[CITIZENl Amerika heeft NOG 2 JAAR DE TIJD om de maan te bereiken EINDELOOS PANIEKBELEID 59 ct. 59 ct. 85 ct. LEKKAGES IN BONN het Japanse horloge Dodelijk ongeval bij flat-bouw in Soesterveen 850.000 NEDERLANDERS ZUCHTEN IN DE STRAFKLASSE Hoge kosten en hogere belasting GELEGENHEID MAAKT DE DIEF Bromfietser in botsing met bouvier Buks in beslag genomen „kwaliteit in tijd" 54.75 D '66 afdeling Soest-Baarn vergadert ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER linie van vrouwelijke vrijwilligers K.V.P. houdt zitting Soestenaar bij botsing in Baarn ernstig gewond Dressuurw edstri jden Feestavond voor buitenlandse arbeiders I BAARN Speciaalzaak clameskonfektie. Dit jaar nog twee lezingen over tuinbouw Uw Re?T«fer staat klaar bi] „De Gouden Snaar" van Essen FOTO OPTIEK BIRKSTRAAT 2 SOEST TEL. 2874 Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAC, 1 NOVEMBER 1968 Dat de vlucht van de Apollo-7 een succes Is geworden, bewijst dat men ook met „revolutiebouw" wel eens goe de resultaten kan bereiken. De N.A.S.A., het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, heeft het op twee fronten moeilijk: de eigen volksvertegenwoordi gers zetten voortdurend het snoeimes in de begroting (gevolg: ontslagen op grote schaal) en de Russen zorgen telkens voor nieuwe uitdagingen. (Zoals nu weer met de Soyoez 3). Dat heeft geleid tot een verhaasting van het maanprogramma van de Ame rikanen, maar zoals het er nu uitziet, valt te verwachten dat aan wijlen John Kennedy's wens Amerikanen op de maan nog voordat dit decennium om is kan worden voldaan. (Kennedy is wel zo wijs geweest, er niet bij te zeg gen: „En ook nog voor de Russen er zijn.") Kennedy sprak die woorden in mei 1961 en nu kan men zich beginnen af te vragen, wanneer een decennium precies om is. Een decennium is een periode van tien jaar. Het woord zelf is Latijn en het is opgebouwd met behulp van het telwoord decem tien en het zelf standige naamwoord annus jaar. Wannéér Men is op het eerste gezicht geneigd, het nu lopende decennium als verstre ken te beschouwen in de oudejaarsnacht van 31 december 1969 op 1 januari 1970. Immers dan vertoont de „teller" van onze tijdrekening voor het eerst het cijfer 7 en daarmee lijkt dan een nieuw decennium te beginnen. Maar als de Amerikanen zich willen houden aan wat Kennedy in 1961 voor ogen stond met betrekking tot het be reiken van de maan, dan hebben zij nog een jaar extra de tijd, namelijk tot het De KAMER VAN KOOPHANDEL LN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt oensdag a.s., van 14 tot J7 uur, voor het verstrekken van inlichtingen zlt- tina ten gemeentehuize alhier De woningellende sleept zich voort. De huurbelasting vormt de jongste loot aan deze boom des kwaads. De over heid heeft met haar steun woningwet woningen en premiewoningen laten bouwen. Zij heeft er toezicht op kun nen houden wie deze woningen betrok. Dat is niet gebeurd. Nu moeten er mil joenen worden verspild aan inningskos- ten voor een regeling die lijnrecht in gaat tegen het rechtvaardigheidsgevoel van duizenden en bepaald niet alleen tegen het gevoel van degenen die de huizeü bewonen. Deze mensen moeten niet alleen een heffing betalen als zij blijven zitten. Zij worden ook door de heffingsgrond nog tot a-sociale elementen verklaard want zij wonen in huizen die aan la gere inkomenstrekkers in huur dienen te worden gegeven. Daarnaast mogen zij bij verhuizing vele duizenden gul dens besteden aan de herinrichting van hun nieuwe en dure woning. Niet a-sociaal, althans niet grijpbaar, zijn de mensen die in goedkope parti culiere woningen huizen. Zij mogen rus tig voortgaan met hoge inkomens te teren op de zakken van dikwijls een voudige huiseigenaren, die hun huizen- bezit als een „waardevast" pensioen- element hebben gekocht en nu