i Bouw van 48 woningwet woningen thans goedgekeurd bij DISCO CENTRUM E O SETTEN VERSTERK UW ZEKERHEID DOOR EXTRA SPAREN SPAARWEEK C0ÖP. RAIFFEISENBANK SOEST AMBTELIJK ONDER-ONSJE Geschenkenhuis Tip-Top na record-verbouwing geopend Gemeenteraadsvergadering fc b van 21 t.e.m. 25 oktober 1968. De Soester Nachtveiligheidsdienst Benoemingen en diploma's bij de brandweer Krabbels van KneÜs Vanaf zaterdag geen enkel rijwiel met defecte verlichting of onvoldoende wit aehterspatbord VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 De raad der gemeente Soest kwam woensdagavond in vergadering bijeen. De notulen van de vergadering, gehou den op 17 juli werden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van 9 september 1968 van Gedeputeerde Staten te Utrecht, hou dende bericht van ontvangst van de wij ziging van de Regeling als bedoeld in artikel 6 van de Wegenverkeerswet, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. b. Schrijven d.d. 18 september 1968 van het bestuur van de Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek inzake de ter inzage legging van raadsvoorstellen en -notulen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aangenomen met een verzoek van de heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) de Stichting te bedanken voor haar bereid willigheid. c. Schrijven van 27 september 1968 van Gedeputeerde Staten te Utrecht, houdende bericht van ontvangst van de wijziging van de schoonheidsverorde ning, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. d Schrijven d.d. 27 september 1968 "an Gedeputeerde Staten tt. Utrecht, houdende bericht van ontvangst van de wijziging van de verordening op de veiling van houtopstanden met voor stel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. e. Schrijven d.d. 26 september 1968 van de korfbalvereniging „Oranje" te Soes terberg, nhoudende verzoek om kwijt schelding van de verstrekte renteloze geldlening, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om prae-advies. De heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) ver zoekt dit verzoek in welwillende over weging te nemen. f Controlerapporten van het Centraal B' TPau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kenr^geving aan te nemen. D heer A. S. WESTRA (V.V.D.) wees op de grote achterstand in de betaling van huren en verzocht hierop streng toe te zien. De voorzitter antwoordde, dat hierop angstvallig wordt gelet, maar het blijft een grote zorg. We zullen nog strenger moeten gaan handelen. Soesterbergsestraat 1, Soest. Alle toppers, NU ƒ3,98 Nieuwste Heintje ƒ3.75 Jim Reeves L.Pƒ7,50 Grote collectie singels 1,95 En nog vele andere koopjes g. Begroting van het Gasbedrijf Cen traal Nederland voor 1968 met toelich tte van de Directeur van het Gasbe drijf met voorstel met deze begroting akkoord te gaan. Conform besloten. h. Brief van burgemeester en wet houders ter nadere toelichting van de begrotingwijziging d.d. 15 mei 1968 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. Conform besloten. i. ^'erzoek van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Soesterberg d.d. 2 oktober 1968 om een zebrapad aan te brengen bij de school aan de Generaal Winkelmanstraat met voorstel dit ver zoek in handen te stellen van burge meester en wethouders ter afdoening daar het vaststellen van verkeersmaat regelen is gedelegeerd aan burgemeester en wethouders. Conform besloten. 3. Voorstel tot het verlenen van een extra krediet voor het aanschaffen van diverse leer- en hulpmiddelen t.b.v. de openbare school voor mavo aan de Mid delwijkstraat. Kosten ƒ4000, Conform besloten. 