r>v -■ steun uw Dit isUw WISO-zegel RODE KRUIS WISO' 68 werd door 6661 personen bezocht Soester modehuizen namen met gezellige party afscheid van de W ISO '68 DOORSMEREN GARAGE R0SR00M WISO SOES! Krabbels van Knelis U KUNT NIET ALLES WETEN Ria de Krijff en Olaf v. d. Broek wonnen fiets en camera op WISO In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Algemene Bejaardenbond vierde 15-jarig bestaan Autobussen van Tensen brachten de ruim honderd bejaarden naar WISO-Beurs WISO Klaar terwijl u wacht BEVER OL SMEERSTATION Peters Baan hield eerste jaarvergadering in nieuwe clubhuis Geen plassen meer op Soesterbergsestraat I DINSDAG 15 OKTOBER 1968 De huishoudvoorlichtingsbeurs, die ver leden week op de hoek van de Talma- laan en de Soesterengweg is gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Winkeliersvereniging Soest, blijkt een zeer groot succes te zijn ge worden. „In eerste aanleg hadden we gerekend op 3000 bezoekers, terwijl we een stille hoop hadden, dat het er 5000 zouden worden. Nu is gebleken, dat we uiteindelijk 6661 bezoekers hebben ge kregen, kunnen we alleen maar van een Ria de Kruijff uit Hamersveld en Olaf van de Broek uit Soest zijn de winna res en winnaar geworden van de hoofd prijzen van de wedstrijden op de home trainer op de huishoudvoorlichtingsbeurs WISO '68. De heer G. D. H. van Wou denberg, inspecteur van politie alhier, had op de home-trainer tijdens een stil moment een tijd „onder couvert" (mid dels een duiveklok) afgeleverd, dat zo dicht mogelijk benaderd moest worden om voor de door de firma Grift en Zo nen beschikbaar gestelde fiets in aan merking te komen. De heer Van Wou denberg bleek bij opening van de klok precies 33 seconden nodig gehad te heb ben voor de vijfhonderd meter. Toen de wedstrijden waren verreden en de klok werd geopend bleek mej. De Kruijff precies dezelfde tijd te hebben gereden, wat haar de fiets opleverde. De door de firma Swager beschikbaar gestelde fotocamera ter waarde van on geveer honderd gulden werd gewonnen door Olaf van de Broek uit Soest. Bij deze wedstrijd (voor jongens) ging het om de pure snelheid. De zesduizendste bezoeker was zater dagmiddag mej. C. Korte van de Duin weg 3. Zij kreeg van de firma Voortjes een waardebon van vijftig gulden ter besteding aan behang. Inmiddels is de tent op de hoek van de Talmalaan en de Soester Engweg al weer zo goed als afgebroken. zeer geslaagde beurs spreken", aldus gistermorgen de voorzitter van de win keliersvereniging, de heer H. Smit. Er zijn wel eens problemen geweest, maar die zijn steeds in een prettige sfeer en in onderling overleg tot tevredenheid van een ieder opgelost. Het bestuur heeft wel eens klachten ge kregen over het feit, dat men ƒ1,50 toegang moest betalen. „Daarvan zijn we ons tevoren wel degelijk bewust ge weest. Op deze wijze hebben we echter het bezoek aan de beurs willen beper- k tot diegenen, die werkelijk belang stelling hadden. Het aantal mensen, dat alleen maar voor de gezelligheid is ge komen, is zeer klein. Het merendeel van dc bezoekers is met een doel naar de beurs gekomen", zegt de heer Smit. Inmiddels is ook al wel gebleken, dat de WISO '68 ook veel mensen van bui ten Soest heeft aangetrokken. Met name uit Baarn, Amersfoort en Utrecht zijn nogal wat mensen naar Soest gekomen. De heer Smit acht dit een gevolg van de prettige sfeer op de beurs. „Er is helemaal geen druk op de bezoekers uit geoefend. Men kreeg er ruimschoots voorlichting, zonder dat het publiek zich tot enige tegenprestatie verplicht kon voelen". Overigens vonden verschillen de bezoekers wel, dat wat meer aan voorlichting gedaan had moeten wor