I van hier en daar S.E.C. speelde voor derde achtereenvolgende maal gelijk Gehavend Hees seoorde tes;en zwak Kulan slechts vier maal D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM „The Red Stars" start basketball-competitie met vijf teams Klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATION S.E.C. (zaterdag) verloor vriendschappelijk van E.D.0. B.D.C. handbal DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Hees-volleybal Training-prestatierit „1Peters Baan" DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 MIDDELZWARE SHAG Ook de derde competitiewedstrijd is voor S.E.C. in een gelijk spel geëindigd. Ditmaal kwamen de Soestenaren voor eigen publiek niet verder dan een 1-1 gelijk spel tegen het Hilversumse Ze bra's, ondanks een veldoverwicht, voor al in de tweede helft. In de voorhoede ontbreekt het echter aan iemand, die de aanvallen doeltreffend kan afronden. Men had gemeend, dat Hoed daartoe in staat zou zijn, maar zijn plaatsing in de voerhoede bleek toch ook niet aan de verwachtingen te beantwoorden. De eerste helft leverde weinig opwindende momenten op. Woudenberg was een keer goed op weg, maar zijn kopbal kreeg te weinig kracht mee om de Hilversumse doelman te verrassen. Ook Hoed kreeg nog een aantrekkelijke kans uit een voorzet van Duist, maar hij schoot hard naast. De tweede helft leverde veelal wel aan vaardbaar voetbal op en S.E.C. bracht de niet zeer talrijke toeschouwers toch verdienstelijk spel. Toch keek men na tien minuten tegen een achterstand aan, toen een afstandsschot van Huisstede van zeker dertig meter Van Zoghei vol komen verraste en via de binnenkant van de paal in het net verdween 0-1. Kort daarop maakte Hoed weliswaar een doelpunt, maar het werd afgekeurd wegens aanvallen van de keeper door Woudenberg. Dezelfde speler schoot even later nog eens net naast. Tot het Van Berkel was (ingevallen door de ge blesseerde Verhoeven), die een hoge voorzet van Hoed inkopte 1-1. S.E.C. kreeg door Van Boeijen nog eens een aantrekkelijke kans om eindelijk eens te winnen, maar op het beslissen de moment faalde hij. Ook Van Berkel scoorde nog een doelpunt, dat evenwel wegens buitenspel werd afgekeurd. Het bleef derhalve opnieuw bij een gelijk spel, waarmede S.E.C. weliswaar onge slagen bleef, maar de achterstand op leider 's Graveland al zag uitgroeien tot drie punten. Bij S.E.C. speelden Krijt in de achter hoede en Veenendaal op het midden veld een goede partij. 'T GOOI 2—S.E.C. 2 4-1 De S.E.C.-reserves leden zondag tegen 't Gooi 2 hun eerste nederlaag. Met 4-1 moest men zijn meerdere in de Hilver summers erkennen. De gastheren waren duidelijk beter in het benutten van kan sen, wat tot uitdrukking werd gebracht in twee doelpunten in een periode, dat S.E.C. toch weinig voor de Hilversum mers onderdeed. In de tweede helft bracht Brouwer nog even de spanning terug, maar nog twee doelpunten van de Hilversummers brachten S.E.C. defini tief op de knieën. A.P.W.C. 2—S.E.C. 3 1-2 Het derde elftal bleef ook in zijn derde O Een met vier invallers spelend Hees heeft zaterdag tegen een wel zeer zwak spelend Kulan slechts vier doelpunten kunnen maken, terwijl een overwin ning met dubbele cijfers gezien het aan tal bijna niet te missen kansen helemaal niet te veel gevraagd zou zijn geweest. In de eerste helft had Hees nog wel wat moeite met het spel van Kulan, zonder dat 't tot al te gevaarlijke situaties voor het doel van