van hier en daar Officiële mededelingen D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM S.E.C. moest in laatste minuten moeizaam verworven voorsprong tegen K.V.V.A. nog prijsgeven Daan de Ruiter (ex-T.O V.) seoorde driemaal voor Hees Woninginrichting K. E. BOS in onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT S.V.V. Volleybal Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Competitiestanden Grillig scoreverloop bij HeesBaarn 4-2 DINSDAG 10 SEPTEMBER 1968 ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend zlekenlondsleverancler Voor de volleybal-liefhebbers gaat deze week het kompetitie-seizoen beginnen. Naast de donderdag zal nu ook regelma tig op vrijdagavond gespeeld worden, terwijl nog enkele woensdagen inge schakeld zullen worden om alle wed strijden te doen verspelen. Voor onze plaatselijke volleyballers is het jammer dat onze Soester Sporthal no" niet gereed is, maar de verwachting is gerechtvaardigd dat volgend seizoen een deel van de wedstrijden in Soest verspeeld zullen worden. De Soester Volleybal Vereniging zal dit seizoen met elf teams aan de kompetitie deelnemen. Bij de dames zal S.V.V. met een team in de overgangsklasse, met een team in de eerste en tweede klas en met twee teams in de vierde klas vertegenwoordigd zijn, terwijl bij de heren een team in de eerste klas, een team in de tweede klas, twee teams in de derde klas en een team in de vierde klas ingedeeld zijn. Aan de jeugdkom- petitie zal een jongensteam deelnemen. Nu S.V.V. dit seizoen niet over een aantal dames kan beschikken ligt het in de lijn der verwachting dat de dames over het algemeen een moeilijk seizoen tegemoet zullen gaan. Bij de heren daar entegen is de verwachting gerechtvaar digd dat deze zich nog meer dan het vorig seizoen zullen doen gelden. Het programma voor deze week luidt als volgt: Woensdag 11 september 1968: S.V.V. 4- V.V.H. (dames). Donderdag, 12 september 1968: S.V.V. 2- Spirit 2 (dames). Spirit 3-S.V.V. 3 (da mes), S.V.V. 5-Laetitia 2 (dames), S.S.S. 1-S.V.V. 1 (heren), S.V.V. 2-S.S.S. 4 (he ren), S.V.H. 1-S.V.V. 3 (heren). LEGGER DER WEGEN Burgemeester en wethouders van Soest; brengen ter openbare kennis, dat ge deputeerde staten van Utrecht voorne mens zijn de derde wijzigingslegger op de legger der wegen in de gemeente Soest vast te stelen met afwijking van het opgemaakte ontwerp, dat van 25 maart tot en met 6 mei 1968 ter inzage heeft gelegen. In verband met het vorenstaande wor den de wegenlegger, het ontwerp derde wijzigingslegger en het ontwerp van de in die wijzigingslegger aan te brengen wijzigingen voor een ieder ter inzage gelegd met ingang van 16 september 1968 tot en met 17 oktober 1968 in het gebouw van het provinciaal bestuur, Achter St. Pieter 20 te Utrecht (Kamer 202b). Bezwaarschriften tegen de voorgenomen wijzigingen kunnen bij gedeputeerde staten worden ingediend en worden bij het ontwerp van de legger en het ont werp van de daarin aan te brengen wij zigingen voor een ieder ter inzage ge legd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren tegen de voorge nomen wijzigingen kunnen mede wor den ingebracht in een zitting van een door het college van gedeputeerde sta ten benoemde gecommitteerde. Deze zitting wordt gehouden op vrijdag, 18 oktober 1968 te 11.00 uur in het gebouw van het provinciaal bestuur te Utrecht. Soest, 10 september 1968. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeeL Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 S.E.C. VIA 0-2 EN 3-2 NAAR 3-3 EINDSTAND Lange tijd heeft het er zondag in de eerste competitiewedstrijd naar uitge zien, dat S.E.C. zijn eerste wedstrijd tegen het Amersfoortse K.V.V.A. zou gaan verliezen. Bij de rust had de thuis club een nogal verassende 2-0 achter stand opgelopen. Maar op het beslissen de moment, drie minuten voor het ein de, was alle hoop gevestigd op een overwinning, want de Soestenaren had den kans gezien om de achterstand in een 3-2 voorsprong om te zetten. Luttele minuten voor het einde slaagde K.V.V.A. er echter toch nog in om het eerste treffen met een gelijk spel af te sluiten. De uitslag geeft overigens wel de juiste veldverhouding weer en mag dan ook voor beide partijen verdiend genoemd worden. S.E.C. begon vrij aanvallend, maar moest niettemin toestaan, dat de gasten na ongeveer tien minuten de leiding na men. Middenvoor Tiemese omspeelde achterspeler Krijt en gaf daarna ook doelman Van Hattum - die de gebles seerde Van Zoghei verving - geen kans: 0-1. De beste scoringskansen bleven zich echter aan de andere zijde voordoen. Vooral in de eerste helft bracht S.E.C. er aanvallend weinig van terecht, de sporadische aanvallen leverden, mede door gebrek aan de juiste richting en snelheid, weinig op, zodat de K.V.V.A.- doelman in de eerste helft zyn heilig dom schoon kon houden. Slechts en kele raaien moest hy by een S.E.C.- aanval handelend optreden. Een kopbal van Woudenberg werd moeizaam door de Amersfoortse doel man verwerkt, terwijl dezelfde speler met een listig hakballetje de K.V.V.A.- keeper bijna verraste. Desondanks was het vijf minuten voor de rust toch K.V.V.A., dat weer scoorde. W. Brou wer, die één goed schot loste maar ver der een zeer matige partij speelde, plaatste de bal naar een tegenstander, die daarmede zijn aanval met succes aan het v/erk kon zetten. Het was op nieuw Tiemese, die hard inschoot: 0-2. Met deze weinig hoopgevende stand be gon S.E.C. ook aan de tweede helft. Er was nog maar nauwelijks afgetrapt, of een misverstand in de Soester de fensie was bijna oorzaak van de derde treffer. Tiemese richtte nu echter te on zuiver. S.E.C. gaf zich evenwel niet gewonnen; eerst was het Duist, die de Amersfoort se doelman nog eens op de proef stel de, en vervolgens zag Verhoeven een kopbal maar juist over het doel gaan. Het was tenslotte Van Boeijen, die het eerste S.E.C.-doelpunt inleidde. Hij stuurde twee tegenstanders de verkeer de kant op en stond juist op het punt om dat ook met de doelman van K.W.A. te doen, toen zijn plannen ruw werden verstoord. Het leverde S.E.C. een strafschop op, die door Woudenberg feilloos werd benut. Dezelfde speler zorgde even later voor een hachelijke situatie voo»- het Amersfoortse doel, door een vrije schop van De Rooy hard, maar net niet zuiver genog in te koppen. De moeizaam weggewerkte bal werd door Van Boeijen echter in het doel gescho ten: 2-2. Het derde doelpunt nam Wou- In de vierde klasse G van de K.N.V.B. is afgelopen zondag royaal gescoord. S.E.C. en K.V.V.A. kwamen tot een productie van zes treffers, die voor S.E.C. overigens nogal teleurstellend wer den verdeeld. Het Amersfoortse A.P.W.C. scoorde in de wedstrijd tegen het pas gepromoveerde De Vesting zelfs vijf doelpunten. De gasten bleven maar één doelpunt achter. Voorts verloor Muider- berg op eigen terrein met 2-0 van La ren. De tweede Larense vereniging, L.V.V. moest echter op éigen veld een 1-0 zege aan 's-Graveland toestaan. Ver der verloor het Bussumse B.F.C. met 4-2 van De Zebra's en won Nijenrodes met 2-1 van N.S.C., waardoor de stand na een competitieronde is geworden: Laren 1-2 K.V.V.A. 1-1 's-Graveland 1-2 N.S.C. 1-0 De Zebra's 1-2 De Vesting 1-0 A.P.W.C. 1-2 B.F.C. 1-0 Nijenrodes 1-2 L.V.V. 1-0 S.E.C. 1-1 Muiderberg 1-0 denberg zelf weer voor zijn rekening. Hij waagde van zeker dertig meter af stand een schot, dat de K.V.V.A.