Wieken „FLORA BAARN EGvSETTEN BIJSTAND ALS ER GELD IS JU. zaterdag MOORKOPPEN Nijhof - Baarn BIJVERDIENSTE! magazijnbediende eerste of tweede monteur W. KUIJER VAN DAM TELEVISIE- SATELLIET VOOR EUROPA Telefoonnummer ziekenauto 5980 Ook met eigen inkomen en een vermogen hebt u recht op hulp voor horloges ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-44 WERKSTER EEN DOKTER VERTELT DE STERKSTE MAN VAN HET WILDE WESTEN Banketbakkerij F« 1. VAN DER HULST Ook voor uw salades en puddingen KOMNGINNELAAN 8 - TEL. 3249 GRIFT LADDERS SOEST Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 16 oktober Hees ontvangt S.V.P. Zondagsclubs Huidverzorging Bezorger(sfer) gevraagd Automobielbedrijf Rectificatie Voor name elegance Schoenen - Tassen Soester Courant Technisch geen probleem Politiek (nog) wel Dodelijk ongeluk in Soesterberg Bromfietser reed tegen geparkeerde auto Gevonden voorwerpen K.V.P. houdt zitting Geen spreekuur Soester Vogelvrienden 3e Nationale Vakbeurs ,.Het Muziekinstrument" De wisseltruc bestraft met 10 maanden Zilmeta Fa. Spijker Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 4 OKTOBER 19B8 Iedere Nederlander, die niet in de nood zakelijke kosten van zijn bestaan kan voorzien, heeft recht op bijstand van de overheid. Het is niet zo dat men voor deze bijstand pas dan in aanmer king komt, wanneer men geen cent meer bezit Artikel 7 van de Algemene Bijstandswet geeft aan welke inkomsten en vermo gensbestanddelen buiten beschouwing moeten worden gelaten. Het gaat hier niet alleen om een be scheiden vermogen, maar ook om het voor opleiding of bedrijf bestemde ver mogen en een redelijk deel van het in komen uit arbeid van een minderjarig kind. Hoe liggen de normen in de mees te gemeenten wat deze punten betreft? Welke mogelijkheden biedt artikel 7 A.B.W.? Bijstandbehoevenden behoeven hun spaarcenten niet helemaal op te maken, voordat zij voor financiële bijstand in aanmerking komen. In de wet worden geen concrete bedragen genoemd, maar door een uitspraak van de Kroon heb ben de gemeentes toch wel enig hou vast gekregen. De Kroon was namelijk verplicht over „het bescheiden vermo gen" een uitspraak te doen, namelijk in verband met de rijks groepsregelin gen, die op grond van artikel II van de Algemene Bijstandswet worden vastge steld. De Kroon heeft toen bepaald dat het bescheiden vermogen, dat bij een aan vraag om bijstand buiten beschouwing wordt gelaten, voor een echtpaar op 6.000,moet worden gesteld en voor alleenstaande op 3600,Voor elk minderjarig kind werd het bedrag van 1200,vastgestled. Het merendeel der gemeenten heeft zich toen in hun bij standsrichtlijnen bij deze bedragen aan gesloten. Opleiding en bedryf Ook een voor een opleiding bestemd vermogen kan door de bijstandsverle- nende instantie buiten beschouwing wor den gelaten. De bedoeling van deze be paling is zonneklaar. Wanneer in een gezin reserveringen hebben plaats ge had voor studie en opleiding van de in h-v gezin aanwezige kinderen, zou het wel zeer onrechtvaardig en onmense- JUWELIER - HDRLOGER lijk zijn indien bij het wegvallen van de inkomsten dit vermogen zou worden ingeteerd. Wel moeten er natuurlijk garanties zijn, dat dit voor opleiding bestemde vermogen ook inderdaad voor dat doel wordt aangewend. De controle hierop is, dachten wij, vrij eenvoudig. Ten aanzien van een voor het bedrijf bestemd vermogen geldt het zelfde. Dit wil nog niet zeggen dat elk vermogen dat in een bedrijf is geïnvesteerd on aangetast moet worden gelaten. De wet gever heeft