IM1M1 DE COÖP. MIFFEISENBANK SOEST VERZEKERD - SPAREN van hier en daar Firma Scholten. bloemen en planten, neemt zelfbedieningswinkel annex plantenkas in gebruik Deze week eolleete Dierenbescherming heeft een NIEUWE VORM van SPAREN en wel Ajax velt ook S.V.V. DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS S.E.C.-zondag S.E.C. ontkwam in slotfase aan vijfde gelijke spel 1-0 tegen Laren Hees3 verrastte met gelijk spel tegen Bloemenkwartier 4 Matige successen voor volleyballend Olympia Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 Standen voetbalcompetitie DINSDAG 8 OKTOBER 1968 MIDDELZWARE SHAG Vrijdagmorgen werd aan de Middelwijk straat onder grote publieke belangstel ling de plantenkas van de firma Schol ten officieel in gebruik genomen. In deze plantenkas, en dat vormt een noviteit voor heel Nederland, heeft men een zogenaamd plantenrad opgesteld. Door de toepassing van deze nieuwe vinding is het mogelijk geworden om op een vloeroppervlak van slechts der tig vierkante meter, een hoeveelheid vaste planten op zeer overzichtelijke wijze aan het publiek te tonen, die, op de normale manier x'erwerkt, een ruimte zouden vragen die het drievoudige be draagt. Naast de verkoop van verschillende tuinmaterialen en gereedschappen is een apart gedeelte van de plantenkas inge richt voor het opmaken van bloemscha len of bakken door doe-het-zelvers. Terwijl in de plantenkas, de naam zegt het reeds, alleen de planten aan bod komen, voert in de aangrenzende win- wel de snijbloem en aanverwante zaken de boventoon. Met deze kas en zijn unieke inrichting komt de heer Schol ten tege: ->oet aan de wensen van het publiek. Keus kunnen maken uit een enorme sortering, die op een ideale ma nier wordt getoond. Vraagt hierover inlichtingen bij een onzer kantoren. Kerkplein 9, Soesterbergsestraat 14 of Koninginnelaan naast nr. 38. Toen woensdagavond liefst vijf dames- en herenteams van de volleybalvereni ging S.V.V. in het strijdperk moesten treden tegen verschillende tegenstan ders, was de wedstrijd Ajax-Neuren- berg bij lange na nog niet beslist. Daardoor kon het voorkomen, dat de meeste spelers en speelsters van S.V.V. wel met handen en voeten op het volleybalveld aanwezig waren, maar met hun gedachten in het Olympisch Stadion. De gevolgen van dit avondje Ajax waren dan ook funest voor alle S.V.V.- teams. Vijf nederlagen, waarvan enke le zeer verrassende. De grootste verrassing en tevens te leurstelling komt geheel op naam te staan van het eerste herenteam, dat vorige week nog zo fier aan de kop van de ranglijst prijkte. Aartsrivaal Spirit 2 haalde met sterk en toch ook zeer lakoniek volleybal een lelijke streep door de kampioensillusies van de S.V.V.-ers. Eindstand 0-3. Setstan den 12-15, 14-16, 11-15. Ook de nederlaag van het zo sterk gestarte tweede herenteam tegen de plaatsgenoot Olympia 3 mag een regel rechte verrassing genoemd worden. 1-2. Setstanden 12-15, 15-9. 12-15. Overige uitslagen van woensdagavond: B.G. S.V.S.V.V. 2 (dames) 3-0. S.V.V. 3Devu (dames 0-3. Spirit 4 S.V.V. 3 (heren) 3-0. S.V.H. S.V.V. 4 (heren) 2-1. Louter halleluja's verdient echter het eerste damesteam, dat door goed samen spel en vooral door enorme vechtlust voor het eerst in deze kompetitie het zoet der overwinning mocht proeven. Vrijdagavond werd de ploeg van V.Z.K. uit Wezep in vier sets naar de kleed kamer verwezen. 