ENGEL Jaarvergadering Soester Zakenkring MARCHAL - HAARMODE Ll!l.l.l UüllLI. XaltudgoecU Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen' rijschool fVOLVOJ Dodelijk ongeluk R.K. Instuif Radio Sehoemaker demonstreerde in gebouw Middelwijk Parelcolliers, Guliivé Brillantringen Dames Fantasieringen Heren Zegelringen Broches - Hangers Armbanden Alleen het „monument" staat er nog Dalweg onofficieel in zijn geheel in gebruik genomen Morgen Circus Bolïini in Amersfoort Nationale Vogeltentoonstelling Grote E.H.B.O.-oefening van afd. Soesterberg Gevonden voorwerpen Opening filiaal Sterband Groot vuurwerk Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 voor Siorloges Demonstratie van prestaties Krabbels van Knelis VRIJDAG 25 OKTOBER 1968 IIORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 In fcoteï 't Zwaantje hield de Soester Zakenkring de jaarlijkse algemene le denvergadering, die door 45 van 97 le den werd bezocht. De heer A. H. Hoegen Dijkhof sprak een welkomstwoord en herdacht het overleden bestuurslid tevens voorzitter van de evenementencommissie wijlen dr. M. van Driel. In het afgelopen jaar zijn 18 bedrijven als lid toegetreden en vijf bedankten. De voorzitter deelde verder mede, dat het in de vorige jaarvergadering nogal omstreden punt, steun aan de Soester Harmonie „P.V.O.", geen reden meer tot zorg geeft. De totale schuld van de har monie aan Coöp. Raiffeisenbank be draagt nog 14.000,en de vereniging is in staat haar verplichtingen uit eigen middelen na te komen. P.V.O. beschikt thans over een nieuw instrumentarium en is kerngezond. Het jeugdkorps breidt zich nog steeds uit. De penningmeester, de heer A. D. v. d. Bos bracht een uitvoerig verslag van de financiën. Het batig saldo wordt in het reserve fonds gestort. De begroting van de evenementencommissie was niet over schreden; een bedrag van ƒ2000,was zelfs niet verbruikt. Amaliaiaan 19-21 Telefoon 02154-2323 De 15-jarige H. v. d. B., wonende Ju- lianalaan 50a alhier, is dinsdag in Baarn door een auto gegrepen en aan de gevolgen hiervan overleden. De jongen reed op de ventweg van de Amsterdamseweg en kwam uit de rich ting Amsterdam. Deze ventweg mondt uit op de Zandheuvelweg. Bij het over steken van de rijbaan werd hij door een auto gegrepen en zeer ernstig gewond. Hij werd naar het ziekenhuis in Baarn vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Het is eindelijk gelukt om de groupe Gee-R-twice in Soest op te laten treden. "Voor velen zal deze groupe nog onbe kend zijn, maar wanneer men de moeite neemt om naar hen te luisteren, zal dit ongetwijfeld een positieve indruk achter laten. Ze zullen optreden op zondag 27 oktober en de aanvang is 19.30 uur in het St. Joseph gebouw. Men wordt ver zocht tijdig aanwezig te zijn. De voorzitter deelde hierna mede, dat de heer Van de Bos per 31 december a.s. het penningmeesterschap zal neer leggen. Er is nog geen goede vervanger, maar spreker vroeg de vergadering vrij mandaat om een eventuele opvolger aan te trekken, waarmede de verga dering acoord ging. Medegedeeld werd dat notaris C. J. M. Emmen en mr. M. D. Ph. v. d. Werf, beiden uit Soest, een inleiding zullen houden over vennootsrecht. In december wordt een bingo-avond gehouden voor leden met hun dames, in januari de jaarlijkse nieuwjaarsavond voor leden met hun dames en genodigden en in februari zal de heer Van Rullen fiscale aspecten behandelen. In maart weer een bingo-avond en in mei een lezing over het onderwerp „Wat kunnen wij met computers doen". Wegens het overlijdeh van dr. M. van Driel heeft de heer G. Kruimer tijdelijk het voorzitterschap van de evenemen tencommissie waargenomen. Het bestuur stelde voor de heer Kruimer definitief tot voorzitter van deze commissie te be noemen, welk voorstel werd goedge keurd. De heer Kruimer bracht daarna een kort verslag uit met de mededeling dat in de voetsporen van dr. Van Driel werd voortgegaan. De prijzen van de bedrijfssportcompeti- tie werden dit maal persoonlijk uitge reikt. Er werden klaverjasavonden ge houden voor personeelsleden alsmede bingo-avonden. Er werden 201 wedstrijden gespeeld en in totaal namen 1408 personeelsleden aan de bedrijfscompetitie deel. Spreker verzocht de vorming van een contact commissie uit de bedrijven en zag gaar ne meer belangstelling te zien van di recties en stafleden. De