Telefoonnummer ziekenauto 5989 van hier en daar S.E.C. bleef sterk S.V.P. met 3-2 voor Standen voetbal comoe iiie Zenuwen speelden V.V.H. parten DE SHAG VOOR Hees verdiende meer dan 0-0 tegen Valleivogels FIJNPROEVERS S.V.V.-heren stelden teleur Schoolvollevbal- kampioenschap door Chr. Mavo gewonnen Tweede klaverjasavond van V.V.Z. MIDDELZWARE SHAG In de tweede klasse, afdeling Utrecht van het zaterdagvoetbal viel». zaterdag verschillende verrassingen, waartoe ook de zege van S-E.C. op het toch vrij sterke S.V.P. gerekend mag worden. Daarmede bleef S.E.C. ongeslagen op eigen terrein, al heeft het tot nu toe geen enkele uitwedstrijd kunnen win nen. In de tweede klasse A, afdeling Utrecht is S.E.C. (zat.) nog de enige club, die op eigen terrein geen enkel punt aan een tegenstander heeft moeten afstaan. Zaterdag haalde men de derde zege binnen, nu op het sterke S.V.P. uit Veenendaal, dat met een 3-2 nederlaag naar huis werd gestuurd. Niettemin heeft S.V.P. na Candia nog altijd de minste verliespunten, samen met Hoeve laken. Van de vijf doelpunten, die zaterdag in een spannend en zeer sportief duel zijn gevallen, nam S.E.C. er vier voor zijn rekening. De thuisclub ging namelijk bijzonder nerveus van start en keek al na twee minuten tegen een achterstand aan, toen achterspeler De Vries met een voortreffelijke kopbal in de uiterste bo venhoek zijn eigen doelman passeerde, overigens wel per abuis. S E.C. liet zich door deze tegenslag ech ter niet ontmoedigen en trok energiek ten aanval, al duurde het even, alvorens de moeite werd beloond. Het was ten slotte Rouwendaal. die met een fraai schot in de uiterste hoek gelijk kon ma ken: 1-1. Niettemin speelde in die eerste helft S V P. duidelijk beter, schiep zich meer kansen en bracht ook herhaaldelijk doelman Kramer in moeilijkheden. Maar spectaculaire reddingen voorkwamen opnieuw een voorsprong voor S.V.P., ook al moest hij eenmaal capituleren voor een schot van een S.V.P. aanval ler. Toen bracht echter de paal red ding. Een beetje overmoedig geworden begon S.V.P. wat slordiger te spelen. Een fout in de verdediging was tenslotte voor Rouwendaal voldoende om - zij het enigszins tegen de verhouding in - S.E.C. naar een 2-1 voorsprong te schie ten. S.V.P. bleef zich echter op de aan val concentreren en kreeg kort voor rust loon naar werken, toen uit een voorzet de T "eenendaler Van Peppel van dicht hal inkopte: 2-2. Na rust was S.E.C. voortdurend in de meerderheid, maar toch kwam het doel van S.V.P., maar zelden in gevaar. S.E.C. beperkte zich voorlopig tot afstands schoten, die overigens net over of naast gingen. Sengers was een paar maal een eind op weg, maar de goed ingrijpende verdediging van S.V.P. dwarsboomde hem steeds ln zijn plannen. Rouwendaal kopte een keer rakelings naast, terwijl Sengers een keer net wat snelheid te kort kwam om te kunnen profiteren van een misverstand tussen de S.V.P.-doel- man en een achterspeler. Maar na een goede twintig minuten was het toch Stalenhoef, die succes had. Op enkele meters voor het doel raakte hij in duel met een paar tegenstanders, kreeg de bal toen in een fraaie positie, maar voor zijn verkeerde voet, doch na enig ge manoeuvreer tenslotte toch voor de goe de, waarna een simpele voetbeweging voldoende was om S.E.C. aan een 3-2 voorsprong te helpen. Donderdagavond heeft het eerste heren team van de volleybalvereniging Hees haar verheugend grote supportersschare zeer teleurgesteld door de belangrijke wedstrijd tegen De Amersfoortse met grote cijfers te verliezen. Misschien juist omdat er zoveel van de V.V.H.