den. Het grote aantal bezoekers is volgens de heer Smit ook te danken aan de zuig kracht van de modeshows. Het is her haaldelijk voorgekomen, dat lang niet alle belangstellenden in het restaurant konden worden ondergebracht. De voor zitter van de winkeliersvereniging meent dan ook, dat een dergelijke show een andere opzet verdient in een volgende voorlichtingsbeurs, die er ongetwijfeld wel weer zal komen. De deelnemers hebben inmiddels een enquêteformunlier gekregen, waarop zij hun bevindingen kunnen vermelden. In januari zullen de resultater van de beurs op een vergadering worden be sproken. Verschillende winkeliers heb ben al laten blijken, dat zij volgend jaar wel weer een beurs willen hebben. De heer Smit is daar persoonlijk geen voorstander van. „Volgend jaar zal er ls er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier dan nog wel een redelijk bezoek komen, maar dan is het meteen voor een aan tal jaren gedaan", vindt hij. Overigens is dat iets, wat de winkeliers nog onder elkaar moeten gaan uitmaken. Zoals de stemming nu is, zouden zeker vijftig winkeliers aan een nieuwe beurs willen deelnemen. De heer Smit geeft er echter wel de voorkeur aan om bij een volgende beurs gebruik te maken van houten pavil joens, die wat beter tegen extreme weersinvloeden zijn bestand. Tijdens het laatste weekeinde zijn enkele lekkages opgetreden, die overigens wel voor een deel door de jeugd zijn veroorzaakt, nadat zij allerlei voorwerpen op de tent Zondagmiddag, tijdens een intieme party in dc sfeervolle behuizing van Arnould Diepeveen, namen de deelnemers aan de op de WISO gehouden modeshows afscheid van de voor hen zo succesvol verlopen beurs. Onder het genot van een drankje en een snack, werd de beurs onder de loep genomen, waarbij vooral naar voren kwam, dat de samenwerking tussen de ver schillende Soester modehuizen, en niet in de laatste plaats haute coiffure salon „Robert", die op de beurs zo geweldig van de grond kwam, beslist diende te worden voortgezet. Onder de gasten bevonden zich ondermeer de mannequins die aan de shows hadden meegewerkt. hadden gegooid. De beurs zal in ieder geval een batig saldo hebben opgeleverd. Al bij 3000 bezoekers zouden de kosten zijn gedekt. Nadien zijn echter nog enkele extra-uit gaven gedaan, maar niettemin kon reeds een fonds worden gevormd voor een volgende beurs. Zoals reeds tijdens de beurs werd ge meld zijn er door de winkeliers goede zaken gedaan, in vrijwel alle sectoren. Bovendien mag men nog een behoorlijke nawerking verwachten. Opvallend is het aantal geschenken, dat voor iedere hon derdste of vijfhonderdste bezoeker was gereserveerd, dat is blijven liggen. Een groot bord bij de ingang duidde aan, welke nummers recht gaven op een presentje van een winkelier, maar de heer Smit schat, dat 25 van de ge schenken niet is afgehaald. Zaterdagavond tijdens de sluiting van de beurs heeft de heer Smit nog eens gewezen op de prettige onderlinge ver standhouding, de goede organisatie door de heren Hirschfeld sr. en jr. en de medewerking van de overheid. Tevens bracht hij dank aan de suppoosten, cas- sières en bewakers. De winkeliersvereniging heeft inmid dels een dankbetuiging ontvangen van de bejaarden van Nieuw Mariënburg, Molenschot, Groot Engendaal en Braam- hage voor de wijze, waarop zij door de winkeliers zijn ontvangen. Donderdagmiddag werden zij namelijk voor een gratis bezoek aan de beurs, een rondleiding over het expositieter rein en een kopje koffie met poffertjes uitgenodigd. Zij hebben laten blijken, het zeer op prijs te hebben gesteld, dat zij niet vergeten zijn. Met een door meer dan tweehonderd