VESPA ClAO V.V.Z. zet duizend gulden op begroting voor viering 20- jarig bestaan De Witte Pompen Het meisjes-adspiranten-team van „De DuinldkkersM dat vorige week kampioen van ïiaar afdeling werd Ontwikkelingen in Tsjechoslowakije kost (voorlopig) drie Soester baskethalsters reis naar Pilzen Voetbalclub schaft reserve-keepers af I.D. VAN VUGT B.D.C. nog steeds ongeslagen Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" „The Red Stars" H.V.C. behoudt na 5-2 zege op S.E.C. vrijwel zeker nederlaagbeker Dit weekeinde twee S.E.C.-toernooien Voor modsrn DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Olympia wordt door de wol gehaald Hees op tournee Aanvang van het hoekev-seizoen '68-*69 De Meteoren Openbare Leeszaal en Bibliotheek VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 De voetbalvereniging Vrienden Van Zonnegloren gaat volgend jaar het twin tig jarig bestaan vieren. In verband met dit tweede lustrum is voor 'n feestavond en een receptie een bedrag van 1000, op de begroting geplaatst. Deze finan ciële belasting van de clubkas heeft tot gevolg, dat voor het komende jaar een tekort wordt geraamd, in tegenstelling tot het afgelopen seizoen, dat met een prettig overschot werd afgesloten. Al thans voor zover het de boeken van de penningmeester, de heer A. J. ten Cate betrof. De bouwcommissie heeft wel degelijk financiële zorgen vanwege de bouw van het clubhuis. Toen namelijk de gemeente verleden jaar aanbood, een kleedlokaal voor V.V.Z. te zullen bou wen (omdat de tot dan toe in gebruik zijnde accommodatie niet aan de eisen voldeed, besloot de vereniging zelf een clubgebouw erbij te zetten. Een en an der belastte de vereniging echter zeer zwaar. Er moet nog een behoorlijke schuld worden betaald. Men is voorne mens om opnieuw obligaties te gaan uit geven tot een bedrag van vijfduizend gulden. Ook op andere manieren, on der meer door de verkoop van glazen, probeert men aan geld te komen. In twee tot drie maanden wil men voor goed uit de zorgen zijn. Overigens moet er om en aan het club gebouw zelf ook nog het een en ander aan afwerking gebeuren, waarvoor in de eerste plaats de hulp van de leden zelf is in geroepen. Ter beveiliging van de ruiten zal onder meer de ballenvan- ger verhoogd moeten worden. Niettemin heeft men hoge verwachtingen van het clubgebouw, dat zichzelf moet kunnen bedruipen. Maandag werd echter al een eerste (club)winst geboekt, want voor het eerst behoefde de jaarvergadering niet meer in een zaal te worden ge houden, maar kon men onder eigen dak terecht. In het vervolg zullen de spelers voor uitwedstrijden ook van het club huis vertrekken en hopelijk na afloop hier ook weer samenkomen. V.V.Z. heeft, zo constateerde secretaris v. d. Broek in zijn jaarverslag, een woelig seizoen achter de rug. Verleden jaar bleek de mening van de voorzit ter, de heer De Ruyter niet meer over een te komen met die van de overige bestuursleden. Het gevolg was, dat hij zijn funktie een jaar eerder dan hij aanvankelijk van plan was, beschik- Puma - Adidas - Quick VOETBALSCHOENEN Sport- en Campingshop „City3* De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, teL 2490. Ook tegen V.V.Z.A. bleven woensdag avond de beide topelftallen van BD.C. ongeslagen door resp. met 3-1 en 4-0 te winnen. Het eerste elftal was voor de rust aan merkelijk sterker en reeds na 10 minu ten resulteerde dit in een 1-0 voor sprong door M. v. d. Lugt en nog voor de rust wist B.D.C. dit op te voeren tot 3-0 door L. Demmers en P. Dorrestein. Deze voorsprong had nog groter kunnen zijn, als de B.D.C. aanval beter van de geboden kansen gebruik had gemaakt, hoewel gezegd dient te worden, dat paal en lat V.V.Z.A. enige malen te hulp kwamen. Na rust speelde BD.C. te laks en aangezien V.V.Z.A. bleef doorvechten en sterker werd, kwam zij op 3-1 te staan. De wedstrijd speelde zich nadien hoofdzakelijk op het middenveld af, mede door het feit, dat het in de B.D.C.