tijdelijk 3 pak f. 2.95 Vlfiii f LUIERS w Van Amerongen Klik, uw Wiso-spaarkaart IS f 31.00 WAARD EER lEWELDIGE WISO- WINNER! UOOFUIRE li MM 31.00 Vervolg sport van hier en daar Noorderweg 23 ziekenauto 5989 do echte Invenfusn hefeluchtkachel SOESTERBERG P0ST-HIJM Soesterbergsestraat 55 Soest - Telefoon 2839 GOED VOORBEELD WEGENS EN0IM SÖCCES, is de KG 99 uitverkocht WiJ BIEDEN DAARVOOR IN DE PLAATS DE KG 75 AAN Steenhoffstraat 16 Soesterbergsestr. 20a Nieuweweg 99 Steenhoffstraat 55 Fa. Nieiweikuizon Van Weedestraat 23 Fa. Van Dijk Soesterbergsestraat 76 tel. 2832 tel. 3367 tel. 4575 tel. 2906 tel. 2577 tel. 2945 V.VJH.-dames handhaafden zich in kopgroep Red Stars blijft successen behalen B.D.C.-Handbal Olympia volleybal Zaterdagvoetbal Alg. Bejaardencentrum Creawerk Melaniawerk Mevr. G. Rosmait gedipl. schoonheidsspecialiste Eiermarkt Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT mamma... toe... geef mij alstublieft ZACHTE I luiers... I van de I da drogist! Sehoolvolleybaltoernooi Olympia nam deel aan IJ-tunnelmars in Amsterdam (Geldig t.e.m. 9 november a.s.) Binnen enkele minuten behaaglijke warmte waar u maar wilt, met de nieuwe tnventum KG 75. Elektrisch, schoon, gemakkelijk, solide, prachtig afgewerkt, lichtgrijs, 3 standen regelbaar, perfecte warmtecir- culatie. Grandioos voordeel. Normale winkelprijs f 76,00 Je Bosboom Fr. Bosman J. ter Horst Van Schalkwijk Alleen bij deze WISQ-zaken DINSDAG 29 OKTOBER 1968 Het eerste damesteam van de volley balvereniging Hees heeft door een mooie 2-1 overwinning op mede-titelkandidaat Weaving zijn positie fn de kop van de vierde klasse volledig waargemaakt. Na een gelijk opgaande start kreeg V.V.H. allengs het betere van het spel, vooral door uitstekend serveren en beheerst verdedigen. Verheugend was ook de sterk vooruitgegane opbouw van de aanvallen, met meer goede smashes tot gevolg. In de eerste twee sets kreeg V.V.H. het ondanks enkele kleine inzinkingen niet erg moeilijk, zodat een comfortabele 2-0 voorsprong werd verkregen. Alleen in de derde en laatste set verviel het -damesteam weer in een oude fout. Het kpeelde nonchalant en vergat, dat elke gewonnen set één punt oplevert en dat een 2-1 zege slechts twee punten voor de winnaar en één punt voor de verlie zer betekent. In de laatste set speelde V.V.H. echter slordig, waardoor de zege inderdaad tot 2-1 beperkt bleef, wat niettemin een zeer verdienstelijk resul taat genoemd kan worden. Het tweede herenteam kon het don derdag niet bolwerken tegen koploper Leatitia 1, dat nu al de zekere kam pioen in de vierde klasse a genoemd mag worden. De V.V.H.-heren schieten in speltechnisch en tactisch opzicht nog tekort, ook al is een vooruitgang in de prestaties waarneembaar. De Soester- bergers wonnen de wedstrijden met 3-0. Drie van de vier wedstrijden, die Bed Stars-teams in het afgelopen weekeinde moesten spelen, werden weer door Red Stars gewonnen. RED STARS A-DUNCKERS A 40-33 De junioren hebben een dubbel pro gramma te verwerken gehad. Vrijdag avond reisde men naar Bussum om de strijd aan te binden tegen het Bussum- se Dunckers. De Red Stars-junioren had den nog wat goed te maken, want hun eerste wedstrijd tegen Dunckers hadden zij onnodig met 31-29 verloren. Ook in deze wedstrijd zag het er in het begin nog somber uit. Een nogal onsamenhan gend spelend Red Stars kon tegen een zeer rustig opererend Dunckers maar moeilijk haar