De Gouden Snaar" vanlu leken Laatste kans! t 100.- voordeel Voor u tot 61/4°Jo rente en voor u keuze uit 6 spaarvormen en voor u MODERNE OLYMPISCHE SPELEN ALIDA DIRKJE SONY AUT. BANDRECORDER van ƒ268,- nu ƒ168,- VER0NICA TRANSISTORRADIO, met draagtas en oortelefoon, slechts16,50 BACH EN ZIJN TIJD. Speciale aanbieding D.G.G. Stereo, slechts 4,50 RAYM0ND GUI0T, beroemde Lp.'s, slechts 7,95 ALLÉÉN OP DE BEURS BIJ de bank waar ook zich thuis voelt WANNEER ZIJN WIJ DOOD? TE VER SOCIAAL GRANAATKOORTS Amerikanen nemen belangrijkste plaats in Voor briljanten ringen (alléén tijdens de beurs) 35 Sparen is aantrekkelijk, vooral bij on2e bank, de NMB. Hoge rentepercentages en meer spaarmogelijkheden, waaronder nu ook 6y4 spaarbrieven. Voor particulieren, stichtingen en verenigingen. De NMB heeft voor iedereen een aangepaste spaarvorm, hoge rente en echte persoon lijke service. En ook dit laatste is iets waar we beslist niet zuinig mee zijn. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Het hart is geen maatstaf meer Gemeenteraadsagenda Geen spreekuur <0 &\rrfj A moderne olympische spelen hebben to hun eigen historie gemaakt. Elke vier jaar worden zij gehoudep volgens de overeenkomst op de conferentie van Parijs in 1893, waar het Internationaal Olympisch Comité (I.O.C.) werd opge richt. Op die conferentie waren dertien landen vertegenwoordigd en 21 andere zonden bijvalsbetuigingen. Het initiatief van de welgestelde Franse baron Pierre de Coubertin had kennelijk aangeslagen. En nog steeds leeft men in vele takken van sport telkens weer naar het Olym pische jaar toe. Kosten noch moeiten worden gespaard om de atleten te bren gen naar de top van hun kunnen, opdat zij voor het vaderland successen beha len. Successen, die niet alleen op sport gebied tellen, maar ook in de politiek en het bedrijfsleven. U kunt er op re kenen, dat allerlei bedrijven en instan ties weer reclame zullen gaan maken met succesvolle sportlieden in Mexico. In 1904 deden maar 9 landen mee De Amerikanen hebben tot 1960 steeds de spelen beheerst. Toen waren de Rus sen, die van 1912 tot 1952 niet aan de spelen hadden deelgenomen, op het prestatiepeil gekomen, dat zij met de Amerikanen een geduchte strijd gingen voeren welke van de twee wereldmach ten de meeste medailles zou winnen. Tot nu toe is het totaal aantal medail les van de Amerikaanen ongenaakbaar groot: 1168, verdeeld in 505 gouden, 354 zilveren en 309 bronzen. De eerste moderne olympische spelen werden gehouden in 1896 in Athene. Dat was logisch, want Griekenland is het stamland van de spelen. Laaiend enthou siast waren de Grieken voor het grootse sportevenement Liefst 80.000 mensen JUWELIER - H0RL0GER |VAN WEEDESTRAAT 40 - SOEST - TEL«3611 VOOR DE BALIE Met hoog opgestoken haren, waaronder een zichtbaar valse knoet van iets af wijkende kleur, schreed ze naar voren, tot op twee passen van het verafschuw de houten hekje. Het leek alsof zij de plaats verafschuwde waar zij, als ver dachte in dit smadelijk proces, behoorde te gaan staan. Alsof die plaats haar her innerde aan spitsboeven en landlopers. En daar wenste zij zich verre van te houden. De politierechter las al haar voornamen voor uit het dikke dossier, zodat ieder een kon horen dat ze Alida heette in- plaats van Alice, en Dirkje inplaats van Detty, zoals zij zich zelve in de buurt schap altijd genoemd had. „U bent Alida Dirkje Elisabeth de J. geboren de B. vroeg de rechter ten overvloede. „Mevrouw De J." antwoordde ze, met de klemtoon op haar status. ,,En u hebt mevrouw Frederika Fabricia L.