- -v 'Jmi- -- k I I SCH0EMAKER DEMONSTREERT van hier en daar Zaterdagelftallen van S.E.C. zorgden voor 23 doelpunten SCHOENAKER -v" -■* - - D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM S.E.C. speelde weer gelijk1-1 tegen A.P.W.C. 'i WAffutze/aaï DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Winst voor eerste (4-2). tweede (9-0) en derde (7-2) elftal Philips kleur t.v. en antenneversterker. WIJKGEBOUW MIDDELWSJK ÊSKr-ri, .- O jm X: i Klaar terwijl u wacht HKYIItOl SMEERSTATION Standen voetbalcompetitie In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT i»,* J&e. .Stél Philips kleur t.v. en antenneversterker. WIJKGEBOUW MIDDELWIJK Red Stars u.s.s. DINSDAG 22 OKTOBER 1968 De zaterdagelftallen van S.E.C. hebben het afgelopen weekeinde bijzonder goed gedraaid. Drie van de vier elftallen zorgden voor royale overwinningen. Al leen het nog lang niet ingespeelde vier de elftal verloor, ook met grote cijfers: 6-3. De toeschouwers bij de vier wedstrijden hebben bij elkaar niet minder dan 33 doelpunten gezien, waarvan SE.C. er 23 voor zijn rekening nam. De meeste vreugde schonk uiteraard de weliswaar verwachte maar toch altijd welkome 4-2 overwinning op het zwakke Kulan, dat nog altijd op de laatste plaats staat. Het nog ongeslagen S.E.C. 2 gaf zijn te genstander D.O.B. 2 al helemaal geen kans (9-0), terwijl het derde in Nijkerk met 7-2 van N.S.C. 3 won. S.E.C. 4 moest tenslotte met 6-3 zijn meerdere erkennen in Woudenberg 4. S.E.C. 1 begon al goed. Reeds na enkele minuten dwong Rademaker de doelman van Kulan, handelend op te tre den. Hij deed dat ook wel, maar niet afdoende, zodat Hoefman de score voor S.E.C. kon openen: 1-0. Ofschoon ook Kulan soms tot acceptabel voetbal kwam. waren de meeste kansen toch voor S.E.C. Toch duurde het tot een kwartier voor rust, alvorens Sengers met een daverend schot van zeker 35 meter afstand via de paal de voorsprong kon vergroten. Zeven minuten later maakte Hoefman een dankbaar gebruik van een blunder in de defensie van Kulan en dat betekende 3-0. Kulan gaf de moed niet op. In de twee de helft kreeg ook doelman Kramer herhaaldelijk het een en ander te doen, al zorgde eerst Rouwendaal met een uitval en een indrukwekkende solo voor 4-0. Bij een van de tegenacties raakte doel man Kramer geblesseerd, doch wilde zich niet laten vervangen. Dat bood Ku lan mede de gelegenheid, in de slot fase nog tot twee tegentreffers te ko men. De winst gaf S.E.C. evenwel niet meer uit handen. S.E.C. 2-D.O.B. 2 9-0 Het tweede elftal blijft iedereen ver wonderen. Ondanks de promotie be haalt het elftal opnieuw de ene zege na de andere. Inmiddels heeft S.E.C. met tien punten uit vijf wedstrijden al onbedreigd de leiding in haar afdeling. Ditmaal was het D.O.B. 2 uit Nigte- vecht, dat de sterkte van het elftal Woensdag en donderdag a.s., van 15-17 uur en van 19-22 uur. Talmalaan hoek P. de Hooghlaan Het schot dat Jan Hoefman in de eerste minuten op het heiligdom van de Kulan- goalie afvuurde, werd de basis voor de royale zege. moest ondervinden. Al direct vanaf de aftrap opende Dorrestein voor S.E.C. de score. Drie minuten later al bracht hij de stand op 2-0, waarna Van Klooster met een hard schot en een listig boog- balletje de D.O.B.