Kreaiet voor uw onder neming envooru „kaVe"? „kaVe"? Comité tot Behoud van Zuiver Drinkwater te Soest wendt zich tot gemeenteraad Sterker S.E.C. bleef tegen De Vesting bij 0-0 steken Burgerlijke stand V.V.Z.- meuws krabbels van Kneli Officiële mededelingen fcerste Soester Begrafenis-Onderneming S.V.V. Volleybal Bromfiets gestolen Wegafsluiting DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Mixed Hockey Club Soest Ronde van Berkel Slechte start van Olympia in volleybalcompetitie NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar ook zich thuis voelt Tienergroep Middelwijk Wederopbouwwet DINSDAG 17 SEPTEMBER 1968 Het Comité tot Behoud van Zuiver Drinkwater te Soest, bestaande uit mej. drs. F. Gelderman (dierenarts), dr. E W. Hellendoorn, chemicus bij het Cen traal Instituut voor Voedingsonderzoek T.N.O. te Zeist, dr. W. P. Roelofs, che micus en hoofdingenieur bij de Octrooi- raad te Den Haag en de heer J. Rosing hoofd van de Christelijke Lagere Schooi te Soesterberg hebben zich met een door vierhonderd personen ondertekend adres tot de gemeenteraad gewend en haar verzocht, uit te spreken, dat bij nader inzien fluoridering van het drinkwater te Soest ongewenst is. WAT IS Op 16 december 1964 besloot de Soes- ter gemeenteraad tot fluoridering van het drinkwater, ongeveer gelijktijdig met tal van andere gemeenten. Maar de laatste jaren is het verzet tegen fluor in het drinkwater steeds sterker geworden. Verschillende gemeenten zijn al op hun besluiten teruggekomen, an dere hebben de materie opnieuw onder de loep genomen, terwijl gemeenten, waar nog geen fluoridering van het drinkwater plaatsvond, zich al tevoren tegen het fluor hebben uitgesproken (o.a. Maartensdijk). Ook de gemeente Hilversum verzet zich fel tegen de fluoridering. Al verschei dene malen zijn in de raad de discussies hieromtrent heropend, maar steeds werd met een kleine meerderheid tot de fluo ridering van het Hilversumse drinkwa ter besloten. Het Anti Fluor Comité heeft inmiddels al 10.000 handtekenin gen van Hilversumse gezinshoofden, bij na de helft van het totale aantal gezin nen in Hilversum. Dezelfde kant lijkt het nu in Soest op te gaan. De V.V.D.-fractie heeft B. en W. om een heropening van de discussies ver zocht en het opgerichte comité probeert nu ook de fluoridering ongedaan te ma ken. Het comité begon in juni zijn handte keningen-actie. Zij werden overigens door de comitéleden in hun vrije tijd verzameld en bovendien nog maar in een klein gedeelte van Soest, namelijk in de omgeving van de Irenelaan, Schrikslaan, Beetzlaan, Wald. Pyrmont- laan en de Hildebrandlaan. Onder degenen, die zich ook tegen de fluoridering hebben gekant, zijn de arts dr. J. Borst, tandarts J. Rijks en de schoolarts B. J. Yff. Naar de mening van de ondertekenaars van 't adres is het 'n feit, dat blijkbaar een groot deel van de ingezetenen te gen de fluoridering is gekant, al vol doende reden om niet tot deze maatre gel over te gaan. Voor de tegenstanders zou volgens het comité in ieder geval dan ongefluorideerd water beschikbaar gesteld moeten worden, op een wijze, die geen of geringe extra kosten met zich meebrengen en weinig ongerief veroorzaken. Wat dat betreft ziet het comité wel iets in een distributie van ongefluorideerd water per tankauto aan huis. Overigens zal met een vergunning