E0.5ETTEN Dit isUw WISO-zegel WISOSOEST TWEE VLIEGTUIGEN BIJ AVI0 RESTO MOETEN WORDEN VERWIJDERD Van de hak op de tak „Ka-Ve" doe het zelf centrum aan de Veldweg geopend ,,De Paardenkamp" ontving zaterdag twee gasten tegelijk Officiële mededelingen Krabbels van Knelis D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION DINSDAG 8 OKTOBER11968 1968-69-70 De aanvoer van de beide andere toestel len is dan ook buiten de autoriteiten om gegaan. Wel vroeg hij B. en W. ont heffing van het verbod om met het te brede toestel over de weg te rijden, welke ontheffing hem niet werd veleend en wendde hij zich eveneens vergeefs tot rijkswaterstaat voor het vervoer over de rijksweg. Toen is alles stil en geruisloos op een avond gebeurd, zonder dat iemand er iets van merkte. De heer Bouvy con stateerde, dat de belangstelling voor zijn vliegtuig zo groot („ik denk, dat zo'n slordige miljoen mensen het toestel hebben bezocht"), dat hij besloot, er een paar bij te kopen. Ze werden naar Soesterberg gevlogen en voor iemand er erg in had, stonden ze bij Avia Resto. Overigens gelooft de heer Bouvy wel, dat het zijn laatste vliegtuigen zijn, want hij verwacht geen toestemming meer voor een landing op Soesterberg te zullen krijgen. „De ge meente Soest geeft blijk, dat er van een luchtvaartgedachte nauwelijks spra ke is. Soesterberg is toch de bakermat geweest van onze luchtvaart?" De gemeentelijke autoriteiten dwarsbo men z.i. nu zijn plannen. Hij had nog graag een paar kleine vliegtuigjes wil len hebben, terwijl hij tevens van plan was (en trouwens nog is) om een lucht vaartmuseum te beginnen. JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverander Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de commissa ris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst geeft. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Automobielclub, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereni- t ging en aan Gedeputeerde Staten van deze provincie. Zo 2ien de WJSO-zegels er uit die U - als Uw boekje \ol is - recbt geven op f 2.50 bij Uw WISO-winkeliet of bij de Raiffcisenban- kcn. Uw WlSO-kaart is snel volgsspaard, want WISO-zegels worden U bij contante aankopen gratis verstrekt in 60 WTSO-zaken. Soest, 8 oktober 1968. PAKKEN De Nederlandse mannen kopen per jaar 2,6 miljoen pakken. Genoeg om er bij neer te zitten. JUDO „Mijn broer gaat naar judo", zegt Joost (9 jaar). „Wat is dat?" vraagt Kees (6 jaar). „Hard vallen en niet huilen", zegt Joost. ROP Een bewoner van de Fidzji-eilanden die in Londen gaat werken, heeft naams verandering aangevraagd. Voortaan wil hij Rop heten. Dat vindt hij praktischer dan zijn oude naam: Karagotemokowata- lugamaniminiprobelea. WAAGHALZEN Waaghalzen op de weg die hun hals wagen met hun wagen moesten weg zijn van deze uitspraak: „De automobilist is veiliger als de weg droog is. De weg is veiliger als de automobilist droog is." PROTESTMARSEN Protestmarsen zijn hier „in". Maar in Amerika zijn ze al weer verder. Daar kunt u bij een protestbureau personen huren, die het protestwerk van u over nemen. RUILHARTEN Twee dozijn ruilharten zijn blijven klop pen en er zijn vele geslaagde niertrans plantaties, meldt Reuter. Dat danken we aan de dokters in hart en nieren. BAL In een pension met Turkse gastarbeiders vond de Haagse politie een pond has jiesj verstopt in een doos met kerstbal len. De Turken vonden daar geen bal aan. Na enkele maanden van betrekkelijke rust zijn zaterdagmorgen wederom 2 paarden in „De Paardenkamp" opge nomen. De 28-jarige Johnny, een paard dat tot voor kort nog dagelijks een flinke groentewagen door Leidschendam trok, moest vervangen worden door een jon ger en krachtiger paard. Johnny, die bij de huisvrouwen in Leidschendam en omgeving