K.G. SUPERSLAGERIJ ifisEn or surimi du 99 MgSMS UU 3981111298 administratieve KRACHTMETING V.S.-U.S.S.R. SEINEN UIT HET HEELAL H0NDEWACHT SOCIALE VERZEKERING S0ESTERBERG ARIE VEEN KOUWELIJKE KRACHT umF vormers kernmakersUerswerk afbramers slijpers Amerikanen wonnen tot nu toe het meeste ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Op de signalen der ..pulsars" kan men de klok gelijk zetten Leerzaam K.N.V.B.-kamp voor Hees-jeugd Paleis Soestdijktocht met 800 deelnemers En persoonlijke verantwoordelijkheid Raadsfractie P.v.d.A. stelt vragen Voetbal K.V.0. heeft nieuw bestuur Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Eiermarkt machinale weverijen ARIE VEEN n.v. HIER: -SFODR-UTRECHT medewerkers voor intern transport Van Weedestraat 7B, Soest EXTRA VERRASSING DEZE WEEK Biefstuk, 200 gr. 198 Karbonade, 500 gr. 278 Riblappen, 500 gr. 318 Rollade, varkens, Mag. Lappen, 500 gram vanaf 358 500 gr. 338 Rollade, runder, Lever, runder. 500 gram vanaf298 500 gram Lever, varkens, 590 gram 99 125 Varkenslapjes, doorr., 500 gram 158, kilo 29? Tartaar, Slavinken, Gebakt, kilo 298 Hamburgers, Saucijzen, kilo 298 NU 2 STUKS99 Nieuw Boferconcentraat, bij ons per pak 79 Margarine, 4 pak 99 Roomboter, bij vlees159 Haantjes, kilo 269 Appelsap, 2 fles 100 Koffie, pak 250 gr, 139 Abrikozen, blik 69 Rookvlees, 100 gr. 79 Rosbief, rollade, 100 gram 99 Ham, Pekelvlees, 150 gram 89 Rolspek, Snijworst, 150 gram 79 Pork, 200 gram 59 Leverworst, stuk 250 gram 79 Gek. Worst, 250 gr. 89 DINSDAG 20 AUGUSTUS 1968 9e twee grote wereldmachten in vrijwel alle opzichten, de Verenigde Staten en de U.S.S.R., zullen ook tijdens de olympische spelen in Mexico wel weer het groot ste aantal medailles weghalen. De atletiek, moeder aller sporten, zal weer een grote strijd te zien geven tussen vooral de Amerikanen en Russen, want juist de atletiek en op de tweede plaats het zwemmen, is het centrale punt van de vier jaarlijkse krachtmeting. Zowel de Russen als de Amerikanen hebben enige grote troeven, zowel bij de dames als de heren. Overigens zouden de Amerikanen niet zo succesrijk zijn in de atletiek als natie als zij de geweldige neger-hardlopers voor de korte- en midden-afstanden niet hadden. schoots boven de 2.20 meter te moeten springen. Tegenover deze Russen staan de Ame rikaanse kanshebbers John Thomas, in Rome derde met 2.14 meter en in To kio tweede met 2.18 meter, en John Rambo, die in Tokio derde was met 2.16 meter. Beide hebben al boven de 2.20 meter gesprongen. Toch zijn de Zweden Nielsson en Dalgren en de Fransman Madjoebeau. die twee jaar geleden Europees kampioen werd, man netjesputters waar terdege rekening mee moet worden gehouden, omdat zij ze ker in staat zijn 2.15 k 2.20 meter te springen. Nieuw wereldrecord Nadat Jesse Owens in Berlijn in 1936 voor het eerst verder dan 8 meter sprong (8.06 meter) heeft het lang ge duurd alvorens het regelmaat werd, dat bij de olympische spelen boven de 8 me ter moest worden gesprongen om in de prijzen te vallen. Het olympische re cord werd in 1960 gevestigd door de Amerikaan Ralph Boston met 8.12 meter, maar Boston is zo jong niet meer, even als de Russische troef Igor Ter-Ówane- sjan (30), die al enkele jaren sukkelt met een blessure aan zijn linker hiel, maar desalniettemin dit jaar al 8.16 meter heeft gehaald en mede-wereldrecordhou der is. Boston kwam kort geleden nog iets verder namelijk 8.18 meter. De tweede Amerikaanse troef is de jonge (19-jarige) Bob Bimon, die vorig jaar opeens naar voren kwam en nu regelmatig verder dan 8.10 springt. De omstandigheden in Mexico in aanmer king genomen acht Ter-Owanesjan (der de in Rome en Tokio) de mogelijkheid