alleen bedoeld te voorkomen dat een bedrijfsvermogen zodanig moet worden aangesproken, dat de be staansmogelijkheid van het toch al in financiële nood verkerende gezin in ge vaar wordt gebracht. Het behoeft geen betoog dat de bepa ling vooral voor in nood verkerende kleine zelfstandigen van groot belang is. Deze mensen hebben het vaak moei lijk en als hun inkomen zo gering is, dat zij niet in de noodzakelijke kosten van hun bestaan kunnen voorzien, dan zou het toch wel heel hard zijn om hen te dwingen eerst hun bedrijfsvermogen tot de laatste cent op te souperen. Inkomsten Wanneer een echtpaar of alleenstaande, bijvoorbeeld gescheiden vrouw, bijstand aanvraagt of krijgt, dan wordt het in komen van de minderjarige kinderen slechts voor een redelijk deel in aan merking genomen. Geregelde inkomsten uit arbeid wor den voor 100 °/o in aanmerking geno men (na aftrek van 15 verwervings kosten). Incidentele inkomsten uit ar beid worden voor 50 op de bijstands uitkering gekort. Betreft het inkomsten uit arbeid van de echtgenote, dan wor den die pas dan in aanmerking geno men, wanneer ze meer dan ƒ10,per week bedragen. Verhuurt iemand, die bijstand geniet, een of meer kamers, dan wordt de helft van het bedrag, dat (zij) als on derhuur ontvangt, op de uitkering ge kort. Zijn de kamerbewoners ook nog in de kost. dan worden de inkomsten uit kostgeld voor de helft van de daaruit getrokken winst op de bijstand gekort. Niet uit arbeid afkomstige inkomsten als sociale verzekeringsuitkeringen, pen sioenen e.d. worden uiteraard niet bui ten beschouwing gelaten. Ze worden zelfs voor 100 op de uitkering krach tens de bijstandswet gekort. Charitatie ve uitkeringen (bijvoorbeeld van de kerk) worden alleen vrij gelaten, wan neer ze niet excessief zijn. voor Soest. SoestdUk en Soest-Zuid. Vredchofstraat 5 - Soestdjjk Telefoon 2327, b.g.g. 2030. Te koop aangeboden ENIGE WOLLEN SMYRNA VLOERKLEDEN door groothandel in modelkamers gebruikt. 150,per stuk. Niet van nieuw te on derscheiden. Grote maten. Eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder letter M 189 bur. S. Crt. gevraagd. RUITERSPORTCENTRUM „SOEST" Bosstraat 37, telef. 3138. Onze nieuwe collectie WOL stroomt binnen. Nu kopen betekent veel keus. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. Oir.A: G. Visser Jr. Tel. 2962 - B.g.g. Tel. 4096 Donderdag 3 okt. t.e.m. woensdag 9 okt., 8 uur. Zaterdag 5 oktober, 7 en 9.15 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. De gevaren van vroegtijdig geslachtsverkeer. Het huwelijk. De pil. Voorlichting zonder schaamte. Toegang 18 jaar Zondagmiddag 2.30 uur. Volop spanning in dit avontuur van cowboys en verborgen schatten. OLIJF - ESSEN decoratief wandtriplex (244 x122 en 275 x122) a 12,p. m2 (reeds gevernist). Ook in iepen en teak. PARANAPINE wand- schrootjes a 0,65 per meter (pl.m. 10,60 p. m.2). Speciaal voor de mooie kleuren uitgezocht. DEURPLATEN in prachtige exotische houtsoorten. WATERVAST TRIPLEX voor boten- bouw enz. (10 dikten). Jac. van Lenncplaan 15, telefoon 02154-3462 Nleuwstraat 44. telef. 3591. HOUTHANDEL H. WOLFSEN levert Betontegels 30/30 rood en grijs, autotegels 50/50 en 40/60. ook met grint- laag. Plastic dakgoten, riool- afvoer. en sanitairpïjpen met alle hulpstukken. Deurkozynen. 