra de Ruig. 50 m schoolslag jongens van 10-12 jaar: 1. Eelco Blok. 2. Frans van Heek. 3. Gerard van Heek. 4. Mico Kraaijenha- gen. 5. Rob v. d. Maas. 6. Erik Koe hof. 100 m schoolslag meisjes van 12-14 jaar: 1. Petra Daselaar. 2. Corry de Goede. 3. Yvonne Edelenbosch. 4. Dinie Jansen. 100 m schoolslag jongens van 12-14 jaar: 1. lbo Dörr. 2. Jean Thie. 3. Bob Hof man. 4. Rob Scheffens. 100 m schoolslag meisjes van 14-16 jaar: 1. Geraldine Egbers. 2. José Bodewes. 3. Els Bodewes. 100 m schoolslag jongens van 14-16 jaar: 1. Koos Wijnmalen. 2. Martin van Klooster. 3. Hans Lafeber. 4. Ron Nlj- huis. 5. Guus Edelenbosch. 100 m schoolslag heren boven 16 jaar: 1. Henk Wijnmalen. 2. Paul Kok. 3. Cees van Tricht. 4. J. Klaversteijn. Zaterdag 17 augustus neemt ,,De Meteo ren" deel aan het korfbaltoernooi van „Midlandia" te Bunnik. Aanvang 10.30 uur. Vertrek van het veld 9.45 uur. In poule B zijn ingedeeld: Antilopen I, Meteoren I, Tovers, Midlandia 2. In poule C spelen: Antilopen II, Mete oren II, K.V.O., Midlandia III. Op 15 augustus begint de training weer. Donderdagavond van 6.30 tot 7.30 uur voor pupillen en aspiranten en van 7.30 tot 8.30 de senioren. Daarna zal er ge regeld op woensdagavond van 7 tot 8.30 getraind worden door de senioren. Voor de pupillen en aspiranten is er gelegen heid tot trainen op woensdagmiddag van 3.00 tot 4.30 uur. Zondag 25 augustus gaat het eerste team een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen J.U.K.O. Zaterdagmiddag werd op het gemeen telijk sportpark te Zeist het eindtoernooi gespeeld voor de zomeravondcompetitie tussen de respectievelijke kampioenen. K.P.S., de kampioen van de afdeling Amersfoort, was in poule B ingedeeld. De resultaten van K.P.S. waren: K.P.S.- K.L.U.-Boys uit Zeist 1-0. K.P.S.-Vulca- no (Nijkerk) 3-0. KP.S.-Gelria (Barne- veld) 1-0 en de laatste tegen Utrecht II 0-0. Utrecht II had 12 punten en K.P.S. 11 punten. In de finale speelde Utrecht II tegen de Infanterieschool uit Har derwijk en won met 2-0. K.P.S. speelde tenslotte tegen Rijnhuizen (Lekstreek) en verloor met 1-3. Einduitslag: 1. Utrecht II. 2. Infanterieschool (Harder wijk). 3. Rijnhuizen (Lekstreek). 4. K.P.S. 5TEENH0FFSTR 53 - TEL :28<Z SOEST Afgelopen zondag heeft het eerste team de ploeg van O.D.I.Z. uit Zaandam, met een 4-1 nederlaag naar huis gestuurd. Werper A. Harris, kwam in de 2e in ning op de honken en werd door honk- slagen van M. Brink en H. Prior (2 honkslag) binnen geslagen. In de 4e inning was het wedrom A. Harris, die de handen van het talrijke publiek op elkaar bracht. Met een enorme klap, die goed was voor een home-run, bracht hij de stand op 4-0, nadat J. Hofman in de 3e inning de stand op 3-0 had gebracht. Het was voor de O.D.I.Z.-slagploeg zeer moeilijk, om een opening in het S.E.C. veld te vinden. In de 4e slagbeurt echter zag catcher L. Hofer kans een honkslag te plaat sen, maar goed aangooien van J. Hof man en A. Harris naar le honkman Th. Kellner, deden voorlopig ook deze kans sneuvelen. In de laatste slagbeurt zag de O.D.I.Z.- ploeg kans de eer althans te redden. Al met al een ouderwetse wedstrijd van de A.V.I.A.-ploeg met de bekende strijd lust. Tussenstanden: S.E.C. 0211000 0. O.D.I.Z. 00000000 1. Werpersresultaten: A. Harris (S.E.C.) 12 x 3 slag, 1x4 wijd, 2 honkslagen tegen. R. Hinze (O.D.I.Z.) 13 x 3 slag, 2x4 wijd, 7 honkslagen tegen. Beste slaggemiddelde: A. Harris (0.666). A.s. zondag speelt het eerste team de laatste uitwedstrijd van het seizoen te gen Hazenkamp in Nijmegen. Weliswaar werd de thuiswedstrijd met 5-0 verloren, maar gezien de laatste re sultaten moet het toch mogelijk zijn om deze nederlaag te wreken. Overige uitslagen in deze klas waren: Quick- Donar 16-6, H.M.S.-Hazenkamp 1-3. Lijn- den-Watergraafsmeer 8-9.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5