leken Garage Stam FUGERS RIJWIELEN S.E.C.-nieuws fyOLVOB Hees-nieuws V.V.Z.-nieuws R 8 5595, R10 ƒ6250,— vers bij uw S.E.C. ontvangt zondag de Zebra's voor horloges Ülyi ^mpia-niemvs B.D.C. zondag bij Roda '46 op bezoek STAM RENAULT 4-deurs Voordelen RENAULT maakt uw leven rijker B.D.C. handbal Lavvn Tennis Club „Soest"' eierbeschuit De Meteoren Mixed Hockey Club Soest Zo vlogen de duiven Hees-volleybal PEUGEOT SPORTR ij WIELEN, compleet, met 5 versnellingen 209. PARKET schuren? VRIJDAG 20 SEPTMBER 1908 Het eerste van S.E.C., de competitie vrij teleurstellend met twee gelijke spe len (tegen K.V.V.A. en De Vesting) be gonnen, ontvangt zondag aan de Bos straat het Hilversumse De Zebra's. De tegenstander heeft uit twee wed strijden evenveel punten verzamld als S.E.C.zij het via een gewonnen en een verloren wedstrijd. De Hilversummers verloren thuis van L.V.V. maar bleven B.F.C. op eigen terrein met 4-2 de baas. In kracht zuller. beide elftallen niet veel voor elkaar onderdoen. Overigens is het voor S.E.C. wel te wensen, dat het een grote veldmeerderheid - zoals afgelopen zon dag tegen De Vesting - ook in doel punten weet uit te drukken, wil men tenminste het verloren terrein her winnen. Het elftal van S.E.C.. dat om half drie het veld zal betreden, bestaat uit Doel Van Zoghei achter De Rooy, Krijt, Rodermond en Brouwer mid den Woudenberg en Veenendaal voor Verhoeven, Van Boeijen, Hoed en Duist. Reserves zijn Vervloed en Van Hattum. Om twee uur begit een voorwedstrijd tusser twee pupillenelftallen van S.E.C. bestaande uit spelertjes van acht en negen jaar. GOOI 2—S.E.C. 2. Het tweede elftal, dat met twee pun- t i uit drie wedstrijden nog onge slagen is, gaat zondag in Hilversum bij 't Gooi 2 op bezoek. De wedstrijd be gint om half twaalf. Het team bestaat uit de volgende spelers doel Van Essen achter Huizinga, Ruttenberg, Luschen en Van Remmerden midden Van Breukelen en Burgman voor Aalbers. E. Brouwer, L. van Berkel en Rijnders. Reserve is Alderden. Het derde elftal gaat zondag naar Amersfoort, waar het de tgeenstander is van A.P.W.C. 2. Ook het derde heeft drie punten uit twee wedstrijden verza meld en is de competitie dus goed be gonnen. Wellicht zal dit goede begin zich zon dag nog voortzetten. Dat zullen de vol gende spelers in ieder geval proberen doel Kok achter D. Hooyer, Verweij, en Jasperse midden Roest en Pot hoven voor Pureveen, Voskuilen, A. Hooyer Luschen en W. Dorrestein. Re serves zijn Lenarduzzi en v. d. Vaart. Ter voorbereiding op de komende vol leybalcompetitie - die op 11 oktober voor de heren van start gaat - wordt morgenmiddag in Naarden een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen De Vesting. De wedstrijd wordt ge speeld in de Vesting-school en begint om twee uur. Ook de wandelaars van Olympia gaan zich op het naderende seizoen voorbe reiden. Voor de junioren staat voor morgen een trainingsmars op het pro gramma. De start is op de gebruikelijke tijd bij de Bosstraat. S.E.C. 5 ook al drie punten uit twee wedstrijden gaat zondag in Amersfoort bij Amsvorde 3 op be zoek. De wedstrijd begint om twaalf uur. S.E.C. is als volgt samengesteld doel Groenesteijn achter Kanters, Wil denburg en Scheurwater midden Nie- waal en Westerveld voor F. Roest, Wijnands, Schalkwijk, Dasselaar en Veldhuizen. Het zesde