groot, dat daar in oktober een nieuw wereldrecord zal worden gevestigd, hoe wel de enerverende sfeer van de spelen dat op dit nummer nog vrijwel nooit mogelijk heeft gemaakt. In elk geval zullen prestaties van 8.20 k 8.25 meter zeker nodig zijn. De Engelse olympische kampioen Lvnn Davis loopt echter ook met grootse plan- Sinds 1952 bij de spelen in Helsinki doen de Russen weer .mee en we heb ben eens opgeteld hoe de verhouding tussen de Amerikanen en Russen wat betreft de behaalde medailles is. Bij de heren blijken de Amerikanen een enor me superioriteit te hebben: 50 gouden, 32 zilveren en 19 bronzen medailles, te genover de afgevaardigden van de Sow- jet-Unie 10 gouden, 14 zilveren en 17 bronzen. Bij de dames ligt de verhouding anders om, vooral omdat daar de Russinnen op de technische nummers een grote over macht hebben, die door de Amerikanen op de loopnummers niet voldoende wordt gecompenseerd. Hier behaalden de Sowjets sinds 1952 13 gouden, 8 zil veren en 14 bronzen plakken en de Amerikaansen 7 gouden, 3 zilveren en 2 bronzen. Er zullen in Mexico geweldige presta ties moeten worden geleverd om in de prijzen te vallen. Enkele van de onder delen van het atletiekprogramma waar op de prestaties de laatste jaren met sprongen vooruit gaan, zijn het hoog- en verspringen, het kogelslingeren, het dis cuswerpen, kogelstoten, polsstokhoog springen, de marathon, 400 meter hor den, de 10.000 meter en de 100 meter. Het hoogspringen Het hoogspringen wordt een felle strijd tussen de Amerikanen en de Russen. De Russische kampioen Valeri Skwortsow verwacht, dat voor de prijzen zal moe ten worden gesprongen over een hoogte van 2.20 k 2.25 meter, dus ongeveer zo hoog als de bovenlat van een voetbal- doel. Voor de Russen is het een handicap, dat hun fenomeen Valeri Brummel vorig jaar een ernstig verkeersongeluk over kwam, waardoor hij wellicht nooit meer aan wedstrijdsport zal kunnen doen. Deze winnaar van het zilver in Rome (2.15 meter) en goud in Tokio (2.18 me ter) wist door zijn enorme wilskracht haast altijd de Amerikaanse matadors te verslaan. De Russische favorieten zijn nu Skwortsow en Walentin Gawrillow, die tot nu toe als beste prestaties 2.19 en 2.17 achter hun naam hebben staan. Zij bereiden zich er op voor nu ruim- ls er zeiier een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier nen rond en hij mikt zelfs nog wat ver der dan de Rus, namelijk omstreeks de 8.30 meter. En dan te bedenken, dat Davis voor zijn goud in Tokio genoeg had aan 8.07 meter. Kogelslingeren Een veel minder populair atletieknum- mer is het kogelslingeren. Het zijn geen rank gebouwde, snel lopende en van zeer sterk ontwikkelde beenspieren voorziene mannen, die dit krachtnum mer beoefenen. Het komt dan ook vrij vaak voor dat kogelslingeraars of kogel stoters goede gewichtheffers zijn, zoals onze landgenoot Piet v. d. Kruk, die als gewichtheffers de olympische limiet ruim heeft gehaald en nu ook nog pro beert als kogelstoter naar de spelen te mogen. Bij het kogelslingeren staat de atleet in een cirkel van 2,5 meter mid dellijn en zwaait hij de 7.257 kg zware kogel enkele keren boven zijn hoofd alvorens hij hem zover mogelijk weg slingert. Het gaat hierbij om kracht en snelheid. In Tokio leverde de Rus Romuald Klim met 69,74 meter de beste prestatie, maar in Mexico krijgt hij ongetwijfeld zware concurrentie van de 23-jarige Duitser Uwe Beyer, die in Tokio brons won en intussen veel sterker is geworden. Klim is misschien wel de beste, maar niet de sterkste Rus, die in Mexico met de ko gel gaat spélen. Wolodja Triboenski en Anatoli Tsjoeplakow presteren bij de training in het gewichtheffen beduidend