moeten ervaren dat de regering hun verbiedt er voldoende rendement van te kweken. De bewoners van nieuwe huizen en van duur verhandelde leeg gekomen huizen worden wel geacht een hoge prijs voor hun woongenot te kunnen betalen, de rest mag om de politieke huid van een minister of kabinet te redden op kosten van de eigenaren wonen. Of kan minis ter Schut deze eigenaren nu ook 70 miljoen extra toeschuiven, zoals hij zijn staatskas deed De geschiedenis van de na-oorlogse wo ning- en huizenpolitiek vertoont een zo beleidloos en paniekachtig beeld dat elke krotwoning een soort aanklacht tegen het huisvestingsbewind van de regering is. Wij bedoelen deze regering met al haar voorgangers tot 1945. En nog is het einde niet in zicht. VENDA PITMOPPEN Ovenverse zandkoekjes, opgelegd met croquqante noot. Pakje 200 gr. GOMBALLEN Extra fijne vruchten gom ballen. Een tractatie voor de kinderen. Zak 250 gram VENDA PRINS FOUJRRÉ Croquante biscuits met een vulling van vanillecrème. Forse rol einde van 1970. Pas dan is het lopende decennium voorbij. In tegenstelling tot wat een bepaalde uitdrukking in ons spraakgebruik sug gereert, is er nl. geen „jaar nu" ge weest. Een auto uit het jaar nul, een redenering uit het jaar nul e.d. bestaan alleen maar bij wijze van overdrachte lijke kwalificatie. Niemand die aan een tijdrekening be gint (zoals bijvoorbeeld de Fransen na hun revolutie van 1789), schrijft een jaar nul. Men begint „in het eerste jaar", het jaar 1. 1 t.e.m. 10 Gesteld dat men onmiddellijk na Chris tus' geboorte was begonnen aan de nu door ons gebruikte tijdsrekening, dan zou men hebben gedateerd: de eerste januari van het jaar 1 van de christe lijke tijdrekening. (Dat in werkelijkheid onze tijdrekening pas in de zesde eeuw is uitgevonden, doet er hier niet toe). Pas na afloop van zo'n „jaar 1" is het eerste jaar van het eerste decennium verstreken. En verder tellende komt men dan tot de conclusie dat pas na het verstrijken van het tiende jaar het gehele decennium om is. In het (denkbeeldige) geval dat de chris telijke jaartelling inderdaad ten - tijde van Christus' geboorte zou zijn begon nen, zou pas aan het einde van het jaar 10 het eerste decennium zijn vertreken. U t.e.m. 20 Pas het jaar 11 zou het eerste jaar van het nieuwe decennium zijn geweest. Dit zou dan geduurd hebben van het jaar 11 tot en mèt het jaar 20. En op analoge manier heeft het decennium waarin de aarde haar eerste kunstmaan kreeg (spoetnik nummer één, in 1957) geduurd van 1951 tot en met 1960. Het eindigde dus op 31 december 1960. Pas op 1 januari 1961 is het nieuwe decennium begonnen. Het zal pas zijn verstreken op 31 december 1970. Tot zo lang hebben dus de Amerikanen nog de tijd om, als zij Kennedy's woorden let terlijk nemen, de maan te bereiken. C Op de Peter van de Breemerweg is woensdag de 16-jarige scholier F. M. P. uit Amersfoort met zijn bromfiets in botsing gekomen met een loslopende bouvier, eigendom van de heer R. J. de B. uit Soest. De bromfietser kwam ten val, beschadigde zijn kleren en liep vrij wat schade aan zijn voertuig op. c c De politie heeft van de 18-jarige P. F. de G. uit Soest een windbuks in beslag genomen. In de Soester Duinen nabij de picknickplaats vas hij er nogal in het wildeweg mee aan het schieten. VROOM DREESMANN Kort na de oorlog begon in West-Duits- land de Organisation-Gehlen (zo ge noemd naar de commanderende gene raal) zijn geheime-dienstwerk onder het toeziend oog van een der bezettings machten. Of liever: het zette dit werk voort, waarin het een bewonderenswaar dige handigheid had gekregen in het Derde Rijk. Uit die tijd waren zo nog een paar overlevenden en dat alles erf de de bondsrepubliek later. Bovendien achtte Bonn het noodzakelijk ook zelf bij het verkrijgen van de on afhankelijkheid iets in die