tenslotte speelt zondag zijn eerste competitiewedstrijd aan de over kant tegen B.D.C. 10, en wel met de volgende elf spelers doel Van Ros- sum achter Tolboom, J. Belt en Wil denburg midden H. Belt en F. Duist voor G. Wildenburg, Opmeer, Van de Brink, Bitterling en Meeder. Reserve is Brouwer. Voor de jeugd staan de volgende wed strijden op het programma S.E.C. jun. AD.E.V. A (4.00 uur), Quick jun. B S.E.C. B (4.00 uur), S.E.C. adsp. a C.J.V.V. a (2.45 uur), Spakenburg adsp. aS.E.C. b (2.00 uur). Spakenburg adsp. bS.E.C. b (2.00 uur), S.E.C. adsp. dV.V.Z. c (2.00 uur), Amcrsf. Boys pup. 1S.E.C. 1 (1.00 uur), S.E.C. pup. 2—Scherpenzeel 1 (1.00 uur), S.E.C. pup. 3—A.P.W.C. 2 (1.00 uur), B.D.C. pup. 7S.E.C. 4 (12.15 uur) en Hees pup. lbS.E.C. lb (12.15 uur). KLAVERJASSEN. Hedenavond gaat het klaverjastournooi om de O. M. Zimmerman-beker weer van start. Iedere maand wordt een ronde gespeeld, zeven in totaal. S.E.C. (ZAT.) VRIENDSCHAPPELIJK TEGEN UTRECHTSE E.D.O. Van de vier zaterdagelftallen van S.E.C. komt er morgen maar één in competitie verband in het veld. Het eerste, derde en vierde elftal zijn vrij. Alleen het tweede gaat morgen weer om de harde competitiepunten strijden en wel tegen plaatsgenoot Hees 3. De reserves hebben er nu twee wed strijden op zitten, die beide in een overwinning eindigde. De tegenstander van morgen wacht na twee ontmoetin gen echter nog steeds op het eerste punt. Op grond hiervan mag wel een overwinning voor de bezoekers worden voorspeld. De wedstrijd, die om twee uur begint, wordt met de volgende spelers ge speeld doel Kramer verder v. d. Schagt, Staal. Dorrestein, Marsman, Verwoerd, Wolfsen, van 't Klooster, Luytelaar, De Beer. Kok. Hodde en Hop. Het eerste elftal gaat de vrije dag be nutten voor het opvoeren van de con ditie, die de laatste wedstrijd tegen Valleivogels bleek te ontbreken. Tegen stander van S.E.C. is het Utrechtse E.D.O., dat eveneens in de tweede klasse van de afdeling Utrecht speelt. De wedstrijd, die om vier uur begint, wordt in Utrecht gespeeld met de vol gende voetballers Maijer, De Vries. Sengers, Beijer, Baptist, Hoefman. H. Wolfsen, Rouwendaal. Stalenhoef. Koe- lewijn. Drost en Timmer. Volgende week zaterdag staat voor S.E.C. de competitiewedstrijd tegen Candia uit Rhenen op het programma. Een moeilijke opgave, want Candia gaat na drie wedstrijden ongeslagen aan de kop. Araalialaan 19-2) Telefoon 02154-2323 HEES ONTVANGT KULAN Het eerste efltal van Hees, dat na de eerste nodeloze nederlaag tegen lijst aanvoerder Candia verassend goed is teruggekomen en nu al op de gedeelde derde plaats staat, ontvangt morgen middag Kulan, een club, die opnieuw tct de zwakkere broeders lijkt te gaan behoren. Afgelopen zaterdag verloor het team namelijk op eigen terein met 4-1 van S.V.P. 1, dat ook hoge ogen wil gaan gooien. Voor Hees betekent deze wedstrijd mogelijk een leiderspositie in de tweede klasse, als tenminste wordt gewonnen, wat ondanks het feit, dat de Soestenaren opnieuw met een aantal invallers in het veld zullen komen, wel waarschijnlijk is. De wedstrijd begint om vier uur. Het tweede elftal gaat morgenmiddag in IJsselstein bij Y.F.C. 2 op bezoek. De tegenstander behoort tot de sterkere ploegen uit de afdeling en Hees zal dan ook heel wat moeten doen om de thuisclub van een overwinning