Vervolg „Sport van hier en daar" Burgerlijke stand i WAfjutzelaaï NOG TE WEINIG HULP GEROEIDE KANDIDAAT MET RAAD EN D A AD Slechts twee van de acht B.D.C.-elftallen verloren zondag Eerste Soester Begrafenis-Onderneming S.E.C.-zaterdag S.E.C.-reserves versloegen Zuidvogels 4 met 8-1 „The Red Stars"' Vollebal vereniRging V.V.H. Gentlemenrace van Tempo Artishock op de WISO-beurs B.D.C. - Handbal Eiermarkt Oud SoestButzelaar 3-3 Ned. Christen Vrouwenbond Geslaagde kindermifldaj Artiestenpalet Bingo-avond van N.V.V. en bestuurdersbond DINSDAG 8 OKTOBER 1968 Maar twee van de acht B.D.C.-elftallen, die zondag in competitieverband in het veld zijn geweest, hebben verloren. B.D.C. 4 moest met 3-1 de eer aan het vijfde laten en het tweede verloor met 2-0 van Amersfoortse Boys 2. In de to taal stonden vier ontmoetingen tussen de Amersfoortse Boys en B.D.C. op het programma. Een ervan, die tussen de beide eerste elftallen, werd afgelast. Van de resterende drie werden er twee voor B.D.C. èn een door de Boys ge wonnen. Al met al een redelijk goede middag voor B.D.C. De B.D.C.-reserves hebben tegen de Amersfoortse Boys 2 voldoende ge legenheid gekregen om tot een redelijk of goed resultaat te komen, maar van de talrijke kansen werd er niet één benut. Niettemin speelde beide elftallen een aantrekkelijke wedstrijd. Na een GEBORENAdriana Cornelia Bernar- dina, dochter van J. van Rouwendaal en A. B. M. de Jager, Kamperfoeliestraat 40 Edwin, zoon van A. de Haas en M. Legemaat, Eigendomweg 54. Pe ter, zoon van T. van der Neut en A. Bons, Troelstrastraat 3. Michael Ro- bert, zoon van B. L. van de Kuit en G. G Groeneveld, De Beaufortlaan 18. Hendrik Christiaan, zoon van G. J. Bos en C. Beker, Wieksloterweg o.z. 91. René, zoon van J. Majoor en J. A. Nij- hof. Lange Brink weg 11. Pieter Floris Johannes, zoon van P. C. Struik en J. F van den Tol, Amersfoortsestraat 109, Soesterberg. Miranda Maria, dochter van P. H. J. A. de Jong en L. Gulmans, Ant van Leeuwenhoeklaan 169, Soes terberg. Alida Catharina, dochter van N. H. J. Koomen en C. L. Stam. Prof. Lorentzlaan 113, Soesterberg. Soraya Monica Maria, dochter van A. de Vo gel en I. Dekker, Van Weedestraat 37b. Christine Frederika, dochter van H. C. Roel en J. G. van der Wolf, Pias- weg 10. Antoinette Folkertine, doch- t' - van G. F. G. Koeenen en A. A. A. v. Vliet, Beckeringhstraat 24. Anita, dochter van H. Hermus en R. E. de Groot, Gen. Winkelmanstrat 27, Soes terberg. Rutger Dirk, zoon van D. Na gel en A. Duijst, Jan Steenlaan 35. Hendrika Gerarda, dochter van R. G. Voskuilen en C. G. M. v. d. Horst, Mo lenstraat 77. Maria Gerardina Joanna, dochter van H. T. Wouters en M. A. C. van Schalkwijk, Olijkeweg 13. Mare Diederik, zoon van D. Oudewortel en L. M. van Vlierden, Klaarwaterweg 78. Nannette, dochter van A. J. A. H. Lock en J. A. M. van Doorm, Varen- straat 70. Johannes Jacobus, zoon van C. J. Hartman en A. K. Pfeyffer, Gen. Winkelmanstraat 7a, Soesterberg. Werner Bernardus, zoon van A. van Keulen en O. E. M. W. Monsjou, Beetz- laan 65. Teunis Carlo, zoon van H. Kroon en C. B. H. G. van Eldert, Dorre- steinweg 60. Hendrik Paul, zoon van P. M. van der Leer en E. H. Paul, Ver meerlaan 61. ONDERTROUWD Glynn Ray Reeder, kamp Nieuw-Amsterdam, Zeist en Eli- zabeth Wilhelmina Adriana Gerda Steen bakker, Plasweg 37. Willem Bakker, Plasweg 14 en Adriana Maria Fugers, Kerkstraat 5. Andreas Theodorus Clemens Maria van Os, Hendrik de Keyenlaan 15, Hilversum en Hendrika Antonia Irene de Koning, Julianalaan 40. Nicolaas Everardus Kaats, Mo lenstraat 113 en Petronella Wilhelmina de Beer, Parklaan 31. Johannes Dam- haar, Zuiderlaan 7, Zevenaar en Ina Edelman, Soesterbergsestraat 125. Dirk Jan Verbeek. Gen. Spoorstraat 9 en Eli- zabeth Hendrika Wilhelmina van der Meijden, Plesmanstraat 94. Auke Nau- ta. De Lairessestraat 153, Amsterdam en Gerhardina Fijtje Kragt, Julianalaan 55. Theunis Jordens, Ferguutstraat 24, Alkmaar en Adriana Hendrika Corbet, Colenso 170. Elbert van Zanten. Nieu- weweg 32, Eemnes en Geertruida Horns- veld, Nieuwstraat 54. Jacobus Ver hoef, Mooierstraat 15, Amersfoort en Elisabeth Melia