'f van hier en daar ziekenauto 5980 Noorderweg 23 RAIFFEISEN-SPAARWEEK VERSTERK UW ZEKERHEID 000R EXTRA SPAREN SPAARWEEK SPORTSTICHTING VERWACHT VOOR 1969 TEKORT VAN RUIM DRIE TON Tekort sporthal begroot op 35.525,— Tamboercorps ..Crescendo" ]2lA jaar S0ESTERBERG C0ÖP. RAIFFFJSENBANK SOEST Duinkikkers gaan feestvieren S.E.C. na 4-2 overwinning op Nijenrodes naar tweede plaats geklommen Standen voetbalcompetitie DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Red Stars S.V.V.-dames in opmars Dames V.V.H. falen Raksha in hmvelijksboot Jeugdproblemen A.G.A.V.S. hield jaarvergadering Herfstsfeer in Carolussehool DINSDAG 15 OKTOBER 1968 De stichting voor de lichamelijke op voeding en sport te Soest verwacht voor 1969 een tekort van bijna 306.600, welk exploitatietekort gedekt zal moeten worden door een bijdrage van de ge meente Soest. Voor 1968 werd een tekort geraamd van ruim ƒ213.000,De bouw van de sport hal, die in de loop van volgend jaar in gebruik zal worden genomen, de geste gen salarissen en het duurder en om vangrijker geworden onderhoud aan ter reinen en gebouwen zijn de voornaamste oorzaken van het belangrijk gestegen exploitatietekort. Ofschoon de sporthal pas tegen de zo mer in gebruik zal kunnen worden ge nomen, wordt het tekort voor 1969 al geraamd op 33.525,—. Aan de sporthal zal het komende jaar een bedrag van 106.886,worden uitgegeven. Hier staat alleen een bedrag van ƒ70.560, aan huur en ƒ800,aan pacht van de kantine aan inkomsten tegenover. Bovendien bestaat de opbrengst aan hu t voor een groot deel uit bijdragen van scholen, die de gemeente langs an dere weg weer terugbetaalt. Voor 1969 staat een bedrag van 58.352,- aar. tc betalen rente voor de sporthal op de begToting. De afschrijving van de ha» is bepaald op ruim ƒ15.583.Aan personeelskosten gaat de sporthal het komende jaar ongeveer 14.523,kos ten, terwijl voor onderhoud en onvoor ziene uitgaven bedragen van resp. ƒ3000.en ƒ6500,zijn gereserveerd, baarbij komen dan nog de kosten voor water-, stroom en gasverbruik (totaal rond 6500,administratiekosten (f 727,—), verzekeringen 1000,be lastingen (ƒ650,en algemene kosten (i 50,—). Het door de gemeente overgenomen ten nispark gaat een tekort opleveren van bijna ƒ10.000,terwijl op de exploita tie van gebouwen en sportvelden een bedrag van ƒ256.764,door de gemeen te toegelegd zal moeten worden. De inkomsten van de sportstichting be staan vrijwel geheel uit de huren, die de scholen en verenigingen moeten be talen voor het gebruik van gvmnastiek- 'okalen, sportvelden en sporthal. De verhuur van sportvelden levert de sportstichting 12.520,op, dat vrijwel geheel door de verenigingen betaald wordt. Het tennispark wordt in 1969 a oor ƒ8000,aan de Soester Lawn Tennis Club verhuurd. De huurop brengst van de gymnastieklokalen (Margrietschool, L.T.S Eemland. R.K. Mavo, Mariaschool en Kerkebuurtschool) wordt geraamd op 13.100,De huur van de sporthal brengt een bedrag van De zwemvereniging „De Duinkikkers" houdt zaterdagavond 19 oktober een feestavond in wijkgebouw Eltheto aan het Drift je. Op die avond zullen de prijzen van de clubkampioenschappen worden uitge reikt, terwijl de heer Th. Peet, direc teur van de Soester Sportstichting, de kampioensvlag aan dames I zal uitrei ken, die naar de eerste klasse van de kring zijn gepromoveerd. Het verdere gedeelte van de avond zal