0 CO i Vervolg Sport van hier en daar B.D.C. klopt leider Hoogland met 3-1 KINDER- RAAIMOLE Hees niet 6-1 door Hoevelaken verpletterd DE SCHUIMBEKKENDE TWIJFELAAR Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 27.95 7.95 V.V.Z. verloor van Candia: 4-1 Doelman Kamphorst van het veld gestuurd 27.95 12.95 12.95 11.95 VROOM DREESMANN Heeft van alles zoveel meer DINSDAG 22 OKTOBER 1968 B.D.C. heeft zondag ten aanschouwe van ongeveer duizend man publiek voor een verrassing van formaat gezorgd door leider Hoogland op eigen veld met 3-1 te verslaan. Het betekende tevens de eerste nederlaag voor Hoogland in deze competitie en de eerste overwin ning, die B.D.C. ooit in Hoogland heeft kunnen behalen. Aangezien ook het eveneens nog onge slagen Minerva zondag verloor begint het er voor B.D.C. wat hoopvoller uit te zien. In het elftal van de Soestenaren waren enkele wijzigingen aangebracht. In de achterhoede werd de plaats van Beyer ingenomen door A. Roest, wat een be hoorlijke versterking betekende. J. Brou wer opereerde nu als halfspeler. Na de rust verwisselden zij van plaats. B.D.C. liep bijzonder hard van stapel. Al na zeven minuten namen de gasten een voorsprong. Brouwer bediendde J. Dorrestein van een zuivere pass, waar na deze doelman Pieterse van Hoogland met een hard en laag schot paseerde. 0-1. Een misverstand in de achterhoede van B.D.C. had bijna de gelijkmaker tot ge volg, maar aan de andere kant werd weer een combinatie tussen Van Fulpen en Paauw afgerond met een schot van M. v. d. Lugt. dat maar net naast ging. Hoogland werd echter zienderogen ster ker. Doelman Smink moest zich al eens laten passeren, maar Stalenhoef redde nog op de doellijn. Steeds sterker werd de druk en steeds verder drong Hoog land op. Dat werd Hoogland in de vijf tiende minuut noodlottig. Een verre Bezoekt met uw kinderen van 23 t.e.m. 26 oktober de op het Driftje (busstation Soest-Zuid) trap uit de verdediging kwam bij v. d. Lugt terecht, die Paauw daarna in staat stelde, de stand op 0-2 te brengen. Een periode van wisselend aanvalsspel volgde op dit doelpunt, tot in de 25ste minuut de Hoogland-speler Smink zijn neef en naamgenoot in het B.D.C.-doel kon passeren: 1-2. Met deze stand ging ook de rust in. Ook in de tweede helft trok Hoogland weer energiek ten strijde. De B.D.C.- defensie kreeg handenvol werk te ver zetten om de gelijkmaker te voorkomen. De trappen waarmede de verdediging van B.D.C. zijn aanval aan het werk zetten, leverden toch verschillende malen gevaar op. In de 30ste minuut was het F. Kool loos, die op de doellijn redding moest brengen, maar aan de andere zijde ont snapte Hoogland ook aan enkele doel punten. Een vrije trap voor B.D.C. werd door het muurtje gestuit en even later was was doelman Pieterse net iets eerder bij de bal dan v. d. Lugt, zodat de stand nog even ongewijzigd bleef. Tien minuten voor het einde maakte B.D.C. aan alle onzekerheid een einde. P. Dorestein voorzag M. v. d. Lugt van een fraaie voorzet. Diens schot werd in eerste instantie gestopt, maar de te rugspringende bal werd door linksbuiten J. Dorrestein daarna hard en raak inge schoten' 1-3. Hoogland meende zich na deze treffer toe te moeten leggen op grof spel. wat overigens in de stand geen verandering meer bracht Een verdiende