-doelman nog twee maal passeerde. De Beer kon S.E.C. dankzij een fout van Nigtevechtse doel man met 5-0 laten rusten. Ondanks de regen van treffers, die in de tweede helft aanhield, vervulde de doelman van D.O.B. een heldenrol. Hij heeft zeker nog een tiental treffers ku_nen voorkomen. Ook in de tweede helft heeft S.E.C. bijna voortdurend op de helft van D.O.B. gespeeld. Dorre stein bracht de stand weldra op 6-0, waarna De Beer. alleen voor de kee per gekomen, deze uit zijn doel lokte, hem toen omspeelde en er fraai 7-0 van maakte. Daama was het de beurt aan Nijhuis. Met twee gave treffers bra :ht hij de stand op 9-0. Maar plotse ling was D.O.B. er alles aan gelegen om een nederlaag met dubbele cijfers te voorkomen. Een bijna zeker doelpunt we-d door één van de veldspelers met de hand voorkomen. De toegekende strafschop werd echter niet benut, waar door het toch bij 9-0 bleef. N.S.C. 3-S.E.C. 3 2-7 Ook het derde elftal blijft het goed doen Van de tot dusver vier gespeelde wedstrijden werden er drie gewonnen. De vierde eindigde in een nederlaag. Zaterdag was het N.S.C. 3, dat in eigen huis aan de zegekar werd gebonden, nog wel met 7-2. Na tien minuten was het Rademaker, die de score opende, nadat een schot van Luijtelaar niet goed door de doelman van N.S.C. was ver werkt. Enkele minuten later scoorde Hodde uit een voorzet van Van Boeijen. terwijl kort daarop Van Boeijen raak schcot uit een voorzet van Hodde: 3-0. En combinatie tussen Van Boeijen en Luijtelaar werd door de laatste doeltref fend afgerond, wat de stand op 0-4 bracht. Kort voor rust oorde N.S.C. uit een wegens hands toegekende straf schop tegen. Kort na de hervatting bracht Hodde na een solo de vijfde treffer op het score bord. Daarna heeft S.E.C. een kwartier op het volgende doelpunt moeten wach ten. Het kwam tenslotte %ran de voet van Luijtelaar, die door Rademaker in een aantrekkelijke positie was gema noeuvreerd en er ook een dankbaar ge bruik van maakte: 1-6. Een foutje in de verdediging bood N.S.C. nog een keer de kans om terug te komen, maar weinige minuten later bepaalde Luijtelaar de eindstand op 2-7. WOUDENBERG 4-S.E.C. 4 6-3 Alleen het vierde elftal moest weer met een nederlaag genoegen nemen. Na drie wedstrijden is het elftal nog altijd zon der punten. Zaterdag was het Wouden berg, dat S.E.C. op nul liet staan, of schoon het pas tot in de tweede helft duurde, alvorens Woudenberg wat af stand kon nemen. S.E.C. opereerde in deze wedstrijd met tien man, wat de zaak voor Woudenberg, dat niettemin duidelijk sterker was. nog wat verge makkelijkte. De thuisclub nam na tien minuten de leiding en bracht uit een vrije schop de stand op 2-0, waarmee de rust in ging. Kraaij deed spoedig de hoop herleven door na een solo te :;eoren. maar Woudenberg nam opnieuw afstand. Het was opnieuv. Kraaij. die het verschil tot één doelpunt terug- tm m mtm m - - w -—«pt - - Ifjhi.,' - h; .Vüjdhijp j Met dit doelpunt, een grandioze misser van de A.P.W.C. keeper, in de beginfase van de wedstrijd geseoord, zou S.E.C. ditmaal niet verder reiken dan een ge lukspel. bracht, maar twee doelpunten, kort ach ter elkaar brachten S.E.C. op de knie- en. Wel scoorde Van Drie nog een keer uit een hoekschop, maar even later be paalde Woudenberg de eindstand op 6-3. Geen langdurige wachttijd daar eT 2 smeerhniggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef 3256 In de vierde klasse G behield 's Grave- land de leiding door een 2-0 overwin ning bij De Vesting. Nijenrodes, dat verleden week nogal verrasend van S.E.C. verloor, blijft goed volgen. Het v.