maxi-mmi oio Voor u 31/2°/o op uw salarisrekening er desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor i Noorderweg 23 Tot 2000 nog 30.000 neuwe arbeidsplaatsen in dienstensector nodig Burgerlijke stand Boutique Classique werd belangrijk uitgebreid Krabbels van Knelis de bank waar ook zich thuis voelt Telefoonnummer U KUNT NIET ALLES WETEN Ton Beuken Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Huishoudvoorlichtingsbeurs „WISO 1968" Lief en leed uit de Paardekamp in Soest Geen spreekuur burgemeester Beroep aangenomen Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 3'/2% rentevergoeding. Bovendien is er de mogelijkheid een maandsalaris extra op te nemen ais gezinskrediet. Als rekeninghouder geniet u een uitgebreide persoonlijke service. Zo kunt u bijvoor beeld gebruik maken van betaalcheques, waarmee u bijna overal betalen kunt. Jaarvergadering S.V.V.-vollevbal Eiermarkt NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Bestuurdersbond geeft weer kindermiddag DINSDAG 1 OKTOBER 19<i8 Tot het jaar 2000 zullen ruim 30.000 nieuwe arbeidsplaatsen in de diensten sector moeten worden gecreëerd binnen de bebouwde kommen van de plaatsen in de provincie Utrecht. Tot deze con clusie is het Economisch Technologisch Instituut gekomen na een in opdracht van Gedeputeerde Staten van Utrecht ingesteld onderzoek. In totaal zijn enquêtes gehouden bij 259 dienstverlenende ondernemingen, waar van elf in Soest. Onderzocht werden onder meer de gebondenheid aan stads en dorpscentra, de betekenis van de dienstensector voor het welvaartsniveau, de behoefte aan bedrijfsruimten buiten de stads- en dorpscentra, de hoeveelheid tot het jaar 2000 te ontsluiten collec tief arbeidsterrein. Ten aanzien van de situering van de dienstverlenende ondernemingen wordt in het rapport van het E.T.I. opgemerkt, dat verreweg de meeste bedrijven in de centra zijn gevestigd. Ongeveer de helft van het aantal ondernemingen heeft echter geen bezwaar tegen een stand plaats buiten de centra. Met name groothandel, veilingen, wetenschappelijke en sociale diensten en transport- en communicatie-ondernemingen komen voor een plaats buiten de bebouwde kom in aanmerking. Gerekend naar het aantal werkzame personen met een vol ledige dagtaak kan bijna de helft van de dienstverlenende sector buiten stads- of dorpscentra zijn gevestigd. Dat houdt in. dat in een aantal gemeenten binnen afzienbare tijd bedrijfsruimten beschik- Op de nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, vindt u een maximum aan mini-voorwerpjes. Leuk voor uzelf, of als surprise voor een ander. En vaak verrassend goedkoop. Zo rond de riks kunt u al kiezen. Kado- problemen worden supersnel opge lost. Kom ook eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampelsweg 2. Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation) GEBOREN Adrianus Jan, zoon van M. J. Koet, Amersfoortsestraat 80, Soester- berg en F. J. de Wit, Plesmanstraat 96, Soesterberg. Milko Maarten, zoon van P. J. Lankreijer en A. E. Kok, Leeuwe rik weg 19. Wilhelmina Laurette Ma ria, dochter van A. J. F. van den Big- gelaar en A. J. C. Roumen, Prof. Lo- rentzlaan 136. Soesterberg. Robert, zoon van R. J. Stalenhoef en H. M. da Craga, Middelwijkstraat 74. Esther Pauline, dochter van C. L. Verwijk en M. A. T. de Best, Plesmanstraat 315, Soesterberg; overleden 28 september 1968. Sjoerd Willem, zoon van G. Co- mello en J. C. van Riemsdijk, Franse pad 68. Blaricum. Marcel Simon, zoon van A. H. de Groot en L. A. van Die pen. Koninginnelaan 125. Michel Jean Paul Robert, zoon van R. E. E. Rovers en M. A. E. Hoek, Birkstraat 85. Syl- via Maria Sophia, dochter van R. J. Smit, 's-Gravenhage, Van Miereveld- straat 8 en J. M. Kooij. Saenredam- plantsoen 79. Remco