t I Dit is Uw WISO-zegel Koninklijke Harmonie De Bilt won muziekconcours van 70-jarig P.V.O. Burgerlijke stand Voor u tot 6V/orente en voor u keuze uit6spaarvormen En 5 gulden voor nieuwe spaarders ter geiegenheic van Wereldspaardag de bank waar ook zich thuis voelt EB v.SETTEN Krabbels van Kne||j WISO SOEST Volgend jaar muziekfestival in sporthal Weer inbraak in kiosk Soestcrbergsestraat Fietstas met boodschappen van rijwiel gestolen Ferste Soester Begrafenis-Onderneming MB NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Voorlichting over de B.T.W. Politiebureau 4.4.4.4 Van Velsen nieuwe voorzitter B.D.C.-handbal Konij nententoonstelling in Soest is De Herfstwandeltoeht DINSDAG 29 OKTOBER 1968 Het muziekconcours waarmede zater dagavond de viering van het zeventig jarig bestaan van P.V.O. in het Vereni gingsgebouw is besloten, is voor de tweede achtereenvolgende maal gewon nen door de Koninklijke Harmonie De Bilt, die 243 punten verzamelde, tegen over 238 punten voor de Brass Band uit Rotterdam, die op de tweede plaats niet had gerekend en aanvankelijk dan ook nogal ontevreden en boos was. Niettemin was iedereen het er over eens, dat de Kon. Harmonie uit De Bilt de eerste prijs ruimschoots toe kwam. Ook de zeventig-jarige zelf kwam, on danks zijn ouderdom, goed voor de dag. P.V.T legde met 226 punten beslag op de derde plaats, waarmede men de Fan fare Maarssen maar met één punt voor bleef. De harmonie St. Jan uit Laren had deze avond nogal met tegenslag te kr.mpen. Enkele musici verbleven in Duitsland, anderen waren ziek, zodat het orkest met enkele leden van P.V.O. moest worden aangevuld. Ook zij kon den het Larense orkest niet boven de 208 punten uithelpen. Het grotendeels met oude instrumenten spelende Kunst en Genoegen uit Maartensdijk werd met 188 punten laatste. Jammer genoeg had men voor dit muziekconcours geen pu bliek kunnen uitnodigen. Zelfs de eigen donateurs had men moeten verzoeken Voor de zoveelste maal is tijdens het weekeinde ingebroken in de kiosk van de heer Van Oven aan de Soesterberg- sestraat nabij het station Soestduinen. Via een verbroken deur is men binnen gekomen. Uit de koelkast zijn twee ijs taarten meegenomen. Van een aan het Kerkpad staande fiets van mevr. J. S. uit Soest is zaterdag de fietstas met daarin een aantal bood schappen gestolen. De totale waarde wordt geraamd op ongeveer vijqftig gul den. GEBOREN Carole Xandra, dochter van F. H. Ockers en M. de Lange, Colen so 28. Ebrina Tanneke, dochter van E. Westeneng en E. T. de Jonge, Heu- velweg 14. Johannes Hendrikus Ma ria, zoon van H. M. J. Tettero en M. A. van 't Wout, Nieuwstraat 4c. Edith Anna, dochter van J. Hofstee en J. B. van Hulzen, Van Angerenstraat 16, Soesterberg. Petrus Cornelis Ma ria. zoon van P. T. Kuijper en E. M. A. Vendrig, Kerkpad n.z. 37. Rogier Jules, zoon van A. F. Valk en E. C. M. Janssen, Betje Wolfflaan 121. Sander Jacobus, zoon van J. van der Blij en I. I. Oosterheert, Prof. Lorentzlaan 129, Soesterberg. Hendrika Anita, doch ter van N. Kranenburg en N. de Groot, 2e Weteringpad 7. Johanna .Carolina Theodora Maria, dochter van J. H. J. Eijpe en T. A. J. M. Elie, Lt. Koppen laan 8, Soesterberg. Ronny, zoon van B. van den Akker en T. E. Groeneveld, Schaepmanstraat 85. ONDERTROUWD Anthonie van Duin kerken, Biltseweg 29 en Lydia Jannette Bastiane Timmer, Beukenlaan 80. Wouter van 't Klooster, Schoutenkamp weg 61 en Agnieta Coljee, Beukenlaan 31. Robert Morelisse, Arnhemseweg 40, Amersfoort en Reiniera Wilhelmina Tolboom, Molenstraat 57. Johannes Cornelis Looman, Spechtstraat 35, Hil versum en Karolina Maria Besselsen, Beetzlaan 94. Gerrit Jan Homan, Krommeweg 18 en Wilhelmijntje Mar- garetha Strumpel, Schaepmanstraat 30. Thomas Eugene Marshall, Bosstraat 80 en Shirley Kaye Haworth, Bosstraat 