V.V.Z. na 4-1 nederlaag tegen Kulan op de laatste plaats Standen voetbalcompetitie Mooie overwinning voor S.V.V.-dames Olympia-dames versloegen S.O.S. 2 met 3-0 S.E.C. won vriendschappelijk van S.J.V.2-1 Red Stars heren won met 70-43 Sterker Amersfoortse Boys verloor van B.D.C.1-2 DINSDAG 12 NOVEMBER 1968 's Graveland 7-11 Muiderberg 7- 6 Nijenrodes 7-10 N.S.C. 7- 5 S.E.C. 7- 9 B.F.C. 7- 5 De Zebra's 7- 9 De Vesting 7- 5 K.V.V.A. 7- 8 L.V.V. 7- 5 A.P.W.C. 7- 8 Laren 7- 3 Minerva 7-11 Kampong 6- 6 E.M.M. 7-10 Veense Boys 6- 6 Hoogland 6- 9 Midlandia 6- 8 B.D.C. 7- 8 Scherpenzeel 6- 4 Soesterberg 6- 6 A'foortse Boys 6- 2 Roda 7- 2 De stand in de vierde klasse is thans als volgt In de eerste klasse A, afdeling Utrecht, is de stand thans Opnieuw hebben de dames van Olympia (volleybal) de afgelopen wee'.; bewezen, dit seizoen hoge ogen te willen gooien in de overgangsklasse, door S.O.S. 2 met 3-0 te verslaan. De door de heer Paans gecoachte ploeg zorgde daarmede voor een aangename verassing, aange zien S.O.S. beslist sterker werd geacht. De dames van Olympia bezetten na deze overwinning de tweede plaats, achter Sint Martinus. Indien het team erin slaagt, de iiechte eenheid, die het mo menteel bezit, te behouden en wanneer niet, zoals vorig jaar, blessures roet in het eten gooien, is een eervolle plaats zeker in het vooruitzicht. De S.O.S.-dames, die aantraden met de gedachte, Olympia snel naar een neder laag te kunnen spelen, kwamen al spoe dig bedrogen uit. Hoewel de aanval van Olympia wat moeilijker draaide dan Het eerste damesteam van de volleybal vereniging S.V.V. heeft zaterdag in Zwolle een fraaie zege behaald op het toch bepaald niet zwakke Be Quick. (3-1). In het begin van de wedstrijd hadden de dames wel even tijd nodig om zich in de voor hen vreemde sportzaal te acclamatiseren, wat hun een grote ach terstand in de eerste set opleverde, maar in net verdere verloop waren zij toch verreweg de meerdere van de Zwolle naren. Die eerste set had een zeer merkwaar dig verloop; de S.V.V.-dames, die ken nelijk de verre reis nog danig in de knieën hadden, bleven in het begin van deze set vaak bij aanvallen van de te genstandster als aan de grond genageld, zodat ze in een minimum van tijd tegen een forse achterstand opkeken (11-4). Maar plotseling was iedereen weer klaar wakker en net grote onverzettelijkheid liepen zij puntje voor puntje od de zich hevig verwerende Zwolse ploeg in, maar juist toer. de zege voor het grijpen lag, kwam de alom bekende „man met de hamer"' eventjes om de hoek kijken, waardoor de setzege toch nog bij Be Quick terecht kwam. (15-12). In de volgehde sets, echter liet S.V.V. *r geen twijfel over bestaan wie de sterkste was, vanuit een gesloten ver dediging werd de aanval op voortreffe lijke wijze van vele zuivere set-ups voorzien, die vaak bijzonder goed wer den afgerond. Hoewel de tegenstandster alles in het werk stelde onder de druk van S.V.V. vandaan te komen, kon zij toch niet verhinderen dat de Soester da mes de laatste drie sets allen in haar voordeel besliste, waardoor een keurige overwinning werd behaald. (3-1, set standen 12-5, 15-12, 15-11 en 15-12). Door dit resultaat vertoeft dit team nu op een veilige middenmootplaats in de overgangsklasse (zes punten uit zes wedstrijden). Donderdagavond zijn ook nog twee wedstrijden door