t i offB tóï ■V ziekenauto 5980 van hier en daar Ronde van Soest gewonnen door Wielier Vlot v R.D.C. moest in spatinend duel voor Minerva bui»en S.E.C. speelde ook vierde wedstrijd gelijk Hees- nieuws DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Openstelling postkantoor op zaterdag 1 Scanden vo^aicompeutie S.V.V.-heren veroveren de leiding In onze collectie BRILMONTUREN l a. I». F. VOS4ÏT Olvmpia vollevbal Twee eerste wandelprijzen voor Olympia DINSDAG 1 OKTOBER 1908 Wicher Vlot uit Wanneperveen blijkt in de wieg gelegd voor wielrennen, niet alleen wat zijn naam betreft (die hij re gelmatig alle eer aandoet), maar tevens ten aanzien van zijn capaciteiten, die hij zondagmiddag etaleerde op het par cours, dat de Ren- en Toerclub Tempo in het industrieterrein voor de Soester Wielerronde had uitgezet. Wicher Vlot ondervond in de beslissende fase van de wedstrijd voor amateurs alleen nog concurrentie van J. van Driel uit Wer kendam. Een felle demarage in het zicht van de eindstreep was voldoende voor Vlot, om ook deze laatste tegenstander terug te wijzen. De best geklasseerde Tempo-rijder was A. Bakker uit Soest, die zeer vermoeid als vierde de eind streep passeerde. De Soester Wielerronde zat organisato risch weer knap in elkaar, maar slechts een gering aantal mensen heeft zich daarvan kunnen overtuigen. Een groot deel van de strijd werd in de stromende regen uitgevochten, ten aanschouwe van een handjevol mensen. De strijd bij de amateurs ging over 80 kilometer. Voor veteraan Gerrit Rutten- burg werden het de laatste tachtig kilo meters, althans op de weg. maar de Tempo-renner heeft zijn afscheid niet met een overwinning kunnen vieren. Eerst in de elfde ronde begon er enige tekening in de strijd te komen. Er vormde zich een drie man sterk kop groepje, waarin de uiteindelijke winnaar aanvankelijk nog ontbrak. Arie Bakker, Jan van Driel en Wim van Steenis voerden enige tijd het veld aan, maar kregen toch al spoedig gezelschap van Wicher Vlot. De voorsprong van het viertal groeide van minuut tot minuut, zonder dat het peloton iets terug kon doen. Tenslotte werd het peloton zelfs ingehaald. Bakker moest zich later uit het kopgroepje laten terugvallen, maar wist in ieder geval onbedreigd een vier de plaats te halen. Winnaar werd dus Wicher Vlot, die in de sprint zijn beide concurrenten vrij gemakkelijk de baas bleef. Uitslag l Wicher Vlot (Wanneperveen); 2. J. van Driel (Werkendam); 3. W. van Stecnis (Hoog Blokland); 4. A. Bakker (Soest); 5. J Vlastuin (Scherpenzeel); J. v. d. Broek uit Soest werd vijftiende. De strijd bij de jeugd, in stromende re- REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Met ingang van 5 oktober a.s. zal de openstelling van het postkant,r op zaterdag worden gewijzigd van 8.30- 11.30 uur in 9.00-12.00 uur. Deze re geling is overigens landelijk. Deze regeling stoelt op de ervaring, dat op de meeste kantoren tussen halfnegen en negen uur slechts spora disch van de loketdienst gebruik ge maakt wordt, terwijl tegen het slui tingstijdstip van 11.30 uur meer han delingen worden verricht. In de vierde klasse G is S.E.C. met het vierde gelijke spel, nu tegen 's-Grave- land, niets wijzer geworden. Leider Nijenrodes, dat op eigen terrein L.V.V. met 4-1 versloeg, kreeg daarmede de kans, opnieuw een punt op de Soeste- naren uit te lopen. De voorsprong van de club uit Brcukelen op S.E.C. be draagt inmiddels al vier punten. Met twee gelijke spelen en twee overwin ningen is overigens ook