4. Voorstel tot wijziging van dc bouw verordening. De heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) vraagt zich af, of bij nieuwbouw wel rekening wordt gehouden met schuilplaatsen. De VOORZITTER merkt op, dat met deze voorschriften geen oplossing ge vonden is voor alle gevaren, die een oorlog kan brengen. Bovendien geldt deze verordening voor een bepaalde ca tegorie huizen. Conform besloten. 5. 'foorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor: a. twee hoogspannings- en twee laag- spanningckabels en een telefoonkabel vanaf het transformatorstation aan de Gallenkamp Pelsweg naar de Soester bergsestraat; b. twee hoogspanningskabels en een telefoonkabel langs de Kampweg, c. vier hoogspanningskabels en tele foonkabels in de Industrieweg, de Ver lengde Waldeck Pyrmontlaan, de Ko ningsweg, de Dalweg en de Speenkruid- De heer J. H. HOM (K.V.P.) meent dat van de voorwaarden met de P.U.E.M. voor het verlenen van het zakelijk recht, wel eens wordt afgeweken. Hij noemde als voorbeeld het transformatorhuisje aan de Dalweg. Wethouder mevr. WALTER deelde me de, dat dit medio november verdwenen zou zijn. Het voorstel werd goedge keurd. 6. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een herstelinrichting voor automobielen op een perceel gelegen achter de woning Plasweg 25. De ontheffing werd verleend. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van een graafmachine voor het gasbedrijf. Hierover werd een nog al lange discus sie gevoerd, niet zo zeer over de aan koop, maar of deze machine door het gasbedrijf aangekocht moet worden of door gemeentewerken. De heer J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) zag liever alle machines ondergebracht in een gemeentebedrijf (gemeentewer ken) en dan verhuring aan het gasbe drijf. die de machine praktisch het ge hele jaar nodig heeft. Wethouder J. VAN DE AREND zei. dat deze wijze van werken maar nodeloze administratie zou geven. Wel ligt het in de bedoeling het onderhoud bij ge meentewerken te laten plaats vinden. Besloten werd, dat het gasbedrijf de graafmachine zal aanschaffen, waartoe een krediet van ƒ11.000,beschikbaar werd gesteld. De heer J. C. KORTE (K.V.P.) stemde tegen, daar hij zich met de formulering van het voorstel niet kon verenigen. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor het aanbouwen van 2 lokalen t.b.v. de Chr. school voor g.l.o. te Soest-Zuid. Mevr. S. M. POLET-MUSLER (P.v.d.A.) maakte een opmerking welke door de zachte uitspraak niet te volgen was. De heer M. DE GROOT (B.P.) atten deerde op een voordeel van 4000, die in deze aangelegenheid voor de ge meente is gelegen, doch dit bleek na een antwoord van wethouder K. DE HAAN een misvatting te zijn. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) vond het vreemd, dat zo spoedig van een 4-klassige school op een 6-klassige school moet worden overgegaan. Als direkt tot de bouw van een 6-klassige school was overgegaan zou een kosten besparing zijn verkregen. Wethouder K. DE HAAN antwoordde echter, dat dit in de praktijk wel eens anders loopt en niet altijd tegen te gaan is. Een aanvullend krediet van 24.000,- werd toegestaan. 9. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 der Lager onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest inzake de aanschaffing van 20 sets t.b.v. de Da Costaschool voor g.l.o. aan de Prins Bernhardlaan. Kosten ƒ1400.—. b. het R.K. schoolbestuur Soestdijk voor het wijzigen van het hekwerk rondom de Mariaschool. Kosten 1000,-. Conform besloten. c. het R.K. Schoolbestuur Soestdijk voor de vernieuwing van de toilet-W.C.- ruimten van de Mariaschool. Kosten ƒ42.000, Conform besloten. 