Pindakoekjes Is „UW meneer ook zo n vlotterik NIET VOOR U Kinderbezoek dubbel slank Vermageren per radio I KONINKLIJKE UITERLIJKHEDEN Het gebeurt soms dat we bezoek krij gen van mensen met kinderen, waarbij we na hun vertrek het gevoel hebben, dat we nauwelijks tot een behoorlijk gesprek zijn gekomen, zozeer vorder den de kinderen met hun verboden activiteiten de aandacht op. In 'n milieu waar zelf kinderen zijn en dus voor de bezoekertjes onbekend speelgoed, gaat dat meestal al heel wat beter. Sommi ge moeders proberen de moeilijkheid wel op te vangen door een of ander speelgoedje mee te nemen, doch dat wordt dan meestal lang niet zo inte ressant gevonden als wat de vele mo gelijkheden van een vreemd huis aan de onderzoekingsdrift van kinderen biedt. Met heel weinig moeite nu kun nen we zo'n miniatuur onderzoekings terrein zelf scheppen door alles wat ons daartoe geschikt lijkt in een flin ke stevige doos te verzamelen. Alleen al ,,de reclame" biedt ons talloze voor werpjes die we geneigd zijn weg te geven of weg te gooien: plastic beest jes, sleutelhangertjes in eindeloze va riaties, doosjes en iuat niet al. Mis tenten houden we van een buitenlands reisje wat vreemde munten over; mis schien breekt een kralensnoer waar van we te weinig overhouden om het opnieuw te rijgen, maar genoeg om de kralen in een doosje te doen voor een kinderarmbandje. Natuurlijk is er niets op tegen er ook een echt stukje speel goed tussen te stoppen, zoals de kleine autootjes waar ieder jongetje dol op is. Maar als we een beetje op ons doel bedacht zijn, zal het niet eens nodig zijn en we kunnen er zeker van zijn dat de kinderen het heerlijk zullen vinden naar hartelust in zon' interessante doos te mogen „struinen". Als het klei ne kleuters betreft, moeten we rvel op passen dat er geen gevaarlijke dingen bij zijn als bv. glazen voorwerpjes of ai te kleine dingen die ze in mond, neus of oren kunnen stappen Een heerlijke oplossing is ook de binnen kant van een kastdeur tot kinderhoog te met schoolbordverf groen te schil deren en te zorgen voor een bakje ge kleurde krijtjes. We hebben nergens 'n .sta-in-de-weg, we hoeven na afloop niets op te ruimen en de kinderen amuseren er zich in de regel uitstekend mee. JETTY Sinds kort werkt de NRU daadwer kelijk mee aan de slanke lijn van al le dames die naar haar willen luis teren. Reeds vanaf maandag 7 okto ber Jl. zendt de NRU namelijk dage lijks een gymnastiekles voor de vrouw uit. De programma's zijn te beluisteren 's morgens van negen uur tot negen uur tien via de zenders Hil versum I en Hilversum II ('s zater dags van tien over half tien tot tien voor tien). De rubriek wordt verzorgd en gepresenteerd door Riet Vatenhoud. "Wie per se niet vermageren wil (of slank genoeg is) kan toch meedoen om lenig en fit te blijven. Een Brits damesblad heeft zich y onlangs beziggehouden met de y „image" van zijn vorstin, Eliza- V beth II. Men constateerde dat de persoonlijkheid van de Britse vor- f) stin weinig te wensen overlaat: ze heeft fraaie benen, een stralende r) lach en een gladde huid. Maar (S toch werd op die huid nogal wat kritiek uitgeoefend. Na een aantal autoriteiten uit binnen- en buitenland geconsul teerd te hebben, kwam de redac tie van het damesblad tot de slot som, dat de vorstin er heel wat aantrekkelijker zou uitzien als ze de volgende adviezen zou opvol gen: ze moest haar wenkbrauwen laten epileren, méér oogmake-up gebruiken, haar haar