bestaan uit bingospel en vrolijke dans muziek. Vrienden en vriendinnen zijn van harte welkom. REMBRANDTIAAN 18 TEL 02155-4785 ongeveer ƒ70.560,in de kas van de sportstichting. Daarnaast verwacht men nog aan in komsten een bedrag van ƒ2930,— aan keuringsbijdragen, een subsidie van 605,van rijk en provincie in de kosten van keuringen. De lasten worden voor een belangrijk deel bepaald door de afschrijving van gebouwen en terreinen (ruim ƒ80.000, te betalen rente voor terreinen en ge bouwen 106.187.onderhoudskosten aan terreinen en gebouwen 121.383, personeelslasten (ƒ51.830,en kosten huur gymnastieklokalen 13.100, Tijdens een donderdag in hetVereni gingsgebouw gehouden vergadering is ook de jaarrekening van de stichting ter goedkeuring voorgelegd aan de deelne mende verenigingen. Het oorspronkelijk geraamde tekort werd met ongeveer vierduizend gulden overschreden; waar mee het kwam op 237.834,—. Aan ter- reinhuren werd bijna ƒ18.000,ontvan gen, aan de verhuur van gymnastieklo kalen 9527,Dc uitgaven bestonden voor het belangrijkste deel uit afschrij vingen (ƒ56.458,—)). rente (ƒ45.740.—), personeelskosten (ƒ29.229.en vergoe ding aan de dienst van gemeentewerken wegens onderhoud aan terreinen en ge bouwen 109.853, Na afloop van de vergadering is door dokter Buss, chirurg aan Wet zieken huis Zonnegloren, een lezing gehouden over de medische begeleiding in de sport. De vraag naar medische geleiding is uit de sport zelf voortgekomen om het sportieve gebeuren een zo breed moge lijke basis te kunnen geven. In dit ver band wees dr. Buss op de sport voor gehandicapten, een typisch aangepast ge beuren. De medische begeleiding van de sport zag dr. Buss als een soort escor teren. „het meenemen van de sport in een medisch convooi". Spreker verdeel de de medische begeleiding in twee groepen, te weten de preventieve me dische begeleiding en de selectieve be geleiding. De preventieve begeleiding gaat aan het eigenlijke sportgebeuren vooraf en omvat onder meer de steeds noodzakelijker wordende sportkeuring, de leeftijdsbegrenzing, wedstrijdsbegren zing e.d. Dr. Buss zei. dat naar zijn oordeel de medische sportkeuring veelal te opper vlakkig is. De keuringen zouden z.i. bovendien vaker moeten worden gehou den. De eisen dienen strenger te wor den naarmate er meer van het mense lijk lichaam wordt gevraagd. Van even veel belang is. op welke leeftijd men kinderen met de sport confronteert, met welke sport en op welke leeftijd men het wedstrijdelement moet gaan invoe ren er. in welke mate. Dr. Buss gaf er de voorkeur aan. kinderen in het begin met zoveel mogelijk sporten te confron teren, opdat zij later zelf een keus kun- ner. maken. Overigens dient men zich daarbij wel weer af te vragen, in hoe verre de allerjongste sportbeoefenaar- tjes geestelijk en lichamelijk worden belast. Tevens wees dr. Buss nog eens op de grote gevaren, die aan de do ping zijn verbonden, zonder verder op dit omstreden onderwerp in tc gaan. De selectieve begeleiding begint, zodra de sportman of -vrouw het strijdperk betreedt. Met name in deze vorm van begeleiding komen nogal eens excessen voor. Menige clubarts (die dr. Buss ge lijk stelde met een bedrijfsarts) gaat in het medische behandelend optreden wel eens trver; „Vele sportlieden worden kort voor de wedstrijd dusdanig behan deld. dat hier ooi van een vorm van doping gesproken