10. Voorstel tot onttrekking van de Korte Molenweg aan het openbaar ver keer. Aldus besloten. 11. Voorstel tot onttrekking van de Dodeweg te Soesterberg aan het open baar verkeer. Conform besloten. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) merk te nog op, dat een schrijven van een ingezetene op dit voorstel was binnen gekomen, maar niet juist was geadres seerd. Hij verzocht het college bij niet juiste advisering, de ingezetene hierop tijdig te wijzen, opdat een nieuw ver zoek of schrijven nog tijdig kan worden mgediend, dat zal de afstand tussen burger en overheid bevorderen. 12. Voorstel tot vaststellini van de vergoeding over het jaar 1967; a. op grond van artikel 103, le lid der Lager-Onderwijswet 1920; b. op grond van artikel 101 bis lid der Lager-Onderwijswet 1920: c. op grond van artikel 212 van het Besluit B.O. 1967; d. overeenkomstig de bepalingen van de Kleuteronderwijswet. Conform besloten. T\ S0ESTD9K REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 RAIFFEISEN SPAARWEEK W W RAIFFEISEN SPAARWEEK CC CU ui w UI <2 es w cu UI a w w fc. C2 Tijdens de jaarlijkse Raiffeisen Door een storting op uw spaarrekening of door een spaarbankboekje te openen ONTVANGT U EEN AARDIGE ATTENTIE. En uw geld is veilig belegd tegen een aantrekkelijke rente. Kerkplein 9 - Soesterbergsestraat 14 - Koninginnelaan naast nr. 38 RAIFFEISEN SPAARWEEK RAIFFEISEN SPAARWEEK 13. Voorstel tot het verstrekken van een hypothecair krediet aan een ambte naar voor het kopen van een woning. Gevraagde lening groot ƒ20.000,wordt goedgekeurd. Conform besloten. 14. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen: a. aan de Birkstraat van Chevron Pe troleum Maatschappij N.V. te 's-Gra- venhage; b. nabij de Oude Utrechtseweg van A. Hoekstra c. aan de Smitsweg van A. C. Hekkers; d. aan de Wilhelminalaan van me vrouw M. G. Gijzen-Geerling. Alle aankopen werden goedgekeurd. De heer J. K. DE BRUIN vond dat het voorstel onder de te laat in het bezit van de raadsleden is gekomen en zo'n grote haast niet noodzakelijk is. Daar om stemde de fraktie van de V.V.D. te gen deze aankoop. 15. Voorstel tot opheffing van de Stichting Verzorgingshuis „De Malva- hoeve". Het bestuur van de Stichting Verzor gingshuis „De Malvahoeve" heeft be sloten de stichting op te heffen. Het bleek n.1. niet mogelijk het verzorgings huis zonder grote verliezen te exploite ren. De liquidatie heeft voor de gemeente de hierna vermelde gevolgen. Nadelige sal di 1963 tot en met 1968 ƒ82.384.40. Voor het grondbedrijf bedraagt het verlies ƒ63.546,22, in aanmerking genomen, dat de boekwaarde op 100.000,is gesteld. Ten laste van de algemene dienst der gemeente, komt derhalve een bedrag van 145.930,62. Het voorstel wordt goedgekeurd. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de uitbetaling van be- lastingschade. Conform besloten. 17. Voorstel tot ruiling van gronden gelegen aan de Klaarwaterweg en Ener gieweg met P. J. v. d. Grint, met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. Conform besloten. 18. Voorstel tot wijziging van de sta tuten van de Stichting Soester Natuur bad. De heer G. C. VAN DE BERG (K.V.P.) is bevreesd, dat er niets terecht komt van alle op zichzelf werkende stichtin gen. Wethouder K. DE HAAN stelde de heer v. d. Berg echter gerust, daar er vol gens hem geen kortsluitingen zullen ontstaan. 19. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanbren gen van gas-centrale-verwarmingsin stallaties in gemeentewoningen. Kosten ƒ24.800, Conform besloten. De heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) heeft gehoord, dat is toegezegd dat diverse gegadigden voor de winter geholpen zouden worden, doch dat ziet er vol gens spreker niet naar uit. Wethouder J. VAN DE AREND deelt mede, dat het eerste krediet verbruikt is en met het thans aangevraagde kre diet wordt verder gewerkt. De heer B. H. A. ELBERTSE (K.V.P.) vraagt hoe hoog het bedrag is, dat door deze aanleg per maand meer aan huur betaald moet worden. De WETHOUDER zegt, dat dit ƒ29,— per maand zal bedragen. 20. Voorstel tot verkoop van de bij de Savornin Lohmanschool geplaatste hou ten noodschool aan het bestuur van de Stichting Openbare Leeszaal en Biblio theek te Soest. 21. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan de Beckeringhstraat van J. Floor met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijziging. Bij dit punt wordt voorgesteld ook te besluiten tot aankopen van grond aan de Braamweg van mevr. S. de Bruin- Roeten en eveneens aan de Braamweg van J. Westerveld. Alle aankopen werden goedgekeurd. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor het vak handenarbeid ten behoeve van de open bare school voor g.l.o. te Soestdijk. Kosten 2340, Dit krediet werd toegestaan. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 8 garages nabij de Staringlaan. Kosten ƒ24.700,—. Conform besloten. 24. Voorstel tot het bouwen van 48 wo- nnigwetwoningen aan de Albert Cuyp- laan nabij het bejaardencentrum Molen schot. Het in de vergadering van 18 septem ber j.1. behandelde agendapunt „bouw 48 woningwetwoningen" werd, in ver band met de in deze vergadering aange voerde bezwaren, door het college te ruggenomen. Thans komt het college met een hernieuwd voorstel, waaruit blijkt, dat de flat 10 meter verder in zuid-oostelijke richting geprojecteerd is. De stichtingskosten zijn met 58.074,=^ verminderd n.1. van 1.676.574,tot 1.618.500,Hierdoor zal de gemid delde huurprijs 141.05 gaan bedragen. B. en W. stellen voor een krediet van 1.618.500,beschikbaar te stellen en de bouw van genoemde woningen aan de N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf v.h. Willem van Asch en Zonen te Soest Nadat de verbouwing, die naast een mo dernisering tevens een enorme uitbrei ding inhield, twee weken eerder gereed was gekomen dan was gepland, heeft woensdagmiddag de officiële opening van dit geschenkenhuis aan de Soes terbergsestraat plaats gevonden. Toen de heer Kijzer bijna elf jaar ge leden de failliete zaak van zijn voor ganger overnam, vormde de toevoeging „bazar" aan de naam Tip-Top, het juiste woord op de juiste plaats. Mede door het ruimtegebrek deed de bazar gezellig rommelig aan. Zou het in iedere andere winkel onverzorgd staan wanneer tussen exclusieve cassettes een of ander sou- venier staat of hangt, in „Tip-Top" pas te dit. Toch bleek na een paar jaar dat een groot gedeelte van de cliëntele het op prijs zou stellen, wanneer bepaalde ar tikelen meer tot hun recht zouden ko men. Het contact dat de heer Kijzer opnam met het Amersfoortse winkelplanbureau van de heer Olij, zou van beslissende aard zijn. Besloten werd om door het bijtrekken van de bovenverdieping het chronisch ruimtegebrek op te heffen. Op de bovenverdieping heeft het enor me sortiment speelgoed een ruime en overzichtelijke plaats gevonden, terwijl beneden de luxe- en huishoudelijke ar tikelen een plaats hebben gekregen. De verbouwing die, zoals wij al schreven, twee weken korter duurde dan was be raamd, werd uitgevoerd door het Soester aannemersbedrijf Kamper, terwijl de fir ma Bosman ervoor heeft zorggedragen dat de gehele zaak in een zee van licht kan baden. Voor stoffering e.d. werd zorggedragen door de firma Middelman. Met dit nieuwe pand heeft de winkel galerij tussen de splitsing Birkstraat/ Soesterbergsestraat en de Eikenlaan een belangrijke aanwinst gekregen. CONTROLE EN BEWAKING TEGEN INBRAAK, DIEFSTAL, BRAND EN VERNIELING Speciale prijzen en eerste klas service. HOOFDKANTOOR VAN DE VELDEPLANTSOEN 39. TELEF. 