MIKIM0 MiKIMO MOLENSCHOT - BIJNA KLAAR - ONTVING REEDS DE EERSTE BEWONERS SOCIËTEIT IN CHEZ PÏERRE MOET GEMEENTE BAARN f 68.000,- VERMAKEU.IKHFIDSBEL \STING BETALEN Burgerlijke stand Dansschool Van Kralingen opende tuinterras voor dansavonden Krabbels van Knelis Gemeente ..Helft van onzuivere opbrengst" DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Clubkampioenschappen van Duinkikkers S.V.V. Volleybal Openbare Leeszaal en Bibliotheek Zo vlogen de duiven S.E.C.-junioren wonnen zelf Piet Sehrijverstoernooi Het thans bijna voltooide bejaarden centrum Molenschot heeft een dezer da gen reeds zijn eerste bewoners gekre gen. Het zijn de bejaarden, die tot dus ver een onderdak hebben gehad in het inmiddels opgeheven bejaardentehuis Malvahoeve. Zij hebben de directrice meegenomen. Mej. A. A. Duhaux, die tot voor kort de leiding van de Malva hoeve had, zwaait nu de scepter over Molenschot. Medio oktober zullen alle bewoners in Molenschot een onderdak hebben gekregen. Er blijven dan echter nog verscheidene honderden mensen ho pen op een kamer in het zes verdiepin gen hoge bejaardencentrum. In Molenschot is plaats voor 181 per sonen. Er zijn 133 éénpersoonskamers en 24 tweepersoons. De prijzen voor de verschillende kamers bedragen resp 460,voor een éénpersoons kamer, ƒ515,— voor een vergrote éénpersoons kamer, ƒ850,voor een echtpaarkamer en ƒ920,— voor een vergrote echtpaar- kamer. Wethouder K. de Haan deelde mede. dat ongeveer 66% van de toekomstige be woners deze prijzen zelf kunnen beta len. De rest zal een beroep (moeten) doen op de bijstandswet. Overigens is het best mogelijk, dat de huren in de nabije toekomst verder zullen worden opgetrokken. Deze huren vormen name lijk de sluitpost op de exploitatie van de stichting, die het bejaardencentrum beheert en exploiteert (en huurt van de Nederlandse Centrale tot Huisvesting van Bejaarden, die door het hele land bejaardencentra bouwt). Wanneer straks blijkt, dat de exploitatie niet sluitend is, zullen de huren opgetrokken moeten worden. Bij de selectie van de bewoners is ech ter totaal geen rekening gehouden met hun inkomen. Doorslaggevend is het feit, of de gegadigden in Soest wonen of door omstandigheden gedwongen zijn geworden, Soest te verlaten, terwijl zij hier tenminste tien jaar hebben ge woond en de omstandigheden, die een opname in het tehuis meer of minder rechtvaardigen. Zo langzamerhand zullen de verhuiswa gens komen voorrijden bij het impo sante gebouw, dat op de hogere verdie pingen een imposant uitzicht geeft op heel Soest en tot in de wijde omtrek, al wordt hier en daar het panorama ver stoord door oprijzende flatgebouwen. Met twee plaatselijke verhuisonderne- mingen is een regeling getroffen inzake een uniforme prijs voor de te verhuizen inboedel van de bejaarden. De verhui zingen, tegen een tarief van 80.zul len volgens een bepaald schema en etage voor etage worden uitgevoerd, om de bezetting van Molenschot wat ordelijk te doen verlopen. De zeer ruime keuken, waar chef-kok G. T. H. Sakkers (33) het voor het zeg gen heeft, ligt op de zesde verdieping, In imposante ketels worden hier de maaltijden bereid. De warme maaltijden op plateaus, die tot 150 graden worden voorverwarmd, waardoor de gerechten zeker twintig minuten op de gewenste temperatuur blijven. Met behulp van wagentjes worden de