- ploeg aanmerkelijk minder goed klopte als voor de rust. Hoewel V.V.Z.A. sterker werd, bleef de stand ongewijzigd en eindigde de wed strijd in een 3-1 overwinning voor B.D.C. I. Het tweede elftal wist een ruime over winning (4-0 te behalen op V.V.Z.A. II. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, die in de beginperiode gelijk opging. De B.D.C. aanval was echter gevaarlijker, wat resulteerde in een 2-0 voorsprong, beide doelpunten gescoord door B. Roest. B.D.C. nam langzaam het initiatief in handen, doch goed keeperswerk stond een grotere voorsprong in de weg. Na de rust 'n meer aanvallend V.V.Z.A. doch doelpunten kwamen er niet uit, zelfs niet uit een aan V.V.Z.A. toege kende strafschop wegens hands, die keurig door Van Thienen werd gestopt BD.C. werkte zich weer los en toen D. Dorrestein gevloerd werd, zette Bas Bakker de strafschop in een doelpunt om. Dezelfde speler maakte er uit een voorzet van Wigtman met een kopbal 4-0 van. Met deze stand kwam ook het einde. Zondag a.s. wordt 't nederlaag toernooi voortgezet met wedstrijden te gen Argonaut uit Amsterdam. Hoewel 4 senioren elftallen van beide vereni gingen tegen elkaar spelen, tellen voor het nederlaagtoernooi, de beide wedstrij den van het eerste en tweede elftal. Het programma luidt: 2 uur B.D.C. I-Argonaut I. 12 uur B.D.C. II-Argonaut II. 2 uur B.D.C. III-Argonaut III. 12.00 uur B.D.C. IV-Argonaut IV. De opstellingen luiden als volgt. B.D.C. I: Smink, Koolloos, Stalenhoef, J. Brouwer, Van Fulpen, Egbers, J. Beyer, M v. d. Lugt, L. Demmers, P Dorrestein en J. Dorrestein. B.D.C II: Van Thienen, Schimmel, F. Bunnik, P. Hilhorst, W. Hilhorst, B. Bakker, J. Paauw, Wigtman, J v. d. Lugt, B Roest, D. Dorrestein. Reserve M. v Dijk. BD.C. III: P. Werkhoven, A v d. Hen gel, A. Brouwer, Visser, W. Jansen, A. Roest, Jos Hagen, H Hagen, M. v. Asch T. Bunnik, reserve W. Rademaker. B.D.C. IV: Van Dalen, W. v. d. Bree- mer, Kleinegris. Krooder, J. v. d. Dijs- sel, A. Hilhorst. Lankrijer, J. v. d. Meu- len, Wagner, G. Beyer, Kaats. Reserve A. Bakker. baar stelde. Later meende penningmees ter A. Snijders dat voorbeeld te moeten volgen. De heer H. Duit nam daarop het roer van de vereniging tijdelijk In handen, tot hij enkele maanden later definitief tot voorzitter werd benoemd. Penningmeester is toen geworden de heer A. J. ten Cate. De bestuurswisseling, de bouw van het clubhuis, het voor V.V.Z. wat vreemde verloop van de competitie e.d. vergden nogal wat van de krachten van bestuur en leden. Vandaar het woelige jaar, dat echter geenszins een ongunstig jaar ge noemd kon worden, al was het derde het enige elftal, dat het kampioenschap behaalde. Ook de groei van de vereni ging heeft zich verder voortgezet, wat tot gevolg heeft gehad, dat het bestuur moest worden uitgebreid tot negen man. Dat gebeurde maandag gedeeltelijk op de jaarvergadering. Nieuw in het be stuur zijn de heren Grote, S. Wijma en J. v. d. Bovenkamp, terwijl de hr. H. Striet- man zijn funktie i.v.m. zijn werk- het verleden seizoen kampioen gewor den derde elftal geheel anders van sa menstelling worden. Het vierde elftal wordt zo ongeveer wat verleden sei zoen het derde was. Verschillende leden hebben aangedron gen op