2201 op te dragen voor 1.155.000, Alle frakties vinden het maar een twij felachtige geschiedenis, dat deze flats thans wel voor een gemiddelde huur prijs 141,05 gebouwd kunnen worden. De raadsleden J. W. D. BERKELBACH- v. d. SPRENKEL (Chr. blok), M. DE GROOT (B.P.), J. K. DE BRUIN (V.V.D), J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) en an deren staken hun misnoegen hierover niet onder stoelen of banken. Verder werd aangedrongen op stopzet ting van flatbouw en toepassing van meer laagbouw in dit gebied. Wethouder mevr. WALTER kon spre kers voor wat het voorstel betreft, niet overtuigen, hetgeen ook wethouder J. DE AREND niet kon, die naar voren bracht, dat de hogere bouwprijs o.m. het gevolg was van het feit, dat een door het rijk met ingang van 1968 toege staan bedrag voor renteverlies van ƒ600,per woning, niet was aangehou den. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de leden van de Boeren partij tegen. 25. Voorstel tot verkoop van grond aan de Soesterbergsestraat hoek Dennenweg aan J. C. A. Haks. Conform besloten. 26. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijnen van enige onbewoon- baarverklaarde woningen. Het betreft de woningen Klaarwaterweg 99, Klaarwaterweg 101, Ossendamweg 28 en Ericaweg 4. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) was tegen het voorstel. De heer B. H. A. EL BERTSE (K.V.P.) drong aan op zo spoe dig mogelijke oplossing van deze geval len, vooral de Ossendamweg en Erica- weg zijn zeer dringende gevallen. De VOORZITTER zei zijn uiterste best te doen, maar gemakkelijk is het niet. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen van de V.V.D. tegen. 27. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een noodlokaal ten behoeve van de openbare kleuterschool Soest-Centrum alsmede het treffen van enige voorzie ningen aan dat lokaal. De jaarlijkse huurprijs zal ƒ6.250,be dragen, welk bedrag nagenoeg door het rijk vergoed zal worden. De voorgeschreven voorzieningen voor de inrichting van deze klas zullen pl.m. ƒ7100,bedragen. Conform besloten. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Tijdens de traditionele oktober-feest avond van de brandweer - tot voor en kele jaren ter gelegenheid van de ver jaardag van de oud-brandweercomman dant W. Groeart op 5 oktober en thans ter gelegenheid van de verjaardag van de huidige commandant J. Groart op 4 oktober - zijn dinsdagavond verschillen de diploma's uitgereikt en benoemingen gedaan. De officiële handelingen werden ver richt door mr. S. P. Baron Bentinck. De heer H. J. Zegwaard, die aan de brandweerschool te Amsterdam cursus heeft gelopen, zag zijn moeite beloond met een benoeming tot onderbrandmees ter. Tot brandwacht eerste klasse wer den door B. en W. benoemd de heren W. J. M. van Doorn, L. J. van den Hoed en H. C. Schoemaker, die allen reeds in het bezit waren van het getuigschrift. Tot brandwacht tweede klasse werden benoemd de heren C. A. C. van Doorn, A. van Essen, A. P. van Fulpen, Th. W. Geeve, M. R. W. Onwezen en C. A. de Raadt, ook allen reeds in het bezit van het getuigschrift. De heren Geeve, On wezen en De Raadt werden tevens door de heer W. Groart namens de vrijwilli ge brandweervereniging als lid van de vereniging aangenomen. Tot adspirant brandwacht in opleiding voor de duur van zes maanden werden benoemd de heren B. Fabriek, H. van der Heiden en T. Ruiter. Alleen de heer Ruiter moet zijn getuigschrift nog halen. De burgemeester sprak er zijn grote vol- doenning over uit, dat hij ook enkele getuigschriften tweede klasse kon uit reiken aan vijf vertegenwoordigers van het bedrijf Sinclair and Valentine, te weten de heren W. A. 