maaltijden naar de verschillende etages gebracht, per lift uiteraard. In de keuken beschikt men over zeer moderne apparatuur waaronder een wateronthardingsmachi- ne, een afwasmachine (met drie behan delingsfasen) e.d. Op de zesde verdieping bevinden zich ook de eet- en recreatiezaal voor het personeel, een naai- en strijkkamer en enkele andere dienstvertrekken. Een verdieping lager zijn 25 personeels- kamers en drie stafkamers. Op de ove rige verdiepingen bevinden zich de ka mers voor de bewoners, door het huis reeds voorzien van Luxaflex, vitrage en vloerbedekking. De bewoners moeten zelf alleen voor de overgordijnen zor gen. In de kamers is radio aanwezig. De bejaarden hebben de keus uit vier stations. Voorts hebben zij de beschik king over een koelkastje en alle ver dere sanitaire benodigdheden, met uit zondering echter van een vaste wasta fel, waarvoor het bestuur van de stich ting tevergeefs geijverd heeft. Op de begane grond bevindt zich een I overheen, alvorens men het met de ho- royale recreatiezaal met daarboven nog gere instanties eens werd over de groot een aan de zijde van de zaal open ga-te van het centrum en tal van andere lerij, waar verschillende zitjes en twee factoren. biljards zullen worden opgesteld. Ook door het verdere gebouw komen ver schillende zitjes, hier en daar met bal kon. In de recreatiezaal beschikt men ook over een heel redelijke toneelaccom modatie met luidsprekersinstallatie en kleedkamers. Op dezelfde verdieping zijn ook vier-persoons ziekenkamers, alsmede twee eenpersoons ziekenvertrekken voor eventuele besmettelijke ziekten, een dok terskamer, een vertrek voor geestelijke verzorging, een aula voor het houden van uitvaartdiensten, maar zo nodig ook voor lezingen en een stemmig mortua rium. Tevens is op deze verdieping een dagverblijf voor de zieken. Beneden bevinden zich ook de badruim- ten, bestaande uit vier kuipbaden, twee zitbaden en vier douches, een keukentje, twee logeerkamers, waar familieleden van de bewoners tegen een zeer laag ta rief korte tijd kunnen verblijven en an dere dienstvertrekken. .In de zeer grote kelder zijn onder meer de c.v.-installa- ties (twee ketels voor gas en één voor olie) ondergebracht, alsmede een fietsen berging, spoelruimten en opslagvertrek- ken voor levensmiddelen, wasruimten, telefooncentrale e.d. Hier en daar moet nog wel het een en ander gebeuren, maar de bewoners kun nen nu het centrum toch zonder al te veel hinder van de nog te verrichten werkzaamheden te ondervinden, gaan betrekken. In maart 1966 werd met de bouw van het bejaardencentrum begonnen naar een ontwerp van de architecten ir Saar- berg en ir. v. d. Scheer uit Bus^um en J. J. v. d. Linden uit Amsterdam. Vele jaren voordien was het plan ech ter al ontstaan. Er gingen echter jaren Wunderink. 6. H. van de Pijpekamp. 25 meter vlinderslag meisjes tot 10 jaar: 1. A. Koehof. 2. R. Fonken. 3. M. v. d. Maas. 4. M de Ruig. Idem jongens tot 10 jaar: 1. E. Koe hof. Idem meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. F. Veul. 2. E. Okkerman. 3. A. Egbers. 4. J. Wiss. 5. IJ. Verwoerd. 6. V. van Doorn. 7. S. de Ruig. 8. C. van Arnhem. 9. M. van Ooijen. 10. IJ. van Doorn. 11. M. Grobben. Idem jongens: 1. R. v. d. Maas. 50 meter vlinderslag meisjes van 12 tot 14 jaar: 1. E. Koehof. 2. Anja Kok. 3. P. Daselaar. 4. F. Jansen. 