„RaV. „kaVe" „kaVe Voorstel tot bouw van 48 woningwetwoningen aangehouden Wegenplan Utrecht 1968 komt a.s. dinsdag in discussie SOESTERBERG I Afwisselend spel bij K V.0. Officiële u 1.35 1.20 PIEDRO Nieuw filiaal van Vroom en Dreesmann in Zeist kost veertien miljoen Medische dienst Maquette Dorpshuis Aktiviteiten van K.V.G. D. VAN VUGT Rijwiel-puzzelrit voor scholieren Gevonden voorwerpen Receptie J. J. M. Festen Openbare Leeszaal en Bibliotheek Jeugdvoetbal Volleybal weer gestart Vleesverkoop Medische dienst R.K. Kerkdiensten PREDIKBEURTEN VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1968 GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad kwam woensdagavond in vergadering bijeen, teneinde een 23 punten tellende agenda te behandelen. 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergaderingen gehouden op 15 mei 1968, 19 juni 1968 alsmede van de besloten vergadering d.d. 19 juni 1968. Goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 7 augustus 1968 van ge deputeerde staten te Utrecht, waarbij het ontwerp voor het secundair en ter tiair wegenplan Utrecht 1968 wordt toe gezonden, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, b Schrijven d.d. 2 september 1968 van de heer B. J. IJff, schoolarts inzake schimmelinfecties en wratten aan voet zolen, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, c. Schrijven d.d. 4 september 1968 van de raadsfractie van de V.V.D. inzake fluoridering van drinkwater en het ant woord van burgemeester en wethouders met voorstel die stukken voor kennis geving aan te nemen. is een naam om te ONTHOUDEN d. Schrijven d.d. 2 september 1968 van de raadsfractie van de V.V.D. houdende het verzoek een informele bijeenkomst te houden voor het verkrijgen van een deskundige voorlichting met betrekking tot het „Wegenplan Utrecht" en het ant woord van ons college met voorstel die kken voor kennisgeving aan te ne men. e Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, f Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland d.d. 12 augustus 1968 inhou dende nadere toelichting op de begro- tirg 1968 met voorstel deze voor kennis geving aan te nemen. Wat betreft punt a. van de ingekomen stukken maakten in eerste instantie de heren J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) en J. K. DE BRUIN (V.V.D.) bezwaren tegen de gang van zaken. Er was om een informele bijeenkomst verzoekt, opdat de raadsleden ingelicht konden worden over dit wegenplan, ten einde wellicht met bezwaren te komen, die dan tijdig voor 1 oktober bij Ge deputeerde Staten kenbaar gemaakt konden worden. Hoewel de VOORZITTER mededeelde, dat hiervoor de tijd ontbrak, werd na enige discussie toch besloten deze informele bijeenkomst te houden en wel a.s. dinsdag. Punt b. De heer P. Grift (P.v.d.A.) stel de voor deze zaak in handen te stellen van de Stichting Sport en Lichamelijke Opvoeding, teneinde te onderzoeken of de overbelaste gymnastieklokalen wel voldoende gereinigd worden. Ook de heer dr. J. W. D. Berkelbach-v. d. Sprenkel (Chr. blok) gaf zijn mening over deze materie. Punt c was voor de heer M. DE GROOT (B.P.) aanleiding om de raadsleden die enige jaren geleden met algemene stem men voor de fluoridering stemden, het verwijt te maken, dat zij wel wat licht zinnig hiertoe hadden besloten. Dit ver wijt ontlokte bij diverse raadsleden he vige tegenstand met de opmerking, dat wel degelijk destijds deskundige voor lichting was ingewonnen. Het college zal echter nog eens op des kundige voorlichting uitgaan en het re sultaat hiervan binnenkort aan de raads leden mededelen. Punt d, dat gekoppeld is aan punt a, werd eveneens tot a.s. dinsdag aange houden. Punt e werd voor kennisgeving aange nomen, terwijl punt f werd aangehou den. 3. Verdeling van de raad in 2 afdelin gen in verband met de behandeling van MARSEPAIN Marsepain aardappeltjes, vervaardigd van de echte Lubecker marsepain zakje pl.m. 200 gr. ROOMBORSTPLAAT Heerlijk zachte roomfon- dant, bereid met slagroom bakje k 250 gr. AMANDEL-SPECULAAS Venda amandel speculaas, heerlijk gekruid en met veel amandelen pak k 500 gram 1.35 VROOM DREESMANN de begrotingen voor het dienstjaar 1969, Bij stemming werden de 2 afdelingen vas'gesteld. 4. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a. het openbaar lager onderwijs over 1967 en van het openbaar g.l.o. geduren de het vijfjarig tijdvak 1963 t.e.m. 1967; b. het openbaar kleuteronderwijs over 1967. Aldus besloten. 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel ten behoeve van het stichten van een school voor g.l.o. in de wijk Smitsweg; b. het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel voor het aan schaffen van diverse leer- èn hulpmid delen alsmede het treffen van enige voorzieningen -en behoeve van de chris telijke school voor m.a.v.o. aan de Pr. Bernhardlaan 21a. c. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor herziening van de tuinaanleg rond om de Mariaschool; d. het R.K. Schoolbestuur Soestdijk voor de aanschaf van handwerkmateri alen voor de Mariaschool. Punt 5a. Aan dit verzoek willen B. en W. voldoen door van de drie te bouwen scholen er één aan genoemd schoolbe stuur beschikbaar te stellen. Conform besloten. Punt 5b. Dit punt betreft inrichting van de in het gymnastieklokaal aangebrachte nood- lokalen, inrichting van de hoofdenka- mer, inrichting van de lerarenkamer, vloerbedekking voor een reservelokaal, hulpmiddelen voor het muziekonder wijs, twee bandrecorders als hulpmidde len in de moderne talen en nieuwe leer methoden voor de vakken Ned. Taal, Frans, Engels, aardrijkskunde en wis kunde. B. en W. stellen voor hiervoor een kre diet van ƒ22.500,beschikbaar te stel len. Conform besloten. Punt 5c. Goedgekeurd en een krediet van 1450,beschikbaar gesteld. Punt 5d. Goedgekeurd en 325,=9 be schikbaar gestled. 6. Voorstel tot het verlanen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel ten behoeve van he+ stichten van een kleuterschool in de wijk Smits- weg. B. en W. stellen voor van de drie te bouwen kleuterscholen er één aan ge noemd schoolbestuur ter beschikking te stellen. Conform besloten. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een plantsoen nabij de Oude Kerk en het Emma-Monument en wijziging van de wegaansluitingen. Door de afbraak van de voormalige pastorie van de Nederlandse Hervormde Kerk achten B. en W. het gewenst het gebied gelegen binnen de driehoek ge vormd door de Torenstraat, de Kerk straat en de Oude Kerk en, in samen hang daarmede, de wijziging van het plantsoen voor het Emmamonument, te verfraaien. De direkteur van gemeentewerken heeft een plan ontworpen en vragen B. en W. voor de uitvoering hiervan een krediet van ƒ20.000, De heer J. K. de BRUIN (V.V.D.) is niet tegen het voorstel, maar wel tegen het feit, dat de parkeerruimte gebruikt wordt voor het plaatsen van caravans en aanhangwagens. Ook de heer J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) is tegen parkeren van deze wa gens. De VOORZITTER zegde toe, dat hierop gelet zal worden. 8. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet": a. voor het uitbreiden van een foto grafische industrie aan de De Beaufort- laan. Conform besloten. b. voor het uitbreiden van een benzine installatie alsmede het verplaatsen van een pompeiland aan de Birkstraat. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) at tendeerde op het feit, dat de situatie ter plaatse dikwijls gevaar oplevert doordat er aan de verkeerde kant van de pomp getankt wordt. De VOORZITTER zal dit onderzoeken. Het voorstel wordt goedgekeurd. c. voor het oprichten van een propaan- öpslaginstallatie aan de Peter v. d. Breemerweg. Conform besloten. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verharding van de Akkerweg. Kosten ƒ7.500,—. Aldus besloten. 10. Voorstel tot wwijziging van de ge meentebegrotingen voor 1967 en 1968. Conform besloten. 11. Voorstel tot het bouwen van een flat van 48 woningwetwoningen nabij het bejaardencentrum „Molenschot". Met de N.V. Bouw- en Aannemings bedrijf v.h. Willem van Asch en Zonen te Soest is overeenstemming bereikt over de aanneemsom voor de bouw van een flat van 48 woningwetwoningen aan de Albert Cuyplaan nabij het bejaar dencentrum „Molenschot", welke is ont worpen door het architectenbureau Beekman te Soest. Deze flat zal volkomen identiek worden aan de 2 flats van 6 woonlagen, even eens gelegen aan de Albert Cuyplaan, gebouwd door N.V. van Asch onder ar chitectuur van de heer Beekman. Elke flat bestaat uit twee vleugels van elk 24 woningen. Eén vleugel bevat 24 bejaardenwoningen verdeeld in 6 woon lagen, terwijl de andere vleugel bestaat uit 24 normale woningwetwoningen, eveneens in 6 woonlagen. Op de begane grond komt in de vleugel van de be jaardenwoningen een ruimte, welke ten dienste zal worden gesteld ten behoeve van de bejaarden. Gedacht wordt aan een kamer voor een wijkzuster of voor andere dienstverleningen. Alle woningen zullen centraal worden verwarmd. De N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf v.h. Willem van Asch en Zonen is be reid de woningen te bouwen voor een aanneemsom van 1.159.370, De bij de aanvang van de exploitatie berekende huur, welke in volgende ja ren telkens met 4 wordt verhoogd zolang een jaarlijkse rijksbijdrage wordt genoten, is voorlopig gemiddeld 162,60 per woning per maand. Boven deze huur komen de servicekosten, zoals ver lichting trappenhuizen etc., alsmede de variabele kosten van brandstoffenver- bruik voor verwarming. Vrijwel alle frakties hebben bezwaren tegen dit voorstel, o.a. door de plaats waarop de flat zal worden gebouwd, welke te dicht bij Molenschot is gele gen, waardoor het uitzicht vanuit Mo lenschot wordt belemmerd, alsmede te gen de bouwkosten, die te hoog liggen in verhouding tot reeds gebouwde flats, waardoor de huur te hoog wordt. Ondanks het verweer van wethouder Walter wordt het voorstel aangehouden. 12. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een aanvullend krediet voor het vernieuwen van een verwarmingsketel t.b.v. de chr. school voor g.l.o. te Soes- terberg. Kosten ƒ950, Conform besloten. 13. Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a. aan de Van Weedestraat van M. A van Asch; b. aan de Lange Brinkweg van P. A. van den Hengel. Conform besloten. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het schilderen van het L-bad en het kleuterbad van het Soester Natuurbad. De kosten hieraan verbonden worden begroot op 44.550, Conform besloten. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verwarming van het cellenhuis van het politiebureau. Dit voorstel wordt aangehouden. 16. Voorstel tot het verstrekken van een voorschot voor verbetering van de 40 woningen van de woningbouwvereni ging „Goed Wonen". De woningbouwvereniging „Goed Wo nen" heeft een plan ingediend voor ver betering van haar 40 aan de Beetzlaan staande woningen. De plannen bestaan o.a. uit: aanbrengen van douches, vergroten der keukens en vernieuwen van keukeninrichtingen, verbetering van slaapkamers en woon kamers, vernieuwen aansluitingen op de waterleiding, verbetering elektrische in stallatie, herstellen van schuren. De to tale kosten zullen ƒ321.123,bedragen, wat neerkomt op ruim 8.000,per woning. De uit de gewenste verbeteringen voort vloeiende lasten kunnen worden gedekt uit een huurverhoging, echter blijft er toch een jaarlijks exploitatie-tekort van pl.m. ƒ8.000,bestaan. B. en W. stellen voor aan de