K.V.V.A. nog ongeslagen. De Amersfoorters wonnen zondag in Hilversum met 2-0 van De Zebra's. De voorlaatste plaats blijft voor B.F.C., dat nu met 3-0 van Laren verloor. De overige wedstrijden in deze afdeling vonden in verband met de toestand van de terreinen, geen doorgang. Dat wa ren A.P.W.C.Muiderberg en De Ves ting—N.S.C. De stand in deze afdeling is nu gewor den B.D.C. is er zondag niet in geslaagd lei der Minerva de eerste winstpunten te ontnemen. Na een spannend en voor het publiek aantrekkelijke wedstrijd moest B.D.C. met 1-0 de eer aan de tegen stander laten. De thuisclub heeft een groot deel van de wedstrijd aanvallend gespeeld, maar het miste een afwerker in de voorhoede. Marcel v. d. Lugt be gon al direct enkele malen de doelman van Minerva onder vuur te nemen, maar ondanks enkele moeizame reddin gen leverde het geen doelpunten op. Ook J. Dorrestien testte nog eens de kwaliteiten van de keeper van Miner va, maar ook zonder succes. Niettemin speelde B.D.C. aanvallend een aantrek kelijke wedstrijd, die toch nog wel wat perspectieven bood, ook al was er bij het ingaan van de rust nog niet ge scoord. In de tweede helft maakte B.D.C. de fout, het spel geheel op het centrum van de aanval te concentreren. De Mi- nerva-verdediging kon nu zelf wat meer tot tegenacties over gaan. Na een kwartier leverde dat het enige succes in deze wedstrijd op. Een voorzet werd door een van de B.D.C.-spelers zodanig van richting veranderd, dat één van de Minerva-aanvallers plotseling in een aantrekkelijke schietpositie kwam. Hij maakte daarvan dan ook een dankbaar gebruik: 0-1. Achteraf bleek dat vol doende om de beide punten mee naar huis te nemen, want een kopbal van P. Dorrestein en een schot van Demmers bleven buiten het doel. Het eerste van B.D.C. was het enige elftal, dat geen enkel punt binnenhaal de. Van de overige elftallen, die in het veld kwamen, wonnen er drie en speel de er één gelijk. De wedstrijden, die waren vastgesteld voor het zesde en ne gende, werden afgelast. B.D.C. 2-H.V.C. 4 3-1 H„t tweede elftal kwam zondag voor 't eerst tot een overwinning. Slachtoffer daarvan werd het Amersfoortse H.V.C. Met felle aanvallen probeerden de B.D.C.-aanvalJers de score in evenwicht te brengen. Paul Dorrestein had met zijn kopstoot bijna succes, doch de Mi- nerva-keeper wist onheil te voorkomen. 4, dat met een 3-1 nederlaag naar huis terug moest. H.V.C. nam in de eerste helft door een fraaie kopbal van zijn middenvoor de leiding. Tot de rust bleef deze stand gehandhaafd, ook al was B.D.C. duidelijk in de meerder heid. Pas in de tweede helft kwam dat in doelpunten tot uitdrukking. Met mede werking van een H.V.C.-speler werd een kwartier na rust gelijk gemaakt. Even later bezorgde D. Dorrestein met een enorme kogel zijn elftal een voorsprong, die hij enkele minuten later zelf nog vergrootte. Al met al een verdiende overwinning voor het tweede, dat nu vier punten uit vijf wedstrijden heeft. B.D.C. 4-HOOGLANDERVEEN 3 5-1 B.D.C. 4 behoefde ook in zijn tweede wedstrijd geen punt af te staan. Het bezoekende Hooglanderveen 3 werd met een 5-1 nederlaag naar huis gestuurd. Het vierde wist een veel bet. r gebruik te maken van de kansen. Niettemin was het Hooglanderveen, dat al heel gauw de leiding nam, maar F. v. d. Bree- mer maakte na een kwartier gelijk. De tweede helft gaf een veel sterkei B.D.C. te zien, dat door doelpunten van Johan Beijer. P. Lankreyer en J. v. d. Meulen naar 5-1 uitliep. Het zevende elftal behaalde thuis een