k*Ve" J. Hoppenbrouwers „kaVe" „kaVe •23; @3030 FOTO VAN ESSEN Gemeenteraadsvergadering ENGEL FUSIE-BLUNDERS Officiële medeflcRrtwen SOESTERBERG Soest-Zuid Overhemden Zelfbinders Manchetknopen DOE HET ZELF-CENTRUM HOUT o.a. wandschroten TRIPLEX BOARD AANREGHTBLADEN DOE HET ZELF-CENTRUM Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool 24 BAARN Kinderen vieren feest met Soester Turnclub een lezing Waterrijk gebied „De Biesbosch" en zijn vegetatie. Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 20 november Medische dienst Voetbal Interessante vogelshow Het stookseizoen is begonnen Controleer de vochtigheid met een hygrometer uit onze nieuwe collectie Truien Pull-overs Slip-overs Polo-pulls I' Vesten Kamerjassen Autocoats Hoeden Shawls Handschoenen Paraplu's Jersey Jasjes Sportcolberts Pantalons VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOEST VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 9e raad der gemeente Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag 20 november a.s., te 19.30 uur, ter behan deling van de navolgende agenda 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van gedeputeerde staten te Utrecht, d.d. 25 oktober 1968, hou dende bericht van ontvangst van de wijziging van de Algemene Brandveror- dening, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven van gedeputeerde staten te Utrecht d.d. 25 oktober 1968, hou dende bericht van ontvangst van de wijziging van de verordening op de weekmarkt voor handelswaren, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven d.d. 18 oktober 1968 van het Waterleidingbedrijf Midden-Neder land inzake de fluoridering van drink water met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief d.d. 30 september 1968 van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport inzake de verhuur en de kosten- opbrengsten van sportvelden met voor stel die brief voor kennisgeving aan te nemen. e. Dankbetuiging van de heer J. J. J. M. Festen voor de wijze waarop van hem afscheid genomen is bij het neer leggen van zijn functie als gemeente secretaris met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. f. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 29 oktober 1968 van J. W. M. van Beek inzake weigering ontheffing Zoneverordening voor een autoherstelinrichting aan de Amersfoort- sestraat met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. h. Schrijven d.d. 5 november 1968 van de bewoners van de Kamperfoeliestraat en de Weegbreestraat inzake de bereik baarheid van hun woningen en de bouw van winkels en scholen in de buurt Smitsweg, met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om advies. i. Schrijven d.d. 30 oktober 1968 van G. Kok inzake een stort- en opslag plaats nabij de Beukenlaan met voorstel dit schrijven te behandelen bij agenda punt 15 en adressant de beslissing daar omtrent mede te delen, j. Schrijven d.d. 1 augustus 1968 van diverse bewoners van de Waldeck Pyr- montlaan en Verl. Talmalaan inzake een J. Ribbérink; berg voor de aanschaf van een radio toestel en rekendozen t.b.v. de Carolus- school te Soesterberg; b. de vereniging voor Chr. onderwijs te Soesterberg voor de aanschaf van een radiotoestel t.b.v. de chr. school voor g.l.o. te Soesterberg; c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest inzake het aanschaffen van een televisietoestel t.b.v. de Groen van Prinstererschool. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van letter- en rekendozen t.b.v. de open bare school voor g.l.o. te Soesterberg. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van 10 rekendozen t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-centrum. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van aanvullend meubilair t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest- centrum. 