zou kunnen worden. Medisch-etisch zou hier een vraagteken bij geplaatst moeten worden", zei dr. Buss. Dat een sportbeoefenaar kort voor of tijdens een wedstrijd bijvoorbeeld een pijnstillende injectie krijgt noemde dr. Buss wat te ver gaan, evenals trouwens de verlenging van beslissing brengende voetbalwedstrijd, zonder noemenswaar dige pauze in te lassen. Ook bij de training worden soms extre me eisen aan het menselijk lichaam gesteld, althans in de topsporten. Ove rigens wordt de training en de omvang ervan wel aangepast aan de aard van de te leveren sportieve prestatie. Naar mate meer van de sportman wordt ver langd, zullen ook hogere eisen bij de training worden gesteld, „maar dan moet men zich zoveel ontzeggen, dat van sport in de zuivere zin van het woord nauwelijks meer sprake is", al dus dr. Buss. Wethouder K. de Haan, voorzitter van de stichting voor lichamelijke opvoe ding en sport honoreerde de causerie van dr. Buss met een fles geestrijk vocht. Het tamboercorps „Crescendo" bestaat 26 oktober 12 Vs jaar. Klein begonnen is het corps uitgegroeid tot 40 leden (r.dspirantleden inbegrepen). Begonnen werd met 12 meisjes in de gewezen paardenstal van wijlen de heer Haks aan de Korte Brinkweg onder de bekwame leiding van de heer Camminga te Amersfoort. In juni 1957 waren de meisjes zo ver gevorderd, dat zij de leden van de gymnastiek door het dorp konden bege leiden. Het corps groeide en trad dik wijls op bij feestelijke of sportevene menten. Ook buiten de gemeente kreeg het corps bekendheid. In 1958 ging het voor het eerst op concours in Bergharen en be haalde een 2e prijs en in september 1959 een le prijs in Zuid-Laren (Gel derland). Nadien werd nog tweemaal een eerste prijs behaald in Duitsland en wel in Bad Godesberg en in Rastede. Jammer genoeg moest de heer Cammin ga wegens gezondheidsredenen bedan ken. Niettegenstaande is het corps blij ven groeien, maar in die tijd zijn de uniformen verschoten en gedeeltelijk versleten. Het bestuur zag zich daarom voor grote uitgaven geplaatst en om de kosten voor de nieuwe uniformen (welke door en kele dames- en herenleden van de gym nastiek zelf zijn gemaakt) te voldoen, wordt op 18 en 19 oktober a.s. een fancy fair gehouden in gebouw St. Jo- /er aan de Steenhoffstraat. Men zie de desbetreffende advertentie in dit blad. In twee wedstrijden heeft S.E.C. heel wat van het door vier gelijke spelen verloren terrein kunnen herwinnen. Ver leden week behaalde S.E.C. zijn eerste zege en zondag kwamen de Soestenaren in Breukelen opnieuw tot een overwin ning, ditmaal op Nijenrodes, dat enige weken de ranglijst heeft aangevierd. S.E.C. behaalde op het zware, maar toch redelijk bespeelbare terrein een zeer verdiende 4-2 overwinning, waarvoor al in de eerste helft de basis werd ge legd. Bij het ingaan van de thee had SE..C. al met vier doelpunten afstand van zijn tegenstander genomen. Als na zes minuten namen de gasten de leiding. Woudenberg zag een afstands schot ineens in het doel verdwijnen: 0-1. Enkele minuten later kreeg van Berkel een fraaie kans om uit een pass van Woudenberg de voorsprong te ver groten. maar de doelman van Nijenrodes was net iets eerder bij de bal. Het was Verhoeven, die halverwege de eers te helft de voorsprong voor S.E.C. ver grootte na een fraaie actie over de lin ker vleugel. Twee minuten later onder nam Verhoeven