af te houden. Met een gelijk spel mogen de Soestenaren al heel tevreden zijn. Het derde elftal tenslotte ontvangt mor gen het sterke S.E.C. 2, dat verleden seizoen bijna ongeslagen kampioen werd en ook nu weer hard op weg is om een zeer vooraanstaande positie in t nemen. Hees heeft tot nu toe met twee nederla gen genoegen moeten nemen. De thuis club zal heel wat voetbalkunde aan de dag moeten leggen om het morgen niet op een derde nederlaag te laten uitko men. De wedstrijd begint om twee uur. B.D.C. speelt komende en volgende week zondag uitwedstrijden. Overmorgen gaan de Soestenaren in Hamersveld bij Roda op bezoek, dat dankzij één overwinning en twee nederlagen op gelijke hoogte staat met B.D.C, De Soester club heeft er tot nu toe niet veel van terecht gebracht en is nog geen schaduw van de ploeg, die voor enkele weken zulke verdienstelijke oefenwed strijden speelde. De B.D.C.-aanval heeft tot dusver een zeer pover figuur geslagen. Dat blijkt ook wel uit het feit, dat in drie wed strijden tot nu toe maar één doelpunt is gescoord. Iedere keer neemt men zich weer voor om daarin verandering te brengen, maar tot nu toe zonder succes. Maar de weg naar het kampioenschap is nu eenmaal geplaveid met goede voornemens. De tegenstander van zondag begon de competitie met nederlagen teger Hoog land en Veense Boys, beide malen op eigen veld, maar de derde wedstrijd werd in Scherpenzeel tegen de club van die naam met 2-0 gewonnen. De club uit Hamersveld is in ieder geval pro ductiever gebleken dan B.D.C. Overigens wordt het nu wel tijd, dat de B.D.C.-ers hun oude vorm terugvinden. Zij spelen zondag, om half drie, in de volgende samenstelling: doel A. Smink; achter F. Koolloos, Jos Brouwer, P. Stalenhoef en J. van Fulpen; midden J. Paauw en J. Beijer; voor M. v. d. Lugt, L. Demmers, P. Dorrestein en D. Dor restein. Reserves zijn J. v. C. Lugt en B. Wigtman. K.V.V.A. 2-B.D.C. 2 De reserves van B.D.C. spelen zondag een uitwedstrijd in Amersfoort tegen K.W..A. 2, dat afgelopen week met 4-2 zijn meerdere moest erkennen in plaats genoot Amsvorde 2. Het tweede van B.D.C. heeft tot dusver trouwens ook een zeer bescheiden rol gespeeld. De eerste competitiewedstrijd eindigde in een gelijk spel, maar de twee volgende wedstrijden gingen verloren. Dus ook voor de mannen van het tweede is er nog wat goed te maken. De volgende elf spelers zullen dat van af twaalf uur gaan proberen: doel E. van Thienen; achter B. Schimmel, A. Roest. P. Visser en H. van Hal; midden W. Jansen en W. Hilhorst; voor B. Wigtman, B. Roest, Paul Hilhorst en D. Dorrestein. Reserve is H. Rebel. De spelers vertrekken om 11.15 uur van het B.D.C.-terrein. AMERSFOORTSE BOYS 3-B.D.C. 3 Het derde elftal gaat zondag naar Amresfoort, waar het om twaalf uur zal worden ontvangen door Amersfoortse Boys 3. De Soestenaren hebben tot nu toe één punt in twee wedstrijden be haald, ook een resultaat, dat voor ver betering vatbaar is. Het derde komt zondag met de vol gende spelers uit: doel W. Schimmel; achter A. Brouwer, J. Brouwer, A. v. d. Hengel. J. Hagen; midden H. Hagen en J. Spielstra; voor M. van Dijk, T. Bun- nik, A. Kaats en C. Dorrestein. Reserve is Th. Westerveld. Men vertrekt om 11.15 uur van het B.D.C.