invaller-keeper Altena kwam. Een gevolg was, dat de strijd zich voor een belangrijk deel op de helft van Hees afspeelde. Dat stelde de thuisclub niettemin in staat om na twin tig minuten de leiding te nemen door De Jong uit een voorzet van De Bree. 1-0. Het mooiste doelpunt scoorde kort daarop aanvoerder Van Veen. Hij on dernam vanaf de middellijn een solo actie, die zo verwachtte Kulan kenne lijk, afgerond zou worden met een pass naar één van de Hees-aanvallers, die echter door de Kulan-defensie buiten spel waren gezet. Van Veen ging echter alleen door. liet een verbouwereerde de fensie achter zich en tenslotte ook de doelman van de gasten: 2-0. Hees - zonder Kamphorst, De Ruiter, Walet en Hardeman - kreeg in de twee de helft kans op kans, maar het duurde tot een minuut of twintig voor het ein de alvorens er eindelijk eens een be nut kon worden. Dat gebeurde door Bosman, die bovendien nog vrij geluk kig scoorde: 3-0. En terwijl steeds meer toeschouwers in een zeer royale overwinning voor Hees begonnen te ge loven, viel een vierde doelpunt aan de andere kant, waar Altena zich verkeek op een afstandsschot: 3-1. Kort voor het einde maakte De Jong nog een mooi doelpunt door van twintig meter afstand een voorzet van De Bree ineens in de touwen te jagen: 4-1. Voor Hees in ieder geval voldoende om de derde plaats te bereiken. Y.F.C. 2-HEES 2 4-0 Een eveneens door invallers verzwakt tweede elftal van Hees heeft het zater dag in IJsselstein niet kunnen bolwer ken tegen Y.F.C. 2. Ofschoon de Hees- reserves talrijke kansen kregen, werd er geen enkele van benut. Y.F.C. sprong er minder slordig mee om en had bij de rust dan ook reeds een 3-0 voorsprong. Ook in de tweede helft vormde Hees nauwelijks een eenheid. Men wist de schade tot nog één doelpunt beperkt te houden, zodat de eindstand 4-0 werd. HEES 3-S.E.C. 2 0-9 Het nog puntloze derde elftal is er za terdag niet in geslaagd, het ongesla gen S.E.C. goed partij te geven. De gas ten waren over alle linies superieur en lieten dat ook in een indrukwekkende reeks doelpunten blijken. Voor de rust wist Hees tot de twintigste minuut stand te houden. Toen vielen in enkele minuten drie doelpunten. In de tweede helft maakte S.E.C. er nog zes bij. Slechts een maal kon Hees enige paniek in de S.E.C.-defensie zaaien, toen het in het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. De jeugd van Hees deed het over het algemeen niet slecht. De junioren A bleven V.V.Z. met 3-1 voor, terwijl de adspiranten met een 8-1 zege op Hoe velaken naar huis kwamen. Het eerste pupillenelftal verloor echter met niet minder dan 10-1 van Woudenberg, ter wijl het tweede met 3-2 door V.V.Z. werd geklopt. Hees 1 b tenslotte zege vierde met 8-1 over S.E.C. lb. Keer op keer drongen de Hees-aanval lers door tot in het strafschopgebied van Kulan, waar verschillende malen zekere scoringskansen werden gemist. Ook dit maal zal De Jong de juiste richting naar de bal niet kunnen vinden. Geen langdurige wachttijd daar er 2 «meerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telet. 