't Lam, J. Kuy- per, K. Verbaan, C. C. Meidam en J. Hottinga. De burgemeester wees op het grote belang voor een bedrijf om over een bedrijfsbrandweer te kunen beschik ken. Hij meende, dat het trouwens voor meerdere bedrijven een veilig gevoel moet zijn om op het industrieterrein mensen aanwezig te weten, die zich een zekere bekwaamheid hebben verworven in het bestrijden van branden. „Hoe meer mensen op de hoogte zijn van de geva ren van een brand, op des te grotere schaal kan preventief worden opgetre den. Brandbestrijding is erg mooi, maar het preventief optreden is het nuttigst", aldus de burgemeester. Voor de rest liet hij de verzorging van de avond aan de brandweerlieden en het orkestje over. Commandant Groart herinnerde er wellicht ten overvloede nog even aan, dat het vermoedelijk de laatste feest avond in de oude kazerne zou zijn. Voordien zei hij echter nog, dat de brandweer zich opnieuw zeer actief heeft getoond, teneinde het peil te handhaven en te verhogen. „U geniet volop het ver trouwen van de bevolking en het ge meentebestuur. maar dit vertrouwen moet iedere keer opnieuw worden ver diend", zo zei de burgemeester. Ook de voorzitter van de brandweerver eniging, de heer W. Groart sr. zei, dat momenteel de brandweer alle respect van de bevolking heeft. In vroeger jaren is dat wel eens anders geweest, toen ach ter de rug van de brandweerlieden de slangen werden doorgesneden. Zelfs kon de heer Groart zich herinneren, dat het nog wel eens aan medewerking van de zijde van de politie heeft ontbroken, al was dat dan wel in de grijze brandweer- historie. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak altied traone in ming oge krieg ak lees of hoor datter un ver- enuging gaot worde opgeheve. Nie dak daat arrug fin veur ming eige, maor veur ongze heule gemeen schaap. Maor ok veur de minse die, zoon verenuging hebbe opgerich. Waant jie hoef heul geen groot wiesgeer te weze om te kenne begriepe datter deur die minse heul waat vrieje uure vaan hullie kosbaore tied binne inne- stop. Noeng heppik geen meelij mit die minse, waant zullie deeje daat uut eige vrieje wil, maor daorom fingk ut veur die minse wel bar spietug. Der binne netuurluk minse die zeige daat zullie der geen sneej brood ming- der om zalle ete as de een of aore ver enuging word oppeheve, en geliek heb be zullie. Der binne verenuginge zaat. Bar veul sportverennuginge, maor ok baor veul aore. Un heul spesiejaole verenuging fongk de verenuging „Rusteburrug". Ut doel vaan die verenuging un „niew huus veur bejaorde" hebbe zullie beriekt, en noeng fingde de minse vaant be stuur daat zullie der wel meej op ken ne houwe. Hullie warrek is beurt. En ak heul eerluk mot zijn, daan fingk ut bar zonde daat die minse der zo over hebbe gedocht, waant ajje ut ming vraog was ter nog genog waat zullie veur de bejaorde in Soest zou we kenne doen. Zullie moste netuurluk un vergaodering beleige om tot opheffe te kenne over gaon, en ak de kraant mot glove en waorom zouk daat nie doen, waas ut aalles die mekaor nie om over naor huus te schrieve. Ak ut goed hep begrepe daan waas ut baotuge saaldo vaan viefduuzend gulde ut grootste struukelblok. Der waore minse die zeeje, en daas netuurluk hun goed rech, daat zullie liever hullie ge deelte vaan die viefduuzend gulde terug krege, maor der awas ok un deel daat aachtur ut bestuur sting, en der meej akkoord ging daat ut geld wier ebruuk om un kleure-tillevisie te