Henricus Ebo, zoon van H. C. Broekhuizen en M. A. C. Roek, Dr. Schoonenbeeklaan 9. Maarten Wilhelmus, zoon van J. M. Ra demaker en W. R. M. Brouwer, Vinken- weg 41. Boudewijn Bastiaan, zoon van J. G. Innemee en T. M. J. P. van der Sman, Julianalaan 57. ONDERTROUWDWolter Dijkstra, Tromplaan 52, Baarn en Hillechina An- netta Clasina van de Hoef. Nieuweweg 4. Pieter van den Broek, Talmalaan 35, Baarn en Dieuwke Cornelia Saar- loos, Hobbemalaan 42. Arie Hogenaar, Mauvestraat 34, Baarn en Hadriana Cor nelia van Barneveld, Pelikaanweg 16. Jozias Aart Liefaard, Kasteelplein 10, Breda en Elisabeth Berlemon, Oude Tempellaan 4. Gijsbertus van Mun ster, Kastanjelaan 49 en Henrika Geer- truida Bertram, Soesterbergsestraat 74. GEHUWDJohannes Willem Huigen, Plasweg 25 en Hendrika Margaretha Maria Rademaker, Laanstraat 44. Jo- han Christoffel Westeneng, Nieuweweg 40 en Elisabeth Bernarda Petronella van Schaik, Pieter de Hooghlaan 3. Albert Wouter Hilhorst, Schoutenkampweg 59 en Henrica Gertrud Augusta van Asch, Noorderweg 81. Mario Lenarduzzi, Nieuweweg 29a en Maria Wilhelmina Dorrestein. Braamweg 89. OVERLEDEN Elisabeth Aletta Hovius, 75 jaar, weduwe van F. L. Heitz en P. F. Everaard, Hartmanlaan 54. Johan nes Cornclius Gordeau. 54 jaar, gehuwd met M. J. Blom, Schrikslaan 35. An- genitha Cornelia Bakker, 82 jaar, onge huwd, Ornsteinsingel 49, Utrecht. C O Dir. H. ff. Vellinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 baar zullen moeten komen buiten de be bouwde kom. De dienstensector vormt in het Sticht nu reeds een belangrijke bron van werk gelegenheid. Dankzij de centrale ligging van de provincie, gepaard aan de kwali tatief gunstige arbeidsmarkt, is het ge west buitengewoon aantrekkelijk voor dienstverlenende ondernemingen. Niet temin is men tot de conclusie gekomen dat hoewel de dienstensector aan een groot aantal personen werk biedt, deze sector noch voor wat betreft de part timer, noch met betrekking tot de ge huwde vrouwen als bron van werkgele genheid van bijzondere betekenis is. Het beloningsniveau in de dienstensec tor geeft allerminst aanleiding tot een sombere beoordeling. Stimulering van de dienstensector en vooral van de groothandel .wetenschappelijke en so ciale diensten en overheidsinstellingen zal volgens het E.T.I.-rapport niet alleen het gemiddelde inkomstenpeil verbete ren, maar bovendien de sociale struc tuur ten goede kunnen komen. Die sti mulering zal gepaard moeten gaan met een adequate aanpassing van de oplei dingsmogelijkheden. Voorts is gebleken, dat maar een heel klein aantal onder nemingen behoefte heeft aan speciale voorzieningen zoals een openbare los- en laadplaats, de nabijheid van een over slagbedrijf en/of een bodencentrum. Van 4 t.e.m. 12 oktober! Bij de aanleg van terreinen en de ont sluiting ervan zal hiermede geen reke ning behoeven te worden gehouden. Uit een oogpunt van efficiënt grondgebruik dient op de terreinen wel voldoende openbare parkeergelegenheid te worden geboden. Om de stads- en dorpscentra zoveel mo gelijk te ontlasten en de ruimte aldaar waar mogelijk aan te wenden voor „ge bonden" activiteiten, zou buiten de be bouwde kommen tot het jaar 2000 een zodanige hoeveelheid arbeidsterrein be schikbaar moeten komen, dat daarop ruim 22.000 personen tewerk gesteld kunnen worden. Dit aantal is drie maal zo groot als het in de provinciale nota „Oog op Utrecht's Toekomst" genoemde aantal. In deze laatste nota was echter sprake van collectieve bedrijfsterreinen. In de periode 1970-2000 zal een zodanige hoeveelheid collectief bedrijfsterrein be schikbaar moeten worden gesteld, dat daarop in totaal 12.500 personen kunnen werken. Ongeveer 66 0 n van dit aantal zal in de handel werkzaam zijn. Tot het jaar 2000 zal binnen de provin