van Boeijen, Nieuw straat 73. Martin Jozef Gerardus Widdershoven, Schutstraat 35 bis, Utrecht en Margaretha Martha Maria van den Breemer, Hartmanlaan 10. Johan Da niël Cornelis Keyser. Gen. Winkelman- straat 100 en Helena Hendrika Oostema, Van Maarenstraat 15 GEHUWD Bernhard WUlem Wijands. Klaarwaterweg 43 en Cornelia van Brummelen, Van Lijndenlaan 1. Ber nardus Lambertus Schoonderbeek. Van de Veldeplantsoen 27 en Frederika Geer truida Brakel, Korteweg 3. Josephes Franciscus Maria Peters. Julianaweg 151, Utrecht en Maria Elisabeth Astrid Holt- huizen, Noorderweg 27. Antonius Hen- drikus Maria van Woerkom. Meidoom- weg 31 en Johanna van der Sluis, Gen. van Heutszlaan 4. Johann Bernard Poot, Schaepmanstraat 26 en Joyce Mi randa Ernst, Schaepmanstraat 26. Jo hannes van den Broek, Van de Velde plantsoen 12 en Alida Gerritje Raven horst, Van de Veldeplantsoen 16. Hen- ricus Antonius Rutgerus Kok. Van Swin- denstraat 110, Utrecht en Maria Lucia van den Breemer, Beukenlaan 55. Dieudonné Seijkens, Parklaan 20 en Henny Clasina van Ewijk, Wilhelmina- laan 24, Leusden. OVERLEDEN Esther Pauline Verwijk, 3 dagen, Plesmanstraat 315, Soesterberg. Herman Martin, 87 jaar. weduwnaar van J. E. van Vlooten, Christiaan Huy- genslaan 38, Soesterberg. Jantje van Remmerden, 51 jaar, weduwe van Th. C. M. van der Hoeven, Schaperlaan 3, Zeist. Helena Susanna Schimmel, 75 jaar, weduwe van B. Bantjes, Dalweg 42. Derk Everts, 46 jaar, gehuwd met G. Streutker, Veldm. Montgomeryweg 14, Soesterberg. Dir. H. VV. Vellinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 kwartier gaf de middenvoor van Amers foortse Boys zijn club met een kopbal de leiding. Voordien was Bert Wigtman al eens alleen voor de Amersfoortse doelman verschenen en had de scheids rechter een duidelijk geval van hands van één der Boys-verdedigers in het strafschopgebied weggewuifd, waarmede B.D.C. twee kansen op een treffer wer den ontnomen. Bij het aanbreken van de rust stond B.D.C. dan ook nog steeds met 1-0 ach ter. Ofschoon B.D.C. gedurende een groot deel van de tweede helft tegen de Amersfoortse koplopers in de meer derheid was en zich voortdurend aan reële scoringskansen hielp, bleven doel punten uit, althans aan Soesterzijde. Een uitval van de thuisclub was vol doende om de zege veilig te stellen. De mee opgerukte rechtshalf passeerde de B.l C.-doelman voor de tweede maal. Deze tweede treffer onmoedigde B.D.C. duidelijk. Hun druk op het Amersfoort se doel nam af, toch ontstonden er nog diverse droomkansen. Ook achterspeler A. Roest stelde nog pogingen in het werk om verandering in de stand te brengen, maar verder dan een kopbal tegen de paal en een mooie pass aan Bert Wigtman, waaruit deze net over schoot, kwam ook hij niet. Ook in de tweede helft ontnam de ar biter B.D.C. wegens hands nog een strafschop, zodat de bezoekers met een 2-0 nederlaag genoegen moesten nemen. De B.D.C.-reserves hebben het nu tot vijf punten uit zes wedstrijden gebracht. Het derde elftal ontving thuis het sterke Soesterberg 2. Ofschoon ook dit elftal enkele kansen op een overwinning liet liggen, kwam het toch tot een zeer verdienstelijk 1-1 gelijk spel. waarop het waarschijnlijk niet had gerekend. Het derde heeft in vier wedstrijden nu drie punten bij elkaar gevoetbald. Het vierde en vijfde elftal - tot zon dag beide nog ongeslagen - speelden te gen elkaar om de hoogste plaats in hun afdeling. Het vijfde elftal trok na een spannend en aantrekkelijk duel verdiend aan het langste eind. Weliswaar was het vierde gehandicapt, omdat een veld- speler het doel moest verdedigen, maar aan gelegenheidskeeper F. v. d. Bree mer heeft het deze middag echt niet gelegen. De achterhoede van het vierde was te gen de meer een eenheid vormende spe lers van het vijfde niet op dreef, wat na een half uur resulteerde in een 1-0 achterstand, teweeg gebracht door B Epskamp. Na rust maakte H. Sukkel er 2-0 voor het vijfde van, waarna T. v. d Bremer de spanning weer even terug bracht: 2-1. Pas één minuut voor het einde maakte G. Beijer aar. alle on zekerheid een einde door 3-1 te sco ren. Het vijfde heeft nu zes punten uit