■ms PONTIAC CITIZEN! Van Schalkwijk DRIE KANDIDATEN ÜEGmiBING Fugers Rijwielen M. TUSSEN BrencSii letten SOESTERBERG STEUN UW RODE KRCIS VERLICHTING Nixon contra Humphrey kwaliteit uit Japan voor1 zeldzaam lage prijs Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten PIEDRO RINGEN0LDÜS Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering van woensdag 16 oktober Rouw- en Trouwkleding Zeepost Radio uit auto gestolen Bejaardenvereniging Rustenburg opgeheven Gevonden voorwerpen E.H.B.O.-cursus begint Medische dienst Voetbal K.V.0. Feest in de Titus Brandsma Zege voor Laetitia-dames BAARN Groot is onze sortering MODERNE en KLASSIEKE Maak van uw hols een gezellig huis VRIJDAG 11 OKTOBER 1968 Jen komische schets voor drie herenZo heeft een dagblad in Los Angelos •nlangs de Amerikaanse presidentsverkiezingen aangeduid en helaas is deze karakteristiek nog de slechtste niet. Noch de democraat Humphrey, noch de re publikein Nixon, noch de oer-conservatieve Wallace bezitten de persoonlijke eigenschappen en de politieke kundigheden om 's werelds machtigste staat weer een leider te bezorgen van het formaat van een Roosevelt of een John Fitzgerald Kennedy. Humphrey is een ietwat vage idealist, Nixon is een uitgesproken opportunist en de ultra-conservatieve Wallace heeft als gouverneur van Alabama zich voor namelijk onderscheiden als een volbloed racist. Hoewel mag worden aangenomen dat George Wallace in het diepe zuiden de meerderheid der kiezers op zijn hand krijgt, zal de werkelijke strijd gaan tus sen Humphrey en Nixon. Volgens tal rijke verkiezingsonderzoekingen is Nixon de grote favoriet Zullen de republikei nen voor de tweede maal smds 1912 de presidentsverkiezingen winnen En op De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door J. Borst, Paulus Potterlaan 30. tel. 3322 en H. G. Hupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 a J. Rijks, Heideweg 41. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Avond en nachtdienst t.e.m. vrijdag 18 okt. apotheek ..Soestdijk". Oranje-Groene Kruis. Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. M. van Loon, alleen bereikbaar via tel. 03490-17172. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds K. van Liere. (Kerkkoor). 19.00 uur Drs. E. Schroten, Utrecht. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur ds J. M. de Mey, Woerden. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur drs. J. F. v. d. Kooi. 10 uur Zondagsschool (v.h. gebouw Mid delwij k). Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Eltheto-Driftje 10.15 uuur Jeugdkerk. Ichtuskerk. Alb. Cuyplaan- 10 uur ds J. Smit. 17 uur ds. A. Breure, Westbroek. Groen van Prinstererschool. 10 uur Zondagschool. De Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg. 10.30 uur Zondagsschool. Gebouw Middelw\jk, P. de Hooghlaan. 10 uur Zondagschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KEKKEN Julianakerb 10 en 5 uur ds G. Rang. Bed. H. Avondmaal. Wilhclminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. GEREF. KERF Eltheto, Drift je 8.30 uur ds W. Borgdorff. 3.00 uur ds Kapteyn. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 3.30 en 3.00 uur ds J. P. Moerkoert. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds. M. Baan, Zeist. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTTGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds L. S. Blom. Zondagschool 10.15 tot 11.15 uur Rem brandtlaan 20 en Wijkgebouw Soest- Zuid. A D VENTS GEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur geen opgave. B A A R N DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baara. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds J. van den Blink. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wijkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. St. Josephgebouw H. Missen op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur; op dinsdag en donderdag te 8 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. de steun van welke staten mogen Hum phrey en Nixon straks rekenen Van 1854 tot 1912 hebben de republikei nen vrijwel onafgebroken de Verenigde Staten geregeerd. Maar in 1912 ontstond er een scheuring in deze partij, toen de progressieven zich onder leiding van Theodore Roosevelt afscheidden van de conservatieve vleugel. Hierdoor verloor de presidentskandidaat Taft de race te gen de democraat Woodrow Wilson, die vier jaar later zijn presidentschap pro longeerde door de republikein Charles Hughes te verslaan. Wilson voerde een tamelijk vooruitstre vend beleid en dat had tot gevolg dat in de republikeinse partij de conserva tieven gingen overheersen, hetgeen dit jaar nog is gebleken toen progressieve politici als Rockefeller en Lindsay het tegen de behoudende Nixon moesten af leggen in de voorverkiezingen. Franklin D. Roosevelt bracht in de der tiger jaren een New Deal voor de kleine man en door zijn beleid verwierven de democraten zich een grote meerderheid. In 1936 kreeg Roosevelt bij zijn herver kiezing alle staten behalve Vermont en Maine achter zich. Trouwens, de over winning die Johnson vier jaar geleden op Goldwater behaalde, mocht er ook zijn. De republikein kreeg toen alleen zijn eigen staat Arizona en vijf zuide lijke staten achter zich. Toch hebben de republikeinen sinds 1912 nog eenmaal een president mogen leve ren. Dat was in 1953, toen generaal Eisenhower meer dankzij zijn populari- tiet dan dankzij zijn politieke gaven de democratische kandidaat Stevenson ver sloeg en dit kunststukje vier jaar later weer uithaalde. Maar zijn vice-president Nixon verloor in 1960 de verkiezingsslag tegen John Kennedy, zij het op het nip pertje. Zuiden De partijpolitieke tegenstellingen in de Verenigde Staten worden niet alleen door sociale, maar ook door geografische factoren bepaald. Het zuiden is overwe gend conservatief, niet in de laatste plaats doordat de rassentegenstellingen zich daar het scherpst doen gevoelen. Nixon heeft alles geprobeerd om de „white backlash", de blanke reactie op de opstanden van de negers, niet voor het hoofd te stoten, maar het ziet er naar uit dat een groot deel van deze groep niet op hem, maar op de ultra conservatief Wallace zal stemmen. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat Wallace niet alleen op de meerder heid van kiezers in zijn eigen staat Ala bama kan rekenen, maar bovendien nog enkele andere zuidelijke staten als Mis- sissippi, Georgia, Lousiana en Tennessee achter zich krijgt. Het behoeft trouwens geen verbazing te wekken, wanneer ook South-Carolina en Kentucky de oud- Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 gouverneur op zijn bedenkelijke pad zullen volgen. Verliezen aan Wallace De republikeinen vinden als vanouds hun meeste supporters onder de zaken mensen, plattelanders en oude groepen protestanten. De democraten moeten het vooral hebben van de intellectuelen, de negers, de arbeiders en de vakbonden. Maar de verwachting is dat vele vak bondsleden zo gedreven worden door anti-neger gevoelens, dat zij uit het de mocratische kamp zullen lopen en even tueel Nixon, maar waarschijnlijk Walla ce zullen steunen. Zowel Nixon als Humphrey verliezen dus stemmen aan Wallace, maar de kan sen van Humphrey worden daardoor meer in gevaar gebracht dan die van de republikeinse kandidaat. Bovendien is Humphrey „erfelijk belast" met het be leid van Johnson ten aanzien van Viet nam en het is dan ook niet waarschijn lijk dat de progressieven uit het repu blikeinse kamp naar hem zullen over lopen. Die kans zou er wel geweest zijn wanneer bijv. Mac Carthy de democra tische kandidaat zou zijn geweest, om van Robert Kennedy nog maar niet te spreken. Grote staten De president van de Ver. Staten wordt volgens het systeem