meer activiteiten van de evene mentencommissie. Deze commissie klaag de op haar beurt weer over de geringe interesse bij de leden. Het komende winterseizoen zal men het in ieder ge val eens met een bingo-avond proberen. Komende zaterdag wordt voor de jeugd van V.V.Z. een atletiekmiddag gehou den, georganiseerd door de heer R. ten Hove, die in verband met zijn studie de aanvaarding van een bestuursfunk- tie tot volgend jaar heeft moeten uit stellen, evenals de heer van Barneveld, reeds voorzitter van een Amersfoortse tennisclub. Morgen zal V.V.Z. ook met twee elftal len deelnemen aan het zaterdagmiddag- toernooi van het 30 jaar bestaande S.E.C. De training gaat weer van start. Heden avond (vrijdag) zal voor de basketball- liefhebbers weer de zaaltraining begin nen voor het komende seizoen. Deze training wordt elke vrijdagavond gehou den in de nieuwe gymnastiekzaal achter de Margrietschool in Soest-Zuid. Deze zaal is te bereiken via de Heideweg tussen de huisnummers 18 en 20. zaamheden heeft neergelegd Zestien De training is voor de diverse groepen nieuwe leden hebben zich bij V.V.Z. aangemeld. Men begon het afgelopen seizoen met 86 senioren en 63 jeugd leden. Thans zijn er 92 senioren en 73 jeugdleden. Evenals verleden jaar zal het eerste en tweede elftal worden samengesteld uit een selectiegroep van 26 spelers. Zij zijn verplicht iedere dinsdagavond de (te verzwaren) training bij te wonen. Wan neer iemand tweemaal zonder kennis geving of gegronde reden niet ver schijnt,, zal een ander zijn plaats in de selectiegroep overnemen. Straffen drei gen ook voor degenen, die meer dan twee maanden achterstand in de con tributiebetaling hebben. Zij worden he lemaal niet meer opgesteld. Het béstuur bovendien niet meer van plan om de contributie nog langer bij de leden te gaan halen, met het risico, dat men niemand thuis treft of geen geld kan loskrijgen. Iedere eerste dinsdagavond van de maand zal nu de penningmees ter zitting houden in het clubhuis. Het beleid van het bestuur kreeg van de vijftig aanwezige leden alle waar dering, Namens de leden verzocht de heer J. van Kooy om voortzetting van het huidige beleid. De heer Duit zei er met het bestuur naar te zullen blijven streven om de prettige sfeer binnen de vereniging te handhaven. De komende competitie zal V.V.Z. met zes seniorenelftallen aan de competitie gaan deelnemen. Even is nog overwo gen om een zevende elftal in te schrij ven, maar voorlopig., heeft men hiervan afgezien. De mogelijkheid daartoe blijft echter open. Het eerste en tweede elftal zal door de training en in overleg met de heren Duit en v. d. Broek worden samenge steld uit de selectieploeg van 26 man. V.V.Z. neemt naar uitwedstrijden geen reserve-keepers meer mee. In de prak tijk is gebleken, dat de doelman zelden of nooit geblesseerd raakt. Het afschaf- Ten van een reserve-keper betekent te vens, dat ieder elftal nu zijn vaste doelverdediger krijgt, wat de rust in de ploeg alleen maar ten goede kan komen. Er wordt naar gestreefd, de hogere elfallen zoveel mogelijk te verjongen. In verband hiermede zal onder meer als volgt ingedeeld: 6 uur-7 uur jon- gens-adspiranten o.l.v. de heer R. Valk. 7 .uur-8 uur jongens-junioren o.l.v. de heer W. Bolwerk. 