S.V.V. teams gespeeld, die echter allebei in nederlagen eindig den. Het derde damesteam leverde ech ter toch een goede prestatie; de wed strijd tegen het veel hoger geklasseerde Wilhelmina 2 verd maar net op het nippertje verloren (1-2) en als de da mes wat meer opbouwend hadden ge volleybald dan was de uitslag beslist anders geweest. De serve's van de te genstandster werden nog veel teveel in één keer geretourneerd, waardoor de eigen opbouw en aanval verwaarloosd werd. Het derde herenteam leed een niet onverwachte nederlaag (0-3) tegen het sterke Vios 4, dat terecht op de eerste plaats in de tweede klasse staat. Deze week staan er geen wedstrijden op het programma in verband met het Europese biljarttoernooi, dat in de Amersfoortse sporthal gehouden wordt. Een op verschillende plaatsen gewij zigd V.V.Z.-elftal heeft zaterdag in de thuiswedstrijd niet die sportieve daden kunnen verrichten, die men ervan ver wacht had. Het veranderde elftal bleek verre van een succes, wat Kulan liet blijken door met een 4-1 overwinning naar huis te gaan. Door deze nederlaag kwam de Soester club op de laatste plaats terecht. Al na zes minuten namen de gasten de leiding, trewijl V.V.Z. al na een kwartier tegen een 2-0 achter stand aan keek. In het strafschopgebied onderbrak P. van Altena op onreglementaire wijze een aanval van Kulan, wat de gasten een penalty opleverde. Doelman Rebel stopte de bal echter. Kort na de pauze stelde Kulan de zege veilig door een derde doelpunt te sco ren. Het gebeurde uit een strafschop. Doelman Rebel was reeds gepasseerd, maar één van de achterspelers wist - althans voorlopig - een doelpunt te voorkomen door de bal met de hand te stoppen. De toegekende strafschop werd nu echter wel benut: 0-3. Halverwege de tv/eede helft moest V.V.Z. zelfs nog een vierde treffer toestaan, alvorens kort voor het einde A. Brouwer de eer voor zijn elftal wist re redden: 1-4. Komende zaterdag, wanneer V.V.Z. thuis tegen S.E.C. speelt, zal het oude elftal weer in het veld komen. V.R.C. 3-V.V.Z. 2 2-0 In een nogal harde wedstrijd heeft het tweede elftal van V.V.Z. zaterdag met 2-0 zijn meerdere moeten erkennen in V.R.C. 3 uit Veenendaal. Na vijftien minuten nam de thuisclub de leiding, nadat kort tevoren D. v. d. Bovenkamp i door Boom vervangen moest worden. Later in de eerste helft raakte ook v. d. Munt gewond en kon nog maar op hal ve Kracht verder spelen. De 1-0 achter stand bleef niettemin tot de rust ge handhaafd. In de tweede speelhelft raakte ook Brons nog geblesseerd, al heeft ook hij de wedstrijd op halve kr» ;ht wel uitgespeeld. V.R.C. wist nog eenmaal de Soester doelman te passeren. V.V.Z. 5-WOUDENBERG 4 3-8 Het vijfde elftal maakte de malaise van V.V.Z. op deze zaterdag compleet door thuis met 8-3 van Woudenberg 4 te ver liezen. Tot de rust kon V.V.Z. de tegen stander behoorlijk bijhouden en na 45 minuten had Woudenberg nog maar een 3-2 voorsprong. Voor V.V.Z. hadden Vet- kamp uit een strafschop en Broek ge scoord. In de tweede helft scoorde Woudenberg nog vijf maal. V.V.Z. kon er slechts één tegenover stellen, dankzij Schiffart. DE V.V.Z.