Fa. SPIJKER Hammondorgel-show met concert door Lammert de Wilde Koop nu uw St. Nicolaas- geschenken Officiële EUROPA'S GROOTSTE ORGEL STAAT IN KLEIN KERKGEBOUW ƒ1.20 65 et DE BEDREIGDE EXAMINATOR Oc/toemafee;: Raadsbesluiten Koningsweg voorrangsweg Nieuw orgel in de Hervormde kerk Soesterberg Lezing over Tsjechoslowakije van het Nut Zeepost Jaarvergadering Crescendo I. D. VAN VUGT Gemeenteraadsvergadering s5 een 1 uitzoeken... |||Hl' ..l' 1111 ]fk Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 8 NOVEMBER 1968 Van maandag 11 tot en met vrijdag 15 november wordt in hotel „Figi" te Zeist door de firma Becker N.V. te Zeis een unieke orgelshow gehouden met demonstratie van de gehele serie wereldberoemde Hammond orgels. De firma Becker N.V. presenteert hier alle types, n.1. de L, de L met leslie, de T, de E, de H. en de X 77, variërend in prijs van ƒ5.990,voor het type L tot 29.500,— voor het type X 77. De Hammond shows, die de firma Becker door geheel Nederland organi seert, staan onder de beproefde bege leiding van de bekende pianist-organist Lammert de Wilde, die op deze shows vrijblijvend adviseert en demonstreert. De heer de Wilde, die bekendheid geniet door de vele grammofoonplaten (o.a. geestelijke en kerstdiederen) zal als extra attractie voor de bezoekers aan deze show een concert geven op de grote Hammond, de X 77. waarmee hij niet alleen de uitzonderlijke klank rijkdom en de specifieke Hammond specialiteiten demonstreert, maar ook iedereen zal overtuigen van de bruik baarheid van het Hammond orgel voor zowel klassieke als moderne muziek. De gedegen opleiding die de heer De Wilde als organist ontving van o.a. Henk Bijlman (organist-dirigent bij de N.C.R.V.) en Gradus Wendt, organist te Kampen (oud-leerling van Feike Asma) staat er borg voor dat men op deze showavonden volop kan genieten van uitnemend orgelspel in alle genres op een volwaardig orgel. Het enthousiasme van Lammert de Wilde voor het orgel in het algemeen baseert hij op het feit dat de studie op dit instrument eenvoudiger is als voor b.v. de piano, terwijl men, ook in het beginstadium van de studie op het orgel zoveel extra meekrijgt door de uitgebreide registratie-mogelijkheden. Voor degenen, die het kopen van een Hammond een te kostbare zaak vinden is het goed te weten, dat de heer De Wilde met evenveel enthousiasme met u spreekt over de voordeliger merken als Ri-Ha, Solina, Viscount, Safari en Philicorda. De showroom van de firma Becker aan de Slotlaan 161 te Zeist is zijn domein waar hij de cepter zwaait en zijn vingers laat dansen over de manualen van de pl.m. dertig orgels in diverse merken. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. U koopt nu rustig en er is volop keus in HORLOGES - KLOKKEN - WEKKERS RINGEN - ARMBANDEN - HANGERS COLLIERS - BAROMETERS HYGROMETERS - THERMOMETERS ENZ. JUWELIER Soesterbergsestraat 26, tel. 2982, Soest Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, geopend op werk dagen van 9.00-12.00 uur, voor een ieder ter inzage liggen a. het raadsbesluit van 21 augustus 1968 tot wijziging van de Algemene Brandverordening; b. het raadsbesluit van 21 augustus 1968 tot wijziging van de verordening op de weekmarkten voor handelswaren in de gemeente Soest. Als gevolg van deze wijzigingen zijn in deze verordeningen bestuurders, leden van het bestuur of commissarissen van een rechtspersoon, een vennootschap, enige andere vereniging van personen of een doelvermogen eveneens strafbaar ge steld. Soest, 8 november 1968. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten de Koningsweg door plaatsing van borden 6 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens, aan te wijzen als voorrangsweg en borden 9 van genoemde bijlage te plaatsen op de aansluitende wegen. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht, die een bewijs van ontvangst geeft. Het besluit is goedgekeurd door Gede puteerde Staten in deze provincie en is in afschrift toegezonden aan de desbe treffende hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobielclub. de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereniging en aan Gedeputeerde Staten van deze provincie. Soest, 8 november 1968. Bij het in gebruiknemen van de Ned. herv. kerk „De Hoeksteen", enige jaren geleden, bestond bij de hervormde ge meente reeds het verlangen een passend orgel voor dit kerkgebouw te bezitten. Aangezien dit verlangen niet op korte termijn vervuld kon worden, werd tot voor enige maanden gebruik gemaakt van het kleine orgel, afkomstig uit het oude kerkgebouw. Nu echter mag de gemeente zich verheugen over een nieuw en groter instrument. Maandagavond had in de matig be zette kerk de presentatie van het nieu we orgel plaats. Onder de aanwezigen bevonden zich ds Vroegop, ds Poot, ds Van Eijk, kapelaan De Wit, de heer Schuller van de prov. kerkvoogdij com missie, de vorige organist de heer Slig- gers, de heer Stuivenberg en een der bouwers de heer Koff sr. In een be groetingswoord bracht ds Van Boven als voorzitter van de kerkeraad van de Hervormde gemeente zijn dank aan alle medewerkers van het nieuwe orgel. De heer Blankenstein, organist uit Leiden en adviseur bij de bouw van het orgel besprak verschillende mogelijkheden van het mooi uitgevoerde orgel, dat 900 pij pen telt. Daarna kon men genieten van de rijke klanken van dit mechanische orgel in een gevarieerd concert van ver schillende orgelwerken. De afdeling Keep Fit heeft ook het af gelopen jaar vrij goed gedraaid o.l.v. de heer Van de Biggelaar, hoewel het aantal leden nog niet geheel aan de opzet beantwoordt. Toch heeft de afdeling Keep Fit ge draaid met een batig saldo, die zo no dig besteed zal worden aan sport- en atletiekmateriaal voor deze afdeling. Getracht zal worden een nieuw con tactpersoon aan te trekken, omdat de heer F. Amerlaan deze taak, i.v.m. ver huizing naar De Bilt, niet meer kan ver vullen. De afdeling gymnastiek heeft, zo bleek uit het financieel overzicht, een minder gunstig jaar achter zich. Dit overzicht moest na enige jaren weer eens worden afgesloten met een nadelig saldo. Door de verhoging van zaalhuren en stijging van de overige vaste lasten bleek uit de begroting voor 1968 en 1969 dat aan 'n contributieverhoging per 1 januari 1969 niet is te ontkomen. Ingaande 1 januari 1969 moet de con tributie verhoogd worden en wel voor leden tot 12 jaar tot 2,50, van 13 -16 jaar 2,75; en van 17 jaar en ouder 3,75 per maand. Voor gezinnen met meerdere kinderen op de vereniging wordt een reductie- tarief gehanteerd. In het afgelopen jaar werd het 35-jarig bestaan gevierd met een zaaluitvoering. In de technische leiding hebben zich praktisch geen wijzigingen voorgedaan, hetgeen de continuïteit in de vereniging ten goede kwam. Voor het komende seizoen staan nog verschillende aktivi- teiten en evenementen op het program ma. Op 9 en 10 december worden de jaar lijkse onderlinge wedstrijden gehouden. Ook zal Crescendo dit jaar weer deel nemen aan de Soester Turnkampioen- schappen, die in Soesterberg gehouden zullen worden. In mei zullen enkele groepen deelnemen aan de districtswed strijden. Verder staan o.m. op het pro gramma het Sinterklaasfeest voor de kleintjes en deelname aan de avond vierdaagse te Amersfoort. Ondanks de financiële perikelen kan Crescendo terugzien op een vrij goed verenigingsjaar. Sinds de bezetting van Tsjechoslowakije door de Russische troepen in de nacht van 20 op 21 augustus 1968 is onze aan dacht meer op dit land gevestigd. Om U in de gelegenheid te stellen nader met zeden en gewoonten van land en volk kennis te maken, heeft het Nut, de heer Simon de Waard, cineast te Rotterdam, bereid gevonden hierover een lezing te houden, welke toegelicht zal worden met kleurendia's en -film. De lezing vindt plaats op donderdag, 14 november a.s., te 20.00 uur, in ge bouw De Rank, Soesterbergsestraat 18. Mer. zie de desbetreffende advertentie in dit blad. DUPLO MENAGERIE Leuke chocoladefiguurtjes in melk- en pure choco lade. 250 gram ICE MINTS. Frisse winterdrups. Nu extra voordelig. 