8 uur-10 uur dames junioren en senioren o.l.v. de heer R. Blok. 10 uur-11 uur heren-senioren, eveneens o.l.v. de heer R. Blok. DE SPORTTOTO BIJ RED STARS De eerste ivruisjes zijn reeds weer ge zet. De eerste prijzen zijn verdeeld. Samen met de nieuwe voetbalcompetitie is afgelopen zondag ook de nieuw opge zette sporttoto van start gegaan. Meer mogelijkheden met meer prijzen. Onge twijfeld zullen er nog mensen zijn die zich op wilen geven als totolid. Dit kunt U ook doen bij de basketballver eniging „The Red Stars". U kunt dit doen bij J. van Fulpen, Klaarwaterweg 80 en bij R. Valk, Vin- kenweg 39, Soest of een telefoontje bij laatstgenoemd adres, tel. 6798. RED STARS START OOK MET ADSPIRANTEN Dit jaar breidt de Soester basketball- verenging The Red Stars weer verder uit. Nu zal de vereniging met vijf teams de competitie ingaan, hetgeen een uit breiding met twee teams inhoudt. Naast het eerste damesteam zal een tweede damesteam toegevoegd worden, dit van wege de toenemende belangstelling van meisjes voor basketball. Als jongste loot aan de steeds groeien de Red Stars-stam kan melding gemaakt worden van de komst van een jongens- adspirantenteam. Steeds meer jongens van deze leeftijdsgroep, 12-15 jaar, blijkt interesse te hebben voor deze dy namische sport, hetgeen voor het be stuur aanleiding is geweest om te ko men tot de oprichting van een adspi- rantenteam. Natuurlijk is het aantrek kelijk voor deze jongens dat zij direct mee kunnen doen in de competitie. Er is reeds ingeschreven met een adspiran- tenteam, zodat inderdaad over enkele weken ook deze jongens reeds hun eerste competitiewedstrijd spelen. De vereniging kan nog een aantal jon gens, die voor deze sport belangstelling hebben, gebruiken. Bezoek hiervoor op vrijdagavond de trainingsavond eens. In onze courant van dinsdag j.1. maakten \vy reeds melding van het door de meisjes-adspirantcn van „De Duinkikkers" behaalde afdelingskampioenschap, in de uitwedstrijd tegen het Zeister Laga. Hierby vindt u een foto waarop de kampioenen met bloemen en al zyn afgebeeld. Zittend op het hek van links naar rechts Francis Veul, Elly Stalenhoef, Ans Egbers, Els Koehof, Anja Kok en Tiny v. d. Ploeg. Staand Petra Daselaar, Lily Kok, Marion v. d. Heuvel en Diny Grobben. Het Amersfoortse H.V.C., dat verleden jaar S.E.C. in het nederlaagtoernooi met de grootste cijfers liet verliezen, maakt een zeer goede kans om de nederlaag- toernooi-wisselbeker te behouden. Woens dagavond werd S.E.C. namelijk door de Amersfoorter met 5-2 verslagen, nadat S.E.C. de eerste wedstrijd in dit toer nooi tegen het Amsterdamse Nautilus met 5-2 had gewonnen. Alleen het Am sterdamse S.L.T.O. zou S.E.C. (op 1 september) in principe nog een grotere nederlaag kunnen toebrengen. Overigens is de overwinning van H.V.C. wel wat royaal uitgevallen. Er waren tenslotte vier blunders van doelman Van Zoghei voor nodig om de profs en ex- profs van H.V.C. aan zo'n ruime af stand te helpen. In het veld deed S.E.C. maar heel weinig voor de Amersfoor- ters (met o.a. Van Ginkel en Van Em- pelen) onder. De gasten kwamen in de eerste helft me 2-0 voor te staan, (maar Verhoeven bracht nog voor de rust het verschil tot één doelpunt terug. In de tweede helft liep H.V.C. binnen tien mi nuten uit naar een 5-1 voorsprong, waarbij men alle medewerking van de Soester doelman kreeg. Vlak voor het einde slaagde Woudenberg erin, met een doeltreffende kopbal de score nog een beetje een draaglijk aanzien te ge ven. Komende zondag gaan het eerste en tweede elftal voor een vriendschappe lijke wedstrijd naar Voorwaarts 1 en 2 te Utrecht. Hoe het elftal van de Soes- tenaren eruit zal zien, was gisteren nog niet bekend. Zeker is, dat er wel wat geëxperimenteerd zal worden. Het der de en vierde elfal gaan op bezoek bij A.P.W.C. "3 en 4 in Amersfoort. Het komende weekeinde organiseert de voetbalvereniging S.E.C. twee toernooi en, één voor