cie een netto-oppervlakte van 230 hec tare collectief bedrijfsterrein beschikbaar moeten komen voor het opvangen van de te verwachten aanwas van het in aanmerking komende deel van de be roepsbevolking. Deze terreinen zullen grotendeels in beslag worden genomen door de groothandel eti transportonder nemingen- De terreinen zullen dus cen traal moeten liggen en in de nabijheid van grote wegen en spoorwegen. Wanneer de stedebouwkundige eisen zich daar niet tegen verzetten, zou de op vangcapaciteit van de binnensteden moe ten worden vergroot door meer hoog bouw toe te passen. Daarbij mag vol gens het E.T.I.-rapport echter niet uit het oog worden verloren, dat de be hoefte aan parkeerruimte zich dan zal gaan concentreren in de buurt van die hoogbouw. Volgens het E.T.I.-rapport zal zoveel mogelijk moeten worden getracht, de activiteiten, die niet typisch centrumge bonden zijn, a! te leiden naar de grens van de bebouwde kom, zonder dat dit behoeft te resulteren in een funktiever- andering van de binnensteden. Mede ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de „Winkeliersvereniging Soest" wordt van vrijdag 4 oktober tot en met zaterdag 12 oktober op de Eng op de hoek van de Talmalaan en de Soesterengweg te Soest de huishoud voorlichtingsbeurs „WISO 1968" gehou den. De naam van deze beurs is ont leend aan de naam van de organiseren de vereniging. Dertig middenstanders uit Soest hebben voor ƒ27,50 per vier kante meter standruimte gehuurd in. de 85 bij 80 meter grote tent om er in de eerste plaats via demonstraties en voor lichting hun producten te presenteren. De stands variëren in grootte van negen tot 160 vierkante meter, de producten van pakjes sigaretten tot kleuren-t.v.- toestellen en piano's. Een deel van de 1700 vierkante meter grote expositieruimte is gereserveerd voor een restaurant, waarin zes mode zaken gezamenlijk een aantal shows zul len verzorgen. Tevens staat in het res taurant een home-trainer opgesteld, waarop het publiek zijn wielercapacitei- ten mag gaan beproeven. En wat zou er voor de beste renner anders be schikbaar moeten zijn dan een rijwiel? Ook de wat meer ervaren leden van de Ren- en Toerclub „Tempo" zullen onderling hun krachten op de home trainer meten, zonder overigens mede te dingen naar de fiets. Vele winkeliers hebben zich voor deze kunnen verzekeren van de medewerking van fabrikanten, zowel wat betreft een deskundige voorlichting als de presen tatie van de nieuwste producten. Iedere honderdste bezoeker van de beurs zal door de winkeliers op een passende wijze worden ontvangen, de duizendste weer iets waardiger dan de vijfhonderdste enz. Ofschoon goede verkoopresultaten op de beurs natuurlijk welkom zijn, leent het karakter van de beurs zich echter in de eerste plaats voor een stimulering van de „nawerking". Vele standhouders komen ook maar met een beperkt assortiment. Het is de win keliers er bovenal om te doen om het publiek te tonen, dat men in Soest even goed kan slagen als in de omlig gende grote steden. In 1952 werd voor het laatst in Soest een winkelbeurs gehouden. „De oorlogs jaren hadden een behoefte geschapen, waarin door handel en industrie maar in beperkte mate kon worden voorzien. Geheel nieuwe producten waren nog slechts voor een klein publiek bereik baar", aldus verklaart de voorzitter van de „Winkeliersvereniging Soest", de heer A. H. F. Smit de organisator van de beurs in 1952. Thans is het echter de zeer snelle ont wikkeling van Soest van agrarisch dorp naar stedelijk gebied, die volgens de heer Smit de organisatie van een beurs wenselijk maken en rechtvaardigen. De belangstelling van de zijde van het publiek op deze beurs zal bepalend zijn voor de vraag, of in de naaste toekomst méér beurzen in Soest zullen