-ers verwacht werd, kwamen zij in de sporthal helemaal niet tot hun normale spel, waardoor de ook al ma tige en technisch zelfs mindere tegen stander weinig in de weg kon worden gelegd in zijn tocht naar de overwin ning. V.V.H., dat - vrij van zenuwen - beslist over een goede ploeg beschikt, stond in deze wedstrijd bij aanvallen van de te genstander vaak als aan de grond ge nageld, terwijl de opbouw van de eigen aanval slordig en wild tot stand kwam, zodat de aanval zelf niet eens aan bod kwam. In geen der drie sets slaagde V.V.H. er in, onder het juk der zenuwen vandaan te komen, waardoor men na korte tijd alweer de kleedkamers kon gaan op zoeken. De setstanden waren: 6-15, 4-15 en 8-15. De komende wedstrijden zullen moeten bewijzen, of de V.V.H.-ers erin geslaagd zijn, een doelmatig middel tegen die ze uwen te vinden. PITTIG, MAAR TOCH L Na dit doelpunt ging Sengers op het middenveld opereren. Doelman Kramer moest daarna nog verschillende malen handelend optreden. Enkele malen ont brak het hem ook niet aan geluk. Maar ondanks het veel aantrekkelijker vleu gelspel van S.V.P. bleef de stand verder ongewijzigd en kon S.E.C. opwerken naar de met Hees gedeelde vierde plaats. S.E.C. 2-S.V.M. BOYS 2 2-2 Niet minder belangrijk was de wed strijd, die de S.E.C.-reserves zaterdag thuis moesten spelen tegen het nog on geslagen S.V.M.-Boys, dat S.E.C. met slechts één punt achterstand op de rang lijst op de tweede plaats volgde. S.E.C. 2 had tot zaterdag nog geen enkel punt af hoeven te staan. Na een uitermate spannend en aantrek- keliik duel besloten de beide koplopers hun duel tenslotte met een 2-2 gelijk spel, waarmede ieder vrede kon heb ben. S.E.C. ging goed van start, want al na drie minuten kon Dorrestein profite ren van een grote blunder van df Maar- tensdijkse doelman: 1-0. Enkele minu ten later kopte Luijtelaar maar net over, terwijl Dorrestein in de zevende minuut de S.V.M. Boys-doelman opnieuw pas seerde. Zijn kopbal was echter juist iets te zacht. Precies op de doellijn werd de bal door één van de achterspelers van do gasten achterhaald. S.V.M. Boys kreeg geleidelijk aan meer vat op het spel en dwong S.E.C. meer en meer tot defensief spel. In de 36e minuut viel eindelijk de verwachte ge lijkmaker. terwijl kort daarop Baptist op de doellijn redding moest brengen. Enkele minuten voor rust kreeg doel man Maijer een bal niet voldoende on der controle, wat een 1-2 achterstand bij de rust betekende. In de tweede helft heeft de strijd zich voornamelijk op de helft van het stug verdedigende S.V.M. Boys afgespeeld. De schaarse uitvallen van de gasten le verden weinig gevaar op, maar aan de andere kant ble en doelpunten al even zeer uit. Lankzaam maar zeker begon men al aan de eerste nederlaag van S.E.C. te denken, toen acht minuten voor het einde De Beer toch nog gelijk kon maken: 2-2. S.E.C. heeft daarna nog wel moeite gedaan om beide punten thuis te houden, maar daarin is men niet geslaagd. Door dit gelijke spel blijft S.E.C. ech ter leider, met nog altijd die zeer klei ne voorsprong van één punt op S.V.M. Boys 2. Voor de tweede achtereenvolgende maal is Hees niet verder gekomen dan een doelpuntloos gelijkspel, ditmaal tegen Valleivogels. Hoewel opnieuw een punt aan het totaal werd toegevoegd en Hees door de resultaten van de concurren ten in een gunstige positie op de rang lijst bleef, had Hees met iets meer ge luk twee punten mc- naar huis kun nen nemen. Gedurende de hele wedstrijd gaf Hees op het spekgladde en doorweekte