J Voor u f1.000 of f10.000,- en voor u U KUNT NIET i— ALLES WETEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 PERSPECTIEF VOOR AJAX Burgerlijke stand Lisette Vreeswijk in finale van oorleeswedstrijd de bank waar ook zich thuis voelt SOESTERBERG Krabbels van Km-lis Nu moeten de Amsterdammers bewijzen niet tot Europees kaf te behoren In onze collectie BRILMONTUREN l a. D. F. VOIfiT Automobilist wilde wagen na botsing meteen verkopen Truck met oplegger blokkeerde twee uur lang Slotavond Kinderboekenweek Zaterdag start van 01ympia-w andeltochten- serie rijksweg Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Zeistenaar bekent dertig inbraken NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Opbrengst collecte interstop voetbal ZaterdagAoetbal F.Z.0.Soesterberg 3-3 Hees 2 gelijk met Candia 2 1-1 Duinkikkers-dames moeten iinale overspelen Ned. Vrouwen Elektr. Ver. DINSDAG 12 NOVEMBER 1968 Direct na het bekend worden van de loting voor de tweede ronde van de Europacup zei Rinus Michels, de succes volle coach van Ajax, het al: „Dat wordt bijzonder lastig voor ons, Fenerbahce in dc tweede ronde als tegenstander. Ze hebben per slot de Engelse kampioen Manchester City uitgeschakeld en dat bewijst toch wel, dat die Turken iets kunnen, 's Is voor ons echter ook een tegenstander die interessant is en ons perspectief laat". Dat ziet er zeer reëel uit. Zeker heeft Ajax op 13 en 27 november een lastige tegenstander in Fenerbahce, maar dan kan Ajax ook bewijzen niet tot het kaf te behoren onder de Europese topclubs. Dat kaf wordt in de eerste twee ronden van het koren gescheiden. 100 meegevallen In de tweede ronde van de Europa cup voor landskampioenen worden de vol gende wedstrijden gespeeld: A.E.K. Athe- ne-Akademisk Kopenhagen; Ajax Am- sterdam-Fenerbahce Istanboel; Real Ma- drid-Rapid Wenen: Spartak Trnava- Reipas Lahti; Manchester United-Ander- lecht Brussel; Celtic Glasgow-Rode Ster Belgrado. Voorts zijn A. C. Milaan en Benfica Lissabon vrijgeloot. In de eerste ronde om de Europa Cup voor landskampioenen won Ajax met verrassend groot verschil van de Duitse kampioen F. C. Nürnberg. Opzienbarend was het gelijke spel. dat de Turkse kampioen tegen de toch altijd gerenom meerde Engelse kampioen behaalde in de uitwedstrijd. Nog meer opzien baarde het, dat de spelers van Fenerbahce na een 0-1 achterstand bij de rust hun thuiswedstrijd tegen Manchester City toch nog met 2-1 wisten te winnen. De tegenstander van Ajax op 13 no vember in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal vrijwel zeker dezelfde taktiek volgen als in Manchester. Die tatiek bestond uit verdedigen met man en macht en dan plotseling eens een heel snelle uitval. Scheidsrechter in die wedstrijd was onze landgenoot Lou van Ravens, die heeft gezegd, dat de Tur ken hem 100 waren meegevallen. En dat moge een goede waarschuwing voor Ajax inhouden. Op gras Inmiddels heeft coach Rinus Michels zijn team één zondag in de steek gela ten om in Turkije te gaan kijken. In liet algemeen weet men hier vrij weinig van het Turkse voetbal, omdat de con tacten daarmee vrij schaars zijn. In Tur kije is men echter uitstekend geïnfor- Is er zeker een naar nw keus Burgem Grotbestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier GEBORENPeter, zoon van T. J. de Ruiter en J. M. Rijk, Amersfoortsestraat 22, Soesterberg. Elisabeth Maria, dochter van