PANTIES WEEK WIJZER waarin u een goed figuur slaat Tact Safe met een zeef rr sp Iedereen weet dat kinderen bijzonder druk en lastig kunnen zijn als er storm op komst is, maar minder be kend is dat weersveranderingen zich ook manifesteren in het gedrag van volwassenen. Wij zullen hier enige voorbeelden laten volgen van mense lijk gedrag bij verschillende weers omstandigheden. Misschien kan deze wetenschap u van nut zijn (en u begrip bijbrengen) bij de omgang met anderen en de op voeding van uw kinderen. Kinderen zijn het handelbaarst op koude, heldere dagen zondet wind. Ze kunnen echter onuit staanbaar worden als de atmosfeer erg vochtig is, of op hete, winde rige dagen. Overigens worden meisjes minder beïnvloed door het weer dan jongens. hoofdpijn kunt u krijgen als er gedurende lange tijd een sterke wind waait, of wanneer het hard vriest, 's Zomers bent u „gedisponeerd" voor hoofdpijn als het erg zonnig is of wan neer er onweer op komst is; daling van de temperatuur vóór een onweersbui maakt ons bijzonder actief. Vrouwen gaan meubilair ver plaatsen of het huis een goede beurt geven; mannen gaan gauw nog even hun auto wassen; hoofdarbeid wordt het best ver richt tegen het eind van de winter, in het vroege voorjaar en in de herfst; lichamelijke prestaties (buiten) blij ven op koude dagen beneden peil. Ze dalen nl. wanneer ons lichaam meer energie moet produceren om warm te blijven; mistig weer heeft een nadelige in vloed op onze geestelijke prestaties. Op mistige dagen maken mensen die administratief werk doen meer fouten dan normaal; mooi zomerweer zou onze presta ties moeten stimuleren, maar doet dat in werkelijkheid niet, omdat we onze energie aan allerlei andere dingen (behalve aan ons werk) verbruiken; voortdurende hitte schept een ide aal klimaat voor ruzie en geweldple gingen, maar gebrek aan zon (in de zomer) maakt ons vatbaarder voor griep in de winter. Een reden te meer om de vakantie in Spanje of Italië door te brengen om wat zon te ham steren voor moeilijke tijden. Ook een panty met lange pijpjes heeft alle voordelen van een goede tweede huid". Een ideale panty slankt de heupen en het zitvlak centi meters af. {Beide modellen zijn van Triumph International) Nog nooit tevoren heeft de moderne vrouw zich zo ver uit de toestand van afhankelijkheid vrijgemaakt als de laatste jaren het geval is. Dat deze vrijmaking zich soms uitte in een overslaan van de balans naar de andere kant en vaak eindigde in een overdreven mannelijk en stoer doen, is psychologisch te ver klaren. Maar hoe „vrijgevochten" de vrouwen en meisjes van 1968 zich ook mogen gedragen, de lingerie en de foundation van de geëmancipeerde vrouw is nog nooit zo frivool, echt vrouwelijk en functioneel geweest als juist nu. Het is heel be grijpelijk dat de fabrikanten van deze kleding de hang naar het vrouwelijke hebben aangegrepen om hun creaties nog geraffi neerder en perfecter te laten uitvoeren. Zo is de grootste foun- dationfabriek van Europa, Triumph International deze herfst met een geheel nieuwe en uitgebreide reeks panties in super- lichte elastische materialen met korte en lange pijpjes op de markt gekomen. Door de extra verstevigingen op strategische plaatsen werken deze panties als ideale figuur-correctors. Heu pen, zitvlak en dijen worden centimeters afgeslankt, waardoor een perfekt silhouet ontstaat onder strakke rok of pantalon. Ontsierende jarretels blijven achterwege, want het is de be doeling zo'n panty over een maillot te dragen. Een gladde afsluitband onder aan de pijpen verhindert het opkruipen en houdt de kousenbroek keurig op zijn plaats. Het is niet alleen een heerlijk warme dracht voor een koud jaargetijde, maar ook een decente kledij op de fiets en bij minirok. We noemen een vrouw „vrouwelijk" als ze zacht en tactvol is, als ze weet van schikken en plooien en geen overheersen de rol in het huisgezin inneemt. Maar waarom zou een man wel heersermo gen of moeten zijn. We hoeven de ver schillen tussen man en vrouw niet uit te leggen als meerdereof „mindere"; ieder toont en gebruikt zijn kwaliteiten op eigen wijze en op eigen tijd, beurt om beurt. Een man kan evengoed tact gebruiken te genover z'n eigen vrouw, zoals trouwens alle mensen onder elkaar goed doen zich enige rekenschap