overwining, die mis schien opnieuw een periode van herstel kan gaan inluiden. Volgende week zal men daar nog weinig van merken, want in verband met de voetbalwedstrijd Bulgarije-Nederland komt B.D.C. zondag niet in het veld. Het is voor B.D.C. allemaal nogal gun stig verlopen, afgelopen zondag. Van de zes elftallen, die in het veld kwamen behaalden vijf een overwinning. Alleen het tweede verloor. B.D.C. 2—AMSVORDE 2 4-5 Een nogal verzwakt tweede elftal van B.D.C. heeft het zondag net niet gered tegen het Amersfoortse Amsvorde 2. De negen doelpunten, die in dit duel vielen, werden in het voordeel van de gasten verdeeld. Niettemin had B.D.C. al na vijf minuten de leiding. B Roest was de maker van het doelpunt. Hij deed dat uit een voor zet van H. van Hal. Lang hield deze voorsprong echter geen stand. Fouten ln de verdediging en een ruk aan de noodrem, bestraft met een penalty waren er de oorzaak van, dat bij de rust het sterkere Amsvorde al een 4-1 voorsprong had. Dorrestein bracht met een zeer hard schot de stand op 2-4. waarna B. Wigtman ook nog eens raak vuurde en de spanning weer helemaal terugbracht. De B.D.C.-ers kregen ook daarna nog voldoende kansen om gelijk te maken, maar het was uiteindelijk Amsvorde, dat scoorde. Dat gebeurde twee minuten voor het einde. Vanaf de aftrap maakte Dorrestein er tenslotte nog 4-5 van. B.D.C. 2 heeft nu vier punten uit zeven wedstrijden. B.D.C. 4. dat er zeer goed voorstaat, al moet het 't vijfde elftal boven zich dulden, won zondag met 4-0 van het Amersfoortse V.V.Z.A. 4. Bij de rust had het vierde nog maar een 1-0 voorsprong, maar in de tweede helft liep men snel uit naar 4-0. Vele kansen om de score nog wat op te voe ren bleven onbenut. De doelpunten wer den gemaakt door H. Kroder (twee maal), J. v. d. Meulen en P. Hllhorst. Het vierde heeft zes punten uit vier wedstrijden. Het vijfde elftal bleef ook in de vier de wedstrijd zonder puntenverlies, al kostte het zondag wel moeite om Hoog landerveen 3 op een afstand te houden. De Soestenaren wonnen tenslotte met 3-2. Hooglanderveen nam in de eerste helft de leiding, maar door doelpunten van B. Epskamp en A. v. d. Linden kon B.D.C. met een 2-1 voorsprong gaan rusten. Dezelfde v. d. Linden maakte er in de tweede helft eerst nog 3-1 van, alvo rens Hooglanderveen vijf minuten voor het einde kon profiteren van een fout in de verdediging van B.D.C. om de stand op 3-2 te brengen. Het zevende elftal won met dezelfde cijfers van Roda 4 uit Hamersveld. Het zevende had de punten ook wel hard nodig. De doelpunten voor B.D.C. wer den gescoord door R. Voskuilen. L. .T. van Nuss en K. de Bruin. B.D.C. 7 heeft nu drie punten uit drie wedstrijden. Het tiende elftal tenslotte klopte Soesterberg 5 op eigen veld met niet minder dan 7-2. Bij de rust leidde B.D.C. al met 3-0. De doelpunten werden gescoord door A. Beijer, die er vier voor zijn reke ning nam E. Westerveld, A. v. d. Hen gel en P. Jak. Het tiende elftal doet het tot dusver zeer goed. Het is nog onge slagen en mag zich verheugen in het bezit van zes punten uit drie wedstrij den. V.V.Z. is er zaterdag opnieuw niet in geslaagd, het hoogstaande Candia te be dwingen. De thuisclub, tweede op de ranglijst met het minste aantal verlies- punten, won verdiend, zij het wat ge fiatteerd met 