een solo. waarin hij door niemand meer gestuit werd, het geen dan ook 0-3 betekende. Korte tijd later moest Verhoeven echter na een botsing met een tegenstander worden vervangen. Hij bleek een flinke bloeduitstorting aan zijn been te heb ben opgelopen. Niettemin laat de bles sure zich niet al te ernstig aanzien. Zijn plaats werd verder door Burgman inge nomen. Nog voor de rust bereikte S.E.C. een comfortabele 4-0 voorsprong, toen een combinatie tussen Van Boeijen en Wou denberg door eerstgenoemde doeltref fend werd afgerond. S.E.C. kreeg daar mede niet meer dan het tot dat moment verdiende. In de rust kreeg S.E.C. de opdracht om in de tweede helft zoveel mogelijk op balbezit te spelen, wat het eerste kwartier goed lukte. De bezoe kers, die nu tegen de wind in speelden, lieten Nijenrodes maar sporadisch aan de bal komen. Totdat plotseling na on geveer twintig minuten de thuisclub via middenvoor De Lange tegenscoorde nadat eerst de bal al enkele malen zon der succes was ingeschoten. Dit doelpunt bracht S.E.C. geheel onnodig in ver warring. Er werd plotseling zeer ner veus en onzeker gespeeld, welke gele genheid Nijenrodes te baat nam om nog eens terug te komen. Het was opnieuw De Lange, die met een zeer verrassend, hoewel niet onhoudbaar schot scoorde en zijn club op twee doelpunten af stand van S.E.C. bracht. Merkwaardig genoeg vonden de Soeste naren eerst na dit doelpunt hun zelf vertrouwen terug en zouden zeker met een 5-2 zege naar huis zijn terugge keerd. als een overtreding in het straf schopgebied. begaan tegenover Van Ber kel op de rechtmatige manier was be straft. Bij een uitval kwam Van Berkel plotseling oog in oog te staan met de doelman van Nijenrodes, maar op het laatste moment werd hij aan zijn shirt vastgehouden, waardoor de doelman on gehinderd de bal van hem kon over nemen. De arbiter zag er geen kwaad in en liet doorspelen. Verdei is echter ook de overwinning van S.E.C. niet meer in gevaar gekomen. Een twintigtal leden van S.E.C. heeft "s Graveland 5-9 Muiderberg 4-4 S.E.C. 6-8 L.V.V. 5-4 Nijenrodes 6-8 Laren 5-3 K.V.V.A. 5-6 B.F.C. 5-3 A.P.W.C. 4-5 N.S.C. 4-2 De Zebra's 5-5 De Vesting 4-1 gisteren in het revalidatiecentrum in Lecrssum gekaart tegen de mensen, die momenteel in dit centrum verblijven. De voorbereidingen daartoe werden ge troffen door een S.E.C.-lid, dat hier z lf enige tijd is geweest. Slechts één voetbalclub uit Soest is dit weekeinde actief geweest. Het zeer slechte weer van vrijdag en zaterdag maakte alle andere ontmoetingen on mogelijk. Maar de enige club, die in het veld kwam, deed het dan ook goed. S.E.C. (zondag) bleef opnieuw ongesla gen c i schijnt na vier achtereenvolgen de gelijke spelen nu aan een serie over winningen te zijn begonnen. Zon 'ag werd op fraaie wijze in Breu- kelen van Nijenrodes, kort geleden nog koploper, gewonnen. S.E.C. trok met 4-2 aan het langste eind. na een 4-0 rust stand. Ook alle andere wedstrijden in deze afdeling vonden geen doorgang. Tevens maken wij van deze gelegenheid gebruik om een kleine correctie op de stand aan te brengen. Eenmaal hebben wij Muiderberg van Laren laten verlie zen en dit resultaat overeenkomstig in de stand opgenomen. Gebleken is, dat Muiderberg deze wedstrijd heeft ge wonnen, waardoor de stand in Je vier de klasse is geworden: MIDDELZWARE SHAG PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 GEDEELDE WINST VOOR RED STARS HEREN Het herenteam van Red Stars heeft het dubbele programma dit weekeinde met redelijk succes gespeeld. Een verloren wedstrijd op zondagavond tegen Nijen- rode en een gewonnen wedstrijd zater dagavond tegen Eagles. Toch heeft Red Stars in beide wedstrij den een bijzonder goede indruk achter gelaten. RED STARS-EAGLES 78-42 De eerste wedstrijd ging zaterdagavond tegen het Utrechtse Eagles. Red Stars speelde praktisch over alle linies veel sterke!