C. H. W. van Vliet en A. M. Hoogendoorn, Vosseveldlaan 36. Johannes Jacobus, zoon van G. Gerritse en B. M. van Ee, Kerkpad z.z. 118. Francina Roesina, dochter van J. van der Velden en R. van de Geest, Emma- laan 13. Jacobus Gerrit Petrus, zoon van J. G. van Duinkerken, Heuvelweg 12 en G. W. Vink, Rubenslaan 101. Laurentius Petrus Bernardus, zoon van E. G. A. Smit en C. J. Rademaker, Nas- sauplantsoen 4. Marco Manolito, zoon van L. Rondhout en K. Kaspersma. Dor- resteinweg 36. Maarten Willem Arend, zoon van W. H. A. Steen en G. C. A. van Krieken, Oranjelaan 11. ONDERTROUWD Otto Ouke Kap, Laing's Nekstraat 171, Amsterdam en Elisa Yvonne Georgette Kollman, Ples- manstraat 116. Karl Johannes Peter Kanters, Magelhaenlaan 94, Utrecht en Theodora Maria Dorrestein, Beukenlaan 3 Brian Vincent, 10 Whitehall road. Kingswinford in Engeland en Gerda van Geijtenbeek. Middelwijkstraat 59. Jo- seph Martinus de Gier, Peperstraat 10, Wijk bij Duurstede en Alijda Cornelia Wantenaar, Birkstraat 129. Jan van Ek, Leuvenstraat 44, Leiden en Aurelia van der Leij. Julianalaan 56. Jentje Hendrik Kempes. Harmen Vosweg 3, Laren in Noord-Holland en Catharina Maria van der Sluis, Koren weg 5. Gijsbert Jakob Treur, Huygenstraat 64, Hilversum en Jannie Verwoerd, Laan- straat 52. Adrianus Albertus van Woerkom, Troelstrastraat 65 en Maria de Bruijn, Troelstrastraat 65. Richar- dus Jacobus Stalenhoef, Ericaweg 4 en Gerardina Hendrika de Rooij, Van de Veldeplantsoen 37. Adriaan Lamber- tus Kuijer, Veldweg 8 en Cornelia Ma ria Roest, Beckeringhstraat 10. Rut- ger Albertus Hendrikus Sijberden, Nieuwstraat 46 en Junko Nakano, Ota- rushi in Japan. GEHUWD Thomas Eugene Marshall, Bosstraat 80 en Shirley Kaye Haworth, Bosstraat 80. Teunis Mosterd, Daem Fockemalaan 98, Amersfoort en Huberta Margaretha Hilhorst, Eigendomweg 59. Wouter van 't Klooster, Schouten kampweg 61 en Agnieta Coljee, Beu kenlaan 31. OVERLEDEN Janke Bakker, 80 jaar, ongehuwd, Insp. Schreuderlaan 70. Maria de Melker. 85 jaar, weduwe van P. A. Houberg, Insp. Schreuderlaan 2. Cornelis Baaijens, 42 jaar, gehuwd met T. Ofman. Den Blieklaan 33. meerd omtrent onze topclubs zoals Ajax, Feijenoord, Twente en Go Ahead. Voor die informaties zorgen de vele Turkse gastarbeiders in ons land. Sinds vorig seizoen speelt Fenerbahce in een nieuw stadion. Met een grasmat. Dat is heel belangrijk, want gras is in Turkije zeer duur in het onderhoud. En het is niet alleen in de hockeywereld zo, dat de club met een prima terrein technisch een grote vooruitgang boekt. Dat heeft Fenerbahce ook bewezen en juist dat viel de heer Van Ravens op. Gewoonlijk is een Turks voetbalveld een zandvlakte, die lang niet overal even egaal en hard is. Op zo'n veld moest D.W.S. in 1964 tegen Fenerbahce spelen en de Amsterdammers wonnen met 1-0, na in de thuiswedstrijd met 3-1 te heb ben gezegevierd. Op zo'n veld komt een goede techniek gewoonlijk maar matig tot z'n recht en bereikt men relatief veel met een flinke trap. Maar komt een aan zo'n veld gewende club tegen een technisch begaafd team op een goed veld te spelen, dan pas blijkt het klasse- verschil. Roemeense aanvoerder Heel belangrijk is natuurlijk hoe de voetballers zich aan andere omstandig heden kunnen aanpassen. En Fener bahce, één van de rijkste clubs in Tur kije. heeft die zaak nu die aanpassings zaak van de andere kant aangepakt. Het nieuwe veld bood de kans ten