meer, maar op het atletiekveld is hij hen de baas. Klim meent, dat prestaties zullen moeten worden geleverd, die om streeks de wereldrecordprestaties liggen, hetgeen inhoudt, dat zo'n 73 k 74 meter zal moeten worden geworpen. Klim wil trachten de grens van 75 me ter te bereiken. Hij acht de Duitser Beyer zijn grootste concurrent, die dit jaar al over de 72 meter heeft geslin gerd. Minder angst heeft hij voor de Hongaar Gyula Zsivotsky, die zowel in Rome als Tokio de zilveren medaille won. maar die hij tot nu toe altijd heeft verslagen. En dan natuurlijk de Ameri kanen, die ook enkele mannetjesputters voor het kogelslingeren klaar hebben staan, maar niet tot de hoogste wereld top op dit nummer schijnen te kunnen reiken. We hebben nu de meningen van drie favoriete Russen gelezen. Nu maar af wachten wat zij ervan terecht brengen in oktober. Dat het hun niet mee zal vallen om te bereiken waarvan zij dro men, is zeker en dat vooral de Ameri kanen flink van leer zullen trekken in het voor hen zo nabij gelegen Mexico, waar zij ongetwijfeld door veel land genoten zullen worden aangemoedigd, mag als vaststaand worden aangenomen. Bruingebrand en vermoeid keerden za terdagmiddag tijdens het Insingertoer- nooi de Hees-junioren terug van het K.N.V.B.-kamp in Hoek van Holland. Beladen met prijzen en ervaringen, op gedaan tijdens een onvergetelijke week, kunnen de roodwitten een jaar lang te ren op de herinnering, tot volgend jaar een wellicht grotere afvaardiging aan het kamp zal deelnemen. Bij alle onderdelen van sport, die wer den gehouden, viel Hees in de prijzen. Alleen het voetballen leverde niets op. Zo won Ronald Hakkenberg met de snelste tijd de eerste prijs bij een oriën- tatietocht, H. Gaarland een eerste prijs bij het bingo, terwijl de volleyballers twee zilveren plakken in de bagage hadden. Bij de voetbaltest, die tamelijk lastig was, slaagden drie deelnemers voor het diploma, dat bij het behalen van 1100 punten wordt uitgereikt. Gijs Brons behaalde 1355 punten, R. van Es 1235 punten en R. Hakkenberg kwam met 1115 punten juist met de hakken over de sloot. Het slechte weer van de afgelopen za terdag heeft niet meer dan 800 mensen ertoe kunnen bewegen om deel te ne men aan de elfde Paleis Soestdijktocht van Olympia. Op de zes, twaalf, achttien en vijfen twintig kilometer traden in totaal 31 groepen aan, die om diverse bekers streden, terwijl een groot aantal indi viduele wandelaars probeerden, de me daille met de afbeelding van kasteel Drakensteijn te krijgen als beloning voor de volbrachte prestatie. De leeftijd van de deelnemers varieerde van vijf tot zeventig jaar. Slechts twee deelnemers haalden de finish niet. Voor het Roode Kruis was maar een kleine taak weggelegd, want blaren kwamen bijr.a niet voor. Bij de telling van de jurylijsten bleek, dat er ondanks het buiten mededinging meelopen van Olympia toch een Soester succes genoteerd kon worden. De De Savornin Lohmanschool, die met drie groepen en in totaal 64 leerlingen van start was gegaan, behaalde tussen de vele wandelverenigingen namelijk een 2e prijs op de twaalf kilometer. Bij de binnenkomst werden de vaak druipnatte wandelaars verwelkomd door de drumband van Olympia, die overi gens ook al moeite had met het vochtige weer. De prijswinnaars op de verschillende af standen zijn geworden: 6 km 1. H.S.C. Hierden, 137 pnt. 2. C. J. V.W. Wadenoyen, 136 pnt. 3. Turn- lust, Den Helder 134 pnt. 12 km 1. Deos Veenendaaal, 287 pnt. 2. De Savornin Lohmanschool Soest, 286 pnt. 3. De Vrije Wandelaars, Rotterdam, 278 pnt. 4. De Vrolijke Zwervers Rot terdam, 277 pnt. 5. De Rijnkanters, Eist, 276 pnt. 18 km 1. C.J.V.W. Wadenoyen. 