drie wedstrijden. Het vierde is door de ze nederlaag op vier punten blijven staan. B.D.C. 6 keerde zondag met een ver diende en royale 5-2 ovenvinning op Amersfoortse Boys 5 naar Soest terug. Het feit, dat B.D.C. de wedstrijd met acht man begon, belette de Soestenaren niet, door een prachtig doelpunt van Gijs Kok de leiding te nemen. Naar mate het elftal completer raakte, nam het verzet van Amersfoortse Boys toe en toen B.D.C. tenslotte alle elf spelers had, keek het wonderlijk genoeg tegen een 2-1 achterstand aan. Na rust stond de achterhoede echter verdere successen van de Amersfoor- ters in de weg. Een constructief opererend zesde maakte door G. Kok gelijk en bereikte tenslotte door doelpunten van D. Rademaker en twee van H. Dijkman een 5-2 overwin ning. Voor het zesde betekende deze zege de eerste winst. Het achtste elftal heeft het zondag op eigen terrein tegen Amersfoortse Boys 6 niet erg moeilijk gehad. De thuisclub kwam tot vier doelpunten, die nog maar een zwakke afspiegeling vormden van het overwicht, dat B.D.C. bijna de hele wedstrijd had. Voor B.D.C. scoorden M. Lenarduzzi, B. Rademaker en N. Hooft. Het vierde doelpunt maakte Amers foortse Boys zelf. Ook aan de andere kant kwamen de Amersfoorters nog tot een doelpunt, toen zij op hun beurt weer de medewerking van de B.D.C.- verdediging kregen: 4-1 derhalve. B.D.C. acht heeft nu vier punten uit drie wedstrijden. In de wedstrijd S.D.O. 9-B.D.C. 9 vielen achttreffers, die broederlijk wer den gedeeld. Door een misstap brak één van de S.D.O.-spelers in deze wed strijd zijn enkel. Het tiende elftal tenslotte leek al na tien minuten onaangenaam verrast te worden door het Amersfoortse Quick 6. In de tweede helft werd Quick door een herboren B.D.C. geheel overspeeld. A. Beijer. H. de Ruigt, A. van Hegen en B. v. d. Lugt benutten de zeer vele kan sen, waarmede B.D.C. toch nog een ver diende 5-2 zege behaalde en met vier punten uit twee wedstrijden ongeslagen bleef. Behalve de wedstrijd van het eerste werd ook die van het zevende van B.D.C. wegens de slechte gesteldheid van het terrein uitgesteld. Kome ,de zondag wordt - ijs en weder dienende - de wedstrijd B.D.C.-Veense Boys gespeeld. De reserves van S.E.C. zaterdag zijn zonder moeite ongeslagen gebleven. Het nog puntloze Zuidvogels 4 uit Huizen legde de Soestenaren weinig in de weg, waardoor de thuisclub zijn overwicht in acht doelpunten kon uitdrukken. Dankzij een blunder van doelman Maij- er kwamen de gasten in ieder geval ook nog aan een doelpunt. Vooral in de eerste helft liet S.E.C. vaak aantrekke lijk en goed voetbal zien. Toen daaruit bij de rust al zes doelpunten waren voortgekomen, geloofde S.E.C. het in de tweede helft wel een beetje. Na rust scoorde S.E.C. dan ook nog maar twee keer. Zuidvogels had duidelijk moeite met het snelle en open spel van S.E.C. Al na enkele minuten opende de thuisclub de score. Dorrestein bediende De Beer van een zuivere pas, waaruit een schitterend doelpunt van laatstgenoemde volgde. Enkele minuten later maakte dezelfde speler er uit een hoekschop van Dor restein 2-0 van. Nauwelijks was er af getrapt, of S.E.C. trof opnieuw de roos, nu door ï'oelewijn, die van zeker dertig meter afstand precies in de rechter bo venhoek vuurde: 3-0. Toen Zuidvogels een keer ten onrechte voor buitenspel bleef staan, kostte het Luijtelaar weinig moeite om er 4-0 van te maken. Dorrestein nam weinige mi nuten later zelf de vijfde treffer voor zijn rekening. Er was toen nog geen half uur gespeeld. Met medewerking van doelman Maijer slaagde Zuidvogels er toen eindelijk in, ook eens te scoren: 5-1. De Beer liet S.E.C. tenslotte met een 6-1 voorsprong naar de kleedkamers gaan om wat op verhaal te komen. De tweede helft was van aanmerkelijk minder kwaliteit. S.E.C. geloofde het verder wel een beetje. Eerst halverwege de tweede helft, toen de doelman van Zuidvogels zich had moeten laten ver vangen, maakte Dorrestein nog een doel punt, weldra gevolgd door de achtste treffer, toen De Beer in het strafschop gebied het spelen van de bal in strijd met de regels onmogelijk werd gemaakt en Van 't Klooster de