van kiesmannen gekozen. Voor de kandidaten is het daarom van groot belang om een meer derheid van de stemmen te veroveren in de volkrijkste gebieden. Immers, het aantal kiesmannen in een staat groeit naarmate het inwonertal groter is. Ca- lifomië heeft 40 kiesmannen, maar De- laware en Wyoming slechts 4. Het ziet er naar uit dat Nixon juist in de grote staten wel eens als de overwinnaar uit de bus zou kunnen komen en daardoor een grote kans maakt om te winnen. New-York (43 kiesmannen) heeft in 1960 en 1964 democratisch gestemd, maar de drie daaraan voorafgaande verkiezingen republikeins en naar alle waarschijn lijkheid zal Nixon erin slagen New-York voor zijn partij terug te winnen. Cali- fornië, de staat van gouverneur Reagan, zal zeker voor Nixon zijn evenals de derde grote staat Pennsylvania. Ook in andere grote staten als Illinois, Ohio en Michigan zijn de republikeinen favoriet en in Texas zullen de democraten zelfs moeite hebben om hun meerderheid te behouden. En de andere? Wat de kleinere staten betreftArkan- sas, North-Carolina, Minnesota, Colora- do, New-Mexico, Washington, Columbia, Virginia, West-Virgina en Rhode Island zullen vermoedelijk de zijde van Hum phrey kiezen. Ook in Maryland en Mas- sachusetts maken de democraten een beste kans. Maar naar alle waarschijn lijkheid zullen sommige staten, die in de twee voorgaande verkiezingen John son en Kennedy hebben gesteund, zich weer tot de republikeinse partij bekeren. Wij denken hier aan Kansas, Michigan en Nevada. Sommige staten, die in 1964 wel Johnson maar in 1960 Nixon steun den, zullen vermoedelijk nu weer pro beren om Nixon in het zadel te helpen. Dat geldt met name voor de staten Oklahoma, Vermont, Utah. Wisconsin, Indiana, Alaska en South-Dakota. Al met al ziet het er voor de democra tische presidentskandidaat bijzonder on gunstig uit. Maar presidentsverkiezingen leveren soms evenveel verrassingen op als een voetbaltoto. In 1952 versloeg de democraat Truman tegen alle verwach tingen in zijn rivaal Dewey en waarom zou de geschiedenis zich dit jaar niet kunnen herhalen Maar wie ook president van de Ver. Staten wordt, noch Nixon, noch Hum phrey, noch Wallace zijn mannen van het geestelijke postuur, die dit machtige, maar gedesintegreerde land nodig heeft om zijn positie als leider van een groot deel van de wereld weer een acceptabel aanzien te geven. Beiden zullen meer oog hebben voor de traditie dan voor de beweeglijkheid en geen van beiden is waarschijnlijk in staat de Amerikaan se democratie nieuwe inspiratie te ver lenen, zoals eenmaal Franklin Delano Roosevelt en John F. Kennedy dat heb ben gedaan. kinderschoenen met steun in vier wijdte-maten. SCHOENEN TASSEN voor op de fiets en brommer Kerkstraat 3-5, telefoon 2030 SOCIALE VERZEKERINGEN. Waar in kan men de sociale verzekeringen verdelen en welk deel komt voor re kening van de werkgever en voor werk nemer .Antwoord De sociale verzekeringen dienen te worden onderscheiden in de volksverzekeringen en de werknemers verzekeringen. Tot de eerste groep be horen deA.O.W. (in werking op 1.1.1957,) premie voor de werknemer aanvankelijk 6,75 thans 9 A.W.W. (1.10.1959), premie voor de werk nemers resp. 1,25 °/o - 1,4 A.W.B.Z. (1-1 en 1-4-1968), premie voor de werkgever 0,4 met mogelijkheid van een eigen bijdrage door de patiënt. Algemene Kinderbijslagwet (A.K.W., 1-1-1962) premie voor de werkgever 1,9 - 2,3%. Tot de tweede groep behoren de Ziektewet (1-1-1930), de premie verschilt per bedrijfstak en bedroeg aanvankelijk gemiddeld 3,8 en thans 6,4 W.A.O. (1-7-1967), premie voor werkge ver 3,45 en voor de werknemer 0,75 Ziekenfondsbesluit (1-11-1941), premie voor de werkgever aanvanklijk 4 en thans 3,6 Werkloosheidswet (1-7-1952), premie ver schilt per bedrijfstak, aanvankelijk voor beiden samen 2,4 thans 1 Kinderbijslagwet voor loontrekkenden (K.W.L.) (1940 beginnend met het derde kind) premie voor de werkgever aan vankelijk 1 later 3.1 tot 1946 Daarna vanaf het eerste kind, premie 5,5 UITKERINGEN. Ik ben werkloos en krijg 80% uitkering w.w. Heb ik dan ook recht op vakantiebonnen Wanneer de 26 weken van de w.w.