-JEUGD De jeugd van V.V.Z. deed het iets be ter en kwam tot een score van 50 pro cent. De V.V.Z. adspiranten a wonnen in Amersfoort met 5-2 van V.V.Z.A. adsp. a, maar de b-adspiranten van V.V.Z. kregen in Hamersveld een gevoe lige nederlaag van 10-0 door Roda 6 toe gebracht. V.V.Z. pup. 1 verloor in Amersfoort met 2-1 van K.V.V.A. 2, ter wijl V.V.Z. pup. 2 de punten met Ams- vorde 2 deelde: 1-1. Het derde pupil - lenelftal tenslotte won thuis met 2-0 van B.D.C. 8. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 In de tweede klasse van het zaterdag voetbal, afd. Utrecht, is de stand Hoevelaken 9-13 S.E.C. 7- 8 T.O.V. 9-12 Woudenberg 7- 6 Candia 8-10 Vallei vogels 8- 6 S.V.P. 7- 9 Baarn 8- 5 Hees 7- 8 Kulan 9- 5 V.V.Z. 8- 4 In de wedstrijd tegen Kulan had de V.V.Z.-voorhoede Vrouwe Fortuna niet aan haar zijde. De aanvallen die niet van gevaar ontbloot waren, strandden in laatste instantie op de Kulan-keeper. ten echter, die driemaal achtereen scoorden en - zij het soms op wat for tuinlijke wijze - met 5-3 aan de leiding kwamen. Deze achterstand bleek voor B.D.C. niet meer in te lopen. Wel scoorde N. Gros nog een keer voor B.D.C., maar een ge lijk spel zat er niet meer in. Het V.V.Z.-elftal dat na de nederlaag tegen Kulan de rode lantaarn draagt. In een duel, dat alle kenmerken van een vriendschappelijke ontmoeting ver toonde, heeft S.E.EC. zondag rnet 2-1 gewonnen van J.S.V. uit Jutfaas. Een erg felle wedstrijd is het niet geworden. Beide elftallen spaarden zich duidelijk, al werd er af en toe aantrekkelijk ge voetbald S.E.C. liep hard van stapel, was in het eerste kwartier vaak aan de bal en bouwde ook goede aanvallen op, maar alle moeite had geen enkel doel- ount tot gevolg. Geleidelijk aan werd J.S.V. echter streker. Na een half uur namen de gasten dan ook de leiding. Uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke si tuatie voor het S.E.C.-doel schoot de middenvoor J.S.V. ineens onhoudbaar in: 0-1. Vrijwel meteen daarna maakte Van Berkel gelijk, maar het doelpunt werd terecht wegens buitenspel afgekeurd. Even later was de score toch weer in evenwicht toen v. d. Hoeven goed door zette en Woudenberg de kans gaf, de actie af te ronden: 1-1. Met deze stand begon men aan de tweede helft, die van heel wat minder kwaliteit was. Het duurde tot een kwartier voor het einde, alvorens Van Berkel uit een pass van Duist de iets sterkere thuisclub de lei ding kon geven: 2-1. Deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. S.E.C. 2-B.F.C. 2 2-1 Het tweede elftal deed het zondag niet slecht, al doet de 2-1 score in het voor deel van S.E.C. vermoeden, dat men nogal wat moeite met de tegenstander had. Het tegendeel was echter het ge val. S.E.C. is doorlopend in de meerder heid geweest, maar bleek niet bij mach te om dat in doelpunten uit te druk ken. De schotloze voorhoede bracht wel herhaaldelijk verwarring voor het doel van B.F.C., maar bij de rust was pas één doelpunt gevallen. Rijnders was er de maker van. Na rust moest B.F.C. zich opnieuw tot verdedigend spel met af en toe wat uit vallen beperken. Uit een van die uit vallen scoorden de gasten toch de ge lijkmaker, maar met een keiharde kop bal uit een voorzet van Rijnders schonk N. Brouwer zijn club toch de zeer ver diende overwinning. Het tweede elftal, dat pas één wedstrijd heeft verloren, bezit nu negen punten uit zeven wedstrijden. S.E.C. 3-AMSVORDE 2 1-5 Het derde elftal stelde opnieuw teleur. Op eigen terrein werd het wel wat ge flatteerd met 5-1 verslagen door Ams- vorde 2 uit Amersfoort. De gasten na men vrijwel vanaf de aftrap de leiding door een hard, maar niet helemaal voor doelman Kok onhoudbaar schot: 0-1. In de slotfase van de eerste helft liepen de .mersfoorters nog uit naar een 3-0 voorsprong. Onmiddellijk na de rust werd de stand 0-4 en zelfs kwamen de Amersfoorters nog op vijf doelpunten verschil te staan, alvorens Jasperse uit een wegens hands toegekende strafschop de eer voor S.E.C. kon redden. DE S.E.C.