toegekende straf schop benutte: 8-1 Kort voor het einde vloog de bal nog een keer tussen de palen van het Huizense doel heen en weer, maar de arbiter constateerde geen doelpunt en floot daarom tenslotte bij een comfortabele 8-1 stand af. S.E.C. 3-V.V.Z. 4 3-0 Ook het derde elftal zorgde zaterdag voor een overwinning, al liep het te gen plaatstgenoot V.V.Z. 4 niet zo erg gemakkelijk. Bii de rust had de thuis club nog maar een wankele 1-0 voor sprong. Beide ploegen speelden een re delijk goede wdestrijd en deden niet erg veel voor elkaar onder. S.E.C. was aanvallend misschien iets gevaarlijker en kon dan ook met een 1-0 voorsprong gaan rusten dankzij een doelpunt \*an Kerkdijk uit een door v. d. Berg geno men hoekschop. Eerst ver in de tweede helft kon S.E.C. de voorsprong vergro ten. Kok werd in het starfschopgebied onreglementair ten val gebracht, wat tot gevolg had, dat arbiter Elfferich reso luut een strafschop toekende. Kerkdijk bel?-tte zich met de voltrekking van het vonnis en deed dat feilloos: 2-0. Betrekkelijk kort voor het einde wist Rademaker uit een vrijwel onmogelijke positie vla de paal toch nog een keer te doelpunten, nadat de V.V.Z.-doelman met enkele bekwame reddingen erger had voorkomen. Met deze zege is S.E.C. op vier punten uit drie wedstrijden ge komen. V.V.Z. bleef op twee punten staan. EERSTE WINST VOOR HET HERENTEAM Zaterdagavond heeft Red Stars zijn eerste competitiewedstrijd van dit sei zoen tegen het Utrechtse U.V.V. met rui me cijfers, 41-29, gewonnen. De heren namen een 12-4 voorsprong na tien minuten spelen, welke voor- spong niet meer uit handen werd ge geven. De eerste helft werd met een 18-11 voorsprong afgesloten. U.V.V. kwam in de tweede helft echter gode terug (stand 22-24), maar Red Stars bracht hierna snel de stand op 32-22. De laatste vijf minuten ging U.V.V. over op ..man-to-man", doch toen kon Red Stars rustig de voorsprong con solideren en een verdiende 41-29 over winning op een in de verdediging soms te ruw spelend U.V.V. Voor Hed Stars werd gescoord door: Rinus Valk 12-1: Hans Bosboom 6-3; John Bleyenberg 8-0; Wim Bolwerk 4-2 en Wim Jansen Schipper 4-1. DE DAMES VERLOREN EERSTE COMPETITIEWEDSTRIJD De dames van Red Stars hebben niet zo'n sterke start gehad als alle andere teams in de wedstrijd tegen het vorig iaar uit het ravon gedegradeerde Utrechtse S.V.E. Het werd een uiteindelijke 27-23 neder laag. hetgeen toch eervol genoemd mag worden. Na de pauze gingen de Red Stars dames over op ..man-to-man", doch dit werd niet altijd goed uitgevoerd, waardoor S.V.E. soms de mooiste kansen kreeg, welke goed benut werden. GROTE OVERWINNING VAN DE JUNIOREN In een prachtige wedstrijd hebben de Red Stars junioren het sterke U.V.V. met maar liefst 66-41 verslagen, na inde eerste helft nog een 24-16 achterstand te hebben gehad. De junioren wisten dat zij een zware dobber zouden krijgen tegen U.V.V. Dit bleek al spoedig want na tien minuten spelen had LT.V.V. reeds een 18-6 voor sprong genomen. Met nog twee minuten spelen in de eerste helft keek Red Stars nog tegen een 24-16 achterstand op, maar plotse ling begon het gesmeerd te lopen en kon de rust in gaan met een 24-26 stand in het voordeel van U.V.V, In de tweede helft liep U.V.V. weer uit tot 40-32: dit was in de zesde minuut. Een time-out werd op het juiste mo ment aangevraagd en binnen drie minu ten was de stand reeds gelijk 40-40. LT.V.V. kon in de laatste veertien minu ten nog maar een punt maker., terwijl Red Stars met nog tien minuten spelen, maar liefst 26 punten kon boeken, waardoor zij deze aantrekkelijke wed strijd met 66-41 won. Voor Red Stars scoorden: Ton Hilhorst 30-1: Rudi Blok jr. 12-2; Gerry van Delden 6-0: Rudolf Hornung 4-2: Cees van de Grift 4-0; Quintus van Hall en Piet van der Bijl 2-0 en Berry van de Grift 0-1. STERKE OVERWINNING VOOR DE ADSPIRANTEN De jongensaspiranten van Red Stars hebben eveneens zondagmiddag van het aspjirantenteam van U.V.V gewonnen. Met name door een sterke tweede helft werd het een overtuigende 33-10 zege voor Red Stars. De aanval liep bij Red Stars aanvanke lijk niet zo best, zodat zij de rust