200 gram BANKETBAKKERS SPECULAAS. Heerlijk gekruide specu laas. Venda; dus lekker. Pak 500 gram 1 VROOM DREESMANN Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Iberia" 11 nov. Chili: ms „Mette Skou" 12 nov. Indonesië: ms „Hoechst" 12 nov. Kenya, Oeganda: ms „Montaigle" 13 november. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 12 nov. Nieuw-Zeeland: ms „Essex" 11 nov. Suriname: ms „Aristoteles" 11 nov. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Span" 14 nov. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms Serooskerk" 13 nov. en ms „Polana" 15 november. Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren. In het Verenigingsgebouw heeft Cres cendo haar jaarlijkse, door omstandig heden wat verlate ledenvergadering ge houden. Door een plotselinge ziekenhuisopname moest de secretaris, K. v. d. Dijssel, deze avond verstek laten gaan; het be stuur wenste hem een spoedig herstel toe. De openingstoespraak van de vice-voor- zitter, de heer F. Engberink, was in hoofdzaak gericht op het 121/*-jarig be staan van de drumband, in het kader waarvan de afgelopen maand een goed geslaagde fancy-fair werd gehouden. Hij dankte de heer A. F. de Rond voor het vele werk, dat hij gedurende deze I2V2 jaar heeft verricht. De heer P. Dijkman bood namens de leden van de drumband een kleine attentie aan. Het jaarverslag van de drumband was optimistisch gesteld. Het afgelopen jaar kwam de drumband diverse malen op de weg en ook het aantal leden is in stijgende lijn. Na een vrij lange periode van gebrek aan een technisch leider kon de heer Hulsdauw als instructeur wor den aangetrokken. Door de uitbreiding van het tamboer- korps met trompetters en majorettes kan de afdeling drumband een gunstig jaar tegemoet zien. Het algemeen bestuur was zeer ingeno men met het feit, dat de afdeling drum band nu beschikt over een eigen be stuur, bestaande uitP. Dijkman, voor zitter; mej. M. Hagelen, le secretaresse; mej. R. van Doorn, vice-voorzitsterT. Bosch, 2e secretaris; P. Bosch, penning meester. Het grootste orgel van Europa staat in een klein kerkje. Dat is een vreemde gewaarding als we het kerkgebouw van de Nederlandse Protestantenbond aan de Tesselschadelaan in Hilversum be treden. Vijfentwintig ton weegt het kostbare insrument, dat tien meter breed, zes me ter hoog en vijf meter diep is. De speel tafel met zijn vijf klavieren en een af zonderlijk voetklavier, ontelbare regis ters en enkele honderden knoppen en kleppen is zo omvangrijk, dat de orga nist er helemaal tussen verdwijnt en van drie kanten onzichtbaar is tijdens zijn spel. Er zijn ook maar heel weinig organisten, die op dit orgel kunnen spelen. B'y de bagage van Reginald Foort De geschiedenis van het indrukwek kende instrument is nog imponerender. Het is waarschijnlijk het meest be reisde „kerkorgel" ter wereld. De bekende Britse organist Reginald Foort heeft er speciale tournees mee gemaakt. In drie jaar tijd trad hij op in 117 theaters in Engeland, Schotland, Ierland en Wales. Elke keer moest het gevaarte helemaal uit elkaar worden genomen en ter plaatse weer worden opgebouwd, gecontroleerd, gestemd en bijgesteld. Er was een theater in Glasgow, waar men in de zomer wat kalmer aan wilde doen. Een assistent zei: „Ik weet wel iemand die een hele avond kan vullen met orgelspel en die brengt zijn eigen instrument mee. Dan hebben we verder niets nodig." Hij dacht