4-1. Eerst kort voor het einde, toen Candia al een 4-0 voor sprong had, kon V.V.Z. door v. d. Bo- venkamp de eer redden. V.V.Z. werd in het begin van de eerste 1- if+ al meteen voor een paar onaange naamheden geplaatst, toen twee fouten van de verdediging evenzovele doelpun ten opleverde. De tweede treffer kwam nogal ongelukkig, althans voor V.V.Z. Weliswaar was doelman Rebel reeds ge passeerd, maar met veel moeite wist v. c. Bovenkamp de bal nog voor de doellijn te achterhalen. Via de lat schoot hii echter toch nog in het doel. Toen Rebel even later een strafschop wegens (onopzettelijk) hands uit zijn doel hield, putte V.V.Z. hieruit nieuwe moed. Er werd zeer aanvaardbaar gevoetbald, maar de voorhoede slaagde er niet in, een vuist te maken. De scheidsrechter meende V.V.Z. iets terug te moeten ge ven voor de strafschop en deelde roy aal eer paar vrije trappen aan de Soes tenaren uit, maar opnieuw zonder scha delijke gevolgen voor Candia. De rust ging dan ook in met een 2-0 voor- r->-ong voor de gastheren, een stand, die al na een kwartier was bereikt, li de tweede helft bleek V.V.Z. de moed nog niet te hebben opgegeven. Herhaaldelijk drong men de Rhenense club in de defensie, maar in de Soester voorhoede ontbrak het aan vuur- en stootkracht. V.V.Z. gaf zich definitief gewonnen, toen halverwege de tweede helft Candia uit een uitval scoord-: 3-0. Het verzet was daarmede gebroken, wat Candia in staat stelde om nog een keer doelman Rebel te passeren. Pas in de slotfase kon v. d. Bovenkamp de eer voor V.V.Z. redden, al hadden daarvoor Fugers en Brons een paar fraaie kansen od een doelpunt om zeep geholpen. Met deze nederlaag is V.V.Z. wei terecht gekomen in het gedeelte van de rang lijst, waar strakt dc klappen moeten gaë'i vallen. Het tweede elftal van V.V.Z. ver loor zaterdag een beetje onfortuinlijk van S.D.C.P. 3 uit Putten: 1-2. De gasten, een onbekende tegenstander voor V.V.Z., namen in de eerste helft met 2-0 de leiding. Eerst een kwartier na de l iee redde J. Akkerman voor V.V.Z. de eer. V.V.Z. heeft nog verwoede pogingen ge daan om gelijk te maken, wist zich ook nog wel enkele kansen te scheppen, maar moest toch met de 2-1 nederlaag genoegen nemen. Door dit resultaat bleef V.V.Z. op vier punten (uit vijf wedstrijden) staan. Het derde won in Hilversum met 3-1 van Bloemenkwartier 4. V.V.Z. begon met een 1-0 voorsprong aan de tweede helft dankzij een doelpunt van Van Arkel. Na rust brachten Van Velzen en Horns veld de stand op 3-0, waarna Van Wijk een afgekeurd doelpunt scoorde. Pas kort voor het einde scoorde Bloemen kwartier tegen. Het derde heeft nu drie punten uit drie wedstrijden. Zoals al min of meer werd ver wacht heeft V.V.Z. 4 het zaterdag in Nijkerk niet kunnen redden tegen Sparta 5. De thuisclub won met 3-0. Bij de rust leidde Sparta al met 2-0. Het vierde elftal was door invallers danig verzwakt. Het speelde systeem loos en kon de tegenstander dan ook nauwelijks in gevaar brengen. V.V.Z. 4 heeft twee punten uit vier wedstrij den. Het vijfde elftal tenslotte verloor za terdag van de snelle en jonge elf van Cobu Boys 5 met 6-1. Bij de rust leid den de Amersfoorters al mei 4-0 Voor het enige tegenpunt zorgde M. Vet- kamp. Ook het zesde heeft twee punten uit vier wedstrijden. Hoevelaken heeft zaterdag