664 pnt. 2. Hollandia, Veenendaal, 649 pnt. 3. Steedi Voorwaarts, Den Haag, 637 pnt. Weinig gedachten zijn zo boeiend als die aan bewoonde werelden elders in het heelal; werelden waarop men zich dan vergevorderde civilisaties kan voorstel len, die op hun beurt natuurlijk ook de sterrekunde beoefenen en misschien wel pogingen doen, ons te laten weten dat zij bestaan. Men kan er eindeloos over speculeren. De kans, dat er elders (hetzij binnen ons Melkwegstelsel met 'zijn honderd mil jard zonnen, hetzij in de miljoenen ver gelijkbare sterrenstelsels daarbuiten) óók Intelligente wezens leven, is redelijk groot. Iedere astronoom weet dat. Maar of het ooit zal komen tot „contact" (zelfs maar draadloos) met zulke andere wezens, is een andere kwestie. Zelfs een radiosignaal doet er altijd nog tien jaar over om een afstand van tien lichtjaren te overbruggen en de overgrote meerderheid var de sterren (met hun eventuele planeten) is zo ver van ons verwijderd, dat een mensenleven te kort zou zijn om op één vraag één antwoord te verwachten. Vreemd tijdsein Toch duiken er van tijd tot tijd berich ten op over „radio-signalen uit de ruim te" een terminologie waarbij de leek al gauw denkt aan de mogelijkheid dat „ze" ergens naar ons zitten te seinen. Dat gevoel wordt nog sterker wanneer we horen dat er uit de ruimte signalen op ons af komen met een volkomen re gelmatige tussenpoos, namelijk van (on geveer) 1,3 seconde. Die periode blijft zo aan zichzelf gelijk, dat je er de klok op gelijk zou kunnen zetten; met andere woorden; je zou die geheimzinnige he mellichamen waar deze seinen vandaan komen, kunnen gebruiken als tijdsein- zenders. Men noemt ze „pulsars". Maar waar zit nu de oorsprong van de radio-pulsen die ze uitzenden en waaraan ze hun doop naam te danken hebben Moeten we echt denken aan intelligente wezens die een onvoorstelbaar-grote hoeveelheid ra dio-energie de ruimte in sturen in de hoop, ergens vandaan een antwoord te krijgen Natuurlijk Men mag daar natuurlijk als weten schapsman niet a priori van uitgaan. Eerst moet men eens kijken of er mis schien ook een natuurlijke oorzaak te vinden is, die het verschijnsel zou kun nen verklaren zonder dat we een be roep behoeven te doen op al of niet op ons lijkende levende schepselen. Welnu, een zo korte pulsatieperiode kan en dat klinkt misschien teleurstellend voor de romantici onder ons inder daad een natuurlijke oorzaak hebben. Zij is te verklaren als we aannemen dat er in het heelal sterren voorkomen van een zo ongelooflijk grote dichtheid (met an dere woorden: met een zo hoog soortelijk gewicht), dat ze tientallen miljarden ke ren zo zwaar zijn als water. De materie waaruit zo'n ster bestaat is dan zo dicht opeengeplakt dat er van af zonderlijke protonen en elektronen (in de atomen waaruit die materie is opge bouwd) geen sprake meer is. En dus ook niet van afzonderlijke elektrische ladin gen (positief in het geval van protonen, negatief in het geval der elektronen) zo als in een normaal atoom. Materieklonten We hebben dan te doen met een klont materie die in hoofdzaak uit ongeladen deeltjes bestaat, neutronen. Een ster die uit zulke materie is opgebouwd wordt dan ook aangeduid als een neutronen ster. Nu is het merkwaardige, dat er over het bestaan van zulke neutronensterren al lang werd gepraat. De energie-uitbar stingen die zich voordoen bij bepaalde processen in supernovae hebben namelijk zo'n omvang dat zij niet te verklaren zijn in termen van gewone kern-energie. Op papier kwam men dus tot de con clusie dat er zoiets als neutronensterren moesten bestaan. En de mensen? Waarnemingen van professor Martin Ry- le (Cambridge) wijzen