zaterdagmiddagelftallen en één voor veteranen. De clubs, die aan het zaterdagtoernooi deelnemen, zijn Hees, V.V.Z., Oranje Leeuwen uit Hil versum, Woudenberg, de nieuwe fcom- petitietegenstander van de drie Soester clubs en S.E.C. zelf. De verenigingen zullen met twee elftallen aan het toer nooi deelnemen. Hoe de beide elftallen van S.E.C. eruit zullen zien, is nog niet bekend. Er zal in ieder geval een selec tie worden gemaakt uit de volgende spelers: Mayer. v. d. Schagt, Baptist, De Vries, Hoefman, Sengers, Wolfsen, Rouwendaal. Timmer, Stalenhoef. Drost, Beijer, Koelewijn, Marsman, Staal, Vee- nendaal. Van Delden, Verwoerd, Van 't Klooster. Nijhuis, Luytelaar, Bakker, De Beer, Dorrestein, Kerkdijk en v. d. Berg. Het toernooi begint morgen om één uur. Zondagmiddag vanaf twaalf uur komen de veteranen van negen verenigingen uit de omgeving èn een uit Duitsland in het veld. In poule 1 van dit veteranen- toernooi zijn ingedeeld de elftallen van Baarn. B.D.C., Candia '66 (Rhenen), Oberhausen (Duitsland) en P.E.C. (Zwol le). In groep twee komen uit A.P.W.C. (Amersfoort), Donar, en 't Gooi (beide Hilversum), Limvio (Baarn) en S.E.C. De wedstrijden duren een half uur. De finale wordt tegen 17.15 gespeeld, ter wijl om kwart voor zes de prijsuitrei king zal zijn. De strijd gaat om de sporthuis Karelsenbeker. Pakje 250 gram 59 et. VROOM DREESMANN De wandelafdeling van Olympia neemt morgen met twee groepen, bestaande uit ongeveer veertig wandelaars deel aan een wandeltocht in Veenendaal. Het be treft hier de zogenaamde wolmars, een jaarlijks terugkerende tocht. De voetbalvereniging Hees zal het ko mende weekeinde op verschillende toer nooien vertegenwoordigd zijn. Morgen neemt de vereniging met twee elftal le deel aan het toernooi van S.E.C.- zaterdag ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan van S.E.C. Twee andere elftallen van Hees gaan morgen naar Amersfoort, waar wordt deelgenomen aan een toernooi van Sova. Tenslotte organiseert Hees ook zelf nog een toernooi en wel voor junioren, waaraan behalve door Hees zelf zal worden deegenomen door elftallen van Vitesse uit Breukelen, Limvio uit Baarn en Cobu Boys uit Amersfoort. Inzet van dit toernooi is de J. v. d. Brink- bokaal. YVIT-CHOC FLIKKEN Een kombinatie van pure en wit-choc chocolade. Een extra fijne tractatie. 150 gram ƒ1.10 HINE-GUMS Een frisse en kleurige ver snapering. Deze week ex tra voordelig. Zakje a 150 gram 59 ct. BIESJES Heerlijke koekjes- in de bekende Ven da verpak king. kwaliteit gegaran deerd. Drie leden van de Basketbal vereniging „The Red Stars', Loes Jak, Inge Lim burg en Gabrielle Wüstefeld, zijn waar schijnlijk de eerste inwoners van Soest die nadeel ondervinden van de moei lijkheden die woensdagmorgen ontston den tussen Tsjechoslowakije en landen van het Warschau-pakt. Al maanden lang verheugden zij zich op deze trip naar Tsjechoslowakije. die mogelijk werd door het contact dat was gelegd door de Amersfoortse Basketbal vereniging A.B.C. Door de universiteits-basketbalclub van Pilzen, een van de plaatsen die nu steeds weer in het nieuws opduiken, werd A.B.C. uitgenodigd tot deelneming REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 A.s. zaterdag 24 augustus worden de velden opengesteld en kunnen de leden dan nog een balletje slaan. Op zondag middag 1.00 uur nemen de selectiewed strijden voor senioren een aanvang. Op 8 september a^. wordt «ie eerste be kerwedstrijd gespeeld, terwijl de offici ële competitie op 15 september zal star ten. Althans voor de elftallen die klas se spelen t.w. dames 1 en 2 (4e klas) heren 