richting te ondernemen en zo komt het dat west- Duitsland opmerkelijk rijk is voorzien van organisaties op het inlichtingen- en veiligheidsgebied, inclusief de (contra) spionage. Waarbij opgemerkt moet wor den dat enig dubbelwerk alom nodig geacht wordt, r.1 was het maar om deze geheime diensten elkaar in het oog te laten houden. Dat is overal wel zo, maar nergens in die mate als door historische oorzaken in West-Duitsland. De recente onthulling dat het mogelijk is geweest een Sidewinderraket, met zijn uit de achterruit var de auto ste kende punt verhuld door een vloer kleedje. keurig per auto van een vlieg basis dwars door heel Duitsland te rij den en vervolgens als bagage per lijn- vliegtuig naar Moskou te sturen, komt daarom hard aan. Kennelijk is door de veelheid van or ganisaties de doeltreffendheid der Duit se veiligheidsdiensten niet tot uiterste hoogte opgevoerd. Wat zo aan het licht komt, mag men gerust beschouwen als het minimum waarvan het verheimelij ken onmogelijk is, terwijl nog genoeg met de mantel der liefde bedekt kan wezen tot weer eens een Sowjet-spion een boek schrijft. Maar zelfs dit minimum is al indruk wekkend genoeg: het stelen van naviga- tie-apparatuur van exposities en uit Starfighters, het wegvluchten van een heel clubje Oostduitse spionnen voor men aanstalten maakt ze te grijpen, ar restatie van een secretaresse van een staf-generaal, een vice-admiraal die fo to's van documenten tussen zijn va kantiekiekjes blijkt te hebben en die vervolgens kans krijgt zelfmoord te ple gen, dat is nogal een lijst van lekkages. Zelfs als men zo vriendelijk is te ge loven dat de reeks andere zelfmoorden niets met spionage van doen heeft. Om het vertrouwen te herwinnen heeft kanselier Kiesinger zich persoonlijk aan het hoofd gesteld van het onderzoek naar een en ander. Vermoedelijk om tot de conclusie te komen dat er niet veel aan de hand is dat niet door enke le simpele reorganisaties verholpen kan worden. Maar binnen de N.A.V.O.-kring is men kennelijk vooral naar Bonn gegaan om te vragen hoeveel meer al niet via de bondsrepubliek is uitgelekt. Daar is het vertrouwen in de Duitse Tüchtigkeit niet bepaald gestegen. Men krijgt zo het gevoel of in Londen en Washington met name de indruk leeft dat Duitsland wel eens de zwakke plek in de N.A.V.O.- defensie kon zijn. Immers: het bewaren van geheimen is misschien nog belang rijker dan het aanweizg zijn van wa pens en troepen om werkelijk enige macht te bezitten. Vanuit het oosten hoort men uiteraard weinig en toch zou het juist interes sant zijn om te vernemen hoe men deze zaken daar rijmt met het aldaar zo veelvuldig vastgestelde grote Duitse ge vaar. 1417 SS Geheel edclstaal Citizen-hereapolshorloge, waterdicht, 17 steens, schokvrij ƒ54.75 1417 GP Dito, maar geel doublé ƒ65.. HORLOGLR - JUWELIER - riCIEN Gisteren verongelukte de 31-jarige tim merman W. de Vries uit Apeldoorn tij dens werkzaamheden aan de flats in het Soesterveen. De heer De Vries had met een zwaar kozijn plaatsgenomen op een in gebruik zijnde bouwlift en wilde zo het kozijn naar boven transporteren. Op een hoogte van 11 meter kwam het kozijn in aanraking met de bedienings kabels van de lift, waardoor het slacht offer zijn evenwicht verloor en naar beneden stortte. De heer de Vries werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hij kort na aankomst is overleden. De politie en de Arbeidsinspectie ver zoeken ons de bouwvakkers op het gro te gevaar te wijzen bij het gebruik van een bouwlift voor personenvervoer. Op maandag 11 november zal Democra ten '66 in het wijkgebouw van Emma- kerk, Regentesselaan te Soest een open bare politieke propaganda-avond wor den gehóuden. Aanvang 2(Tüür. Na een kort openingswoord door de voorzitter van de afdeling Baarn Soest, zal de heer A. de Goede, lid