iSport van hier en daar PROFITEER VAN ONZE 0PHEFFINGS-UITVERK00P MET KORTINGEN VAN 21 TOT 31 Elke dag speciale aanbiedingen o.a, zilveren roomsle! van f 450,—voor 249,—. VERVOLG Dubbele triomf voor S.E.C. in eigen toernooi S.E.C. won met 2-1 van Baarn in finale Veteranentoernooi LIEVER VERDRINKEN DAN LEREN ZWEMMEN? Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Olympia weer in de prijzen Gymnastiekvereniging „Crescendo" Mevr. Gerda Rosman Gediplomeerd schoonheidsspecialiste Nederlaagtoernooi B.D.C. KLAARWATERWEG 47, SOEST. Ziet onze etalages Goud, zilver, uurwerken, 1 M keltum-pleet JQC. rlOUlGl Langestraat 26 Amersfoort DINSDAG 27 AUGUSTUS 1968 Het toernooi, dat S.E.C. afgelopen za terdag mede in verband met het 30- jarig bestaan organiseerde, heeft een on bevredigend slot gekregen. Het was een toernooi, waarvoor de verenigingen Hees, V.V.Z., Woudenberg, Oranje Leeu wen (Hilversum) en S.E.C. met twee elftallen hadden ingeschreven. Hees verscheen zaterdag echter maar met vijftien voetballers voor twee elftallen, met het gevolg, dat de spelers van het ene veld naar het andere renden, om dan weer Hees 1 en dan Hees 2 te ver tegenwoordigen. En toen het toernooi bijna ten einde was, maar er nog be slissingen moesten vallen, weigerden de spelers van Hees verder enige voetbal dienst te verrichten, wat de organise rende vereniging behoorlijk in verlegen heid bracht. De heer A. Brugman, voor zitter van de zaterdagafdeling van S.E.C.: „Dat is schandalig. Terwijl ons was toegezegd, dat Hees met het eers te en tweede elftal zou deelnemen, stuurt men een vijftiental spelers van de lagere elftallen en nemen het eerste en tweede team deel aan een toernooi in Amersfoort. En tenslotte weigert men ook nog verder te spelen. Ik vind dit onsportief, dat mag iedereen weten", aldus de heer Brugman. ts er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier S.E.C. met nog de ene wedstrijd tegen Hees te spelen in een goede positie voor de beker. Eerst werd V.V.Z. met drie doelpunten verschil verslagen door twee treffers van Stalenhoef en één van Sengers en vervolgens moest Oranje Leeuwen met dezelfde cijfers zijn meer dere erkennen in de Soester formatie. Voor S.E.C. scoorden Drost, Stalenhoef en Sengers. V.V.Z. kwam in deze afde ling nog één keer tot een (teleurstel lend) gelijk spel tegen Hees (0-0) en moest in de laatste wedstrijd de zege aan Oranje Leeuwen laten 1-2. De volledige uitslagen in deze poule waren: V.V.Z.-Oranje Leeuwen 1-2, S.E.C.-Woudenberg 0-0. Oranje Leeu wen-Hees 3-1, V.V.Z.-Woudenberg 0-0, S.E.C.-Oranje Leeuwen 3-0, V.V.Z.-Hees 0-0, Oranje Leeuwen-Woudenberg 2-0, S.E.C.-V.V.Z. 3-0 en Hees-Woudenberg 1-2. Door deze resultaten werd de eind stand in deze groep: 1. Oranje Leeu wen 4-6: 2. S.E.C. 3-5; 3. Woudenberg, 4-4; 4. V.V.Z. 4-2 en 5. Hees 3-1. De wedstrijd tussen S.E.C. en Hees vond dus geen doorgang. Aangezien S.E.C. echter met ruim verschil van Oranje Leeuwen had gewonnen en men de or ganiserende club ook redelijkerwijs in staat had geacht, van Hees te winnen, werd besloten om niet zonder meer de beker aan Oranje Leeuwen te schenken. Men werd het tenslotte eens, dat straf schoppen de beslissing zouden brengen. S.E.C. trok daarbij, zoals eerder gezegd, aan het langste eind. Ook in de afdeling van de reserve-elf tallen bleef S.E.C. 2 door twee overwin ningen van 1-0 (op V.V.Z. en Wouden berg) en twee doelpuntloze gelijke spe len (tegen Hees en Oranje Leeuwen) ongeslagen. Hees bereikte echter precies hetzelfde resultaat: overwinningen van 1-0 op Woudenberg en V.V.Z. en 0-0 gelijke spelen tegen Oranje Leeuwen en S.E.C. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen, maar het kwam er niet van, waardoor S.E.C. na overleg met de scheidrechter tot winnaar werd uitgeroepen. Twee bekers dus voor S.E.C., die nor maliter waarschijnlijk ook wel bij deze vereniging terecht zouden zijn gekomen, maar die men op deze wijze waarschijn lijk toch liever niet had verdiend. De resunltaten in de groep van de re serve-elftallen waren: Woudenberg 2- Oranje Leeuwen 2 1-1, V.V.Z. 2-Hees 2 0-1, S.E.C-Oranje Leeuwen 2 0-0, V.V.Z. 2-Woudenberg 2 0-3, Oranje Leeuwen 2-Hees 2 0-0, S.E.C. 2-V.V.Z. 2 1-0, Woudenberg 2-Hees 2 0-1, Oranje Leeuwen 2-V.V.Z. 2 2-1, Woudenberg 2- S.E.C. 2 0-0 en S.E.C. 2-Hees 2 0-0, waardoor de eindstand in deze groep werd: 1. S.E.C. 4-6; 2. Hees 4-6; 3. Oran je Leeuwen 2 4-5; 4. Woudenberg 4-1 en 5. V.V.Z. 4-0. Echter ook geen twee de prijs voor Hees omdat de club werd gediskwalificeerd wegens het weinig voorbeeldgevende gedrag. De uitnodiging van Sova uit Amersfoort aan Hees kwam aanmerkelijk later dan die van S.E.C. Bovendien had het be stuur van Hees (al op 17 maart van dit jaar) toegezegd, met het eerste en twee de elftal te zullen verschijnen. Bedenkelijker is echter, dat Hees niet eens met twee complete elftallen is ver schenen en daarmede de organisatoren danig in verlegenheid heeft gebracht, vooral, toen men aan het eind van de middag vond, dat er genoeg gevoetbald was. Op dat moment had in Poule A Oranje Leeuwen met zes punten uit vier wedstrijden de leiding. S.E.C. volg de op één punt, doch had nog een wed strijd tegen Hees tegoed. Laatstgenoem de club weigerde deze wedstrijd echter te spelen. Na veel overleg met Oranje Leeuwen werd besloen, dat de Hilver summers en de Soestenaren middels strafschoppen om de beker zouden gaan strijden, nadat Oranje-Leeuwen er wei nig voor voelde om een beslissingswed strijd tegen S.E.C. te spelen. De Hilver summers misten vier van de vijf straf schoppen, terwijl S.E.C. direct de eerste twee raak schoot, wat betekende, dat de beker - zij het op een weinig voldoe ning schenkende manier - bij de orga niserende vereniging bleef. In de afdeling van de reserve-elftallen was de situatie niet veel anders. Hier eindigden S.E.C. en Hees gelijk met ieder zes punten. Strafschoppen moesten de beslissing brengen, maar toen het tijd was om achter de bal op elf meter te gaan staan, bleken de Hees-spelers al omgekleed te zijn. Zij voelden er niets meer voor om zich weer in sport tenue te steken, ook al kregen zij daar voor nog ruimschoots de gelegenheid. Het einde van het (treur)liedje was, dat Hees geheel werd gediskwalificeerd, waar mede S.E.C. ook in de afdeling van de reserve-elftallen de eerste prijs behaal de. Overigens is het toernooi een goede verkenning voor de komende competitie geworden, althans voor S.E.C., V.V.Z. en Woudenberg, die op bijna volledige oorlogssterkte deelnamen en onderling niet zo erg veel in kracht verschilden, ook al bracht V.V.Z. het maar tot twee punten. In poule A openden S.E.C. en Wouden berg het toernooi, maar beide elftallen bleken aan de twee maal vijftien minu ten niet voldoende te hebben om tot scoren te komen. Er waren