-terrein. B.D.C. 4 speelt zondag zijn eerste com petitiewedstrijd en wel tegen Veense Boys 3, terwijl het vijfde, het enige seniorenteam, dat afgelopen week voor een overwinning zorgde, het zondag thuis op moet nemen tegen het Hamers- veldse Roda 3. B.D.C. 8 ontvangt zondag het Amers foortse Quick (12 uur), terwijl het ne gende in Hilversum bij Victoria 8 op bezoek gaat. Het tiende tenslotte ont vangt om twaalf uur overbuurman S.E.C. 6, dat voor het eerst aan de com petitie begint. V.V.Z. GAAT BIJ HOEVELAKEN OP BEZOEK Het eerste elftal van V.V.Z. gaat de ko mende zaterdag bij Hoevelaken op be zoek. Beide clubs hebben twee punten bij elkaar gevoetbald, V.V.Z. uit twee wedstrijden, Hoevelaken uit drie. Na de verrassende nederlaag var V.V.Z. tegen Hees, afgelopen zaterdag, zal men wellicht alles in het werk stellen om de verloren fraaie positie te heroveren, zu'ks dan ten koste van een nederlaag voor Hoevelaken. De tegenstander van morgen heeft in de afgelopen wedstrij den een niet al te sterke indruk ge maakt, al haalde men wel op verdien stelijke wijze in de laatste vijf minuten verleden .veek tegen Baarn een 4-2 ach terstand weg. V.V.Z. loopt nog een beetje naar zijn vorm te zoeken. Vooral in de voorhoede ontbreekt het verband nog wel eens. Mogelijk, da+ hierin morgen verandering komt. Het eiftal is als volgt samenge steld: doel Rebel; achter G. v. d. Bo- venkamp, H. J. van Kooij, H. J. Dem mers en A. Hament; midden A. v. d. Breemer en W. Ruizendaal; voor A. Brouwer, B. Fugers, A. Schaap en G. Floor. Reserve is J. Brouwer. De spelers vertrekken om drie uur - een uur voor de aanvang van de wedstrijd - van de kantine. Het tweede elftal gaat morgen in Amers foort bij C.J.V.V. 4 op bezoek. Voor de reserves van V.V.Z., met in hun midden o.a. de uit het eerste gehaalde v. d. Munt en Brons, moet een overwinning tot de mogelijkheden behoren. De op stelling luidt: doel P. den Breejen; ach ter J. v. d. Vlekkert, H. G. v. d. Kraak, G. v. d. Munt en C. van Hamersveld; midden L. Hilhorst en P. Altena; voor J. Putters, H. Brons, D. v. d. Boven- kamp .en J. Akkerman. Reserve is C. van Velzen. De wedstrijd begint om vier uur. Om drie uur vertrekt men van het V.V.Z.-terrein. Het derde elftal krijgt het wellicht iets sterkere S.V.M. Boys 2 uit Maartens dijk op bezoek. Voor het derde elftal zal dat ongetwijfeld een moeilijke op gave worden. De opstelling van het elftal, dat om vier uur het eerste veld betreedt, is: doel C. Pouw; achter H. Onderstal, J. v. d. Bovenkamp, B. Ra demaker, A. Ruizendaal; middei A. van Neerbos en M. van Ginkel; voor D. van Arkel. F. van Hornsveld, A. H. van Wijk en J. A. van Kampen. Reserve is G. Wijma. Het vierde elftal krijgt morgen C.J.V.V. 5 uit Amersfoort op bezoek. V.V.Z. 4 zal morgen uit de volgende spelers be staan: doel S. Lodema; achter H. van Velzen. H. Wegerif, Joh. van Kooij, P. v. d. Meer; midden W. Hament en D. Duits; voor Th. Delfgau, J. van Burg steden, G. Pothoven en C. van Huenen. Reserve is A. Boot. De wedstrijd be gint om vier uur op het tweede veld. Het vijfde en zesde elftal spelen mor gen in competitieverband weer tegen elkaar. In het verleden ontliepen de beide ploegen elkaar niet zo heel erg veel en waarschijnlijk zal dat ook nu niet het geval zijn. De opstelling van het vijfde luidt: doel F. van Ouwer- kerk; achter D. Pellegrino, G. van Kooij, G. Ruizendaal en W. Nieukerk; midden