contributie van 75,per jaar voor ieder bedrijf en 2,50 per werknemer bleef gehandhaafd. De heer J. D. P. Spiering, die als be stuurslid in de plaats kwam van de heer W. J. Groenendijk, die Soest heeft verlaten, was aan de beurt van aftre den. De heer Spiering werd bij accla matie tot bestuurslid gekozen. Vanwege het feit, dat het aantal buiten landse gastarbeiders in onze gemeente nog steeds toeneemt zal de Zakenkring stappen doen bij het gemeentebestuur om te komen tot een gebouw of ge bouwen waarin deze arbeiders kunnen worden ondergebracht en de voormalige bioscoop, waar velen onderdak hebben, besloten moet worden. Op voorstel van het bestuur werd een permanente commissie in het leven ge roepen met de naam „Commissie coör dinatie beleidsvraagstukken". In deze commissie kregen zitting de heren Th de Muijnck, J. L. Dekker, G. J. Stork met als secretaris mr. M. D. Ph. v. d. Werf, advocaat en procureur te Soest (lid van de Zakenkring). De problemen die deze commissie zal moeten trachten op te lossen zijn o.m. het vestigingsbeleid van de gemeente voor nieuwe industrieën en bedrijven, woningen voor stafpersoneel en lagere werknemers, parkeerproblemen in het industrieterrein en elders in de gemeen te. het schoonhouden van terreinen en wegen in het industrieterrein, de proble matiek met betrekking tot het aantrek ken van personeel, regeling voop beste ding van vrije tijd, feestdagen enz. BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 3990 Woensdag en donderdag demonstreerde de firma Sehoemaker in gebouw „Mid delwijk" met Philips kleurentelevisie- apparaten en antenneversterkers van het zelfde merk. De demonstraties wer den door honderden belangstellenden bezocht. Deze belangstelling valt na tuurlijk te verklaren uit het feit dat de demonstraties gelijk vielen met de uit zendingen in kleur van de Olympische Spelen in Mexico. Doordat men meerdere apparaten had opgesteld, was het voor de bezoekers eenvoudig, om bij dat apparaat plaats te nemen dat voor hun ogen het best was afgesteld. Bleef het zwart/wit televisie bijna voor iedereen wit-wit en zwart-zwart, de kleuren van de kleurentelevisie worden nu eenmaal door iedereen anders ge zien. Zoals in het korte verledei van de televisie in kleur al blijkt, leent de ene uitzending zich nu eenmaal beter voor uitzending in kleur als de andere. Toch lijkt het ons, nu de prijzen niet meer rond de drieduizend maar in de richting van de tweeduizend gulden zijn gekomen, dat het voor veel mensen die de aanschaf van een nieuw televisie apparaat overwegen, niet zo'n moeilijke stap zal zijn om over te stappen op „kleur". Ook voor de op de demonstratie ge toonde antenneversterkers bestond veel belangstelling, vooral nu blijkt dat men in Soest bijna overal op redelijke ont vangst van beide Duitse zenders mag rekenen. Enkele plaatsen, die door hun ligging ten opzichte van de zender zeer moeilijk liggen, uitgezonderd. Met de komst van de antenneverster ker zal het ook mogelijk worden om eindelijk van die eeuwige „sneeuw" af te komen waar veel mensen mee wor stelen. Op de demonstraties waren deskundigen aanwezig om de problemen die veelvul dig naar voren kwamen, vooral met be trekking tot de antennes, op vakkundi ge wijze op te lossen. Op enkele vrachtwagens puin na is de Petrus en Pauluskerk verdwenen. Alleen de fa?ade. toren met zijkanten, die onder „Monumentenzorg" valt, staat nog over eind. Met man en macht werk men thans aan de voorbereiding van de nieuw bouw, waarmee binnenkort een aanvang zal worden gemaakt. Zonder enig feestelijk vertoon heeft men sinds enige dagen de Dalweg in gebruik genomen. Nadat het verkeer verschillende weken via omwegen de „grote weg" had moeten bereiken, kan men nu via een ideale weg de Eng verlaten. Was het niet dat van het verkeer toch een grote aandacht vereist blijft, want bijna in het midden, als een ouderwets soort reclame-zuil, prijkt nog steeds het transformatorhuisje van de P.U.E.M. Bij deze ongelukkige situatie moeten grote stukken reflecterend ma teriaal ongelukken, die bijna niet uit kunnen blijven, voorkomen. De vereniging „Vogelvrienden" houdt 29 en 30 november en 1 december een gro te nationale vogeltentoonstelling in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoff- straat. Hoewel nog ruim een maand hiervan verwijderd, eist de voorbereiding hier toe, veel werk, temeer daar inzendingen uit het gehele land te verwachten zijn. De deelnemers dienen dan ook vóór 6 november hun inschrijvingen ingestuurd te hebben aan de tentoonstellingssecre taris. de heer P. J. C. Dijkman, Korte Hariweg 10. Een speciale mededeling voor de vogelliefhebbers uit Soest; iedere vogelbezitter uit Soest, mits lid van een vereniging, onverschillig bij welke bond hij is aangesloten, kan deelnemen. Inlichtingen cn formulieren kunnen worden afgehaald aan boven genoemd adres. De afd. Soesterberg van de Kon. Ned. Ver. „Eerste Hulp Bij Ongelukken" or ganiseert zaterdag 26 oktober een E.H.B.O.