worden gehouden. „WISO 1968" zal vrijdag door wethouder K. de Haan officieel worden geopend. Ter gelegenheid van Wereld-dierendag heeft de afdeling Soest van de Dieren bescherming gemeend de belevenissen van De Paardekamp te Soest van de afgelopen maanden te moeten medede len. Tom uit Utrecht is op 6 april, na één dag ziek te zijn geweest, gestorven Piet uit Kesteren is op 27 april gestor ven, nadat hij in de stal een ongeluk kige val had gemaakt, waarbij hij een been brak. Uit Amsterdam arriveerde Corrie, die dank zij een geslaagde actie aan De Paardekamp kon worden toevertrouwd. Toen Piet stierf kwam die dag Carlos uit Alkmaar. De blinde pony Pukkie uit Den Haag, 15 jaar oud, maakt het uit stekend. Hij loopt voorzichtig in de wei de met Bart. Frits en Monty. Zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur, komen twee paarden in De Paardekamp aan, n.1. Juno (25 jaar) uit Monniken dam en Johnny (28 jaar) uit Voorburg. De Paardekamp komt ruimte tekort. In de onmiddellijke nabijheid van De Paar dekamp ligt een stuk grond, dat te koop is, maar de draagkracht van De Paardekamp is niet groot genoeg om het stuk grond te kopen. Het bestuur In de schaduw van de Oude Kerk, ver scholen tussen misschien wel eeuwen oude bomen, bevindt zich enige jaren, in een zeer toepasselijke omgeving, de boutique van mevrouw Ambrosius, be ter bekend als „Boutique Classique". De grote belangstelling die in de laatste jaren ontstond met betrekking tot an tiek en exclusieve voorwerpen zowel in Soest als directe omgeving, deed de zaak uitgroeien van een intiem gezellig „on deronsje" tot een boutique die in Ne derland maar ook daar buiten een grote bekendheid geniet. Vrijdagmorgen werd een nieuwe fase in de groei van de boutique ingeluid. De beschikbare ruimte, die tot dan een geschikte uitstalling van de aanwezige voorwerpen in de weg stond, werd bij na verdubbeld. Het was vrijdag na de officiële opening een gaan en komen van bekenden en relaties, die mevrouw Ambrosius ge lukwensten met deze mijlpaal. blijft echter optimistisch en misschien komt er nog een oplossing, na de kerst- circulaire die te zijner tijd zal worden verzonden. De burgemeester van Soest is verhin derd op de woensdagen 2 en 9 oktober a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Onze plaatsgenoot, de theologische kan didaat J. F. Put, die een beroep ont ving van de Gereformeerde Kerken te Raamsdonk Drimmelen, te Klaaswaal/ Zuid-Beijerland en te Scharendijke, heeft het beroep naar de Zeeuwse ge meente Scharendijke aangenomen. Van 4 t.e.m. 12 oktober de heer A. Koopmans beheerder bijkantoor Snoek De algemene ledenvergadering die de Soester Volleybal Vereniging de afge lopen week hield mocht zich in een behoorlijke belangstelling verheugen. In zijn openingswoord stond de voor zitter in het bijzonder stil bij de werk zaamheden die gedaan moesten worden om de vereniging goed te laten draaien. Een zestigtal verschillende taken eiste „vol gens hem een 2500-tal uren en hij deed een beroep op de leden dit niet aan enkelen over te laten maar gezamenlijk het werk dat gedaan moest worden te verrichten. Hij bracht een woord van dank aan de leden die in het afgelopen jaar hun beste beentje voor hadden ge zet om alles zo goed mogelijk te laten verlopen en aan de grote medewerking die de verenigng van particulieren en de gemeente ontvangt bij de organisa tie van haar jaarlijkse toernooi. De aftredende bestuursleden tw. me vrouw Everts-Schouren en de heer Stam werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacatures van de dames van Rhee en Schalkx de dames Bertels mann en Elsas-Nikolaidou werden ge kozen. In verband met het voornemen om voor de vereniging Koninklijke goed keuring aan te vragen werd eerst het reglement