een geziene gast was, was toe aan een rustige oude dag. Als men bedenkt welke moeilijkheden er gepaard gaan met het plaatsen van bejaarde mensen in een bejaardente huis, valt het te begrijpen, dat het voor paarden nog veel moeilijker is om een plaats te vinden waar ze hun oude dag kunnen slijten. Plaatsing in „De Paardenkamp" was de ideale oplos sing. Toch vormt altijd weer het pension- geld een obstakel, die in dit geval waarschijnlijk wordt weggenomen door de aktie die op touw werd gezet door de terplaatse verschijnende couranten. Naast Johnny kwam zaterdag ook Juno een 25-jarig boerenpaard uit Zuider- woude, gemeente Monnikendam, op „De Paardenkamp" aan. Juno, die zijn hele leven op de boer derij heeft gewerkt, totdat zijn baas kwam te overlijden, werd door zijn bazin afgestaan daar zij de boerderij ging verhuren en de nieuwe eigenaar de mechanisatie zijn intrede liet doen. Ook voor Juno werd door een ter- plaatse verschijnende courant een aktie gehouden, waardoor ook hij niet met lege „handen" aan kwam. Ook Juno's eerste onkosten werden betaald. Met deze twee nieuwkomers is het aan tal gasten gestegen tot 14 paarden, een geit en een muilezel, waarvan de 33- jarige Jaap de nestor is. RAADSVOORSTELLEN EN -NOTULEN Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat de voorstellen van hun college aan de gemeenteraad en de notulen van de openbare raadsver gaderingen vanaf heden regelmatig ter inzage zullen worden gelegd in de open bare leeszaal en bibliotheek alhier, als mede in de filialen van deze leeszaal en bibliotheek. Soest, 8 oktober 1968. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Soest gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens, maken bekend, dat hun col lege heeft besloten de op grond van het besluit van 25 februari 1964, afd. I, nr. 2776, op het gedeelte van de Sterrenbergweg tot perceel nr. 36, gaan de in de richting van de Rademaker- straat, geplaatste borden 20 van bij lage II van het Reglement verkeers regels en—-tekens, te verwijderen. Van dit L>eskiit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van dertig dagen na heden. Zaterdagmorgen werd om negen uur de deur geopend van het grootste „Doe- het zelf centrum" van Soest en wijde omgeving. Op een plaats waar nie mand een dergelijke enorme zaak zoekt, aan de Veldweg, direct naast de spoor lijn, heeft men in een grote hal alle materialen ondergebracht die gebruikt worden voor houtbewerking in de ruim ste zin van het woord. De zelfbedienende doe-het-zelver vindt in die hal naast hout, zowel bewerkt als ruw, latten en latjes op verschil lende maten gezaagd en geschaafd, die hij zo uit de verschillende rekken kan nemen. Speciale maten worden ter plaatse gezaagd. Tn speciale rekken heeft men de platen hard- en zachtboard, formica, meubel plaat e.d. ondergebracht, terwijl langs de andere wand spijkers en schroeven en andere klein ijzerwaren in zelfbe dieningsverpakking een plaats hebben gevonden. In deze hal heeft men tevens een hob byhoek ingericht, waar een enkele en een dubbele werkbank en het nodige gereedschap de Soester „Doe-het-zel- vers" ten dienste staan. Hier heeft men in de eerste plaats gedacht aan de mensen die op een flat wonen en daar niet de ruimte hebben om bepaalde werkzaamheden uit te voeren. In een op deze hal aansluitende ruim te is een gedeelte ingericht voor de verkoop van gereedschappen, waarna een showroom volgt waar alle verkrijg bare doe-het-zelf-meubelen, geheel in elkaar gezet en afgewerkt, staan uit gestald. Tevens vindt men in die showroom verschillende toepassingsmogelijkheden van de diverse verkrijgbare soorten wandbetimmeringen. Om aan de wensen van de cliënten te gemoet te komen heeft men in de show room een ruimte ingericht voor het plaatsen