verdienstelijk gelijk spel tegen het Amersfoortse Quick 5: 3-3. B.D.C. heeft zelfs nog geruime tijd een 3-1 voor sprong gehad, maar fouten in de ver dediging waren er de oorzaak van, dat het uiteindelijk toch nog op een gelijk spel uitdraaide. Voor B.D.C. betekende dat het eerste punt in deze competitie. Het achtste elftal bleef in Baarn Limvïo 5 met 2-1 voor. De thuisclub nam na een half uur de leiding, maar zorgde zelf ook weer voor de gelijkma ker. Na rust hielp Johan Kok B.D.C. aan een 2-1 voorsprong. De goed slui tende verdediging met G. Roest aan het hoofd stond geen doelpunt meer toe, waardoor een sterker B.D.C. de eerste zege in dit seizoen behaalde. Zondag komen alle tien elftallen van B.D.C. in competitieverband in het veld. Het eerste en tweede elftal gaan op be zoek bij Amersfoortse Boys 1 en 2. gen verreden, leverde een luid bejubel de triomf op voor de plaatselijke favo riet Bert van de Broek. Bij de adspiran- ten was de eerste prijs voor de Rotter dammer Aversteeg. Door een valpartij werden alle plaatselijke kandidaten voor een eervolle plaats uitgeschakeld. Bij de nieuwelingen waren het Penne kamp uit Blokker en v. d. Spiegel uit Voorburg, die bij de eindstreep twintig seconden bleken voor te liggen op de rest van het veld en ook in deze volg orde als eerste en tweede over de fi nish gingen. Het Soester bedrijfsleven animeerde de renners, door het beschikbaar stellen van aantrekkelijke premies. Het eerste herenteam van S.V.V., dat dit seizoen aanzienlijk versterkt is, heeft donderdag nog eens met nadruk laten blijken, dat zij zich door niets en nie mand zal laten weerhouden de vorig jaar behaalde kampioenstitel te prolon geren. Dit keer fungeerde het Soester- bergse A.G.A.V.S. als gewillig slacht offer. Met superieur volleybal werd binnen korte tijd een 3-0 overwinning behaald (setstanden 15-8, 15-7, 15-12). Door deze zege staan de heren nu met één punt voorsprong aan de leiding in de eerste klasse. Ook heren 2 gokt dit jaar op een hoge klassering getuige de verpletterende 3-0 overwinning op V.V.A. 3 (setstanden 15-5, 15-5, 15-6). Zo gesm^prd als het bij de heren gaat, zo stroef gaat het bij de dames. Het eerste damesteam, dat ernstig verzwakt is door de tijdelijke afwezigheid van twee sterke basisspeelsters, heeft vrij dagavond duidelijk aangetoond, dat zij dit seizoen alle zeilen zal moeten bij zetten om zich in de overgangsklasse te kunnen handhaven. Hoewel de dames in de wedstrijd tegen het Barneveldse S.S.S. beslist niet de minderen waren, misten zij toch de mentale kracht om bij een gunstige stand een beslissing te forceren (0-3, setstanden 13-15, 8-15 12-15). Het tweede damesteam deelt vanzelf sprekend in de malaise, doordat enkele speelsters naar het eerste zijn verhuisd en er nog geen volwaardige vervang sters klaar staan. In de wedstrijd tegen V.V.A. 2 had zij dan ook heel weinig in te brengen (0-3), wat valt op te maken uit de setstanden 1-15, 6-15, 5-15. Overige uitslagen: S.V.V. 4-Dos 3 (da mes) 3-0. S.V.V. 4-Olympia (heren) 2-1. S.V.V. 3-Wilhelmina (heren) 0-3. S.V.V.- Vios (jongens) 2-0. Programma voor deze week: Woensdag 2 oktober S.V.V.-Spirit 2 (he- hen). S.V.V. 2-Olympia 3 (heren). S.V.V. 3-Spirit 4 (heren). S.V.V.-D.E.V.V. (da mes). S.V.V. 5-D.E.V.V. 2 (heren). Vrijdag 4 oktober S.V.V.-V.Z.K. (dames). Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkent) riekenfondsleveraneier SP* V Ook de vierde competitiewedstrijd van S.E.C. is in een gelijk spel geëindigd. Dit keer keerden de Soestenaren met een 1-1 score terug van lijstaanvoerder 's-Graveland. In de voorgaande wed strijden verdiende S.E.C. doorgaans wel iets meer dan het bereikte gelijke spel, maar dit keer geeft het resultaat de verhouding aardig weer. Aanvankelijk ging de wedstrijd vrij ge lijk op. Totdat al in de tiende minuut de als halfspeler opererende Wouden berg zijn club uit een voorzet van Duist de leiding gaf: 0-1. De thuisclub drong na dit doelpunt tot diep in de S.E.C.- veidediging op. Herhaaldelijk ontston den hachelijke situaties voor het doel van Van Zoghei, die echter voor een belangrijk deel toegeschreven moesten worden aan het gladde en zeer zwaar te bespelen veld, dat tal van verrassin gen in petto bleek te houden. Toch bleef de stand tot de rust verder ongewijzigd en begon het er voor S.E.C. gunstig uit te zien. Ook in de tweede helft liep S.E.C. hard van stapel maar geleidelijk aan nam 's Graveland weer het initiatief over en moest S.E.C. zich tot verdedigen beper ken. De thuisclub kreeg wat meer speel ruimte, wat halverwege de tweede helft tot een doelpunt leidde. Naarmate de wedstrijd vorderde, werd de stemming in het veld onprettiger wat mede een gevolg was van het nogal lakonieke optreden van de scheidsrech ter. Er werden enkele onvriendelijke dingen gedaan, die echter onbestraft bleven. Doelpunten vielen er niet meer. De 1-1 gelijke stand zal beide partijen ook wel voldoening hebben geschonken. S.E.C. 2-HOLLAND 2 2-2 De reserves van S.E.C. deelden zondag ook de punten met hun tegenstanders, in dit geval het elftal van Holland 2 uit Utrecht. Vooral voor rust werd een goede wedstrijd gespeeld, dat beloond werd met een voorsprong door een rake kopbal van Rijnders. De voorhoede mis te echter de kracht om het overwicht in meer doelpunten tot uitdrukking te brengen. Zelfs kwam Holland nog naast S.E.C.al gebeurde dat pas in de twee de helft. S.E.C. nam door Burgman op nieuw de leiding, maar rijf minuten voor het einde van de rommelige twee de helft maakte Holland via zijn rechts buiten opnieuw gelijk, om S.E.C. daarna geen doelpunten meer toe te staan. S.E.C. 2 bezit nu vier punten uit even zoveel wedstrijden. S.E.C. 4-VICTORIA 3 2-4 Het derde elftal leed zondag zijn eerste V.V.Z. 2-HEES 2 3-0 De spelers van het eerste elftal van Hees zijn zaterdag niet in het veld ge weest. De toestand van het terrein van Woudenberg maakte een normale wed strijd niet mogelijk, zodat men de verrichtingen van de cocnurrenten maar is gaan volgen. Het tweede elftal kwam zaterdag (met twee invallers) wel in het veld en wel tegen het pas gepromoveer de. op gelijke hoogte staande tweede elftal van V.V.Z. De thuisclub maakte door een snellere voorhoede een heel wat gevaarlijker indruk dan Hees. V.V.Z. nam dan ook na een kwartier de lei ding. Aan de andere kant had men heel wat meer tijd nodig om de aanvallen voor te bereiden. Naarmate V.V.Z. de tegenstander ech ter meer speelruimte liet, begonnen er toch wei hachelijke situaties voor het eigen doel te ontstaan, maar tot ieders verrassing bleven de treffers uit. Na de rust bleek het enthousiasme bij Hees wat gedoofd. Twee uitvallen van V.V.Z. bleken voldoende om de thuis club op een 3-0 voorsprong te zetten. Beide V.V.Z.