-< zondag in Amersfoort met 4-1 van I'.V.V.A. S.E.C. behield ondanks het gelijke spel tegen A.P.W.C. de derde plaats. Muiderberg herstelde zich ver der van een zwak begin door in Laren met 2-0 van L.V.V. te winnen. De Zebra's kunnen nog naast S.E.C. komen, want zij maakten zondag tegen Laren geen fout: 5-0. De strijd om de voor laagste plaats tussen B.F.C. en N.S.C. werd voorlopig in het voordeel van de Nijkerkse club beslist: 3-2. Door deze resultaten is de stand in de vierde klasse G geworden: 's Graveland 6-11 K.V.V.A. 6- 6 Nijenrodes 7-in N.S.C. 5- 4 S.E.C. 7- 9 L.V.V. 6- 4 De Zebra's 6- 7 Laren 6- 3 A.P.W.C. 5- 6 B.F.C. 6- 3 Muiderberg 6- 6 De Vesting 5- 1 In de tweede klasse van de afdeling Utrecht, zaterdagvoetbal, maakten de leiders geen fout. T.O.V. won op eigen terrein dankzij een strafschop met 1-0 van S.V.P., dat tot zaterdag het minste aantal verliespunten had. zij het pas uit drie wedstrijden. Candia één punt en één "edstrijd minder dan T.O.V., ver sloeg op eigen veld het teleurstellende V.V.Z., dat nu in de onderste regionen is beland. S.E.C. werkte zich verder omhoog dankzij een 4-2 overwinning op Kulan, terwijl Hoevelaken voor een gro te verrassing zorgde door Hees met 6-2 terug te wijzen. Hees verloor niet al leen de wedstrijd, maar ook zijn doel man. die door de scheidsrechter wegens onbehoorlijk gedrag van het veld werd gestuurd. Hees heeft het resterende ge deelte van de wedstrijd met tien man moeten spelen. Tenslotte bleef Vallei vogels thuis de baas over Woudenberg. Door deze resultaten is de stand in de ze afdeling na zaterdag geworden: T.O.V Candia Hoevelaken S.E.C. Hees 7-11 6-10 6- 7 5- 6 5- 6 S.V.P. 4- 5 Valleivogels 5- 5 V.V.Z. 5- 3 Woudenberg 4- 2 Baarn 5- 2 Kulan 5- 1 afdeling Utrecht >^ioo«jiuc uiwidgcil I.C noteren. De beide leiders, Minerva en Hoogland, verloren beide en nog wel op eigen terrein. Minerva moest de eer met 3-2 aan Midlandia laten, terwijl B.D.C. in Hoogland aan het langste eind trok. Amersfoortse Boys 1.aaide ten koste van Soesterberg het eerste punt binnen (2-2), terwijl Veense Boys wat klom, dankzij een 1-0 zege op Kampong. Roda verloor ook zijn vijfde thuiswed strijd, ditmaal van E.M.M.: 1-3. De stand in d worden Minerva Hoogland E.M.M. Midlandia B.D.C. afdeling is daardoor ge- 7-10 Soesterberg 6- 6 6- 9 Veense Bovs 6- 6 6- 8 Kampong 5- 4 6- 7 Scherpe nzeel 5- 3 6- 6 Roda '46 6- 2 A'foortsc B. 4- 1 Is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Brkend zlekenfondsleverane!er S.E.C. is zondag opnieuw een punt op de leiders Nijenrodes en 's Gravel and achter geraakt door het vijfde gelijke spel in deze competitie, waarmede S.E.C. weliswaar ongeslagen bleef, maar er niet hoger mee op de ranglijst kwam. Dit keer was het 't Amersfoortse A.P.W.C., dat S.E.C. van een overwin ning afhield, zij het pas twee minuten voor het einde, toen de 1-0 voorsprong van de huisclub, die overigens volledig verdiend was, teniet werd gedaan. S.E.C. heeft gedurende een groot deel van de wedstrijd een licht veldover- wocht gehad. Het begon allemaal erg