ook betrek kelijk weinig scoringskansen, mede ook omdat een groot deel van de wedstrijd zich op het middenveld afspeelde. Oranje Leeuwen had aanmerkelijk min der moeite met het gelegenheidselftal van Hees, dat een zeer povere indruk maakte, maar niettemin tot kort voor de rust gelijk wist te houden. Na de veldwisseling liepen de Hilversummers uit naar 2-0. Even herleefde bij Hees de hoop, toen een van de paal terugkomen de bal werd ingeschoten, maar nog in dezelfde minuut werd een fout in de Hees-verdediging met een doelpunt af gestraft: 3-1. V.V.Z. en Woudenberg bleken ook on machtig om tot scoren te komen. Wel maakte Fugers voor V.V.Z. een doel punt, dat in eerste instantie door de arbiter werd toegewezen, maar later op appel var. de grensrechter weer werd geannuleerd. Daarmede bleef het zoals het begonnen was: 0-0. De wedstrijd tussen Hees en Wouden berg eindigde in een kleine 2-1 over winning voor de pas naar de tweede klasse gepromoveerde Woudenbergers. Twee overwinninger van 3-0 brachten Onder zeer fraaie weersomstandigheden werd zaterdagmiddag in Veenendaal de 12e Wolmars gehouden, georganiseerd door de wandelsportverenigingen Hol- landia Tricot en S.F.K. Twee groepen van de chr. w.s.v. „Olympia" namen met succes deel aan deze wandeltocht. De 27 junioren liepen 12 kilometer on der leiding van de heer W. A. Suman en wonnen de eerste prijs met 654 pun ten. Bovendien kregen zij een wissel beker voor de verichte prestaties. De tweede prijs was voor de wandelsport- vereniging „De Rijnkanters" uit Wage- ningen met 645 punten. Op de 12 km waren elf groepen verte genwoordigd tegen vier groepen op de 18 km afsand die o.a. door 15 Olym- pia-senioren werd gewandeld onder lei- din van de heer L. Vogel. Ook op deze afstand kwam Olympia als eerste uit de bus met 672 punten. Dat betekende te vens voor de senioren een wisselbeker. De w.s.v. S.S.S. uit Veenendaal legde met 655 punten beslag op de tweede prijs. Het parkoers voerde de 621 deelnemers door de flatwij ken van Veenendaal en over het landgoed „De Prattenburg". Zaterdag nemen twee groepen van Olympia deel aan de 3e Rijntocht te Lienden, georganiseerd door ds w.s.v. „De Beuktrekkers". S.E.C. heeft een bijzonder succesvol weekeinde achter de rug. Zaterdag won nen het eerste en tweede elftal het door de zaterdagafdeling georganiseerd toer nooi en zondag zegevierde de S.E.C.- veteranen in de finale over Baarn, na ongeslagen de poule te zijn uitgekomen. In de eerste groep streden B.D.C., Can- dia, Oberhausen. P.E.C. en Baarn om een plaats in de finale. B.D.C. begon veelbelovend met een 2-1 overwinning op Candia, speelde daarna met 0-0 ge lijk tegen het Zwolse P.E.C., maar ver loor toen met 1-0 van de Baarnse vete ranen. Daarna speelde B.D.C. ook nog gelijk tegen Oberhausen, waardoor de Soestenaren net de strijd om de derde en vierde plaats misten. De veteranen van Baarn bleven in deze afdeling moeizaam ongeslagen. Eerst moest Ober hausen met 2-1 buigen en vervolgens Candia (een nieuwe competitietegen- Maandag 26 augustus zijn de gymlessen van Crescendo weer hervat. Het turnrooster is in verband met de nieuwe zaalaanwinst in Soest-Zuid uit gebreid en in de zaal van de Margriet- school aan de Heideweg gaan op woens dagmiddag vanaf half 2 tot half 6 nieu we lessen van start voor kleuters, jon gens en meisjes. In tegenstelling met de stencils die de leden zijn