dele. Voorts werd de Hongaarse trainer Mol nar aangetrokken en kocht men de Roe meense international Ion Nunweiller. die in het huidige team de centrale figuur op het middenveld. Hij is ook de diri gent van de elf mannen uit Istanboels wijk Fenerbahce. De spelers van Fenerbahce laten alles behalve met zich spotten, want naast hun voetbalkwaliteiten hebben ze ook nog eens hun zuidelijke fanatisme. Tot nu toe heeft Fenerbahce het nog nooit ver kunnen brengen in de Europacup- toernooien. Bij de landskampioenen kwamen de Turken nooit verder dan de tweede ronde en de enige keer dat in het bekertoernooi werd gespeeld, werd de derde ronde gehaald. Dat was in 1963-'64. In het afgelopen seizoen won Fener bahce echter alles wat er te winnen was in Turkije en de Balkan; het lands kampioenschap, de Turkse beker, de league-cup, de eerste minister-beker en de Balkan-cup. Vooral dat laatste is niet mis. want om de Balkan-cup spe len ook de sterke clubs van Grieken land, Roemenië. Bulgarije en Zuidslavië mee. Voordelen Het is voor Ajax ongetwijfeld gunstig, dat de wedstrijd op een goede grasmat wordt gespeeld, want Ajax moet het voor een belangrijk deel van goede techniek hebben. Ook zullen de Am sterdammers er wel blij om zijn, dat op 27 november de wedstrijd 's avonds om acht uur begint, wanneer het wat koe ler is en de uitstekende lichtinstallatie wordt gebruikt. Bovendien is het voor onze landskampioen van belang, dat zij over meer internationale ervaring be schikt, vooral in Europacup wedstrijden. Ondanks de strijd om de Europacup doen de Turken het in hun competitie uitstekend. Maar Ajax, wat minder goed begonnen, heeft een heel gezonde tik gekregen tegen de Twentenaren. Duide lijk is bij de Amsterdammers ook geble ken, dat hun reserves weinig onderdoen voor de vaste speler van het eerste elf tal. En zij beschikken over klassespe lers als Johan Cruijff en Piet Keizer in de aanval. Heel duidelijk is, dat Ajax één van de meest produktieve topclubs van Europa is. En dat ondanks de zwaar verdedigende taktiek, die bijna elke club tegen Ajax speelt. Doelpunten nodig Op 13 november in het Olympisch Sta dion zullen de Turken net als in Man chester met man en macht verdedigen. Ajax zal in Amsterdam moeten winnen en ook de Turkse pers verwacht, dat Ajax dat zal doen. De Turken hopen dat hun nederlaag niet groter dan 1-0 zal zijn of 2-1. Maar op Amsterdamse grond mogen de Ajaciedcn geen doel punten toestaan. Dat kan fnuikend zijn als in Istanboel een kleine nederlaag zou worden geleden zonder Amsterdam se doelpunten. Maar gelukkig heeft Ajax tot nu toe in al zijn Europacup- wedstrijden wel één of meer keren ge scoord. En dat kan Fenerbahce niet zeggen. Met een zeker vertrouwen menen wc de wedstrijd op 13 november tegemoet te kunnen zien. Een score van 2-0 of 3-0 zal Ajax echter wel moeten berei ken om met een gerust hart twee we ken later in Istanboel te kunnen begin nen aan de beslissende match. Twee of drie goals scoren tegen een ploeg die zich volkomen op verdedigen toelegt en bovendien tot de betere ploegen kan worden gerekend, is echter geen lichte opgave voor Cruyff c.s. Op de Birkstraat is zaterdag door onbe kende oorzaak W. van de K. met de auto van J. van K., beiden uit Maar tensdijk, van de weg geraakt en tegen een boom gereden. Van de auto bleef weinig bruikbaars meer over, zodat de bestuurder maar meteen door ging naar