M Dam po MARCHAL HAARMODE VLIEGTUIGEN BIJ AVIO RESTO MOGEN VOORLOPIG BLIJVEN STAAN 23 - 24 OKTOBER uw bakker! 40 jaar „juffrouw Jansen" van de Mariasehool Krabbels van Knelis Officiële mededelingen Spanning op de home-trainer tijdens de „W1S0 '68" De Soester Nachtveiligheidsdienst Kantonrechter komt tot onverwachte vrijspraak demonstratie kleurentelevisie R.K. Instuif Soest R.K. Jongeren Sociëteit Soestdijk Oud-politieman G. van Hummel overleden Grasmaaier aangereden door auto Gewonde bij kettingbotsing °P Van Weerden Poelmanweg Inbraak in bouwkeet Geen echtvereniging maar vechtvereniging Ned. Ver. van Huisvrouwen Tienergroep Middelw ijk Onze democratie, zoals ze is en worden moet Raadsbesluiten ter inzage PHILIPS SPECIAALZAAK ROOMBORSTPLAAT Heerlijke roomfondant be reid met zuiver slagroom. 250 gram ƒ1,00 tegen de heer Bouvy te zoeken. Mr. Keulen sprak in dit verband van mis bruik van macht en recht en het af reageren van gevoelens van onbehagen. Hij betreurde het, dat de heer Bouvy de overtreding van de woningwet niet ten laste was gelegd. „Dan hadden we hier voor een uniek geval gestaan. Maar het is u kennelijk niet vergund", aldus de raadsman tot de kantonrechter. Ove rigens vond ook de officier de overtre ding van de woningwet wat te ver ge zocht. Ook mr. Vonkenberg begon met erop te wijzen, dat de beoordeling van het al of niet ontsierend karakter van de vlieg tuigen aan B. en W. van Soest wordt overgelaten. „Ik kan het beleid van de overheid hier niet gaan toetsen. Boven dien kan een eventuele onjuistheid van het standpunt van B. en W. niet bewe zen worden door het innemen van een tegengesteld standpunt", zei hij. „Krach tens de verordening wordt de rechter nu eenmaal gebonden aan het oordeel van B. en W., voor zover dat oordeel tenminste redelijk is". Maar daaromtrent liet de kantonrechter zich niet uit. Bo vendien meende hij zich ontslagen van de taak om na te gaan, of het gebied rond Avio Resto nu wel of niet tot lan delijk gebied moet worden gerekend, omdat hij toch tot vrijspraak op grond van dezelfde schoonheidsverordening, waarop de heer Bouvy veroordeeld had moeten worden, concludeerde. Dit betreffende artikel 6 luidt„De be stuurder, het bestuurslid of de commis saris van een rechtspersoon is verplicht ervoor te zorgen, dat deze rechtspersoon onder zijn bestuur de bepalingen van deze (schoonheids)verordening en de krachtens deze verordening gestelde re gels of gegevens aanwijzingen naleeft". Uitgerekend sinds gisteren is dit artikel echter gewijzigd. Aanstaande zondag is het precies veer tig jaar geleden dat mejuffrouw M. Jansen, als „juffrouw Jansen" haar in trede deed bij de Mariasehool. Van de taak die zij toen op zich nam, de allerkleinste leerplichtige Soestdij- kertjes klaar te maken voor haar col lega in de tweede klas, heeft zij zich tot op de dag van vandaag met volle inzet gekweten. Het vermoeden dat een schooljuffrouw met veertig dienstjaren wel een „echte schooljuffrouw" zal zijn, wordt direct weggenomen wanneer men kennis neemt van de moderne methoden die de jubilaresse toepast. Kenmerkend voor haar progressiviteit is het feit dat jongere leerkrachten bij haar „de kunst" af komen kijken. Het bestuur van de Mariasehool heeft dit jubileum dan ook niet zo maar voor bij willen laten gaan, en biedt mejuf frouw Jansen zondag in het Ludgardis- gebouw een receptie aan. Voordat deze receptie om 13.30 uur aan vangt, wordt tot haar intentie in de parochiekerk Soestdijk om 11 uur een Eucharistieviering gehouden. Het zal zondag in het Ludgardisgebouw zonder enige twijfel een gaan en ko men worden van leerlingen, oud-leer lingen, collega's en oud-collega's en vrienden en bekenden die haar met dit jubileum komen feliciteren. Op de trap van de Mariasehool mejuf frouw Jansen met haar huidige eerste klas, waar diverse leerlingen bij zijn, waarvan de vader ook reeds bij „juf frouw Jansen" zat. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 3990 CONTROLE EN BEWAKING TEGEN INBRAAK, DIEFSTAL, BRAND EN VERNIELING Speciale prezen en eerste klas service. HOOFDKANTOOR: VAN DE VELDEPLANTSOEN 9, TE LEF. 2201 VRIJDAG 11 OKTOBER 1968 HOESTMELANGE Een heerlijke en zachte tractatie. Nu nog voorde liger. Zak 250 gram 69 ct. LANGE VINGERS De bekende eierbiscuit, een tractatie voor de kinderen. Per pak 65 ct. VROOM OREESMANN Gebouw Middelwijk Talmalaan Pieter de Hooghlaan Daar het weer de tijd is van de wijn feesten, heeft de Instuif gemeend, zoals als vorige jaren, weer zo'n feest te or ganiseren. De zaal is gezellig versierd en er is een bar in de zaal geplaatst. Zoals het feest in het buitenland door de gehele bevolking gevierd wordt, zijn dus hier ook jong en oud van harte welkom op zaterdagavond 12 oktober. Aanvang 20.00 uur in het St. Josephge- bouw. Als gevolg van het grote succes bij het eerste optreden komt „The Plastic Peo- ple Organisation" voor de tweede maal naar Soest. Het bestuur verwacht zaterdagavond weer veel bezoek. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak mit grote belaang- stelling uutkiek wat ter gaot beure mit ut vliegtuuge-reste- raant an de Aomers- foortsestraot in Soes- derbarreg. As ut zo gaot aster in de kraante hep estaon daan hebbe die vliegtuuge, waorin je een koppie koffie ken kope, daor de laangste tied wel estaon, waant de burregemeester fingd dat die vliegtuuge, die daor vlaak laangs de weg staon, ut netuurschoon wel estaon, waant de burrgemiester ter, find daat die dinge daor weg motte om daat ze daor nie paase. Maor dan vraog ik ming of, of die din ge die der daogeluks bar laog over- komme vliege wel zo goed paase in die buurt. Maor die binne veul belaangrieker, waant die binne der veur ongze ver- deediging, die drie die op de grongd staon allenug maor veur vertier en ver- maok. Er. dan mojje as burregemiester daalgene ut zwaorste laote wege, waat ut zwaorste is, zak maor zeige. Noeng kenk ming best veurstelle dajje as burgemiester nie mit je eige ken laote spotte, en dajje der veur mot zor- rege dat de regelemente ok worre nao- gekomme. Waant aster een is waorvan je wat goed gaot fingde, daan komme der vanzellef meer, en daan loop ut wel effe een bietje uut de haand. Maor der ken ok nog wel een aore ree je weze dat die vliegtuuge weg motte. Waant ik schaat zo daat de baoze van de vliegbazus de zon nie int waoter kenne zien schijne, en da zullie nie ken- ne hebbe datter zo bar veul minse naor die vliegmesjiene^ gaon kieke. Maor datte is netuurluk wel weer un bietje ver gezoch. Laowe eerluk weze. Maor vaan welleke kaant je ut ok be- kieke wil, da gevaal mit die vliegtuuge was wel een trekpliester in Soesder- barreg. V_ural somers wast meraokels druk. Maor daor wete heul veul minse uut Soes nie zo veul vaan, waant zullie komme maor heul zelde over ut Soes- der hoog. Veur hullie is Soesderbarreg vaok veul veerder weg as Aomersfoort of Hille- versum. Ut liek daat da zaokie nog wel een staortje zaal gaon kriege hoe of de uutspraok vaan de rechter ok uut zaal vaale. Waant al verlies die baos vaan die vliegtuuge, hie gaot vollegens de kraant nie bie die vliegtuuge neerzitte. Ak die meneer, ik gloof datttie Boeffie hiet. goed hep begrepe, daan hettie nog un heul boekwarruk aachter de haand, waorin die de heule zaok uut de doeke doet. Veur de raadiejoo, jao Soes hep ok de raadiejoo weer is ehaold, zeej die meneer Boeffie, datter un boek klaor waas, waor de burregemiester op de veurpaogienao staot, midde tusse de vliegtuuge. Da zaal netuurluk wel un graap weze vaan de een of aore