-oefening in de kerkzaal van „Zonnegloren". Aan deze oefening werken de ploegen uit het district Utrecht mee. De „slachtoffers" worden door de Lo- tusgroep Utrecht realistisch uitgebeeld. Voor de belangstellenden vermelden, wij, dat de oefening om 15.00 uur begint. Aan het politiebureau te Soest zijn de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven. Paar glacé dames handschoenen, auto- borstel, bedelarmbandje, bos sleutels, huissleutel (Yale), voorsnijmes, doublé kettinkje, zwarte glacé dames hand schoen, armband met inscriptie, tas met inhoud (o.a. portemonnee met geld), blauw jongensjack, tabakspijp, alpino pet, dames-polshorloge, sleutel aan ring, kinderportemonnee. Komen aanlopen: twee kalkoenen. Sterband is een landelijke organisatie op het gebied van banden servicebedrijven. Deze organisatie heeft 24 vestigingen in Nederland en verricht alle handelingen op het gebied van autobanden en van zelfsprekend de daaraan verbonden ver koop van alle mogelijke merken. U gaat rustig naar zo'n bedrijf en U zult op de meest vakkundige wijze ingelicht wor den over de toestand van uw banden. Voor Amersfoort en omgeving is het prettig, dat er zaterdag 26 oktober - dus morgen - een nieuwe vestiging van Sterband aan de Nijverheidsweg (Indu strieterrein) te Amersfoort in bedrijf worden gesteld. Om aan de nieuwe vestiging nog meer bekendheid te geven, zal er hedenavond, om 7.30 uur, een groot vuurwerk wor den afgestoken. Ongetwijfeld zullen ook vele Soeste- naren van dit vuurwerk willen genieten. Het vuurwerk wordt afgestoken in de buurt van de Nijverheidsweg en tuin- toko Van Drie. Morgen is de bevolking van Amersfoort en omgeving „hooggeëerd". Circus Boltini geeft n.1. morgen, om 3 en 8 uur, een voorstelling in Amers foort en heeft hiervoor een standplaats gevonden aan de Hooglandseweg hoek Keerkring. Grootmeester Emile Karoly bijt de spits af met zijn vrijheidspaarden, die stei geren, knielen of er rustig bij gaan liggen. Vier prachtige Siberische kamelen, be reden door getaande woestijnruiters in originele klederdracht, vormen een exo tisch schouwspel. Van geheel ander gehalte is het num mer met Indische en Afrikaanse olifan ten. op een zwenkende mast toont de Duit ser Lufong zich een rasartiest in het komische genre. Er zijn ook andere topnummers, zoals de zeven Faggioni's, de formidable wip plankacrobaten uit Italië. Het trio Lorenti brengt niet alleen anti pode, maar ook een behendig uitgevoer de eenwiel-act met jongleren en balan ceren. Eveneens uniek is het optreden van de zeven Vasallo's op vrijstaande ladders. Tussen dit alles door zwermen de inter nationale clowns, de Cavellinis, met o.m. een oerkomische persiflage op een Nato-taptoe. HeWzou te ver voeren om alle nummers te bespreken, maar een uitzondering moet nog wel worden gemaakt voor de Charifen Trope, wervel windspringers en pyramidebouwers uit Noord-Afrika. De sterke man van deze groep draagt op een gegeven moment alle andere le den zeven man op zijn sterke body, een gewicht van honderden kilo grammen. Een onontbeerlijk onderdeel in elk cir cusprogramma is de klassieke hoge school, op voorbeeldige wijze gebracht door de 15-jarige Antoinette Boltini. De 21-jarige Nederlandse dompteur Wim Vos heeft zich de laatste jaren opge werkt tot een eenzame hoogte. Wat hij met zijn acht Berberleeuwen laat zien is zonder meer adembenemend. Zowel letterlijk als figuurlijk zijn er vele hoogtepunten in het programma, o.a. de vermetele artiesten aan de vlie gende trapeze hoog in de circuskoepel, de vier Adrienne. De 17-jarige Rafael doet op ijzingwek kende hoogte de meest gevaarlijke toe ren op een wankele trapeze. Zowel in de piste als hoog in de