m t k SI van hier en daar I I V.V.Z. OP EIGEN VELD DOOR HEES VERSLAGEN2-3 B.D.C. thuis met 1-0 door E.M.M. geklopt Hattrick van Dirk de Jong m j Zes van de zeven B.D.C.-elftallen leden nederlaag B.D.C. handbal S.E.C.-zaterdag S.E.C. moest Valleivogels beide punten laten 3*2 Standen voetbalcompetitie in onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT „The Red Stars" DINSDAG 17 SEPTEMBER 1968 De tweede competitiewedstrijd voor V.V.Z. is wellicht zaterdag niet zo ver lopen als menigeen wel gedacht zou hebben. Het plaatselijke Hees mocht dan in de afgelopen competitie V.V.Z. twee maal op een gelijk spel gehouden hebben, een overwinning voor de gasten zag men er toch niet in. Maar men ging er langzamerhand wat anders over denken, toen Hees al halverwege de eerste helft een 2-0 voorsprong had. Hees heeft de hele wedstrijd toch wel een licht veldoverwicht gehad en alleen op grond daarvan mag men de zege ook welverdiend noemen. Bovendien kreeg doelman A. Rebel van de thuis club heel wat moeilijker werk te ver richten dan zijn jonge collega Kamp- horst. De Hees-doelman moest al bij een van de eerste V.V.Z.-aanvallen han delend optreden. Linksbuiten Floor trof de doelman met zijn enorme kogel ech ter precies op de vuist. Vijf minuten later liep V.V.Z. echter wel enige schade op, niet zozeer door een wijziging van de score als wel door een ferm schot door de kleedkamerruit. Het wrange toeval wilde, dat juist die zater dagmorgen een delegatie van de sport stichting naar de beveiliging van de ruiten was komen kijken en met het bestuur van V.V.Z. tot de conclusie moest komen, dat de ballenvanger ach ter het doel te laag is. Weinige minuten later viel ook het eerste doelpunt. Linksbuiten Herman de Bree voorzag op links zijn binnenspeler van een fraaie pass langs de lijn. Er volgde een lage voorzet, die door een van de V.V.Z.-verdedigers werd gemist. Doelman Rebel, die kennelijk op zo'n fout niet had gerekend, greep nu ook te laat in, waarna het voor rechtsbinnen De Jong nog maar een klein kunstje was om Hees de leiding te geven. V.V.Z. was zichtbaar onder de indruk van deze treffer. Het tempo werd tra ger. terwijl ook het plaatsen steeds meer te wensen begon over te laten. Boven dien trad de anders nogal hechte ver dediging van V.V.Z. vrij aarzelend op, wat doelman Rebel menig moeilijk ogen blik bezorgde. Zo kon het gebeuren, dat Hees na 25 minuten zelfs een 2-0 voorsprong nam. Een dieptepass kwam weer bij De Jong, die zijn tegenstander voorbijsprintte en de uitgelopen Rebel met een strak en onhoudbaar schot passeerde: 0-2. In de laatste twintig minuten verging het V.V.Z. aanvankelijk wat beter. De snel, hoewel niet altijd even zuiver ope rerende voorhoede vond toch nog wel enige lekken in de Hees-verdedidiging, waar overigens Geitenbeek ondanks zijn jaren voor menig V.V.Z.-aanvaller een geducht struikelblok bleek. Maar een maal kon de nogal teleurstellende links buiten Floor een voorzet geven, die midden voor het Heesdoel terecht kwam bij twee volkomen ongedekte V.V.Z.- spelers. Het was tenslotte Hament. die daar dankbaar gebruik van maakte en de achterstand tot 2-1 terugbracht. Kort voor de rust maakte V.V.Z. zelfs nog gelijk, al kreeg men daartoe wel enige medewerking van doelman Kamp- horst, die overigens in het Hees-doel uitstekend werk heeft gedaan. Op dat moment deed hij echter een stap teveel met de bal, wat de zeer strak leidende arbiter met een indirecte vrije schop be strafte. Het was tenslotte van Koog die alle hoop bij V.V.Z. terugbracht. De tweede helft bood het talrijke pu bliek meer spectaculaire momenten, maar minder doelpunten. De thuisclub bleek zich kennelijk al bij een gelijk spel te willen neerleggen. Op het middenveld zetten Ruizendaal en v. d. Breemer de voorhoede regel matig aan het werk, maar veel gevaar school er niet meer in de V.V.Z.