van enkele keukens in diverse prijsklassen, zodat men ook wat dat betreft volledig geinformeerd kan wor den. De heer De Vries jr. die in deze doe- het-zelf-zelfbedieningszaak de scepter zwaait, daarin vakkundig terzijde ge staan door twee medewerkers, heeft zich als doel gesteld, om naast het verko pen van kwaliteit, ook de juiste ad viezen te geven. Nog maar al te vaak komt het voor dat mensen die veel geld hebben uitge geven voor materialen, na het ver vaardigen van hetgeen zij zich hadden voorgenomen, teleurgesteld moesten vaststellen, dat het zonde van de centen was. Al direct na de opening was het een drukte van belang, een drukte die niet vreemd aan doet wanneer men bedenkt dat de heer De Vries sr. geen onbeken de is in de aannemers wereld. Het moet voor de Soester doe-het-zel- vers een prettige gedachte zijn om hun materialen voor houtbewerking e.d. te kunnen kopen bij een zaak waar men kan bogen op een jarenlange ervaring in de verwerking van hout op alle mo gelijke manieren. Burgemeester en wethouders van Soest hebben de eigenaar van Avio Resto, de heer J. Bouvy uit Huis ter Heide op dracht gegeven, twee vliegtuigen, die hij heeft geplaatst op zijn terrein aan de Amersfoortsestraat, weg te halen. De vliegtuigen ontsieren volgens B. en W. het landschap. Aangezien de heer Bouvy tot dusver nog geen uitvoering aan de aanschrij ving van B. en W. heeft gegeven, is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Donderdag zal de kantonrechter in Amersfoort moeten beslissen, of vlieg tuigen inderdaad het landschap kunnen ontsieren. Enige jurisprudentie hierom trent bestaat niet. Al sinds 4 V* jaar heeft de heer Bouvy op het terrein aan de drukke rijksweg op de grens van Soest en Amersfoort een vliegtuig staan. B. en W. hebben daar nimmer bezwaar tegen gemaakt. Toen begin dit jaar er twee toestellen van hetzelfde type (Vic- kers Viking) bijkwamen, werd dat an ders. Dat gaf het college grond om het hebben van de toestellen, die ingericht zijn als restaurant, op basis van de ge meentelijke schoonheidsverordening, te verbieden. In februari kreeg de heer Bouvy dan ook een aanschrijving, dat hij de twee bijgeplaatste vliegtuigen moest wegha len, in april gevolgd door een tweede aanschrijving, omdat nog altijd niet aan het verzoek was voldaan. De vliegtui gen staan er echter nog steeds, zodat nu de kantonrechter uitspraak moet doen. Een voertuig, onttrokken aan zijn oor spronkelijke bestemming, geeft B. en W. nog geen recht om de gemeentelijke schoonheidsverordening te hanteren. De verordening spreekt uitsluitend in meer vouden. Vandaar ook, dat het ene toestel er vier jaar lang ongehinderd heeft kunnen staan. Maar nu er inmiddels drie staan, heeft het college wel het recht om op grond van de schoonheidsverordening op te treden, wat dan ook is gebeurd. Het oordeel of voertuigen of materialen (in dit geval de twee bijgeplaatste vliegtuigen) ontsierend zijn voor het landschappelijk schoon, wordt uitslui- Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 tend aan burgemeester en wethouders overgelaten. Hun wil is in dit opzicht (bijna) wet. De kantonrechter staat ech ter voor de unieke taak, te bepalen, of vliegtuigen inderdaad een storend element in het landschap kunnen zijn. Bijna even uniek is het feit, dat de vliegtuigen, zoals ze bij Avio Resto staan, als bouwwerkt op grond van de woningwet worden beschouwd en er voor het oprichten of plaatsen ervan een vergunning nodig is. Die vergunning is de heer Bouvy nimmer verleend. Hij zal ze ook niet kunnen krijgen, want voor het betreffende stuk grond is een bestemmingsplan vastgestled, dat alleen de bouw van zomerhuisjes toestaat, waartoe de als restaurants ingerichte vliegtuigen onmogelijk kunnen worden gerekend. Ook wegens