-de W. uitgescholden en beledigd „Dat is de werkster" zei ze, alsof daar mee alles al verklaard was. „Mag ik dan geen mevrouw zeggen vroeg de magistraat. De verdachte haalde de schouders op. ,.U mag gerust een stapje naar voren komen, hoor. Ik eet u niet op." Het stapje bleef een ministapje en werd zeer spoedig weer ongedaan gemaakt door een halve schrede achteruit. „Wat hebt u eigenlijk gezegd tegen me vrouw L. „Tegen Frie heb ik de waarheid gezegd. Dat schepsel „Frie Wie is Frie En wie bedoelt u met schepsel „Tegen mevrouw L. (met een verbeten trek sprak ze het woord uit) heb ik al leen maar gezegd dat ze d'r werk moest doen en anders kon opkrassen. Ik be taal niet voor parasieten, die lui in een fauteuil hangen en wel koffie drinken en bonbonnetjes van het schaaltje pik ken, maar geen poot uitsteken in het huishouden. Daar betaal ik niet drie gulden per uur voor „Hebt u een aanklacht ingediend we gens diefstal „Nee waarom „Dan mag u hier ook niet een getuige van diefstal betichten. Bovendien ge bruikt u het woord parasieten en dat is ook een belediging voor deze getuige, die blijkens het politie-onderzoek op het moment van de belediging juist uw flat tot in de puntjes had schoongemaakt. Blijkens dit rapport hier, heeft ze zelfs meer gedaan dan dat waarvoor ze aan genomen was, zodat ze feitelijk meer dan drie gulden per uur verdiend had. Hoe kwam u er bij, om haar „rolpens" te noemen „Omdat ze met d'r volle dikke pens in een luie stoel gerold zat kreet de als dame vermomde vrouw uit en ze deed nog een stap terug, vol walging van de Nederlandse rechtspraak. „Ik denk, dat u op dat moment met uw pens in die stoel had willen zitten en door haar bediend wilde worden" mee smuilde de rechter. De beklaagde deed verwoede pogingen om Vrouwe Justitie te overbluffen met geringschattende opmerkingen over dienstboden en werkvrouwen die tegen woordig met een auto komen voorrij den en een arme werkgeefster het vel over de oren halen om alle afbetalings termijnen voor d'r sjieke bedoeninkjes op te halen. Ze stapelde daarbij steeds meer beledigingen op elkaar, zodat de officier van juistitie geen moeite had met het aandragen van de bewijzen van haar schuld. Honderd gulden boete eiste hij voor het woord rolpens en voor nog vele andere toegiften. Of drie weken gevangenisstraf. Maar de politierechter overwoog, dat rolpens geen scheldwoord is, doch een smakelijk vleesgerecht en dat de slanke mevrouw F. F. L.-de W. zich gevleid mocht voelen met de aanduiding die van oorsprong „rondbuik" betekende. Daaro mschrapte hij dit ene woord en veroordeelde hij mevrouw Alida Dirkje Eiisabet de J.-de B. tot ƒ90,subsidiair 18 dagen. Met opeen geklemde lippen ging ze heen. waren getuige van de opening op 5 apr. 1896, waarmee na een onderbreking van 1503 jaren een Griekse traditie in ere werd hersteld. Parijs Na het succes van de eerste moderne Olympische spelen in Athene werden de tweede spelen in Parijs in 1900 een te leurstelling. In datzelfde jaar werd in de Franse hoofdstad de wereldtentoon stelling gehouden, waardoor de belang stelling voor de spelen minder groot was. Bovendien werden de wedstrijden verdeeld over vijf maanden gehouden in het Bois de Boulogne. De sfeer en drukte van de Olympische spelen was ver te zoeken, maar toch bleek, dat het prestatieniveau met sprongen was ge stegen. Omdat de Amerikanen het meest suc cesrijk waren geweest in Parijs mochten zij de dorde spelen organiseren. Het werd een flop in 1904 in St. Louis. Slechts vier Europese en vier andere landen namen deel en de belangstelling voor de 85 evenementen was treurig. Ook hier vielen de spelen samen met een wereldtentoonstelling. Ook deed in St. Louis zich het eerste grote Olym pische schandaal voor. Dat was bij de marathon. De Amerikaan Lorz kwam veruit als eerste het stadion binnen, waar hij met groot gejuich werd ont vangen, maar nauwelijks was hij over de finish of het werd bekend, dat hij. toen hij al ruim 20 km had gelopen, 10 mijl (ongeveer 16 km) had gelift. Succes Het I.O.C. had Italië voor 1908 de or ganisatie van de vierde spelen aangebo den, maar dit land had er geen behoef te aan. Londen nam de organisatie graag over en in Engeland werden de spelen een enorm evenement. Alleen al voor de marathon van Windsor naar het White City