20 mo dellen. Raamkozijnen. Hard- en zachtboard, meubelplaat, spaanplaat, triplex, deeowal. duropal, watervast hechthout. Golfplaten asbest en plastic. Paranapine wand- sciirootjes. Vlakke deuren, sloten, deurkrukken. Alle soorten vuren hout enz. Franco huis. Veldweg 19. telefoon (021551-3780. ZAKELIJK RECIIT De P.U.E.M. heeft verzocht haar een zakelijk recht te verlenen voor het leg gen van vier hoogspanningskabels en telefoonkabels in de Industrieweg „Ver lengde" Waldeck Pyrmontlaan, Konings weg, Dalweg en Speenkruidstraat. Het college stelt voor dit verzoek in te wiligen onder de gebruikelijke voor waarden. De P.U.E.M. heeft een zelfde verzoek gedaan voor het leggen van twee hoog- spannings- en twee laagspanningskabels en een telefoonkabel vanaf nog te bou wen transformatieruimte nabij de Gal- lenkamp Pelsweg naar de Soesterbergse straat. Ook hiertegen heeft het college geen bezwaar. Tenslotte is er nog een verzoek van de P.U.E.M. om een zakelijk recht te ver lenen voor het leggen van twee hoog spanningskabels en een telefoonkabel langs de Kampweg te Soesterberg. Ook hiertegen heeft het college van B. en W. geen bezwaar. ONTTREKKING VAN WEGEN AAN IIET OPENBAAR VERKEER Het college stelt voor de Dodeweg te Soesterberg en de Korte Molenweg te Soest aan het openbaar verkeer te ont trekken, daar deze wegen voor het openbaar verkeer alle betekenis hebben verloren. ZONEVERORDENING HINDERWET De heer J. W. Huigen, Plasweg 25, al hier verzoekt ontheffing van art. 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een herstelinrichting voor automobielen op een perceel gele gen achter de woning Plasweg 25. Het college heeft hiertegen geen be zwaar. hoewel wel voorwaarden ge steld 'uilen worden met betrekking tot waarborging van de uitwendige rust en veiligheid. AANVULLEND KREDIET De oorspronkelijke kosten voor het bou wen van twee lokalen aan de te stich ten vierklassige 2e chr. school voor g.l.o. aan de Oude Utrechtseweg te Soest- Zuid werden geraamd op 169.000, Thans blijkt echter dat de bouw 193.000,gaat vorderen. B. en W. stellen daarom voor een aanvullend kre diet van ƒ24.000 te voteren. MEDEWERKING AAN SCHOLEN Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" verzoekt mede werking voor de aanschaf van twintig sets t.b.v. de onder dat bestuur staande school voor g.l.o. aan de Prins Bern- hardlaan, alhier. Het college stelt voor het benodigde krediet van 1.400,te verlenen. De direkteur van de Openbare School voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs aan de Middelwijkstraat, al hier verzoekt een extra krediet beschik baar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe leermethodes voor de vakken Nederlands, Frans, Engels, aardrijkskun de, geschiedenis, algebra, meetkunde, biologie en lezen, alsmede enige hulp middelen voor het muziekonderwijs. Het college stelt voor hiervoor een krediet van 4.000,beschikbaar te stellen. Het R.K. schoolbestuur verzoekt mede werking voor het wijzigen van het hek werk rondom de Mariaschool en het aanbrengen van een tweetal draaihek- ken. Het college stelt voor het benodig de krediet van ƒ1.000,— beschikbaar te stellen. Het eerste elftal van Hees ontvangt morgen om vier uur het Veenendaalse S.V.P., na drie wedstrijden nog onge slagen met vijf punten. Hees heeft één punt en een wedstrijd meer, maar zal de afstand met S.V.P. zaterdag wel kun nen vergroten. De wedstrijd begint morgen om vier uur, wanneer het ter rein tenminste een beetje bespeelbaar blijkt. Hees 2 is morgen vrij. Het derde, dat nog zonder punten is, krijgt morgen middag Bloemenkwartier 4 op bezoek. Voor Hees bestaat de mogelijkheid om een eerste puntje binnen te halen. Het vierde elftal tenslotte krijgt Chefana 3 op bezoek. Beide clubs voeren de rang lijst ongeslagen aan. Een gelijk spel zit er voor Hees zeker wel in. Naast de reeds jaren bestaande Zon dagsclubs, die iedere zondag in het jeugdgebouw van de Emmakerk van 12-1 uur en in de Da Costaschool van 10-11 uur worden gehouden, bestaat er ingaande 6 oktober a.s. ook gelegenheid voor de kinderen van 4-12 jaar te gaan naar de nieuwe interkerkelijke zondags club welke iedere zondagmorgen van 10-11 uur in de Groen van Prinsterer- school zal worden gehouden. Op alle clubs zijn meisjes en jongens van 4-12 jaar van harte welkom. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder voor ochtend-courant, wijk Soest-Zuid en Soest. Aanmelden Kerkstraat 67, telefoon 4170. Gevraagd in modern bedrijf Korte Brinkweg 36, Soest, tel. 6215 CHroën-dealer voor Soest, Baarn en omgeving voor alle dames, die waarde hechten aan een goede garderobe en een verzorgd uiterlijk. Met python afgezet, f. 29.95 Torenstr. 5 Telef. 3473 Winkelen begint by de In ons blad van 13 september j.1. plaat sten wij onder het hoofd „Omroepgeld" een stukje van een onzer medewerkers, waarin werd gemeld, dat door een der or ^-oepverenigingen een groot orgel was aangekocht, dat, met inbegrip van de transportkosten, een miljoen gulden zou hebben gekost. Een onzer lezers wees ons er op, dat dit bedrag onjuist was. Bovendien ontvingen wij van de Om roepvereniging V.A.R.A. een schrijven waarin o.m. het volgende werd gemeld: ..In een artikel over de samenwerking tussen N.T.S. en omroeporganisaties brengt U in uw editie van 13 dezer ook het Radio Concertorgel ter sprake. Ik maak U er op attent dat dit unieke instrument niet door de V.A.R.A. van de B.B.C. werd gekocht, maar door de N.R.U. Als N.R.U.-eigendom staat het orgel dan ook ter beschikking van alle omroeporgan isaties. Het door U genoemde bedrag van 1 miljoen gulden is voorts onjuist. De kosten tot op het moment van inge bruikneming bedroegen een-vijfde van dit bedrag, namelijk 200.500,Hierbij was ondermeer inbegrepen aankoop, transport, verbouwing en versteviging van het balkon in de kerk van de Ne derlandse Protestanten Bond en repa ratie, monteren en intoneren. Dit laatste - het speelbaar maken - vergde verre weg het grootste deel van de kosten. Jaarlijks resteert een minimaal bedrag voor huur, stroomverbruik en onder houd". Wij hebben onze medewerker over het door hem ingezonden stukje onderhou den, waarbij hij mededeelde het te heb ben geschreven zonder vooraf inlichtin gen te hebben ingewonnen. Wij betreuren de opname van zijn schrijven in ons blad en maken hier voor ons excuus. Redactie Soester Courant Vanavond een televisie-programma rechtstreeks uit Egypte, morgenavond idem uit de sowjet-unie. overmorgen uit Lapland dit kan binnen enkele ja ren werkelijkheid zijn. In Noordwijk staan al meer dan een jaar de modellen te kijk (op een derde van de ware grootte) van een communicatie-satelliet voor Europa, die ons gehele werelddeel en grote delen van Afrika met elkaar zou kunnen verbinden. De kunstmaan is ontworpen in E.S.T.E.C. (het te Noordwijk gevestigde technolo gische centrum van de Europese Orga nisatie voor Ruimte-Onderzoek); hij kan worden ingericht om vanuit een punt in de ruimte gelijktijdig de heruitzending van twee televisieprogramma's (in kleu ren) te verzorgen. Zijn capaciteit Is dus groter dan die van het nu bestaande en in bepaalde opzich ten primitieve Eurovisienet: bovendien bestrijkt hij een groter gebied en ten slotte kost zo'n kunstmaan op de lange duur minder. Meedraaiend Deze satelliet wordt er een van het