3254 Het zaterdagelftal van S.E.C. heeft de vrije dag benut voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Utrechtse E.D.O., dat op hetzelfde ni veau speelt, maar niettemin een heel wat sterkere indruk maakte. De Utrechters wonnen na vrijwel de hele wedstrijd in de meerderheid te zijn ge weest uiteindelijk nog maar met 2-1. Er lukte de Soestenaren maar weinig, terwijl men steeds weer een gewillig slachtoffer werd van de buitenspelval. De hele wedstrijd door stond S.E.C. met de rug tegen de muur, maar in de eer ste helft leverde de Utrechters het of fensief slechts één doelpunt op. Na de rust hetzelfde spelbeeld. S.E.C. moest zich tot uitvallen beperken, wat één keer zowaar succes opleverde. Sta lenhoef zag kans de Utrechtse doel man eindelijk eens te benaderen en zelfs te passeren, waarmede de stand weer gelijk was. Eerst enkele minuten voor het einde slaagde E.D.O. erin, de meerderheid in een overwinning tot uitdrukking te brengen 2-1. Voor S.E.C. overigens een slechte generale repetitie voor de wedstrijd van komende zater- Terwijl de bal in het Zebra-doel ver dween en de S.E.C.-supporters al juich ten, zou de scheidsrechter de door R. Hoed in een keer ingeschoten bal, wat 1-0 betekend zou hebben, afkeuren we gens hinderen van de keeper door Wou denberg. wedstrijd ongeslagen en heeft nu vijf punten. Zondag was het het Amers- foortse A.P.W.C., dat op eigen terrein met 2-1 de zege aan S.E.C. moest laten. Dorrestein gaf S.E.C. de leiding uit een pass van Luschen. Bij de Amersfoorters ontbrak het aan een goede afwerking van de kansen, die zij toch wel kregen. In de tweede helft kwam A.P.W.C. toch naast S.E.C., toen een door Verweij ver oorzaakte strafschop werd benut. Kort voor het einde stelde A. Hooijer de zege echter veilig. Hij scoorde daamede zijn vijfde doelpunt voor het derde. AMSVORDE 3-S.E.C. 5 3-2 Ook het vijfde elftal leed zondag zijn eerste (geheel onnodige) nederlaag en wel in Amersfoort, waar het met 3-2 struikelde over Amsvorde 3. De Soeste naren verspeelden een 2-0 voorsprong. Niettemin had men met minstens twee of drie doelpunten verschil kunnen winnen als iets beter gebruik was ge maakt van de vele kansen. In de eerste helft schoten Lagemaat (na een blunder van de Amersfoortse kee per) en Schalkwijk S.E.C. naar een 2-0 voorsprong, maar in de laatste minuut van de eerste helft kon Amsvorde door een fout in de S.E.C.-verdediging tegen- scoren. Een kwartier na rust maakten de gastheren gelijk en vijftien minuten later namen zij zelfs de leiding, om die daarna niet meer af te staan. Schalk wijk trof wel nog een keer de lat, zon der verder gevolg overigens. B.D.C. 10-S.E.C. 6 5-1 Het zesde elftal tenslotte begon de com petitie met een weinig hoopgevende 5-1 nederlaag tegen buurman B.D.C. 10. Aanvankelijk bood S.E.C. nog wel goed verzet, maar keek bij de rust toch tegen een 2-0 achterstand aan, verkregen door beter aanvalsspel van B.D.C. De achterstand bedroeg al 3-0, toen Duist eindelijk kon tegenscoren. In de slotfase van de wedstrijd scoorde B.D.C. nog tweemaal. UITSLAGEN JEUGDWEDSTRIJDEN De jeugd van S.E.C. imponeerde dit weekeinde evenmin. Van de tien wed strijden eindigden er slechts vier in een overwinning voor S.E.C. In de overige wedstrijden ging de volle winst naar de tegenstander. De uitslagen luidden: S.E.C. jun. A- D.E.V. A 4-3, S.E.C. adsp. a-C.J.V.V. a 4-1. Spakenburg adsp. a-S.E.C. b 3-0, Spakenburg adsp. b-S.E.C. c 2-3, S.E.C. adsp. d-V.V.Z. c 5-3, Amresfoortse Boys pup. 1-S.E.C. 1 4-3, S.E.C. pup. 2-Scher- penzeel 1 0-5, S.E.C. pup. 3-A.P.W.C. 2 0-3, B.D.C. pup. 7-S.E.C. 4 2-0 en Hees pup. lb-S.E.C. lb 8-1. KLAVERJASSEN Afgelopen vrijdag is de eerste ronde om de O.L. Zimmermann-Klaverjasbeker gespeeld. Dc winnaar van verleden seizoen, de heer O. Verheyen blijkt ook dit jaar weer hoge ogen te willen gooien. Met minimale achterstand eindigde hij vrij dag op de tweede plaats, achter Rou wendaal. De uitslag van de eerste (van '3 zeven ronden) was: 1. Rouwendaal, 5809 pnt.; 2. O. Verheijen, 5801 pnt.; 3. Van Zog- hel sr. 5727 -pnt.; 4. v. d. Bunt, 5719 pnt.; 5. Hornsveld, 5672 pnt.; 6. Bosman, 5591 pnt.; 7. Tuenter, 5581 pnt.; 8. Poot, 5484 pnt.; 9. mevr. v. d. Bunt, 5428 pnt.; 10. H. v. d. Broek, 5427 punten. Komende vrijdagavond wordt de eerste bingo-avond in de S.E.C.