voor het slaan van een pomp in de eigen tuin slechts een kleine groep ge baat zijn, zo meent het comité. Men wijst er op, dat brood en andere han delsvoedingsmiddelen, die met water worden toebereid, ook een verhoogd fluorgehalte krijgen. „Om daaraan te ontkomen, zou men geheel zelfverzorger moeten worden, wat uiteraard een vol slagen onmogelijkheid is", aldus het co mité. Alleen hierom verdient het achter wege laten van de fluoridering al de voorkeur. Voorts verwijst het comité naar de uit spraken van tal van organisaties en verenigingen op het gebied van de ge zondheidszorg, naar meer en minder be kende publicaties, naar ervaringen, op gedaan in andere landen etc. In het zeer uitvoerige adres wordt on der meer gewezen op de uiteenlopende drinkgewoonten, op de twijfelachtige preventieve werking ten aanzien van het tandbederf, op het als veilig te beschou wen fluorgehalte, op de consequenties van een te grote fluorconcentratie en op tal van andere factoren. Er wordt tevens op gewezen, dat wie fluoridering raadzaam vindt, nog altijd gebruik kan maken van tabletten. „Wanneer een gemeentebestuur zich ge roepen voelt, iets tegen het tandbederf te ondernemen, dan moge het de voor lichting over een betere voeding met kracht ter hand nemen. Wellicht zou het ook overweging verdienen, in na volging van de gemeente Den Haag, een commissie in het leven te roepen om een actie ter verbetering van voedings gewoonten en mondhygiëne uit te wer ken en te begeleiden, welke actie met name op het vlak van voorlichting en opvoeding zou kunnen worden gevoerd", aldus het adres van het comité tot Be houd van Zuiver Drinkwater. GEBOREN Paulus Cornelis Jacobus, zoon van J. P. C. M. van 't Klooster en W. A. M. Verlaan, Ferd. Huijcklaan 3. Johannes Jeroen, zoon van J. van Waar- denberg en P. M. I. Dorrestijn, Simon Stevinlaan 64, Soesterberg. Edwin Robert Amoud, zoon van R. H. A. Roo- se en A. Wiegman, Amersfoortsestraat 4. Soesterberg. Arnoldus Bernardus Helmus, zoon van J. B. Grift, Hartweg 9 en A. J. E. Kok, Braamweg 26. Nathalie, dochter van A. Westerveld en M. M. Glaasker, Kerkstraat 54. Theo- dorus Eduardus Fredericus, zoon van C. W. J. Meeder en C. J. M. Notebaart, Bilderdijklaan 23. Albertus Theodorus Johannes, zoon van G. Stavast en J. G. M. Semper, Koninginnelaan 51. Arta Janine, dochter van D. Lam en A. H. van Ruler, Birkstraat 125A. Wilhel- mina Elisabeth. dochter van P. J. van Leeuwen en G. M. van 't Boveneind, Vinken weg 21. ONDERTROUWD Laurentius Wever, Van Egmondkade 49 bis. Utrecht en Wilhelmina Petronella Maria Daselaar, Nieuweweg 66. Antonius Hendrikus Maria van Woerkom. Meidoornweg 31 en Johanna van der Sluis, Gen. van Heutszlaan 4, Baarn. Johannes Ber- nard Poot. Schaepmanstraat 26 en Joyce Miranda Ernst, Schaepmanstraat 26. Dieudonné Seijkens, Parklaan 20 en Hennv Clasina van Ewijk, Wilhelmina- laan 24, Leusden. Jasper Pleun van der Linden, Braamweg 96 en Christina Johanna van den Broek, Braamweg 108. Evert van Brummelen, Kerkstraat 13 en Sijtske Brons, Ferd. Huycklaan 24. Bernhard Willem Wijnands, Klaar- waterweg 43 en Cornelia van Brum melen, Van Lijndenlaan 1. Albert Jo zef van Vloten, Stadhouderslaan 38 en Margje Stevens, Rozenboomlaan 57. Voorburg. André Pieter de Rooy, De Genestetlaan 6 en Nicolette Johanna van Ede, Jac. Catslaan 5, Amersfoort. GEHUWD: Edgar Hans Fahrer, Cuneraweg 18. Rhe- nen en Elsje Adriana Snoek, Heideweg 8. Teun de Boer, Ericaweg 58, Laren N.H. en Francisca Maria Sloothaak. Lange Brinkweg 70. Marinus Johan nes Huigen, Birkstraat 38 en Hermanna Johanna Antonissen, De Genestetlaan 3A. Cornelis Hubertus Carolus Hei wig, Frankenslag 306, 's-Gravenhage en Sonja Marion Eweg, Gen. Winkelman straat 82. Willem Boerhout, Mees- huislaan 46, Zeist en Maria Theresia Smakman. Plesmanstraat 114, Soester berg. Gerrlt de Ruiter, Moerbessen- berg 8 en Irma Veronica Carolma Paauw, Van Goyenlaan 104. OVERLEDEN Elizabeth Maria Fran- ciska van der Velden, 83 jaar, weduwe van J. F. J. Hupperetz, Nieuwerhoek- plein 10. Gerardus Theodorus van Gelder. 66 jaar, gehuwd met H. J. Pij pers, Klein Engendaalweg 11 Hen- derika Coops. 91 jaar, weduwe van K. Dral, Koninginnelaan 11. Dir H W. Vellinga Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 S.E.C. is afgelopen zondag opnieuw niet verder gekomen dan een teleurstellend gelijkspel. In de wedstrijd tegen De Vesting in Naarden werd zelfs in het geheel niet gescoord. De gasten zijn doorlopend in de meerderheid geweest, maar faalden in de afwerking. Boven dien trof men in het doel van De Ves ting een uitstekende keeper, die zijn elftal zeker voor een nederlaag heeft behoed. Overigens heeft aan de andere kant Van Zoghei ook meermalen red dend moeten optreden om een nederlaag voor zijn club te voorkomen. Al in de eerste minuten schoot Veenen- daal rakelings naast en werd Van Boeij- en op het laatste moment gestuit, toen hij alleen nog de keeper te omspelen had. Een hoekschop van Verhoeven mis te het doel ook al op een haar, terwijl dezelfde speler enkele minuten later nog eens een aantrekkelijke kans kreeg. Overigens zag De Vesting niet lijdelijk toe, hoe S.E.C. keer op keer het doel van de gastheren onder vuur nam. Na een kwartier verscheen ook de midden voor van de gastheren alleen voor doel man Van Zoghei, maar al evenmin met resultaat. Halverwege de eerste helft scoorde Verhoeven uit een vrije trap van Woudenberg weliswaar, maar het doelpunt werd door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Het was trouwens een van de vrij talrijke merk waardige beslissingen, die de arbiter nam. Van Boeijen stond ook nog eens oog in oog met de Naardense doelman, maar op het beslissende moment ontbrak het aan de juiste richting. Meteen daarna moest Van Zoghei echter weer al zijn talenten aanspreken om een fraai ge nomen vrije schop tot hoekschop te ver werken. De Soester doelman speelde trouwens over het geheel een goede wedstrijd. In de tweede helft probeerde Wouden berg al gauw verandering in de stand Vier dames en drie herenteams beten in de afgelopen week voor de Soester Vol leybal Vereniging de spits van de kom petitie ai. Zo moest het tweede dames team aantreden tegen Spirit 2, het der de tegen Spirit 3. het vierde tegen V.V.H. 1 en het vijfde tegen Laetitia 2. Alleen het derde en vierde team slaag den er in een puntje mee naar Soest te nemen, maar het tweede en vierde team verloren beide hun wedstrijden met 3-0. Ook bij de heren hadden de rood-witten geen onverdeeld gunstige start, daar al leen he,t tweede team tegen S.S.S. 4 een 2-1 overwinning kon behalen. Het eerste herenteam moest de eerste wedstrijd al aantreden tegen het pas uit de