hoopgevend. Al na vijf minuten schoot Van Berkel uit een pass van Wouden berg keihard in: 1-0. Ook na deze tref fer vielen er herhaaldelijk grote gaten in de Amersfoortse verdediging, maar S.E.C. zag geen kans. ervan te profite ren. Van Berkel stichtte doorlopend ver warring bij de A'foorters, maar was niet erg gelukkig met zijn schoten. Aan de andere kant moesten ook Van Zog- hel, Krijt en Rodermond nogal eens be wijzen, dat zij goed in vorm beginnen te komen. Maar bij de rust leidde S.E.C. nog altijd met 1-0. In de tweede helft raakte Van Remmerden geblesseerd. Hij werd ver vangen door Timmer. Men begon zich al tevreden te stellen met de derde overwinning van S.E.C., toen twee mi nuten voor het einde plotseling half- speler Van Eist van A.P.W.C. voor het doel van Van Zoghei opdook om een hoge voorzet in te koppen: 1-1. Opnieuw een teleurstelling voor S.E.C., dat echt wel een overwinning had ver diend. Het werd trouwens toch geen al te beste dag voor S.E.C., want behalve het twee de verloren al de lagere elftallen hun wedstrijd. Ook de jeugd deelde in de malaise: twee gelijke spelen, één over winning en zes nederlagen. NIJENRODES 2-S.E.C. 2 1-3 Alleen S.E.C. 2 kwam tot een overwin ning. Het versloeg in Breukelen Nijen rodes 2 met 3-1. Niettemin kwam S.E.C. in de eerste helft achter te staan. Dor restein veroorzaakte een strafschop, die feilloos door Nijenrodes werd benut Vlak voor het versrijken van de eerste 45 minuten maakte Rijnders echter nog gelijk. In de tweede helft gaf Brouwer het sterkere S.E.C. een 2-1 voorsprong, die door Vervloed enkene minuten la ter tot 3-1 werd vergroot. Doelman Van Hattum speelde bij S.E.C. een goe de partij. S.E.C. 3-H.V.C. 4 5-6 Volop sensatie beleefde men zondag bij de wedstrijd S.E.C. 3-H.V.C. 4. Elf doel punten, drie strafschoppen, een waar schuwing voor een Amersfoorter (Da- men). een zwak leidende scheidsrechter, het inlopen van S.E.C. van een 5-0 ach terstand en het beslissende doelpunt in de allerlaatste minuut. De wedstrijd begon weinig hoopgevend voor S.E.C. Bijna iedere Amersfoortse aanval leverde eon doelpunt op. zodat S.E.C. al na een kwartier tegen een 5-0 achterstand aankeek. Maar bij de rust was de achterstand al bijna ingelopen. A. Hooijer bracht de stand op 1-5, ter wijl Lenarduzzi met twee treffers het verschil tot nog maar twee doelpunten reduceerde. Voor rust benutte Dorre stein een strafschop, waarmede de stand op 4-5 kwam. Kort na de hervatting kreeg S.E.C. opnieuw een strafschop toe gewezen. Dorestein maakte opnieuw geen fout. waarmede S.E.C. het bijna onmogelijke had gepresteerd. Vrijwel de gehele tweede helft bleef deze gelijke stand gehandhaafd, tot in de laatste minuut H.V.C. een - -nalty kre*T toegewezen en van deze gelegen heid een dankbaar gebruik maakte om de zege toch nog binnen te halen. BAARN 3-S.E.C. 4 3-2 Het vierde elftal heeft het in Baarn te gen het derde elftal van Baarn niet kunnen bolwerken. In een vrijwel ge lijk opgaande strijd nam S.E.C. welis waar door Niewaal de leiding, maar door een fout in de S.E.C.