-JEUGD Bij de jeugd vielen dit weekeinde bij zonder veel doelounten. In tien wed strijden werd niet minder dan 65 maal gescoord. Overigens was het niet altijd S.E.C., dat scoorde. De junioren B ver loren bijvoorbeeld met 6-0 van H.V.C. jun. C. maar de junioren C van S.E.C. versloegen A.P.W.C. C met niet minder dan 10-0. De adspiranten a wonnen in Amersfoort met 9-0 van Amersfoortse Boys a, terwijl S.E.C. 2 met niet minder dan 8-1 won van Odi a. De adspiranten d daarentegen moest met 7-3 hun meer dere erkennen in buurman B.D.C. f. De uitslagen bij de pupillen waren: S.E.C. pup. 1-Roda 1 3-2. B.D.C. pup. 4- S.E.C. 2 1-5. S.E.C. pup. 3-Quick 5 4-1. S.E.C. pup. 4-Quick 6 0-2 en B.D.C. pup. lb-S.E.C. lb 2-1. i"1 de weken tevoren, wist de verdedi ging met alle slagen over het net raad, waardoor de aanval voldoende tijd kreeg om de nodige punten te verzamelen. Tot grote verrassing van de aanhang van de egenpartij kon de eerste set dan ook in het voordeel van Olympia worden beslist: 15-10. Ook de tweede set gaf uitstekend spel te zien, vooral aan het net. Olympia be hoefde slechts vijf punten toe te staan om zelf binnen niet al te lange tijd de vijftien vol te maken. S.O.S. bleek echter niet van plan, de wedstrijd zonder meer cadeau te geven en verzette zich in de derde set dan oc fel om te trachten, toch de punten mee naar huis te nemen. Felle aanval len brachten de Soester defensie her haaldelijk aan het wankelen, zij het maar tijdelijk. De aandacht voor de aanval op de zwakke plekken van de tegenstander bleef volledig aanwezig, wat er mede de oorzaak van was, dat ook de derde set met 15-10 in het voor deel van de Soester dames kon worden beslist. Door dit resultaat is de stand in de overgangsklasse geworden: Sint Martinus 4-8 S.O.S. 2 5-6 Olympia 5-8 Valbovol 2 5-4 Athlon 4-6 Horba 3-2 M.V.C. 4-6 G.V.C. 4-2 Cito 2 5-6 G.A.C. 3-0 V.D.O. 6-0 De heren van Olympia 2, die tot dus ver zeer redelijk voor de dag zijn ge komen, konden het tegen het sterkere Wilhelmina niet redden: 3-0. Met 15-8, 15-10 en 15-10 moest het zich niettemin goed werende Olympia de eer aan de tegenstander laten. Ook het derde herenteam bracht het niet tot een overwinning. Het speelde tegen D.O.S. een futloze wedstrijd en verloor dan ook met 2-1. Weliswaar werd een punt gescoord, dat meetelt, maar met wat meer inspanning hadden het er meer kunnen zijn. Hoewel als verontschuldiging mag gel den, dat de scheidsrechter zich enkele pui ten vergiste tijdens de wedstrijd, had zelfs deze handicap een zege voor Olym pia niet in de weg behoeven te staan. Met 15-13. 