overgangsklas gedegradeerde S.S.S. Na een spannende wedstrijd waar in beide teams elkaar niet veel toega ven slaagden de heren uit Barneveld er in de derde set na een aanvankelijke achterstand in winst om te zetten, zo dat onze plaatsgenoten met een winst punt genoegen moesten nemen. Het derde herenteam van S.V.V. kwam veel sterker voor de dag dan het vorig seizoen en eerst na een gelijkopgaande strijd wisten de heren uit Hoogland in de derde set de winst voor zich op te eisen. Het programma voor deze week omvat voor de teams van de Soester Volleybal Vereniging niet minder dan negen wed strijden en wel op: Woensdag, 18 sept. 1968: B.G. S.V. 1- S.V.V. 2 (heren), S.V.V. 4-Old Timers (heren), S.V.V. 5-Olympia 5 (heren). Donderdag, 19 sept. 1968: Wilhelmina 1- S.V.V. 2 (dames). S.V.V. 3-Olympia 3 (dames), S.V.V. 4-Spirit 5 (dames). S.V.V. 5-Limvio 2 (dames), S.V.V. 1-Wilhelmina 1 (heren). Vrijdag, 20 sept. 1968: S.V.V. 1-V.V.A. 1 (dames). te brengen, maar zijn schot ging juist over. S.E.C. drong meer en meer op, maar moest af en toe daardoor zeer ge vaarlijke uitvallen aan De Vesting toe staan. Vijf minuten na rust verwachtte S.E.C. een strafschop, toen Verhoeven tegen de grasmat werd gewerkt, maar de arbiter liet gewoon doorspelen. Weer luttele minuten later was het opnieuw Van Zoghei, die een bijna zeker doel punt voorkwam. Eenmaal wist De Ves ting de Soester doelman in een gesla gen positie te manoeuvreren, maar de zeer goed spelende Krijt wist op de doellijn redding te brengen. Ook Van Boeijen en Veenendaal zaaiden nog en kele malen paniek in de Naardense ach terhoede, maar tot doelpunten kwam het niet. V.V.O.G. 2—S.E.C. 2 1-9 De reserves deden het zondag in Har derwijk heel wat beter. Zij versloegen V.V.O.G. 2 met niet minder dan 9-1 en bleven daarmede na twee wedstrijden ongeslagen. De eerste twintig minuten had S.E.C. nogal wat moeite met de Harderwijkers. S.E.C. kwam zelfs op een achterstand te staan, maar Van Berkel, die een hoofdrol in deze wedstrijd zou WAT IS spelen, maakte spoedig gelijk. Door doelpunten van Van Berkel, Van Breu- kelen en Vervloed leidde S.E.C. bij de rust echter al met 4-1, mede omdat doelman Kok nog een starfschop wist te stoppen. Na de rust werd V.V.O.G. ge heel overspeeld. Van Berkel scoorde nog vijf maal en bracht zo de eindstand op 1-9. S.E.C. 4—SCHERPENZEEL 2 2-4 S.E.C. 4 moest het na het gelijke spel in de eerste competitiewedstrijd zondag met een 4-2 nederlaag tegen Scherpenzeel 2 stellen. Na een aanvankelijk vrij gelijk opgaande strijd nam Scherpenzeel 2 geleidelijk aan het heft in handen en drukte voor rust de meerderheid in drie doelpunten uit. S.E.C. kon er toen nog niets tegenover stellen. In de tweede helft liepen de gasten eerst nog tot 4-0 uit, alvorens Schalkwijk uit een vrije trap en Roest uit een kopbal de stand een wat dragelijker aanzien konden ge ven. V.V.Z.A. 3—S.E.C. 5 3-3 Het vijfde elftal tenslotte behaalde zon dag in Amersfoort een verdienstelijk ge lijk spel tegen V.V.Z.A. 3. De Amers- foorters begonnen overrompelend en na men dan ook met 2-0 de leiding, maar Niewaal scoorde uit een strafschop te gen en Mijdam bracht beide partijen weer op gelijke hoogte. Na rust was het S.E.C. dat door Wijnands de leiding nam. Zijn hoekschop verdween ineens in het doel. Kort voor het einde slaagde V.V.Z.A. er