-verdediging kon Baarn gelijk maken en even later uit een vrije schop zelfs op een voor sprong komen. Met een 2-1 achterstand ging ook de rust in. In de tweede helft heeft S.E.C. alles geprobeerd om de ach terstand in te lopen, maar één uitval was voldoende om Baarn op 3-1 te brengen. Van de Brakel en Schalkwijk kregen nog een paar fraaie kansen, maar lieten die onbenut. Eenmaal trof Schalkwijk de lat en eindelijk zag hij een schot tenslotte ook in het net verdwijnen: 3-2. Meer bleek er voor S.E.C. echter niet in te zitten. S.E.C. 6-LIMVIO 5 1-3 Ook het zesde elftal moest opnieuw met een nederlaag genoegen nemen. Ditmaal was het 't Baarnse Limvio 5. dat aan het langste eind trok. Ook hier nam S.E.C. voor de rust door een doelpunt van Duist de leiding. Tot de rust bleef deze voorsprong gehandhaafd, maar drie treffers van Limvio in de tweede helft brachten S.E.C. op de knieën. Het tweede elftal staat er relatief het best voor. Het heeft zes punten uit vijf wedstrijden en werd pas één keer verslagen Het derde elftal heeft evert^ eens zes punten, maar uit zes wedstrij den. S.E.C. 4 heeft nu drie wedstrijden achter de rug. Twee gingen er verlo ren, terwijl de derde in een gelijk spel eindigde. Het vijfde elftal, dat zondag vrij was. bezit drie punten uit evenzo veel wedstrijden, terwijl het zesde elf tal twee punten uit drie wedstrijden bij elkaar gevoetbald heeft. Ook de jeugd van S.E.C stelde dit weekeinde nogal teleur, zoals uit on derstaande resultaten blijkt: B.V.C. jun. A-S.E.C. A 3-3. S.E.C. jun. B-Spaken burg B 0-2. K.V.V.A. jun. D-S.E.C C 9-1. S.E.C. adsp. a-Amsvorde a 2-0. Ro da adsp. a-S.E.C. b 3-1. V.V.Z. adsp. a- S.E.C. c 6-2. S.E.C. pup. 1-B.D.C. 1 1-1, Amsvorde pup. 2-S.E.C. 2 2-1. S.E.C. pup. 3-H.V.C. 3 1-2. De overige jeugd wedstrijden werden afgelast. Vrijdagavond is in de S.E.C.-kantine de tweede ronde van de klaverjaswedstrijd om de O. M. Zimmermarmbeker ge speeld. De resultaten van deze wed strijden waren: 1. P. van Zoghei, 5940 pnt 2. D. Woudenberg, 5744 pnt. 3. R. Rouwendaal, 5670 pnt 4. Seezink. 5640 pnt. 5. J. Verhoeven, 5615 pnt. 6. H. Tu- enter. 5613 pnt. 7. v. d. Bunt, 5590 pnt. 8. Bosman. 5545 pnt. 9. Mevr. De Bruijn, 5528 pnt 10. A. Groenesteijn, 5519 pun ten. Woensdag en donderdag a.s.. van 15-17 uur en van 19-22 uur. Talmalaan hoek P. de Hooghlaan STEENHOFFSTR 53 - TEL Z8« SOEST MIDDELZWARE SHAG RED STARS I-S.V.E. I 28-10 Het damesteam van Red Stars heeft op overtuigende wijze revanche genomen van de twee weken eerder geleden ne derlaag. die de Red Stars dames toen volkomen onnodig moesten incasseren. Het werd nu een zeer verdiende en dui delijke 28-10 overwinning. Het is een wedstrijd geworden die een zeor emotioneel slot heeft gekregen. Vier minuten voor tijd moest de wed strijd gestaakt worden omdat S.V.E. nog maar één meisje in het veld had, de andere zes S.V.E.-dames werden door een maximum aan persoonlijke fouten het veld uitgestuurd. Na vier minuten spelen had Red Stars reeds een 5-0 voorsprong en beëindigde de eerste helft met een 9-6 voorsprong. Na 14 minuten spelen in de tweede helft was de stand reeds 24-10. Toen moesten maar liefst drie S.V.E.- dames het veld verlaten, en even later nog twee. Hierdoor moest de van S.V.E.