A. R. de Zoete en J. de Rooy; voor W. Bloemendaal, M. Vetkamp, Th. Verkade en G. Broek. Reserve is G. Perlate. Voor het zesde elftal komen uit: doel J. van Kooij; achter R. ten Hove, E. G. de Boer, B. Morren en J. van Kooy Gzn.; midden R. van Dalen en G. En gelman; voor H. Donk, J. Groart, L. G. Brunt en A. R. v. d. Hoek. Reserve is T. Rademaker. Deze wedstrijd begint om twee uur en wordt op het eerste veld gespeeld. OESTDUK (in één handgreep te veranderen In 2-denrt, veilig dn* voor mm kMcrta 1. de flitsende 1100 c.e. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 0 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUAVERHOEKPLEIN 1 SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 ken, maar wanneer de zusjes Ria en Marga Tolboom, evenals vorige week tegen Oranje, een goede „mandekking" toepassen, zal dit gevaar niet zo groot zijn. Het tweede team van de herensenioren speelt om 13.00 thuis tegen L.V.V. 2. Het team moet zeker in staat worden geacht om de volle twee punten thuis te houden. Dit kan alleen wanneer het team compleet in het veld verschijnt. Het verdere programma is als volgt: Dames-junioren B.D.C.-H.H.C., 12.00 uur. Dames-junioren: Sport Ver.-B.D.C. 2, 11.00 uur. Melsjes-adspiranten: Fidelitas-B.D.C., 12.00 uur. Meisjes-adspiranten: B.D.C. 2-A.S.V., 13.00 uur. Meisjes-pupillen: B.D.C.-E.M.M., 12.00 uur. Jongens-adspiranten: B.D.C.-Limvio, 14.00 uur. Alle negen elftallen van B.D.C. Handbal komen a.s. zondag in het veld. De herensenioren gaan naar Utrecht, waar zij koploper Attila 2 zullen ont moeten. Bij Attila 2 spelen enkele personen, die vorig seizoen nog in het eerste elftal speelden, dat in de hoofdklasse uitkomt. Niettemin heeft B.D.C. vorige week zon dag bewezen een gevaarlijke tegen stander te zijn, wanneer het met volle inzet speelt. Het lijkt ons toe dat B.D.C. met een gelijk spel tevreden mag zijn. De stand in de districts 2e klasse is op dit moment als volgt: Attila 2 2-4 Sport. Ver. 2 2-2 Aristos 3-4 Spirit 3-2 H.H.C. 3-4 Lijnden 3-0 B.D.C. 3-3 De damesploeg gaat eveneens naar Utrecht en wel naar U.H.V. Het ziet er naar uit, dat ook zij een moeilijke wed strijd tegemoet gaan. U.H.V. beschikt over enkele goede Schutsters, die het keepster Marry van den Deyssel danig moeilijk kunnen ma- Jongstleden zaterdag heeft de jeugdaf deling van de L.T.C. Soest de finales van de clubkampioenschappen verspeeld. Bij de oudere junioren (boven 13 jaar) was het wederom Jacqueline Reimerink die het dames-enkelspel won door tegen Laura Haks met 6-1 8-6 aan het langste eind te trekken. Het herenenkelspel werd een klinkende overwinning voor Rob Nijhuis, al was de wedstrijd zelf een zeer trage verto ning. De technisch sterkere Nijhuis liet zich ditmaal door het zeer vertragende s v van zijn jongere tegenstander niet verleiden tot onbeheerst ..rammen" en toonde dat hij behalve tennis ook ge duld bewaren geleerd heeft. Wanneer Jan Schoute, die ditmaal een 6-2 6-0 nederlaag moest incasseren, maar ge toond heeft wedstrijdmentaliteit te be zitten en met verstand kan spelen, zich gaat toeleggen op aanvallend spel, kan hij het nog een heel eind brengen. Beslist goed was het spelpeil in de fi nale herendubbel, die door de combina tie Leo Twijssel-Rob Nijhuis gewonnen werd van Martin Mirck en Peter Heuts. De damesdubbel werd een