van de fractie van D '66, de aanwezigen toe spreken over „wat wil D '66. Na een korte pauze zal er ruimschoots gelegenheid zijn tot discussie en het stellen van vragen. Kort geleden verscheen in diverse opi nieweekbladen een ingezonden stuk van een zekere heer Brandes, waarin deze zijn verontwaardiging uitte over de fis cale discriminatie ten aanzien van on- gehuwden. Hierdoor kwam een oud pro bleem. d.w.z. het hoge belastingtarief voor ongehuwden, weer eens in de aan dacht. Wel is onder het interim kabi net van prof. Zijlstra dit probleem ook reeds aan de orde geweest, maar van de beloften die er toen door verschil lende kamerfracties werden geuit, is nog niet veel terecht gekomen. Toch gaat het hier niet om een kleine bevol kingsgroep, want het aantal ongehuwden boven de 25 jaar bedraagt ongeveer 850.000. Alleen voor boven de veertigers verlichting In begin 1967 is het belastingtarief voor ongehuwden, die de leeftijd van 40 jaar hebben bereikt, verlaagd. Deze onge huwden betalen nu een tarief, dat het midden houdt tussen de tarieven voor ongehuwden beneden de veertig en de gehuwden zonder kinderen. In de ka mer is toen van verschillende zijden opgemerkt, dat deze leeftijdsgrens vol komen willekeurig was en dat moest prof. Zijlstra wel toegeven. Maar er was gewoon geen geld om ook de ongehuw den beneden de veertig een belasting verlichting te bezorgen. Zij moesten nog maar even geduld hebben, doch het ziet er naar uit dat zij dit geduld over een zeer lange termijn zullen moeten op brengen. Het belastingtarief voor ongehuwden (de strafklasse) is een der meest omstreden onderdelen van onze fiscale wetgeving. Dit tarief, dat nota bene onder de Duit se bezetters werd ingesteld en sinds dien vrijwel onveranderd is gehand haafd, wordt vooral uit sociale over wegingen bestreden. Is het rechtvaardig, dat de ongehuw den zoveel solidariteit moeten opbren gen dat als het ware gezinnen met veel kinderen hun belastingaftrek te danken hebben aan het overigens onvrijwillig offer, dat de ongehuwden moeten bren gen? En is het wel waar, dat de kosten van het bestaan voor ongehuwden veel geringer zijn dan voor gehuwden? Hoge lasten Een groot deel van de Nederlandse vrij gezellen is kamerbewoner. Zij betalen een huur, die soms hoger ligt dan de huurprijs, die de verhuurder of onder verhuurder voor het gehele pand be taalt. In Amsterdam noemt men een kamer van 4 bij 4, waarvoor 150,^ huur moet worden betaald, goedkoop. In vele andere steden liggen deze ridi cule huurprijzen niet veel lager. Met andere woorden: vele ongehuwden be steden een naar verohuding onevenredig groot deel van hun inkomen aan huur en ontvangen hiervoor in geen enkel op zicht adekwate service. Als ze een keer laat bezoek hebben of een feestje geven, worden ze soms door hun hospita het huis uitgezet en deze belemmering in hun bewegingsvrijheid is misschien nog erger dan de onrede lijke kamerprijs. Vele ongehuwden moe ten dagelijks in de stad eten (op hun kamer mogen ze immers niet koken) en zo leggen 2ij voor voeding meer geld neer dan de meeste gehuwden. Men kan daarom onmogelijk volhouden dat de kosten van het bestaan voor een ongehuwde altijd lager zijn dan voor een gehuwde. Op deze gronden kan het aanzienlijk verschil in belastingtarief zeker niet worden gebaseerd. Dat ver schil is zeer groot en stijgt met de hoog te van het inkomen. Een ongehuwde, die een minimuminkomen geniet, be taalt 5,belasting meer dan een ge huwde zonder kinderen. Maar als hij 1000,per maand verdient, is dit ver schil al bijna ƒ50, Vakbonden Door de invoering van de belasting op voor Soest. Soestdjjk en Soest-Zuid. Vredehofstraat 5 - Soestdfjk Telefoon 2327, b.g.g. 2030. de toegevoegde waarde (B-T.W.) per I januari 1969 "zal er enige ruimte ont staan voor een algemene verlaging