stadion waren naar schat ting 250.000 toeschouwers, veel meer dan bij alle evenementen in Parijs en St. Louis tezamen. In Stockholm werd het succes van de Londense spelen bevestigd. Het aantal deelnemers was met 3100 ruim verdub beld. Ook toen waren de amateurbepa lingen streng. In 1916 zouden de zesde spelen in Ber lijn worden gehouden, maar ze konden vanwege de eerste wereldoorlog niet doorgaan. De zevende spelen vonden plaats in Antwerpen. Uit Rusland en de in de oorlog verslagen middeneuropese landen kwamen geen deelnemers. Uiteraard wonnen de Amerikanen weer zeer veel, maar in de Belgische havenstad traden vooral de Finnen op de voorgrond. De eerste dames Parijs werd in 1924 een nieuw hoogte punt in de Olympische geschiedenis. 5533 sportlieden uit 44 landen streden om de hoogste eer. Weer beheersten de Finnen de atletiek en wonnen daar bij zelfs vijf gouden plakken. De latere filmster als Tarzan, Johnny Weismuller, won drie keer goud bij het zwemmen. Voor het eerst waren er ook voor da mes wedstrijden bij bet zwemmen. In 1928 vonden de negende spelen plaats in Amsterdam, waar ook de Duitsers weer van de partij waren. Onze land genoten kwamen tot zeer goede presta ties. Gouden medailles wonnen: Luc van Klaveren als vedergewicht bokser, de Nederlandse gymnastiekploeg bij de achtkamp, bij het paardrijden het Ne derlandse team eerste en Ferd. de Mon- tagnes, het tandemkoppel bij het wiel rennen en Marie Braun bij het zwem men. En er mochten nu dames deelnemen aan de atletiek! Na 1930 Onder ideale omstandigheden konden in 1932 in Los Angelos (Californië) de tiende spelen worden gehouden. Het aantal deelnemers was lang niet zo groot als in Amsterdam vanwege de lange en dure reis. De negeratleten lie ten grootse prestaties zien en bij de atletiek werden alle Olympische re cords verbeterd, behalve bij het ver springen. De spelen van Berlijn in 1936 werden door de nazi's uitgebuit om het vier jaarlijkse sportevenement een propagan dastunt voor hun regiem te maken. Deze opzet slaagde ten dele. Bij het dames- zwemmen oogstte Nederland grote suc cessen: drie keer goud voor Riek Mas tenbroek en een keer zilver en nog eens goud voor Nida Senf. Fanny Pas in 1948 volgden daarna weer de spelen in Londen, waar Fanny Blankers- Koen het als moeder van twee kinde ren presteerde om vier maal goud te winnen. Uit 59 landen kwamen 4106 deelnemers naar de Engelse hoofdstad. De spelen in 1952 te Helsinki kenmerk ten zich doordat de Russen voor het eerst sinds 1912 weer van de partij waren. Voor onze landgenoten en voor al Fanny Blankers-Koen werd de reis naar Finland een grote teleurstelling. Hier waren liefst 69 landen vertegen woordigd door 4925 sportlieden. In 1956 werden de spelen voor het eerst aan de zuidelijke kant van de eve naar gehouden in Melbourne, Australië. Ondanks de hoge reiskosten door de grote afstand en het moeilijk vallende jaargetijde voor de Europeanen en Ame- mej. Th. van Dongen kassier kantoor Breda rikanen was het aantal deelnemers on geveer gelijk aan dat in Helsinki. Ne derland was niet vertegenwoordigd, om- dathet N.O.C. verontwaardigd was over het Russische ingrijpen in Hongarije. Rome en Tokio Bijna 6000 deelnemers uit 84 landen bonden de sportieve strijd aan in Ro me. De warmte weerhield de sportlie den er niet van om zeer felle strijd te voeren. Naar 23 landen ging minstens één gouden plak. Een enorm schouwspel maakten de Ja panners van de achttiende Olympische spelen, die in Tokio werden gehouden. De kosten, die de Japannners aan de organisatie en bouw van stadions, we gen, hotels en het olympisch dorp maakten, worden geschat op twee mil jard gulden. Het aantal deelnemers was iets lager dan in Rome. Hier mag niet vergeten worden het goud van Anton Geesink bij het judo alle categorieën. Na de teleurstellingen van Helsinki en Rome kwam Nederland nu weer aan enkele olympische over winningen, want ook de wielerploeg