toch nog in om de goed spe lende doelman Groenestein te passeren 3-3. Ten nadele van de 24-jarige P. G. uit Soest is verleden week een bromfiets gestolen. Hi; had zijn voertuig gepar keerd bij een perceel aan de Birkstraat. De politie stelt een onderzoek in. Donderdag en vrijdag a.s. zal zowel op de dag als 's nachts de weg Laanstraat vanaf de hoek Beukenlaan tot aan de Koekoeksweg wegens graafwerkzaam heden van het gasbedrijf voor alle ver keer afgesloten zijn. MIDDELZWARE SHAG N.V.J.GRUNO nukcrk-holland PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 V.V.Z.-AANHANG ZAG 37 DOEL PUNTEN De aanhangers van de verschillende V.V.Z.-elftallen hebben zaterdag niet minder dan 37 doelpunten in vijf wed strijden kunnen zien, ruim zeven per wedstrijd. De doelpunten werden bo vendien gelijk verdeeld. V.V.Z. scoorde er negentien, de vijf tegenstanders ge zamenlijk achttien. V.V.Z. 2 behaalde zaterdag thuis een 3-1 overwinning op Hierden 3. De rust ging in met een 2-0 voorsprong voor de thuisclub, die duidelijk over een be tere conditie beschikte dan de tegen stander. Henk Brons opende voor V.V.Z. de sco re na een fraaie actie met Altena en Akkerman. Nog voor de thee maakte Fugers er met een heel mooi doelpunt 2-0 van. Kort na de hervatting was het opnieuw Brons, die voor V.V.Z. scoorde, daartoe in staat gesteld door Fugers. Het ver opgedrongen V.V.Z. kon een kwartier voor het einde Hierden niet meer stuiten in een uitval en moest een tegendoelpunt toestaan. Het bleef echter bij 3-1. De week daarvoor had V.V.Z. 2 met een 3-2 nederlaag tegen Musketiers 2 uit Eist genoegen moeten nemen. Tweemaal wist V.V.Z. een achterstand in te lopen, tot kort voor het einde de Soestenaren door een ongelukkig doelpunt werden geveld. Een hard schot kwam op de bovenkant van de lat terecht. De bal sprong weer in het veld, maar kwam op het hoofd van doelman Den Breejen terecht. Lang zaam en zonder dat iemand er nog iets aan kon doen rolde de bal het net in. D.O.B. 2-V.V.Z. 3 7-3 Overeenkomstig de verwachtingen bleek het derde elftal zaterdag niet opgewas sen tegen het sterker D.O.B. 2 uit Nig- tevecht. Tot de rust kon V.V.Z. nog goed partij geven, maar in de tweede helft liep D.O.B. snel uit naar een veilige voor sprong. De gastheren namen al na twee minuten de leiding, maar Van Wijk schoot V.V.Z. weer naast zijn tegenstander. Na een half uur nam D.O.B. wederom een voorsprong, maar opnieuw was het Van Wijk, die voor de gelijkmaker zorg de. Met deze 2-2 stand ging ook de rust in. In de stromende regen kwam in de tweede helft D.O.B. al gauw op 4-2. Van Wijk deed nog even de hoop herleven door zijn derde doelpunt te scoren, maar een strafschop wegens hands bracht D.O.B. op 5-3. De middenvoor van D.O.B. zorgde voor 6-3, waarna ook Van Wijk nog een strafschop mocht nemen. Hij richtte echter niet zuiver genoeg. Kort voor het einde bracht D.O.B. de eindstand op 7-3. N.S.C. 4-V.V.Z. 4 3-5 In een forse, maar sportieve wedstrijd behaalde V.V.Z. 4 zaterdag een vrij verrassende 5-3 overwinning op 't Nij- kerkse N.S.C. 4. Bij de rust leidde V.V.Z. al met 3-0, maar in de tweede helft kwam N.S.C. nog tot 4-3 terug al vorens Pothoven van alle onzekerheid een einde maakte. Voor rust bezorgden Brugstede, Van Huenen en G. Wijma V.V.Z. een com fortabele voorsprong, die echter in de tweede