draai vinden. De Red Stars jongens moesten dan ook hun eerste helft afsluiten met een 14-3 achter stand. Opgezweept door de supporters be gonnen de spelers aan de tweede helft en na tien minuten spelen was de ach terstand reeds omgezet in een nog ma gere 22-21 voorsprong. Maar Red Stars ging door en met nog vier minuten te spelen hadden de junioren in deze boei ende strijd een 38-26 voorsprong geno men. Wat Dunckers nog probeerde in de laatste minuten, men kon Red Stars niet meer inhalen. Het - werd een verdiende 40-33 overwinning. RED STARS A-TAVENO A 26-56 Zondagmiddag moesten de Red Stars junioren weer spelen. Nu moesten zij het opnemen tegen het technisch goed spelend Taveno. Deze wedstrijd was van veel mindere kwaliteit aan Red Stars zijde als in de wedstrijd tegen Dunckers. Taveno speel de een goede partij basketball, waar te genover Red Stars maar weinig had in te brengen. Met de rust hadden de Taveno-spelers reeds een veilige voor sprong van 25-7 opgebouwd. Ook in de tweede helft een sterker Taveno, waar Red Stars niet tegen opgewassen was. Wel scoorde Red Stars nog 19 punten in deze tweede helft maar Taveno maakte er nog 31 punten bij, zodat deze wed strijd verdiend door Taveno gewonnen werd met 56-26. RED STARS I-ARCHIPEL I 28-24 De dames van Red Stars laten zich niet meer verassen en hebben zondagmiddag verdiend het zich goed verwerende Ar chipel met 28-24 verslagen. Toch ging het moeilijk in de ploeg van Red Stars. Er werden teveel eenvoudige ballen ge mist zodat de score ook niet hoog op liep. Na tien minuten spelen was het pas 2-2. Beide teams misten vele scho ten, waardoor de eerste helft werd af gesloten met een magere gelijke stand van 8-8. In de tweede helft liep het bij Red Stars wat beter. Na tien minuten spelen had Red Stars een 18-13 voor sprong genomen, welke zij drie minuten voor tijd uitgebouwd hadden tot 26-15. Wel kwam Archipel nog even terug maar verder dan 28-24 kwam het niet meer. RED STARS a-TAVENO a 31-27 De, aspiranten van Red Stars hebben VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 zondagmiddag een heroïsch gevecht moeten leveren met het sterk spelende Taveno. Door de enorme inzet van de Red Stars-jongens wisten zij deze wed strijd in de verlenging met 31-27 te winnen. Een volledig gespannen Red Stars-team begon nogal wat nerveus, hoewel zij niet de mindere waren van Taveno. Red Stars nam zelfs een 5-2 voorsprong. Taveno kwam echter terug en in de tiende minuut was de stand weer ge lijk 8-8. Red Stars was kennelijk hier door een beetje aangeslagen en moest de eerste helft afsluiten met een 9-12 achterstand. In de tweede helft werd er goed verdedigd en in de aanval werden de kansen beter benut. Met nog vijf minuten te spelen was de stand 20-21 voor Red Stars. Een minuut voor tijd stonden de Red Stars-jongens met 25-23 voor, maar een laatste wanhoopsoffen sief van Taveno bracht hen in de laat ste minuut toch nog op Lelijke voet (25-25) hetgeen verlenging betekende. In de verlenging wisten de Red Stars spelers alsnog de wedstrijd in hun voor deel te beëindigen met de stand 31-27. BD.C.