van de achtervolging op de weg behaalde goud. En nu Mexico. Het prestatiepeil in de meeste takken van sport is sinds To kio weer sterk gestegen. We zijn be nieuwd of de dalende tendens in het aantal recordverbeteringen zich in Mexico voortzet. Zo ja, dan zal dit een aankondiging zijn, dat men de grens van het menselijk kunnen begint te na deren in de sport, hoewel men met een dergelijke uitspraak zeer voorzichtig moet zijn, zoals het verleden heeft be wezen. Het lijkt nog onmetelijk ver weg, de spelen in 1972 in München, maar er wordt nu al naar toe gewerkt door trai ners en coaches. Mexico is een experi ment, omdat hier voor het eerst wed strijden op een hoogte van 2200 meter boven de zeespiegel worden gehouden. Het is gebleken dat bij een juiste wijze van acclimatiseren de gevaren zijn te veiarlozen. Zullen onze landgenoten daar in het westen net zulke topprestaties leveren als de Nederlandse dames en heren op het gladde ijs in Grenoble? Het zou mooi zijn, maar laten we ons voorbe reiden op veel teleurstellingen! Soest: van Weedeatraat 11. We leven in de tijd van de orgaantrans plantaties. De vraag of iemand werke lijk dood is, vormt echter vaak een bron van onenigheid. Vandaar dat een com- misie van twaalf hoogleraren van de Amerikaanse Harvard Universiteit om de tafel is gaan zitten om zich verder in dit probleem te verdiepen. Zij kwamen daarbij tot een definitie van de dood, die uitgaat van de functie van de hersenen en niet die van het hart. Uiteraard kan alleen de medicus de dood vaststellen. Hij kan dat bij het in acht nemen van de volgende maatsta- ven aldus de Harvard-commissie zelfs zeer nauwkeurig doen. Deze maat staven zijn a. niet (meer) reageren op de sterkste stimulerende middelen of motorische prikkelingen: b. afwezigheid van spontane ademha lingsbewegingen c. totale afwezigheid van reflexen. Alle proeven moeten tenminste 24 uur later herhaald worden ter bevestiging. Als de dood van de hersenen vaststaat, moeten de familie en de erbij betrok ken doktoren ingelicht worden. Tenslotte moet het apparaat dat de pa tiënt helpt ademhalen, uitgeschakeld worden. De verantwoordelijkheid voor deze laatste beslissing berust bij de be handelende geneesheer, die niet is be trokken bij de transplantatie van orga nen van de patiënt. Of de vraag „wanneer is iemand dood 7" hiermede tot het verleden behoort Verre van dat. Men zal er zeker nog lang over blijven napraten: men vindt immers die orgaantransplantaties (en wat er omheen speelt) nog altijd maar een geheimzinnige zaak Eens zal de tijd komen dat men zich ook met de nieuwe opvatting en toe passing ervan heeft verzoend. Net als thans met de crematie. Er is toch jaren gevochten over de al of niet wenselijkheid ervan Dat de tijden ech ter veranderen blijkt nu b.v. weer uit het feit, dat het tot nu toe vereiste „cre matiebriefje" (codicil) is komen te ver vallen. Hetgeen betekent dat, zo de be trokkene noch in een testament noch op andere wijze heeft doen blijken van zijn wens tot verassing, de nabestaanden hieromtrent een beslissing mogen ne men. Moge de orgaantransplantatie zich zo danig ontwikkelen dat zij (in tegenstel ling tot nu nog) zeer binnenkort voor vele zieken een zegen zal blijken te zijn, Want tenslotte haakt ook een zieke (hoe ernstig zijn toestand ook is naar het leven De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag 16 oktober a.s., te 19.30 uur, ter behande ling van de navolgende agenda! 