voor een grote verassing gezorgd door Hees met niet minder dan 6-1 te verslaan. Ove rigens kon de thuisclub pas afstand nemen, nadat doelman Kamphorst van Hees uit het veld was gestuurd en de Soestenaren met tien man verder moes ten spelen. Bovendien kwam Hees op nieuw met een aantal Invallers in het veld. Een zeer veel sterker Hoevelaken gaf bijna de hele eerste helft de toon aan. De rood-witte inzet stak daarbij maar zeer pover af. Trage reacties van de achterhoede leverden Hoevelaken voor de rust twee doelpunten op. Na de thee toonde Hees wat meer ener gie en enthousiasme en het was ten slotte De Zoete, die met een prachtig schot de pertijen weer wat dichter bij elkaar bracht. Hees kreeg kansen op meer doelpunten, maar nadat de arbiter een duidelijk buitenspeldoelpunt had goedgekeurd, zakte Hees volledig in elkaar. Toen Kamphorst aanmerkingen begon te maken op de leiding, kon hij de kleedkamer gaan opzoeken. Zijn plaats onder de lat werd verder ingenomen door Geijtenbeek. Hij kon echter niet meer voorkomen, dat het elftal naar een comp'ete debacle werd gespeeld en ten slotte met een pijnlijke 6-1 nederlaag naar huis werd gestuurd. HEES 2-V.R.C. 3 4-2 De reserves van Hees deden het zater dag beter. Zij versloegen het bezoe kende V.R C. 3 met 4-2 er. behaalden daarmede na drie achtereenvolgende nederlagen eindelijk weer eens een over winning. Door het resultaat werd V.R.C. tevens naar de laatste plaats venve zen. De gasten namen niettemin een voorsprong, toen De Boer het in snel heid moest afleggen tegen de midden voor van de tegenpartij en hij hem niet meer van een doelpunt af kon houden. Even daarna maakte van Limburg ech ter al weer gelijk. Snijlder zorgde ervoor, dat Hees met een 2-1 voorsprong aan de tweede helft kon beginnen. Kort na de hervatting kon Hees opnieuw haar superioriteit bewijzen. Twee doelpunten van Van Limburg brachten Hees op 4-1. Het veel sterkere team moest kort voor het einde onverwacht toch nog een tegenpunt toe laten. HEES 4-T.O.V. 3 2-2 Het nog ongeslagen vierde elftal be haalde zaterdag een verdienstelijk ge lijk spel tegen het Baarnse T.O.V., dat in de eerste helft een 1-0 voorsprong nan. en die tot de tweede helft hield. In de tweede helft hielp L. Ruiter T.O.V. aan een 2-0 voorsprong. Hees kwam door Bloemendal op 2-1. 10 min. voor 't einde kreeg Hees 'n strafschop toege wezen, waarvan W. van Bloemendal een dankbaar gebruik maakte om de ge lijkmaker toch nog in te schieten. „Meneer de officier, ik ben een twijfe laar" sprak de glimmend-glad gescho ren gladde jongen van omstreeks 38 ja ren. Er hij streek zijn glad achterover gekamde blonde haren platter tegen het glanzend schedelvel, om er zo mogelijk nog gladder uit te zien. „U mag het wel tegen mij zeggen" kwam de politierechter tussenbeiden. „Jawel", zei de verdachte, „U moet mij maar eens afwegen in uw weegschaaltje. Dan zult U wel zien, dat ik hang te schommelen." „Volgens de dagvaarding hebt U al te veel geschommeld." „Neenee, dat is juiste de twijfel. Ik schommelde helemaal niet. Die politie man rook dranklucht, maar ik liep hele maal recht. Er moest een hamer aan te pas komen om de publieke tribune weer rustig te krijgen. „Volgens het politierapport had U veer tien glazen bier gedronken!" „Dat klopt. En ik kon ze