5. C. de Goede. 6. D. Jansen. 7. IJ. Edelenbosch. Idem jongens van 12 tot 14 jaar: 1. I. Dörr. 2. B. Hofman. 3. Jean Thie. 4. R. Scheffers. Idem meisjes van 14 tot 16 jaar: 1. José Bodewes. 2. Geraldine Egbers. Idem jongens van 14 tot 16 jaar: 1. Koos Wijnmalen. 2. Rob Njjhuis. 3. H. Lafe- ber. 4. G. Edelenbosch. 5. F. Stroomer. Idem heren boven 16 jaar: 1. Henk Wijn malen. 2. P. Kok. 3. J. Klaversteijn. 4 J Wunderink. 5. H. v. d. Pijpekamp. 200 meter schoolslag meisjes van 14 tot 16 jaar: 1. G. Egbers. 2. D. Grobben 3. José Bodewes. 4. M. Meijer. Idem heren: 1. Henk Wijnmalen (club kampioen). 2. N. van Tricht. 3. Koos Wijnmalen. 4. M. van Klooster. 400 meter vrije slag heren: 1. lbo Dörr. 2. E. Koehof. Idem dames: 1. G. Egbers. 2. José Bo dewes. 3. Dini Grobben. 4. Els Bodewes Idem heren: 1. Paul Kok. 2. Henk Wijn- malenmalen. 3. Koos Wijnmalen. 4. M. van Klooster. VOOR MODERNE COIFFURES Blijetijds-. baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG IX, (nabij busstation Soest-Zd.), telet 6286 GEBORENFrederik, zoon van G. F. J. Bodewes en M. A. C. Dorresteijn, Braamweg 16. Marije Francisca, dochter van F. M. van den Brink en E. M. van Doorn, Den Blieklaan 55. Saskia Regina, dochter van J. D. Fritz en R. M. Kortmann, Verl. Talmalaan 11. Nancy Monica, dochter van D Buitenhuis en M. W. Oprins, Kerk- pad z.z. 78. Meint Dirk en Annet Setphanie, zoon en dochter van J. S. Joustra en A. N. H. Rozeboom, St. The- resiastraat 17. Aalt, zoon van A. J. F Appeldoorn en S. de Heer, Plesman- straat 51, Soesterberg. ONDERTROUWDJoharmes Castricum Molenstraat 24 en Nora Harskamp. Mo lenstraat 24. Gerrit de Ruiter, Moer- bessenberg 8 en Irma Veronica Carolina Paauw, Van Goyenlaan 104. Antonius Maria Adank, Bouvignelaan 3, Breda en Helena Leonarda Anthonia van Dillen Amersfoortsestraat 45. Marinus Jo- hannes Huigen, Birkstraat 38 en Her- manna Johanna Antonissen, De Genes- tetlaan 3A. Anne Doedens. Kerklaan 88, De Bilt en Henriëtte Wilhelmina van Helsdingen, Prins Bernhardlaan 33. GEHUWD Gijsbertus Hoogeweg, Klein Engendaalweg 18 en Marijke Zaalberg. Steenhoffstraat 12B. Riemerus Albert Smid, Smitsweg 11 en Hendrika Gezina van Kooij, De Genestetlaan 11. Abel Cazemier, Klein Engendaalweg 3 en Jo hanna Sophia Maria Wolfsen, Nieuwe- weg 96. Rikkert Willem Hees, C 37 III Oldebroek en Helena Bakker, Lange Brinkweg 3. OVERLEDEN: Johannes Frederikus van de Kuit, oud 56 jaar, Schoutenkampweg 5. Cornelis van Dijk, oud 71 jaar, echtgenoot van A. W. Apeldoorn, Gen. Winkelmanstra at 85. Wilhelmina van der Bijl, oud 82 jaar, weduwe van W. A. W. Moll, Wald. Pyrmontlaan 26. Andries Landheer, oud 81 jaar, echt genoot van G. Pluijmers, Pelikaanweg 25. Benjamin Veldhuijzen, oud 84 jaar, weduwnaar van C. Kuijper, Smits- weg 6a. Dir. H. W. Vellliiga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdljk TelefooD 2731 Voor de vier weken, dat de nieuwe so ciëteit Country Clun in hotel Chez Pier- re aan de Biltseweg roulette heeft ge speeld in besloten kring, zal aan de ge meente Baarn een bedrag van ƒ68.000, aan vermakelijkheidsbelasting moeten worden betaald. „Dit is een belachelijk hoog bedrag. De gemeente Baarn doet maar wat; men had er net zó goed een half miljoen van kunnen maken. Het is duidelijk, dat men ons hier weg wil hebben. Recht is er in ons land bijna niet meer", klaagt de