-treffers kwamen wel wat fortuinlijk tot stand. D.O.B. 2-HEES 3 2-1 Ondanks de verwachte nederlaag kwam Hees 3 in de zware uitwedstrijd tegen D.O.B. 2 al vrij snel aan een 1-0 voor sprong, verkregen door Otten. Tien mi nuten later maakte D.O.B. echter gelijk en luttele minuten daarna nam de thuis club zelfs de leiding, om die daarna niet meer af te staan. Na de rust hebben beide ploegen nog verwoede pogingen gedaan om aan hun score nog één of meer doelpunten toe te voegen, maar zonder resultaat. Toch zou Hees nog bijna met één punt naar huis 7,in gegaan, als niet Muis voor het eerst in zijn carrière een strafschop had t mist. Hees 3 is na vier wedstrijden nog al..jd zonder punten. Komende zaterdag staat voor het eerste een belangrijke wedstrijd op het pro gramma. Men krijgt namelijk het noe ongeslagen S.V.P. uit Veenendaal op be zoek-Het derde gaat naar Bloemen- kwartier 4 en het vierde ontvangt Che- fana 3. Als de wedstrijd Ajax-Neuren- berg door de televisie wordt uitgezon den, zal de training naar donderdag worden verschoven. nederlaag. Het Hilversumse Victoria 3 keerde met een verdiende 4-2 overwin ning naar huis terug. De gasten wis ten aanmerkelijk beter raad met het gladde veld en namen in de eerste helft dan ook al vrij spoedig een 2-0 voor sprong, verkregen uit twee afstands schoten, die de S.E.C.-doelman volkomen verrasten. S.E.C. stelde er een paar schoten tegen de lat en tenslotte een doelpunt van Roest tegenover, maar een blunder in de verdediging van S.E.C. bracht het verschil weer op twee doel punten. In de tweede helft liep Victoria al heel gauw uit naar een 4-1 voor sprong. Het was tenslotte Ab Hooyer, die voor S.E.C. nog een tweede doelpunt scoorde. (2-4). S.E.C. 3 bleef daarmede op rijf punten (uit vier wedstrijden) staan. De wedstrijd van het zesde werd in ver band met de gesteldheid van het ter rein uitgesteld. De heren van Olympia 2 hebben een -1 overwinning op Weaving behaald. De heren zagen kans. wat meer afwisse ling in de aanval te brengen dan het toch sterke Weaving, dat de eerste set won. Olympia kwam echter terug en won de tweede en derde set, waarmede het zich fraai herstelde van de zwakke start in d: :e competitie. De veteranen van het vierde zestal stelden na de goede competitiestart te leur. Zij moesten met 2-1 hun meerdere erkennen in S.V.V. 4. Enkele misver star en waren mede de oorzaak van dit onnodige verlies in deze derby. Gehandicapt door een Ongeluk op weg naar de wedstrijd en daardoor vermoe delijk totaal uit concentratie, moest het jonge Olympia 3 de eer volledig aan S.S.S. 4 laten (0-3). Ook bij de dames was de malaise alge meen. Olympia 3 verloor met 3-0 van Devu. De overigens niet zo erg sterke ploeg uit de Lage Vuursche gaf Olym pia toch geen schijn van kans. De dames van Olympia 2 haalden ten minste nog één puntje binnen in de wedstrijd tegen S.V.H. Het team blijkt duidelijk moeite te hebben om het juiste ritme te vinden. Het vertoonde spel was echter hoopgevend. Voorlopig verkeert Olympia echter in de zorg om uit de buurt van de onderste plaats te blij ven. Bij de jeugd ging het wat beter. Olym pia a zegevierde ruim (met 15-9 en 15-11) over S.S.S. a, Olympia b zorgde met dezelfde cijfers tegen S.S.S. b ook voor beide punten, terwijl alleen het zeer jonge Olympia c met 0-15 en 6-15 het onderspit moest delven tegen S.V.H. 3. Deze week zetten niet minder dan tien zestallen van Olympia de competitie voort. De volgende wedstrijden staan op het programma: Woensdag: Vios b-Olympia b en Olym pia c-S.V.H. a (18.30 uur). Wilhelmina- Olympia 2 (dames) en D.O.S.-Olympia 3 (dames), beide om 20.45 uur. S.V.V. 2- Olympia 3 (heren) om 21.30 uur. Donderdag wordt om acht uur gespeeld: Olympia 4-Old Timers (heren) en A.G.A.V.S.