toegestuurd deelt het bestuur mede dat de kleuterles in Soest-Zuid verplaatst is van half 2 naar half 4 en de overige lessen 1 uur zijn vervroegd. De meisjes en jongens uit Soest-Zuid, die voorheen turnden in de Ulo-zaal te Soest kunnen zich nu melden in de zaal van de Margrietschool te Soest- Zuid en ook nieuwe leden zijn van har te welkom. In dit komende turnseizoen zal het be stuur van Crescendo zich beraden over de vraag of het al of niet nodig is Cres cendo een ander gezicht te geven. De leden zullen hierover te zijner tijd, en naar het bestuur hoopt al op korte ter mijn, worden ingelicht. De afdeling Keep Fit mag zich nog steeds verheugen over het feit dat zij nog steeds draait met een financieel verantwoord aantal leden. Natuurlijk zijn nieuwe leden van harte welkom, elke zaterdagmorgen om 9.00 uur bij het sportcomplex aan de Bos straat. Keep Fit is een ideale wijze van ge zonde sportbeoefening in de gezonde boslucht en tevens een goede aanvul- lin van, en basis voor, andere takken van sport. Keep Fit is niet alleen een afdeling voor mannen met de „dikke buik" maar ook de afdeling voor jonge gezonde sportieve mannen die er een uurtje flink aan trekken. Elke zaterdagmorgen kunt U terecht. De drumband van Crescendo gaat een bijzonder seizoen tegemoet. In het kader van het 12 Vs jarig bestaan zal er in oktober een fancy-fair worden georganiseerd waaraan reeds vele fa brieken en zakenmensen hun mede werking hebben verleend. Het doel van deze fancy-fair is de gel den bijeen te brengen die nodig zijn voor de uitbreiding van het instrumen tarium en vernieuwing van de kleding. In dit komende seizoen zal de nieuwe uitbreiding van de drumband, het ma- jorettenkorps, zich in Soest en naar wij hopen ook buiten Soest presenteren. Nieuwe leden, jongens vanaf 12 jaar en meisjes vanaf 9 jaar, kunnen zich op geven bij de Hr. de Rond, Zwaluwen- weg 17. Het bestuur van Crescendo hoopt dat zij dit jaar een aantal activiteiten kan ontplooien waaraan de leden, van wel ke afdeling dan ook, kunnen deelnemen. stander van Baarn) met 3-0. De vetera nen van B.D.C. stonden slechts één doel punt toe, maar het was voldoende om Baarn een overwinning te bezorgen. Met Oberhausen kwam men tenslotte een verdeling van de punten (1-1) overeen. Aangezien P.E.C. het net iets beter deed. mocht de Zwolse club gaan proberen, de derde plaats te bemachtigen, wat uit eindelijk ook lukte. De uitslagen in poule A waren: B.D.C.Candia 2-1 OberhausenBaarn 1-2, P.E.C.B.D.C 0-0, CandiaBaarn 0-3, P.E.C.Ober hausen 5-0, BaarnB.D.C. 1-0, P.E.C Candia 0-0, BaarnP.E.C. 0-0, B.D.C. Oberhausen 1-1 en CandiaOberhausen 3-0, waardoor de eindstand werd: 1. Baarn 4-7; 2. P.E.C. 4-5; 3. B.D.C. 4-4; 4. Candia 4-3 en 5. Oberhaus- i 4-1 waardoor Baarn overging naar de finale en P.E.C. naar de strijd om de derde en vierde plaats. Behandeling volgens afspraak LAANSTRAAT 43, TELEFOON 3803 In poule 2 streden 't Gooi, Limvio (Baarn), A.P.W.C., Donar en S.E.C. De Soestenaren bewezen op overtuigende wijze hun meerderheid ten opzichte van de andere verenigingen. Alle wedstrij den eindigden in een overwinning voor S.E.C. Het Hilversumse 't Gooi en Limvio wis ten de schade nog tot 1-0 beperkt te houden, maar Donar werd met 5-0 van het veld gespeeld, terwijl het Amers- foortse A.P.W.C. een 3-0 nederlaag kreeg te slikken. Donar kon in deze afdeling trouwens in het algemeen niet erg best meekomen. De Hilversummers eindigden zonder een enkel punt op de laatste plaats. De overige clubs deden weinig voor elkaar onder. Zowel Limvio en A.P.W.C. als 't Gooi wonnen twee maal. doch verloren evenzovele malen, zodat drie clubs voor de tweede plaats in deze groep in aanmerking kwamen. Straf schoppen moesten de beslissing brengen. De veteranen van Limvio bleken ten slotte het meeste richtinggevoel te heb ben. De uitslagen in deze groep waren: S.E.C. 