-kantine ge houden. PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 dag tegen leider Candia uit Rhenen. HEES 3—S.E.C. 2 0-9 De nog ongeslagen S.E.C.-ploeg bleef Hees, dat nog geen enkel punt bijeen heeft gevoetbald, met niet minder dan 9-0 de baas. Het schuttersfeest begon overigens vrij laat. Weliswaar had S.E.C. een groot overwicht, maar pas in de twintigste minuut begon dat in doel punten tot uitdrukking te komen. Ver woerd rondde toen een solo met een doelpunt af, terwijl twee minuten later een voorzet van Van 't Klooster door De Beer werd ingeschoten 2-0. De zelfde speler maakte er in de 28ste mi nuut nog 0-3 van. Met deze comfor tabele voorsprong ging de rust in. Na de thee begon het schuttersfeest pas goed. De Beer maakte zich uit een dieptepass meester van de bal en gaf de Hees-doelman geen kans. Een voorzet van De Beer werd even later door Hop doeltreffend afgerond: 0-5. Eerst toen kreeg Hees de gelegenheid om doelman Kramer op de proef te stellen. Een vrije schop binnen het strafschopgebied werd door de S.E.C.-keeper echter bekwaam verwerkt. Het bleef wat Hees betreft bij dit ene wapenfeit. In de zeventiende minuut was het Van 't Klooster, die vanaf het midden een solo ondernam en tenslotte alleen tegenover de keeper kwam te staan. Ook dat leverde geen moeilijkheden op, wat 0-6 betekende. Wolfsen maakte er vervolgens 0-7 van, terwijl Luijtelaar de achtste treffer op zijn naam liet schrijven. Hop besloot het schuttersfeest, waardoor de eind stand 0-9 werd. werd het een 3-0 nederlaag. De heren De afgelopen week zijn drie volleybal zestallen van Hees in het veld geweest, met matig succes overigens. Het eerste damesteam won zonder al te veel moeite met 3-0 van D.O.S. 3, maar V.V.H. 2 moest zijn meerdere erkennen in het damesteam van De Vuursche 3. Hier van V.V.H. 2 bleken evenmin opgewas sen tegen O.B. 1; ook hier een 3-0 ne derlaag. Uitgaande van de ijsvereniging ..Peters Baan" worden enige trainings-presta- tieritten per fiets verreden over een to tale afstand van 150 km. Op zaterdag 28 september a.s. wordt 75 km gereden in de richting Doorn en op zaterdag 5 oktober weer een rit over 75 km in de richting Breukelen. Ter afsluiting is er op zaterdag 12 ok tober een tijdrit, die zal worden verre den op het Soester Hoogt. Op al deze dagen zal er te 8.30 uur worden gestart. Een ieder, die belangstelling heeft voor deze fietstochten, kan hiervoor inschrij ven tot vrijdagavond 27 september a.s. bij N. A. van Hornsveld, Soesterbergse- straat 23, tel. 4537. Het inschrijfgeld be draagt ƒ2,50. Iedere deelnemer ontvangt een herinnerings-medaille. Doelpunten aan B.D.C. zijde werden ge scoord door Van Velzen, Surstedt en Hans van Beek ieder een maal, v. d. Deijssel 2 x en van de Heiden scoorde vier maal. Het tweede herenteam was deze zon dag ook goed op dreef. Met een 12-5 overwinning werd deze wedstrijd be sloten. Vooral Van de Mast speelde deze zondag goed. Niet minder