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 17 juli 1968 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van 9 september 1968 van Gedeputeerde Staten te Utrecht, hou dende bericht van ontvangst van de wij ziging van de Regeling als bedoeld in artikel 6 van de Wegenverkeerswet, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 18 september 1968 van het bestuur van de Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek inzake de ter inzage legging van raadsvoorstellen -notulen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven van 27 september 1968 van Gedeputeerde Staten te Utrecht, houdende bericht van ontvangst van de wijziging van de schoonheidsverorde ning, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Schrijven d.d. 27 septmeber 1968 van Gedeputeerde Staten te Utrecht, houdende bericht van ontvangst van de wijziging van de verordening op de velling van houtopstanden met voor stel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven d.d. 26 september 1968 van de korfbalvereniging „Oranje" te Soes- terberg, inhoudende verzoek om kwijt schelding van de versterkte renteloze geldlening, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om prae-advies. f. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennsgeving aan te nemen. g. Begroting van het Gasbedrijf Cen traal Nederland voor 1968 met toelich ting van de Directeur van het Gasbe drijf met voorstel met deze begroting akkoord te gaan. h. Brief van burgemeester en wet houders ter nadere toelichting van de begrotingwijziging d.d. 15 mei 1968 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. i. Verzoek van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg d.d. 2 oktober 1968 om een zebrapad aan te brengen bij de school aan de Generaal Winkelmanstraat met voorstel dit ver zoek in handen te stellen van burge meester en wethouders ter afdoening daar het vaststellen van verkeersmaat regelen is gedelegeerd aan burgemeester en wethouders. 3. Voorstel tot het verlenen van een extra krediet voor het aanschaffen van diverse leer- en hulpmiddelen t.b.v. de openbare school voor mavo aan de Mid delwijkstraat. 4. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening. 5. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor: a. twee hoogspannings- en twee laag- spanningskabels en een telefoonkabel vanaf het transformatorstation aan de Gallenkamp Pelsweg naar de Soester- bergsestraat; b. twee hoogspanningskabels en een telefoonkabel langs de Kampweg; c. vier hoogspanningskabels en tele foonkabels in de Industrieweg, de Ver lengde Waldeck Pyrmontlaan, de Ko ningsweg, de Dalweg en de Speenkruid- straat. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een herstelinrichting voor automobielen op een perceel gelegen achter de woning Plasweg 25. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een graafmachine voor het gasbedrijf. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het aanbouwen van 2 lokalen t.b.v. de Chr. school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 9. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 der Lager onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest inzake de aanschaffing van 20 sets t.b.v. de Da Costaschool voor g.l.o. aan de Prins Bernhardlaan; b. het R.K. schoolbestuur Soestdijk voor het wijzigen van het hekwerk rondom de Mariaschool, c. het R.K. Schoolbestuur Soestdijk voor de vernieuwing van de toilet-W.C - ruimten van de Mariaschool. 10. Voorstel tot onttrekking van de Korte Molenweg aan het openbaar ver keer. 11. Voorstel tot onttrekking van de Dodeweg te Soesterberg aan het open baar verkeer. 12. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding over het jaar 1967; a. op grond van artikel 103, le lid der Lager-Onderwijswet 1920; b. op grond van artikel 101 bis lid der Lager-Onderwijswet 1920; c. op grond van artikel 212 van het Besluit B.O. 1967; d. overeenkomstig de bepalingen van de Kleuteronderwijswet. 13. Voorstel tot het verstrekken van een hypothecair krediet aan een ambte naar voor het kopen van een woning. 14. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen: aan de Birkstraat van Chevron Pe troleum Maatschappij N.V. te 's-Gra- venhage; b. nabij de Oude Utrechtseweg van A. Hoekstra aan de Smitsweg van A. C. Hekkers, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 15. Voorstel tot opheffing van de Stichting Verzorgingshuis „De Malva- hoeve". 