80. GEHUWD Wolter Dijkstra, Tromplaan 52, Baarn en Hillechina Annette Cla- sina van de Hoef, Nieuweweg 4. Wes- sel Gustav Constantinus Vermont, Van de Veldeplantsoen 53 en Johanna Adria- na Jacoba van den Berg, Beetzlaan 49. Jan Willem Lunter, Pascalstraat 38, Amersfoort en Petronella Cornelia Schimmel, Thorbeckestraat 13. Wil helmus Leonardus Matheus Verhofstadt, Wolfstraat 87, Helmond en Cornelia Jo hanna van den Hoed, Ringweg 12. Johannes Damhaar, Zuiderlaan 7, Zeve naar en Ina Edelman, Soesterbergse- straat 125. Elbert van Zanten, Nieu weweg 32, Eemnes en Geertruida Horns- veld, Nieuwstraat 54. Martin Jozef Gerardus Widdershoven, Schutstraat 35 bis, Utrecht en Margaretha Martha Ma ria van den Breemer, Hartmanlaan 10. Willem Bakker, Plasweg 14 en Adria- na Maria Fugers, Kerkstraat 5. Mar garetha Oskam. Eemnesserweg 39, Baarn en Gerarda Mathilde Dijkman, Korte Hartweg 10. André Pieter de Rooy, De Genestetlaan 6 en Nicolette Johanna van Ede, Jacob Catslaan 5, Amersfoort. OVERLEDEN Hermannus van den Broek. 15 jaar, Julianalaan 50a. Uilke Schans, 70 jaar, weduwnaar van G. D. van Riemsdijk, Hartmanlaan 24. Ce cile Jeanne Louise van Grieken, 88 jaar, weduwe van W. Serry, Nieuwerhoek- plein 10. Carolina Johanna Francisca de Kok, 86 jaar, weduwe van H. F. J. Lübbers, Nieuwerhoekplein 10. Pie ter Schoemaker, 69 jaar, weduwnaar van C. J. van de Werken, Rembrandt- laan 19. Johan Hilhorst, 70 jaar, ge huwd met P. de Ruijgt, Braamweg 108. Anna Johanna Clasina van der Kley, 71 jaar, weduwe van D. A. Kaffa, Buys Ballotlaan 31, Soesterberg. Dir. H. W. VelJinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 om thuis te blijven, want met de leden van de zes deelnemende korpsen en enkele genodigden, waaronder de bur gemeester, was de zaal al helemaal vol. Hoezeer het P.V.O. ook speet, men had tevoren de deelnemende verenigingen moeten verzoeken om de tamboercorp sen, die 's middags aan een wedstrijd en demonstratie zouden deelnemen, 's avonds weer naar huis te sturen, om dat er niet voldoende ruimte beschik baar was. Voor de korpsen St. Jan en de Brass Band uit Rotterdam was dat aanleiding om van deelneming aan de tamboerwedstrijd af te zien. De pu bliek belangstelling was zaterdagmid dag tijdens de show op en om de Dal- weg maar matig. Het weer nodigde niet uit tot een langdurig verblijf langs de weg. De prestaties van de tamboercorpsen werden beoordeeld door een jury, be staande uit de heren H. E. Karstens uit Soest, A. J. H. van Engelen uit Baarn en Veenhof uit Austerlitz. De muziekvereniging Soesterberg kwam onbedreigd als winnaar uit de bus. De show van de tamboers uit Soesterberg werd gehonoreerd met 232 punten, waar mede men ruim voorbleef op Maars sen, dat niet verder kwam dan 206,5 punten, terwijl Maartensdijk, dat bij de mars een goede indruk maakte, maar de show verwaarloosd bleek te hebben, bij 197 punten bleef steken. De avondconcerten werden geopend door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck, die P.V.O. prees om zijn Tijdens de tamboerwedstryd verzorgde P.V.O. op de Dalweg een kort „harmo nieus" intermezzo. doorzettingsvermogen en enthousiasme om dit concours te organiseren, ter wijl hij de voorzitter van P.V.O., de heer K. Jaarsveld, nogeens geluk wens te met het jubileum. De prestaties van de corpsen werden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren Herkenrath (directeur van de Amersfoortse Muziekschool), Maarten Kooij en Chris Hengeveld uit Utrecht. Zeer veel succes oogstte de Rotter damse Brass Band met een nummer, waarmede P.V.O. in 1924 op een con cours in Baarn het hoogste aantal punten behaalde. Niet verwonderlijk, dat juist het Rotterdamse korps dit "-ZSWXi-,, 5* Het loont extra de moeite om in de week van 30 oktober tot 7 november met sparen te