slechts een 10-4 voorsprong hadden. In de tweede helft ging het echter beter, waardoor Red Stars verdiend naar een 33-10 overwinning kon uitlopen. De volgende Red Stars-spelers zorgden voor de punten: Eduard Zeil 16-0; Paul Dit- ters 4-3; Jos van den Brink 6-0; Ton van den Brink en Majel Lustenhouwer 2-0. tyPSHLON I STEENH0FFSTR 53 TEL 2842 50E5 Deze week werden slechts twee wed strijden gespeeld, die beide niet in winst konden worden omgezet Alhoewel het tweede damesteam met 2-1 de mindere bleef van S.S.S. 4, deden rij qua spelpeil in het geheel niet on der voor de tegenstandsters. Het enige nadeel van het V.V.H.-team is het wei nige geloof in eigen kunnen, waardoor vele punten door onzeker spel nutteloos worden verspeeld. (W.H. 2-S.S.S. 4. 1-2 setstanden 11-15, 9-15, 16-14). Het tweede herenteam, dat voor een groot deel bestaat uit jonge onervaren spelers, werd door het Soesterbergse A.G.A.V.S. 3 enigszins overklast, waar door binnen de kortste tijd een 3-0 ne derlaag werd toegebracht (setstanden 8-15, 2-15. 1-15). Toch hoeven de V.V.H.- ers de toekomst niet somber in te zien. aangezien er kwaliteit genoeg is. zodat er bij een beter samenspel spoedig be tere resultaten zullen volgen. Tempo hield zondagmorgen op het par koers in het industrieterrein een gentle men-race, die om 10 uur een aanvang nam. Oudere renners, die hun rijwiel reeds hadden opgeborgen, kwamen bij deze rit weer in actie, maar met een jongere renner als ploegmaat. Ongeveer 36 koppels gingen van start voor een rit van 15 ronden (18 km). Vele „oudjes" bleken sterker dan hun ploegmakkers en er moest dikwijls ge duwd worden (niet door de jeugd maar door de oudjes) om bij te blijven. Om streeks 11 uur kon de voorzitter van Tempo, de heer Semler de prijswinnaars bekend maken. 1. D. v. d. Broek en Arie Bakker. 2. L. Groenewegen en Gerrit de Weert. 3. J. Dekker en Wim Schaeffer. 4. G. Bak ker en J. Vonk. 5. Hessel de Zoete en Jan Willem de Lange. 6. H. de Bree en Gerrit Ruttenberg. 7. Cees Verschoor en Cees Dorrestein. 8. W. v. d. Grift en Cees Proosdij. 9. F. Puik en H. Blaske. 10. A. v. d. Burgt en F. Lankreijer. Alle deelnemers ontvingen een herin neringsvaantje uit handen van de heer Semler. Tempo heeft haar leden en do nateurs met deze race een aangename morgen bezorgd. Naast de foto-tentoonstelling van Soes ter kunstenaars in het restaurant van de Winkelbeurs wordt een wissel-expo sitie gehouden van tekeningen. Van daag wordt Li Tsin Sih vervangen door Kees van der Wel. Zondag is een succesvolle dag voor de vereniging B.D.C. geworden. Alle thuis- spelende teams kwamen tot een over winning. Het eerste seniorenteam van de heren behaalde een 17-4 overwinning op Lijn den. Het tweede elftal won met 10-7 van Olympia. Het damesjuniorenteam won met 10-2 van Laren en de heren- adspiranten hielden met een 7-6 over winning op Amersfoort de twee winst punten in eigen huis. Op het zwaar bespeelbare veld. hadden de heren geen enkele moeite om Lijnden te verslaan. De zeer snelle ploeg van B.D.C. zorgde ervoor dat de verdediging van Lijnden zich keer op keer niet kon herstellen. In het begin lukte het soms nog wel eens. maar het merendeel van de wed strijd stonden er vier man in de verde diging van Lynden, waar B.D.C. zes man tegenover plaatste. Doelpunten kon den dan ook niet uitblijven. Bij rust hadden de blauwhemden een 7-2 voor sprong bereikt. Na rust besloot de trainer Frank Schuur man manverdediging te gaan toepassen, hetgeen de aanval van Lijnden in pa niek bracht. Geïrriteerd door deze mandekking de den zich enkele incidenten voor, hetgeen de scheidsrechter noodzaakte een van de spelers van Lijnden voor vijf minuten het veld uit te sturen, wegens een slaande beweging naar een speler van B.D.C. Dit was dan ook het enigste opmerke lijke in deze wedstrijd. Doelpunten wer den er aan de lopende band gescoord. Met een 17-4 als uitslag. De doelpunten werden aan B.D.C.