uitvoering van de plannen medewerking te verle nen door het aanvragen uit 's Rijks kas en doorgeven aan de bouwvereniging van een lening, alsmede door het ver strekken van een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort. Conform besloten. kinderschoenen met steun in vier wijdte-maten. SCHOENEN TASSEN Komende dinsdag wordt aan de eer ste Hogeweg te Zeist een nieuw waren huis van Vroom en Dreesman geopend. Het nieuwe warenhuis ligt middenin het centrum van Zeist, thans nog te midden van voor de sloop bestemde ge bouwen en betrekkelijk weinig par keerruimte (200 auto's), maar in de toekomst aan een modern stadscentrum. Het is het vierde filiaal, dat in korte tijd wordt geopend, na Hilburg, Vlaar- dingen en Hilversum. Het moderne gebouw, dat zich vooral richt tot het publiek van Zeist en om liggende plaatsen op de Utrechtse Heu velrug, is ontworpen door het Rotter damse architectenbureau Kraaijvanger, Van Putten, Kuit, Knol en Maas. Met inbegrip van de inrichting heeft het warenhuis bijna veertien miljoen gulden gekost. Het zal dinsdag door de burgemeester van Zeist, mr. dr. A. A. H. Stolk worden geopend. Dinsdagmid dag om half drie wordt het waren huis voor het publiek geopend. De eerste voorbereidingen begonnen in 1960. Twee jaar geleden is met de Dokter J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn en A. Th. M. Splinter, beiden te Soes terberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dolder. In de etalage van textielhuis De Zon, Dorpsplein 3. is de fraaie maquette van het toekomstige Dorpshuis tentoonge steld. De verenigingen in Soesterberg hebben nog niet allen gereageerd op het verzoek van de stichting Dorpshuis om met een eigen steen mee te bouwen aan dit gemeenschapshuis. De besturen kunnen zich in verbinding stellen met de heer W. C. v. d. Wel. Kampweg 32, secretaris van de stichting. Met een korte jaarvergadering en het bingospel heeft de Soestrebergse afde ling van het Katholiek Vrouwen Gilde het nieuwe seizoen geopend in het zaaltje naast de kerk, waarin de komen de maanden verschilende K.V.G.-avon- den zullen worden gehouden. Het dage lijks bestuur heeft enige wijzigingen ondergaan door het aftreden van mevr. Storimans-de Vette (oud-voorzitster), mevr. Van Rossum-Rushman en mevr. De Nijs-Watinema. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: voorzitster mevr. C. C. Senders-Dekker, vice-voorzitster me vrouw H. A. T. van Beckum-ten Doe- schate, penningmeesteresse mevr. A. Weerdensteijn-Wisman en voorts mevr. J. A. A. Pleij-Van Kersbergen, mevrouw T. Hes-Meenering, mevr. M. van Berg- v. d. Heiden en mevr. C. Zonneveld- Post. De dames houden op dipsdag 17 sep tember een excursie naar het Evoluon in Eindhoven; op woensdag 2 oktober Met lange afstandsschoten heeft Aus- terlitz, dat bijzonder goed op dreef was, zich naar een 8-1 overwinning ge werkt tegen het eerste twaalftal van K.V.C. Toch gaven de Soesterbergers goed partij, maar ze misten een straf- worp en stonden bij rust met 4-0 ach ter. In de tweede helft liep Auster- litz uit tot 6-0, waarna Thea Molenaar de eer redde voor de oranje-witten door een strafworp uitstekend te be nutten (6-1). K.V.O. bleef partij geven tot het einde, maar kon niet voorko men, dat Austerlitz uiteindelijk met 8-1 won. De A-aspiranten zegevierden in de uit wedstrijd tegen Arena-a met 3-6. De B-aspiranten wonnen de wedstrijd tegen R.D.Z.-C met 3-1. K.V.O.-C deed het prima tegen Meeu- wen-d in Putten, waar met 0-3 werd gewonnen. De pupillen verloren hun partijtjes tegen S.V.M.N. (1-2) en S.K.V. (1-2). STURKA JACKEN alle leeftijden prachtige SPORTKOUSEN Sport- en Campingshop „City" De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, teL 2490 eigenlijke bouw begonnen. De totale gaan zij een avondje uit naar Soest verkoopruimte bedraagt 7000 vierkante waar „The Two Woman Show" wordt is een naam om te ONTHOUDEN 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een cursus plan ning van gemeenteprojecten. Gevraagd krediet bedraagt ƒ7000, Conform besloten. 18. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Nieuweweg van t;e erven Th. Majoor. Conform besloten. 19. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met A. F. IJsselsteijn in zake het perceel Wilhelminalaan 24. Aldus besloten. 20. Voorstel tot overdracht aan de R.K. Bouwvereniging St. Joseph van 48 van de 96 in aanbouw zijnde woningwetwo ningen aan de Albert Cuyplaan. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) meen de te weten, dat er van een lid van de bouwvereniging St. Joseph een brief was binnengekomen, hetgeen de VOOR ZITTER beaamde. Daarin staat, dat het bestuur van SL Joseph het besluit hier toe zonder goedkeuring van de leden had genomen. Het bestuur van St. Jo seph, heeft hierop echter geantwoord, dat dit besluit wel degelijk op een le denvergadering was genomen, waarop een op de tribune aanwezig persoon hevig te keer ging tegen het raadslid G. C. v. d. Berg (K.V.P.) en de VOOR ZITTER deze heer tot tweemaal toe moest manen rustig te zijn, daar anders zijn verwijdering uit de raadszaal zou volgen. Het voorstel werd aangenomen. 21. Voorstel tot het benoemen van hoofdleidsters van de openbare kleu terscholen te Soest-Zuid en Soestdijk. Als zodanig werden mevrouw J. van der Gaast-Espeet uit Veenendaal enmej. H. J. Dresscher uit Zeist benoemd. 22. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een krediet ad 300.000,in rekening-courant, op te nemen door het regionaal werkplaats schap Amersfoort en omstreken bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. Aldus besloten. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een televisietoestel met antenne en installatie ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soest-centrum. Een krediet van 700,werd toege staan. De voorzitter sloot hierna te pl.m. 10.15 uur de vergadering. Het bestuur van de Vereniging voor Openbaar onderwijs, afdeling Soest, or ganiseert op zaterdagmiddag, 21 sep tember, een rijwiel-puzzelrit voor kin deren in de leeftijd van 10 tot 15 jaar. De start vindt plaats bij de openbare lagere school aan de Molenstraat, om 13 uur. Voor iedere deelnemer(ster) is aan deze puzzelrit een kleine verrassing verbon den, terwijl het inschrijfgeld bijzonder laag is gesteld. Het bestuur hoopt op prima weer en veel deelname, zodat het een gezellige middag zal worden. Er zijn veel prijzen te winnen, die hoofdzakelijk door de Soester winke liers ter beschikking zijn gesteld. Men zie de desbetreffende adx^ertentie in dit blad. meter, exclusief een uitgebouwd restau rant van 250 vierkante meter. In het warenhuis is ook een hangende tuin opgenomen, die een fraai en na tuurlijk decor vormt voor de aangren zende meubelafdeling. Doelbewust is naar deze combinatie gezocht. Er zijn vier trappenhuizen. Het waren huis is strenger beveiligd dan door menig j brandweerinstantie wordt ge- eist. Er is een sprinklerinstallatie, een automatische brandbeveiligingsinstallatie aangebracht, die in werking treedt zo dra ergens in het gebouw de tempera tuur tot boven een bepaald niveau stijgt. Overal in het gebouw zijn water- sproeikoppen in het plafond aange bracht. die in geval van brand on middellijk een grote hoeveelheid wa ter sproeien in de vorm van een koe pel. Zodra de installatie automatisch in werking treedt; wordt ook de brandweer langs electronische weg gewaarschuwd. Uniek voor nieuwe Nederlandse wa renhuizen is ook de air-conditioning. Het warenhuis heeft twee verdiepingen, maar de mogelijkheid is aanwezig om het uit te breiden met een derde. Bij Vroom en Dreesmann te Zeist zul len ongeveer 325 mensen werk kunnen vinden. De werving van hoger- en ka derpersoneel heeft geen moeilijkheden opgeleverd. Anders was het gesteld met de vele verkoopsters, die nodig zijn. Het warenhuis is 48 bij 60 meter groot, heeft een inhoud van 63.000 m3 en een hoogte van 22 meter. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: rode driehoek, groene poncho, bril, klei ne medaillon, aktetas met inhoud, dop van benzinetank, herenportemonnee, linker dameshandschoen, groen jack, da- mesbril, witte portemonnee, paar leren handschoenen, zwarte damesportemon nee, bruin-leren huishoudportemonnee met inhoud, oude verwaarloosde jon gensfiets, rolschaats, damespolshorloge, aansteker, badtas met inhoud, aanste ker, etui met kinderbril. Aan komen lopen: jonge herdershond, jonge gladharige foxterrier en poes. Donderdag 26 september, om 15 uur, wordt ten gemeentehuize een buiten gewone raadsvergadering gehouden, waarbij afscheid zal worden genomen van de gemeentesecretaris, de heer J. J. M. Festen, die per 1 oktober met pensioen gaat. Na deze vergadering zal van half vijf tot 6 uur in de raadszaal een receptie worden gehouden. Nieuwe aanwinsten. Romans en korte verhalen. Elsner, De reuzendwergen. Faro, Inspio-Lisa. Forester, De jonge Homblower. Carcia Marquez, Het kwade uur. Hoekstra, Wietske en de paardemarL Joffroy-Geerts, Het don kere hout. Lansink, Zon over Slin gerdorp. Von Michalewsky, De ver dwijning van de Santa Lucia. Van Oldenburg Ermke, Herberg 't Hemeltje. Van Oudwijk, Mijn oom Victor. Von Percha, Christina Maria. Rinser, Ik ben Tobias. Seifert, De zon gaat op in Dallas. Sillitoe, Zaterdagavond en zondagmorgen. Vian, En al wie lelijk is maken we af. Visser, Het gezin Algera. Wibberley, De muis die brulde. Koolhaas, Andermans huid. Kossmann, De vrouwenhaters. Van Loggem, De oertijd voor het venster. Garnett, Mijn vos, mijn vrouw. Zubek, De verborgen bron. Romans in vreemde talen, Bauer, Kleine Liebesleute. Grass, Hundejahre. Henricks, Sieben Tage Frist für Schramm. Seuren, Lebeck. Davis, Hold my hand I'm dying. Duncan, My friends the Macleans. Holt, The king of the castle. James, The Euro- peans. Washington square. Keefe, The investigating officer. Lurie, Love and friendship. Sillitoe, The death of Wililam Posters. De Bremond d'Ars, Le marquis de Caracas. Bruce, Pal- marès k Palomares. Déon, Un par fum de jasmin. Simenon, L'escalier de fer. - Maigret et les vieillards. - Simenon, Le petit homme D'Arkhan- gelsk. Simon, Histoire. Boeken voor de ouders: Andreus, Waar om daaróm; kinderverhalen. Dona, Van Seyen en Slijk, Kabouterboke. gepresenteerd in samenwerking met an dere afdelingen in het dekenaat. De heer en mevrouw Smit vertellen op dinsdag 5 november over het Melania- werk aan de hand van dia's; de tradi tionele bezinnings- of discussieavond is op 10 december, waar de inleiding zal worden gehouden door mevrouw J. A. A. Snel-Grimsbergen over: „Verwarring en vernieuwing". Zuster Faustina komt in januari vertellen over haar werk in de Jordaan. In februari verzorgt pastoor dr. P. J. de Bruin een muziekavond in woord en klank; de heer Huisman, in specteur van politie te Apeldoorn snijdt het actuele onderwerp „Verdovende mid delen" aan in maart. Met de andere vrouwenverenigingen wordt op donderdag 3 april de discussie avond gehouden en doet het K-V.G. weer mee met de vrouwenwereldgebeds dag. Met een excursie naar het Rijks tuinbouwcentrum in Boskoop en een sluitingsavond met verrassingen in mei wordt het rijk gevarieerde programma van het vrouwengilde besloten. De A-aspiranten van de v.v. Soester berg verloren met 1-5 van D.E..V-a. De b-aspiranten gaven in Zeist een voetbalshow te zien aan Zeist-b waar bij met 0-9 gewonnen werd. De c-aspiranten wonnen de uitwed strijd tegen Patria-b met 2-4. Junioren A speelden een uitwedstrijd tegen Zeist-B en won