van de loon- en inkomstenbelasting. Daartoe strekkende plannen zijn -in de jongste troonrede aangekondigd. Maar deze ruimte wordt weer niet benut om de ongehuwden eindelijk eens te bevrijden uit de strafklasse, waarin zij door de Duitse bezetters gevangen werden ge zet en waaruit zij tot dusver door geen enkele minister van financiën zijn be vrijd. De moeilijkheid is dat de ongehuwden ook niet behoeven te rekenen op ,de hulp van vakbonden, die het alsmaar- over loonsverhogingen hebben en over de problemen van grote gezinnen, maar die tot nog toe bijzonder weinig hebben gedaan om het fiscale onrecht, de on gehuwden aangedaan, weg te nemen. Ziekenfondspremie Onbillijker nog dan het hoge belasting tarief is de ziekenfondspremie, die de ongehuwden moeten betalen, voorzover zij verplicht zijn verzekerd. Een onge huwde, die verplicht is verzekerd, be taalt op het ogenblik 3,6 van zijn loon aan het ziekenfonds, zijnde de helft van de betrokken premie (de werkge ver betaalt de andere helft). Maar een gehuwde werknemer met acht kinderen betaalt ook 3,6 Voor die premie zijn niet alleen hijzelf en zijn vtouw, maar ook zijn acht kinderen verzekerd. Hij behoeft geen cent meer te betalen dan de-vrijgezel, hoewel het ziekterisico van" hem en zijn gezin natuurlijk vele malen groter is. Het is niet onredelijk dat van de onge huwden een zekere mate van solidari teit wordt venvacht, maar wij hebben de indruk dat op het ogenblik de liefde toch wel erg van één kant moet komen. En deze toestand zal helaas ook zo blij ven. zolang de politieke partijen en de vakbonden geen enkele behoefte gevoe len om dergelijke onrechtvaardige toe standen te bestrijden'of zich er afma ken met loze beloften, die bij voorkeur vlak voor de verkiezingen worden uit gesproken maar helaas nog nooit werden nagekomen. Bovenstaande vereniging afdeling Soest verzoekt ons het volgenyde te melden: Evenals voorgaande jaren verscheen de zer dagen de bekende Oranje-kalender van Pro Juventute, nu voor het jaar 2969. Zoals bekend wordt deze kalen der uitgegeven in het belang van kin deren. die extra zorg nodig hebben. Pro Juventute tracht die kinderen te helpen in samenwerking met de ouders en met eerbiediging van hun levensovertuiging. Met instemming van H.M. de Konin gin en Z.K.H. Prins Bernhard kon ook ditmaal de kalender weer verschijnen met prachtige kleurenfoto's van leden van het Koninklijk Huis. Het is een verrassend mooie kalender met 13 foto's, waarvan het merendeel niet eerder is gepubliceerd. Naast de Nederlandse uitgave is er ook een op buitenlandse relaties afgestemde kalender verkrijgbaar. Deze heeft een viertalig calendarium; Engels, Frans, Duits en Spaans. De onderschriften op de foto's zijn in het Engels gesteld. De ze buitenlandse uitgave moet worden besteld bij de Kalenderaktie Pro Juven- tute, postbus 7101, Amsterdam. Exemplaren van de Nederlandse uitga ve worden verkocht door de dames van de U.V.V., opdat de gehele opbrengst aan het goede doel kan worden overge maakt. Enkele verkoopadressen zijn: mevr. J. M. van Ginkel-Mohrmann, Wilhelminalaan 3, Hulppostkantoor Soestdijk: kunsthandel „De Dissel", Burgemeester Grothestr.; V.V.V.-kantoor en mevr. A. Smit-Van Enk, Gallen- kamppelsweg 29. Bovendien vanaf 12 november op het hoofdpostkantoor bij de kinderpostzegel stand. De prijs bedraagt 3,90. Het verkoop- motto van dit jaar is: „Hoort, zegt het voort Zaterdagmorgen, van 11-12 uur, houdt de afd. Soest van de K.V.P. weer zit ting in het Verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. Enige leden van de K.V.P. raadsfractie zullen aanwezig zijn. Bij een verkeersongeluk op de Amster damsestraatweg in Baarn is de Soeste naar P. T. ernstig gewond geraakt. Hij liep bij een botsing ernstige verwondin gen aan het been en een shock op. De bestuurder