het woonwagenkamp in Amersfoort om zijn vernielde wagen aan een sloper te verkopen. Van de verkoop kwam echter voorlopig niets terecht, omdat de poli tie bij aankomst constateerde, dat het voertuig niet verzekerd was en derhal ve tot inbeslagname besloot. De beide inzittenden raakten bij de bot sing met de boom niet gewond. Meer dan tweehonderd kinderen waren donderdagavond aanwezig op de slot avond van de kinderboekenweek in Soest. De heer J. Wessels verwelkomde in zijn openingswoord de kinderen die met hun onderwijzers waren gekomen. Het poppentheater „Piccola" uit Laren bracht het poppenspel „De wijze kater" van Herman Heijermans. Na de pauze werd de musical ,,De koe pelkamer" van M. Vos door de zesde klas van de Van der Huchtschool opge voerd. Tenslotte reikte mevr. P. J. Oranje-En- tink de prijzen uit aan de zes finalisten. De heer J. Sprink, hoofd van de Van der Huchtschool ontving het boek „Op de vleugels van de tijd" van W. F. H Visser als waardering voor de door zijn leerlingen opgevoerde musical. „The soul brothers". bestaande uit Ben en John Bunnik. Kees Pruimboom en Jan van der Sluijs, verzorgde de mu ziek. Het enthousiasme van de aanwezige kinderen was zo groot dat veel toegif ten moesten worden gespeeld. Komende zaterdag (16 november) gaat de inmiddels ook al via Radio Veronica aangekondigde serie wandeltochten van Olympia van start. Het wordt, evenals verleden jaar, weer een serie van vier tochten, die de komende maanden zal worden gehouden. De in de „Meerpaal" in Dronten ge houden landelijke finale van de natio nale voorleeswedstrijd, heeft voor de Soester deelneemster Lisette Vreeswijk, leerling van de Ludgerusschool, niet het resultaat opgeleverd wat velen er van hoopten. Onder de acht „beste voorleesters" van ons land. reikte zij met haar verhaal niet verder dan een gedeelde zevende en achtste plaats. Dat de prestaties toch niet zover uiteen lagen blijkt wel uit het geringe ver schil in punten. De eerste prijs werd behaald met een totaal aantal punten van 34, terwijl Lisette 28 punten be haalde. De deelnemers aan de finale, die door de televisie werd uitgezonden, werden door de A.V.R.O. _met hun ouders ont haald op een lunch en mochten bo vendien een pakket boeken in ont vangst nemen. c D Dir H W Vellinga Begrafenis. Crematie. Transport (Rouwkamer) Korte Brtnkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Een truck met zes-wielige oplegger heeft vrijdagavond twee uur lang de rijksweg bij de Oude Kerk geblokkeerd. De wa gen trok een oplegger, waarop een twintig ton zware dragline stond. Bij het nemen van de bocht naar de Toren- straat raakte de aanhanger klem op de schuine wegkant. De wagen was met geen mogelijkheid meer los te krijgen. Een takelwagen probeerde vergeefs, de wagen los te krijgen. Ook een tweede takelwagen slaagde daar niet in. Ten slotte bood T. Verweij uit Soest aan, de aanhanger op te krikken, iets. waarin de bestuurder, N. J. uit Wassenaar niet geloofde. Na een kwartier was dc wagen echter weer vrij. Overigens heeft de truck met oplegger de weg twee uur lang, van tien uur tot middernacht ge blokkeerd. Het verkeer is al die tijd omgeleid via de Kerkstraat en de Sta tionsweg. In zijn woonplaats Zeist is de 23-jarige bouwvakker J. J. v. d. V. aangehouden. Hij wordt verdacht van een imposante reeks inbraken, waaronder enkele in Soest. De man heeft inmiddels dertig