3-1. Setstanden 15-11, 15-9, 14-16, 15-8. Deze prachtige overwinning betekent Het vierde zestal van Olympia liet zich opnieuw verrassen, ditmaaFdoor de fel spelende Old Timers, dat een zeer geroutineerde partij speelde en de vete ranen uit Soest dan ook geen enkel punt toestanden. Overigens kostte het voor al in de eerste en tweede set toch wel moeite om Olympia onder de duim te houden, getuige de setstanden 13-15. 14-16 en 11-15. Olympia 5 bleek bij lange na niet opgewassen tegen het voor het eerst aan de competitie deelnemende Foxboro. dat een 3-0 overwinning mee naar Soest nam. Olympia speelde matig en ongeïn teresseerd en moest de tegenstander dan ook een 15-7. 15-11 en 15-8 overwinning toestaan. Het jonge Olympia 6 had het tegen B.G. S.V. uit Baarn wel erg moeilijk, maar slaagde er tenslotte toch in, met een 2-1 overwinnende het veld te ver- la'en. In een snelle wedstrijd, waarin blijk gegeven werd van een groeiend spelinzicht, kreeg B.G. S.V. geen kans om meer dan één set te winnen: 15-9, 13-15 en 15-9. De dames van Olympia 2 stelden op nieuw teleur. Tegen het inderdaad wel sterker spelende Wilhelmina kregen de Soester dames een 2-1 nederlaag te slik ken. De eenheid in het Olympia-zestal PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 In de week die volgt op die waarin werelddierendag plaats vond, wordt door ons hele land de collecte voor de dieren bescherming gehouden. Hoewel het in vorige jaren gebruikelijk was dat de collecte werd gehouden in dezelfde week waarin werelddierendag „viel was het dit jaar niet mogelijk doordat de reclasserings-collecte door verschillende omstandigheden in die week was gepland. Om het werk van onze eigen Soester afdeling van de Dierenbescherming mo gelijk te blijven maken is het van be lang dat iedereen bijdraagt in de hoge kosten die o.m. het exploiteren van het Dierentehuis Soest vergt In het dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg, waarop nimmer een vergeefs beroep wordt gedaan wanneer het gaat om het opnemen van o.a. zwerfdieren, voornamelijk honden en katten, vraagt het onderhoud van de dieren, maar ook die van de verschillende hokken, veel geld. Naast de vele leden en donateurs die de afd. Soest van de Dierenbescher ming kent, en die met hun contributies en donaties zo'n belangrijke steun vor men, geeft de jaarlijkse collecte de vereniging juist datgene wat het moge lijk maakt, om aan de eisen die aan een dergelijk dierenhuis worden gesteld te blijven voldoen. Stuurt U de collectrice of collectant wanneer hij of zij deze week bij U voor de deur staat niet door zonder, ook al is het maar een kleinigheid, in de bus te hebben gestopt. De dieren die onze samenleving vaak zo verrassend op fleuren. maar die geheel buiten hun schuld in het dierentehuis terecht ko men, zullen U dankbaar zijn. Spelers en aanhangers van S.E.C. had den zich zondag al met het vijfde ge lijke spel van hun club verzoend, toen ver in de tweede helft van de wed strijd tegen Laren de thuisclub einde lijk loon naar werken kreeg. Bij alle pech, die S.E.C. tot nu toe, en ook weer Een met tien man opererend derde elf tal van Hees heeft zaterdag in Hilver sum tegen Bloemenkwartier 4 voor een verrassing gezorgd door het eerste punt in deze competitie te behalen. Na vier achtereenvolgende nederlagen werd het nu een zeer verdienstelijk 2-2 gelijk spel. De Jong kreeg