dan vijf doelpuunten scoor de hij. In de eerste helft kon L.V.V. het tem po niet bijhouden, hetgeen B.D.C. vol op de kans gaf om te doelpunten. Zes maal gaven zij de keeper in de eerste helft het nakijken. Toen het tempo in de tweede helft iets terugviel kon ook L.V.V. terugkomen, maar Buisman en Semper lieten zich niet onbetuigd en verdubbelden de zes doelpunten van de eerste 30 minuten. De damesjunioren die dit seizoen zwaardere tegenstandsters tegenover zich krijgen, hetgeen vorig jaar wel even an ders was en waarbij uitslagen van 10 en 14.0 niets bijzonders waren, konden deze zondag H.H.C. de baas blijven. Met 6-4 werd de ploeg uit Hilversum verslagen. Rita Vos en Martha Smeeing blijken goede aanwinsten voor het elftal te zijn. Zij zijn vorig jaar overgekomen van de adspiranten. Beide namen deze zondag de doelpunten voor hun rekening. Rita scoorde 4 maal trewijl Martha de andere twee voor haar rekening nam. De dames-senioren speelden met 3-3 gelijk tegen U.H.V. uit Utrecht. Op het glibberige veld in Utrecht was het moei lijk spelen. U.H.V. beschikt over een snelle ploeg, maar ook zij konden, evenals B.D.C., geen snelheid bereiken. Beide ploegen bleken uitstekend tege® elkaar opgewassen te zijn. De 3-3 uitslag gaf dan ook het krachts verschil juist weer. De B.D.C. doelpunten werden gescoori door: Ida Pronk 2 maal en Nel Smed ing 1 maal. Verdere uitslagen waren: Dames adsp. II: B.D.C. 2-A.S.V. 8-9. Dames adsp. I: Fidelitas-B.D.C. 5-3. Meisjes-Pupillen: B.D.C.-E.M.M. 4-4. Jongens adsp. B.D.C.-Limvio 7-12. Dat basketball voor Soest ondanks een bijna vijf-jarig bestaan een nog jonge tak van sport is weet iedere sportlief hebber, en dat jeugd en toekomst ook in de sport hand in hand gaan is alom bekend, juist daarom neemt de basket- bal-vereniging „The Red Stars" zo'n aparte plaats in de rij van Soester sportverenigingen, met haar vijf teams samengesteld uit louter jeugdige spelers en speelsters. gedachten aangedurfd om aan de com petitie die a.s. zaterdag start ook deel te nemen met een jongens-adspiranten- team. Dit team dat zaterdag in de Beatrixhal te Utrecht om 19 uur tegen het Spa- kenburgse S.V.S. in het veld komt be staat uit de volgende spelers: staande van links naar rechts: Paul Dietter, Peter Lustenhouwer, Eduard Zeil, Jos van de Brink en trainer coach de heer Om de basis zo breed mogelijk te ma- R. Valk. Knielend van links naar rechts: ken is het van belang dat naast dames- en herenseniorenteams ook de aller jongsten hun kans krijgen. Het bestuur van „The Red Stars" heeft het met die Majel Lustenhouwer en Peter Eitjes, op de foto ontbreekt Ton van de Brink die zaterdag echter wel van de partij zal zijn. Toch is deze 9-9 uitslag niet onverdiens telijk, wanneer men weet dat twee cen trale verdedigers, t.w. Ton van Asch en Otto Buisman, in het B.D.C.-team ont braken. Het eerste team van de heren, heeft in Utrecht tegen Attila 2 één punt mee naar huis kunnen nemen. Een 9-9 gelijkspel was het resultaat van 60 minuten vechten voor de over winning. Evenals tegen U.D. begon B.D.C. over donderend. In een minimum van tijd had B.D.C. een 4-0 voorsprong bereikt. Bij rust hadden de „blauwhemden" een 7-3 voorsprong in handen. Maar hierna kwam de terugslag. Door dat de voorhoede de bal vaak te snel verloor, kreeg de verdediging geen kans om zich te herstellen, hetgeen door de goedspelende Attila-ploeg werd uitge buit. V

Soester Courant | 1968 | | pagina 7