exploitant van het hotel, de heer P. den Iseger. „Door al dat gedoe met die roulette is mijn hele bedrijf naar de knoppen. Er komt bijna geen mens meer in het restaurant", zegt de hotel-exploi tant, die zich duidelijk het slachtoffer voelt van een familietwist, de ruzie over een boedelscheiding van het landgoed Pijnenburg tussen mr. J. H. O. Insinger en zijn zuster, mevr. A. E. S. R. Insin ger, die de hele kwestie aan het rollen heeft gebracht. Overigens maakt de heer Den Iseger zich niet al te druk over de belasting aanslag, ook al heeft het hem wel ver baasd, dat hij een afschrift van de aan slag heeft ontvangen. „Straks wil men mij zeker aansprakelijk gaan stellen. De sociëteit bezit immers niets. Er is een schuld van precies ƒ111,80", stelt hij vast. „Ik maak me er niet druk meer over. Het heeft helemaal geen zin om er tegenin te gaan. Ze doen maar". De vier weken, dat de roulette in Chez Pierre gedraaid heeft alvorens de offi cier van justitie er beslag op liet leg gen, heeft het bedrijf geen goed ge daan. Aan de hand van een respecta bele hoeveelheid krantenknipsels komt de heer Den Iseger tot de conclusie, dat het nu eens tijd wordt, dat er over Chez Pierre gezwegen wordt. „Ik zou u nog heel wat meer kunnen vertellen. Er steekt zoveel rottigheid achter, maar wat heeft het allemaal voor zin om dat uit de doeken te doen", zegt hij verbitterd. „Ik sta bijna aan de rand van de af grond". De heer J. B. Leppers, hoofd van de afdeling financiën van de gemeente Baarn wilde het bedrag van ƒ68.000, grootte gevraagd aan de sociëteit, die in hotel Groot Kievitsdal (toevalligerwijze ook al op Pijnenburg) een casino begon De heer Leppers ontkent dat ook niet: „Toen was het echter onmogelijk om de onzuivere opbrengst te bepalen. Er is toen een vast bedrag per speeltafel vast gesteld". Kennelijk zijn dus de inkom sten van de Country Club in Chez Pier re geraamd op 136.000.Hoewel de heer Den Iseger geen lid was van de sociëteit, betwijfelt hij de juistheid van dit bedrag ten zeerste. „In de vier we ken, dat de roulette gedraaid heeft, zijn er hooguit 250 mensen geweest. Een op brengst van die grootte komt me onmo gelijk voor". Blijkens een mededeling van de heer Leppers is de heer Den Iseger overigens inderdaad mede aansprakelijk voor de betaling van de belasting, omdat hij ge legenheid heeft gegeven tot het spelen van roultte. De aanslag is gestuurd naar de inmiddels afgetreden voorzitter van de sociëteit, de Amsterdamse assura deur P. de Geus en dus in afschrift aan de exploitant van Chez Pierre. De zwemvereniging De Duinkikkers hield zondagmorgen in het Soester Na tuurbad, de laatse onderlinge wedstrij den voor de clubkampioenschappen. De resultaten waren: 50 meter schoolslag meisjes tot 10 jaar: 1. A. Koehof. 2. M. v. d Maas. 3. M. de Ruig. 4. R. Fonken. 5. K. Koehof. Idem jongens: 1. E. Koehof. Clubrecord stond op 1 minuut. 50 meter schoolslag meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. V. van Doorn. 2. F. Veul. 3. E. Okkerman. 4. Ij. Verwoerd. 5. A. Eg bers. 6. S. de Rijg. 7. J. Wiss. Idem jongens: 1. R. v. d. Maas. 100 meter schoolslag meisjes van 12-14 jaar: 1. Anja Kok. 2. E. Koehof. 3. P. Daselaar. 4. E. Stalenhoef. 5. C. de Goe de. 6. Y. Edelenbosch. 7. F. Jansen. 8. D. Jansen. dat aan vermakelijkheidsbelasting be- Idem jongens: 1. I. Dörr. 2. Jean Thie. taald moet worden, bevestigen, noch 3- B. Hofman. 