zeker, dat Regi nald Foort met het orgel onder zijn arm kwam aanstappen. Het werd een nachtmerrie voor het personeel, want met enkele vrachtwagens vol arriveer den 2370 orgelpijpen, tientallen kisten vol onderdelen en 50.000 meter draad- kabel. Veertien man waren enkele da gen lang in touw om alles precies op zijn plaats te monteren en toen de zaal geopend moest worden, bleek dat er en kele registers verwisseld waren bij de montage. Gelukkig waren er nog ge noeg ovei om het concert die avond on gestoord te doen verlopen. Delen zoek. De helft van de karavaan, waarmee het gevaarte vervoerd werd, is een keer zoek geraakt tijdens een oogverblinden de sneeuwstorm in Yorkshire. Tijdens de Slag om Engeland, in de donkerste dagen van 1940-'41, dook het onder op plaatsen waar het veiliger werd geacht voor luchtaanvallen, maar in die tijd heeft het mammoetorgel wel enige schade opgelopen door stof en vocht Ook gingen er onderdelen verlo ren, die door iemand te goed zijn op geborgen en nog niet konden worden terug gevonden. Na de oorlog is het echter zeer vakkundig gerestaureerd en opnieuw gecompleteerd. De B.B.C. heeft het lang gebruikt als concertorgel. Alleen de grootste orga nisten konden het bespelen. Reginald Foort, de ontwerper.' heeft er natuurlijk de grootste triomfen mee geoogst. Toen het machtige instrument door de Britse Radio in de Jubilee Chapel was geïn stalleerd, heeft ook Sandy Mc Pherson zich er geregeld op laten horen. Tot de gastorganisten van de B.B.C. behoorde o.m. de Nederlander Piet van Egmond. Cor Stejjn Dit pronkjuweel van de B.B.C. is naar Nederland gehaald op advies van een onzer bekendste organisten, Cor Steijn. De Vara vatte het plan op, het machtige instrument te plaatsen in haar nieuwe concertstudio. Bij de bouw daarvan, werd er al ruimte voor gereserveerd. Toen het kolossale bouwpakket evenwel te Hilversum in de kleine kerk aan de Tesselschadelaan „tijdelijk" in elkaar was gezet, omdat het studiogebouw nog niet gereed was, bleek dat een nieuwe verplaatsing een onverantwoord hoog bedrag zou vergen. En de Nederlandse Radio Unie, die het concertorgel ge kocht heeft voor een bedrag van 200.500,(inclusief het transport, de verbouwing en de versteviging van het kerkbalkon, de noodzakelijke reparatie, het monteren en het intoneren), be schikt niet over voldoende middelen om het gevaarte nog eens te doen ver huizen. Het blijft dus noodgedwongen staan in de kerk, maar het doet daar wel zijn werk. Het wordt nu geregeld bespeeld door Piet van Egmond (die het hier mooier vindt klinken dan in Londen), Johan Jong, Bernard Drukker, Sandy MacPherson (die er graag voor uit En geland overkomt), Bryan Rodwel, Geor- ge Blackmore en andere grote organis ten. Het is dus niet waar, dat het renteloos staat, maar het wordt niet druk ge bruikt. Eenmaal per veertien dagen is he door de luidspreker te horen. Sinds de ingebruikneming in november 1965 werden er ca. 132 opnamen mee ver zorgd en het totaal aantal uitzendingen ligt alleen hoger, omdat de luisteraars ook herhalingen horen. Oneindig veel mogelijkheden Het is jammer, dat juist de man die het orgel naar Nederland wilde laten komen en die er zoveel plannen mee had, zo spoedig na de montage en de intonatie is overleden. Na een inwerkperiode van twee jaar, om wegwijs te worden in alle mogelijke klankcombinaties, klank kleuren, galm- en echo-effecten, had hij een aantal capabele organisten aan de ingewikkelde speeltafel willen opleiden. Voor musici die een gewoon concertor gel gewend zijn, is dit machtige instru ment vrijwel niet bespeelbaar. Het be vat niet alleen alle denkbare orgel registers, maar men kan er bovendien alle instrumenten van een groot sym fonie-orkest natuurgetrouw op naboot sen met inbegrip van de triangel, de castagnetten, de tamboerijnen, de tam