-aanval. Op rechts liep Schaap keer op keer vast, trewijl op de andere vleugel de vaak vrijstaande Floor nogal eens moei te had om de bal onder controle te krij gen. De Hees-doelman kreeg in de twee de helft dan ook weinig moeilijk werk te verrichten, behoudens een keihard genomen vrije schop van aanvoerder Van Kooy van de rand van het straf schopgebied. De bal werd op het laat ste moment nog even van richting ver anderd, maar niettemin bekwaam gestopt door Kamphorst. Heel wat moeilijker kreeg Rebel het. Tot driemaal toe moest op de doellijn redding worden gebracht, terwijl enkele schoten en kopballen van de Hees-voor- waartsen net iets te weinig richting kregen en dan ook net langs het doel gingen, totdat een dekkingsfout V.V.Z. fataal werd. Een voorzet van rechts werd door De Jong op korte afstand van het doel fraai met de borst gestopt en meteen hard Wat V.V.Z. in de slotfase van de derby ook probeerde, de Hees-defensie stond geen doelpunt meer toe. Baarn scoorde, maar bij het derde doel punt dusdanig gewond raakte, dat hij met een vermoedelijke hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden ge bracht, blijkt snel vooruit te gaan. Ove- o - o rigens zal Hees het toch nog wel enke- ingeschoten 2-3 Bij deze stand is het le weken zonder hem moeten ste„erv gebleven, hoewel Hees meer kansen Hees verloor zaterdag achterspeler Wa- gehac* °P vierde doelpunt, dan iet, die tijdens een onschuldig duel aan V.V.Z. op de gelijkmaker. ^e voet gewond raakte en de strijd Rechtsbuiten De Ruiter, die verleden moest staken. Zijn blessure ziet er ove- week voor Hees drie doelpunten tegen rigens minder ernstig uit. Hoewel B.D.C. in de tweede helft de zaken iets energieker aanpakte, was het op het allerlaatste moment toch de E.M.M.-doelman die de gelykmaker voorkwam. Voor B.D.C. is het zondag een zwarte dag geworden. Van de zeven senioren elftallen, die in competitieverband in het veld kwamen, leden er zes een ne derlaag. Alleen het vijfde wist tot een overwinning (op V.V.Z.A. 4) te komen. Het meest teleurstellend was wel de 1-0 nederlaag, die B.D.C. 1 op eigen veld leed tegen het Hilversumse E.M.M. dat overigens niet veel sterker was, of schoon de uitslag wel verdiend te noe men is. De B.D.C.-aanval demonstreerde een op vallende schotloosheid, wat overigens ook van de Hilversummer voorhoede kan worden gezegd. Het enige en be- slisende doelpunt kwam voor B.D.C. bovendien nog op vrij ongelukkige Wijze tot stand. Een van de paal terugkomende bal sprong via het hoofd van doelman Smink het doel in. Dat gebeurde twin tig minuten na de aanvang van de wedstrijd. Voordien had Demmers al een aantrekkelijke kans gehad om voor B.D.C. te scoren, maar hij richtte iets te onzuiver. Het is voor B.D.C. vrijwel bij deze ene kans gebleven. De jonge voorhoede liep daarna keer op keer vast in de Hilversumse ver dediging, ondanks de kleine veldmeer- derheid, die B.D.C. in de eerste helft had. Na de rust zette E.M.M. de verdediging soms onder zware druk, maar defensief slaagden de Soestenaren er wel in, de