10-15 en 15-11 moest Olym pia nu echter het onderspit delven. Olympia a (jeugd) behaalde verleden week een goede 2-0 overwinning op S.S.S. b maar het b-zestal van de Soes- tenaren verloor met dezelfde cijfers van S "S. a. Het herenteam van de basketbalver eniging The Red Stars heeft zondag avond in de Utrechtse Beatrixhal een verdiende 70-43 overwinning behaald cp het Utrechtse Cangeroes. Het hee er echter in den beginne in het geheel niet naar uitgezien dat het zo'n ruime overwinning zou wor den. De Red Stars heren speelden in de eerste helft slecht, waardoor te veel aanvallen onnodig verloren gingen. Door een iets betere rebound namen de Cangeroes zelfs in de eerste helft een 28-24 voorsprong. De pauze had de Red Stars heren kennelijk goed gedaan, want ineens draaide het team veel beter. Er werd goed gecombineerd en soms zeer snel op de „break" gespeeld. Na 10 minu ten was de stand weliswaar nog gelijk (36-36), maar in de laatste 10 minuten werd Cangeroes van het kastje naar de muur gestuurd. In deze tien mi nuten scoorde Red Stars maar liefst 34 punten tegenover Cangeroes 7, zo dat deze ontmoeting verdiend door Red Stars met 70-43 werd gewonnen. Dankzij een 2-1 overwinning op het on deraan staande Amersfoortse Boys is B.D.C. opgeklommen naar de vierde plaats op de ranglijst, op drie punten afstand van leider Minerva. Hoewel B.D.C. met 2-1 aan het langste eind trok, speelden de gasten beslist niet erg overtuigend. Qua veldspel is Amers foortse Boys zelfs een groot deel van de wedstrijd in de meerderheid geweest, maar alle aanvallen liepen vast op de hechte Soester verdediging. B.D.C. ging bijzonder gelukkig van start, want al na vijf minuten wist Paul Dorrestein zijn club aan een 1-0 voorsprong te hel pen. Een kwartier later vergrootte J. Paauw met een vrij gelukkige treffer de voorsprong, toen de Amersfoortse doelman zijn hoekschop wel onderschep te, maar met bal en al achter de doel lijn viel: 0-2. Nog voor de rust bracht Amersfoortse Boys de spanning weer geheel terug, toen doelman Smink zich door een afstandsschot liet verrassen (1-2). In de tweede helft kreeg B.D.C. de taak, de voorsprong te verdedigen. De Amers foorters vielen onstuimig aan en hebben vrijwel de gehele tweede helft de toon aangegeven. In de voorhoede ontbrak het echter aan een afwerker. De schaarse uitvallen van B.D.C. waren niet zonder gevaar, maar tot verdere doel punten kwamen de Soestenaren niet. De Amersfoorters echter evenmin, zodat de 1-2 voorsprong voor B.D.C. tot het einde gehandhaafd bleef. Het tweede elftal van B.D.C. moest het zondag met een gelijk spel doen tegen Allen "Weerbaar 2 uit Bussum. Twee minuten voor het einde verdedigde B.D.C. nog een moeizaam verworven 2-1 voorsprong, maar op het laatste mo ment moest B.D.C. toch nog genoegen nemen met het vijfde gelijke spel in deze competitie, die voor de reserves tot nu toe weinig voorspoedig verloopt. De beide doelpunten werden zondag ge maakt door Jan Beijer en D. Dorrestein. B.D.C. 2 heeft nu zes punten uit negen wedstrijden. B.D.C. 3 en Hoogland 2 hebben zon dag negen doelpunten verdeeld. Hoog land kreeg er echter net één meer en keerde derhalve met een 5-4 overwin ning naar huis terug. Dat betekende ook, dat B.D.C. 3 nog al tijd op de eerste overwinning wacht. Verder dan drie gelijke spelen heeft men het na zes wedstrijden nog niet ge bracht. In deze wedstrijd waren beide ploegen toch aardig tegen elkaar opgewassen. Hoogland nam in de eerste helft de lei ding. maar door doelpunten van H. Ha gen, J. Spoelstra en A. Kaats wist B.D.C. de achterstand om te zetten in een hoopvolle 3-1 voorsprong. Voor rust verkleinde Hoogland de achterstand ech ter nog tot 3-2. In de tweede helft waren het de gas- Het vijfde elftal stelde zondag nog eens duidelijk zijn kandidatuur voor de titel door Odi '58 2 op eigen veld met niet minder dan 11-3 te verslaan. 