precies tellen- Ja, ik ben Limburger, hè. Van huisuit drinken we zo 's avonds een pint of twintig en dat doen ons niks niemen dal meer. Als we daarna nog gaan schieten, schieten we nog raak ook. De gladde jongen was koopman in dit arrondisement en raakte betrokken bij een verkeersongeluk, waaraan hij overi gens zelf totaal geen schuld had. Maar de politie moest er rapport van opma ken, en rook de alcohol. Toen moest hij mee naar het bureau voor nader on derzoek. De bloedproef gaf 1,15 promille alcohol aan. maar dat lag nog ver ge noeg beneden de thans geldende stan daard van 1,5 promille. ..Ik wil best een paar salto's maken om te bewijzen, dat ik mezelf nog best kan besturen" had de koopman op het poli tiebureau gezegd. ..Het gaat er om. of U een auto kon besturen" zei de rechter nu. ..Als ik géén bier had gedronken, had dat ongeluk óók kunnen gebeuren" stel de de verdachte. De getuigen verklaarden, dat evenwicht, gang en spraak van de betrokkene op het politiebureau „redelijk" waren. Maar men had de man toch een tijdje vast gehouden, omdat men het niet aan durfde hem in die toestand met zijn auto verder te laten rijden. „Die veertien glazen waren maar kleine glaasjes" vertelde de gladde beklaagde nu, „met meer schuim dan bier. Goed tappen kennen ze niet meer. of ze wil len bier sparen. Ik zat nog te schuim bekken in de auto". De officier had gezocht naar wettige en overtuigende bewijzen, maar kon die uit de getuigenverklaringen niet ver krijgen. Daarom wilde hij in dit twijfel geval concluderen tot vrijspraak. Toen kreeg de advocaat van de zeer gladde heer het woord en die gaf eerst de heer officier groot gelijk en schetste vervol gens zijn cliënt als een uiterst betrouw baar. soliede en voorzichtig chauffeur. Daarna kwam bij met een (geleend) glas uit het café bewijzen, hoe weinig bier per glas kon worden gedronken en ten slotte deelde hij mede, dat die veertien glazen waren gebruikt met een tussen ruimte van zeven uur, namelijk acht om een uur of twaalf en zes 's avonds tussen zeven en acht. En dat kon hij bewijzen met een verklaring van de caféhouder. Voor de politierechter bleef er toen niet veel keus meer. Hij wilde het woord \-rijspraak echter verbinden aan een ernstige waarschuwing in het algemeen aan de bierdrinkers. ..Ze maken d'r zo'n gewoonte van. veel glazen bier te drin ken, dat ze zelf niet meer beseffen dat ze een gevaar op de weg kunnen wor den. als ze zo vol alcohol gaan rijden sprak hij. „U moest liever die caféhouders waar schuwen dat ze teveel schuim tappen" bromde de gladde. „Zo kom je nooit aan de anderhalf promille!" Lycra korselet, sterk korrigerend. 3-Delige invisinet- cups en verstelbare schouderbandjes. Japonmaten 40 t/m 50, Ij Lycra korselet //met voorgevormde foamcups. Sterk korrigerend. Ver stelbare schouder bandjes. Japon- maten 40 t/m 60. Lycra bh met maagband. 3-Delige invisinet- cups en verstelbare Lycra schouder- bandjes. B-cups maat 36-44, C-cups maat 36-44. in wit Elastieken gaine met verstevigd achterpand. Maten M t/m XXL, Lycra bh met 3-delige invisinet- cups. Verstelbare schouderbandjes. B-cup maat 34 t/m 40, C-cup maat 34 t/m 40, in wit Lycra step-in in slankkledend model. Satijnen achterpand, nylon voorpand Maten M-XL. Amersfoort

Soester Courant | 1968 | | pagina 11