van de wagen, waarin hij zat, de 25-jarige tuinman A. den Hertog uit Huizen, gehuwd met een inwoonster van Soest, is enkele dagen na het onge val in het ziekenhuis in Baarn overle den. Het ongeluk gebeurde, toen hij een voor hem rijende file wilde gaan inhalen, juist toen een tegenligger naderde. Den Hertog stuurde weer snel naar rechts, maar kwam daarbij in aanraking met een paar auto's. Hij verloor vervolgens de macht over het stuur en botste aan linker kant van de weg frontaal tegen een boom. De auto werd vrijwel geheel vernield. In de manege „De Boshoevevan de heer J. Laseur, werden dressuurwed- strijden gehouden in verschillende klas sen. Aan belangstelling ontbrak het niet en de sfeer die deze wedstrijden behoort te begeleiden was volop aan wezig. De jury, bestaande uit kolonel Ootmar en adjudant Dijkstra had een lang niet gemakkelijke taak. De einduitslagen waren: Senioren B-5. 1. Mej. M. Stelling met „Scar". 2. Mej. H. School met „Raani". 3. Mej. M. v. d. Heide met „Mustang". 4. De heer R. Broekman met „Donar". 5. Mej. J. v. d. Boogaard met „Zidora". 6. De heer v. d. Asselt met „Prince". 7. De heer W. Mar- chal met „White Spot". 8. Mej. T. Ger ritsen met „Adula". B-I jeugd. 1. Mej. E. v. d. Boogaard met „Dandy". 2. Mej. S. v. d. Boonstra met „Dandy". 3: Mej. A. Tinge met „Jacoba". 4. Mej. W. Kuiper met „Ram- ses". 5. Rini Laseur met ..Davy". B-l senioren. 1. Mej. J. Harder met „Cracia". 2. De heer Hatting met „Cra- cia". L-4. Mej. H. Schoor met „Raani". 2. Mej. M. Stelling met „Barbarina". 3. Mej. M. v. d. Heide met „Mustang". Na de wedstrijden was er gelegenheid tot dansen. Een comité heeft de laatste jaren in Utrecht en Amersfoort omstreeks, de Kerstdagen voor buitenlandse arbeiders feestavonden georganiseerd, welke zeer geslaagd genoemd kunnen worden. Door bijzondere omstandigheden kunnen de organisatoren dit mooie werk niet meer voortzetten, daar hun de tijd ont breekt. Dit comité heeft echter van de vorige feestavonden nog 120,in kas en 72 cadeaus, terwijl diverse firma's toezeg gingen voor cadeaus hebben gedaan. De vraag is, welke personen in Soest willen dit werk voortzetten, temeer daar in Soest enige honderden buiten landse arbeiders werkzaam zijn. Voor verdere inlichtingen kan men zich wen den tot de heer G. Veenstra, Prins Bernhardla_an 40 .(hotel „Oranjehof'), Soest. LAANSTRAAT 71 - 8IA Dit is een tijd van welvaart en wie er onvoldoende van kan profiteren op een eerlijke manier wordt al te gemakkelijk de weg op gedreven naar oneerlijkheid. Warenhuizen, zelfbedieningswinkels en supermarkten helpen onvast in de schoenen staande mannen en vrouwen, door hun waren voor het grijpen te leg gen. De postorderbedrijven vragen om flessetrekkerij door hun prompte leve ring op inzending van een bonnetje. De betaling komt later wel, als men maar goed beseft dat er wel degelijk betaald moet worden- Dat besef heeft niet ieder een, zeker niet meer in een wereld waar hoe langer hoe meer gesproken wordt van overvloed. Moderne economische theorieën wijzen aan de afbetaling een belangrijke plaats toe in het economisch leven. Vooral in tijden van dalende besteding zou de af betaling kunnen helpen om de goederen- ei -culatie op gang te houden. Misschien zit er een kleine kern van waarheid in het verkoopbevorderende karakter van de afbetaling en huur koop. Maar dat is dan één, louter eco nomische, kant van het vraagstuk- De ethische zijde ervan is tragisch. Zij brengt mensen in aanraking met de rechter die de ernst van hun misstap pas beseffen als zij voor het beruchte hekje van de rechtbank staan. Die men sen zijn strafbaar en hun gedrag is laakbaar, want men kan nimmer toe staan dat er niet betaald wordt na de koop. Niet minder laakbaar is echter het ge drag van het bedrijfsleven dat zich on voldoende