-zijde gescoord door Leo van de Heiden (5 x), evenals Koos van den Deijssel, Ries Smeeing (3 x). Jan van Velzen (3 x) en Rudy Surstedt (I x). Het tweede team leverde een prach tige prestatie. Via een 4-1 achterstand tegen Olympia kon dit bij rust tot een 5-5 stand terug worden gebracht. In de tweede helft stootte het team door en bereikte een 10-7 overwinning. Vooral de aanval speelde zeer tactisch. De grote spelverdeler was ook deze keer weer Otto Buisman en schietend vanuit de hoek gaf Piet Valk de keeper van Olympia verraderlijke boogballe- tjes in de verste hoek te verwerken. Op doel verrichtte Kees Koopmans, on danks zijn iets te kleine lengte, goed werk. De damesjunioren van Laren lever den voor het B.D.C. team geen proble men op. Met duidelijke cijfers, 10-2, werden zij aan de zegekar gebonden. Martje Smeeing nam maar liefst 7 van de 10 doelpunten voor haar rekening. De verdediging van B.D.C. was ook deze miüdag weer ongenaakbaar. Man- verdediging toepassend, duurde het tot ver in de tweede helft, bij een 9-0 stand, eer Laren tegen kon scoren. Door deze prestatie blijft het team in de kop groep meedraaien. De achterstand van de arme landen baart nog altijd grote zorg. De wereld bank wil daaro i de ontwikkelingshulp forser aanpakken. De president van de Wereldbank, Robert McNamara, heeft daar een boekje over open gedaan. En deze oud-minister van oorlog van de Ver. Staten kennende, mag men aan namen dat hij een goed uitgewerkt plan heeft opgesteld. McNamara is ongetwijfeld de beste fi guur voor deze „aanval". Wat er tot op heden aan ontwikkelingshulp werd ge daan, zag er namelijk - voor het oog van de leek wel aanemelijk uit. maar betekende in wezen niet zo heel veel. Tientallen landen moeten worden gehol pen. Vele volkeren dreigen te verpau peren, omdat de tegenstellingen tussen rijk en arm steeds groter werden. Niet alle miljoenen zijn doeltreffend aange- Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 40.000 eieren in prijzen van ƒ14,25 tot ƒ15.25. Middenprijs ƒ15, Prijs per kg ƒ2,38. Sinds hij zich kandidaat stelde voor het presidentschap heeft Hubert Humphrey in een lastige positie gezeten. Hij zou misschien nooit dat presidentschap heb ben geambieerd, als Johnson het niet om tactische redenen beter had gevon den zélf te bedanken voor een volgende ambtstermijn. Bij alles wat Humphrey nu ter aanbeveling van zichzelf doet of zegt, denkt de Amerikaan al direct: dat beweert hij nou wel, maar als Johnson kandidaat was geweest, zou meneer als vice-presldent gewoon ver der zijn gegaan als Johnsons knechtje. En daar steekt veel in. Humphrey is al vier jaren mede-verant- woordelijk voor Johnsons beleid in Viet nam, dat in de V.S. op veel tegenkan ting stuit, en dat niet alleen omdat er zoveel Amerikaanse zonen naar het slagveld worden gestuurd. Johnson (en daardoor ook Humphrey) is ook bijzon der impopulair geworden door regerings uitspraken die niet geheel juist bleken te zijn, beloften die niet vervuld werden en noodzakelijke maatregelen die uit bleven. En daér heeft Humphrey zich nooit eerder van gedistancieerd. Geboeid De vice-president ontdoet zich niet van die handboeien door eenvoudig te stel len, dat hij het als president na zijn verkiezing allemaal anders zal gaan doen. Dat hij Noord-Vietnam niet meer zal bombarderen, kon hij trouwens niet eens zo stellig beloven, want hij verbond daaraan direct de voorwaarde, dat de Noordvietnamezen van hun kant ook blijk geven van hun vredeswil. Anders worden de bombardementen dus hervat. Zijn gehele rede, met daarin het plan van de ontruiming door de Amerikaanse troepen van geheel Vietnam, moet hij tevoren met president Johnson hebben doorgenomen. Men vraagt zich zelfs af. of Johnson zelf niet de inspirator is ge weest van bepaalde passages. Want als Humphrey volgend jaar in het Witte Huis terugkeert, houdt de heer Johnson een mogelijke vinger in de pap, en als Nixon president wordt, is de gehele de mocratische partij uitgeschakeld. Er zal Johnson werkelijk veel aan gelegen zijn, Humphrey in het zadel te helpen en hij steunt hem daarom zowel financieel als politiek. De democraten begrijpen dat, maar heb ben geen andere democratische kandi daat meer over om op te stemmen. De republikeinen lachen er om en veron derstellen, dat Nixon in november op zijn sloffen naar