overwinning voor Jacqueline Reimerink en Laura Hanks op de zusjes Gabrielle en Monica Wüstefeld. Wegens duisternis moest het gemengd dubbelspel Laura Haks-Martin Mirck tegen Jacqueline Reimerink-Peter Heuts afgebroken worden. Tot in de derde set streden de spelers met afwis selend succes, waarbij zowel Martin als Peter aan het net vaak goed ingrepen. De jeugd tot 13 jaar heeft ook met groot enthousiasme gestreden en het spel van verschillende van deze zeer jonge spelers houdt een belofte in voor de toekomst. Jongens-enkelspel: Wim Groart-Paul Haal 6-0, 2-6 8-6. Meisjes-enkelspel: Nine Ebben-Brigitte Wilten 7-5 4-6 6-2. Jongens-dubbelspel: Paul Haal'Wim Gro- art-Victor Jacobs'Erik Groart 6-4 6-3. Gemengd dubbelspel: Lieske v. d. Klas- horst Victor Jacobs-Nine Ebben'Paul Haal 4-6 6-3 6-2. 's Avonds was in het Clubhuis een ge zellige avond voor de jeugd georgani seerd en de voorzitter van de Lawn Tennis Club Soest, de heer J. Gans reikte de prijzen uit. Een woord van dank, vergezeld van bloemen en een at tentie sprak hij uit tot de dames Ja cobs. de Vos en Schaap, die deze wed strijden voo*" de jeugd zo voortreffelijk hadden georganiseerd en geleid. De finales van de senioren, die op zon dag verspeeld zouden worden verdron ken in een niet ophoudende regen. Za terdag zijn nog verschillende halve fi nales gespeeld. De heer M. Haal plaatste zich door een 6-0 6-3 overwinning op Sprangers in de finale, waar bij de heer J. H. van Breukelen zal moeten bestrij den. Bij de dames won mevrouw Felix van mevr. Reimerink en kwam mevr. Groart dooreen reglementaire overwinning in de finale. In haar partij tegen mej. Yvonne Hofman kwam laatstgenoemde zo ongelukkig te vallen, dat zij wegens een voetblassure verscheidene weken „buiten spel" zal moeten staan. (Mevr. Groart-mej. Hofman 6-2, w.o.). Door het uitvallen van mej. Hofman wordt de finale damesdubbel een regle mentaire overwinning voor de dames Felix-Reimerink. In het heren-dubbelspel versloegen Geij- tenbeek-Sprangers de combinatie Haai* Van Wijk met 6-3 8-6 en zullen nu in SS de finale uitkomen tegen P. Janssen en R. van Zadelhoff. De finales zullen nu op zaterdag 21 september a.s. verspeeld worden. Programma voor 22 september. Welgelegen 1-Meteoren 1, aanvang 2 u. Samos 6-Meteoren 2, aanvang 12 uur. Opstellingen. Dames: H. Groen. H. v. d. Biezen, C. v. Herwaarden, M. Schaafsma, I. Timmer, A. Venema. - Heren: R. v. Herwaarden, P. v. Rouwendaal, H. Friebel, W. Wam- steker, F. Brandsma, W. Kraay. Meteoren 2: Dames: Y. Doornekamp, W. Huurdeman, C. Wiss, S. Postuma, M. Hollander, M. Brandsma. - Heren: R. Lagemaat, J. v. d. Linden, A. Venema, G. Edelenbosch, L. de Haan. Wedstrijdprogramma 21 september. Meteoren A-Amersfoort B. Aanvang 16 uur n.m. Dames: J. Pureveen, M. Verlinden, N. Maasen, M. v. Riethoven, Ineke Klauf, L. Oosterhof. - Heren: R. Groenesteyn, R. "enema, K. Palthe, O. Edelenbos, H. Koderitsch, Guus. Reserves: I. Doorne kamp, J. Hollander. Huizen 1-Meteoren 1. Pupillen. Aanvang 15 uur. Dames: A. Hilhorst, R. Huurdeman, E. Komeyn, Anneke Lefering. - Heren: J. Havik, T. Hilgers. D. Hollander, P. v. d. Linde. Reserve: Paula Abbel. Programma voor zondag 22 september 1968. 