laten verven, een bescheidener tint lippenstift gebruiken en minder gezichts make-up. Of koningin Elizabeth zo diep on- r/ der de indruk van dit advies is ge- weest dat ze het ook heeft opge- v volgd, is niet bekend. Voor het maken van ongeveer 50 pindakoekjes (2 bakblikken), hebt u de volgende ingrediënten nodig: 125 g (8 eetl.) boter of margarine, 125 g (8 eetl.) suiker, 2 pakjes vanillesuiker, 1 ei, 100 g (12 eetl.) tarwebloem, 2 theel. bakpoeder, mespunt zout, 75 g (9 eetl.) haver mout en 100 g gepelde pinda's. Roer de boter met steeds een gedeelte van de suiker tot een romige massa en voeg daarna het losgeklopte ei toe. Meng de bloem, het bakpoeder, het zout en de havermout door elkaar, doe dit mengsel erbij. Roer alles tot een glad deeg en verdeel het in tweeën. Maak 25 balletjes van de ene helft deeg, leg ze op het beboterde bakblik op een afstand van plm. 5 cm van elkaar. Druk ze plat en bestrooi ze met een laagje pinda's. Bak de koekjes in plm. 20 minuten gaar en lichtbruin van kleur. Rol terwijl het eerste bakblik in de oven staat al 25 bal letjes van de tweede helft deeg. Baktijden: Oven 7 minuten voorverwarmen; bakblik middenin gematigde oven (plm. 175 gr. C.) schuiven; baktijd plm. 20 mi nuten. Ik voel me gewoon verplicht een paar nieuwtjes uit Amerika te signa leren. Ze zijn (nog) niet voor u. Dal klinkt een beetje onprettig, maar zo is het niet bedoeld. Amerika is nu eenmaal erg vindingrijk op het ge bied van nieuwtjes, maar jammer ge noeg duurt het altijd eeuwen, voordat ze naar Europa zijn overgewaaid. Waarom Ik er dan toch over spreek, als het gaat om dingen die u hier nog niet kunt kopen? Om u op de hoogte te houden, dan kunt u er attent op blijven. Want komen doen ze vroeg of laat. Maar nu weet u nog steeds niet waarover het gaat en omdat ik u niet langer in onzekerheid wil laten, ga Ik u nu vertellen welke nieuwigheden ik bedoel. Het za! u ook wel eens gebeuren dat u midden in de nacht uw bed uit moet om een middeltje tegen slape loosheid. hoofdpijn, kiespijn of maag klachten in te nemen. U begint dan met het licht op te doen. waardoor u ongewild uw man wakker maakt. U zou de weg door de slaapkamer nog wel in het donker kunnen vinden, maar in het wilde weg in het medicijnkastje grabbelen heeft weinig zin. In Amerika nu heeft men een medicijnkastje op de markt gebracht waarin, zodra men het deurtje opent automatisch °en lichtje gaat branden. Waarom dit systeem bij ons nog nooit eerder is toegepast is me een Taadsel. We heb ben het immers al in de ijskast, bij de platenspeler en in de auto. Een ander nieuwtje uit Amerika is de tube tandpasta met vierkante ope ning, zodat de inhoud als men in de tube knijpt veel minder kans heeft van de tandenborstel af te rollen. Het is geen ramp als de pasta in de wasbak kletst, maar het is vervelend. Hebt u wel eens geprobeerd die verspilde tandpasta weer op uw tandenborstel te vegen? Maar misschien hoeft u zich In dit opzicht niet lang meer te ergeren. Het nieuwtje waait ..eens" over en dan bent u in vier weken vergeten dat er ooit tubes met ronde gaatjes hebben bestaan. Bij tijd en wijle wordt er voer meneer ook een plaatsje inge ruimd op onze eigen pagina. En eerlijk gezegd zijn daarop nog nooit anders dan positieve re- acties gekomen. Dat is op zich ook niet zo gek. want ook al zijn veel mannen de laatste tien ja ren heel wat vlotter geworden in hun kleding dan vroeger, de eerste stoot tot die vlotheid moest