Washington kan stap pen. Te „glad" Humphrey kan nog hopen, dat de vre desbesprekingen in Parijs tijdig een succesje zullen opleveren. Dat zou John son (en zijn vice-presldent) in een zon niger licht zetten. Maar de Noordviet- nameen zullen deze politieke overwe gingen ook wel in hun achterhoofd heb ben overdacht. Daarom zal Parijs wel blijven voortmodderen tot né de presi dentsverkiezingen. Aan de andere kant is Richard Nixon er ook nog niet. Hij heeft zich dan wel iswaar op slimme manier onttrokken aan rechtstreekse uitspraken over de wijze, waarop hij een einde aan de oor log in Vietnam wil maken, maar juist daardoor heeft hij zich weer doen ken nen als de „gladde" advocaat. En die glibberige houding valt bij veel (harde) Amerikanen ook verkeerd. Men zegt daar liever keihard de waarheid in iemands gezicht, dan te draaien en iets te verzwijgen. Zo zullen in november verkiezingen worden gehouden tussen twee kandida ten, van wie tevoren vaststaat dat me nigeen liever op geen van beiden zou stemmen. Geen prettige verkiezingscam pagne en geen fraaie keus. Als zich een derde partij had aangemeld in de V.S., dit jaar, zou haar kandidaat mogelijk nog een betere kans hebben gekregen bij vele Amerikaanse kiezers. wend. Er is geld gestoken in objecten die geen cent hebben opgebracht, naast ander geld dat wel nuttig werd besteed. Er is ook veel blijven hangen aan de strijkstokken van niet geheel capabele regeringen, die er iets beters mee had den kunnen doen. In de eerste plaats wordt nu het zwaar tepunt verlegd van Azië naar Zuid- Amerika (waar de investeringen In 5 jaar tijds zullen worden verdubbeld) en naar Afrika (dat driemaal zoveel krijgt toegewezen). Politiek Zuid-Amerika is prioriteit verleend om politieke redenen. Het is immers niet ondenkbaar, dat de massa's daar in be weging zullen komen (zij zijn hier en daar al opstandig) en dan gaan nemen wat *e rijken ze tot op heden niet gun den. Een aantal Zuidamerikaanse landen staat ook onder sterke invloed van de communistische propaganda. Zowel Cu ba alsook China en Rusland trachten de verarmde bevolkingsgroepen te interes seren voor hun ideologieën en hebben dat in zo sterke mate reeds gedaan, dat de proletariërs ongeveer rijp geacht kun nen worden te zijn voor een opstand- En dat zou dan niet blijven bij de ge bruikelijke Zuidamerikaanse revolutiet- jes van een groepje hoge officieren. Tot elke prijs willen de grote mogend heden van het westen voorkomen, dat zich in het vije westen een vloedgolf gaat ontwikkelen van hongerrevoluties. Maar die prijs is hoog. Die prijs gaat een aantal regeringen zelfs te hoog. Met het gevaar, dat zij aarzelen of wei geren deze prijs te betalen en dat zij straks toch nog onder de voet wor den gelopen- Steeds erger Toch zal er elk jaar dat er langer wordt gewacht, méér moeten worden neerge teld om het enorme verschil tussen ar me en rijke landen te kunnen overbrug gen. Want de vrije economie maakt de welvarende lieden welvarender en doet de arme landen, die weinig of niets te bieden hebben, steeds verder wegzinken in de wereldmarkt. Die 11.4 miljard van de Wereldbank zijn dus nog altijd te weinig. Ze komen bovendien voor bepaalde landen te laat. Verder is het moeilijk de Zuidameri kaanse volkeren en de Afrikaanse staat jes tot grotere activiteit te brengen. Ook de keuze van de bestedingen kan niet altijd even gelukkig zijn- En als de mensen zelf de geboden kansen niet met beide handen aangrijpen, komt er na de injectie nog geen verbetering in de ziek tetoestand. De gehele ontwikkelingshulp blijft een zorgelijke zaak. De Zonnekoning rede neerde ..Après nous le déluge" (na ons de zondvloed). Wij hebben in ons ge schiedenisboek gezien wat voor revolu tie toen volgde in Frankrijk. Daarom moeten we nu tijdig beseffen, dat we tot elke prijs moeten werken aan ver betering van de levensomstandigheden van degenen die anders straks op nog verschrikkelijker manier de wereld gaan hervormen. NATUURSTENEN TAFELBLAD EN BEESTJES. Wij hebben een tafel van smeedijzer met natuurstenen blad. Ik dacht alle vlekken met een nat doekje er af te krijgen, maar je ziet