3.D.C. 5 heeft in deze competite nog geen enkel punt behoeven af te staan. B.D.C. speelde een klasse beter dan zijn arme tegenstander, die voor de rust nog maar tegen een 4-1 achterstand aankeek. In de tweede helft draaide B.D.C. op volle toeren, hetgeen nog ze ven doelpunten opleverde. De treffers kwamen van de voet (en het hoofd) van Joh. Beijer (viermaal), G. Beijer (drie maal), H. van Dijk (tweemaal) en E. Bodewes (tweemaal). Het vijfde heeft nu tien punten uit vijf wedstrijden en gaat onbedreigd aan de leiding. Het zesde elftal, dat bij het 5e in de afdeling speelt en tot zondag de derde plaats bezette met alleen een nederlaag tegen het zesde, steldé ditmaal bijzonder teleur door op eigen veld met 4-1 van het Amersfoortse A.P.W.C. 6 te ver liezen. De Amersfoorters opereerden bo vendien maar met tien man, maar het lusteloos spelende B.D.C kon daarvan geen profijt trekken. Bij de rust had B.D.C. al een 2-1 achterstand. Na rust liep A.P.W.C. tot 4-1 uit. waar mede het een verdiende overwinning behaalde. B.D.C. 6 heeft nu vier punten uit vier wedstrijden. Het zevende behaalde in Amersfoort een verdienstelijk 2-2 gelijk spel tegen Quick 7. Bij de rust had een technisch iets be ter Quick een 1-0 voorsprong, maar de rust maakte een gewijzigd B.D.C. via J. Kok uit een pass van K. Grift gelijk- Deze treffer gaf B.D.C. meer zelfver trouwen, hetgeen resulteerde in betere combinaties. Dat leverde door Karei Grift .zelfs nog een 2-1 voorsprong op, maar kort voor tijd maakte Quick uit een vrije trap toch nog gelijk. Overigens kon B.D.C. wel een puntje gebruiken. Het heeft nu vier punten uit vijf wedstrijden. B.D.C. 9, dat het na de nederlaag ln de eerste wedstrijd goed is gaan doen, behaalde zondag in Hilversum een 4-2 overwinning op E.M.M. 8. Na tien minuten keurde de zwak leiden de scheidsrechter een doelpunt \'an B.D.C. af, in de veronderstelling, dat de bal in het zijnet was gesloten. Toen B.D.C. pretesteerde, wilde de arbiter er meteen mee ophouden, maar na veel gepraat slaagde men er toch in, hem tot andere gedachten te brengen, in zover re tenminste, dat de wedstrijd kon wor den voortgezet. Bij de rust had B.D.C. toch nog een comfortabele 4-0 voorsprong dankzij doelpunten van J. Kaats (tweemaal) en R. Voskuilen. E.M.M. hielp B.D.C. een handje door in eigen doel te schieten. Na de thee kwa men de Hilversummers bij uitvallen nog tot twee tegentreffers. Het negende heeft nu vijf punten uit vier wedstrijden. Ook het tiende elftal bleef zondag zonder puntenverlies. Ditmaal won het in Amersfoort met 3-0 van Quick. In een vrij gelijk opgaande strijd nam B.D.C. voor rust door H. de Ruigt uit een voorzet van S. Bakker de leiding. In de tweede helft was het Bakker zelf, die profiteerde van een misver stand in de Quick-verdediging: 0-2. Kort daarna scoorde A. Beijer uit een voorzet van W. v. d. Hengel het derde doelpunt voor B.D.C., waar het bij bleef, omdat v. d. Lugt nog een penalty miste. Na zich van twee Amersfoortse Boys verdedigers te hebben ontdaan, scoorde Paul Dorrestein het eerste B.D.C.-doel- punt.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7