7. Voorstel tot aankoop van grond (ge legen) a. aan de Steenhoffstraat van mevr. A. Brey-Eveleens; b. aan de Steenhoffstraat van P. Roos; c. aan het Kerkpad n.z. van A. Kud- ders; d. aan de Beckeringhstraat van G. Si- rigu; e. aan de Koninginnelaan van de Coöp. Raiffeisenbank in Soest; f. aan de Soesterbergsestraat van P. A. v. d. Dijssel; g. aan de Beckeringhstraat van C. Samsom; h. aan de Steenhoffstraat van mevr. E. Hey-de Vries; aan de Laanstraat van mevr. W. M. C. Klomp-Haas, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 8. Voorstel tot het verlenen van een recht van opstal en een erfdienstbaar heid van weg aan de vereniging „Vrien den van Zonnegloren" te Soest. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een politiewoning te Soestduinen. 10. Voorstel tot het benoemen van een plaatsvervangend lid van de Schoon heidscommissie. 11. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Commissie Viering Kin derboekenweek 1968. 12. Voorstel tot verkoop van grond ge legen a. aan de Eikenhorstweg aan mevr. A. Littooy-Muurling b. nabij de Kamperfoeliestraat aan G. Pt U weet het tt een zelfbediening die uniek is. zorgt voor voortdurende uitbreiding, ditmaal roestvrij staal en voorgespannen bladen. is er voor alle moderne doe-het-zelvers VELDWEG 4, TELEFOON 4878. Grote parkeerruimte. POEDER - CREME - OLIE ZEEP vuilnisstortplaats nabij de Beukenlaan met voorstel dit schrijven te behandelen bij agendapunt 15 en adressanten te berichten conform de brief d.d. 12 no vember 1968 van burgemeester en wet houders. k. Motie van de buitengewone algeme ne ledenvergadering van de Bond van Keurmeesters van Vee en Vlees betref fende het feit, dat slechts als export slachthuizen worden erkend, die slacht plaatsen, waarvan gewaarborgd is, dat de keuring door een dierenarts ge schiedt 1. Toezending ingevolge artikel 20, lid 1, van de Gemeenschappelijke Regeling van de A-Kring Utrecht-c bescherming bevolking van de tweede wijziging be groting voor het dienstjaar 1967, de eerste wijziging begroting voor het dienstjaar 1968 en de begroting voor het dienstjaar 1969 met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwljswet 1920 aan a. het R.K. Schoolbestuur te Soester- VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 6621 Terwijl het Nederlandse volk blijft dors ten naar duidelijkheid in onze vader landse politieke verhoudingen blijven ministers en kamerleden zich ledig hou den met het verkondigen van zinledige uitspraken, die op het geruststellen van de publieke opinie zijn gericht. Zo zijn er nogal wat bezwaren gerezen tegen recente grote fusies. Welke bezwaren kan niemand ontdekken, omdat deze maatschappijen niet voor niets zijn ge fuseerd, maar alleen om het voortbe staan in de verre toekomsi te verzeke ren. En daar is iedereen bij gebaat In de commissie voor economische za ken moesten kamerleden met ernstige gezichten daar vragen over stellen. Van zelfsprekend kunnen de kamerleden daar geen oordeel over vellen. Nu niet en ook niet als er voordien een rapport aan de leden der Staten-Generaal qver de fusies was verstrekt. Minister De Block speelde het spel mee. Hij erkende dat bij het tot stand komen van fusies kapitale fouten waren gemaakt. Er zal nu een code worden opgesteld, die spel regels inhoudt voor nog komende fusies. Alsof daarmee het maken van fouten uit de wereld wordt geholpen. Het is best mogelijk dat er bij fusies blunders worden gemaakt Er kunnen ook kapitale fouten komen bij het be staan van een code of spelregels. Want niemand, zelfs niet de deelnemers aan de fusie, kan beoordelen hoe verstrek kend de gevolgen van een samengaan op de lange duur zijn. Als men bij de ingewikkelde integratie van grote be drijven ook nog een reglement van de overheid moet hanteren, dreigen er twee gevaren. In de eerste plaats kan een noodzakelijke fusie door regeringsmaat regelen mislukken en vervolgens kan de samenvoeging mede door spelregels op de lange duur een flop blijken te zijn. Het bedrijfsleven zou dan recht hebben om de regering hiervoor mede verant woordelijkheid te stellen, omdat een code bestond. En dan mag de Neder landse belastingbetaler er voor opdraai en. Dat zou met recht een super-blunder ▼an een regering zijn, die als bemoeial optreedt. nabij de Kamperfoeliestraat aan H. W. v. d. Bolt; d. aan de Smitsweg en Weegbreestraat aan Bredero Vast Goed N.V.; e. aan de Industrieweg aan H. A. Men ning Spuit- en Moffelinrichting N.V. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de Paltzerweg. 14. Voorstel tot het wijzigen van de gemeenschappelijke regeling inzake de uitoefening van de functie van keu ringsdierenarts/hoofd van de vleeskeu ringsdienst. 15. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een stort- en opslagplaats op een perceel, gelegen nabij de Beu kenlaan. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leermiddelen t.b.v. de R.K. school voor m.a.v.o, alhier. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een televisietoestel met antenne en installatie t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-Zuid. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van enige voorzieningen aan het Soes ter Natuurbad. 19. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen a. aan en nabij de Kerkstraat van de erven J. v. d. Broek; b. aan en nabij het Oude Grachtje van W. D. van de Heuvel; c. aan de Dorresteinweg van S. de Rond; d. aan de Lange Brinkweg van P. C. Kuyer; met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 20. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor a. het leggen van kabels langs de Gro te Melmweg; b. het leggen van kabels langs de Eem- weg. 21. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan het kompostbedrijf Soest-Baarn voor de financiering van door het bedrijf gedane investeringen. 22. Voorstel tot het verstrekken van een renteloze lening aan de muziekver eniging „Soesterberg". 23. Voorstel tot kwijtschelding van het restant van de aan de korfbalvereniging Oranje" verstrekte renteloze lening. 24. Voorstel tot het herbenoemen van de leden van de commissie ex artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. 25. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende subsidiëring in de kosten verbonden aan het huren van gymnastiekzalen. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullende bijdrage aan de Stichting Eempont Soest voor de aan schaf en het herstel van een pont. 27. Voorstel tot wijziging van de raads besluiten d.d. 21 februari en 20 maart 1968 tot verpachting van grond aan verschillenden voor korte termijn. 28. Voorstel tot het beschikbaar stel len van diverse kredieten. 29. Voorstel tot ruiling van grond, ge legen aar. de Molenstraat en de Soester- engweg met de Verenigng tot bevorde ring van het Nijverheidsonderwijs te Soest, met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijzigng. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voqj* het doen aanbren gen van enige voorzieningen aan het terrein, verhuurd aan de Stichting Jeugdzorg Soestdijk. 31. Voorstel tot wijzigng van de ver ordening regelende het toekennen van studietoelagen. 32. Voorstel tot het verbinden van een bijzondere rente-clausule aan het be sluit tot aankoop van grond vermeld onder punt 19b. 33. Voorstel tot verkoop van grond met opstal aan de Dorresteinweg aan A. v. Malenstein. 34. Voorstel betreffende de jaarwedde- regelïng van de wethouders. 35. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting Jeugdzorg Soestdijk op te ne men geldlening. 36. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting Gezondheidsbevordering Soest op te nemen geldlening. 37. Voorstel inzake het opnemen van kasgeldleningen. 38. Voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een door de Stichting Katholieke Bejaardenzorg Soest op te nemen geldlening. 39. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot verkoop van grond, gelegen nabij de Molenstraat aan de Nederland se Centrale voor Huisvesting van Be jaarden te Amsterdam. 40. Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan de Stichting Jeugdzorg Soest dijk. LAANSTRAAT 71 - 81A Een apart Jurkje ol een modieuze mantel voor een verantwoorde prijs vindt U In onze speciaalzaak. Komt U ook eens kijken? Ter inluiding van de festiviteiten van de Soester Turnclub, de oudste gymnastiek vereniging in Soest, die thans het veer tigjarig bestaan viert, werd woensdag middag in het St. Josephgebouw, een kinderfeest gevierd met meer dan vijf honderd kinderen tot de leeftijd van 16 jaar. Bij de ingang van de zaal werden allen voorzien van een feestmuts. Voorzitter Piet Ekel wilde van de kin deren weten, waarom ze in de zaal aanwezig waren. Oorverdovend klonk het „Omdat de Soester Turnclub veer tig jaar bestaat". „Juist", zei de heer Ekel, „en daarom bieden wij jullie deze feestmiddag aan. Ik hoop, dat allen een gezellige middag mogen beleven. In de pauze wordt jullie een consumptie aan geboden en straks bij het verlaten van een zaal, krijgt ieder een f eest-ballon". Het vrolijke gedeelte van deze middag werd verzorgd door een cabaretgezel schap uit Amsterdam. Begonnen werd met accordeonmuziek en de eerste num mers, die uit volle borst werden meege zongen was „Mijn Opa" en „Ja zuster, nee zuster". Verder waren er goochelen, sneltekenen. clownerie, acrobatiek en muziek, zodat het vijf uur was, voordat men er erg in had. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Bouw- en beleggingsmij. Lisrr.sn, 7.c°-ntlaan 23, Utrecht, op haar daartce gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de V.'érferopbouwv.-et, vergunnin te ver lenen voor het uitbreiden van een win kelpand op het perceel, gelegen aan het Dorpsplein Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, no. 3062, zulks in afwijking van het be stemmingsplan „Soesterberg-Dorp". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter secretarie ter in* zage. De Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Soest, organiseert op donderdag 21 november a.s. voor haar leden en belangstellenden met dia's over het heer H. W. VINK, en dendroloog uit Spreker de tuinarchitect Rotterdam. Aanvang 20.00 uur, in gebouw Rank", Soesterbergsestraat 18. VERKOOP VAN GRONDEN „Bredero Vast Goed N.V." te Utrecht heeft verzocht een stuk grond ter groot te van ongeveer 1900 m2, gelegen aan de Smitsweg hoek Weegbreestraat te Soest te mogen kopen. Het college heeft onder de gebruikelijke voorwaarden geen bezwaar deze grond voor 310.500,te verkopen. De heer H. A. Menning, Spuit- en Moffelinrichting N.V. te Soest heeft ver zocht een stuk grond ter grootte van pl.m. 3000 m2, gelegen aan de Industrie weg. te mogen kopen. B. en W. hebben tegen verkoop voor 120.000,onder bepaalde voorwaarden geen bezwaar. De heer A. van Malenstein heeft ver zocht een perceel grond ter grootte van ongeveer 296 m2, met de woning Dorre steinweg 25 te Soest, te mogen kopen. Tegen verkoop bestaat bij het college geen bezwaar tegen de prijs van ƒ21.500,—. JAARYVEDDEREGELING Blijkens richtlijnen van de minister van binnenlandse zaken bedragen de jaar- weddenormen voor de wethouders voor gemeenten met een inwonertal van 30.000 tot en met 40.000 sedert 1 januari 1968 in minimum 12.900,en in ma ximum 18.500,Daarom stelt de bur gemeester voor de jaarwedde op het maximum van 18.500,te stellen. GARANTIE VOOR EEN GELDLENING De Stichting Jeugdzorg Soestdijk heeft verzocht een garantie te verlenen van een door deze stichting aan te gane geldlening van ƒ30.000,De bouw en inrichting van het te bouwen jeugdclub huis wordt geraamd op ƒ67.500,van welk bedrag ƒ37.500,aanwezig is. De Nutsspaarbank wil voor de resterende 30.000,een geldlening verstrekken, mits de gemeente Soest zich garant stelt voor de richtige aflossing en rentebe taling. Het college heeft hiertegen geen bezwaar. STICHTING JEUGDZORG VRAAGT SUBSIDIE Door de Stichting Jeugdzorg Soestdijk is verzocht om subsidie voor het jaar 1969. De rijksinspecteur voor jeugdza ken heeft verklaard, dat deze stichting aan de voorwaarden voldoet om voor subsidie in aanmerking te komen. Deze subsidie wordt voor 1969 begroot op 19.778,n.1. 