overtreding van de woningwet is proces verbaal tegen de eigenaar van Avio Resto opgemaakt. Deze overtreding is hem in de dagvaar ding echter niet ten laste gelegd. Het zal donderdag dus uitsluitend gaan over de gemeentelijke schoonheidsverorde ning. Ook de provinciale schoonheids verordening kan in het geding zijn. Deze verordening is van toepassing op gronden buiten de bebouwde kom, die een landelijk karakter dragen. De eigenaar zelf vindt het maar een vreemde zaak. Hij klaagt over gebrek aan medewerking en inzicht van het Soester gemeentebestuur. „Wat men daar vandaag goed vindt, wordt mor gen weer afgekeurd. Ik krijg de in druk. dat de gemeente de grond wil hebben", zegt de heer Bouvy. De heer Bouvy vraagt zich tevens af. waarom hij wel vijftig caravans op ziin terrein mag hebben. Deze caravans zijn echter van de openbare weg af niet zichtbaar en vallen derhalve buiten de schoonheids- verordening. Een aantal caravans, die de heer Bouvy verleden jaar echter tus sen en naast het vliegtuig aan de zijde van de Amersfoortseweg had geplaatst, moesten dan ook prompt verwijderd worden, wat ook is gebeurd. De heer Bouvy, die zegt, aarlij ks 100.000 tot 200.000 mensen in zijn vlieg tuig-restaurant en het Olde Jagthuys te ontvangen, zal zich bij een ia zijn na deel uitvallende uitspraak van de kan tonrechter dan ook niet neerleggen. Hij heeft reeds laten weten, in hoger beroep te zullen gaan. En tevens is hij van plan. een voor distributie gereed lig gend boekje, getiteld „Dit is de man, dit is zijn dorp en dit is de waarheid'' uit te geven. Op het omslag van het boekje staat een foto van de burge meester rond een paar vliegtuigen. „De inhoud van het boekje illustreert het inconsequente beleid van B. en W. van Soest in de afgelopen vijf jaar", aldus de heer Bouvy. „Als ik het proces verlies en de vlieg tuigen weg moeten, zal hier binnen twee maanden de grootste speeltuin van Ne derland verrijzen. De voorbereidingen daartoe worden al getroffen. Als zaken man kan ik de ontwikkelingen natuur lijk niet afwachten. Ik moet ze voor blijven", zegt de eigenaar van Avio Resto, om wiens mond een glimlach komt, als hij hoort, dat een vliegtuig op een gegeven moment als bouwwerk kan worden beschouwd. „Dat is gewoon belachelijk. Dan zou ik, hier bij het vliegveld Soesterberg iedere keer als er een vliegtuig over gaat, kunnen zeggen: kijk, daar gaat een gebouw". De heer Bouvy had vele plannen met zijn mini- luchthaven. die hij de komende jaren aanzienlijk wilde uitbreiden. De heer John H. Bouvy (45) heeft het omgaan met vliegtuigen van niemand vreemd. Zijn stiefvader was de bekende Nederlandse vliegpionier F. A. van Hevst, in 1940 commandant van de Ne derlandse luchtmacht. In 1963 kocht de heer Bouvy, importeur van rookartike len het toen zeer verwaarloosde Olde Jagthuys aan de Amersfoortsestraat. Toen hij een keer opzakenreis naar Engeland vloog, raakte hij zo geboeid door de Vicker Viking, waarin hij over de Noordzee vloog, dat hij in Southend de directeur van Channel Airways vroeg, zo'n toestel als koffiebar te mogen ko pen. Hij kreeg het toestel geschonken en liet het in de winter van 1964 naar Soesterberg vliegen. Daar werden de vleugels gedemonteerd en begon het moeizame transport van het toestel. „Door overbodige bemoeienis van de overheid ontstonden kilometers lange files en talrijke kettingbotsingen. Nooit meer een vervoer met behulp van de overheid", zei de heer Bouvy toen en zegt hij nu nog. Ajje ut ming vraog dan mok zei ge dak mit bar veul spaa ning zit of te v/aach- te waat ofter zaal beure mit de Olim- piese Speule in Mek' siekoo, noeng der overaal net zoon biet je as in Fraan^riek trammelaant is. Ut is noeng eenmaol zo dat die Speule, die vollegens Kneiia® toch al maor om de