inbraken, onder meer in Zeist (negen tien), Driebergen en Soest bekend. Ter plaatse heeft hij enkele weken geleden ingebroken bij garage Van Kooij, waar hij onder meer een radio, geld, man chetknopen en andere voorwerpen weg nam. Ook in Soesterberg brak hij in. Bij Wagenaars Supermarkt stal hij on der meer een radio, enkele sloffen siga retten er een horloge. Ook zijn vrouw was bij verschillende inbraken betrok ken. De politie kwam de man op het spoor, toen in Ede zijn vrouw midden in de nacht alleen in een auto werd aangetroffen. De man bleef toen on vindbaar, maar is korte tijd later toch aangehouden. Zijn echtgenote zal ver moedelijk heling ten laste worden ge legd. 1de heer J. W. Hooqeveen beheerder bilkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doel- einden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maximaal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: ƒ3.000,- in handen, be taling in 18 x ƒ183,15. Of: ƒ10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbij zijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de per soonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke service. 260 vestigingen In Nederland Moeders die dagelijks met een of meer kinderen achterop moeten fietsen, doen er verstandig aan een bagagerekje vóór op de .(brom)fiets te laten monteren en daarin de boodschappen of een extra contragewicht te deponeren. De fiets of de bromfiets is dan beter In even wicht en gemakkelijker bestuurbaar. Als kleine kinderen nog veel op de grond zitten en schuiven, of graag van een glijbaan of een trapleuning glijden, verstevig dan hun broekje met een ex tra lap plasticstof. Als de ballpoints en ander schrijfgerei vlekken maken in of bij de colbertzak- ken van meneer, verdient het aanbeve ling de voering te voorzien van een laagje plastic. Wie dagelijks last heeft van koude voe ten, kan beter direct kousen en schoe nen aantrekken als hij uit bed stapt, in- plaats van eerst pantoffels. Zet achter alle verjaardagen op uw vcr- jaardagkalender ook de geboortejaren van de betrokkenen, dan vergeet u de leeftijden niet. En zet er ook trouwda gen, vakantie, vaste afspraken of verga deringen en de vervaldata van paspoort en rijbewijs op In uw schuur kunt u gemakkelijk ver lichting aanbrengen door er die elek trische hanglantaren op te hangen die u met het kamperen hebt gebruikt. En leg er dan een reservebatterij bij op de plank. Als u deze winter gaat kamperen, ge bruik dan propaangas inplaats van bu taangas. Dat is namelijk ook bij lage temperaturen bruikbaar. Wie weinig of geen zout mag gebruiken en toch iets hartigs wil eten, kan pin da's nemen of een extra ei. Brandende kachels moeten geheel vrij staan van ander meubilair, gordijnen, vloerkleed, te drogen hangend wasgoed VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Ledig asbakken nooit in een prullen mand of plastic bak. Gebruik metalen verzamelbakken of doe as en peuken rechtstreeks in de vuilnisemmer. Als de vlam In de pan slaat, doe er dan snel een (groot) deksel op. of leg er een doek of natte dweil overheen Zorg daarbij, dat u de vlammen van u af drukt. Kerststukjes bevatten vaak brandbare onderdelen, zorg er voor dat de bran dende kaars daar niet mee in aanraking kan komen. Als u echte kaarsjes in uw kerstboom prefereert, plaats dan een emmer wa ter en een dweil in de buurt en zorg er voor, dat de kaarsjes alleen