4. R. Scheffers. ontkennen. Wel deelde hij mede, dat in Idem meisjes: 1. Geraldine Egbers. 2. dergelijk gevallen een bedrag aan ver- Bodewes. makelijkheidsbelasting moet worden be- JjJern 3°nSens van 14 tot 16 jaar: 1. K. taald, die ongeveer 50 van de onzui- wijnmalen. 2. M. van Klooster. 3. H. Lafeber. 4. Rob Nijhuis. 5. G. Edelen bosch. 6. F. Stroomer. Idem dames boven 16 jaar: 1. E. Bode wes. Idem heren boven 16 jaar: 1. Henk Wijn malen (clubkampioen). 2. P. Kok. 3. C. van Tricht. 4. Jan Klaversteijn. 5. J. vereopbrengst bedraagt. De heer Den Iseger vindt dat maar vreemd. „Normaal is, dat er een tableau-belasting wordt gevraagd, die meestal rond de ƒ130.— per speeltafel per week bedraagt. En inderdaad heeft de gemeente Baarn en kele jaren geleden een bedrag van deze De Soester Volleybal Vereniging is j.1. vrijdag het nieuwe seizoen weer begon nen met de traditionele onderlinge wed strijden op het terrein achter het raad huis. Twaalf teams, verdeeld over twee poules van zes, bestreden elkaar de punten. Nadat het programma tot op de helft was afgewerkt kregen zowel spe lers als belangstellenden een beker war me chocolademelk aangeboden. Op verzoek van velen heeft het be stuur van de rood-witten besloten om dit seizoen ook een trainingsgroep voor heren-senioren in het leven te roepen Niet minder dan tien personen hebben zich al voor deze groep aangemeld die vrijdagsavonds zal trainen in de gym nastiekzaal van de R.K. M.A.V.O. aan de Steenhoffstraat. Van tien tot elf kun nen heren die voor deze groep belang stelling hebben hier terecht. De dames senioren-groep traint voortaan ook op vrijdagavond en ook in de zaal aan de Steenhoffstraat. De training van deze groep is vastgesteld van negen tot tien uur. Aan de kompetitie van de Nederlandse Volleybal Bond zullen waarschijnlijk vijf damesteams, zes heren teams en een jon gensteam van de Soester Volleybal Ver eniging deelnemen. Nieuwe aanwinsten. Romans in vreemde talen. Post. The thunter and the wale. Murdoch. The nice and the good. Wain, The smaller sky. Buck, The time is noon. Maugham, The explo- rer. Eastwood, The Chinese visitor. Sillltoe, A tree on fire. Sagan, La chamade. Mauriac, Les chemins de la mer. Clézio, Terra amata. Lan ge, Cannibales en Siciles. Studieboeken. Braak, Reinaert op reis Marcel, Zijn en hebben. Riemers, Luthre en het sacrament van de boet vaardigheid. Hatch. Paulus VI. Sperna Weiland, Oriëntatie. Homans, Individu en gemeenschap. Kuczyn- ski, Het ontstaan van de arbeidersklas se. Wijne, Terreur in de grote poli tiek. Naar nieuwe politieke verhou dingen. Sampedro, Het krachtenveld der wereldeconomie. Fransen en Van Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Zwijndrecht, Beknopt leerboek der Ne derlandse staatsinrichting. Accoce en Quet, De oorlog werd gewonnen in Zwitserland. Hoving, Juf. die vlinder heeft mijn pyjama aan. Bladergroen, Speel goed met speelgoed. Rutgers van der Loeff-Basenau, De druiven zijn zoet. Brok, Wat moet ik met de mammoet Meens en De Groot, Ster- rengids 1968. Hafslund, Kleine won deren in de natuur. - Het gedrag der dieren. Teilhard de Chardin, De op bouw van de toekomst. Huard en Ming Wong, Chinese geneeskunde. Lebret, Als uw kinderen ziek zijn. Verspyck, Het Nederlandsche Roode Kruis. Guntenaar. Naald, draad