ter rein van Valleivogels in Scherpenzeel de toon aan en vanaf het begin stelde de poorhoede, waarin rechtsbuiten De Ruiter voor het eerst sinds zijn blessure in de eerste wedstrijd van deze compe titie weer wat onwennig meespeelde, de achterhoede van de tegenstander diver se malen voor problemen, die echter niet onoplosbaar bleken. Ook nu manifesteerde zich bij Hees weer duidelijk het ontbreken van een schutter, die de geboden kansen weet te benutten. De Jong en Van Es kwa men wel een paar maal gevaarlijk voor het doel van Valleivogels, doch slechts eenmaal met een doelpunt tot gevolg. Het werd echter door de scheidsrechter afgekeurd. Hij kende daarvoor in de plaats Hees een vrije trap toe, die zon der resultaat bleef. Aan de andere kant hield de defensie van Hees zonder moei te stand. Ook na de rust kon Hees haar over wicht niet in doelpunten uitdrukken. Dat gaf op den duur de middenlinie van Valleivogels de kans om de voorhoede wat meer aan het werk te zetten, maar ook met hetzelfde negatieve resultaat. Hees speelde deze middag weliswaar geen slechte wedstrijd, maar het gevaar van de vleugels bleef beperkt tot enke- EKKER ZACHT 1.25 Met een magnifieke kopstoot bracht de S.V.P.-aanvaller Van Peppel de stand nog voor rust op 2-2. Ie incidentele schoten en gevaarlijke voorzetten. Komende zaterdag zal Hees zijn kracht toch ergens anders moeten zoeken om thuis tegen S.E.C. tot een overwinning te komen. Overigens mag zaterdag wel een interessante strijd worden verwacht, want S.E.C. en Hees staan nu met acht punten op een gedeelde vierde plaats, vlak achter de koplopers T.O.V., Hoeve laken en Candia. ZUIDVOGELS 4-HEES 3 3-8 Het derde elftal, dat het na zes wed strijden nog niet verder had gebracht dan één pover gelijk spel, zorgde zater dag voor een enorme uitschieter door in Huizen Zuidvogels 4 met niet minder dan 8-3 te verslaan. De overwinning die verigens wel wat aan geflatteerde kant was, was niettemin volkomen verdiend en biedt perspectieven voor dt al wat somber geworden toekomst. Al vrij snel opende Looijssen de score. Walet voegde er al spoedig een tweede doelpunt aan toe, terwijl hij ook het c.^de voor zijn rekening nam. Bij de rust had Hees zowaar al een 4-1 voor sprong, waarmede de overwinning eigenlijk al binnen was. Zuidvogels, dat nu de laatste plaats bezet met één punt, kwam nog tot 4-2, maar zag Hees daar na uitlopen tot 8-2 door doelpunten van Muis uit een strafschop, Dorrestein, Hilhorst en nog eens Walet. Met deze overwinning heeft Hees de laatste plaats nu alleen aan Zuidvogels overgelaten- ALTIUS 5-HEES 4 4-2 Hees 4, tot nu toe ongeslagen, verraste al evenzeer, maar dan in negatieve zin. Op een zeer slecht veld, bedekt met vele plassen, leed het zaterdag in Hil versum zijn eerste nederlaag tegen Al- tius 5, dat met 4-2 aan het langste eind trok. Beide elftallen hadden nogal wat moeite met de terreinomstandigheden, maar de thuisclub bleek zich tenslotte het best te kunnen aanpassen. In de beginfase bood Hees redelijk verweer, maar het was toch Altius, dat het eerst succes had, toen een hard laag schot in de richting van de uiterste hoek onder doelman Altena door gleed: 1-0. Hees gaf zich echter niet gewonnen en verscheen regelmatig voor he. doel van de thuisclub. Op een wat merkwaardige wijze kwam Hees aan de gelijkmaker. In de veronderstelling, dat de bal achter de doellijn was geweest, legde de doel man van Altius de bal neer om zijn uittrap te doen, maar de scheidsrechter dacht er anders over en wees dan ook naar het midden, toen