branden, als er toezicht in de kamer is. Als u vuurwerk in huis haalt, bewaar dit dan in een blikken trommel op een droge plaats in een afgesloten kast. Bl(jf met wasbenzine ver verwijderd van rokende huisgenoten, kachels, gas fornuis en (niet te vergeten het ver raderlijke waakvlammetje van de gey- Op plaatsen waar kinderen of huisdie ren lopen, mogen geen elektrische straalkacheltjes, losse gaskachels, pe- troleumvergassers en dgl. op de vloer staan. Gebruik stralingslampen die hoog bevestigd kunnen worden, of moderne hete-luchttoestellen 5gen... aij,atny!plzm- De alhier in de afgelopen week ge houden Klaprooscollecte heeft 349,45 opgebracht. ln dc periode van 16 december tot cn met 13 januari hebben de voetbalver enigingen, die met hun elftallen uit komen in de afdeling Utrecht, zoals de voetbalvereniging „Soesterberg", rust. Tijdens deze winterstop wordt op een enkele inhaalwedstrijd na niet ge voetbald. Dc uitwedstrijd van Soesterberg tegen F.Z.O. is in een 3-3 gelijk spel ge ëindigd. De partijen hielden elkaar vrij wel in evenwicht. Al spoedig opende F.Z.O. de score, 1-0, maar daarna zorgde Wilgenburg voor de gelijkmaker, 1-1. Met deze stand brak ook de rust aan. Uit een penalty hielp Versteeg Soes terberg in de tweede helft aan een voorsprong (1-2), waarna Otten, door in eigen doel te schieten, voor de te genpartij gelijk maakte, (2-2), die daar na weer voor kwam te staan (3-2). Het einde kwam met het derde doel punt voor Soesterberg door midvoor Ruitenbeek (3-3). AJje ut mlng vraog dan mok zeige dak der nog altied bar veul spiet vaan hep dak vreuger op school niet zo arrug ming bes hep edaon. Nie dak daan beter terech zouw zijnne ekomme, maor ge woon- omdak daan waat beter mit aore minse meej haad kenne praote. Waant der binne dinge int leve waork niks vaan weejt en soms ken daat wel jaammer weze. Maor aster noeng nog is un keer un schriftelukke kurzus komp veur ut lere vaan spreejkwoor- de en gezeigdes, daan stao ik veuran in de rie om ming op te geve cis leerling. Waant ik bin zo laangzaomerhaand wel gaon begriepe dat ajje un bietje ver staand hep vaan die dinge, je un heu- le kwak dinge gaot begriepe waor je vreuger heul geen verstaand vaan haad. Noeng wilk hiermeej heul nie zeige dajje der vaanuut mot gaon daat de heule wereld vaan die dinge an mekaor haangt, maor un heule kwak dinge kenne zo bar mooij mit die 'linge worde anneduud. Eén gezeilde wak ming nog un bietje ken "nerinnere, komp in Soes bar goed vaan paas. „Beter veurkomme daan geneze". En der is un hoop waat bie ongs in Soes beter veurkomme haad kenne worde as te motte geneze. Noeng binne dur netuurluk onglovugge tomasse die zeige, Knelis jie mot niet uut je nek kletse, maor mit voorbed de komme. En die binne der hier dan meteen bie. Op de Vredehofstraot waor ze ant be gin, waor vreuger hotel Trier sting, een bar mooij kruuspunt ant maoke binne, komp un veul breejere straot te lope. Om die straot breejd te kriege motte de minse daor un stuk vaan hullie tuun ofstaon. Noeng zouw ne tuurluk iedereen vaan te vore zorrege daat daat allegaor in kanne en kruuke waas voor je an zoon warrek gaot beginne, maor neej, de nieuwe weeg ken nie worde offemaokt, waant die minse staon hullie stuk grongd nog nie of, waant zullie kenne der nog nie genog cente veur kriege. Un paor jaor geleeje heppik un keer ming kraabbels laote gaon over de toestaand vaant