lucht Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Men vraagt zich vaak af, kan de jeugd alleen maar demonstreren, of wil ze ook nog iets presteren. Een groep jonge lui uit Soest heeft het gepresteerd om in 2 jaar tijd een bedrag van ruim 10.000,bij elkaar te krijgen. In november 1966 begonnen ze maande lijks oud papier op te halen bij grote bedrijven en winkels. Avonden zijn ze bezig geweest om een bakkersoven te slopen. Vorig jaar november hebben ze een bazar georganiseerd. Door de vele ori ginele attracties en de gezellige sfeer vonden de bezoekers de bazar erg ge slaagd. Zaterdag 2 november, van 2 tot 10.3C uur, organiseert deze jeugd weer zo'n formidabele bazar, met bijzonder ap-rte spelen en prijzen in gebouw „Middelwijk" aan de Talmalaan. Ze hebben o.a. een dubbel draaiend spel uitgedacht en ontworpen. Aar het eind van dit jaar kan de Chr. Geref. jeugd haar kerk een prachtig kerkorgel aanbieden, waarmee zij dan hun prestaties beloond zien. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak zo laangzaomerhaand bar veurzichtug mot gaon worre ak teuge ming Kneliao of iemaand aores zeig daat zullie naor de maon motte lope mlt ut een of aor, waant noeng die drie Am- meriekaone zoon kwak daoge om de aorde hebbe heen- nedraoijd, zalt wel nie zo bar laang meer duure of wullie kenne un ruttoer naor de maon kriege. Tis jaammer dak ming nie zo bar veur die ruumtevaort intreseer, andurs hak jullie effe kenne zeige hoe laang of je der wel over zou doen om effe bie ut maannetje in de maon un bakkie koffie te gaon haole. Veurop gesteld netuurluk datter un maannetje is, en dattie tevaallug ok nog weet waat koffie is en hoe die ut mot maoke, waant veur heul veul minse op aorde is daat al un heul moeijelukke zaok, ak teminste ofgao op ut baakie koffie wak soms krieg, en dat meer op regewaoter as op koffie liek. Maor ik schaat zo datter op de maon ok wel speciaole dinge zalle weze net as op de aorde. Bie ongs, hek paas nog geleze, binne der maonzaodbolle, en op de maon zal le der wel aordzaodbolle weze. Netuur luk nie zo bar vers as bie ongs, waant ongze baakkers baake noeng eenmaol de leste jaore mit hulp vant aordgaas, en wullie motte maor ofwaachte ofter op dé maon maongaas is. Noeng ut der op begint te lieke daat ut nie zo bar lang meer zal duure, wordt ut wel tied voor de haandige minse ong- der ongs om uut te gaon denke of zul lie op de maon nie arruguns un zaok meej kenne beginne. Waat veur un zaok daat week netuurluk heulegaor nie, maor ik schaat zo datter genog min se zalle weze, die as vervolleg op de aordstraolekaassies. op de maon mit maonstraolkaassies zalle gaon beginne. Ent geef netuurluk heulegaor nie ofter noeng wel of geen stra jle op de maon binne, waant op de aorde waore die der ok nie, en toch wiere die kaassies ver- koch biet leve. Jie mot toch arruguns vaan leve. Maor waat daat betref zalle Kneliao en ik de kaat nog wel effe uut de boom kieke, waant wullie hebbe nog heule gaor geen hekul an de aorde. Maora der binne noeng eenmaol altied minse genog diet hogerop wille zeuke, en daor is zoon tochie naor de maon netuurluk un uutgeleze zaok veur. Allenug vraog ik ming of watter gaot beure mit de maon, as de Russe, de Aomeriekaone en de Sjeneze nie mit zun drieje tegeliek op de maon ankom- me. Waant ut ken noeng wel lieke ofter niks an de haand is, maor aachter de scharreme worter mit niewsgieruge en jeloerse oge gekeke naor de reezultaote vaan de core. Ik schaat zo daat as de Russe der eer der zalle weze, zullie der meteen un bar groot en hoog gording om zalle maoke, om te veurkomme dat andere laande op de maon zalle gaon laande. Der zaal daan netuurluk ok wel un soort net om de maon heen motte kom- me, waant ut is zo daat zoon reket nie over ut laand maor uut de luch komp vaale. Maor tot noeng toe ister geen minse die der waat veur voelt om as eerste naor de maon te gaon, en veur ming hebbe zullie groot geliek, waant jie ken un aavonterier weze vant zuuverste wao- ter, maor der is nog geen mins gebore die naor de maon wü gaon astie nie heul zeker weet daattie mit de eerste de beste gelegehied weer trug ken, en daat liek ming toch wel effe prettuger. Maor zolaang ak nog nie eens alles in ongs eige laangd mit eige oge hep ge zien, zal der geen mins zijn die Kneli# naor de maon ken kriege.

Soester Courant | 1968 | | pagina 11