Sakkers de klaar liggende bal zonder enige moeite in het doel kon schieten: 1-1, hevige protesten van de Hilversummers ten spijt. Kort daarop nam Hees zelfs een voor sprong, toen een schitterende combinatie tussen Bakkum en Van Bloemendal op de rechtervleugel door Westhof met een doelpunt werd afgerond. Na rust pakte Altius de zaak wat stevi ger aan, met als gevolg, dat de ver moeide achterhoede van Hees regelmatig uit positie werd gespeeld. De Hilver summers konden daarvan driemaal pro fiteren, zodat Hees toch nog met een 4-2 nederlaag genoegen moest nemen. Met het eerste herenteam van de vol leybalvereniging S.V.V., dat vorig jaar zo glorieus kampioen werd van de eers te klasse, gaat het tot nu toe niet zo erg best Hoewel het team in vergelij king met het afgelopen seizoen nauwe lijks aan kracht heeft ingeboet, slaagt het er toch dikwijls niet in, haar vaak overheersende rol in wedstrijden tegen zwakker geachte tegenstanders in over winningen tot uitdrukking te brengen. Zolang de rust in de ploeg bewaard wordt, is er voor S.V.V. geen vuiltje aan de lucht, maar zodra de heren ook maar even in de verdrukking komen, is die rust onmiddelijk verdwenen, wat uitmondt in een paniekerig partijtje volleybal, gepaard gaande met de on begrijpelijke technische fouten. In veel gevallen herstelt het team zich dan nog wel, maar de achterstand, die door de inzinkingen is opgelopen, is dan meestal al te groot om nog ingehaald te worden. Zo ook donderdagavond in de wedstrijd tegen het matige Vios 2. De eerste set speelde S.V.V. zoals het verleden sei zoen kampioen werd, rustig verdedi gend met daarnaast een vlekkeloze aan val, waardoor S.V.V, zonder veel moeite kon uitlopen naar een 15-12 setoverwin ning. Maar in de tweede set ging het snel bergafwaarts met S.V.V. Enkele kleine verdedigingsfoutjes brach ten de Soester club in het begin al snel op een achterstand, wat onmiddellijk tot gevolg had, dat S.V.V. gehaast en slordig poogde, deze achterstand weer in te lopen. Het had een averechtse uit werking. S.V.V. moest lijdelijk toezien, hoe Vios 2 met 15-13 de setzege greep. De derde en beslissende set was een Het team van de Christelijke Mavo-school, dat in de finale L.T.S. in 3 versloeg, bestond uit Staande v.l.n.r. R. Stiphorst, E. v. d. Berg, J. den Otter en B. Snyders. Knielend v.l.n.r K. v. d. Wal, J. van Schaffelaar en J. Kuiper. cl Het door Olympia georganiseerde school- volleybalkampioenschap Soest is zater dag gewonnen door de Chr. Mavo, dat in de finale het eerste zestal van de L.T.S. Eemland met 2-1 versloeg. Het tweede team van de l.t.s. legde beslag op de derde plaats. De openbare mavo eindigde als vierde. In poule A won de chr. mavo van de strijd door beter gemiddelde. Het le L.T.S.-team dat eervol 2e werd was samengesteld uit de volgende spelers: Staande v.l.n.r. R. Oei, E. Winter, R. Hermsen en Gymnastiek-leraar de heer Janssen. Knielend v.l.n.r R. Hermsen, G. Aalberts, A. Witkamp en B. Ploeg. sets r.k. mavo en de l.t.s. 2. De r.k. mavo en de l.t.s. 2 speelden tegen elkaar, gelijk, zodat het setgemiddelde de doorslag moest geven. De spelers van de techni sche school legden beslag op de tweede plaats. In groep B won het team van l.ts. van de openbare mavo en de chr. mavo 2. De openbare mavo won deze wed- De eindstanden: Poule A: 1. Chr. Mavo 1; 2. L.T.S. 2; 3. R.K. Mavo. Poule B: 1. L.T.S. 1; 2. Openbare Ma vo; 3. Chr. Mavo 2. In de halve finale stonden de l.ts. 1 en 2 tegenover elkaar. Het eerste zestal won. De andere halve eindstrijd ging tussen de Chr. Mavo