-ACHILLES 6-0 Een 6-0 overwinning was de oogst die het damesteam zondag tegen Achilles uit Utrecht binnenhaalde. Het ongure weer kon de beide teams zondag niet tot groot enthousiasme bren gen, doch B.D.C. liet duidelijk zien dat zij de sterkste ploeg was. In de eerste helft werd dan ook reeds een 4-0 voorsprong bereikt door Mieke van Leeuwen en Ida Pronk, die beiden tweemaal scoorden. B.D.C. verdedigde zeer sterk, waardoor de speelsters van de tegenpartij al op de 19-meter lijn werden opgevangen, het geen hen dwingt tot afstandsschoten, die voor keepster Marry van den Deijs- sel geen problemen opleverden. Na rust zakte het tempo naar het abso lute nulpunt. Alleen B.D.C. kwam nog tot enkele goede aanvallen. De twee doelpunten, die Ida Pronk en Nel Smeeing nog voor hun rekening namen, werden de total eondergang voor Achilles. B.D.C. 2 (heren)-B.H.C. 3 Het tweede herenteam blijft goed in de competitie meedraaien. Nu weer werd in Bussum B.H.C. 3 met 8-7 verslagen. In een rommelige wedstrijd was B.D.C. in de eerste helft duidelijk de betere ploeg. De 5-3 voorsprong bij rust was dan ook zeer verklaarbaar. Na rust kwam B.H.C. goed treug. maar kon toch niet verhinderen dat B.D.C. de twee punten mee naar huis nam. Iep Huisman scoorde zes maal en Otto Buitman maakte de acht vol. In de man verdediging verrichtte Ries van de Mast goed werk en Ad van Sijl, die, in plaats van Kees Koopmans voor de eerste maal het doel verdedigde deed dit redelijk goed. OLYMPIA 1-M.V.C. (heren) 0-3 Het eerste herenteam van volleyballend Olympia speelde vrijdagavond in Amers foort een slappe wedstrijd tegen de ver moedelijke aanstaande kampioen M.V.C- uit Moordrecht In een wedstrijd, waar in alles gegeven had moeten worden om tot een draaglijk resultaat te komen, lieten de Soestenaren de nederlaag zon der veel verweer over zich komen. Zon der zich bijzonder ingespannen te heb ben kon M.V.C. dan ook al na drie kwartier weer naar huis terugkeren met een royale 3-0 overwinning. Hoewel Olympia in de eerste set nog een 9-3 voorsprong haalde, werden de groenwitten regelmatig verrast en over bluft door een snel reagerende tegen partij. M.V.C. maakte een dankbaar ge bruik van de gaten, die steeds vaker in de Olympia-verdediging vielen. Vertwij feld vroeg men zich af, waar de inzet en de felle slagen van Olympia bleven. Hoewel de cijfers van de wedstrijd dat niet direct aantonen, werd Olympia toch snel en kansloos verslagen met 15-11, 15-9 en 15-13. V.D.O. 1-OLYMPIA 1 (daiues) 1-3) De dames van Olympia deden het tegen het vrij zwakke V.D.O. 1 veel beter. De ploeg van Lenie de Bruin toonde weinig medelijden met V.D.O. Vooral in de eerste sets kwam dat duidelijk tot uit drukking. Olympia liep - met Gerda van Schaffelaar weer als uitblinkster - zonder grote moeite uit naar een 2-0 voorsprong: 15-6 en 15-7. In de derde set had het overgaan op een an ere tactiek een verkeerde uitwer king. V.D.O. kreef ruimte voor tegen acties, terwijl de training van Olympia nog niet effectief genoeg bleek om op deze manier de tegenstanders te ver rassen: 13-15. Ook in de vierde set kwam Olympia, volhardend in haar tac tiek, bijna tekort om de overwinning te bereiken, maar toen bleek ook V.D.O. niet meer in staat om het juiste ver weer te geven: 16-14. Het derde zestal van Olympia had ver leden week ook al weing succes. Het moest met 3-0 en duidelijke setcijfers de eer aan de tegenstander, in dit geval S.S.S. 2 laten. De jeugd van Olympia stond voor de onmogelijke taak om het sterke Vios a van de punten af te houden. Dat Olym pia daarin niet slaagde, was jammer, maar uit het vertoonde spel bleek toch, dat de Soester ploeg bijzonder goed mee kan en ondanks tegenslagen men taal op de been kan