- dan haar tegenstander, waar door het herenteam de score van liever lee kon opvoeren. tien minuten spelen was de stand reeds 16-2 voor Red Stars. Met vlot samenspel bereikten de heren een rust stand van 34-18. In de iweede helft werd het tempo op- gev >erd en in de zevende minuut was de stand 46-24. In de volgende negen minuten liepen de Red Stars-heren via de goed spelende Hans Bosboom uit naar een 66-34 voorsprong, die in de laatste vijf minuten nog vergroot werd tot een verdiende 78-42 overwinning. RED STARS-NIJENRODE 33-49 De tweede wedstrijd ging zondagavond tegen Nijenrode. In een bijzonder spor tieve wedstrijd, waarbij beide teams niet veel voor elkaar onderdeden, greep Niienrode uiteindelijk de overwinning met 49-33 door een iets sterker af standsschot. De ruststand was 19-16 voor Nijenrode. Red Stars kwam in de twee de helft goed terug en haalde op tot 30-31. Doch in de laatste vijf minuten zakte Red Stars iets af. doch Nijenrode kon toch nog verdiend uit lopen naar 33. RED STARS A-DUNCKERS A 29-31 De junioren jongens hebben zich zon dagmiddag lelijk beet laten nemen door het lang niet zo sterke Bussumse Dunc- kers. Het zat de Red Stars jongens niet mee die middag, want de gekste bal len van Dunckers gingen er in, terwijl bij Red Stars de eenvoudigste schoten steeds weer net op de ring terecht kwa men. De ruststand was nog 9-8 voor Red Stars, maar toch zegevierden de Bussu- mers uiteindelijk met 31-29. RED STARS M.A.-EAGLES M.A. 15-17 Ook de meisjes-junioren moesten met twee punten verschil de eer aan de te genstanderster laten. Eagles heeft deze overwinning te danken aan een goed eerste helft 14-4. In de tweede helft speelde Red Stars veel sterker en de meisjes kwamen steeds dichterbij. Met nog vier minuten spelen was de stand 17-13 voor Eagles. Wat Red Stars ook probeerde tot meer dan een raak schot kwam men niet, zodat deze zeer span nend verlopen wedstrijd nog maar ter nauwernood door Eagles werd gewon nen. 17-15. RED STARS a-CANGEROUS a 23-57 Zondag hebben de aspiranten ook hun eerste nederlaag moeten incasseren. Toch is het een bijzonder fijne wedstrijd geweest, waarbij Cangeroes voorname lijk door een lengte voordeel de zege voor zich opeiste. In de eerste fc-Vt liep het echt moeilijk bij Red Stars, zodat men deze dan ook met 26-2 verloor. In de tweede helft liep het echter veel vlotter en in deze tweede helft scoor de Red Stars 21 punten, waar Cange- roej er 31 tegenover plaatste, zodat deze wedstrijd verdiend door Cangeroes met 57-23 werd gewonnen. Na een zwakke competitiestart van het eerste damesteam in de overgangsklasse, hebben de dames zich uitstekend her steld getuige de overwinning van vo rige week op V.Z.K. en de schitterende overwinning van afgelopen weekeinde op het toch niet bepaald zwakke Shok '68 in Harderwijk. De wedstrijd tegen de nieuwe Harder- wijkse combinatie