tegenstander te ontwapenen. De steeds schaarser wordende aanvallen van B.D.C. in een ook steeds rommeliger wedstrijd bleken weinig gevaar in te houden en zo had E.M.M. aan dat ene gelukkige doelpunt voldoende om beide winstpunten mee naar huis te nemen. B.D.C. 2-VICTORIA 3 1-2 Hoewel ook de reserves van B.D.C. met een nederlaag (tegen Victoria 3) ge noegen moesten nemen, was het ver toonde spel relatief van beter gehalte dan dat van het eerste. Herhaaldelijk werden de Victoria-aanvallen onschade lijk gemaakt en aan de andere kant de Hilversumse verdedigers voor grote pro blemen gesteld. Niettemin namen de gasten de leiding, toen doelman Van Thienen de gladde bal niet helemaal onder controle kon krijgen en met lede ogen moest toe zien, hoe een van de aanvallers van Victoria ongehinderd de bal in kon schieten. B.D.C. bleef echter goed spe len en drong meermalen tot dicht bij het vijandelijke doel op, maar bij de rust was de stand nog altijd 0-1. Tien minuten na de hervatting maakte een beter spelend B.D.C. door Dick Dorrestein verdiend gelijk. Hij kreeg de bal op maat toegespeeld van Bakker en maakte er verder geen probleem meer van: 1-1. Ondanks een fel offensief van B.D.C. wist de Hilversumse keeper zijn doel schoon te houden. Bij een van de schaarse uit\*i;llen scoorde Victoria via zijn rechtshalf zelfs het naar later zou blijken winnende doelpunt. In de slot fase moest Van Thienen een ver opge drongen B.D.C. bij enkele uitvallen nog behoeden voor een grotere nederlaag. Niettemin speelde B.D.C. een goede wedstrijd, die het aanzien zeer zeker waard was. B.D.C. 3-K.V.V.A. 3 2-5 Ook B.D.C, 3 kwam in de thuiswedstrijd tegen het Amersfoortse K.V.V.A. 3 niet tot een overwinning. De gasten drukten hun veldmeerderheid in de eerste helft al in drie doelpunten uit, waar B.D.C. er via Jaap Brouwer maar één tegen over wist te stellen. Na rust een sterker en beter spelend B.D.C., dat echter maar eenmaal tot scoren kwam. Dat gebeurde door Ton Bunnik. De tegenpartij wist nog tweemaal het net te vinden, mede omdat de B.D.C.-doelman nogal wat hinder van de gladde bal ondervond. V.V.Z.A. 4-B.D.C. 5 4-6 Het vijfde elftal heeft zondag voor de enige twee winstpunten gezorgd door in Amersfoort V.V.Z.A. 4 met 6-4 te ver slaan. In de eerste helft waren reeds zes doelpunten gevallen, die toen nog broederlijk werden verdeeld. Voor B.D.C. hadden G. Beijer en E. Bodewes (tweemaal) in de roos geschoten. In de tweede helft kwam B.D.C. zelfs nog met 4-3 achter te staan, maar doelman Van Dalen inspireerde zijn elftal voor het stippen van een strafschop zodanig, dat Johan Beijer, H. van Dijk en Ton van der Linden toch nog voor een 6-4 over winning zorgden. B.D.C. 6-QUICK 5 2-3 B.D.C. 6 en Quick 5 bleken ondanks de vijf doelpunten, die zij scoorden, aan merkelijk sterker in het missen van kansen. De Soestenaren waren duidelijk in de meerderheid, maar faalden her haaldelijk voor het vijandelijke doel. De rust brak dan ook aan met een 2-1 achterstand, die eerst nog werd ver groot tot 1-3, alvorens B.D.C. zijn tegen stander weer tot op een doelpunt kon benaderen. Een gelijk spel zat er echter niet meer in. AMSVORDE 5-B.D.C. 7 3-2 Het verleden jaar kampioen geworden Amsvorde 5 slaagde er zondag na heel veel moeite in, B.D.C. 7 op de knieën te krijgen. Enigszins tegen de verhou ding in nam B.D.C. na twintig minuten zelfs door zijn middenvoor de leiding. Deze voorsprong wist B.D.C. nog lange tijd in