erop, dat die ge heimzinnige radiopulsen inderdaad kun nen worden uitgezonden door zulk soort sterren. Waarmee we intussen nog steeds niet (al weer nietonomstotelijk zeker weten dat er pak weg wel honderdduizend of meer planeten kunnen bestaan met „mensen", althans intelligente wezens er op. (De mens-gedaante die we op aarde aantreffen, behoeven ze natuurlijk niet te hebben; hun gedaante zal worden be paald door de natuurkundige omstandig heden die op het betrokken hemel lichaam heersen). Dat die andere bewoonde werelden er zijn, is heel waarschijnlijk. Maar of we er ooit iets van zullen merken is een tweede. De signalen van de „pulsars" bewijzen op dit punt helaas niets. het preludium te vinden voor bijna de gehele sociale verzekering. De uitvoe ring van de werkloosheidswet geschiedt nl. door 25 bedrijfsverenigingen (met verplicht lidmaatschap) en 1 algemene bedrijfsvereniging als rechtsorgaan, wel ke alle een paritair bestuur hebben. De Organisatiewet Sociale Verzekering kwam tot stand, waardoor de weg werd geëffend voor een eveneens bedrijfstaks- gewijze uitvoering door bedrijfsvereni gingen (met verplicht lidmaatschap) van andere sociale verzekeringswetten (b.v. de Ziektewet). Voorts mag niet onvermeld blijven de zgn. Coördinatiewet Sociale Verzekering, waarin het begrip „loon" e.d. voor de sociale verzekering en de loonbelasting identiek is gemaakt. Op 1 januari 1957 trad de Algemene Ouderdomswet in werking, die alle rijks- ingezetenen (en daarmee gelijk gestel den) van 65 jaar en ouder een zgn. bodem pensioen deelachtig deed worden. Te ver? De invoering van deze wet betekende een wijziging van het systeem onzer sociale verzekering. Had men voorheen slechts aan de arbeidersverzekering gedacht, thans deed de volksverzekering (geldend voor allen) zijn intrede. Ook de daarna volgende wetten (Algemene "Weduwen- en Wezenwet, de Algemene Kinderbij slagwet enz.) behelzen een volksverzeke ring. Met het reeds bestaande pakket sociale verzekeringswetten heeft onze so ciale verzekering een zeer hoge vlucht genomen. Volgens sommigen zijn wij druk bezig de grenzen van onze sociale verzekering te overschrijden. Volgens hen wordt het doel van onze regelingen hoe langer hoe minder: uitbanning van sociale misstan den, maar volledige regeling, die lang zaam maar zeker iets krijgt van „zeker heid van de wieg tot het graf", een vol gens deze zegslieden gevaarlijke illusie. Deze grensoverschrijding achten deze personen uiterst gevaarlijk en wel om de volgende redenen de verantwoorde lijkheid van de individuen voor hun da den wordt ondermijnd, het particulier initiatief wordt uitgedoofd. En zal dit niet betekenen de ontwikkeling van het individu tot massamens, zonder eigen overtuiging en eigen ideeën En impli ceert dit niet het einde der gezonde de mocratie Verantwoordelijkheid Laten wij deze vragen eens nader onder de loupe nemen. In vele geschriften over de relatie so ciale zekerheid-persoonlijke verantwoor delijkheid kan men lezen, dat ieder mens de plicht heeft om door eigen ac tiviteit te zorgen voor het onderhoud van zichzelf en van degenen voor wie hij te zorgen heeft. Dit is zo de gebruikelijke manier om het probleem van de persoonlijke ver antwoordelijkheid in één slag te pone ren. Doch allen, die plegen te goochelen met de woorden „persoonlijke verantwoorde lijkheid" gaan zonder blikken of blozen voorbij aan de werkelijke betekenis van het woord „verantwoordelijkheid", waar van het kernwoord „antwoord" is. Ver antwoordelijkheid is gebonden aan een antwoord en een antwoord moet wor den voorafgegaan door een vraag. Zie hier in enkele woorden de kern van de kwestie. Wij worden geboren