't Gooi 1-0, Donar A.P.W.C. 1-2, Lim vioS.E.C. 0-1, 't GooiDonar 1-0. A.P.W.C.Limvio 5-1, S.E.C.Donar 5-0, 't Gooi—Limvio 1-2, A.P.W.C.—S.E.C. 0-3, DonarLimvio 2-5 en A.P.W.C. 't Gooi 0-1. Hierdoor werd de eindstand in de twee de groep 1. S.E.C. 4-8; 2. Limvio 4-4; 3. A.P.W.C. 4-4; 4. 't Gooi 4-4; 5. Donar 4-0. Daarmede ging S.E.C. over naar de fi nale en Limvio naar de strijd om de derde en vierde plaats. Deze ontmoeting, tussen P.E.C. en de Baarnaars eindigde na een spannende strijd in een 2-1 zege voor de Zwolse club, die daarmede der de werd. De finale bracht de tweede oude riva len S.E.C. en Baarn tegenover elkaar. De beide elftallen deden maar weinig voor elkaar onder. S.E.C. nam in de eerste helft door een kopbal van Ab Hooyer de leiding, maar nog voor de rust maakte Jan Onrust gelijk en was de strijd weer helemaal open. Een kwar tier voor het einde was het opnieuw Ab Hooyer, die met een kopbal zijn ploeg de leiding gaf. Baarn bezat onvol doende kracht om in deze stand nog verandering te brengen. Daarmede werd S.E.C. winnaar van het eigen toernooi met Baarn op de tweede, P.E.C. op de derde en Limvio op de vierde plaats. Ook in de wedstrijden tegen het Am sterdamse Argonaut wisten de twee top- elftallen het tot overwinningen te bren gen. De uitslagen waren B.D.C. I-Ar- gonaut I 3-0 en B.D.C. II-Argonaut II 2-0. De wedstrijden tussen de derde en vier de elftallen van beide clubs, eindigden in monsteroverwinningen voor B.D.C. resp. 9-0 en 13-3. Wat de wedstrijd van de eerste elftal len betreft, hierover kan niet veel goeds verteld worden. Misschien door het war me weer. maar het werd een wedstrijd met onsamenhangend voetbal, terwijl vooral het plaatsen slecht was. Hoewel B.D.C. wel streker was, waren de tegenacties niet van gevaar ontbloot. Gescoord werd er echter niet, totdat B.D.C. 10 minuten voor rust een vrije trap toegewezen kreeg, die L. Demmers direkt fraai in een doelpunt omzette. Met een 1-0 voorsprong voor B.D.C. brak de rust aan. Na de thee kreeg Argonaut het wind- voordeel, doch B.D.C. behield een klein veldoverwicht, dat na 20 minuten tot een doelpunt leidde door M. v. d. Lugt (2-0). Vijf minuten voor tijd wist P. Dorrestein de eindstand nog op 3-0 te brengen. De wedstrijd tussen de reserveteams was van beter gehalte. De partijen wo gen in de openingsfase vrijwel tegen elkaar op, hoewel B.D.C. zich meer kan sen wist te scheppen. Gescoord werd er niet, wat zeer zeker ook te wijten was aan het fraaie keeperswerk van de Argounaut doelverdediger. Ruststand 0-0. In de tweede helft ging het uithou dingsvermogen een woordje meespreken en hierdoor trok B.D.C. aan 't langste eind. Twintig minuten voor tijd bracht Roest de stand op 1-0 ea 5 minuten later werd het door dezelfde speler 2-0. De strijd was hiermede beslist. Zoals de uitslagen aangeven, was de krachtsverhouding tussen de derde en vierde elftallen te groot. Heden - dinsdagavond - 6.30 uur, wor den de laatste nederlaagwedstrijden ge speeld, tussen B.D.C. I en ÏI en Ams- vorde I en II. De opstellingen luiden als volgt: B.D.C. I: A. Smink, F. Koolloos, F. Sta lenhoef, J. Brouwer, J. v. Fulpen, G. Egbers, P. Dorrestein, M. v. d. Lugt, L. Demmers, B. Roest, J. Dorrestein. Res. P. Hilhorst. B.D.C. II: Van Thienen, W. Hilhorst, B. Schimmel, P. Visser, J. Spoelstra, B. Bakker, W. Jansen, B. Wigtman, J. v. d. Lugt, A. Roest, D. Dorrestein. Res. N. Gros. Zondag a.s. gaat de competitie draaien en staat o.a. op het programma B.D.C. 1-Soestreberg I en B.D.C. II-S.E.C. III. In sommige opzichten kan een volk als het onze bepaald koppig zijn wanneer het er om gaat iets te doen of na te laten. Zodra er veel geld elders in de wereld nodig is om nood te lenigen geven wij met gulle hand, dat doen we wel. Ook zal men met moeite zoeken naar iemand die niet kan fietsen. Maar als we er op letten hoeveel men sen niet kunnen zwemmen, slaat de schrikt ons om het hart. Het overgrote deel van de Nederlanders heeft die kunst nooit geleerd en het heeft er veel van weg dat ze het niet willen leren ook. Wie gedurende de zomermaanden da gelijks de kranteberichten over verdrin- kingsgevallen zou uitknippen, beschikt over een collectie die indrukwekkend weergeeft hoe slecht het ermee is ge steld. In een land als het onze met ri vieren, lange kusten, kanalen en meren weigert de grote meerderheid om de zwemkunst machtig te worden met alle gevolgen vandien. Waarom? Aan zee Elk jaar verdrinken aan zee diverse binnen- en buitenlanders, of worden op het uiterste nippertje nog gered.' Een badmeester, ergens aan de kust vertel de: „Eigenlijk zijn er drie categorieën mensen aan zee. De eerste en grootste groep die totaal niet kunnen zwemmen, dan zij die het een beetje kunnen en de werkelijk goede zwemmers. En alle drie kunnen ze hier in gevaar komen. Niet-zwemmers voelen zich veilig zo lang ze grond onder de voeten hebben, maar als ze eenmaal tot de borst in het water staan worden ze nogal eens on verwacht omgegooid, beginnen wild te spartelen, raken in paniek en drijven af. Mensen die een beetje kunnen zwem men wagen zich verder van het strand, vertrouwend op geringe zwemkunst en komen ook in moeilijkheden. De laatste groep heeft zo'n groot zelfvertrouwen dat hen niets kan overkomen dat ze soms niet meer terug kunnen, vermoeid raken en verdrinken." Vooral de zee brengt veel gevaren met zich mee en men kan niet voorzichtig genoeg zijn. In Belgische kustplaatsen als Blankenberge waar de mensen veel meer komen om te zonnen dan om te zwemmen, wordt men teruggeroepen zo dra men verder dan tot het middel in het water staat, een maatregel die vele ongelukken voorkomt. Rivieren Van de recruten die voor militaire dienst worden opgeroepen, kan slechts 35 pro cent zwemmen volgens het ministerie. Toch wagen die anderen zich rustig in de sterk stromende rivieren met hun gevaarlijke stromingen. Zelfs goede zwemmers moeten oppassen niet in een onzichtbare stroom te geraken, in een diep gat terecht te komen of in een draaikolk. „Toch zouden er veel minder ongeluk ken met dodelijke aflooD plaatsvinden", vertelden deskundigen, „wanneer men maar niet in paniek raakt zodra er zich moeilijkheden voordoen. Juist het be waren van kalmte kan vaak redding brengen, wanneer men niet kan zwem men. De mens zinkt namelijk niet in het water, omdat