de tweede helft met succes te verdedigen, totdat het meer geroutineer de Amsvorde binnen een kwartier de 1-0 achterstand omzette in een veilige 3-1 voorsprong, ofschoon daar wel een uit buitenspel-positie gescoord doelpunt voor nodig was. B.D.C. scoorde nog tweemaal, doch slechts één doelpunt werd toegekend, waarmede Amsvorde overigens een verdiende zege kreeg. ACTIF 9-B.D.C. 9 5-3 Het negende elftal bleek zondag niet opgewassen tegen het Hilversumse Ac ht 9, ondanks het feit, dat de Soeste naren al na een kwartier met 2-0 de leiding hadden, door doelpunten van Ries Voskuilen en Louis Nuss. B.D.C. achtte deze voorsprong vrij comfortabel en handelde ook overeenkomstig, wat de club tenslotte noodlottig werd. Nog voor de rust maakte Actif gelijk: 2-2. Met medewerking van de B.D.C.-doel man, die een onfortuinlijke middag had, scoorde Actif in de tweede helft nog drie maal, terwijl B.D.C. niet verder dan een treffer meer kwam. Komende zondag gaat B.D.C. 1 in Ha- mersveld bij Roda op bezoek, dat afge lopen zondag bij Scherpenzeel zijn eers te winstpunten binnenhaalde. Verder staan voor zondag op het programma: K.V.V.A. 2-B.D.C. 2, Amersfoortse Boys 3-B.D.C. 3, Veense Boys 3-B.D.C. 4, B.D.C. 5-Roda 3. B.D.C 8-Quick 6, Vic toria 8-B.D.C. 9 en B.D.C. 10-S.E.C. 6. De eerste bingo-avond van het nieuwe seizoen wordt komende donderdagavond om acht uur in de B.D.C.-kantine ge houden. Er zijn vele aantrekkelijke prij zen te verdienen. De eerste overwinning van het B.D.C.- herenteam is zondag een feit geworden. Met een 9-8 overwinning in het voor deel van B.D.C. werd het team van Aristos naar Amstedram teruggestuurd. Werd vorige week met 10-9 verloren van Spirit, nu waren dus, ook met één doelpunt verschil, de volle twee punten voor B.D.C., zodat met één verloren, één gelijkgespeelde en één gewonnen wedstrijd drie punten in deze competi tie zijn behaald. Zoals altijd, tegen een onbekende te genstander, werd er in de eerste minu ten nogal zenuwachtig gespeeld. Toch wist B.D.C. een 3-1 voorsprong te nemen, wat in de rust tot een 5-4 ach terstand werd teruggebracht door Aris tos. Aristos leek soms meer zeven- dan elf handbal te spelen. Ze probeerden elke keer op de cirkel door te breken, wat ook verscheidene malen lukte. In de tweede helft bleek B.D.C. over een betere conditie te beschikken. Enkele malen wist het team van B.D.C. de aanval van de tegenpartij te onder breken. Door tactisch spelen van Otto Buis man, die dit seizoen zijn rentree in de senioren maakt, kon Koos van den Deijs- sel enkele keren vrij voor de keeper van Aristos komen, hetgeen driemaal een doelpunt opleverde. Beangstigend werd het in de laatste tien minuten toen dezelfde speler wegens ruw spel voor vijf minuten het veld moest verlaten. De verdediging met aan het hoofd kee per Jan Smeeing lieten echter geen doelpunt meer toe, zodat de 9-8 voor sprong, die toen bereikt was, niet meer verloren ging. De doelpunten voor B.D.C. werden ge scoord door: Leo van de Heiden, Hans van Beek, Rudy Surstedt en Dick van Velzen 1 maal en Koos van den Deyssel 5 maal. Op de regenachtige zondag behaalde de dames hun derde overwinning in suc cessie. Met 5-4 werd van Oranje ge wonnen. De jarige Nel van Leeuwen wist de score te openen, maar tot het eind van de eerste helft zouden de dames niet meer tot scoren komen, hetgeen, de da mes van Oranje niet belette dit wel te doen. Met een 3-1 voorsprong voor Oranje mochten, de meisjes de thee gaan ge bruiken. De tweede helft gaf, door de gewijzigde taktiek van B.D.C., een heel ander spel- beeld te zien. Door het uitschakelen van twee goede speelsters van de tegenstander door de zusjes Ria en Marga Tolboom, kon B.D.C. terugkomen. Door een afstands schot van Nel van Leeuwen en een fout van de keepster van Oranje kwam B.D.C. tot 3-3. Nel van Leeuwen en Carla van Deijs- sel zorgden ervoor dat een voorsprong werd bereikt, welke B.D.C. in handen kon houden. Verdere uitslagen waren: Heren 2: S.D.O.