-uitkering voorbij zijn, wat is daarna de uitkering van de sociale bijstand Bestaat hier een plafond van uitkeringen Is het ge oorloofd dat een vrouw huiswerk ver richt of iets anders of schaadt dat de uitkeringen Antwoord Aangezien u ons niets schrijft over de bedrijfsvereniging waar toe het bedrijf behoort, waarbij u laat stelijk werkzaam was, kunnen wij uw eerste vraag nog niet beantwoorden. De kaart waarop de naam en het adres van deze vereniging is vermeld, dient opge hangen te zijn op een plaats die vrij toegankelijk is voor alle werknemers en waar zij geregeld komen. Dit is dus gemakkelijk voor u na te gaan. Voor de uitvoering van de werkloosheidsvoorzie ning zijn over het algemeen door burge meester en wethouders de gemeentelijke sociale diensten aangewezen, die u ook alle gewenste inlichtingen verstrekken. De uitkering bedraagt per dag 75 van het dagloon. In mindering wordt in het algemeen slechts gebracht eigen inkom sten die onder verschillende omstandig heden kunnen zijn verkregen. fiwiss MADE het meest verkochte merkhorloge in nederland. Horloger - Juwelier Opticien LAANSTRAAT 62-64 TELEFOON 02154-3392 BAARN HYPOTHECAIRE LENING. B. en W. stellen voor gunstig te beslis sen op een verzoek van een ambtenaar van de gemeente Soest een hypothecaire lening groot 20.000,te vertrekken ten behoeve van de aankoop van een door hem bewoonde woning. VERWARMïNGS-INSTALLATIES. De aanvraag voor het aanbrengen van gascentrale verwarmingsinstalalties in gemeentewoningen wordt zo groot, dat het gasbedrijf deze werkzaamheden niet meer kan verrichten. Er zijn echter goede particuliere instal lateurs bereid, deze werkzaamheden op redelijke voorwaarden te verrichten. Daarvoor wordt aan de raad een kre diet van 24.800,^ gevraagd. VERKOOP NOODSCHOOL. Aangezien de Savornin Lohmanschool de noodschool niet meer nodig heeft, daar er in Soest-Zuid binnen afzienbare tijd een tweede christelijke school ge reed zal komen, verzoekt de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek deze noodschool te mogen kopen, teneinde in Soest-Zuid een filiaal in te richten. Daartoe heeft zij een perceeltje grond gehuurd aan de Schoutenkampweg. Het college heeft tegen verkoop voor de prijs van ƒ3000,geen bezwaar. AANSCHAFFINGEN VOOR OPENBARE SCHOOL. Het hoofd van de openbare school voor g.l.o. verzoekt een extra krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen voor het vak handenarbeid. Kos ten ƒ2.340,—. BOUW 8 GARAGES. Op het achterterrein van het voormalig café „De Schouw" aan de Birkstraat 45-47, alhier bestaat gelegenheid voor de bouw van 8 garages. Gezien de grote vraag naar garages, mag worden verwacht, dat er voldoende belangstelling voor deze garages zal bestaan. B. en W. stellen daarom voor hiervoor een krediet van ƒ24.700,beschikbaar te stellen. VERBETERING MARIASCHOOL. De in de Mariaschool aanwezige 11 w.c.'s en 3 urinoirs voldoen niet meer aan de hygiënische eisen. Daarom heeft het R.K. Schoolbestuur Soestdijk verzocht de toilet- en w.c.- ruimten te vernieuwen, aan welk ver zoek het college wil voldoen. Voor de hieraan verbonden kosten van ƒ41.348,39 stellen B. en W. voor een krediet van ƒ42.000 te voteren. OPHEFFING „DE MALVAHOEVE" Het bestuur van de Stichting Verzor gingshuis „De Malvahoeve" heeft be sloten de stichting op te heffen. Het bleek n.1. niet mogelijk het verzorgings huis zonder grote verliezen te exploite ren. De liquidatie heeft voor de gemeente de hierna vermelde gevolgen. Nadelige sal di 1963 tot en met 1968 ƒ82.384.40. Voor het grondbedrijf bedraagt het verlies 63.546,22, in aanmerking genomen, dat de boekwaarde op 