zijn waterverplaatsing minstens even groot is als het eigen gewicht. Met enkele bewegingen kan men zichzelf drijvende houden en om hulp roepen tot die opdaagt Maar vaak verliest men de controle over de eigen bewegingen, begint te spartelen en raakt zo vermoeid dat men tenslotte de strijd opgeeft. Zelfs gere nommeerde zwemmers zullen nimmer proberen in een rivier tegen de stroom op i werken om de kant te bereiken, zij laten zich, als het goed is, rustig meedrijven en kijken ondertussen uit naar een mogelijkheid om veilig aan de kant te komen." Zwembaden Als er dus een land ter wereld is waar zwemmen praktisch een noodzaak ge noemd kan worden, dan is het ons land wel. En juist wij beheersen die tech niek zo slecht. Blijkbaar heeft de aan wezigheid van al dat water ertoe ge leld dat men meende dat zwembaden eigenlijk een beetje overbodige luxe zijn, want we kampen al sinds lang met een tekort aan zwembaden terwijl de bestaande vaak niet voldoen aan de mi nimaal gestelde eisen. Nauwelijks de helft van de jeugd krijgt zwemles me de door 1 gebrek aan baden. Nu is zwemmen nog niet zó lang popu lair in de wereld. De eerste zwemin richting werd pas in 1846 in Amster dam geopend, hoewel reeds in de oud heid het zwemmen bekend was. De Ne derlandse Zwembond werd in 1888 op gericht, om in 1933 het koninklijk pre- dicaat te krijgen. Deze organisatie leid de wel tot de ontwikkeling in verschil lende stijlen en een goede naam in de sportwereld ook ten opzichte van het buitenland. Vrije slag, rugslag, schoolslag en vlin derslag zijn begrippen die we meestal wel kennen, maar niet beheersen. Zo dat we in de wereld van de sport wel heel bekende namen kennen, maar hier is de top van de sportieve zwemmers beslist niet representatief voor het peil van de gemiddelde zwemkunst van de gehele bevolking. Redden Deze bedroevende toestand werkt ook wel door op andere punten. In ons wa terrijke land is het zeker geen uitzon dering dat men te water raakt zonder dat dat de bedoeling was. Vaak staan er talloze mensen aan de kant wanneer iemand verdrinkt in een gracht, singel of kanaal. Ook hier blijken er te weinig mensen te zijn die kans zouden zien het slacht offer te redden. En zelfs voor de gerou tineerde zwemmer en mensen van goede wil is dat niet van gevaar ontbloot, omdat het in paniek geraakte slacht offer zich vaak vastklampt aan zijn redder die dan ook de kans loopt te verdrinken. Zodat het meer dan tijd wordt dat er veel en veel meer baden komen waar de schoolgaande jeugd zwemles krijgt, wil er ooit een eind ko men aan deze toch werkelijk ten hemel schreiende toestanden. De vrees voor het water schijnt zich bij ons volk in de loop der eeuwen zo diep geworteld te hebben dat het nu de grootste moeite kost hen te overtuigen van de absolute noodzaak hier een eind aan te maken. WILLEM DEN HARTOG en MARTINA HENDRIKA REINANDA VAN DIJK, hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking zal D.V. plaats vinden op woensdag 4 sep tember 1968, om 14.30 uur, in het gemeentehuis te Soest. Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur n.m., in de Ge reformeerde kerk, Soesterbergsestraat 18 te Soest, door de weleerwaarde heer ds. H. A. L. van de Lin den. 20 augustus 1968 Bunnik, Groeneweg 2 Soest, Ossendamweg 55. Receptie op. de trouwdag, van 16.30-17,30 uur, in De Rank achter de Gereformeerde kerk, Soesterbergse straat 18 te Soest. Gelegenheid tot feliciteren op dinsdag 27 augustus, van 19.30-20,30 uur, Groeneweg 2 te Bunnik. Toekomstig adres Zw. van Zuylenlaan 4, Werkhoven. TE KOOP grond bascule, 2 snelwegers, Van Berkel, 2 toonbanken met marmer blad, 250 x 65, 2 marmer bladen pl.m. 235 x 78, glazen vitrines, Bosch ijs kast, elektrisch fornuis, 3 kookplaten. Steenhoffstraat 27, telef. 2385. Te koop VAUXHALL Victor de luxe 1963. 2750,Goed onderhou den wagen. Burg. Grothe- straat 14, tussen 17.00 - 19.00 uur. JONGEDAME b.z.a. als babysit, liefst omgeving Colensopark. Telef. 2884. TE KOOP een Goggomo- biel auto. Ook genegen te ruilen voor bromfiets. Rembrandtlaan 11, telef. 6575, na 6 uur. Te koop aangeboden Ci troen AZAM 6, bwj. 1966. Prijs ƒ3000,—. Telef. 6261. TER OVERNAME Fobrux oliehaard met 3-traps brander. Z.g.a.n. Tel. 6964. Dame zoekt vrije gemeu bileerde ZIT-SLAAP- KAMER, eventueel met kookgelegenheid. Br. onder no. 1099 bur. S. Crt. Te koop TAUNUS 17 M 1966 ƒ3850,—. Prof. Meijerslaan 44, Baarn, telefoon 5990. TE KCOP in goede staat zijnde 2 C.V. '61. 950,—. Telefoon 6327. MEISJESBELANGEN, Informatie Centrum jon geren biedt kamers aan. Koninginnelaan 13, telef. 3725, b.g.g. 5261. Te koop N.S.U. Prinz 4. T.e.a.b. Westbroek, Kerk- pad n.z. 69, Soest. TE KOOP fornuis (aard gas) en Beckers kolen haard, grijs, flinke maat, alles z.g.a.n. en t.e.a.b. Mevr. van Humbeek, Van Goyenlaan 113. Wie wil leerlinge 6e klas lagere school, helpen met REKENEN Br. met opg. van condities onder no. 1097 bur. S. Crt. Het Algemeen Ziekenfonds „AMERSFOORT EN OMSTREKEN" maakt bekend dat bode-incas seerder de heer G. A. van Dorresteyn per 29 augustus 1968 verhuist van Verlengde Talma- laan 11 c, Soest naar Het spreekuur blijft ongewijzigd elke vrijdag van 5 tot 6 uur 's middags. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend btf vooruit betaling. Tot 10 woorden Elk woord meer0,10 Br. onder nr. 15 ct extra. Te huur GARAGE. Sophialaan 27, tel. 2708. Ervaren LEERKRACHT gevraagd voor bijlessen wiskunde aan leerl. 4e kL Mulo-B. Brieven onder no. 1098 bur. S. Crt. Te koop 2 LUXAFLEX, lichtblauw, hoog 175, br. 225. hoog 122, br. 225. ƒ100,Jan Steenlaan 21, Soestdijk. Te koop een zo goed als nieuwe „Davo" OLIE- HAARD. Compleet met 180 ltr. hangtank. 150, C. Post, Rubenslaan 6. Goede STUDIEPIANO f koop gevraagd. Mevr. A. Jacobs, Vermeerlaan 75, Soest. Te koop, leeg te aan vaarden, helft van dubbel WOONHUIS met grote stenen schuur en garage op 600 m2 grond. Inde ling hal, grote kamer, keuken, bijkeuken, douch w.c., 2 grote en 2 kleine slaapkamers en zolder. Vraagprijs ƒ60.000.—. Br. onder letter J.R. 87 bur. S. Crt TE KOOP V.W. de luxe, type '62. 1350,—. Soes terbergsestraat 81. Te koop OPEL Rekord 1700. Van Goyenlaan 192, na 6 uur. Gevraagd een ervaren en een leerling VERKOOP STER. Dagelijks aanmel den bij „De Vlijt", Steen- hoffstraat 61. telef. 2381 Voor handwerkstoffen. kruissteek kussens, bo duurwerk enz. is uw adres Fa. HUISSTEDEN. Soesterbergsestraat 28. Telefoon 3480. Attentie Nu ook Sim- plicity patronen. DANSLESSEN Nog enige uren beschikbaar voor privélessen. Inl. maandag avond Alb. Cuyplaan 93. RECLAME. Poefen met zeer grote opbergruimte, van 49,90 voor 39,50. Fa. HUISSTEDEN. Soesterbergsestraat 28. Telefoon 3480. SB AMERSFOORT M Onze reparatieafdeling is vanaf heden gesloten. 4 ■■AMERSFOORT

Soester Courant | 1968 | | pagina 5