14.00 uur Heren V-Amersfoort X. 11.30 uur Heren II-Laren VII. 11.30 uur Dames II-Laren IV, 12.30 uur Dames I-Earneveld. Uit. 11.00 uur Weesp II-Heren III. 14.00 uur Kampong B-Soest Vet 14.00 uur Hermes-Soest I. 12.30 uur Weesp I-Dames III. 11.00 uur Weesp II-Heren III. Programma zaterdag 21 september 199t. 14.15 uur Meisjes B-Beverweert A. 14.15 uur Jongens A-Beverweert A. 14.15 uur Jongens B-Beverweert B De Postduivenvereniging „De Zwaluw" nam ook met 281 duiven deel aan een wedvlucht vanaf St. Gh. Hornu, afstand 218 km. De duiven werden te 10.10 uur gelost. De eerste duif arriveerde te 13.14.10 uur en de laatste prijsduif te 13.35.38 uur. De uitslag was: G. Rijksen 1 2 3 4 5 6 9 10 13 15 16 23 28 32 45 53 54. H. Vos kuilen 7. J. Rauch 8 27 29 33. H. den Dekker 11 19 31 34 40. R. Voskuilen 12 17 21 26 51. A. van Ee. 14 24 25 36 38 42 56. J. Knoops 18. F. Reijerse 20 55. C. v. d. Hoek 22 49. A. v. Dorrestein 30 43. C. v. Klingeren 35. B. Roest 37. C. Dijkman 39 44 48. C. v. d. Veen 41. W. de Bree 46. A. van 't Riet 47. G. Vis ser 50. J. v. d. Brakel 52. Ook de volleybalteams van Hees zijn inmiddels weer aan de competitie be gonnen, howeel nog niet met erg veel succes. In de Amersfoortse sporthal moest het eerste herenteam met 3-0 buigen voor het zeer veel sterkere D.O.S. 2, dat zijn meerderheid uitdruk te in de setstanden 15-8, 15-7 en 15-4. Ook het eerste damesteam bleek niet tegen zijn tegenstander opgewassen, al verloren de Soester speelsters maar met 2-1. Het krachtsverschil tussen V.V.H. en S.V.V. 4 was niet bijzonder groot. De eerste set was voor Hees: 15-13. De tweede set ging na een spannende strijd met 17-15 naar S.V.V., terwijl ook de derde set voor Hees verloren ging: 15-7. Alleen het tweede damesteam kwam tot een royale 3-0 overwinning. Naarmate de strijd vorderde bleek de tegenstander tot steeds minder verzet in staat, wat duidelijk blijkt uit de setstanden: 15-11, 15-9 en 15-0 in het voordeel van de Soester dames. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 03255-2030 ERFRECHT. - Heeft een kind uit een eerste huwelijk bij overlijden van de vader, die voor de tweede keer op hu welijksvoorwaarden getrouwd is, nog iets van aanspraak, ook al is dit 25 jaar geleden? Alles staat op naam van de tweede vrouw. Heeft een kind uit het tweede huwelijk hier nadelige ge volgen van? Hoe ver gaan de rechten van laatstgenoemde? Antwoord: Het kind uit het eerste hu welijk heeft uiteraard recht op zijn erf deel van vaders nalatenschap, terwijl het zelfs zo is dat voorkinderen bij de wet beschermd worden. U schrijft niet of de moeder overleden is en zo ja, of haar nalatenschap destijds verdeeld is, zodat het kind uit het eerste huwelijk zijn erfdeel heeft ontvangen. Nemen wij dit aan, dan blijft zijn aanspraak op de nalatenschap van de vader, waarbij wordt aangetekend dat het erfrecht voor de tweede echtgenote wordt beperkt. Het kind uit het tweede huwelijk on dervindt verder geen nadeel, maar deelt normaal in de erfenis mee. Het kind uit het eerste huwelijk heeft geen aan spraken op de nalatenschap van de tweede vrouw. MET BABY IN WAV....? Ik ben een paar maanden geleden getrouwd en ben blijven werken voor hele dagen op kantoor. Nu ben ik echter in verwach ting en was van plan om tot zes weken voor de bevalling te blijven werken, daar ik dan tot zes weken erna een uitkering zou ontvangen. Mijn werkge ver heeft echter gezegd dat ik niet lan