en in de wereld geplaatsten dan, op een ogenblik, worden wM plotseling door iemand of iets voor een vraag gesteld, waarop wij moeten antwoorden. Dan wordt in ons onze verantwoordelijkheid geboren; van dan af zijn wij voor ons leven en voor onze daden verantwoordelijk en is ons leven eigenlijk niets anders meer dan e^n „luisteren" naar wat van ons „ge vraagd" wordt, en „antwoord" geven, d.w.z. betalen met onze verantwoorde lijkheid. Vlees Dit zou met vele voorbeelden te illus treren zijn. Bepalen wij ons echter tot het volgende. Een extreem onmaatschap pelijk gezin is de „vlees geworden" on verantwoordelijkheid ten opzichte van de samenleving, omdat het de samen leving - als vraag - niet verstaat of niet bij machte is er een antwoord op te geven. In tegenstelling hiermede staat de mens. die wel luisterend door het leven gaat en hoort wat hem gevraagd wordt. Wanneer wij goed luisteren, horen wij de vraag naar het lot van onze even mens, met wie wij samenleven. Natuur lijk kunt U deze vraag ontwijken, doch dat is laf! Neen, treedt U deze vraag toch vooral tegemoet en beantwoordt U haar met de bevestiging dat dit lot U aangaat en betaalt U dan met uw verantwoorde lijkheid. Ondermijnt de groeiende sociale zeker heid nu onze verantwoordelijkheid voor evenmens en maatschappij, of is zij in staat de mens deze verantwoordelijkheid beter te doen gevoelen? In steeds meer gemeenten komen ver ordeningen, dat honden aan de lijn moeten worden uitgelaten en alleen nog maar op bepaalde plekjes los mogen lopen, zij het onder direct toezicht. Dat is een verstandige maatregel, want al veel loslopende honden hebben ver keersongelukken veroorzaakt, door on verwachts een weg over te steken. Bo vendien woelen dgl. honden soms ander mans tuinen om, of verontreinigen zij andermans huis en erf. Verstandig is de maatregel, dat elke hond aan zijn hals band een label of metalen plaatje met zijn huisadres moet dragen. Dat maakt het gemakkelijker de verantwoordelijke eigenaar op te sporen als een hond toch iets verkeerds doet. Natuurlijk moet er ruimte blijven om de honden even vrijuit te kunnen laten hollen. Dat hebben zij nodig voor hun groei en gezondheid. Daarom moeten de verordeningen ook plaatsen aangeven, waaar honden vrij mogen rondlopen. Ver van de drukke rijwegen. Reeds tijdens de tweede wereldoorlog ga ven de zich wijzigende sociale inzichten en economische omstandigheden minister Van den Tempel alle aanleiding tot het in het leven roepen van de zgn. Lon- dense commissie-Van Rhijn, welke com missie, zo goed en zo kwaad als het on der de toenmalige omstandigheden mo gelijk was, onze regering van advies moest dienen over de vraag wat er na de oorlog aan onze sociale verzekerings wetgeving diende te worden veranderd. Het rapport dezer commissie, „Sociale Zekerheid" genaamd, is uitgangspunt ge weest voor het werk der na de bevrij ding ingestelde zgn. tweede commissie- Van Rhijn, bestaande uit vertegenwoor digers van de Stichting van de Arbeid en het ministerie van Sociale Zaken. Het rapport van die commissie over de re organisatie onzer sociale verzekering is in maart 1948 verschenen. Dit rapport bepleit uitbreiding en unifi catie van onze sociale verzekering, met name voor wat betreft de kring der ver zekerden, de omvang der voorzieningen, de uitvoering der verzekering en het op brengen der middelen. En dit rapport is voorwaar geen dood ding geworden Langzaam maar zeker werd begonnen met de verwezenlijking van hetgeen daarin wordt geadviseerd De basis De werkloosheidswet kwam tot stand. Daarin is voor wat de uitvoering betreft, G De raadsfractie van de Partij van de Arbeid heeft bij brief van 14 augustus j.1. de volgende vragen gesteld aan de voorzitter van de raad dezer gemeente met betrekking tot de buitenlandse ar beiders in de voormalige bioscoop aan de Burg. Grothestraat. 