-B.D.C. 2 8-4. Dames Junioren: Spirit-B.D.C. 5-12. Meisjes-Pupillen: BD.C.-H.H.C, 2-1. Meisjes-Adspiranten: B.D.C.-Limvio 5-2. Het zo goed begonnen zaterdagelftal van S.E.C. heeft zaterdag zijn eerste ne derlaag te incasseren gekregen. Dat ge beurde in Scherpenzeel bij Valleivogels. S.E.C. speelde zijn slechtste wedstrijd sinds vele weken, wat uiteindelijk een 3-2 nederlaag tot gevolg had. De gasten begonnen veelbelovend, want al na tien minuten passeerde Stalenhoef de doelman van Valleivogels met een listig boogballetje 0-1. Het zag er niet naar uit, dat de voorsprong overigens lang stand zou houden, want kort daar op kopte de Scherpenzeelse aanvalslei der Van Zetten net over, terwijl doel man Mayer al geslagen was. Een vinnig schot van de Valleivogels- rechtsbuiten Van Maanen werd be kwaam door Mayer tot een niets ople verende corner verwerkt. Aan de an dere kant zag Rouwendaal een schot net langs de verkeerde kant van de paal gaan. De gelijkmaker kwam toch. Een hoge bal werd door doelman Mayer verkeerd beoordeeld. Hij riep zijn medespelers toe, de bal te laten gaan, wat zij dan ook deden, maar via het hobbelige ter rein sprong de bal over de uitgelopen doelman in het net: 1-1. Maar kort daarop maakte Mayer zijn fout al weer goed door een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Een misverstand tussen de achterspeler Baptist en de S.E.C.- doelman was er de oorzaak van. dat kort voor rust Valleivogels nog de lei ding nam. Wijnberg maakte zich van de op doelman Mayer teruggespeelde bal meester en scoorde onhoudbaar: 2-1 S.E.C. heeft in de tweede helft weinig gelegenheid gekregen om nog aan een gelijkmaker te denken. De gastheren waren beduidend sterker en drongen S.E.C. steeds verder in het defensief. H.rhaaldelijk moest Mayer ingrijpen edoch hij deed 't bekwaam. Totdat Bap tist opnieuw een fout maakte en de bal voor de voeten van een tegenstander speelde. Aangezien dat vlak voor eigen doel gebeurde, betekende dat onmiddel lijk een 3-1 achterstand voor de Soeste naren. In de slotfase raakten nog nog twee S.E.C.-spelers geblesseerd. Eerst kreeg Sengers een trap tegen het hoofd, wat een flinke wond tot gevolg had en kort daarop duizelde het Rouwendaal na een kopduel met een tegenstander. Nadat Rouwendaal was opgelapt, mocht S.E.C. een vrij etrap nemen, waaruit Rouwen daal de bal werd toegespeeld. Deze liet vanaf zeker dertig meter maar meteen een schot in de richting van het vijan delijke doel los, dat tot ieders verras sing een doelpunt opleverde: 3-2. Verder liet Valleivogels zijn tegenstan der echter niet komen en moest S.E.C. met de eerste nederlaag in deze com petitie genoegen nemen. S.E.C. 2—ORANJE LEEUWEN 2 5-0 Het tweede zaterdagelftal behaalde za terdag zijn tweede overwinning in suc cessie in deze competitie. Dit keer was het Oranje Leeuwen 2 uit Hilversum, dat de kracht van de Soestenaren moest ervaren. S.E.C. begon al meteer» met een hevig