stond op een behoor lijk hoog peil, vooral ook doordat de beide ploegen bijzonder weinig voor el kaar onder deden. Misschien dat de te genstandster iets meer eenheid in de ploeg bezat, maar de grotere slagkracht van S.V.V. bleek toch meer gewicht in de schaal te leggen, zodat uiteindelijk een 3-1 overwinning bejubeld kon wor den. Enigszins geflatteerd kan deze uitslag ook wel genoemd worden, omdat getuige de setstanden 12-15, 15-13, 16-14 en 15-13 er van enig krachtsverschil geen sprake was, maar S.V.V. had op de beslissende momenten Vrouwe Fortuna volledig aan haar kant. Door deze nieuwe overwinning zijn de dames een flink stuk op de ranglijst gestegen, zodat met belangstelling naar de volgende wedstrijden wordt uitgezien. Van de andere teams, die dit weekeinde moesten uitkomen, kwam het vierde damesteam tot het beste resultaat. Zij slaagde er namelijk in door een over winning (2-1) op het sterke Weaving op te rukken naar de tweede plaats in de vierde klasse. Dit team, dat vorig jaar nog bij de jeugd uitkwam, maakt zeer snelle vorderingen, zodat een einde aan haar overwinningenreeks nog lang niet in zicht is. Ook de jongensjeugd slaagde erin met een overwinning huiswaarts te keren. Plaatsgenoot Olympia kreeg een 2-0 ne derlaag te slikken, waardoor het S.V.V.- team zich in de kopgroep van haar klas se nestelde. Het derde herenteam en het tweede damesteam moesten dit keer met neder lagen genoegen nemen tegen resp. Vios 5 en S.V.H. Programma donderdag 17 okt. S.V.V. 5 Devu 3 (dames). Het eerste damesteam van de volleybal vereniging V.V.H. heeft dit weekeinde in de competitie een behoorlijke steek la ten vallen, door tegen het op de tweede plaats staande Leatitia een zeer slechte wedstrijd te spelen. Alleen in de eerste set kon zij haar eerste plaats in de vierde klasse nog een beetje waar ma ken, maar in de overige twee sets wa ren de V.V.H.-ers letterlijk en figuur lijk nergens meer (1-2). Aanvankelijk zag het er allemaal nog niet zo somber uit; de eerste set werd een zeer spannende en langdurige af faire. welke door V.V.H., na verschei dene keren achtergestaan te hebben, toch nog op het nippertje gewonnen werd (17-15). Maar na deze spannende set, leek het of alle fut plotseling in het niets werd opgelost; de V.V.H.-dames konden geen voet meer aan de grond krijgen tegen de nu opeens ongenaak baar lijkende tegenstandster, zodat bin nen de kortste tijd de kleedkamer kon worden opgezocht. (Laatste twee set standen 3-15 en 6-15). Door deze onverwachte nederlaag moet V.V.H. haar koppositie nu delen met het Soesterbergse Leatitia. Programma donderdag 17 oktober Fox- boroV.V.H. 2 (dames). De raksha of moederwolf van de wel penorde van de St. Michaëlsgroep, me juffrouw Van der Donk. is j.1. zaterdag 12 oktober in het huwelijk getreden. De welpen, versterkt met het kinderkoor in de parochie, hebben 's middags om 13.30 uur, de plechtige huwelijksmis ge zongen. De raksha heeft 7 jaar lang haar vrije tijd als aktief leidster aan de welpen besteed en was bovendien lid van het stichtingsbestuur. Een week na het trouwen van de raksha, wordt op za terdag 19 oktober een grote kermis ge organiseerd door de Michaëlsgroep. i. Ned. Ver. E.H.B.O. afd. Soest. De eerste kontaktavond van het nieuwe schooljaar van de beide katholieke scho len is maandag 14 oktober gehouden in de hal van de Titus