en lapjes. Briejèr. Zilveren sluiers en verborgen gevaren. Woudstra, Tus sen zeesterren en amphora's. Lehberg en Lutz, Computers zoeken werk. - Hoe werkt een computer Oud-chinese kunst. Wessem, Grafiek. Jackson, Een autobiografie. Arnoldi, Wat, waarom en hoe toneelspelen. Bernlef, De schoenen van de dirigent. Car- miggelt. Torren aan de lijm. Hame link, Een koude onrust. Buddingh', Wil het bezoek afscheid nemen Beckett, Hè Joe. Milton, The English poems. Arnsu, De wereld wil bedro gen worden. Wheeler, De Indus-be- schaving tegen de achtergrond van de Indische cultuurgeschiedenis. Russell, Oorlogsmisdaden in Vietnam. Per deck, Nakend op de fiets. Zee, 25.000 landverraders. Schenk en Spaan, Het Loo en zijn bewoners. Jansen, Ja- coba van Beieren. Höhne, Het zwarte korps onder de doodskop. Reed, Tien dagen die de wereld deden wankelen. De postduivenvereniging „De Zwaluw' nam met 245 duiven deel aan een wed vlucht vanaf St. Gh. Hornu. De duiven werden gelost te 8.30 uur met z.w. wind. De eerste duif arriveer de te 11.18.51 uur, de laatste prijsduif om 12.27.39 uur. De uitslag was G. Rijksen 1 5 8 15 21 23. B. Lijnsvelt 2. A. van Ee 3. F. Reij erse 4 40 43 44. H. van Hengstum 6 30 32. C. van Klingeren 7 13. Jac. Wij- nands 9. W. Grift 10. C. Dijkman 11 16 H. Voskuilen 12 28. Th. Wigtman 14 47. E. de Goede 17. J. v. d. Brakel 18 36 38. C. v. d. Lugt 19 25 29 33 41. R. Voskui len 20 49. A. van Dorrestein 22 24 35 37 46. J. Knoops 26 45. P. Rauch 27. B Roest 31. W. de Bree 34. H. Bosman 39 48. P. Duijst 42. Achter de streekdansschool Van Kralingen aan de Generaal van Heutszlaan te Baarn, die onder meer enkele bijzonder geslaagde dansavonden in de Hilversumse Expohal organiseerde, Is een mogelijkheid tot dansen in de buitenlucht gereali seerd. De heer A. D. van Kralingen, die zich in 1945 in Baarn vestigde, is van plan om zijn overdekt etuin, waar iedereen in de buitenlucht kan dansen, ieder jaar voor groepen jeugd vanaf 16 jaar en (echt-)paren open te stellen vanaf 1 juni tot en met eind september. Het meest verrassende van de gezellige en ongetwijfeld fraaie nieuwbouw is wel bet feit, dat men deze niet zou verwachten achter het 19e- eeuwse pand van de dansschool. Duidelijk is aan de nieuwbouw merk baar dat de eigenaar in het verleden belangstelling voor de tropen heeft ge had. Naar het voorbeeld van dansvloe ren in de tropische landen bestaat de vloer van deze op een Italiaanse pagio gelijkende dansmogelijkheid uit fraai te gelwerk. Door het dak van gewapend plastic zal het weer geen beletsel meer kunnen vormen om in de buitenlucht te dansen. Wanneer de koude voor de aanwezige liefhebbers van prettig dansen merk baar wordt, zal het centraal gelegen houtvuur worden ontstoken. Naast de noodzakelijke warmte geeft het naar vier zijden uitstralende vuur een bij zonder effect op de rondom het terras aanwezige bomen- en plantenpracht. Bij al de pilaren, waarop het dak steunt, heeft de heer Van Kralingen klim planten geplaatst, die in de loop van de volgende jaren de onderzijde van het dak in een groene tooi moeten hullen. In de direct aan het terras grenzende strook grond zijn naast andere beplan tingen tevens tien luidsprekers ge plaatst, die voor een goede weergave van de stereo-muziek op de dansavon den zullen zorgen. De dansavonden zullen tijdens de