-zijde on sportieve wedstrijd gestaakt worden bij een eindstand voor de Red Stars da mes van 28-10. RED STARS-EAGLES 60-40 Het herenteam van Red Stars heeft zaterdagavond het zeer sterk geachte Eagles met maar liefst 60-40 verslagen. In de eerste tien minuten waren beide teams goed aan elkaar gewaagd, het geen duidelijk blijkt aan de 9-9 gelijke stand. Bij de rust was de stand eGhter reeds 29-16 voor Red Stars. In de tweede helft werd de aanval toonaangevend opgezet, terwijl de verdediging niet werd verwaarloosd. Met nog tien minuten had Red Stars reeds een 45-24 voorsprong. Ook in deze ontmoeting werden vele persoonlijke fouten gemaakt doch dit was meer een oorzaak van het ver keerd beoordelen van de scheidsrechters. Het werd uiteindelijk een zeer ver diende 60-40 overwinning voor Red Stars. RED STARS A-MIDLAND A 19-54 Ondanks het feit dat de Red Stars jon gensjunioren deze wedstrijd met ruime cijfers verloren van het betere Utrecht se Midland is deze wedstrijd toch een van de mooiste en sfeervolle wedstrijden geweest. In de eerste helft liep Red Stars een 28-4 achterstand op. Van de veertien toegekende strafworpen in de tweede helft wisten de Red Stars er maar twee te benutten. Het werd t°nslotte 54-19 voor Midland. RED STARS A-U.V.V. 6 76-15 De aangekondigde wedstrijd van Red Stars tegen Midland ging niet door. Hiervoor in de plaats speelde Red Stan tegen U.V.V. Na tien minuten spelen was de stand 9-9, doch toen schakelde Red Star» echter over op een hogere versnelling en liepen ze in de eerste helft uit tot 38-11. In de tweede helft kon Red Stars de score regelmatig opvoeren, waardoor de eindstand 76-15 werd. Bijzonder produktief in deze wedstrijd was Jos van den Brink, die niet minder dan 38 punten liet noteren. RED STARS MEISJES Het weekeinde van de meisjes is uit stekend verlopen. De beide wedstrijden tegen S.V.S. en Taveno werden respec tievelijk met 34-4 en 31-4 gewonnen. In de wedstrijd tegen S.V.S.zaterdag avond gespeeld, had Red Stars reeds een 20-2 voorsprong genomen, welke in de tweede helft werd opgevoerd tot 34-4. Tegen Taveno zondagmiddag ging het al even goed. De rust ging met 13-4 in. doch Red Stars maakte er nog achttien punten bij. zodat het een verdiende 31-4 overwinning werd. De stand van de teams van Red Stars is thans als volgt: Heren 2c klasse A Nijenrode Red Stars Cangeroes Dames le klasse A Break Out Red Stars S.V.E. Jongens-junioren A Midland Red Stars S.V.S. Meisjes-junioren Eagles 5-8 Red Stars 4-6 U.V.V. 3-4 Jongens-aspiranten Break Out 4-8 Red Stars 4-6 Cangeroes a 4-6 Cangeroes b 4-6 PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 4-8 Taveno 4-6 Eagles 2 3-4 Eagles 1 2-2 U.V.V. A 3-6 U.V.V. 3-4 Archipel 3-4 A.B.C. Taveno A 4-8 Taveno 4-4 Dunckers 4-4 U.V.V. Midland Taveno S.V.S. Taveno a S.V.S. U.V.V. a U.V.V. b 1-0 3-0 3-0 1-0 1-0 3-0 4-4 5-4 4-2 2-4 5-2 4-0 4-6 5-2 3-0 5-0 De junioren gaan vrijdagavond naar Bussum om voor de tweede maal te spelen tegen het Bussumse Dunckers. De eerste ontmoeting werd onnodig door onze jongens verloren met 31-29. De jongens van Red Stars moeten in staat zijn deze wedstrijd te winnen. Red Stars gaat met de volgende spelers naar Bussum: Rudi Blok, Rudolf Hor- nung. Ton Hilhorst, Gerry van Delden, Quintus van Hal, Bern-' van de Grift, Cees van de Grift, Rudi Lips. Piet van der Bijl. Als gevolg van de herfstvakantie is er op vrijdag 25 oktober en vrijdag 1 november geen training. De eerstvol gende training is vrijdag 8 november. REM6RANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785

Soester Courant | 1968 | | pagina 5