fietspaad laangs de Rieksweeg. omdaat ut noeng meer leek op un hobbelpaad daan op un behoor- luk stukkie straot waor je zongder a! te veul gevaor mit je fiets op kon rieje. En nog nie zo laang geleeje bin ne de maane vaan de bestaotingsdiens mit un nieuw fietspaad klaor ekomme. Je zouw haos kenne zeige der is waat daat betref noeng un iedejaole toestaand ontstaon. Maor daan mottik wel effe zeige daat daat nie zo is. Nie omdak altied wat te zeige wil hebbe, maor heul gewoon omdak fing dak c'.aat rustug maag zeige. Op de Van Weedestraot, juust ant begin van de F. C. Kuuperstraot, zif ter in daat fietsepaad un bar raore kronkel. Noeng zouw der overaal un kronkel in de Van Weedestraot mag ge zitte, maor nie juust op daat gevaor- lukke kruispunt. Maor jao je ken noeng moeijenluk die snaakbaar effe un paor meter naor aachtere schuuve. Al mok der meteen bie zeige daat a« ut zouw kenne ut wel bar mooij zoiiftf weze. Noeng wilk ut nie hebbe over ut staoltje van veuruutzien waat betref de Daalweeg. Waant daor staot ok nog midde op de weeg un heul huus vaan de Previnsiejaole elektrieke maotschap- pie. Ut zouw nettuurluk heul mooij gewees zijn as daat huus vaan te vore waas verdwene. Maor ut is noeng eenmaol nie zo. Un heul stuk veerder op, tussen de splitsing van de Birrekstraot en de Soesderbargsestraot en de Gallekaamp- pelsweeg is ok nog zoiets mooijs te vingde. Ut fietsepaad. waat daor ok nog nie zo oud is, wordt daor opeenf ongderbroke door un bar groot hek, en een paor meter veerder gaot ut weer ge woon door. As daat veraanderd gaot worde, dan komp ut spreejkwoord vaan de ge dempte put an de beurt. Maor daat is toch un spreejkwoord waat daoge- luks opgeld doet. En daan ech nie al- lenug in Soes. Al zouwe we ut haos wel gaon glove. Het tweede elftal van Hees heeft zater dag in Rhenen een verdienstelijk gelijk spel behaald tegen het iets hoger ge plaatste Candia 2. Overigens heeft er geruime tijd een overwinning voor de Soestenaren ingezeten. Voor de rust werd er niet gescoord. In de tweede helft gaf H. de Bree zijn club de leiding, maar een kwartier voor tijd maakte Candia, enigszins tegen de verhouding in, gelijk. Hees 2 is zich nu duidelijk aan het herstellen van een zwakke start. Het elftal heeft inmid dels zeven punten uit zeven wedstrijden. Het eerste damesteam van de Duinkik kers nam deel aan een waterpolotoer- nooi georganiseerd door V.Z.C. te Vee- nendaal. waaraan ook deelnamen de zwemverenigingen Tiel, Polar Bears en V.Z.C. Het verloop van het wedstrijdprogram ma was V.Z.C.Tiel 7-1; TielDuin kikkers 0-8. De Soester doelpunten werden gescoord door Wil v. d. Brink, Corry Pouw. Loes Gemen, Anja Kok, en Els Koehof. De dames van V.Z.C. en Duinkikkers moesten tenslotte tegen elkaar uitko men en de uitslag was een gelijk spel. Duinkikkers had de eerste prijs, al thans dat dachten de dames, maar vol gens reglement, dat te voren niet be kend was gemaakt, moesten er straf- worpen worden genomen, waarmee de dames van Duinkikkers niet accoord gingen, daar hun doel gemiddelde beter was dan dat van V.Z.C. In overleg werd bepaald, dat op 14 de cember a.s. de finale zal worden ge speeld te Veenendaal. Morgenmiddag, te 2.30 uur. houdt me vrouw Ouwehand-Hartree, in het Anna Paulownahuis, Burg. Grothestraat, voor de Ned. Vrouwen Elektriciteits Ver *en lezing over „Tijd en elektriciteit".

Soester Courant | 1968 | | pagina 5