zo mermaanden iedere week worden gege ven op zaterdag en zondag voor de jeugd vanaf 16 jaar en op vrijdagen voor oudere gehuwden. Met name voor laatstgenoemde groep bestaan er bij zonder weinig dansmogelijkheden. het geen de heer Van Kralingen onder meer bleek uit vragen van zijn leerlingen tussen 30 en 60 jaar. De nieuwe gelegenheid is niet alleen opengesteld voor leerlingen en oud-leer lingen van zijn dansschool, maar voor alle jongere en oudere mensen die zich graag op de dansvloer bewegen. Voor dit wekelijks terugkerend gebeuren zal geen toegang worden geheven en zijn redelijke consumptieprijzen zonder be- dieningsgeld vastgesteld. Het aantal op het terras aanwezige zit plaatsen bedraagt 150. Dit kan nog aan merkelijk worden uitgebreid. Dit zal echter alleen bij droog weer rondom het terras kunnen gebeuren. De sfeer volle nieuwbouw van de heer Van Kra lingen wettigt de veronderstelling, dat hij spoedig van deze uitbreidingsmoge lijkheden gebruik zal moeten maken. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak veur bar veul maa- ne bar blie bin dat ut bruune mongstur weer is gaon rolle, nie omda zullle naor ut voetbaale kenne gaon veur ut voet baale, maor omda zullie nao een paor vrieje zondaage ut der op zondaagmiddaag weer vaan ken ne neme. Noeng binne der netuurluk weer minse die zeige Knelis da fingk een bietje raore opmarreking vaan joe. Maor da vaalt wel meej, waant laote wullie effe eerluk weze, vaan de maane die op ut voetbaalveld staon, binne der heul wat die geen laors meer lieke op de eerzao- me huusvaoder die de vrouwe en king- ders tuus kenne. Hie daanst en joelt en schreeuwt en fluut as een klein mannetje. Mit minse waor die deur de week nie meej praot, begint ie heule verhaale, die vaok uut- lope in een sfeer vaan vriengdschaap die geen mins veur meugeluk haad gehou- we. Maane die vaok mit geen stok vooruut binne te kriege, veraandere op ut voet baalveld in bar entoesjiaaste minse. Ik bin der de maan nie naor om daor is een stuudie vaan te maoke, maor aster ooijt is een vriejer komp die daor is op gaot lette, daan komp die volleges ming an een bar mooje kekluusie. Waant ik schaaat zo dat al die luu die zo op ut sportveld staon, tuus nie veul te zei ge hebbe. Noeng ist wel waor, dajje ut beter nie mit andere seporters of de scheidsrech ter eens ken weze as mit jie ei ge vrou, waant dan trek jie vast en zeker an ut korste end, aster nog een end komt. Op ut sportveld, magge die minse haos alles, zongder datter waat beurt, ikke bedoel veur dat zullie mit iemaand laas kriege. Ut is veur de maane die heul gewoon en, ik hoop dak ut noeng goed zeig, opjektief staon te kieke, vollegens Gart wil da zoveul zeige as dat ut nie ken schele wieder wint, as ut de beste maor is, nie zo bar lollug schaat ik zo. Wullie blinke noeng eenmaol goed uut as ut gaot om ut waor maoke vaant ge- zeigde „de beste stuurluu staon an de wal". Waant aster iets is wa goed paast op ut sportveld is ut da gezeigde. Ajje kaan glove waat de minse laangs de kaant van het spul zeige, dan kejje mit die luu elleftaale maoke die nie te verslaon binne en ister geen scheids rechter die der waat vaan weet, waant hie doet ut nooijt goed as hullie faave- riete klup ant verlieze is. As hullie winne zeige zulle datter geen beter is en dattie riep is veur ut betaolde voet- baal. Noeng