op het beslissende moment zelfs nog de gelegenheid om Hees naar een overwinning te schieten, maar juist toen men wat verwachtte, faalde hij. In de eerste helft leek Bloemenkwar tier overigens regelrecht op een stevige overwinning af te gaan. Herhaaldelijk moest doelman Muis handelend optreden bij de talrijke aanvallen, die Bloemen kwartier op zijn doel lanceerde. Ofschoon in de defensie vooral v. d. Blom en Westhof hardnekkig weerstand boden, konden zij toch niet verhinde ren, dat Hees al na een half uur met 2-0 achter stond. Maar nog voor de rust had Hees het verschil tot één doel punt kunnen terugbrengen. In de tweede helft was Hees beduidend sterker dan zijn tegenstander. Op het middenveld voerde Vrakking het tempo steeds hoger op en er ontstonden tal van kansen voor Hees. Tenslotte was het toch Hop, die uit een pass van Hilhorst de gelijkmaker kon scoren. Na vijf wedstrijden hebben de Soeste- naren nu eindelijk een punt. Alle overige wedstrijden van Hees wer den, in verband met de toestand der terreinen, afgelast in deze wedstrijd heeft ondervonden, scoorde Duist toen op vrij gelukkige wijze het winnende doelpunt, waarmede S.E.C. zijn eerste zege binnen haalde en na de misstap van lijstaanvoerder Nij- enrodes weer enig uitzicht op een hoge klassering begint te krijgen. S.E.C. is bijna de hele wedstrijd in de meerderheid geweest. Het bouwde knap pe aanvallen op en speelde over het geheel zeer constructief voetbal, waar tegen Laren zich met lange trappen uit de verdediging - die overigens niet al tijd zonder gevaar waren - verweerde. De eerste reële scoringskans was voor Woudenberg, die de Larense doelman wel in moeilijkheden bracht, maar hem niet passeerde. Ook een kopbal van Vcenendaal bezorgde de doelman van Laren enige moeilijkheden, maar doel punten vielen er niet. Tot driemaal toe moest een verdediger van de gasten op de doellijn redding brengen, maar wat S.E.C. ook deed, er kwam geen veran dering in de beginstand. Wel kwam Van Berkel tot een doelpunt, dat echter terecht wegens buitenspel werd afge keurd. Hoed waagde ook een schot. De keeper van Laren moest zich er wel horizontaal voor strekken, maar wist op nieuw een doelpunt te voorkomen. De tweede helft gaf iets minder aan trekkelijk spel te zien, maar wel weer een sterker en beter spelend S.E.C., dat bleef stormlopen op een zich stug ver dedigend Laren. Toen iedereen zich al met het vijfde gelijke spel had verzoend, viel eindelijk de lang verwachte tref fer. Hij kwam van de voet van Duist, die de Larense doelman eindelijk met een onverwacht schot verrastte: 1-0. Woudenberg kreeg nog een fraaie kans om de voorsprong te vergroten, maar alleen voor de doelverdediger gekomen loste hij een schot, dat op de doellijn weer kon worden gekeerd. Het bleef tenslotte bij 1-0, waarmede S.E.C. ondanks zijn eerste overwinning ongeslagen bleef. De wedstrijden D.O.S. '01-S.E.C. 2 en Roda 3-S.E.C. 4 werden wegens de slechte toestand van de terreinen uitge steld. K.V.V.A. 2-S.E.C. 3 0-0 Het derde elftal kwam in Amersfoort tot een zeer verdienstelijk gelijk spel tegen K.V.V.A. Er werd in he. geheel niet gescoord, wat voor beide ploegen uiteindelijk loon naar werken betekende. S.E.C. heeft wel enkele aantrekkelijke kansen gehad, maar aan de andere zijde moest ook doelman Van Hattum enkele Een blunder van de Laren-keeper was voor S.E.C. voldoende om dc serie ge lüke spelen te onderbreken door een overwinning. 