leden en genodigden bezochte feestelijke bijeenkomst in het verenigingsgebouw heeft de afdeling Soest van de Alge mene Bejaardenbond maandagmiddag het vijf tien-jarig bestaan gevierd. Twee leden van het hoofdbestuur, t.w. mevr. Eikelenberg en de heer v. d. Born, wa ren hiervan getuigen, evenals mevr. Oranje, die als raadslid en pleitbezorg ster van één bejaardenorganisatie in Soest ook was uitgenodigd en de af deling ook inderdaad met het derde lustrum geluk is komen wensen. Van de gelegenheid is tevens gebruik gemaakt om het enige lid, dat vanaf de oprichting deel uitmaakt van de be jaardenbond, de heer Veelen, te hul digen. Hij kreeg van het bestuur een doos sigaren aangeboden. Gehuldigd werd ook de heer Botterblom, die zeer veel werk heeft verzet voor het houden van een verloting-zonder-nieten, waar van de opbrengst bestemd was voor de afdeling en tenslotte weer aan de le den ten goede komt. Het welslagen van deze middag komt trouwens voor een belangrijk deel ook voor rekening van de Soester middenstand, die in belang rijke mate en belangeloos voor de no dige prijzen heeft gezorgd. Het feestelijke gedeelte werd verzorgd door het gezelschap Van Vliet uit Baarn met muziek en clownerie. Zij hadden weinig moeite om de bejaarden in een bij het jubileum passende stemming te brengen. Ook de heer M. de Wolf le verde met zijn accordeon een bijdrage tot de feestvreugde. Wegens het jubileum kregen alle aan wezigen een broodmaaltijd en het no dige geestrijk en minder geestrijk vocht ter versterking van de inwendige mens en stimulering van de vreugde aange boden. Daar stond tegenover, dat het bestuur, bestaande uit voorzitter Reulen, secretaresse mevr. Botterblom-Kalle- veen en penningmeester Van Ree twee enveloppen met inhoud kreeg aangebo den. Eén van het hoofdbestuur en één van het Charitatief Centrum. De voorzitter kreeg nog een door de heer Nadorp vervaardigde voorzitters hamer geoffreerd. De afdeling Soest van de Algemene Be jaardenbond ging in 1953 met 25 leden van start. Inmiddels is het ledental de 350 al royaal gepasseerd. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeeL Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 volgend jaar de contributie zal worden verhoogd. De junioren gaan dan tw~e en de senioren vijf gulden per maand betalen. Ook van de bezoekers zal een iets grotere bijdrage worden gevraagd. Seizoenkaarten zullen straks 10,gaan kosten, terwijl men voor een dagkaart 1,25 over zal moeten hebben. Kinderen gaan twee kwartjes betalen. De heer J. Kraaijenhagen maakt bin nenkort vijftien jaar deel uit van het bestuur, wat voor de heer Butzelaar aanleiding was om hem namens de vereniging alvast een cadeautje te over handigen. De heren R. ten Hove, Kraaijenhage en A. Lagerwerf, die periodiek aftre dend waren, werden herkozen. De he ren E. Kareisen, Van Hornsveld en H. G. Hilhorst zullen de boeken van de penningmeester gaan controleren. Voor het eerst heeft de Soester IJsver eniging haar jaarvergadering vrijdag ge houden in het nieuwe clubhuis aan de Eemweg. Het clubhuis werd begin dit jaar officieel in gebruik genomen. Zo fraai en degelijk als het clubhuis (met kantine, kleedaccommodatie e.d.) is, zo gebrekkig en slecht is de toe gangsweg. Secretaris R. ten Hove zei in zijn jaar verslag, dat binnen korte termijn hier in ook geen merkbare verbetering kan worden verwacht, al verkeren de be sprekingen omtrent de aanleg van een nieuwe toegangsweg wel in een verge vorderd stadium. Voorlopig moeten de tweeduizend leden het nog met een zeer oneffen en in tijden van vorst ook niet ongevaarlijk pad stellen. Over de eigen positie had de