herzien. De heer Both wist de uitreiking van de Kolthof-Trophee tot een waardig ge beuren te maken door de verdiensten van de vijf hoogst gewaardeerde leden i:. dichtvorm af te schilderen. De heer Van Herwaarden bleek met 487 punten het meest verdienstelijke lid van het afgelopen jaar te zijn geweest. De zilveren keten werd hem door de heer Kolthof omgehangen die de heer Van Herwaarden dank bracht voor het vele werk dat door hem voor de vereniging verricht was. „Met het omhangen van de keten eer ik niet alleen de winnaar, maar allen die in het afgelopen jaar hun beste krachten voor de vereniging heb ben gegeven", aldus de voorzitter. Hij liet een en ander gepaard gaan met een klein persoonlijk geschenk, terwijl hij de voor de winnaar bestemde bloemen overhandigde aan Mevr. van Herwaar den, omdat zij haar echtgenoot zoveel uren aan de vereniging afstond. De door het bestuur voorgedragen can- didaat voor de Technische kommissie, de heer J. van Kleef, bleek de algehele instemming van de vergadering weg te kunnen dragen. De Evenementenkommissie werd tot vijf personen uitgebreid en zal naast de dames Bos, Van Herwaarden en Stam, bestaan uit de heren Koper en Stam, zodat ook de senioren-groep van de vereniging in deze kommissie vertegen woordigd zal zijn. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat de vereniging het jaar met een batig saldo af kon sluiten het geen voor een groot deel te danken was aan de activiteit van enkele leden. Nadat verder de verschillende kommis sies benoemd waren kwam de rond vraag aan de orde die tot gevolg had dat een kledingkommissie werd inge steld die zich zal beraden over en het bestuur voorstellen zal doen inzake een nieuw tenue voor de vereniging. Voordat de voorzitter tot slot de aanwe zigen dank bracht voor hun aanwezig heid stond hij nog uitvoerig stil bij de in aanbouw zijnde sporthal. Hij was de mening toegedaan dat de centralisa tie van de training de band onder de leden ten goede zou komen en dat het bij de sporthal behorende restaurant de vereniging in bestuurlijk opzicht ten goede zou komen. AJJe ut ming vraog dan mok zeige dak meraokels niewsgie- rug bin hoe of daat noeng allegaor wel mot gaon as wullie aanstaonde vriedag mit zun aale in de tent motte komme vaan de Wiesoo-win- kelbeurs op de Eng. Ak ut noeng is een keer goed hep begrepe daan binne der haos dartug Soesder zaokeminse die in die tent gaon prebere om aalle minse uut Soest en ok van daorbuute huus- houweluk veur te lichte. Toengk vaan de week sting te luustere naor een paor huusvrouwe, toengk veur Kneliao een paor boodschaape mos gaon doen, hoorde ik der een paor zeige ut zaal wel meer „op" as veurlichte wor- re. Maor ik waas zo vrie toeng effe op tr marreke daat zullie daan beter eers effe kongde gaon kieke veur daat zullie der waat vaan zouwe gaon zeige daat heulegaor nie waor hoefde te weze. Maor die vrouwe haade netuurluk niks aors te doen vaanweges ut bar slechte weer, dus ze waore blie datter waat waas waor zullie over kongde praote. Ajje zoiets teminste nog praote maag noeme. Maor ak zo vaan hier en daor hoor watter allemaol deur de Soesder zaoke minse veur een kwak cente teuge an is gegooijd, daan zouk haos wel wille zeige ut mot wel heul waat weze die beurs. Wak alienug nie begriep, maor dat komp netuurluk omdak geen huus- vrouw bin. watter noeng eigeluk veur veurdeel zit an zoon beurs. Veur ming ist nie aores daan een tijde- luk verplaotste vaan hullie zaoke naor een grote tent. Ik schaat zo dat ut daor- meej een bietje gaot lieke op de grote waorehuuze in de staad waor de Soes der zaokeminse vaan zeige dat zullie der nie zo bar gek op binne. En daor ken ik mit ming boere verstaand bes inkomme. Waant naost veurlichte gaon zullie der netuurluk