fotegraof, waant ik ken ming nie indenke daat de burre gemiester effe naor Soesderbarreg is ge- reeje om un plaotje te laote maoke waorop die tusse die dinge staot. Daor zal genog belaangstelling veur we ze, veuraal aster een bietje ruklaome gemaok wordt. Ik haad ming veurgenome om ming der nie zo bar druk over te maoke, maor ut zouw toch bar jaamer weeze as zoon trekpliester veur jong en oud zouw motte gaon verdwijne. Wullie hebbe toch aal zo bar wienug vertier in ongf darrep, en as die paor dinge die wullie hebbe, noeng ok nog weg motte, daan bliefter heulegaor niks meer over. De heer J. Bouvy uit Huis ter Heide zal zijn vliegtuigen bij Avio Resto aan de rijksweg Amersfoort - Utrecht voor lopig mogen laten staan. De kanton rechter te Amersfoort, mr. E. Vonken berg heeft gistermorgen de heer Bouvy op een door niemand verwachte wijze vrijgesproken van overtreding van de gemeentelijke schoonheidsverordening. Begin dit jaar kreeg de heer Bouvy een paar aanschrijvingen van B. en W. van Soest, dat hij zijn als restaurants inge richte vliegtuigen, die hij dit jaar aan het reeds bestaande toestel had toege voegd, moest verwijderen omdat zij ont sierend zouden zijn voor het landschap. De beoordeling daarvan wordt alleen aan B. en W. overgelaten. Toen echter dit najaar de vliegtuigen er nog steeds bleken te staan, werd een drietal pro cessen verbaal tegen de heer Bouvy op gemaakt, o.a. wegens overtreding van de schoonheidsverordening en de wo ningwet. Alleen de schoonheidsverorde ning werd hem ten laste gelegd. Maar een onvolkomenheid in de dagvaarding is er tenslotte de oorzaak van geweest, dat de heer Bouvy werd vrij gesproken. In deze dagvaarding wordt hij namelijk de directeur van de Dresselhuys Import en Export Maatschappij N.V., die Avio Resto exploiteert, genoemd. JiL BIJ VERKOUDHEDEN KtHTOCGCMCWTI (g VOOR VADER, MOEDER EN KIND De gemeentelijke schoonheidsverorde ning stelt namelijk in artikel 6 alleen de bestuurder, het bestuurslid of de commissaris van een rechtspersoon ver antwoordelijk voor de naleving van de bepalingen in de verordening. De heer Bouvy valt als directeur van een rechts persoon hier echter buiten, waardoor de kantonrechter alleen maar tot vrijspraak kon komen. Op de dag van de uitspraak is het be treffende artikel echter gewijzigd en af gekondigd; het kan echter pas drie da gen nadien van kracht worden. Daarom bestaat de mogelijkheid (waarmede ook de kantonrechter al rekening hield), dat over enkele dagen opnieuw proces ver baal zal worden opgemaakt terzake overtreding van de (nu gewijzigde) schoonheidsverordening, die ook de di recteur van een rechtspersoon nu de na leving van de bepalingen gelast. De officier van justitie, mr. R. Orobio de Gastro meende, dat uit het geschil tussen de heer Bouvy en het gemeente bestuur van Soest een machtskwestie was voortgevloeid. Overigens had de heer Bouvy z.i. kunnen weten, dat de gemeente de vliegtuigen niet op prijs stelde, want nog voor ze er stonden was de heer Bouvy al van de consequenties op de hoogte gesteld. Niettemin zijn ze er op een nacht heimelijk naar toe ge bracht. Of de toestellen ook ontsierend zijn voor het landschap, wordt aan B. en W. overgelaten. „Dit wordt verder aan onze beoordeling onttrokken", zei de officier. Naar zijn persoonlijke mening vond hij de vliegtuigen nou niet zo erg storend, al moest hij bekennen, dat zij evenmin bijdragen tot een verfraaiing van het landschap. Eén toestel heeft de gemeente ruim vier jaar lang getole reerd. „Maar ik kan me voorstellen, dat drie toestellen op een gegeven mo ment te veel gaat worden". Aangezien was voldaan aan de delictomschrijving kon de officier tot geen andere conclu sie komen dan dat de gemeentelijke schoonheidsverordening was overtreden. Hij