z.g. synchrone type; dat betekent dat hij in zijn omloopbaan om de aarde gelijk-op zal lopen met de aswenteling van onze planeet. Het resultaat daarvan is, dat .lij stil staat boven één punt van het aardoppervlak. In dit geval wordt dat boven de Golf van Guinée (West-Afri- ka). De omloopbaan waarin een satelliet ge lijk op loopt met de draaiing van de aarde (dus in 24 uur één rondgang om onze planeet maakt) is een cirkelvor mige baan op een hoogte van bijna 36.000 kilometer bijna drie maal de middellijn van de aarde zelf. Amerika heeft al diverse van deze sate llieten in gebruik; de Early Bird (via welke al vele malen programma's uit de V.S. naar Europa zijn gerelayeerd) is er een van. Ze worden naar hun plaats gebracht door middel van een ta melijk ingewikkelde raketmanoeuvre, waarvan echter al meermalen is aange toond dat zij goed te verwezenlijken is. Aan de evenaar Europa wil echter voor de lancering van zijn eigen televisie-satelliet niet aanleu nen tegen de Amerikaanse kennis en kunde, maar deze geheel toevertrouwen aan een drietrapsraket van eigen ma kelij, de zgn. Eldo-Pas-raket. Een voordeel is, dat Europa anders dan de Ver. Staten beschikt over een lanceerbasis die vrijwel op de evenaar ligt, namelijk de Franse basis bij Cayen- ne in Guyana, op vijf graden noorder breedte. (Een synchrone satelliet moet boven de evenaar hangen). Het gebied dat een communicatiesatel liet als deze kan bestrijken, beslaat in theorie 85 procent van een halfrond. Dit betekent dat de kunstmaan heel Europa Afrika plus nog grote delen van westelijk Azië zou kunnen bedienen. Be perkt men zich echter tot een „regio naal" gebruik dat is een kwestie van de inrichting van de antenne dan vallen alleen Europa en Noord-Afrika binnen het „gezichtsveld". Maar dit om vat dan altijd nog het gebied waarin IJsland, Scandinavië, het westen van de Sowjet-Unie en het gehele Middellandse Zee-bekken met aangrenzende landen liggen. Gereed De satelliet kan dan een programma uit elk van die landen oppikken en doorge ven naar elk gewenst ander land bin nen dat gebied. Ook kan hij tijdelijk worden verplaatst om Amerika binnen ons bereik te brengen. Technisch gesproken staat er niets in de weg om dit plan te realiseren; de blauwdrukken liggen tot in details klaar. Maar de technologen verkeren al tijd in de nadelige positie dat zij moe ten wachten tot de politici het eens zijn onder meer over de financiering van zo'n project, dat begroot is op 435 miljoen francs, dus ongeveer 300 mil joen gulden. De tien landen die de kosten zouden moeten dragen zijn België, Denemarken, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland, Spanje, Zweden en Zwitserland. Maar nu Engeland kortge leden heeft laten weten, niet meer te kunnen meebetalen aan de E.L.D.O. (de organisatie die zich bezig houdt met de ontwikkeling van een Europese lan- ceer-raket), is de situatie ongunstiger geworden dan zij een jaar geleden leek. De Europese industrie, verenigd in Europspace, een studiegroep van ruim dertig belangrijke Westeuropese onder nemingen (met als Nederlandse deelne mers Philips, Fokker, De Amro-bank en de Algemene Bank Nederland), dringt er bij de Europese regeringen echter op aan, het programma tóch uit te voeren; het is voor de Europese economie van groot belang, dat ons werelddeel zelf de nodige kennis-en-kunde ontwikkelt en niet in een ongunstige positie komt ten opzichte van Rusland Bij een verkeersongeval op het Zeister Spoor te Soesterberg is in de nacht van woensdag op donderdag de 