gaot unt bie ongs int darrep gloof ik nogaal rustug toe mit da gedoe, al binne der ok nog wel minse die haos nie kenne slaope as hullie klup nie hep gewonne. Der binne veur de voetbaalers heule boeke mit regels waor hullie zich in ut veld an motte houwe, en as ikke ut veur zeige haad, daan maokte ik veur de minse die naor da spul staon te kie ke ok een boek mit veurschrifte, waor zullie zich, zo gauw as ze op ut veld komme an motte houwe. As zullie zich der nie an houwe, daan motte zullie van ut veld of, hie omda zullie daan nooijt meer magge kieke, maor om effe gelegehied te hebbe om over hullie foute nao te denke. Daormeej veurkomme wullie dat de klubs deur hullie gedraag de duupe worre, waant ut zaal nie de eerste keer weze da de toeschouwers de reeje bin ne vaan un heule kwak naorughied. En das heul vaok te danke an een paor heethoofde die zich nie fetsoenluk ge- draoge. As die minse zich een bietje goed Ier® gedraoge, daan wordt ut ok veur de minse die allenug maor veur ut voet baale komme, geen raamp om naos die seporters te motte staon. De junioren van S.E.C. hebben zaterdag het onder niet bepaald gunstige weers omstandigheden gespeelde eigen Piet Sehrijverstoernooi gewonnen. S.E.C. be haalde zeven punten uit vier wedstrij den en eindigde daarmede met drie punten voorsprong op drie andere clubs onbedreigd als eerste. Aan dit toernooi namen juniorenelftal len deel van Allen Weerbaar (Bussum), K.V.V.A. (Amersfoort), Baarn, Amsvor- de (Amersfoort) en S.E.C. De organiserende vereniging begon het toernooi met een magere 1-0 overwin ning op Baarn. Ook de tweede wed strijd, tegen Allen Weerbaar, leverde een overwinning voor de Soestenaren op: 1-2. Alleen tegen het Amersfoortse Amsvorde kwamen de Soestenaren niet tot scoren. Aangezien de tegenpartij daarin echter evenmin slaagde, bleef S.E.C. ongeslagen. De laatste wedstrijd tegen K.V.V.A. tenslotte eindigde in een 3-1 zege voor S.E.C.. dat daarmede on geslagen was gebleven en op dat mo ment, al zeker was van de eindoverwin ning, al moesten er nog twee wedstrij den worden gespeeld. De twee Amersfoortse clubs en Baarn finishten alle met vier punten, K.V.V.A. door twee overwinningen van 1-0 op Amsvorde en Allen Weerbaar, Baarn door een overwinning (van 1-0 op K.V.V.A.) en twee gelijke spelen (tegen Amsvorde en Allen Weerbaar en Ams vorde door eveneens twee gelijke spelen (tegen S.E.C. en Baarn) en een 1-0 over winning op Allen Weerbaar. Allen Weer baar kwam niet verder dan een gelijk spel (tegen Baarn en moest daarom met een laatste plaats genoegen nemen. Strafschoppen moesten toen de beslis sing brengen omtrent de bezetting van de tweede, derde en vierde plaats. Ams vorde toonde zich het meest trefzeker, gevolgd door stadgenoot K.V.V.A. Baarn moest tenslotte met de vierde plaats genoegen nemen. De uitslagen van dit toernooi waren: S.E.C.-Paarn 1-0, Amsvorde-K.V.V.A. 0-1, Allen Weerbaar-S.E.C. 1-2, Baarn- Amsvorde 2-2, K.V.V.A.-Allen Weerbaar 1-0, S.E.C.-Amsvorde 0-0, Baarn-Allen Weerbaar 1-1, K.V.V.A.-S.E.C. 1-3, Ams- vorde-Allen Weerbaar 1-0 en K.V.V.A.- Baarn 0-1. Door deze resultaten en na het nemen van strafschoppen werd de einduitslag van dit junioren A-toernooi: 1. S.E.C., 7 pnt.; 2. Amsvorde, 4 pnt.; 3. K.V.V.A.' 4 pnt.; 4. Baarn, 4 pnt; 5. Allen Weer baar 1 punt

Soester Courant | 1968 | | pagina 3