tam, het klokkenspel, de xylofoon, de arresleebellen, maar ook claxons, sirenes, stoomfluiten, politiefluitje, nachtegaal gezang en ander vogelgekwetter. En we doen hier maar een greep uit een veel heid van geluiden die ten gehore kun nen worden gebracht. Het zou eigenlijk een betere plaats waardig zijn, zoals in de hoorspelstudio, want de meeste voorkomende geluiden kunnen er met een lichte vingerdruk op worden geproduceerd. Vanaf het lieflijk ruisende lentewindje tot de stormachtige orkaan met ratelende donderslagen, en van de trippelende hoge hakjes op een tochtig perron tot de treinbotsing toe. Beklemmende vraag bij de omwonenden van het kerkje: wat gaat er gebeuren als iemand in het vuur van zijn spel eens alle registers zou opentrekken? Voor uw tafeltennistafel en tafeltennisbenodigdheden natuurlijk bij uw dealer van 't Gooi Sport- en Campingshop „City" De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. Gemeente Soest verkoopt grond voor een gezamenlijk bedrag van 394.300, De Raad der gemeente Soest kwam woensdagavond voor een korte verga dering bijeen, teneinde over een vier punten tellende agenda te beslissen.. Punt_ la. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan het Dorpsplein te Soester berg aan de Stichting Katholieke Be jaardenzorg Soest. De Stichitng Katholieke Bejaardenzorg te Soest heeft verzocht een stuk grond te mogen kopen ter grootte van onge veer 3785 m2, gelegen aan het Dorps plein te Soesterberg met de woning Gen. Winkelmanstraat 2 en overige op stallen. B. en W. stellen voor tot ver koop over te gaan voor een bedrag van 243.300,—. De heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) maak te in dit verband de voorzitter attent op een destijds gedaan verzoek een wijkraad te Soesterberg in te stellen en overhandigde de voorzitter een pakket gegevens over wijkraden elders, die de voorzitter in dank aanvaardde. Mede hierdoor zal het college zich kunnen beraden over een in het leven te roepen wijkraad in Soesterberg, aldus de voor zitter. De heer M. DE GROOT (B.P.) vroeg waarom deze tussentijdse vergadering moest plaats vinden, daar deze punten wel in een volgende vergadering be handeld hadden kunnen worden. Als de behandeling zo urgent is, dan zou spreker gaarne vernemen waarom, op dat ook d eburgerij zou kunnen horen waarom zo'n haast wordt betracht. De BURGEMEESTER voldeed gaarne aan dit verzoek. U weet allen, aldus de burgemeester, dat de B.T.W.-belas- ting 1 januari a.s. in werking treedt, dat ook transporten als deze onder die nieuwe belasting vallen en transport na 1 januari de kopers veel geld zou kos ten. Daar komt nog bij, dat Gedepu teerde Staten deze verkoop en andere nog moet godekeuren en hoe later de ze voorstellen behandeld worden, hoe groter is de kans, dat de goedkeuring niet voor 1 januari afkomt. Na deze toelichting werd het voorstel aangenomen. Punt 1 b. Verkoop van grond aan de Nieuweweg hoek Smitsweg aan de Stichting Gezondheidszorg te Soest. De Stichting Gezondheidszorg te Soest heeft verzocht een stuk grond ter groot te van ongeveer 1850 m2, gelegen aan de Nieuweweg hoek Smitsweg te Soest te mogen kopen. B. en W. hebben hier tegen geen bezwaar en stellen voor tot verkoop over te gaan voor een bedrag van ƒ74.000,—. De heer C. VERHEUS (Chr. blok) stelde de vraag, of als de goedkeuring van G.S. na 1 januari a.s. zou afkomen, het transport van deze grond ook onder de nieuwe B.T.W. valt, hetgeen de voor zitter beaamde. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Ook dit voorstel werd goedgekeurd. Hierna kwam een ingelast punt aan de orde, n.1. een voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Veenbesstraat te Soest aan de Hervormde Gemeente te Soest. Het betreft een stuk grond ter grootte van ongeveer 2200 m2 voor 77.000,De raad kon zich ook met deze verkoop verenigen. Punt 2. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond met opstallen gelegen aan de Bosstraat aan de Algemene Stichting voor verzorging en verpleging van zwak zinnigen. De Algemene Stichting voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinnigen te 's Gravenhage heeft verzocht een per ceel grond met het pand Bosstraat 2 (De Malvahoeve), groot ongeveer 4.70 are in erfpacht te mogen ontvangen. Genoemde stichting wil de Malvahoeve als tijdelijk tehuis gebruiken, waardoor zij in de gelegenheid is haar bestaande tehuizen in Nederland tijdelijk te ont ruimen om daarin de nodige verbete ringen te verrichten. B. en W. hebben tegen deze uitgifte van erfpacht voor de duur van 5 jaar geen bezwaar en stellen voor onder bepaalde voorwaarden en tegen een jaarlijkse canon van ƒ8.000,hiertoe over te gaan. Aldus besloten. In nog geen 10 minuten gingen ƒ400.000 (inclusief de erfpacht) onder de hamer door. De volgende raadsvergadering zal woensdag 20 november plaats vinden. VOOR DE BALIE Als wij de dame voor het hekje moch ten geloven, dan zou elke kandidaat voor het rij-examen het volste recht hebben een examinator dood te rijden en dan nog eens een aanvrage kunnen indienen om het over te doen met een nieuwe examinator, net zo lang tot ze het rijbewijs zou verwerven. „Een levensgevaarlijke mentaliteit!" riep de politierechter uit, „dan zouden we op slag examinators te kort komen." Gelukkig had deze dame met de grijze krulletjes boven een rose-blauwe deux- pièces het zo ver nog niet laten komen. „Maar het scheelde niet veel" stelde de officier in zijn dagvaarding, die hij met opvallend bewogen stem had voorgele zen. Hij had zelfs een zakdoek ter hand genomen. Niet om zijn tranen te stel pen, maar omdat hij verkouden was. „En toch kunt u mij niet veroordelen" stelde de verdachte koeltjes vast. „Ik reed nog zonder rijbewijs onder toe zicht van iemand mèt een rijbewijs, dus die man met het rijbewijs was verant woordelijk voor het rijden. De auto had ook dubbele besturing, dus hij kon in grijpen." „Dat is de kwestie niet" interrumpeerde de officier. „Dat is de kwestie wel" antwoordde de grijzende kandidate, „want ik deed rij examen en dan heb ik nog geen rij bewijs. En degene die het rijbewijs hééft en er naast zit, moet zeggen wat er ge beuren moet. En dat heb je maar te doen. Nou, en hij zei: de snelweg op. En hij zei ook: niet stoppen." „En daarom was u niet van plan te stoppen „Op een snelweg mag je geeneens stop pen zonder noodzaak. Ik mag toch ook de verkeersregels niet overtreden En hij ook niet." „Dus als uw examinator had gezegd:: de sloot in, dan was u ook de sloot in ge reden met uw auto?" informeerde de rechter. „Dat had dan wel gemoeten" dacht de dame die de regels zo goed kende, „maar ik zou het niet zo leuk gevonden heb ben." „Maar daar gaat het helemaal niet over" begon de officier weer. „De verdachte staat terecht omdat zij beledigende woorden heeft geuit aan het adres van de examinator en dreigde hem een on geluk te bezorgen." „Dat is verdraaid!" kreet de verontwaar diging in eigen persoon. „Ik waarschuw: pas op, je maakt een ongeluk als ik hier moet stoppen. En nou maken ze d'r een bedreiging van. Dat is geméén, in-gemeen!" En ze stampvoette met een hoog laarsje op de parketvloer. Eén getuige had de bedreiging gehoord, maar dat was de examinator. Hij had zich rechtstreeks bedreigd gevoeld, ver telde hij in blauw pak, blauwe das en lichter blauw overhemd. Over de bele digingen bestond wat minder twijfel, want die waren ook opgevangen door collega's, die zich er mede door bele digd voelden. „En dat waren beslist geen woorden die men van een dame mag verwachten" stelde de beledigde rij-examinator. „Die kan ze echt niet als aanwijzing of waar schuwing voor het verkeer bedoeld heb ben." We kregen de woorden die een dame blijkbaar niet mag uiten en een heer wel, van deze heren niet te horen. Bijna had de dame ze nog een keertje geuit, maar de politierechter snoerde haar bij tijds de mond door het woord te geven aan de „heer officier". Deze zei te ho pen, dat de betrokkene nooit het rij bewijs zou halen, omdat zij beslist een gevaar op de weg zou vormen, en eiste vijftig gulden boete wegens belediging. „Ik ga in hoger beroep" zei de be klaagde. „Dan maar conform" besloot de politierechter. Haar laatste woorden waren onverstaanbaar. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 ■BI jaridARb. II HBjaraai-jsiaKi mujmr ■ixlKiirmi iiiiBik.iir-.==M IR ^IDIH BB Ni betekent: letten op practlsche Indeling, verzorgde afwerking, doelmatige bergruimte, veel keuzemogelijkheden, ook In prijzen. ALLEMAAL ARGUMENTEN OM TE KIJKEN BIJ STIHO. Ook voor losse aanbouwdelen, teakhouten aanrechten, e.d. Levering en plaatsing In overleg met uw vakman. Bij de keuzd hiervan adviseren wij u gaarne. Ook zaterdags open tot 15.00 uur. STIHO-SHOWROOM-WITTEVHOUWENSINGEL 80-UTRECHT-TEL (030) 20444 De artsendiens* wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 3.00 uur door H. G. Rupert, Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. P. ten Berge, Steenhoffstraat 69. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 15 november apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis. Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, teL 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. Antoniana, Nieuwerhoekplein p.a. Mariënburg, tel. 4255. Groene Kruis Zr. M. G. Boom, Braamweg 51, telef. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst 10 uur Prof. Dr. W. C. van Unnik, Bilt- hoven. 19.00 uur Drs. E. Schroten, Utrecht. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds J. Mettau, Gezinsdienst. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. 10 uur Zondagsschool (v.h. gebouw Mid delwij k). Eikenhorst. 19.00 uur ds J. Mettau. Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Eltheto-Driftje 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Groen van PrinstererschooL 10 uur ZondagsschooL De Sav. Lohmanschool, Driehoeks-weg. 10.30 uur Zondagsschool. Gebouw Middelwjjk, P. de HooghlMfe 10 uur Zondagschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool, Pr. Bernhardlaan 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds G. Rang. Wilhelminakerk 10 ?n 5 uur Dr. O. Jager, Hilversum. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaau 29. 8.30 uur ds C. Bijl, Hilversum. 19.00 uur ds J. F. Hey, Amersfoort- centrum. Gebouw Eltheto verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen. 10 uur ds W, Borgdorff, 5 uur ds W. Borgdorff. V.H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 7 uur ds Plantiga, Rozenburg. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENST!GEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds J. J. van Hille, Amsterdam. 10.15 tot 11.15 uur Rembrandtlaan 20. Wykgebouw Soest-Zuid. Geen dienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Leesdienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn, Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur ds J. W. Sepmeyer, Hoofd - vlootpredikant, Den Haag. 10.30 uur Kinderkerk in de Lutherkapel. PAROCHIE SOEST Oude Kerk, Torenstraat. H. Missen op zaterdag te IS uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wijkgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 er 11.30 uur. St. Josephgebouw H. Missen op maandag, woensdag, vrij dag en zaterdag te 9 uur; op dinsdag en donderdag te 8 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag, dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst), zaterdag 8 «n 19 uur.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5