1-0. malen handelend optreden. De beste man bij S.E.C. was linksbui ten Lenarduzzl. S.E.C. 3 heeft nu zes punten uit vijf wedstrijden. LIMVIO 5-S.E.C. 6 0-4 Het zesde elftal zorgde zondag voor een verrassing door met een 4-0 overwin ning op Limvio 5 uit Baarn terug te keren. S.E.C. toonde zich op alle linies de betere ploeg en bracht dat in de eerste helft tot uitdrukking met doel punten van Mijdam en Smit. In de tweede helft voegde S.E.C. hieraan nog twee treffers toe. Zij kwamen van de voet van Duist en Wildenburg. Deze ruime overwinning was tevens de eers te voor het S.E.C.-team. S.E.C.-JEUGD De jeugd van S.E.C. kwam dit week einde tot zeer goede resultaten. Van de acht gespeelde wedstrijden (twee wer den er afgelast) eindigden er vier in een zege voor S.E.C. Driemaal werd een ge lijk spel behaald en maar één elftal verloor. Dat waren de junioren B. die op eigen terrein met 3-0 van K.V.V.A. jun. B verloren. S.E.C. jun. A speelde doelpuntloos gelijk tegen De Meern A. De cdspirantenwedstrijd tussen IJssel- meervogels b en S.E.C. b eindigde in een 1-1 gelijk spel, terwijl S.E.C. adsp. d K.V.V.A. h met 5-2 de baas bleef. De pupillen van S.E.C. 1 speelden met 2-2 gelijk tegen K.V.V.A. 1. S.E.C. 2 bleef Amersfoortse Boys 2 met 4-2 voor, terwijl S.E.C. 4 het Amersfoortse Ams- vorde 3 met 3-2 versloeg. De wed strijd C.J.V.V. pup. Ib-S.E.C. Ib eindig de tenslotte in een 3-0 overwinning voor de bezoekende club. een enorme stimulans voor de S.V.V.- dames, zodat het verdere verloop van de kompetitie met gerechtvaardigde hoop tegemoet gezien kan worden. Het programma voor de komende week luidt als volgt Donderdag 10 oktober: S..VH.—S.V.V. 2 (dames). Vios 4—S.V.V. 3 (dames). Vios 5S.V.V. 3 (heren). Vrijdag 11 oktober: S.V.V. 4— Wea- ving (dames). OlympiaS.V.V. (jon gens). Zaterdag 12 oktober: S.V.V. 1—Shok 68 (dames). De afgelopen week heeft Olympia (vol leybal) enkele overwinningen, maar meer nederlagen opgeleverd. Het eerste da mesteam moest na een goede en span nende wedstrijd met 3-2 zijn meerdere erkennen in Athlon 1. Niettemin gaf het vertoonde spel goede hoop op een rede lijk resultaat in de pas begonnen com petitie. De Soester dames debuteerden met een 15-9 setoverwinning, waarin Truus Tourné en Joke Paans een groot aan deel hadden. In de tweede set was Ath lon wat gelukkiger, wat voor Olympia eer. 11-15 nederlaag tot gevolg had. In de derde set domineerde Olympia op nieuw. Vooral de harde en zuiver ge plaatste smashes van Lenie de Bruin leverden de nodige punten op. Olympia bleek echter iets te veel van zich te hebben gevergd, want in de vierde set maakte Athlon weer gelijk, om tenslotte na een 15-9 stand in de vijfde en be slissende set toch nog met de volle winst naar huis te gaan. «*- Het tweede herenteam zorgde verle den week echter voor een 2-1 overwin ning op het Soesterbergse A.G.A.V.S. Olympia schreef de eerste set met 15-12 op zijn naam, maar moest door een aan tal misverstanden de eer in de tweede aan de tegenpartij laten. Olympia herstelde zich echter tijdig <=n won de derde set met duidelijke cijfers: 15-10. Olympia 3 bracht het eveneens tot een 2-1 overwinning. Slachtoffer werd S.V.V. 2, dat op deze nederlaag waar schijnlijk niet zal hebben gerekend. De merendeels niet geroutineerde Olympia- nen speelden een goede en