46-jarige opperwachtmeester van de Koninklijke Marechaussee D. Everts uit Soesterberg om het leven gekomen. Hij is met ver moedelijk grote snelheid van de weg geraakt en frontaal tegen een boom gereden. Er zijn ook geen remsporen aangetroffen. De boom stond tot aan de voorruit in de auto. De motor was er grotendeels uit geslingerd. De heer Everts, vader van drie kinderen, is ter plaatse aan de gevolgen van het onge- 1' overleden. Op de Torenstraat is woensdagavond de 24-jarige bromfietser F. S. W. tegen een geparkeerde auto van de heer A. C. M. gereden. Surveillerende politiemensen vonden de bromfietser naast de auto op de weg liggen. Hij is met verschil lende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis Zonnegloren. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: por temonnee met inhoud, groen turnpak, twee meter plastic rail, filmrolletje in rood kokertje, bankbiljet, paar zwart leren wanten, damesportemonnee met inhoud, kraamvagenhaak, bruin leren boodschappentas, paar rolschaatsen, schroevedraaier, bankbiljet, actentas, herenbril, zwart balletschoentje, heren- rijwiel (sportmodel), rubber kinderlaars je. Aan komen lopen: bruin-zwart, straat hondje, lichtgrijs poesje. Aan komen vliegen: tropisch vogeltje. Zaterdagmorgen, van 11-12.00 uur, houdt de K.V.P. afd. Soest weer zitting in ka mer 2 van het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Enige leden van de K.V.P. raadsfractie zullen wederom aan wezig zijn. Belanghebbenden wordt bericht, dat wethouder mevr. Walter verhinderd is donderdag 10 oktober haar wekelijks spreekuur te houden. De ledenvergadering van Soester Vo gelvrienden, welke gisteravond in de zaal van hotel Bos en Duin werd ge houden, stond geheel in het teken van de onlangs gehouden volièrekeuring. Deze keuring werd verricht door de heren H. Groen, G. Jansen en H. Wie- linga. zijnde het bestuur van de kleur - vogelvereniging uit Baarn, die geassis teerd werd door de vqorzitter van Vo gelvrienden, de heer D. J. Kuiper. Na de opening door de heer Kuiper werden enige ingekomen stukken be handeld, waarna de heer Groen uit Baarn de gekeurde volières besprak, verduidelijkt door kleurendia's. Ver schillende op- en aanmerkingen werden gemaakt en de heer Groen raadde de leden van Vogelvrienden aan eens een kijkje te gaan nemen bij andere vogel liefhebbers in de omgeving, waardoor men soms een beter inzicht krijgt van een goede volière. Prijswinnaars waren: 1. P. J. F. Klören 194 P- 2. C. A. C. van Doorn, 178 *U p. 3. Mevrouw Veldhuizen (Hilversum) 176 p. 4. Mevrouw Van Doorn-Kruis 175 p. 5. D. J. Kuiper, 168 3/« p. 6. M Brons, 167 V* p. 7. P. C. van 't Hooft 165 p. 8. D. van Asselt, 163 ','s p. 9. A. J. H. Koopman. 163 p. 10. B. de Bruin, 158 p. 11. G. J. de Beer, 152 1 2 p. 12. T. v. d. Heuvel, 151 V* p. 13. S. Simonsz, 151 p. 14. B. van Es, 149 p. 15. A. van Rouwendaal, 144 punten. De drie eerste prijswinnaars ontvingen een verzilverde asbak met inscriptie. Daarna werden enige punten besproken betreffende de nationale vogeltentoon stelling, welke op 29 en 30 november en 1 december a.s. zal worden gehouden in het St. Josephgebouw. Ieder vogellief hebber mag inzenden, ongeacht van welke bond hij of zij lid is. Ter bestrijding van de kosten, werd een kleine verloting gehouden. Vanaf maandag 7 oktober tot en met donderdag 10 oktober wordt de 3e Na tionale Vakbeurs „Het muziekinstru ment" in de Expohal, aan de Soestdij- kerstraatweg te Hilversum gehouden. Niet alleen vindt U daar een grootse show van alle mogelijke muziekinstru menten, geluidsapparatuur, gedrukte mu ziek enz, maar ook zullen er doorlopend demonstraties door bekende musici wor den gegeven. Ongetwijfeld ook voor vele Soesters een gelegenheid, die men niet voorbij mag laten gaan. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie In dit blad. KELTUH-PLEET en OURFINE CASSETTES JUWELIER HORLOGER SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-4785 (Advertentie) De in Roemenië geboren 60-jarige vrouw Paoline K. met haar 25-jarige dochter Sonja hoorden bovenstaande veroorde ling. Door de bekende wisseltruc stalen zij bankbiljetten uit kassa's. Zonder trucs wil VAN DAM schoenen-tassen in graag uw geld wisselen voor een keuze in het door U begeerde artikel. Dan komt uw geld op normale wijze in onze kassa en dan zult U tevreden zijn met uw koop en wij met uw betaling. ETUIS feestelijk geven rijk ontvangen Horloger - Juwelier Opticiën Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Soest. De artsendiens+ wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door M. Oeberius Kapteyn, W. de Zwijger laan 21, tel. 4545 en W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Avond en nachtdienst t.e.m. vrijdag 11 okt. apotheek „Soest- Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaari 5. Soesterberg, tle. 034-1540 b.g.g. briefje door brievenbus. Groene Kruis Zr. J. Postma, v. Weedestraat 2 A, teL 6906. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 10 uur Oogstdienst (tevens Gezinsdienst) ds J. Mettau. 19.00 uur ds L. de Ru. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur Oogstdienst, drs. J. F. v. d. Koof, Utrecht. 19 uur ds H. Roest. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Heeskapel. Instngerstraat. 10 uur Oogstdienst. ds H. Roest 10 uur Zondsschool (voorheen geb. Mid del wijk). Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru, H. Avondmaal. Eltheto-Driftje Jeugdkerk verplaatst naar de Oude Kerk om 10 uur. Ichtuskerk. AJb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Groen van PrinstererschooL 10 uur Zondagschool- De Sav. Lohmanschool. Driehoeksweg. Zondagschool, verplaatst naar de Oudt Kerk om 10 uur. Gebouw Mïddelwyk. P. dc Hooghl&ML 10 uur Zondagschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. 10 uur Zondagschool. GEREFORMEERDE KERKEN Jolianakerk 10 en 5 uur ds M. Wilschut. WUhcIminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. GEREF. KERF Eltheto, Drift.ie 8.30 uur ds W. Borgdorff 3.00 uur ds Kapteyn. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8,30 en 3.00 uur ds J. P. Moerkoert. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 3.30 uur ds de Jong, Driebergen. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIEN'STIGEN .Aid. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds J. Arth Mulder (N.H.) Naarden. Zondagschool 10.15 tot 11.15 uur Rem brandtlaan 20 en Wijkgebouw Soest- Zuid. ADVENTS GEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Socst" Burg. Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Drs. W. J. Manger. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. YVykgebouw TalmalaaD H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. St. Josephgebouw H. Missen op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur, op dinsdag en donderdag te 8 uur. KERK SOESTDÏJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8 30 uur. woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (GezinSdienst), zaterdag 8 en 19 uur.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5