100.000.is gesteld. Ten laste van de algemene dienst der gemeente, komt derhalve een bedrag van ƒ145.930,62. B. en W. stellen de raad voor deze pos ten goed te keuren. BOUW VAN 48 WONINGWET WONINGEN Het in de vergadering van 18 septem ber j.1. behandelde agendapunt „bouw 48 woningwetwoningen" werd, in ver band met de in deze vergadering aange voerde bezwaren, door het college te ruggenomen. Thans komt het college met een hernieuwd voorstel, waaruit blijkt, dat de flat 10 meter verder in zuid-oostelijke richting geprojecteerd ls. De stichtingskosten zijn met 58.074, verminderd n.1. van ƒ1.676.574,tot 1.618.500,Hierdoor zal de gemid delde huurprijs ƒ141.05 gaan bedragen. B. en W. stellen voor een krediet van 1.618.500,beschikbaar te stellen en de bouw van genoemde woningen aan de N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf v.h. Willem van Asch en Zonen te Soest op te dragen voor ƒ1.155.000, VERKOOP GROND De heer J. C. A. Haks, Julianalaan 71, Soest, heeft verzocht een stuk grond ter grootte van 2374 m2, gelegen aan de Soesterbergsestraat hoek Dennenweg, te mogen kopen voor ƒ71.220,B. en W. hebben geen bezwaar tegen deze ver koop. VERLENGING ONTRUIMINGS TERMIJN. Aangezien de bewoners van bedoelde woningen vóór afloop van de bij de raadsbesluiten bepaalde ontruimingster mijn niet aan andere woonruimte ge holpen kunnen worden, meent het col lege deze termijn met één jaar te moe ten verlengen. NOODLOKAAL OPENBARE KLEUTERSCHOOL. Het aantal kleuters in de wijk Soest- Centrum is zodanig toegenomen, dat een derde leidster moet worden aangesteld. Teneinde deze klas te kunnen huisvesten is contact opgenomen met de Stichting Openbare leeszaal en bibliotheek en het b^tuur is bereid gevonden een groot lokaal van de in aanbouw zijnde open bare leeszaal en bibilotheek te verhuren. De jaarlijkse huurprijs zal ƒ6.250,be dragen, welk bedrag nagenoeg door het rijk vergoed zal worden. De voorgeschreven voorzieningen voor de inrichting van deze klas zuil n pl.m. ƒ7100,bedragen. B. en W. stellen voor tot huur over te gaan en een krediet van ƒ7100,be schikbaar te stellen. Laanstraat 55 - Baam Telefoon 2783. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Augustin", 15 oktober. Australië: ms „Ravenstein" 14 oktober. Brazilië: ms „Cap San Augustin" 15 okt Canada: ms „Offin River" 16 oktober. Chili: ms „Cd de Armenia" 15 oktober. Indonesië: ms „Adrastus" 14 okt. Ned. Antillen: ms „Medon" 15 oktober. Suriname: ms „Corantijn" 14 oktober. Verenigde Staten van Amerika: ms At lantic Span" 17 oktober. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Randfontein" 15 oktober en ms „Kru- gerland" 18 oktober. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Ten nadele van de heer V. K. uit Amersfoort is maandagavond een draag bare radio uit zijn auto gestolen. De wagen stond geparkeerd bij café De Naald aan de Stadhouderslaan. De da der is tot nu toe spoorloos gebleven. Ruim twintig leden van de bejaarden vereniging Rustenburg hebben gister middag besloten tot opheffing van de vereniging. Nu het bejaardencentrum Molenschot is gerealiseerd en de meeste leden in Molenschot wonen of op de wachtlijst staan, is de vereniging over bodig geworden. De opheffing is echter nogal gebrekkig verlopen. Verleden week werd reeds de komst van de leden verzocht voor een paar belangrijke be sprekingen. Op de convocatie werd echter met geen woord gerept over de liquidatie, wat de heer Steenhuizen toch noodzakelijk vond. Voor de vergadering van gisteren was de liquidatie wel aan gekondigd, maar nu was weer niet de vereiste meerderheid der leden aan wezig, zodat formeel het besluit tot op heffing pas in een derde vergadering (ongeacht het dan aanwezige aantal le den) had kunnen vallen. Niettemin is gisteren toch maar tot de opheffing be sloten. Elk lid van Rustenburg kon daarmede aanspraak maken op een uit