ger kan blijven en zo krijg ik mijn ontslag. Kan ik nu een uitkering ont vangen van de w.w. tot de baby gebo ren is Antwoord Wij adviseren u op het ge westelijk arbeidsbureau mededeling te doen van het ontslag door uw werkge ver. Het zou mogelijk zijn dat hiervoor geen toestemming wordt (of werd) ver leend. Indien dat wel het geval is, dan kan men u daar zeggen wat te doen, öf een werkloosheidsuitkering aanvragen, waarover u zelf al schrijft, öf een vrij willige ziektegeldverzekering te sluiten, maar het is aan de bedrijfsvereniging, waartoe uw werkgever behoort, om hierover te beslissen. INVALIDITEITSUITKERING. Ruim 1 jaar heb ik 100 ziekengeld voor in validiteit genoten. Sinds 1 mei dit jaar krijg ik maar 25#/<j, waarmee ik niet ac- coord ga, daar mijn ziekte het niet toe laat werk te verrichten. Nu ben ik in hoger beroep gegaan maar krijg steeds te horen uw zaak is in behandeling. Waar moet ik zijn om een vlugge be handeling van mijn zaak te verkrijgen? Er is mij geadviseerd in de overbrug ging te gaan, maar dat lijkt mij niet wenselijk. AntwoordInvaliditeitsuitkeringen vin den sinds 1 juli 1967 plaats krachtens de wet op de arbeidsongeschiktheidsver zekering (w.a.o.) en nu bevreemdt het ons dat u schrijft over een uitkerings percentage van 25. Volgens deze wet klopt dit ergens niet. 20 °/o uitkering ontvangt men bij een arbeidsongeschikt heid van 25 tot 35 °/o en 30 uitkering bij een invaliditeit van 35 tot 45 °/o. Over een uitkering van 25 °/o staat niets ver meld in de regeling. Verder merken wij op dat de maximum- uitkering 80 0 o bedraagt, zodat uw werk gever of de bedrijfsorganisatie 20 0 o tij delijk heeft aangevuld. Wij zouden om u van dienst te kunnen zijn echter moe ten weten welke bedrijfsvereniging be last is met de uitvoering van de w.a.o. in uw geval, uw registratienummer, naam en adres en tevens bij welke in stantie u in beroep bent gegaan, die u „steeds" (hoeveel maal antwoordt, dar uw zaak in behandeling is, terwijl u sinds 1 mei j.1. moet leven van 25 °/o van uw oorspronkelijk inkomen. Ook zouden wij willen weten welke instan tie u heeft geadviseerd om „in de over brugging te gaan." ZIEKENFONDSPREMIE. Hoe hoog mag het maximum inkomen zijn voor verplicht verzekerden over de jaren 1966 1967 en 1968 Hoe groot is de maximum premie per jaar over deze jaren, het geen door de werkgever mag worden ingehouden Indien de werknemer bui ten zijn salaris een premie voor z;jn werk (variërend), overuren, kinderbij slag, vakantietoeslag en een gratificatie ontvangt, moet hiervan dan ook zieken fondspremie worden betaald .Antwoord: 1. De maximum inkomens van de ziekenfondswet zijn voor 1966, 1967 en 1968 resp. ƒ9400,—, ƒ12.400,— en 13.200,2. De werknemersaandelen in de premie voor 1966 2,9 0 o, voor 1967 le halfjaar: 3.3 o en voor het 2e half jaar 3.4 0 o en voor 1968 3.6 0 o. 3. Alle door u genoemde bestanddelen van een salaris behoren tot het loon waarover de premie moet worden berekend, behalve de kinderbijslag. Voor de vraag of men al dan niet verplicht verzekerd is telt alleen het vast loon aan het begin van het jaar mee en dus niet dat deel waar van nog niet vaststaat of men het ont vangen zal. perfect aanbrengen van was-of anti-slijtlaag? Nijverhcidsweg 71, Amersfoort tel. 03490-19911

Soester Courant | 1968 | | pagina 13