te geven van de ge voelens van anderen, door zich voor een ogenblik in hun gedachten en omstandig heden te verplaatsen. De gevaren van hei verkeer doen menige vrouw in ongerust heid zitten, wanneer een man door een of andere reden oponthoud heeft en later dan gewoonlijk thuis komt. Hel is te be grijpen dat een man een zeker gevoel van vrijheid niet zo graag prijsgeeft, doch een telefoontje is niet zo'n grote moeite en daarmee is de „andere kant" dan meteen van iedere spanning en onzekerheid ver lost en het ongedurig wachten voorko men. Ongetwijfeld heeft in de regel de man meer lichamelijke kracht, doch dit geeft hem eerder de verplichting de zwak kere bij te staan en zelf aan te pakken dan het recht te bevelen en anderen de kastanjes uit hel vuur te laten halen. Er wordt wel eens gezegd dat er één „de baas" moet zijn in huis en als dat de vrouw is, vinden we dat toch niet zo erg leuk. Maar het is helemaal niet zo leuk zo'n „baas" in huis, ook niet als het de man is. In een goed huwelijk is er geen sprake van baas en ondergeschikte" maar van een twee-eenheid, een samen gaan in overleg en harmonie. Hierbij is nodig dat ieder de eigen wil wat tempert, dal men elkaar een beetje tegemoetkomt in bepaalde wensen. Het zal altijd nodig zijn aan elkanders opvattingen te wennen, ze te gaan begrijpen en soms zelfs waar deren. We moeten trachten de wederzijdse tact niet te laten ondergaan in de alle daagse sleur, dan blijft er iets fris, leven digs en behoorlijks in de verhouding, die uitstraalt naar buiten en anderen weer inspireert. Het ontgaat ons niet wanneer we in een omgeving komen waar een goe de toon heerst, waar men onderling vrien delijk en schertsend met elkaar omgaat en de opgewektheid ons vanzelf omvat.1 Jetty Velen van u zullen zich dikwijls heb ben geërgerd aan het feit dat, bij het afgieten van aardappels of groenten, het maar al te vaak voorkomt dat er door een onhandige manipulatie het deksel van de pan uit de „houdgreep" losraakt en de Inhoud van de pan in de gootsteen terechtkomt, met al le gevolgen van dien. Om dit herhaal delijk voorkomend euvel te verhelpen Is er onlangs een afgietzeef op de markt gebracht die, bij plaatsing op de pan, het afgieten tot een makke lijk uitvoerbare handeling maakt zon der dat daarbij het gevaar bestaat dat de inhoud van de pan in d« gootsteen terechtkomt. De zeef is vervaardigd van plastic en is geschikt om op pannen met een middellijn van dertig cm te worden geplaatst, mits bij kleine pannen de oren niet boven de. pan uitsteken. De zeef is kookvast, onbreekbaar en de moeite van het aanschaffen waard. In Nederland verkrijgbaar tegen een zeer billijke prijs. Sommige mensen zowel vrouwen als man nen proberen steeds de indruk te wekken dat tienerkleding alleen maar extravagant en, volgens begrippen van ouderen, provocerend moet zijn. In werkelijkheid valt echter niet te ontkennen, dat het overgrote deel van de jongeren er de voorkeur aan geeft zich decent en praktisch te kleden, „gewoon goed", zouden we dus zeggen, en dan heeft het woordje „ge woon" de betekenis van „echt" (of „reuze", zoals onze moeders dat in hun jonge tijd uit drukten"). Natuurlijk is de mini-rok ook deze herfst en de komende winter nog niet ver drongen. Mini past bij de jeugd, heeft als het niet overdreven wordt in het microvlak niets met ordinair te maken, staat vlot en geeft bewegingsvrijheid. Het is „fijn en hip" zeggen de tieners er zelf van. De Bonnie en Clyde- rage behoort alweer tot het verleden, wat ech ter niet wil zeggen dat je met een Bonnie-baret nu voor schut loopt. De modelletjes bij dit ar tikel getoond zijn verre van uitbundig, maar accentueren toch het jong-zijn van de draag sters. Vinden uw dochters ze tè conservatief, dan is er nog geen man over boord. Het móét niet, en er is hip spul genoeg te koop om, in dien gewenst een andere keus te maken. Van links naar rechts: Een fel rood deux-pièces in de Bonnie-stijl, met V-hals, vest, kuitlange rok en Bonnie-baret op de sluike haren. Een jurkje dat zowel in de herfst als in de komende winter gedragen kan worden. Het is van zalmkleurige jersey, heeft een geplooide rok en een wit kraagje. Een zwart tricot jurkje met verlaagde taille, witte kraag en manchetten.

Soester Courant | 1968 | | pagina 9