beginnen. Want ter gelegenheid van Wereldspaardag ontvangt iedere NIEUWE spaarder op zijn spaar rekening 5,- bij een minimum inleg van 10,-.Sparen Is altijd al aantrekkelijk bij de NMB. En nu meer dan ooit. Hoge rente percentages, meer spaarmogelijkheden, waaronder nu ook 6%% spaarbrieven. Plus het feestcadeau, opnieuw een facet van onze persoonlijke service. Ook dit laatste is iets waar we niet zuinig mee zijnl Soest: van Weedestraat U. Via verschillende routen marcheerden de korpsen naar de Eng. nummer ten gehore bracht, want de dirigent van de Brass Band, de heer M. Jansen speelde in die jaren als trompettist bij P.V.O. Al met al is het een zeer geslaagde dag geworden. Men hoopt volgend jaar het festival in de nieuwe sporthal te kunnen houden. Het feit. dat men geen publiek in het St. Josephgebouw heeft kunnen toelaten, heeft P.V.O. onge veer vierhonderd gulden gekost. De orkesten van P.V.O. en St. Jan stonden onder directie van de heer Wilderdijk, die een ziekte had getrot seerd om toch aanwezig te kunnen zijn. Voorlopig zal zijn plaats echter worden ingenomen door de heer Chr. Hengeveld uit Utrecht. Hij zal P.V.O. moeten voorbereiden op een concours, waaraan op 9 november in Leiden wordt deelgenomen. Komende zaterdag houdt P.V.O. ten behoeve van het uniformenfonds een verkoopdag in het Ludgardisgebouw aan de Vredehofstraat. Men verkoopt er St. Nicolaascadeaus tegen scherpe prijzen (o.a. drank, levensmiddelen, speelgoed, textiel en bloemen). Het uni formenfonds bevat momenteel 1700,-, terwijl men over ongeveer 20.000, moet beschikken om het 97 man ster ke korps in nieuwe uniformen te kun nen steken. Elk uniform kost ongeveer 200,Het ligt in de bedoeling om van de leden echter de helft te wa gen. Voor de jeugd zal naar een goed koper uniform worden uitgezien. Het ligt in de bedoeling van P.V.O. om zich volgend jaar mei in de nieuwe kledij te kunnen presenteren. „Als dat lukt, is het vijf-jaren-plan voltooid en kan ik de voorzittershamer aan een ander overgeven", zei gisteren de heer Jaars veld. De invoering van de nieuwe omzetbe lasting B.T.W. op 1 januari a.s. brengt voor het hele zakenleven een belang rijke omwenteling te weeg. Ook voor de ondernemers in het midden- en klein bedrijf is de B.T.W. van belang. Juist voor deze ondernemers wordt op don derdag 7 november in Café-Rest. Kobus aan de Poort, Utrechtsestraat 49 in Amersfoort een grote voorlichtingsbij eenkomst gehouden die om acht uur be gint. Deze bijeenkomst maakt deel uit van een serie van ongeveer honderd verspreid over het hele land. Ze wor den belegd door de Federatie van het Katholiek en het Christelijk Onderne- mersverbond in het Midden- en Klein bedrijf in samenwerking met de gewes-, telijke organisaties van het N.K.O.V., middenstandsverenigingen van het N.C.O.V. en het N.K.O.V. en in ver scheidene plaatsen de Kamers van Koophandel. JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Woensdagavond is in het Verenigings gebouw aan de Steenhoffstraat de jaar vergadering van B.D.C. handbal gehou den. Het belangrijkste punt was de verkie zing van een nieuwe voorzitter, daar de huidige voorzitter Van de Berg wegens studieredenen genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. Voor het zover was, kwamen meer normale punten aan de orde, zoals de verslagen van secretaris en penning- meesteresse, die, na enkele opmerkin gen door de leden werden goedgekeurd. De functie van voorzitter van de vorig jaar opgerichte jeugdraad bleef vacant en door het vertrek van de heer Van Kesteraen, die veel baanbrekend werk voor de vereniging heeft verricht, is een leegte ontstaan, die nog niet gevuld kon worden. Voor deze functie zal naarstig naar een plaatsvervanger worden uitge zien. De gezelligheidsavonden, die vorig jaar door het bestuur werden georganiseerd, werden ondergebracht in een uit de le den gekozen evenementencommissie be staande uit: mej. Van Leeuwen en de heren P. Valk en R. Smeeing. Het bestuur had voor de aftredende voorzitter Van de Berg de heer Jan van Velsen bereid gevonden, die als zodanig werd gekozen. De nieuwe voorzitter is reeds negen jaar lid van de vereniging en komt nog steeds als spelend lid uit voor het he renteam. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: J. van Velsen, voorzitter; J. Steenbakkers, secretaris; Mevr. van Doorn-Haasjes, penningmeesteresseme vrouw Toerné-Duwel, wedstrijdsecreta resse; K. van de Deijssel, redactie. De konijnen vereniging ,,De Eemstreek", waarvan de leden zowel in Baarn als in Soest woonachtig zijn, organiseert op 1 en 2 november haar clubwinterten- toonstelling in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan te Soest. Er zullen pl.m. 100 konijnen te bewon deren zijn. verdeeld in vele rassen. Zo zal men er als grootste ras de Vlaamse Reuzen aantreffen, die elk ze ker een gewicht hebben van 15 pond. terwijl de dwergen beslist niet meer dan 1 kilo mogen wegen. Tussen deze twee uitersten zullen er fraaie exemplaren in vele andere ras sen aanwezig zijn, o.a. Wener, Alaska, Gele van Bourgondië, Groot Zilver, Beige en de Franse Hangoren. Het doel van deze tentoonstelling is de inwoners van Soest eens kennis te la ten maken met de prachtige resultaten die er als sportfokker in de konijnen- sport te bereiken zijn. Aan de tentoonstelling gaat een keu ring vooraf welke verricht zal worden door de heer J. C. Hogerbrug uit Hil versum. Deze zal de ingeschreven die ren beoordelen en uiteindelijk de win naar van deze clubwinterkeuring aan wijzen. De tentoonstelling is geopend vrijdag 1 november, 's avonds van 19.30 tot 22.00 uur. Zaterdag 2 november, 's morgens van 10 uur tot 's middags 17.00 uur. De toegang is geheel gratis. Het bestuur van „De Eemstreek" hoopt dat de belangstelling zo groot zal zijn dat het de moeite loont in de toekomst meer tentoonstellingen in Soest te orga niseren. Tijdens de tentoonstelling zijn de aan wezige bestuursleden gaarne bereid alle gewenste inlichtingen te verstrek ken over het fokken van raskonijnen. Desgewenst kan men zich ook wenden tot de heer B. v. d. Pol, Eemstraat 10, Soest. AJje ut min„ dan mok zo laangzaom„rh begin te Snaa™a.n; aster iets 0n h ae aor_ de is watter Ve,„ mins te beras!!!! un daat daat tn al{^ ls. vaal nie de niinse binne, waant vaa„ minse vaalt gPPT1 an snaars te snaaPe ene Noeng zalt netuurluk wel zo weze dan*» weer un kwak minse zeige Knelu 11 hep zeker je grote neus weerris ant een of aore gestote, en noeng hejje heul gewoon de pest in, maor das niev/aor At1 zitter in dat wak noeng Wii pgpm schrieve wel ut gevaor in datter gaot worde, dak ming mit dinge u moeij die ming niks an gaon, en eerluü gezeit hebbe die minse daan wel bietje geliek, maor toch kent ming d nie vaan weerhouwe omder waat over te zeige. Toeng, noeng al weer un paor jaore eleeje, veur huel veul minse, en eerluk gezeit ok veur ming de beste Aameri- kaonse preesedent wier vermoord deur de een of aore dwaos, die zich veur un andersmans kaaretje hep laote spaane waas de heule weereuld vol vaan be wondering veur de vrou die die prese- dent aachter liet mit haor kingders Uut aalle dele vaan de weruld kreeg zie brieve en hope aore dinge om haor zogezeit un bietje op te beure. En ak ok maor un heul klein bietje Aamerie- kaons haad kenne schrieve, haad der ok un brief vaan ming en Kneliao bie aal die simpetiebetuuginge gewees. Maor omdak nie vaan die vrou mog ver- waachte dat zie ming taol ok un bietje zouw kenne leze, hek ut toeng maor niet gedaon. Minse waat hepter toeng nie over die vrou in de kraante gestaon, en watter nie veur un kwak stukke hebbe