met 1-2. De B- junioren hielden zich op eigen veld staande tegen het fel spelende S.V.F.A. uit Cothen en speelden 2-2 gelijk. In de afdeling Amersfoort van de NeVoBo spelen uit Soesterberg voor A.G.A.V.S. vier herenteams en voor Laetitia twee heren- en twee dames teams. A.G.A.V.S. 1 (1ste klasser) verloor de eerste wedstrijd tegen Vios 2 met 2-1 (setstanden15-12, 11-15 en 15-12). A.G.A.V.S. won in de 3de klasse met 1-2 van Vios 5 (setstanden 7-15, 15-10 en 12-15). In de vierde klasse won Leatitia 1 met 0-3 van D.E.V.U. (setstanden: 10-15 8-15 en 12-15). A.G.A.V.S. 3 won in dezelfde klasse van Wilhelmina 4 met 3-0 (setstanden 15-5, 15-3 en 15-7). De Leatitia-dames wonnen met 2-1 van Weaving in de vierde klasse (set standen 7-15, 5-15 en 15-13. Laetitia 2 won met 0-3 van S.V.V. 5 (setstanden 10-15, 6-15 en 7-15). éi is een naam om te ONTHOUDEN WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan D. Ch. Stam, Bilderdijklaan 44 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergun- nig *e verlenen voor het bouwen van een dubbel woonhuis met garages op een perceel, gelegen aan de Birkstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie C, nummer 3051 (ged.), zulks in af wijking van het bestemmingsplan „Soest- Zuid". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecreta rie ter inzage. Soest, 20 september 1968. Morgenochtend, 9 uur, heeft aan het slachthuis vleesverkoop plaats aan de houders van grijze kaarten genummerd van 1 tot en met 66 en gele kaarten van 1 tot 175. De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00uur door H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel. 2119 en J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 3322. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. F. de Morrée, Dr. Rupertlaan 52. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Avonddienst en nacht dienst t.e.m. vrijdag 27 september apo theek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. Antoniana, Nieuwerhoekplein 10, teL 4255. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B, teL 2427. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wykgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. St. Josephgebouw H. Missen op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur; op dinsdag en donderdag te 8 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 u\». 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst 10 uur ds H. Roest, H. Doop. 19.00 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds Th. M. Loran, Amersfoort. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds J. Mettau. Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds K. van Liere. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk. Alb. Cuyplaan. 10 en 17.00 uur ds J. Smit. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 11.30 uur Zondagschool. Gebouw Middelwijk, P. de Hooghlaan. 10 uur Zondagschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds M. Wilschut, Vredes- zondag. Wilhclminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Interkerkelijke Zondagsschool Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. 10 uur zondagschool. GEREF. KERF Eltheto, Driftje 8.30 uur ds W. Borgdorff. Baarn. 3 uur ds Verhoef Loosdrecht. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds C. Bijl, Hilversum. 14.45 uur ds C. Bijl, Hilversum. Voorbereiding H. Avondmaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 19.00 uur ds v. d. Weele, Huizen. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds F. Palmboom, Dordrecht adventsgeimeente 10 uur Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur Mr. J. van der Hoeve, Soest dijk. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.13 uur ds Th. B. W. G. Gramberg, Doorn.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3