en de Openbare Mavo, welke strijd door de Chr. Mavo met 2-0 werd gewonnen. Finale dus tus sen de chr. mavo en de l.t.s. 1, welke werd beslist in het voordeel van de chr. mavo. De openbare mavo verloor in de strijd om de derde en vierde plaats met 2-0 van de l.t.s. 2, waardoor de eindstand werd: 1. Chr. Mavo; 2. l.t.s. 1; 3. l.t.s. 2; 4. Openbare mavo. waarheidsgetrouwe copie van de twee de, alhoewel S.V.V. in het begin toch aardig pa. tij gaf. In het verdere verloop van de strijd bleef S.V.V. echter ver beneden de maat, waarvan Vios profiteerde door de set met 15-12 in haar voordeel te beslissen: 1-2 derhalve. De S.V.V.-heren staan in de eerste fase van de competitie reeds vier punten achter op de koplopers. Zeer teleurstel lend, al is de competitie nog lang. Het tweede herenteam, dat met en kele invallers speelde, bleek helaas geen partij voor het streke V.V.A. 2, dat enkele voormalige hoofdklassespelers in haar team heeft, wat in de stand dan ook duidelijk te merken was 0-3. Het tweede damesteam speelde een verdienstelijke partij tegen titelcandi- date S.V.H. Verheugend was de sterke vooruitgang zowel in technisch als in tactisch opzicht. In deze wedstrijd tegen de koploper bleven de S.V.V.-dames toch maar net op het nippertje aan de negatieve kant van de score, zodat toch een rooskleurige toekomst tegemoet mag worden gezien. De setstanden waren 13-15, 15-12 en 11-15; dus 1-2). Voor enkele goede overwinningen zorgden het derde en vierde herenteam, die resp. V.V.A. 4 en V.V.A. 5 met 3-0 en 2-1 versloegen. Het vijfde damesteam blijkt aan een duidelijke opmars bezig. Hoewel de ploeg voor het eerst aan de competitie deelneemt, weerhoudt dit de dames er niet van, de ene tegenstandster na de andere zonder punten naar huis te stu ren. Deze keer was plaatsgenoot Fox- boro het onwillige slachtoffer: 3-0. Het team bezet in de vierde klasse nu de derde plaats. De dames van S.V.V. 3 leden een ge voelige 3-0 nederlaag tegen D.O.S. Voor donderdag 7 november staan de volgende wedstrijden op het program ma: Vios 4-S.V.V. 3 (heren) en S.V.V. 3- Wilhelmina 3 (dames). Zaterdag 9 no vember: Be Quick 2-S.V.V. 1 (dames). Veel opvallender was de 4-0 overwin ning, die het als outsider gestarte Hoe velaken zaterdag in Baarn op leider T.O.V. behaalde. Hoevelaken kwam daarmede op de tweede plaats, met zelfs een verliespunt minder dan T.O.V. Hoevelaken verloor de eerste competi tiewedstrijd van S.E.C., speelde daarna nog drie keer gelijk en won de resteren de vier wedstrijden. Het niet spelende V.V.Z. zakte toch een plaats op de rang lijst. Het werd gepasseerd door Baarn, dat ook al vrij verrassend bij Kulan won: 1-2. Hees kreeg op de ranglijst S.E.C. naast zich, omdat het bij Vallei vogels opnieuw niet verder kwam dan een 0-0 score. waardoor de stand is ge- worden T.O.V. 9-12 Valleivogels 7-6 Hoevelaken 8-11 Baarn 7-5 Candia 7-10 Woudenberg 6-4 Hees 7-8 V.V.Z. 6-4 S.E.C. 7-8 Kulan 3-3 S.V.P. 6-7 Hedenavond (dinsdag) wordt in het clubgebouw van de voetbalvereniging V.V.Z. aan de Ferd. Huycklaan de twee de ronde voor de klaverjascompetitie gehouden, waarvoor het bestuur van V.V.Z. een grote wisselbeker ter be schikking heeft gesteld. De evenementencommissie van V.V.Z. verwacht dat allen, die aan de eerste ronde deelnamen, weer aanwezig zul len zijn. Tevens nodigt zij andere leden en do nateurs met hun dames uit de tweede avond bij te wonen ter verovering van één der fraaie prijzen. Alle deelnemers moeten uiterlijk om 20.30 uur aanwezig zijn. i

Soester Courant | 1968 | | pagina 3