-Olympia 2 (heren). Vrijdag spelen de heren van Olympia 5 tegen Foxboro en de heren van Olympia 6 tegen B.G. S.V. Beide wedstrijden beginnen om acht uur. Om negen uur wordt voor de dames-overgangsklasse gespeeld de wedstrijd Olympia 1-Ath lon 1. Nijenrodes 4-8 A.P.W.C. 3-3 's-Graveland 4-7 De Zebra's 4-3 K.V.V.A. 4-6 N.S.C. 3-2 Laren 4-5 De Vesting 3-1 S.E.C. 4-4 B.F.C. 4-1 L.V.V. 4-4 Muiderberg 3-0 Candia 5-8 Valleivogels 4-3 T.O.V. 5-7 V.V.Z. 4-3 Hees 4-6 Woudenberg 3-2 S.V.P 3-5 Baarn 5-2 Hoevelaken 4-5 Kulan 4-1 S.E.C. 4-4 In de eerste klasse A, afd. Utrecht ble ven Minerva cn Hoogland ook in de vijfde wedstrijd ongeslagen. Minerva door een 1-0 zege bij B.D.C., Hoogland door een duidelijker 4-2 overwinning op Veense Boys. Soesterberg leed zijn eerste nederlaag. Op eigen terrein ver loor het met 2-1 van E.M.M. De wed strijden KampongRoda en Scherpen zeelAmersfoortse Boys werden in ver band met de slechte toestand van de terreinen afgelast. De stand in deze afdeling is nu gewor den Hoogland 5-9 Kampong 3-3 Minerva 5-9 Soesterberg 4-3 E.M.M. 5-6 Roda 4-2 Midlandia 4-5 Scherpenzeel 4-1 Veense Boys 4-4 A'foortse Boys 3-0 B.D.C. 5-4 In de tweede klasse afd. Utrecht van het zaterdagvoetbal behield Candia on danks het wat verrassende gelijke spel tegen S.E.C. de leiding. V.V.Z. zakte een beetje af door de even verrassende thuisnederlaag tegen het Baarnse T.O.V., dat daardoor Hees passeerde. De derde Soester club behoefde zaterdag niet in het veld te komen, omdat het terrein rond het splinternieuwe clubhuis van Woudenberg was afgekeurd. Kulan leed op eigen veld een 4-0 nederlaag tegen Hoevelaken, dat zich daarmede wat op werkte. Baarn tenslotte verliet de laat ste plaats door een gelijk spel tegen Valleivogels. De beste kansen zijn tot nu toe echter nog steeds voor S.V.P., dat zaterdag zelf niet speelde. Het heeft de minste verliespunten. zoals uit onder staande stand blijkt De wandelsportvereniging „Olympia" heeft zaterdag op de veertiende herfst- tocht in Haarlem, georganiseerd door de w.s.v. Het Spaarne, twee eerste prijzen behaald. De junioren wonnen met mini maal verschil onder leiding van de heer Suman op de 12 km de eerste prijs, ter wijl de senioren onder leiding van de heer Vogel ook al met maar één punt voorsprong de eerste prijs op de 18 km behaalden. De junioren kregen tevens de wissel beker voor het hoogste aantal punten. De uitslag van deze wandelmars. die door de plaatsen Bloemendaal, Over- veen en Santpoort voerde, luiad bij de junioren: 1. Olympia (Soest). 483 pnt.; 2. N. A. S. (Leimuiden), 482 pnt.: S. D.V.O. (Hillegom). 440 pnt.; 4. 't Haas- ke (Amsterdam), 407 pnt Bij de senioren was de uitslag: 1. Olympia (Soest), 474 pnt.; 2. N.A.S. (Lei muiden), 473 pnt. In totaal hebben 400 wandelaars aan deze tocht deelgenomen. Na afloop van de tocht is het 1000 km- speldje uitgereikt aan Lieneke Fonken. Haar zusje Lia kreeg het 500 km-speld- je, evenals Hennie Bikker. Zaterdag 12 oktober neemt Olympia deel aan een wandeltocht die wordt georganiseerd door de w.s.v. De Woud lopers in Amerongen. De drumband van Olympia zal de wandelaars verge zellen. Zaterdag 26 oktober neemt Olympia deel aan een tocht in Amsterdam ter gele genheid van de opening van de IJ-tun- nel. Voor deze tocht hebben tot nu toe al ruim duizend wandelaars ingeschre ven. Kon. Ned. Ver. E.HJB.O. afd. Soest. MIDDELZWARE SHAG vN-VJ-GRUNO NI/KÉBK-HOUAND PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25

Soester Courant | 1968 | | pagina 5