helft nog even in gevaar kwam. N.S.C. gaf de strijd niet op en kwam op 1-3, alvorens Duist 4-1 scoorde. Twee doelpunten vlak achter elkaar brachten de Nijkerkers nog dicht bij V.V.Z. (3-4), maar Pothoven stelde tenslotte een kwartier voor het einde de zege veilig: 3-5. S.E.C. 4-V.V.Z. 5 4-6 Het vijfde elftal van V.V.Z. begon de competitie met een 6-4 overwinning op S.E.C. Een erg aantrekkelijke strijd is het niet geworden. Beide elftallen ga ven duidelijk blijk van het feit, nog niet erg op elkaar ingespeeld te zijn, zodat het een vrij rommelige vertoning is ge worden. Voor rust was S.E.C. wel iets sterker, wat ook resulteerde in een 2-0 voor sprong door doelpunten van Van Drie en een der eigen V.V.Z.-verdedigers. Voor rust scoorde Th. Verkade na slecht wegwerken in de S.E.C.-defensie echter tegen: 1-2. Al vrij snel in de tweede helft kreeg S.E.C. de gelegenheid de voorsprong te vergroten, toen het een strafschop kreeg toegewezen. Kraaij schoot in eerste in stantie raak, maar het doelpunt werd afgewezen, omdat de V.V.Z.-doelman te vroeg in beweging kwam. De tweede strafschop werd door Kraaij echter ge mist. V.V.Z. liet zich deze kans niet ontne men en maakte door Vetkamp vrijwel meteen daarna gelijk: 2-2. S.E.C. nam nogmaals een voorsprong, maar zag die even later weer verloren gaan door een door Vetkamp benutte strafschop. Dezelfde speler bezorgde V.V.Z. toen een snelle 5-3 voorsprong, één keer uit buitenspelpositie en één maal dankzij een blunder var. de S.E.C.- doelman. Van Boeyen. de beste man bij S.E.C. bracht nog even de spanning terug (5-4) maar tien minuten voor het einde was het opnieuw Vetkamp, die voor V.V.Z. de zege binnenhaalde. S.E.C. verloor in deze wedstrijd Wis, die zich in de eerste helft door Van Essen moest laten vervangen. JEUGD De jeugd van V.V.Z. behaalde zater dag de volgende resultaten: Amsvorde jun. A-V.V.Z. A 2-2, B.D.C. adsp. c-V.V.Z. a 3-2, A.P.W.C. adsp. c- V.V.Z. b 2-4, V.V.Z. pup. 1-K.V.V.A. 2 6-2, B.D.C. pup. 5-V.V.Z. 2 0-8 en Wou denberg pup. 2-V.V.Z. 3 2-1. Soest is de competitie voor alle elftallen goed begonnen. Met uitzondering van het veteranen elftal hebben alle elftal len een overwinning in de wacht ge sleept. De uitslagen waren als volgt: Heren I-Scheybeeck 2-1. Amsterdam VII-Heren II 1-3. Soest vet.-Pinoké 1-4. Dames I-Shinty I 2-0. Amsterdam V-Soest dames II 1-2. Zaterdag j.1. vond de ronde van Berkel plaats. De 100 km die moest worden afgelegd, werden grotendeels onder zeer slechte weersomstandigheden verreden. Jaap van de Broek wist zich als 18de te plaatsen van de 97 gestarte renners, hij nam ook nog verschillende premies voor zijn rekening. Winnaar werd Rink Cornelissen uit Amsterdam. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 De start van Olympia in de nieuwe vol leybalcompetitie is niet zo gelukkig ge weest als men had gehoopt en ook ver wacht. Van de vier teams, die in het veld kwamen, won er slechts één. In de eerste klasse speelden de dames van het tweede team duidelijk wat on wennig na de lange rust. Hoewel vol gens systeem werd gespeeld, had dit niet het verwachte effect, tegen de be ter draaiende ploeg van B.G. S.V. uit Baarn, die al spoedig een antwoord op het speltype van Olympia had. Al in de eerste set bleek, dat B.G. S.V. zich met succes kon verweren, maar de wedstrijd had nog