ijsver- eniging overigens niet te klagen, al ziet men na twee slechte winters wel eens met verlangen uit naar wat meer ijspret. Inmiddels heeft de vereniging ook de provinciale subsidie van 5500,als bijdrage in de kosten van het nieuwe clubgebouw ontvangen, zo deelde de heer H. Butzelaar, voorzitter, mede. Ge meente, provincie, leden en anderen, die bij de bouw hebben geholpen, bewees hij nogmaals zijn erkentelijkheid. De slechte winter is er tevens de oorzaak van geweest, dat het financieel jaar resultaat een nadelig saldo van 522,- laat zien. Ook het komende jaar zal het clubgebouw nog zijn invloed op de fi nanciële resultaten van de ijsvereniging doen gelden, want op de begroting voor 1969 staan forse bedragen voor aflos singen van leningen. In totaal blijkt het gebouw de vereni ging 49.000,te hebben gekost. Dat is er mede de oorzaak van, dat eind Aan de Soesterbergsestraat tussen de duizend dennen en de bocht bij Zonne gloren is men momenteel bezig met de verbetering van de bermen. Dat kan betekenen, dat de vorming van plassen op de weg na hevige regenval tot het verleden gaat behoren. Het is al ettelij ke malen voorgevallen, dat op het be treffende stuk van de Soesterbergse straat ongelukken zijn gebeurd door auto's, die in de plassen zijn geslipt en tegen een boom zijn gereden; ook de ambulance is er eens bijna verongelukt. Mogelijk, dat na de Soesterbergsestraat ook de Van Weerden Poelmanweg, juist over de overweg onder handen wordt genomen. Dit jaar zijn enkele tientallen meters voorbij de overweg enkele ern stige ongelukken gebeurd met zeer veel materiële schade, verscheidene gewon den en een dode. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 ilMlli Zo zien de WlSO-zegcls cr uit die U - als Uw boekje vol is - recht geven op f 2.50 bij Uw WISO-winkelier of bij de RaifTeisenban- ken. Uw W'ISO-kaart is snel volgespaard, want "WlSO-zegels worden U bij contante aankopen gratis verstrekt in 60 AYISO-zaken. 1968-69-70 Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak fing daat wullie Hol- laanders toch wel bar goeije minse motte weze, ajje teminste op de hoogte bin vant feijt da wullle zo meraokuls vriege- vug binne. Ikke wil hiermeej zeige datter mes- schien in de heule wereuld geen laand te vingde is waor zo bar veul kellektes binne as bie ongs. Allemaol hek ze nie onthouwe, maor un paor binne ming der bie ebleve as de daag vaan gistere. Ope ut darrep, veur de minse vaan Grieke- laand, veur de minse vaan perzieje en gao maor deur. Ik stao der steedjds weer vaan te kieke hoeveul cente der bie mekaor worde ehaold. Ut gaot nie mit hongderde of duuzende, maor mit tien en hongderd duuzend guldes tegeliek. Ak der noeng an denk hoe bar veul trammelaant der altied is aster un paor prosente loonsverhoging mot komme, waat haos altied neerkomp op un paor gulde, die meteen al weer op binne, omdaat beveurbeeld ut brood ok stie- kum weer een cent duurder is geworde. Daan slaok vaan verbaozing aachter over, hoe maakkeluk wullie aorts-kan- keraors, geld geve veur een aor mins in nood. Noeng ken iedereen mit zu eige oge zien daat die cente nie veur niks bie mekaor gehaold worde, waant de tille- viesie laot precies zien waor die cente waorschijnluk veur gebruuk worde. Waork allenug nog op zit te waachte is de daag daat zoon kellekte haos niks meer op zaal brenge. Waant vollegens ming ken daat nie zo laang meer uut- blieve, waant ik schaat zo daat de min se wellis kellekte-moeij kenne worde. En eerluk gezeit ut vaal daan nog geen mins kwaoluk te neme ok. Haos alle daag komter wel iemaand an de deur of veur de raadiejoo of op de tillevisie, of krieg