offensief, dat echter voorlopig geen doel punten opleverde door een minder zui ver vuren. De achterhoede bood echter Oranje Leeuwen geen enkele kans. Het was tenslotte Nijhuis, die voor S.E.C. de score opende. Zijn voorbeeld werd spoedig gevolgd door Van 't Klooster, terwijl Hop de gastheren een aangename 3-0 ruststand bezorgde. De Hilversummers waren op dat moment al tot weinig verzet meer in staat. Na de rust geloofde S.E.C. het wel een beetje, wat op een gegeven moment een overbelasting van de verdediging tot ge volg had. Vooral Van der Schagt kreeg in deze fase van de wedstrijd gelegen heid om in positieve zin op te vallen. In de laatste fase van de tweede helft nam S.E.C. het initiatief weer geheel in handen. Van 't Klooster kreeg toen nog twee maal de gelegenheid om de eindstand op 5-0 te bepalen. SOVA 3—S.E.C. 3 2-7 Ook het derde elftal was zaterdag bij Sova 3 in Amersfoort in een produktie- ve bui. De Amersfoorters namen in de vijftiende minuut weliswaar de leiding, maar Hodde zorgde vijf minuten later al weer voor de gelijkmaker door een voorzet van v. d. Loon te benutten. Bij het ingaan van de rust had S.E.C. zich al een 2-1 voorsprong verworven dankzij Kerkdijk, die een strafschop we gens hands had benut. Hodde bracht vijf minuten na de her vatting de stand op 1-3, terwijl opnieuw een handsbal in het strafschopgebied van Sova Kerkdijk in de gelegenheid stelde de vierde treffer voor S.E.C. aan te tekenen. De derde strafschop in deze wedstrijd viel aan de andere kant. Nu was het Kok, die zijn handen te hulp riep. De penalty werd door doelman Bakker ech ter fraai gestopt. Vervolgens was het Piepenbroek, die Sova een gelijk aantal In de vierde klasse van de K.N.V.B. heeft het gelijke spel van S.E.C. tegen De Vesting de Soestenaren niet veel ver der gebracht. Twee clubs zijn in deze afdeling nog zonder puntenverlies, te weten Nijenrodes, dat het Amersfoortse A.P.W.C. met 2-1 versloeg, en 's Gra- veland, dat Muiderberg zijn tweede ne derlaag bezorgde. Laren moest genoegen nemen met een gelijk spel tegen N.S.C., terwijl de tweede Larense club L.V.V. In Hilversum met 3-2 over De Zebra's ze gevierde. K.V.V.A. speelde zondag op nieuw gelijk, nu tegen B.F.C. Door deze resultaten is de stand in deze afdeling Nijenrodes 2-4 L.V.V. 2-2 's-Graveland 2-4 A.P.W.C. 2-1 Laren 2-3 De Vesting 2-1 S.E.C. 2-2 N.S.C. 2-1 K.V.V.A. 2-2 B.F.C. 2-1 De Zebra's 2-2 Muiderberg 2-0 In de eerste klasse A, afdeling Utrecht staat B.D.C., dat tot nu toe in drie wedstrijden slechts één doelpunt scoor de, al drie punten achter op de leiders Minerva en Hoogland, die elkaar zondag in evenwicht hielden (2-2). Midlandia klom door een 2-1 overwinning op Kam pong op naar de derde plaats, terwijl E.M.M. na de overwinning op B.D.C. op de vierde plaats is terechtgekomen Amersfoortse Boys won voor het eerst met 3-1 van Veense Boys. Ook Roda kwam voor het eerst tot een overwin ning. Het versloeg Scherpenzeel op eigen terrein met 2-0. Soesterberg was zon dag vrij. De stand is nu geworden Minerva 3-5 B.D.C. 3-2 Hoogland 3-5 Veense Boys 3-2 Midlandia 3-4 Roda 3-2 E.M.M. 3-4 Kampong 2-1 A'foortse Boys 2-2 Scherpenzeel 3-1 Soesterberg 2-2 De tweede klasse A. afdeling Utrecht van het zaterdagvoetbal leverde nogal wat verrassingen op. Weinigen zullen tevoren geloofd hebben in een zege van Hees bij V.V.Z. .terwijl de nederlaag die T.O.V. in Rhenen bij Candia leed ook niet werd verwacht. Baarn speelde thuis met 4-4 