niet verloren behoeven te gaan, wanneer de dames van Olympia tijdig hun tactiek hadden gewijzigd. Dat gebeurde echter niet, met het gevolg, dat de Soester dames een 3-0 nederlaag kregen te verwerken. Ook het tweede herenteam leed een 3-0 nederlaag en wel tegen Vios 3, dat niet veel sterker, maar in ieder geval beter ingespeeld bleek. Evenals vorig seizoen had het tweede zestal de gebruikelijke zwakke start gevolgd door vlagen van beter spel. Zij kwamen echter te spo radisch voor om een eerste nederlaag nog te ontlopen. Ook het derde team van Olympia moest met een 3-0 neder laag (16-14, 15-13 en 15-12) genoegen nemen. De cijfers tonen echter wel aan, dat de Soestenaren zich tot het laatste hebben verweerd. Pech was er mede de oorzaak van, dat de wedstrijd zonder een enkele gewonnen set verloren ging. Alleen het veteranenteam zorgde voor een 3-0 overwinning op V.V.A. 5. Ver wacht wordt, dat dit team nog meer van zich zal doen spreken. Het programma voor deze week luidt: S.V.H. 4-Olympia 6 (heren), S.V.V. 5- Olympia 5 (heren), Vios 2-Olympia 2 (heren) en Olympia 2-Spirit 2 (dames). De wedstrijden worden alle gespeeld in de sporthal te Amersfoort. de heer L. W. J. Cregolra direkteur kantoor Maastricht De NMB verleent bedrijfskrediet in vele variaties. Er zijn grote en kleine kredieten, kortlopende en op middellange termijn. Steeds wordt het krediet afgestemd op de behoeften van het bedrijf: maat- verk dus. 5e specialisatie van de NMB op nidden- en kleinbedrijf maakt het irettig overleggen met de bank. Je NMB kent de problemen van de zelfstandige ondernemer en helpt u ze op te lossen. Zoals zij voor elke bankdienst een persoon lijke service biedt. 250 vestigingen in Nederland. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak weer vol spaaning zit te waachte tot in Meksieko de Olim- piese Speule gaon beginne. Nie omdak bar beniewd bin naor de prestaosies vaan ongze Hollandse maa- ne en vrouwe, maor ikke fing da soort toernooie ok al spaanend mit alles wat ter omheen ebeurt. Toeng een paor weke geleje die tram- melaant in Tjegge Slowekije begon, waore der meteen al een paor laande die zeeje wullie doen an niks meer meej waor ok laande an meej doeng die teuge de Tsjegge binne. Ent liek da zul- lie geliek hebbe. Maor ok de minse in de bestuure vaan die bar grote sportgebeure, hebbe daor al over zitte praote. Da neem ik te- minste maor an, waant waor zouwe zul- lie ut aores over motte hebbe. Die maane die daor zoon bietje de baos prebere te speule haade saome al bar gauw een oplossing gevongde. Veural de baoze vaan de Europeese voetballerie, blonke uut deur dieplomasie. Zullie heb be meteen de klups vant weste ent oos- te in aapaarte ofdelinge gezet. Klups vaan aachter ut gording speule allenug maor teuge mekaor, en de klups uut ut weste ok allenug maor teuge mekaor. Noeng hoef jie heulegaor geen groot denker te weze, waant ikke kwaam der zellef ok aal aachter om te snaape dajje, hoe jie ut ok wil bekieke, der in ellek gevaal een fienaole komp tusse oost en west. Maor ok die voetbaalbaoze binne daor aachter gekomme. Zullie vongde da heul geen bezwaor, waant teuge de tied vaan die fienaole, zeige die maane, bin ne de gemoedere al weer een bietpe tot rust gekomme, en is ter geen vuultje meer an de luch. Veur ming hebbe die minse da knaap bedoch. Veur