ok verkope, da zaal wel nie de bedoeling gewees zijn, maor aster eentje is die der meej begint, daan gaon zullie ut allemaol doen. Waant ik weet nie ofter op die beurs zaoke staon die dezellefde spulle ver kope, en ik gloof dat da wel zo zaal weze, daan ister op die veurlichtings- beurs naost veurlichte ok nog konkeren- sie. En ut maag daan wel zo zijn dat konkerensie ok veur de minse die mot te kope goed is, maor op zoon beurs mos dat nie beure. Da fin ik teminste. Maor ik mot wel zeige om eerluk te weze dat die minse vaan die beurs heu legaor niks ant toevaal overlaote. Zo bar veul ruklaome aster gemaokt is. Noeng schriel ik wel dat er niks ant toevaal is overgelaote, maor toeng zul lie mit ut zette vaan die bar grote tent zouwe beginne, en ut hoge graas watter sting plaat etraap waas, bleek datter zo meraokels veul kuule in de grongd zaote, da zullie meteen mit der luu haande in der haore zaote. Nie veur laang, waant toeng kwaam de helpende haand in de vorrem vaan de gemeente. Waant een paor waoges mit zaand loste ut prebleem op. Das geluk- kug veur de orgaoniezatore, maor nog meer veur de minse die gaon kieke. Wullie kenne daan zogezeid over ge- baonde wege gaon. Ik schaat zo da wullie op die beurs kenne zien waat ut allermedernste op dit mement is. Vaan varruf en behaang tot heule mederne meubele en meer vaan die huushouwelukke dinge. De opzet vaan die beurs is netuurluk dat de zaokeminse der ok nog waat an gaon verdiene, waant ik hep nog nooijt iemaand gezien die arruguns geld in steek zongder dattie der ooijt weer wait veur trug krieg. Wak noeng nog nie heulemaol hep be grepe is datter om in die tent te magge komme om daor waat te gaon kope ok nog geld betaold mot worde. Ut is daan wel zo dajje bie de winke liers die in die tent staon in hullie zaok een reduksie-bon ken kriege. maor veur die minse die nie zo bon hebbe. liek ut ming toch wel een bietje veul ge- vraog. Ut enuge veurdeel daat die toegaangs- pries hep. is datter geen al te jeugdugge minse in de tent komme, die hebbe mes- schien de cente der nie veur. Ik hoop alienug dat de ouwere minse, die de cente wel hebbe, ze der alienug veur over hebbe. Van 4 t.e.m. 12 oktober Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd Ainnn stuks in prijzen van '""'Mpnrrri-''; /ia. 60. Prijs per kg ƒ2.32. Soest: van Weedestraat 11. Evenals andere jaren geeft de Soester Bestuurdersbond van het N.V.V. zater dagmiddag 5 oktober, om 14 uur, een gezellige kindermiddag in wijkgebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. „De Wico's zullen een volledig kinder programma verzorgen met o.m. poppen kast. clownerie, goochelen en muziek. De toegangsprijs is zeer laag gesteld en ieder kind krijgt in de pauze een consumptie aangeboden. Aan het einde van deze middag wacht de kinderen nog een verassing, welke op vertoon van het toegangsbewijs zal worden verstrekt. Kaarten voor deze middag zijn verkrijgbaar: v. d. Velde- plantsoen 17. Molenstraat 76. Beetslaan 122. Ringweg 2a. Van Lenneplaan 20, Bilderdijklaan 3 en zonodig aan de zaal. Zoete broodbclegging heeft weinig be schermende waarde. Honing, stroop en appelstroop zijn echter zeer gezond. Oude transpiratievlekken verwijdert U door de vlekken te betten met citroen of azijn en na te spoelen met water. IA ilt U op een feestje met een bloem In uw knoopsgat verschijnen, brandt het steeltje dan eerst even af met een lu cifer. De bloem blijft dan langer goed. Stempelinktvlekken bestrijkt U met gly cerine. Een uur laten intrekken en ver volgens naborstelen met pekelwater. Indien groene wol „mat" geworden is door het wassen, kunt U deze wol na wassen in water met azijn. Biervlekken verwijdert U met zeep- spiritus.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7