jie un brief deur de deur waor- in om un biedraoge word evraogd. Ik hep ming Kneliao al hoore zeige dak messchien beter ming zaakkie mit geld mit un spieker an de deur ken spieke- re, mit un brief ie der naos waorop -Laot dat iedereen der maor uut mot haole wattie veur ut goeije doel nodug hep. Ik motter netuurluk wel een paorwoor- de bie zette dat ast effe ken zullie der nog un bietje in laote zitte veur ming daogelukse brood. Maor aal mit aal ist toch wel raor ver deeld bie ongs in de weruld. De ene mins die maor un paor ure vliege bie ongs bed vaandaon woont, hep haos of heulegaor nie te ete, en de aore weet nie waat oftie mot kope om un bietje vaan zu dikke lief of te kriege. Das ar- runguns un raore zaok. Maor der binne nog wel meer dinge die, ajje de boel mit mekaor gaot vergelie- ke, un heul bietje scheef staon. Der bin ne minse die niks te ete hebbe, en ajje de minse diet kenne wete maag gloove, daan binne daat der nog wel un paor, en bie ongs komme der alle daag weer aore soorte blikke mit ete bie veur de hongd en veur de kaat. Ajje die ru- kiaome maag gloove, en jie kiek die blikkies is goed an, daan ziet ut der haos nog lekkerder uut daan de blikke waor wullie ongze groente in kenne ko pe, as moeder de vrouw is un maake- luk daagie wil hebbe. Ik stel ming veur daat as wullie un kwak vaan die blikke naor die honge rige minse zouwe sture, en der bie zou- we zeige daat zullie daor nie vaan mag- ge ete. omdaat ut veur hullie huusdiere is, zullie heulemaol gaon denke daat wullie gek binne geworde. En daat li die minse daan nog geen eens kwaoluk te neme. Noeng mok veurop stelle dak niks meer soosiejaoler bin as ellek aor mins ln ong~ laand, maor datter waat an mot beure staot veur ming as un pa&l bove waoter. En datter wel meer minse binne di« daor net zo over denke as ik en Kneliao hoefk geen mins te vertelle. Nog nie zo heul laang geleje hebbe un kwak schoolkingders un brief in de kraant ge zet waorin zullie un heule kwak dinge hebbe neergezet om die minse in die laande an un bietje ete te hellepe. Vol legens ming haade die kingders ut grootste geliek vaan de heule weruld. Maor zullie kenne zo bar wienug doen, daat motte wullie grote mit mekaor doen. Maor daar zaal nog wel effe duu- re. waant veurlopig binne wullie nog druk genog mit ut uut zoeke vaan waat wullie wel zalle gaon ete, of hoe wul lie un paor pongdjes vaan ongze lijve of kenne kriege. Vuile aquariumruiten worden weer helder door wassen met azijn en zout. Sla een stukje vilt onder de stoelpoten, U dwingt de „zitter" zijn stoel niet te verschuiven over uw nieuwe tapijt, maar op te beuren. Moet U een tros druiven een paar da gen bewaren, leg ze dan niet op een schaal, maar hang de tros op. Moet U een ei kloppen, maak de kom, waarin U dit doet, eerst nat. Het ge klopte ei zal dan niet meer voor de helft aan de zijkanten kleven. Houdt gehakt in papier verpakt even onder de kraan, dan kunt U het vlees zeer gemakkelijk verwijderen zonder een kruimel achter te laten. Nieuwe emaille pannen moet U voor het gebruik uitkoken. Daarna laten afkoelen in water. Het emaille springt er dan niet zo gauw af. Mosterd vlekken verdwijnen met soda water. Een vlag kunt U wassen in een sop van 5 eetlepels galzeep en 10 liter heel lauw water. De vlag hierin in de lengte was sen, in azijnwater naspoelen en halfnat strijken of in de wind droog laten wap peren. Spckzolen moet U schoonmaken met zeepsop, zo worden dan weer tamelijk wit. Een stukje witbrood in een pan waar in sterk ruikende groente wordt ge kookt, zal veel van de onaangename geur wegnemen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7