eiste een boete van 25, De raadsman van de heer J. Bouvy, mr. F. B. Keulen zei het vreemd te vinden, dat een burger wordt overgeleverd aan de schoonheidsbevliegingen van een bur gemeester en zijn wethouders, zonder dat daaromtrent advies wordt gevraagd van deskundigen. Hij wees er nog eens op, dat de schoonheidscommissie in deze kwestie in het geheel niet is gekend. Voorts zei mr. Keulen, dat de burge- REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 meester van Soest de plaatsing van de vliegtuigen en het al of niet in strijd zijn met de schoonheidsverordening, een aangelegenheid voor de provincie heeft genoemd, zowel in gesprekken met de heer Bouvy als in antwoord op destijds door de heer Pieren gestelde vragen in de raad. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging, omdat hier de gemeentelijke schoon heidsverordening was gehanteerd, terwijl naar zijn mening de provinciale veror dening toegepast had moeten worden. (De provinciale verordening is namelijk van toepassing op landelijk gebied bui ten de bebouwde kom. In de gevallen, waarin de provinciale verordening niet voorziet, vult de plaatselijke schoon heidsverordening deze aan.) Mr. Keulen was van oordeel, dat het ge bied langs de Amersfoortsestraat wel degelijk tot landelijk gebied moet wor den gerekend zodat de provinciale ver ordening toegepast had moeten worden. De officier bestreed deze mening. Hij vond, dat onder landelijk vooral agra risch gebied moet worden verstaan. Bo vendien was hem uit luchtfoto's geble ken, dat het gebied langs de rijksweg wel tot de bebouwing moet worden ge rekend, zodat z.i. de gemeentelijke ver ordening terecht was toegepast. De raadsman meende, dat alles is ge probeerd om de heer Bouvy zoveel mo gelijk ten laste te kunnen leggen. „Met alle argumenten is door het gemeente bestuur gezocht om iets tegen de heer Bouvy te vinden. Dit is m.i. toch een daad van onbehoorlijk bestuur. Hij vond het bovendien onjuist, dat de gevoelens van onbehagen bij het gemeentebestuur over het heimelijk transport van de vliegtuigen worden aangegrepen om iets Maandagavond is in het bejaardencen trum Eikenhorst alhier de heer G. van Hummel, oud-politieman te Soest en Soesterberg overleden. De heer Van Hummel is 84 jaar geworden. In aanwezigheid van verschillende ver tegenwoordigers van het politiekorps en leden van het zangkoor Sursum Corda. waarvan hij een groot aantal jaren deel heeft uitgemaakt, heeft vanmiddag aan de Veldweg de teraardebestelling van zijn stoffelijk overschot plaatsgevonden. Aanvankelijk was hij in Soest werk zaam als jachtopziener van paleis Soest dijk. In 1925 trad hij echter als politie man in overheidsdienst. Tot 1934 was hij werkzaam in Soesterberg, daarna tot 1938 in Soest. De heer Van Hummel, die vele operaties heeft ondergaan, ging in dat jaar met vervroegd pensioen. Op de Ossendamweg is dinsdag de ge meentelijke grasmaaier, de 53-jarige B. de R. aangereden door een auto. De heer De R. bereed een gemotoriseerde maaimachine. Op een gegeven moment werd hij ingehaald door twee jeugdige wielrijders, die daardoor gebruik moes ten maken van het linker weggedeelte. Een tegemoetkomende automobilist uit Soest raakte daardoor zozeer in ver warring, dat hij begon te slippen, na dat hij eerst was gaan remmen. De auto reed naar links en kwam in botsing met de maaimachine. De heer De R. liep vrij ernstige verwondingen aan zijn heup op en moest naar Zonnegloren wo ien gebracht, alwaar hij is opgeno men. Bij een kettingbotsing op de Van Weer den Poelmanweg is maandag mej. J. C. O. uit Velp vrij ernstig gewond ge raakt. De uit Amsterdam afkomstige automobilist J. J. de K. remde voor de bocht, welk voorbeeld werd gevolgd door de achter hem rijdende A. D. V. uit Leiden. De bestuurder van een derde auto, de heer J. Z. uit Hilversum be merkte te laat, dat de voor hem rijden de auto's afremden, met het gevolg, dat hij tegen de laatste auto botste, die ver volgens weer op de eerste reed. Alle drie auto's werden zwaar beschadiri. Mej. J. C. O., die in de auto van de Hilversummer zat, raakte bij de botsing gewond. Met letsel aan haar been is zij naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort gebracht, waar zij is opge nomen. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in een bouwkeet achter een in aanbouw zijnde bungalow aan de Noorderweg. Er worden tien steigerkop pelingen en tweehonderd muurtegels vermist. Van de daders ontbreekt elk spoor. (Advertentie) c O c o De viering van het 45-jarig huwelijks feest van een echtpaar in Enschede is ontaard in een vechtpartij. Twee zoons gingen elkaar met bierflessen te lijf. Ook de vader kreeg een klap mee en moest het ziekenhuis in VAN DAM vraagt liever aan u of u echt gelukkig wilt worden. Een keuze uit de kollektie in schoenen en tassen zal dat mogelijk maken. Elke klant te vreden Daar vechten wij al 8 jaar voor Het winterprogramma vermeldt de na volgende activiteiten: Dinsdag 15 oktober: propagandamiddag van het Ned. Zuivelbureau in het Brandpunt, Oude Utrechtseweg 4, Baarn. Aanvang kwart over 2. Woensdag 16 oktober: koffie-ochtend in het Oranje-Hotel, Soestdijk. Aanvang te half 11. Dinsdag 22 oktober: avondbijeenkomst. „Ka-telen in de provincie Utrecht" door mevrouw Astro in het Brandpunt, Baarn. Aanvang 8 uur. Donderdag 24 oktober excursie naar de fabriek van Jamin in Oosterhout Donderdag 24 oktober: demonstratie- avond „Pyroflam" door de heer Bühr- mann in het Brandpunt, Baarn. Aan vang 8 uur. Dinsdag 5 november: excursie naar de Algemene Bank Nederland Amsterdam. Woensdag 13 november: koffie-ochtend in de hal van het Brandpunt, Baarn. Aanvang half 11. Vrijdag 29 november: Sinterklaasmid dag. Dinsdag 17 december: Kerstmiddag. Zaterdag 12 oktober houdt de tiener groep „Middelwijk" weer een dansavond met medewerking van een band. Ter afwisseling zal een modeshow wor den gehouden, mede waarom vele lief hebbers deze avond zullen bezoeken. Op 17 oktober a.s. zal in de grote zaal van Singer te Laren een forumvergade ring plaats vinden onder auspiciën van de vier Gooise gemeenschappen van het Humanistisch Verbond. Het onderwerp luidt: „Onze demokra- tie, zoals ze is en worden moet". De samenstelling van het forum is: prof. mr. J. A. Ankum, jurist, Amster dam; Mr. P. H. Hugenholtz, juridisch adviseur van het N.V.V.; Prof. dr. J. Pen, econoom, Groningen; E. Gersen Lohman, Laren, voorzitter. Na de pauze zal er ruim gelegenheid zijn voor gedachtenwisseling. Aanvang 20.15 uur. O Na de modeshow die om 8 uur in het restaurant van de VVISO voorlichtingsbeurs begint, wordt er plaats gemaakt voor de wedstrijden op de home-trainer van de firma Grift. Naast tientallen mannclyke deelnemers bevinden zich ook enkele dames tussen de wiclerenthousiastcn, die elkaar op de rollen sportief bevechten. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat gedurende drie maan den ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, geopend op werkdagen van 9.00-12.00 uur, voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten van 21 augustus 1968 a. tot wijziging van de Schoonheids- verordening der gemeente Soest; b. tot wijziging van de verordening op het vellen van houtopstanden. Als gevolg van deze wijziging zijn in deze verordening bestuurders, leden van het bestuur of commissarissen van een rechtspersoon, een vennootschap, enige andere vereniging van personen of een doelvermogen eveneens strafbaar ge steld. Soest, 11 oktober 1968.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7