-keeper volkomen verraste: 3-2. Dat gebeurde vijf minuten voor het einde. Alles wees er toen op, dat S.E.C. toch nog met een overwinning de competitie zou gaan be ginnen, maar het was opnieuw Tiemese, die voor de gasten doelpuntte en de eindstand op 3-3 bracht, waarmede beide partijen toch wel vrede konden S.E.C. 2-H.M.S. 2 1-1 S.E.C. 2 kwam in de eerste competitie wedstrijd tegen H.M.S. 2 ook al niet verder dan een gelijk spel: 1-1. In de eerste helft was S.E.C. wel iets beter, maar in de voorhoede ontbrak het ech ter aan productiviteit, ofschoon zich voldoende doelrijpe kansen voordeden. Het was na twintig minuten Vervloed, die de Utrechtse defensie zo in ver warring bracht, dat een van de H.M.S.- verdedigers de bal in eigen doel schoot: 1-0. Vijf minuten later verkeek doelman Van Essen (die overigens een goede partij speelde) zich op een hoge voorzet, waar mede de stand weer in evenwicht was. S.E.C. bleek verder onmachtig, om ook maar één van de vele kansen in een doelpunt om te zetten. Hoewel H.M.S. na de rust aanmerkelijk sterker was en S.E.C. diep in de verdediging terug drong, bleken echter ook de gasten niet bijzonder schotvaardig. Verdere doel punten bleven tenminste uit, waarmede de bij de rust bereikte 1-1 score tevens de eindstand werd. S.E.C. 3-L.V.V. 2 2-1 Het derde elftal heeft zondag bijzonder veel moeite gehad met L.V.V. 2 uit La ren. De gasten liepen hard van stapel, maar in de S.E.C.-defensie zorgde Pot hoven ervoor, dat men het hoofd koel hield. Naarmate de strijd vorderde, nam de thuisclub meer en meer het initiatief van de bezoekers over, wat leidde tot een doelpunt van Hooijer, die de uitge lopen doelman met een simpel boog- balletje1 passeerde: 1-0. Halverwege de eerste helft bezorgde dezelfde speler S.E.C. een comfortabele ruststand, door de Larense doelman opnieuw te slaan, nu uit ee:i voorzet van Lenarduzzi. Pas in de allerlaatste minuut van de wedstrijd slaagde L.V.V. erin, met een afstandsschot de eer te redden. De scheidsrechter liet na dit doelpunt niet meer aftrappen. S.E.C. verloor in deze wedstrijd spil Abbel, die een kniebles sure opliep. V.V.O.G. 3-S.E.C. 4 1-1 S.E.C. 4 veroverde in Harderwijk een kostbaar punt door het streke V.V.O.G. op 1-1 te houden. De gastheren namen in de eerste helft weliswaar de leiding door een buitenspel doelpunt, maar slaagden er daarna niet meer in, de zeer goed spelende doelman Van de Vaart te passeren. Aan de andere kant wist S.E.C. ook eenmaal tot scoren te komen en wel via Roest. S.E.C. 5-AMERSFOORTSE BOYS 4 1-0 Het vijfde elftal van S.E.C. begon de competitie zondag met de kleinst mo gelijke overwinning op Amersfoortse Boys. Bij de rust- was er nog niet ge scoord. Een doelpunt van Niewaal uit een voorzet van Veldhuizen bleek echter voldoende om Amersfoortse Boys in de tweede helft op de knieën te krijgen. De S.E.C. junioren 3 behaalden dit weekeinde eem2-l zege op G.V.V.V. A, maar de B-junioren kregen op eigen veld een zeer gevoelige 8-0 nederlaag toegebracht door het Amersfoortse V.V.Z.A. A. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Hees heeft zaterdag in de wedstrijd te gen Baarn veel te danken gehad aan rechtsbuiten Daan de Ruiter. Keer op keer stichtte hij met zijn snelle rushes verwarring in de nogal eens onzeker opererende Baarnse defensie en scoorde uiteindelijk zelf nog drie doelpunten voor zijn nieuwe club. Het scoren van zijn derde doelpunt deed hij echter op een dusdanig ge vaarlijke manier, dat ongelukken niet konden uitblijven. Tijdens een vrij on overzichtelijke doelworsteling. waarbij iedereen in de omgeving naar de bal trapte, kopte De Ruiter vallend in. Het ongenoegen van een schoen tegen zijn hoofd was in dit geval aanmerkelijk groter dan het genoegen van het doel punt, dat na enige aarzeling door de scheidsrechter werd toegekend, want De Ruiter hield er een hersenschudding aan over. De ex-T.O.V.