kering van ongeveer 50,per per soon, want onder de honderd leden viel omstreeks vijfduizend gulden te verde len. Besloten werd evenwel, een bedrag van 3000,te schenken aan Molenschot, bestemd voor de aankoop van een kleu rentelevisie en eventueel een aquarium. Niet iedereen was het hiermede eens. Men vond, dat Molenschot al genoeg aan inkomsten van de bewoners heeft om er nog een douceurtje aan toe te voe gen. De heer Steenhuizen stelde dan ook voor om het hele bedrag van vijf duizend gulden te schenken aan lief dadige instellingen in Soest. Het voor stel van het bestuur kreeg echter een paar stemmen meer. Drieduizend gulden dus voor Molenschot terwijl de reste rende tweeduizend gulden zal worden geschonken aan de vier kruisverenigin gen. Met name de heren Steenhuizen en Kretz (oud-penningmeester) spraken hun afkeuring uit over de gang van zaken en verlieten voortijdig de (laatste) ver gadering in het verenigingsgebouw. Een uit drie leden bestaande commissie zal toezicht gaan houden op de finan ciële afwikkelingen, die het gevolg zijn van de liquidatie en zullen daarvan t.z.t middels een advertentie verslag uitbrengen. Bij het bureau van politie zijn als ge vonden voorwerpen aangegeven kin derfiets, donkerbeige pantalon en bruine regenjas, bromfiets, damesfiets, blauw windjack, sportbroek, paar rubber laar zen, oude damesfiets, drie steeksleutels, spanningzoeker, blauw windjack, kope ren buis, shirt hockeyclub Soest, gebor duurde tas, sleutelring met zes sleutels, twee boodschappennetjes, inhoudende kleding en plastic dozen. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct doel Van Rijswijk; achter Van Ginkel, Krak, Odijk, Oppeldoom.; midden Van Twigt, Esmeyer; voor B. van Doesburg, Borg, Huisman, Geers. In de Marechausseekazerne is de E.H.B.O.-cursus weer gestart. Belang- stellenden kunnen zich nog aanmelden I bij het secretariaat Chr. Huygenslaan 5, telefoon 1702 of op donderdagavond aan j de marechausseekazerne. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, Soesterberg, telefoon 03463- 1517, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, beiden te Soes terberg. W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dol- der. A.s. zondag speelt Soesterberg thuis te gen Minerva. De opstelling is als volgt: Secretaris A. Schep luidt de noodklok voor K.V.O., dat met een herenover schot en een tekort aan dames heeft te kampen. Sportieve dames in Soesterberg worden dan ook uitgenodigd eens kennis te ko men maken met K.V.O., dat elke dins dag-, woensdag- en donderdagavond traint in het fraaie sportpark aan de Amersfoortsestraat, onder leiding van een ervaren korfbaltrainer. De Titus Brandsmaschool heeft op be scheiden wijze haar tienjarig bestaan gevierd. De dag voor de herdenking bij dit tweede lustrum werd begonnen met een Eucharistieviering, gevolgd door een traktatie voor de leerlingen, bekendma king van de prijswinnaars van de te kenwedstrijd „10 jaar Titus" en een Walt Disneyfilm in de garnizoensont- spanningszaal aan de Kampweg. In de eerste klas heren heeft het eerste volleybalteam van A.G.A.V.S. met 1-2 verloren van Olympia 2; de setstanden waren 8-15, 15-8 en 11-15. Ook A.G.A.V.S. 2 verloor met 2-1 van Vios 4 (10-15, 15-7 en 15-8). Het derde team behaalde een mooie 3-0 overwin ning op V.V.H. De setstanden tonen duidelijk aan, dat de Soesterbergers een klasse beter speelden15-8, 15-3 en 15-3. A.G.A.V.S. 4 verloor met 1-2 van S.V.H. (15-10, 10-15 en 13-15). Van Laetitia kwam alleen het eerste damesteam uit in de vierde klasse te gen D.E.V.U. 2 en won met 3-0 (15-13, 15-5 en 15-9). LAANSTRAAT 71 - 81A Een apart jurkje of een modieuze mantel voor een verantwoorde prijs vindt U in onze speciaalzaak. Komt U ook eens kijken? ELECTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU STEENHOFFSTRAAT 55, TELEFOON 2906

Soester Courant | 1968 | | pagina 9