ge staon in week- en daomesblaoje. Veur- aal de leste hebbe aalles tot op de grongd toe uutteploze en zo remaanties moogeluk an hullie leesters gepreesu- teerd. Zellefs vaan de week mosk vaan Kne- liao nog un stukkie leze in zoon vrou- weblaad. Uut prinsiepe leesk die dinge nie, omdak denk datter veur ming niks te leeze in staot. En aster soms toch waat in staot waat ut leze waord is dan wiest Kneliao ming de wel effe op. Zo ok vaan de week toeng der un stuk in sting daat Jakkelien Kennedie mit un lord zouw gaon trouwe. Ak ming goed herinner sting der bove daat stuk, Jakkelien gaot trouwe mit ming vao- der. Ut was un bar mooi verhaol, maor ik schaat zo datter nog wel meer minse hebbe motte laache, net as ik. Waant nog veur daat wullie daat blaad al in huus haade waas Jakkelien al getrouwd mit Oonasses, een heule bekende kerel uut Griekelaand. Hie doet in olie. ne tuurluk nie mit un kaarretje laangs de huuze, maor mit heule bote vol tegeliek, en die bote schijne ok nog vaan hum te weze. Ik hep al gezeit daat wullie mit daat soort dinge niks te maoke hebbe, waant daat binne dinge die allenug die min se angaon, maor te oordele naor de uut- laotinge vaan de minse uut ming om geving binne der heul veul minse die zeige, daat zullie der niks vaan snaape, haos iedereen waas goed gewees die de leste jaore as maan veur Jakkelien was enoemd, maor jassus geen Oonassus' Maor ut is noeng eenmaol mit de liefde net as mit un loterie, daor kenne minse- haande niks an doen. Zellefs ming haan- de nie. Maor Jakkelien is ouwd en wies genog schaat ik zo dus die weet wel waat zt doet, en watter niewe maan angaot hit maag daan wel un kwak ouwer weze, maor as Griekse kuupiedo op jaore, mottie der toch nog wel waat vaan kenne. Al mok der meteen bie zeige daat ut veur hem mit aal die bote nie zoon toer waas om die vrou in de boot te ne me. Maor in alle gevaal hebbe die king ders noeng weer un vaoder, al haad die hullie opao ok nog wel kenne weze. Veurlopug hebbe de daomesblaoje weer stof tot schrieve genog en das ok be- laangriek. Hoechtum. De Natuurwacht „Eemland", aangeslo ten bij het Instituut voor Natuurbe- schermingsedukatie mocht met de zon dag gehouden wandeling een mooi suc ces boeken. Een tachtig wandelaars, waarvan een kwart deel onder de 18 jaar, penoot ondanks het wat gure weer van al het moois, dat in velden en bos te zien was. Wild opgeschoten bomen en struiken ln de voormalige vloeivelden van het na tuurbad, waren in vele soorten en mooie groepering aanwezig. Gelders roos en kardinaalsmutsjes droegen fraai gekleurde bessen naast de bottels van de egelantier of hondoroos. terwijl het klein en rondbladig wintergroen zelfs hier en daar nog witte bloempjes toon de. Paddestoelen waren er in menigte, de kurkgaatjeszwam op dode takken en vooral mooie formaties honingzwam- men, zowel op levend als op dood hout, naast meerdere soorten en kleuren in de russulas op de bosbodems. De groen specht riep, maar de grote bonte- en de zwarte specht, die daar ook voorko men, lieten zich niet horen. De wandelaars passeerden bos met dou- glassparen, fijnsparren, larix en tamme kastanjes. Onder de laatsten waren vooral de jongelui druk. Na afloop dankte de voorzitter, de heer P. M. Wijsmuller de heren W. A. van Elmpt en B. Schalks, die elk een deel van de grote wandelgroep voortreffelijk hadden gegidst. Een aantal wandelaars gaven zich spontaan op als donateur en enkele daarvan tevens als natuurwach- ter, voorwaar een groot succes. Zo zien de WISO-zegels er uit die U als uw boekje vol is recht ge ven op ƒ2,50 bij uw WISO-winkelier of bij de Raiffeisenbanken. Uw WISO kaart is snel volgespaard, want WISO zegels worden U bij contante aanko pen gratis verstrekt in 63 WISO- zaken. im&m? 1968-69-70

Soester Courant | 1968 | | pagina 7