in de meeste gevallen toch wel worden gegeven door de ..mevrouwen van de mene ren". De man is nu eenmaal „een conservatief diertjewel lief maar in sommige opzichten verschrikkelijk moeilijk. Wij vrouwen schrikken er over het algemeen niet voor terug met n opzichtig mantelpak of een op vallende hoed door de hoofd straat te gaan flaneren; hoe meer er naar ons gekeken wordt des te prettiger voelen we ons Een verstolen lachje of het op trekken van de wenkbrauwen leggen we uit als „jaloezie" en .afgunst". Als we er zelf van overtuigd zijn dat iets ons goed staat, of desnoods alleen maar heel apart en volgens de laatste mode is, zijn we graag bereid opzien te baren. Maar met me neer is dat heel anders. Hij is altijd bang zich belachelijk te maken ot. erger nog, voor een „halfslachtig wezen" aangezien te worden, als hij eens iets an ders dan anders draagt. Daarom zijn we eigenlijk verplicht „onze meneren" een handje te helpen en hun wat meer zelfvertrouwen te geven wat de mode betreft Dat kan allemaal, tegenwoordig; dat moet eigenlijk! Zo'n stukje emancipatie voor de man, en dus ook voor „uw meneer" komt hem wel toe. Rechtsboven: Een prachtig wit smokinghemd met broderie- plastron en efjen witte tres maakt van ,.utv meneer een gentleman. Materiaal Nylfrance). Boven: Dit aparte en originele hemd in cardiganstijl laat ruimte voor een moderne col, pullie of sjaal. Materiaal van hemd Ter gal). Rechts: Opvallend chique en vrolijk staat dit kleurige vlinderdasje op het lavendelblauwe hemd van Tergal. Vermageren wordt vaak gehanteerd als een modewoord, maar is in vel» gevallen in onze welvaartstaat een bittere noodzaak. We slapen te kort en we rusten te weinig, maar we wer ken, roken, drinken en eten te veel. De eerste drie slechte gewoontes ple gen we schouderophalend af te doen: we zouden er wel verandering in wil len brengen, maar we kunnen het een voudig niet. Maar het vele eten zit ons letterlijk en figuurlijk in de weg: we zitten ermee in onze maag. Dat het hart overbelast wordt door de t» rijkelijke maaltijden, de extra-schepje» suiker en vooral ook door de gebak jes, daaraan denken maar weinigen van ons. Als we ons wat het eten betreft beperkingen opleggen, is het alleen ,,voor de lijn". Ook in andere landen ijx'eren d» vrouwen voor de slanke lijn. In Ame rika worden jaarlijks miljarden dollar» uitgegeven voor eetlustverminderende pillen massageinstituten vermagering» crèmes en andere molligheid-bestrij dende apparaten. De resultaten van al dat geïnvesteerde geld zijn echter bedroevend door gebrek aan zelfdisci- pLine. Men wordt ni. alleen slank van datgene wat men NIET eet. Daarom is men in de Verenigde Staten begon nen de moeilijkheden psychologisch aan te pakken, door het oprichten van Weight Watchers Clubs (clubs die ..het gewicht in de gaten houden"). Op d» bijeenkomsten worden de „gewicht"- ige problemen ongeremd besproken, en onder het motto ..gedeelde smart is halve smart" spoort men elkaar steeds weer aan de culinaire verlei dingen te weerstaan. De leden moe ten zich houden aan een streng dieet, door het bureau van de Gezondheids dienst in New-York opgesteld, en het gebruik van vermageringspillen is ver boden. Men zegt dat er bij leden van de ww-club al heel wat overtollige kilo's zijn verdwenen. Een beschaafd tienerjurkje van zand» kleurige Crylor-jersey met grote opoe* zette zakken en ceintuur. (Modsi: Jacques Es ter el)

Soester Courant | 1968 | | pagina 13