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de uitbetaling van be- lastingschade. 17. Voorstel tot ruiling van gronden gelegen aan de Klaarwaterweg en Ener- g' weg met P. J. v. d. Grint, met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. 18. Voorstel tot wijziging van de sta tuten van de Stichting Soester Natuur bad. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanbren gen van gas-centrale-verwarmingsin- stallaties in gemeentewoningen. 20. Voorstel tot verkoop van de bij de Savornin Lohmanschool geplaatste hou ten noodschool aan het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Biblio theek te Soest. 21. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan de Beckeringhstraat van J. Floor met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijziging. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor het vak handenarbeid ten behoeve van de open bare school voor g.l.o. te Soestdijk. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 8 garages nabij de Staringlaan. 24. Voorstel tot het bouwen van 43 wo ningwetwoningen aan de Albert Cuyp- larn nabij het bejaardencentrum Molen schot. 25. Voorstel tot verkoop van grond aan de Soesterbergsestraat hoek Dennenweg aan J. C. A. Haks. 26. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijnen van enige onbewoon bar rverklaarde- woningen. 27. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een noodlokaal ten behoeve van de openbare kleuterschool Soest-Centrum alsmede het treffen van enige voorzie ningen aan dat lokaal. Belanghebbenden wordt bericht, dat wethouder K. de Haan verhinderd is dinsdag 15 oktober zijn wekelijks spreekuur te houden. Het idee van Verolme om met snelle treinen arbeidskrachten dagelijks naar het westen te halen, is aangeslagen. Ook het N.K.V. bepleit nu dergelijke „mobiliteits expresses", omdat het be drijfsleven in de Randstad schreeuwt om werkkrachten, terwijl velen in an dere delen van het land werkloos thuis blijven zitten. De spoorwegen kunnen wel wat extra vei*voer gebruiken, de regering kan beter wat op de reiskosten toeleggen dan de hogere werkloosheids uitkeringen betalen, en alle partijen zijn er mee gebaat. Nu zullen er wel weer on(werk)willigen zijn, die het heen en weer reizen teveel vinden, maar dan komen we weer in het straatje van de grenzeloze gemak zucht terecht. Die mensen zijn blijkbaar al te veel verwend. Vroeger pakten werklozen hun spullen bij elkaar en verhuisden naar een land waar wel iets te doen viel en ze bouwden zich daar met hun blote handen een nieuw bestaan op. Nu zijn velen nog niet eens bereid in eigen land een plekje te zoeken waar men hun hulp hard gebruiken kan. De sociale voorzieningen kunnen ook te ver gaan. Zo kweekt men a-socialen. Met extra treinen kan men echter nog veel goed maken en zeer nuttig sociaal werk doen. Er wordt nogal drukte gemaakt over een Deens bedrijf, dat in ons land on derdeeltjes maakt voor Amerikaanse granaten. Het eigenaardige is, dat er tevoren nimmer ophef is gemaakt over andere bedrijven, die nog gevaarlijker oorlogstuig afleveren. En er zijn heel wat industrieën, die onderdelen of com plete apparaten maken voor de bewa pening. Zelfs voor Vietnam. Ook voor Nigeria. En waarschijnlijk ook wel voor Griekenland en Portugal. En zeker voor de Arabische landen. Onze regering handelt zelf ook in oor logsmateriaal en verkoopt ook de pro- dukten van de rijksartillerieinrichting. Maar wie kan in alle landen die fabri cage stopzetten De nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, is de beste ideeën- bron die u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leuke dingen. Modern, kleurig, fraai van vorm. En vaak verrassend goèdkoop! Zo rond de riks kunt u al kiezën. Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2. of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation)

Soester Courant | 1968 | | pagina 11