vier jaore worde gehouwe, steeds maor weer arrugunS aors motte worre gehouwe, maor ajje ut ming vraog daan fingk daat laand in Zuud-aomerikao nie zoon bar gelukkuge keus. Das nie omdak die grootgehoede minse die speule misgun, maor vollegens min se diet kenne wete, zaat ut der wel een bietje in al die matschudding. Zo laangzaomerhaand motte die minse vaan die speule toch gaon snaape daj- je nie zo maor overaal vaan die dinge ken orgaoniezere, waant laote we noeng effe eerluk weze, jie zaal in un laand wone waor je haos nie te ete krieg en de minse die da wel hebbe, kriege ut in der luu kop om an de veurzitter vaan die Olimpiese speule te vraoge of zullie da fees ok is magge orgaoniezere. Minse de gevollege binne daan nie te overzien, daat hebbe de leste weke in Meksieko wel beweze. Der motte daan voorzieninge annebrocht worde die zo bar veul pesetaas koste, datter weer hu el veul minse zalle weze die de riem vaan hullie broek waat straakker an motte haole. Waant hoe je ut ok wil bekieke, elleke steen die veur de Speule in Meksieko is gemet seld betekent weer een Meksiekaonse sneej brood voor de een of aore Mek- siekaon mingder. En daan mag ut een grote eer weze om de Speule te magge orgaonieziere, maor ak die baoze vaan Meksieko waas ge- wees hak maor offezien vaan daat fees, zeker aster nog zo'n kwak minse in dat laand gebrek lieje op de een of aore menier. Maor jao ik schaat zo daat de minse d' honger hebbe der heul nie om ge- vraog zalle hebbe, daat binne de minse die mit der luu buuk volgegete, alle- nug maor an der eige hebbe gedocht. Zullie hebbe der un bar grote kwak belaastevingcente, ik bedoel pesetaos, angekwakt om aales maor zo mooi mo- geluk te maoke, maor een heul groot gedeelte, en ok de stedente vaale daor- ongder, binne ut daor heul nie meej eens, en veur ming hebbe zullie geliek. Maor zullie schiete daor netuurluk nie veul meej op, waant toeng zullie an de regering wouwe zeige hoe of zullie der over dochte, wier daat heul nie op pries gesteld, en kwaam de pelissie in aksie. En toeng die ut nie meer baos kongde, ok nog de soldaote. Noeng hebbe wullie alemaol kenne zien, althans de minse die vaan de week naor de tillevisie hebbe zitte kieke, en te- vaalug naor Aojaks teuge die Duutse klup, hoe of ut komp daat de pelissie ut nie allenug anken, waant ut zaal daor wel net zo weze as ble ongs, de goeie binne nooit waor zullie nodug binne, maor daor binne altied minse die ut optreeje nog nie kenne, dus nog motte lere, of allenug maor minse diet nooit zalle lere. Vollegens Gart is Kruuffie nu gebore voetbaaler, maor astie der soms meej oo gaot houwe, daan motte de Aojaks- baoze maor vraoge of die vriejer die op praachtugge menier aal die vaalende en duukende pelissiemaanne wist te ont- duuke zun plaots in wil neme. Maor daor haade we ut noeng nie over. Wul lie haade ut noeng over al die tramme laant in Meksiekoo. Allenug om dat un heule kwak minse de Olimpiese speule wille gebruuke om de heule wereuld te laote zien daat zullie ut bar slech hebbe, binne der in de leste weke al un heule kwak minse gedood en nog veul meer gewongd. Ut liek ming un bar raore gedaachte veur de speulers en speulsters om int ene gedeelte vaan de staad harteluk n vriendeluk te worre toegejuugd, terwijl an de aore kaant vaan de staad minse huule omdat zullie net iemaand hebbe begraove, diet omwille vaan de arre- moej nie eens waas mit dat orgaonie zere vaan daat sportfees in zun laand. Hoe jie ut ok wil bekieke, ikke fin ut veul belaangrieker om te kenne zeige bie ongs int laand hepter geen mins honger, daan: bie ongs int laand binne der minse uut aore laande gewees, en dat hep wel veul cente gekos, die de hongderd meter in nege-nege hebbe ge- lope. I

Soester Courant | 1968 | | pagina 6