kope, en as ter nog waat vaan over zouw blieve ok nog un akwaoriejum, un grote glaoze baak mit mooije visse. Noeng bink geen lid vaan die verenu ging en ok nie gewees, dus ik hep heu- legaor niks te zeige, maor ast wel zo gewees was, daan haad ik gezeig daat zullie heulegaor nie tot opheffe haade motte overgaon, maor heul gewoon hul lie doelstellinge een bietje haade mot te veraandere. Ik stel ming zo veur daat zullie nog heul waat haade kenne doen veur alle gepensjeneerde minse in Soest. En ajje daan meteen ken beginnen mit vief duuzend gulde in kas, daan zit je ok meteen nie mit ut prebleem datter geen cente binne oen waat te gaon doen. Waant der binne nog ouwe minse ge nog die bes wellis waat aores zouwe wille daan allenug maor vaan aachter de gordiene naor buute te zitte kieke; hullie komme ok veul liever in ketak mit minse vaan hullie eige leeftied, nie daat zullie ok nie is mit jonge minse wille praote, maor die hbebe vaok zo wienug tied veur hullie medemins, venr aai astie un bietje ouwer is. Noeng wittik wel datter wel waat beurt op daat gebied, en das meej genome, maor as noeng die bestuursminse vaan Rusteburrug, die in de ofgelope jaore hebbe laote zien daat zullie vaan un verenuging bestuure wel uit een en aander wete, heul gewoon in funksie waore gebleve, en allenug de verenuging un bietje waas verandurd, daan haade wullie hier in Soest un verenuging veur bejaorde gehaad, die messchien wel de beste vaan ongs heule laand haad kenne weze. Maor daor zaal noeng wel niks meer vaan komme, waant de bestuursminse binne mit trammelaant uut mekaor egaon. En da fingk un bar jaammere zaok. Nie allenug veur die minse die messchien wel jaore al hullie tied gegeve hebbe, maor ok veur alle Soesder bejaorden. Waant aster ooit de kaans is gewees om tot un goeie be- jaordevereunging te komme daan wast noeng. Maor jie ken nooit wete, as de eerste teleurstelling un bietje over is, komme die minse weer un bietje tot zich zelluf, en gaon zullie ok beseffe daat ut bar zongde is om zoon verenu ging op te heffe. Veur ming magge zul lie marrege weer beginne. Zaterdagmorgen en -middag vindt op het parkeerterrein van het politiebureau in samenwerking met de Soester politie en de afd. Soest van het Verbond van Veilig Verkeer, evenals verleden jaar een gratis controle van uw rijwiel plaats. De geconstateerde gebreken zullen ter plaatse door de firma Kraal „een spier wit spatbord met Flexa-verf" en de firma M. Heijnen, reparatie van ver lichting en remmen, worden uitgevoerd. Hoewel het schilderen van de spatbor den en de controle van uw rijwiel ge heel gratis gebeurt, zullen de reparaties worden uitgevoerd tegen de geldende materiaalprijs. Er is, enkele jaren te laat. eindelijk een gemengd Nederlands-Duitse commissie ingesteld, die gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden aan de hangende vervoerskwesties, zoals de rijnvaart, de contingentering van het vrachtautover- voer en het containervervoer. Voor het einde van dit jaar, zal men tot een vergelijk moeten kernen, want dan wenst de Duitse regering nieuwe maatregelen af te kondigen. Het is ten minste iets, dat de Nederlandse hoge ambtenaren in deze commissie zijn toe gelaten om te proberen de Duitse leden van bepaalde drastische dolksteken af te houden. Tot onze verwondering zit er in de com missie niet één specialist uit de vervoeiv dersorganisaties en niet één vakman uit de vervoersbedrijven. Het zal dus wol blijven bij een ambtelijk of politiek on der-onsje. De kracht van het vakkundig gehanteerde argument zal de Nederlané se commissieleden helaas ontbreken.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3