vergewist van de soliditeit van de klant. En tenslotte is mede schul dig onze wetgever, die een zodanig han delen van bedrijven en consumenten mogelijk maakt. Er bestaat niet alleen economische maar ook maatschappelijke medeverantwoordelijkheid van de over heid voor de daden, die medeburgers kunnen begaan. Daarom dienen er meer waarborgen te komen om met name bij postbestelling excessen te voorkomen. De afdeling Soest van dc Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en F an - kunde organiseert dit jaar nog *^ee e" zingen. Op 21 november houdt de heer H. W. Vink. tuinarchitect te Rotterdam, een mei dia's geïllustreerde causerie over de Eiesbosch. Overwogen wordt om volgend jaar naar dit fraaie natuur gebied een excursie te maken. Op 12 december zal de heer H. Beekman, bloemist in Hhversum het nodige ver tellen en laten zien over het maken van kerststukjes. Er zal die avond tevens gelegenheid zijn om onder zijn super visie zelf een kerststukje te maken. De artsendiens* wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen l-.UJ uur tot maandagmorgen 3.00 uur door J. C. Rip. Soesterbergsestraat 1G, tel. 2423 en W. J. Schutte, Burg. Grothe- straat 65, tel. 2333. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 8 november apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. IVit-Gele-Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 5 Soes- terberg. Tel. 03463-1540 b.g.g. briefje in brievenbus. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3 B, teL 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur Dr. J. Haitsma. Woerden. 19.00 uur A. O. Zijlstra, Amsterdam. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmaberk, Regentesselaan. 10 uur ds J. van Woudenberg, Amster dam. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Heeskapel, tnsingerstraat. 10 uur ds J. Mettau. 10 uur Zondagsschool (v.h. gebouw Mid- delwijk). Zonnegloren. Soesterbergsestraat 10 uur de heer ChïTMÉarnard, Zeist. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Eltheto-Driftje 10.15 uur Jeugdkerk. rchtuskerk, Alb. Cuypïaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Groen van PrinstcrerschooL 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool. Driehoebswef. 10.30 uur Zondagsschool. Gebouw Middelwïjk, P. de HooghlaaP. 10 uur Zondagschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan 10.00 uur Zondagsschool GEREFOR1MEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw N.P.B.. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds J. P. Moerkoert. Dankstond voor het gewas. 14.45 uur ds J. P. Moerkoert. CHR. GEREFORNTEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Van der Weele, Huizen. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds H. J. Adriaanse, Den Haag. Zondagschool 10.15 tot 11.15 uur Rem brandtlaan 20 en Wijkgebouw Soest- Zuid. AD VENT S GEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Leesdienst. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTTEL GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Drs. W. J. Manger. 10.30 uur Kinderkerk in de Lutherkapel. PAROCHIE SOEST Oude Kerk. Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 12 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wykgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en 11.30 uur. St. Josephgebouw H. Missen op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur; op dinsdag en donderdag te 8 uur. r\ERK SOESTD1.TK. Burg. Grot bestraat. Zaterdag H Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur woensdag 8 en 9 uur. donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. ZERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur! 9 30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst). zaterdag 8 «p 1 19 uur.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5