aantrekkelij- 1 ke partij, al namen zij nu en dan wel i wat te veel risico's. Mede daardoor kon S.V.V. toch nog een setoverwinning be halen. ontbreekt nog en dat was in deze wed strijd duidelijk merkbaar. De eerste twee sets gingen kansloos verloren. Eerst in de laatste set kwam Olympia wat op dreef en slaagde er tenslotte toch nog in, via een 15-13 set overwinning een punt mee naar huis te nemen. De dames van Olympia 3 kregen te gen D.O.S. al heel weinig kans om iets vrn hun capaciteiten te tonen. In de eerste set kwam Olympia er in het ge heel niet aan te pas. getuige de 15-0 nederlaag. Hoewel de Soester dames daarna wat meer weerstand konden bie den, gingen ook de resterende twee renten naar de tegenstander met 15-9 e- 15-7. Het team zal toch, als het wat beter ingespeeld raakt, nog wel wat punten kunnen verzamelen, al speelt het duidelijk hoger dan zijn kunnen. De jeugd bracht tenslotte ook nog twee punten mee. Olympia a bleef de goede weg volgen door een 2-0 over winning op S.V.H. a. Olympia b daaren tegen moest met dezelfde cijfers een overwinning toestaan aan Vios b. Door de kleine 1-0 overwinning op La ren heeft S.E.C. zich in de vierde klasse G weer wat omhoog gewerkt en is lei der 's-Gravcland nu tot op drie punten genaderd. Een verrassing was de 2-0 nederlaag, die lijstaanvoerder Nijenrodes tegen het bijna onderaan staande B.F.C. kreeg te slikken. 's-Graveland zelf maakte geen fout. Het won in Amers foort met 2-0 van K.V.V.A. De eerste winst werd binnengehaald door Muider- berg, dat op eigen terrein met 2-1 baas bleef over het ook niet erg sterke N.S.C. uit Nijkerk. De Zebra's behaalden een royale overwinning (5-0) op De Vesting, terwijl L.V.V. op eigen terrein de eer moest laten aan het Amersfoortse A.P.W.C. 1-4. Door deze resultaten ls de stand geworden 's Graveland Nijenrodes S.E.C. K.V.V.A. De Zebra's Laren In de eerste klasse A. afdeling Utrecht sloeg het niet spelende Hoogland met voldoening de verrichting van Minerva tegen Kampong gade. Minerva kwam niet verder dan een moeizaam gelijk spel, waardoor het een punt op Hoog land verspeelde. Roda verloor ook zijn vierde thuiswedstrijd, ditmaal met 3-1 van Soesterberg. E.M.M. bleef thuis baas over Midlandia, dat met een 3-0 nederlaag naar Utrecht werd terugge stuurd. Tenslotte moest Veense Boys nogal verrassend op eigen terrein met 5-4 de eer laten aan Scherpenzeel, dat tot dan toe weinig opvallends had ge presteerd. Amersfoortse BoysB.D.C. was de enige wedstrijd in deze afde ling, die werd afgelast. De stand is hier inmiddels geworden 5-9 A.P.W.C. 4-5 5-8 L.V.V. 5-4 5-6 B.F.C. 5-3 5-6 N.S.C. 4-2 5-5 Muiderberg 4-2 5-5 De Vesting 4-1 Minerva Hoogland E.M.M. Soesterberg Midlandia Kampong B.D.C. 5- 4 Veense Boys 5- 4 Scherpenzeel 5- 3 Roda '46 5- 2 A'foortse Boys 3-0 In de tweede klasse, afd. Utrecht is za terdag maar één wedstrijd gespeeld. S.E.C. had een vrije dag, terwijl de terreinen van Hees en Vallelvogels on voldoende werden bevonden om op te spelen, resp. tegen S.V.P. en V.V.Z. Al leen de wedstrijd T.O.V.Kulan vond doorgang. De thuisclub behaalde een royale 4-1 overwinning en nam daar mede de leiding in deze afdeling van Candia over. De stand is daardoor als volgt in de top gewijzigd T.O.V. Candia Hees S.V.P. Hoevelaken S.E.C. V.V.Z. 4-3 Valleivogels 4-3 Woudenberg 3-2 Baarn 5-2 Kulan 5-1

Soester Courant | 1968 | | pagina 5