tegen Hoevelaken gelijk waarmede de gasten heel blij mochten zijn, terwijl Kulan thuis met 4-1 werd verslagen door S.V.P. Tenslotte verloor S.E.C. voor de eerste maal en wel van Valleivogels. De stand is thans Candia 3-5 Valleivogels 2-2 S.V.P. 2-4 Hoevelaken 3-2 Hees 3-4 Woudenberg 2-1 S.E.C. 3-3 Kulan 2-J T.O.V. 3-3 Baarn 3-1 V.V.Z. 2-2 strafschoppen als S.E.C. bezorgde. Dit maal was het wel raak 2-4. Twee treffers van Hodde brachten S.E.C. op 2-6 en tenslotte eiste ook Van Beek nog een aandeel in de doelpuntenpro- duktie op door een voorzet van v. d. Berg doeltreffend af te ronden2-7. Een goed competitiebegin voor het der de. S.E.C. 4—V.V.Z. 5 4-6 Het voor het eerst aan de competitie deelnemende vierde elftal van S.E.C. moest zaterdag zijn meerdere erkennen in V.V.Z. 5. De thuisclub vormde dui delijk nog geen eenheid, al kon dat evenzeer van V.V.Z. worden gezegd. Niettemin nam S.E.C. een 2-0 voor sprong door een doelpunt van Van Drie en een schot in eigen doel. Voor de rust verkleinde V.V.Z. de ach terstand tot 2-1 en na de thee werd de achterstand in een voorsprong voor V.V.Z. omgezet. S.E.C. kwam nog twee maal tot scoren, maar bleef tenslotte toch twee doelpunten op V.V.Z. achter. In verband met de voetbalwedstrijd NeurenbergAjax gaat de training voor de zaterdagspelers morgenavond niet door. Is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend zlefcenfondsleverancier Red Stars zal dit jaar met maar liefst vijf teams de competitie ingaan, het geen een vermeerdering van maar liefst twee teams betekent. Momenteel is ook de indeling van de teams bekend. De indeling luidt als volgt Heren 2e klasse A. Cangeroes 2; Eagles; Midland 4; Nijenrode 2; Red Stars; S.V.S. 2; U.S.S. 3; U.V.V. 4. Jongens junioren A. Bunckers A: Mid land A: Redstars A; S.V.S. A; Taveno A; U.V.V. B. Jongens Adspiranten. Break Out a; Cangeroes a; Cangeroes b; Midland a; Red Stars a; S.V.S. a; Taveno a; U.V.V. a. Dames senioren. Cangeroes II; A.B.C. I; Archipel I; Break Out I; Break Out II; Cangeroes I; Dunckers I; Midland II; Red Stars I; S.V.E. I; Taveno I; U.V.V. II. Meisjes junioren. Eagles M.A.; Midland M.A.; Red Stars M.A.; S.V.S. M.A.; Ta veno M.A.; U.V.V. M.A. De heren zijn ingedeeld in de tweede klasse A. Zij spelen een hele competitie. Daarna wordt deze klasse gehalveerd en spelen de eerste vier een halve com petitie met de eerste vier van de heren tweede klasse B. De laatste vier van beide klasse spelen ook weer een halve competitie om zodoende de uiteindelijke kampioen te verkrijgen. Dit zelfde systeem wordt ook toegepast in de juniorenklasse, waar ook twee afdelingen zullen strijden om de hoogste eer. De jongens-aspiranten spelen anderhal ve competitie. De damessenioren spelen een hele com petitie, en de meisjes junioren spelen een dubbele competitie. Er staat de Soester basketballvereniging dus een bijzonder groot en zwaar pro gramma te wachten. Jammer is het dat alle wedstrijden in Utrecht moeten wor den gespeeld, hetgeen veel reiskosten met zich meebrengt. Op zaterdag 28 september openen de aspiranten in de Beatrixhal om 19.00 uur de competitie, met een wedstrijd tegen het Spakenburgse S.V.S. Hierna spelen om acht uur tien de junioren jongens tegen de junioren van S.V.S., terwijl om 21.20 uur de dames de eer ste competitiewedstrijd spelen tegen Cangeroes II. De opstellingen van d£ teams worden nog nader bekend ge maakt.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7