1. Hoeveel buitenlandse arbeiders, ge huisvest in dit pension, zijn werk zaam bij in Soest gevestigde bedrij ven 2. Zal er voor gezorgd worden, dat na ontruiming van dit pension aan deze buitenlandse arbeiders behoorlijke huisvesting wordt aangeboden 3. Hoeveel buitenlandse arbeiders, ge huisvest in dit pension, zijn werk zaam bij buiten Soest gevestigde be drijven 4. Hoe en op welke wijze zullen deze arbeiders na de ontruiming worden gehuisvest 5. Kunt u ons nadere inlichtingen ge ven over het aantal pensions in Soest, waar buitenlandse arbeiders zijn ge huisvest en of deze huisvesting aan de gestelde eisen voldoet 6. Worden deze pensions ook regelmatig gecontroleerd B. en W. zeggen, dat het niet goed mo gelijk is deze vragen reeds thans te be antwoorden. Zij zullen hun antwoord echter zo spoedig mogelijk doen toeko men, zodat in de op 18 september a.s. te houden raadsvergadering tot behan deling kan worden overgegaan. Het eerste elftal van de v.v. Soesterberg is voor de competitie 1968-1969 inge deeld in de eerste klasse A met Amersfoortse Boys, B.D.C. (Soest), E.M.M. (Hilversum), Hoogland, Kam pong, Midlandia en Minerva (Utrecht), Roda '46 (Hamersveld), Scherperizeel en Veense Boys (Nijkerkerveen). Het zaterdagelftal speelt in de derde klasse B met Beverweerdse Boys, Bun- nik, C.D.N., D.E.V., Dolderse Boys, D.V.S.A., Langbroek, N.S.V.S. en Stroe. Woensdag 21 augustus wordt de jaar vergadering gehouden en zondag 25 augustus het vliegtuig toernooi. Tijdens de algemene ledenvergadering van de plaatselijke korfbalvereniging „Oranje" werd de heer'C. Verheus tot nieuwe voorzitter gekozen. Het bestuur bestaat voorts uit de heer A. G. Schep, secretaris; mej. E. Kaspers, penning- meesteresse; J van Esseveld, J H. van der Bij, J. W. Lenten en mej. W. T. Molenaar. De verhoging van de contributie vormde nog een belangrijk besluit van deze vergadering. Een bij uitstek kundige trainer werd gevonden in de heer Worst uit Utrecht, die elke donderdagavond de senioren en junioren zal trainen. Behalve de heer Worst werd ook me vrouw Roozenboom met de training be last. In de competitie komt K.V.O. uit met een seniore ntwaal ftal, een junioren- twaalftal, drie aspirantenploegen en twee pupillenachttallen. Leiders en leidsters van de diverse teams van J. van Esseveld, A. A. Torn, tevens terreinconsul, J. van der Bij, H. de Groot, die ook de vervoers- aangelegenheden verzorgt; de heer efl mevrouw Rohof. De terreincommissie bestaat uit de he ren Van Dillen, tevens kantine be heerder, Van Vliet, Timmerman, Schep en mej. Molenaar. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van 13,50 tot 14.50. Middenprijs j 14,20. Prijs per kg j 2,25. TAPIJTFABRIEKEN TE HILVERSUM EN SOEST Sollicitaties ontvangen wij gaarne aan ons adres Herenstraat 38 - Hilversum - Telefoon 02150-12156. IN DE VOORHOEDE VAN DE TECHNISCHE VOORUITGANG vraagt voor de Gieterij 23.000 medewerkers. Nederlands ■grootste fabrikant en exporteur van zware kapitaal goederen zowel voor enkel- als deel uitmakend van VMF/Stork- Werkspoor Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door een medewerker van onze af deling Personeelszaken op donderdagavond 22 augustus van 7-8 uur op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Soest, Steenhofstraat 5. Bij elke 5 gulden vleesaankoop, 1 literblik nieuwe oogst Deze prijs is gehalveerd omdat er enkele gescheurde kersen bij zijn. Ook deze week 500 gram magere 1

Soester Courant | 1968 | | pagina 7