ming liek ut wel een groot pre- bleem worde, as de kampioen vant west, beveurbeeld een klup uut duutslaand, in de fienaole mot uutkomme teuge de oostelijke kaampiejoen beveurbeeld un legerklup uut Ruslaand. Ik schaat zo daat daar de poppe wel ant daanse zalle gaon. Maor ok de Olimpische speule kenne noeng al veur ze begonne binne al bar- rege moeijelukhede. De minse die as neger op de wereld binne gekomme, en op de tilleviesie hebbe wullie al vaok genog kenne zien da da veuraal in ao- meriekao heuls geen graapie meer is, binn haard vaan plaan die Speule te bojkotte, zoas hullie da noeme. Ut be tekent volegens ming nie meer as: heul gewoon nie meej doen. Als reeje geve die luu op da da de enige menier is om de wèruld te laote zien hoe slech hullie ut hebbe. Maor ik bin zo vrie daan wel effe te zeige, dat da veur ming nie de aller beste oplossing is. Der binne schaat ik zo nog wel betere. Deris een tied gewees datter deur min se, diet kenne wete, gezeit wier: sport en overtuugiing motte gescheijje blieve. Die tied liek noeng juust de leste jaor« verleje tied te weze, maor noeng wordt ut, of liever gezeit mot ut worde, sport en polletiek motte gescheije blieve. Al mottik gloof ik noeng eigeluk al zeige, motte gescheije worre" waant der binne al veurbeelde genog datter waat- da betref al dinge geregeld binne. Ik mot eerluk zeige dak ut altied un jaamerlukke bedoening fin as deur moei jelukhede vaan buute- of sporttoernooije nie of haos nie deurgaon. In 1956 toeng ut in Melburn waas, en Hongerieje deur de Russe ongder d€ voet wier gelope, bleve wullie ok tuus, uut sooliedaorietiet En laote wulllt noeng maor effe buute beschouwing laote of da noeng wel deur iedereen gewaordeerd wier, ut iedeej waas nie slech, maor ik betwiefel of ut waat ge- hollepe hep. Vandaor dak nie zo bar veul zie in da soort deemestraasies. Ut liek ming da daan meer ut gevoel daant verstaand spreek. En da ken in un heule kwak dinge wel goed zijn, maor laote de minse die ut veur ut zeige heb be op sportgebied noeng nie zo gauw gaon besluute dat zullie nie meej doen. Laote wullie dan maor een soort struus- vogel lieke en ongze koppe in de grongd steke, en net doen ofter niks an de haand is. De deeres en jonges die der al un heule tied veur hebbe gewarrekt en getreend zalle ongs der daankbaor veur zijn en blieve. WAT IS Zaterdag 21 september begint voor de tienergroep Middelwijk het nieuwe sei zoen. Dat betekent nieuwe plannen, maar ook een nieuw geluid. Medewer king verleent een rhythm-and-blues- band. Aan het programmapunt Miss verkiezing (zie advertentie in dit blad) is, behalve de kans op een prijs, nog een extra verrassing verbonden. Tie ners zijn hartelijk welkom op deze eer ste dansavond van het seizoen in Mid delwijk. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de gemeente Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We deropbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 6 woningwetwo ningen, op het perceel, gelegen aan de Koninginnelaan, kadastraal bekend ge meente Soest sectie H, nummer 7118, zulks in afwijking van het bestemmings plan „Soestdijk-'t Hart". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmkaing hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter Soest, 17 september 1968.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3