alle ran den en kringen van de koffie- en thee kopjes. Wat te doen? Ook zitten er op het behang heel klei ne beestjes, die erg vlug zijn. Waar komen die vandaan? Antwoord: Het nadeel van marmeren en natuurstenen tafelbladen is inder daad dat kringen van glaasjes en kopjes en gemorste vloeistoffen in het steen trekken en moeilijk te verwijderen zijn. Veel vlekk.n kan men verwijderen door een brij te maken van 1 deel kalk, 1 deel puimsteen en 2 delen natrium car- bonaat. Laat dit een paar uren in de stenen tafel trekken en was het er dan af Is de steen echter uitgebeten, dan kan alleen een steenhouwer het tafel blad weer voor U opknappen. 2. Jammer dat U ons niet een paar van deze diertjes, toezond in een leeg medicijnbuisje of dergelijke, want er zijn zovele duizenden insecten. Wij ver moeden dat U last hebt van stofluisjes of boekenluisjes die beide in huis voor komen en bestreden kunne* worden met een huishoudinsecticide. Stofluisjes zijn kleine witte of bruine diertjes. Boekenluisjes zijn bleekgeel met vlek jes, snelle lopers. De eerste komt op meubels, schilderijen of muren voor, de tweede meestal in matrassen, matten, stoelvullingen en in boeken enz. Ze rich ten weinig schade aan. Wilt U meer zekerheid, zendt ons dan wat exempla ren toe. Zaterdagmiddag werd op het K.P.S.-ter- rein een voetbalwedstrijd „Oud Soest" tegen „Cees Butzelaars Club" gespeeld, welke in een gelijk spel eindigde (3-3). Bij de rust had de „Cees Butzelaar Club" de leiding met 3-1, doch de ve teranen wisten toch nog gelijk te ko men. Doelpunten werden gemaakt door R. Koster, E. Klompenhouwer en J. Sons- beek (Vet.) en voor de ..Cees Butzelaar Club" door L. van Asten, A. Quick en H. Butzelaar. De afdeling Soestdijk houdt op 10 ok tober a.s., 's avonds om 8 uur, haar ledenvergadering in gebouw Middel- wijk aan de P. de Hooghlaan. Spreker voor deze avond is de heer B. Buddingh te Hilversum over het onderwerp: Massamedia en democratie. Dit onderwerp zal ongetwijfeld ook veel mannen interesseren; daarom zijn ook de echtgenoten van onze leden, evenals gasten, hartelijk welkom. Ongeveer 150 kinderen van leden van het N.V.V. en de Soester Bestuurders- bond waren zaterdagmiddag in wijkge- bouw De Rank bijeen voor een gezel lige kindermiddag, die verzorgd werd door het gezelschap „De Wico's". Dit kleine gezelschap bleek in staat een volkomen geslaagde kindermiddag te verzorgen. Begonnen werd met accor- deonmuziek. waarbij zowel oude als nieuwe liedjes ten gehore werden ge bracht. Ook werd een test gehouden waarbij de kinderen de eerste regel van een lied hoorden en dan moesten zeggen hoe de naam van het lied was. Bij alle opgaven slaagden de kinderen volkomen. De poppenkast werd een geweldig suc ces, zowel voor het gezelschap als voor de kinderen. Ook het goochelen gaf veel plezier, vooral als enige jongens hulp moesten verlenen. Dat het gezelschap ook weet wat de jeugd graag ziet kwam naar voren bij de clownerie. Een bijzon der geslaagde middag. In de pauze kreeg ieder kind een consumptie en aan de uitgang kreeg ieder nog een zakje snoep uitgereikt. „Artiestenpalet" brengt donderdagavond 10 oktober, 's avonds 8 uur. voor de eerste maal een programma voo1 de be woners van rustoord Nieuw Mariënburg aan het Nieuwerhoekplein. Belangeloze medewerking aan deze avond - te hou den in het zaaltje tegenover het rust oord - verlenen accordeonist André Tel- derman. de jonge zangeres Marti De gens. goochelaar-entertainer Haurini en De Pardo's. De leden van het N.V.V. en de Soester Bestuursbond worden, met hun dames, a.s. vrijdagavond. 11 oktober, om 20 uur, in de gelegenheid gesteld deel te ne men aan een bingo-avond, welke in wijkgebouw De Rank aan de Soester bergsestraat wordt gehouden. Ook ditmaal zijn weer vele waarde volle prijzen te winnen en gezien de belangstelling bij vorige bingo-avonden, verwacht het bestuur weer een flinke opkomst. Verder deelt het bestuur nog mede, dat on 20 december a.s. weer een bingo avond, met Drachtige prijzen, zal worden gehouden, die in het teken zal staan van de feestdagen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 12