Brandsmaschool. Na een korte jaarveagadering van het oudercomité sprak de heer H. G. Scholt- meijer, korpschef van de Soester poli tie, over jeugdproblemen en jeugdmis- daad in onze eigen gemeente. Voorafgaande aan de jaarvergadering werd aan 25 kinderen een herinnerings tegel uitgereikt, vanwege het oehalen van het zwemdiploma. Voorzitter Es- meyer verwelkomde een flink aantal le den, waarna hij de successen van het afgelopen verenigingsjaar de revue liet passeren. De tevreden voorzitter bracht dank aan de technische leiding en com missie voor het vele werk en memo reerde het behaalde kampioenschap van de Soester turnwedstrijden en de suc cessen bij de diverse regionale en ver bondswedstrijden. Secretaris Kremer ging in details in op de verrichtingen van de verschillende afdelingen, die onder A.G.A.V.S.-vlag de sport beoefenen. Binnenkort zal A.G.A.V.S. met een eigen judo-afdeling starten. Woorden van dank werden gesproken tot de heer Brandes. oud-penningmees ter en mevr. Imhoff, de leidster van de ritmische afdeling bij haar vertrek naar het buitenland. Uit het jaarverslag van de penning meester. de heer Van Oosterum bleek dat de financiële positie van de vereni ging gezond genoemd kan worden. Door het organiseren van verlotingen zal een verwacht tekort voor het ko mende jaar worden overbrugd. Uit de opbrengst hoopt men tevens een re servefonds te vormen voor de jubi leumsfestiviteiten in 1970. Aan de orde kwam het invoeren van een nieuwe contributieregeling. Met ingang van 1 januari 1969 zal de maandelijke verenigingscontributie als volgt gerealiseerd worden voor alle af delingen, met uitzondering van de zwemafdeling: werkende leden (tot en met 11 jaar) ƒ2,werkende leden (12 tot en met 15 jaar) ƒ3,werkende le den (16 jaar en ouder) ƒ4,ondersteu nende leden ƒ2, Onder het motto „Herfst in school" werd in de Carolussehool een herfst- tentoonstelling gehouden, waarvan leer lingen en onderwijzend personeel veel werk hadden gemaakt. Dit jaar werd de zelfwerkzaamheid van de leerlingen volledig ingeschakeld. Op het gebied van tekenen, schilderen en handenar beid creëerden de leerlingen alles wat maar met de herfst te maken heeft, zodat een geheel andere herfsttentoon- stelling ontstond. Door de jury, bestaande uit vier hos- pitanten, de dames Bruikman. Dorre- steyn. Van de Klundert en Lieverse, werden de diverse werkstukjes be kroond. We noemen hier de 1ste prijs winnaars. Herfstfantasiestukjes Marjo, Lieke en Berty van Rooijer,, Freek Roo- ze. Dick Spaan, Marcella de Goede, Mo- nica de Wildt, John van Kempen. Pau- line Hilhorst. Viola Merts, Carolien de Groot en Ria Holfman. Tekeningen Maureen Wilmot-Klink. Popjeswerk: Marlou de Goede. Trek vogeltjesPe ter van Velzen. Herfstvruchten-poppe tjes Willy Witteveen. Tekeningen Jo- han FrisoDiederik Stevens. Tekenin gen Mirjam de Boer. Bomen schilde ren Jimmy Menick. Herfsttekeningen Roland Bruinier. HoutsnijwerkAdelia Elbertse. LinosnedeLex van Schoon hoven. Herfstbomen Annet van Be- ckum. Mozaïek: Peter Witteveen. Tijdens de jaarlijkse Raiffeisen van 21 t.e.m. 25 oktober 1968. Door een storting op uw spaarrekening of door een spaarbankboekje te openen ONTVANGT V EEN AARDIGE ATTENTIE. En uw geld is veilig belegd teeen een aantrekkelijke rente. Kerkplein 9 - Soesterbergsestraat 14 - Koninginnelaan naast nr. 31

Soester Courant | 1968 | | pagina 11