blijven. Met voor treffelijk spel en inzicht, de senioren waardig, werd met een volledige inzet de Amersfoorters partij gegeven. Vk3 had tenslotte voor de twee sets meer dan een uur nodig om Olympia op de knieën te krijgen: 15-13 en 19-17. Bij Olympia weerden zich vooral Van Bar- neveld en B. Snijders in de aanval en v. d. Berg in de verdediging. Olympia b behaalde een reglementaire 2-0 zege op Spirit b, terwijl Vios 5 met 2-0 baas bleef over Olympia c. SOESTERBERG-LOLDERSE BOYS 0-0 In de thuiswedstrijd van Soesterberg te gen Dolderse Boys werden er geen doel punten gemaakt, zodat het einde kwam met een blanco 0-0 stand. Twee zwakke clubs, die onderaan op de lijst staan geklasseerd, kampten er hier met el kaar. Van een opbouwend spel was geen sprake. Toch kreeg Soesterberg nog wel eens een kans, maar die werd niet be nut. Naar wij vernemen zal, op initiatief van de Stichting Katholieke Bejaardenzorg te Soest, binnen niet al te lange tijd worden begonnen met de bouw van een bejaardencentrum langs de noordzijde van het Dorpsplein te Soesterberg. Men stelt zich voor om de exploitatie daarvan in handen te geven van een nog op te richten stichting Woon- en Dienstcentrum voor Bejaarden in Soes terberg, waarin alle bevolkingsgroepen van Soesterberg vertegenwoordigd zijn. Naast de zetels voor gereformeerden, hervormden, r.k. en vertegenwoordigin gen van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis in het voorlopig bestuur van die stichting, heeft men plaatsruim te gereserveerd voor andersdenkenden. Een groepje andersdenkenden heeft een voorbespreking over de samenstelling van het bestuur bijgewoond. Voorge steld werd om de buitenkerkelijken te doen vertegenwoordigen door de ver eniging „Humanitas" en de overige an dersdenkenden door een neutrale figuur. Vrijdag 1 november zal in de dependan ce Dorpshuis aan de Prof. Lorentzlaan een openbare bijeenkomst worden be legd met het doel een en ander te ver duidelijken en een ieder gelegenheid te geven kandidaten te stellen voor de beschikbare zetels in het bestuur van de stichting. Aanvang 20 uur. In de Hoeksteen organiseert de Ned. Herv. Jeugddienstcommissie een creatie ve week: donderdag, vrijdag en zater dag. Om 19.30 uur, voor jongelui boven de 15 jaar. waarvoor een druk gebruik wordt gemaakt. De afdeling Soesterberg van het ka tholiek vrouwengilde organiseert dins dag 5 november een bijeenkomst, waar de heer en mevrouw Smit aan de hand van dia's het een en ander zullen ver tellen over het Melaniawerk in Bolivia. Aanvang 20 uur. Jarenlang heeft de P.T.T. lakoniek ge reageerd op de klachten, dat des vrij dags geposte brieven vaak pas op dins dag bij de geadresseerde worden ont vangen. Men sprak van „incidentele" gevallen. Nu is bij een geheim onder zoek gebleken, dat door het gehele land veel post, welke op vrijdag wordt aan geboden, pas op dinsdag d.a.v. aankomt. Gelukkig heeft de P.T.T. de hand in eigen boezem gestoken en worden ver dere bezuinigingen opgeschort. Maar wat gebeurt er nu met het bedrijf, om de post wèl op maandag bezorgd te krij gen Dairover hebben wij nog niets vernomen. Algehele gezichtsbehandeling, epileren, harsen, electr. ontharen en lichaamsmassage. Behandeling volgens afspraak. Laanstraat 43, telefoon 3803. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van ƒ14,50 tot ƒ15,25. Middenprijs ƒ15,—. Prijs per kg ƒ2,38. voor smetteloze baby-hygiëne DROGISTERIJ-PARFUMERIE Op zaterdag 2 november a.s. organiseert de volleybalvereniging „Olympia" in de R.K. M A.V.O. aan de Steenhoffstraat voor het eerst een sehoolvolleybaltoer nooi. De deelnemende teams vertegenwoordi gen de R.K., de Chr. en de Openbare M.A.V.O.terwijl de organisatoren ook nog zullen trachten een team van de L.T.S. te laten deelnemen. Deze eerste keer zullen alleen jongens teams aantreden, maar het ligt in de bedoeling van de organisatoren als deze proef slaagt, jaarlijks een dergelijk toer nooi te organiseren in de herfstvakantie zowel voor jongens als meisjes in de nieuwe sporthal. Dan zal ook getracht worden een spe ciale poule te formeren voor teams van lagere scholen. Het toernooi van a.s. zaterdag begint om 13.00 uur en zal om 18.00 uur eindigen. Na de vergeefse tocht, die de wandel afdeling van Olympia op 12 oktober naar Amerongen maakte om er deel te nemen aan de sluitingsmars (die wegens het slechte weer werd afgelast), ging men afgelopen zaterdag met meer suc ces naar Amsterdam, waar werd deel genomen aan de IJ-tunneltocht. Deze tocht, waaraan door niet minder dan 16.500 wandelaars werd deelgenomen, was georganiseerd door de Noordhol landse Wandel Bond en de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond. De 12 km lange tocht voerde de junioren en senioren van Olympia en de duizenden andere deelnemers door de bijna 1,5 km lange tunnel, langs de scheepswerf „Het Jacht" en over de bruggen van het Bui ten IJ en het Amsterdam-Rijnkanaal. Over een paar dagen zal de tunnel door de koningin officieel in gebruik worden gesteld. Aan de tocht waren geen prij zen verbonden. Zaterdag 16 november organiseert Olym pia zelf weer een wandeltocht, de eerste van een reeks van vier, zoals die ver leden jaar ook zijn gehouden. De start is 's middags om half twee bij gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. De afstand per tocht bedraagt 12V2 km. Wanneer drie van de vier tochten wor den uitgelopen, ontvangt men een her inneringsmedaille. Uiteraard is het ook toegestaan om aan alle vier de tochten deel te nemen. Voor groepen van tenminste twaalf per sonen is een speciale groepsherinnering beschikbaar. Ook hier geldt, dat ten minste drie van de vier tochten moeten worden uitgelopen. De data van de vier wintertochten zijn 16 november, 14 de cember, 18 januari en 15 februari. Even tuele inlichtingen over deze tochten kunnen telefonisch worden ingewonnen bij nummer 02155-3269. De V.P.R.O. heeft een wijs besluit ge nomen. Een documentaire over de vroe gere leider van de N.S.B., ir. A. A. Mus- sert, werd door haar uitgesteld. Dat is beter dan onbedoeld propaganda maken voor een beweging, welke ook in deze tijd nog verscheidene soorten mensen blijkt aan te spreken. Men ziet het aan de verkiezingscijfers, vooral in Duits land, waar vroegere nazi's nog een be langrijk aantal stemmen weet te ver werven. Voorkomen is beter dan gene zen. Daarom kan een documentaire be ter worden aangevuld met de slechte zijden van een politieke groep, dan 'n onvolledig beeld te geven. Wij zouden wel wensen, dat alle om roepen vóór de uitzending van hun pro gramma's zo wikten en weegden als in dit geval de V.P.R.O. eens deed. winnen met wiso U BETAALT NU 42,50 PLUS 1 VOLLE WISO-SPAARKAART Spaarkaart vol NU profiteren Spaarkaart gedeeltelijk vol? Haast u, want de voorraad is beperkt en u hebt maar éven tijd

Soester Courant | 1968 | | pagina 3