-er moest in het ziekenhuis in Baarn worden opgenomen. Nog geen minuut later scoorde de voor De Ruiter ingevallen Vrakking opnieuw, maar dit doelpunt werd wegens bui tenspel geannuleerd. Overigens heeft het vrij talrijke pu bliek vele spectaculaire momenten voor beide doelen en een grimmig score-ver loop kunnen meebeleven. Voor de mees te sensatie moest men echter wachten tot de tweede helft, toen Hees voor de taak stond, een 2-1 achterstand een be ter aanzien te geven. De eerste twintig minuten brachten wei nig hoogtepunten. Men beperkte zich tot wederzijds terrein verkennen, maar reële scoringskansen deden zich nog nauwelijks voor. Alleen de Baarnse middenvoor Jan Mijnders presenteerde zich aan de Hees-defensie als een man, waarmede in voorkomende gevallen re kening diende te worden gehouden. Op papier beschikten de gasten met veteraan Jan Onrust en aanvoerder Cor Brouwer (ex-Baarn 1-Zondag) als steunpilaren, over een redelijk sterke formatie, maar een eenheid blijkt het elftal niet te vormen, wat in het ver dere verloop van de strijd ook wel duidelijk tot uitdrukking kwam. Het was Hees, dat niet onverdiend in de twintigste minuut het eerste doelpunt liet aantekenen. Een door Herman de Bree genomen hoekschop werd door Daan de Ruiter in het doel gelopen: 1-0. Maar nauwelijks was de score door Hees geopend of Baarn deelde een zeer gevoelige klap uit, waarvan Hees zich aanvankelijk niet meer leek te kunnen herstellen. Enkele minuten na de openingstreffer was het midden voor Mijnders van Baarn, die de ge lijkmaker scoorde en vrijwel onmidde- lijk na de aftrap kreeg rechtsbuiten Blok de kans om een voorzet los te laten, die door Brouwer werd ingekopt en Hees daarmede zeer snel op een 2-1 achterstand bracht. Doelman Kamphorst van Hees - overigens goed in vorm - kreeg menige redding te verrichten en in feite wachtte iedereen op het Baarn se doelpunt, dat de wedstrijd waar schijnlijk beslist zou hebben. Maar moeizaam hield de verdediging van Hees tot de rust stand. En dat bleek precies voldoende. In de tweede helft is Baarn er nauwe lijks meer aan te pas gekomen. Fouten van doelman Suik moesten door zijn medeverdedigers op de doellijn worden gecorrigeerd. Nico van Es kon eenmaal op het allerlaatste moment in zijn be doelingen gedwarsboomd worden, totdat De Ruiter eindelijk met een vliegend schot de gelijkmaker kon aantekenen, nadat eerder Dirk de Jong voor open doel al had gemist en de Baarn-doel- man ook door Van Veen en Van Es nog enkele malen op de proef was ge steld. En wat Baarn voor de rust pres teerde. herhaalde nu Hees. In een mi nuut tijd werd de achterstand in een voorsprong omgezet. Een vrij wilde, ho ge trap in de richting van het Baarnse doel werd door de doelman gemist, wat De Ruiter opnieuw de mogelijkheid bood om op riskante wijze te scoren. De scheidsrechter wist eerst niet goed, wat hij met het doelpunt aan moest. In eerste instantie - terwijl De Ruiter werd verzorgd - overlegde hij bij zich zelf, dat van gevaarlijk spel sprake was geweest, omdat de Hees-rechtsbuiten te laag had gekopt. Maar na enig overleg besloot hij toch het doelpunt toe te ken nen: 3-2. Baarn zakte als een kaartenhuis in el kaar en zag enkele minuten later alle vage hoop al definitief vervliegen, toen Dirk de Jong een fraaie voorzet van De Bree doeltreffend inkopte: 4-2. Even later testte dezelfde speler met een dreunend schot de kwaliteit van de lat nog, maar een doelpunt kwam er niet uit voort. Hees bleef de toon aangeven en verdiende uiteindelijk de zege ook wel. De toeschouwers hebben een kwalitatief redelijke en ook zeer sportieve wed strijd gezien met slechts één dissonant, toen nl. Piet Kok het na een duel te kwaad kreeg met zichzelf en het recht in eigen handen nam. Het gevolg was een klap in het gezicht van zijn tegen stander. wat de scheidsrechter ontging en Kok daarmede ene schorsing be spaarde. HIERDEN 3-HEES 2 3-5 De reserves van Hees waren zaterdag ook al in een productieve bui. In Hier- den zegevierden de Soestenaren met 5-3 over het derde elftal van