1 (3e klas heren 2 (reserve 4e klas), de heren veteranen (veteranen compeitie). Voor de overige elftallen zal 14 dagen nadien de officiële competitie een aanvang nemen. De jeugd-competitie zal gelijktijdig starten met de „onder Bond" elftallen. Terwijl 1 meisjes en 1 jongens elftal hun seizoen beginnen met een 2 daags toernooi. Gezien het enthousiasme van de leden om weer te gaan hockeyen zijn de ver wachtingen t.a.v. de resultaten hoog ge spannen. Indien er in onze gemeente nog inwo ners zijn die belangstelling hebben voor actief aan deze edele sport deel te ne men, of voor hun pupillen deze sport prevereren dan kunnen zij zich schrif telijk melden bij de secretaresse mej. L. van "Weering, Heideweg 29 te Soest of telefonisch bij het wedstrijd-secreta riaat mevr. van Asselt 3079. Ook de korfbalvereniging „De Meteo ren" wordt weer actief. Niet alleen is de training reeds enige weken in volle gang, maar a.s. zondag gaat 't eerste twaalftal een wedstrijd spelen tegen J.U.K.O. De volgende spelers zijn uitgenodigd: Dames: Ria Groen, Ineke Timmer, Ral- leke Zimmermann, Marja Schaafsma, Corrie van Herwaarden en Annie Ve- nema. Heren: Wim Wamsteeker, Henk Friebel, Cees van Rouwendaal, Ries van Her waarden, Willem Kraay, Al te Venema. aan een Tsjechisch toernooi. Om met een representatief team te ver schijnen, besloot het A.B.C.-bestuur tot het uitzenden van een zo sterk moge lijk samengesteld districts-team Dit dis trictsteam zou j.1. woensdag, met twee auto's, onder leiding van de heer Bron- gers, coach van de Spakenburgse bas- ketbalsters, verstrekken. Doch de berichten die de radio ver spreidde waren duidelijk genoeg, zonder het bestuur van de Tsjechische univer- siteitsploeg te raadplegen werd van de reis (voorlopig) afgezien. Wij hopen voor deze enthousiaste bas- ketbalsters dat van uitstel geen afstel komt. Romans. Behn, De infiltranten. Blits, Auschwitz 13917. Brophy, Bal in de sneeuw. Bruce, O.S.S. in de val. Caldwell, De dochter van John Ames. Dagerman, Het verbrande kind. Dard, De man die de dood verkoos. Dendermonde, Kom eens om een keizer. Eberhart, Liefde of levenslang. Emants, Monaco; drie typen. Eng, Een gelukkige vrouw. Gallico, In ruil voor een leven. Gellis, Met het zwaard beslecht. Görling, 491. Gombrowicz, De pornografie. He- mingway, In onze tijd. Hornman, De rebel. Kampurt, (Campert). Tjeem- pie. Linarès, Sophie, mijn liefste. Loon, Hanske triologie. Lynn, Een licht in het venster. Macaulay, De wereld mijn wildernis. Marba, Lo- dewijk Windstoot en het mysterie van de naaktfoto's. Maupassant, De bad plaats Mont-Oriol. <=-? Mulisch, Het zwarte licht. Myrdal, Bekentenissen van een Europees intellectueel. Na- bokov. De verdediging. Naeff, D« dochter. Queen. De Griekse doods kist. Risseeuw, De familie Leenhouts. Ruyslinck, Het ledikant van lady Cant. Sagan, Houdt U van Brahms. Schneck, De nachtportier. Seifert, Spoedoperatie voor dokter Scott. - De vrouw van dr. Jeremy. Simenon, De poes. Slauerhoff, Het leven op aarde. Sluyser, Niemand die het antwoord weet. Vian, De hartevreter. Novellen en korte verhalen. Poe, Bui ten adem; en andere verhalen. Aafjes, 3 van Bertus Aafjes. Carmiggelt, Drie van vroeger. Kampen, Het oog van de naald. Middeldorp, Het dante- meisje; verhalen. Campert, Een el lendige nietsnut. Michiels, Verhalen uit Journal brut. Buzzati, Het huis van de zeven verdiepingen. Calvino, De gepsleten burggraaf. Fleming, Oc- topussy; avonturen van James Bond en laatste interview met Ian Fleming. Thomas, Avonturen aan den lijve. f

Soester Courant | 1968 | | pagina 7