Hierden. Vooral in de eerste helft gaf Hees doorlopend de toon aan. Hilhorst en Van Limburg schoten Hees naar een 2-0 voorsprong, waarna Hierden even de kans kreeg om terug te komen: 1-2. Drie doelpunten van Bosman bezorgden In de tweede klasse afdeling Utrecht van het zaterdagvoetbal zijn alleen V.V.Z. en S.V.P. nog zonder puntenver lies. Zaterdag hadden zij tegenover el kaar moeten staan, maar de scheids rechter kwam niet opdagen, waardoor de wedstrijd uitgesteld moest worden. Aangezien geen van de clubs, die de week tevoren tot winst waren gekomen, opnieuw met twee punten gingen strij ken, is verder geen enkele club meer zonder verliespunten. T.O.V., dat met een 3-1 zege op Valleivogels begon, speelde nu moeizaam gelijk tegen S.E.C. De derde Soester club, Hees, herstelde zich van de eerste nederlaag door Baarn met 4-2 terug te wijzen. Kulan en Woudenberg èn Hoevelaken en Candia besloten hun wedstrijden met een 1-1 gelijk spel, waardoor de stand in deze afdeling is geworden: Candia 2-3 Hees 2-2 T.O.V. 2-3 Kulan 1-1 S.E.C. 2-3 Hoevelaken 2-1 S.V.P. 1-2 Woudenberg 2-1 V.V.Z. '49 1-2 Vallei vogels 1-0 Baarn 2-0 Schrikslaan 61, telefoon 5426 Hees echter nog voor de rust een com fortabele 5-1 voorsprong. De laatste twintig minuten van de twee de helft stond Hees echter wel door lopend met de rug tegen de muur. De achterstand van Hierden was echter te groot en de tijd te kort om Hee« nog te kunnen bedreigen. Verder dan twee doelpunten en dus een 5-3 eind stand kwamen de gastheren niet meer. HEES 3-S.V.M. BOYS 2 2-3 Hees 3 moest in de eerste competitie wedstrijd op eigen veld genoegen nemen met een 3-2 nederlaag tegen een over het algemeen veel streker S.V.M. Boy» uit Maartensdijk. De gasten openden na twintig minuten de score, maar Sak kers maakte vijf minuten later gelijk. Kort voor rust nam S.V.M. Boys op nieuw de leiding, maar enigszins tegen de verhouding in maakte Hees opnieuw gelijk, nu door Otten. Kort voor het einde zagen de gasten toch nog kans om de overigens wel verdiende volle winst mee naar Maartensdijk te nemen. O.S.O. 3-HEES 4 1-2 Hees 4 keerde zaterdag met een 2-1 zege op O.S.O. 3 naar huis terug. Bij de rust keek Hees tegen een 1-0 achter stand aan, die echter eerst door R. Brouwer werd weggewerkt en een kwar tier voor het einde door W. Bloemen dal in een voorsprong, die niet meer werd afgestaan, omgezet. Zaterdag is ook de jeugd van Hees voor het eerst in dit seizoen in compe- titieverbond in het veld geweest, met de volgende resultaten: Hees-Quick 1-4, V.V.Z. 1-Hees 1 3-3 en Hees 2-H.V.C. 4-0. De Ruiter (ex-T.O.V.) kopte al vallend de bal in bet Baarn-doel, enkele ogen blikken later zou de schoen van dc Baarn-verdediger zyn gezicht treffen, een ontmoeting waaraan De Ruiter naast een gebroken neus ook nog een hersen schudding aan over hield. Het team van S.E.C. dat tegen K.V.V.A. (Amersfoort) de competitie met een gciyk spel begon, bestond uit de volgende spelers Staande v.l.n.r. de heer v. d. Velden, trainer, Van Hatttum, doelman, Kr\jt, Brouwer, De Rooy, Woudenberg en Rodermond. Knielend v.l.n.r. v. d. Broek, Verhoeve, Duyst, Van Boyen en Veenendaal. In de eerste klasse, afdeling Utrecht moesten zowel Midlandia als B.D.C. voor de tweede maal genoegen nemen met een gelijk spel (0-0) E.M.M. kwam zondag tot een royale 5-1 zege op Scherpenzeel, terwijl Roda '46 op eigen veld met 3-1 de meerdere moest erken nen in Hoogland, dat met Minerva nog zonder puntenverlies is. Minerva won zondag namelijk met 3-0 van Veense Boys. Ook Soesterberg speelde weer gelijk, nu met 0-0 tegen Kampong. Door deez resultaten is na twee ronden de stand geworden: Minerva 2-4 Veense Boys 2-2 Ioogland 2-4 E.M.M. 2-2 3.D.C. 2-2 Kampong 1-1 Midlandia 2-2 Scherpenzeel 2-1 Soesterberg 2-2 A'foortse Boys 1-0 Roda '46 2-0

Soester Courant | 1968 | | pagina 7