40 °,'o van de lasten. B. en W. stellen voor deze subsidie te verlenen. VERBETERING AAN VERHUURD TERREIN Aan de Stichting Jeugdzorg Soestdijk is toegezegd, dat een aan deze stichting verhuurd terrein verbeterd zal worden o.a. ophoging terrein, aansluiting rio lering enz. De kosten hieraan verbonden zullen ƒ6.600,bedragen en stellen B. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, Soesterberg, telefoon 03463-1517, neemt in het a.s. week einde de artsendients waar voor de arisen J. C. Lucas en A. Th. M. Splin ter, beiden te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dolder. Zondag speelt Soesterberg thuis te gen Minerva. De opstelling is als volgt: doel Van Rijswijk, achter Van Gln- kel, Krah, Odijk en Appeldoorn, mid den Van Twigt en J. van Doesburg, voor P. van Doesburg, Borg, Huisman en Geers. Er bestond een grote belangstelling voor de show van de Soesterbergse afdeling van de Ned. Bond van Vogel liefhebbers „Onze Gevleugelde Vrien den". Als keurmeesters fungeerden de heren Van der Linden, Spijker en Jansen. De heer H. J. Westerveld was dit jaar de grote winnaar en behaalde met zijn oranje-rode kanarie het kamipoenschap eigen kweek. Hij werd algemeen en clubkampioen. Kampioen kanarie pigment werd B. A. Bos. De zilveren Isabelpastel van W. van Werkhoven werd kampioen in de open klasse afdeling exoten. W. van Ame- rongen met zebravink zwart en bruin werd kampioen in deze klasse. PENSIOXPRIJS. - Ik heb een buiten landse gastarbeider die ligt nu in het ziekenhuis. Hij betaalt 21 gulden per week voor zijn bed. Hoeveel geld mag ik nu rekenen voor de weken dat hij in het ziekenhuis ligt en is hij verplicht om te betalen? Antwoord: Als deze gastarbeider uit sluitend bij U op kamers woont en dus geen kost gebruikt dan zal hij de ka merhuur moeten doorbetalen, als hij tenminste de kamer wil aanhouden. Hij kan ook de huur opzeggen en dan bent U vrij de kamer opnieuw te verhuren. Dan is hij uiteraard geen huur meer verschuldigd. Is hij bij U in de kost en is dus een deel van die 21,voor voeding e.d dan is de regeling zo dat veelal wordt volstaan met 2/3 van de pensionprijs bij aangekondigde afwezig heid van meer dan 5 dagen. T.o. garage Van Kooij. en W. voor een krediet tot dit bedrag te verlenen. BESCHIKBAAR STELLEN VAN DIVERSE KREDIETEN Door het achterwege blijven van goed keuringen van diverse uit te voeren werken, is een bedrag beschikbaar van 257.450.wegens gereserveerde rente en afschrijving. B. en W. stellen voor over dit bedrag te beschikken en de volgende kredieten te verlenenOnt vangers alarmeringssysteem brandweer 19.000,aanleg voet- en rijwielpaden langs, alsmede riolering in de Beuken laan en de Nieuweweg ƒ117.000,ver betering van weg langs spoorlijn tussen Soestduinen en Amersfoort ƒ50.000, aanleg 4e voetbalveld Bosstraat-Oost ƒ5.000,bouw van garages en schaft- lokaaltje voor gemeentewerklieden na bij de Vinkenweg 57.500,aanbren gen verlichting kleedkamer sportvelden f2.500,en plaatsen ballenvangers op terrein V.V.Z. ƒ2.000,—. BIJDRAGE HERSTEL PONT Op 20 maart j.1. werd een krediet be schikbaar gesteld van ƒ12.000,als bij drage in de kosten van het herstellen van de pont over de Eem. De totale kosten hebben echter dit bedrag met ƒ3.966,10 overschreden en B. en W. stel len voor een aanvullend krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. SUBSIDIERING VOOR HUUR GYMN ATIEKZ ALEN Het ligt in de bedoeling van het college een nieuwe subsidieregeling in het le ven te roepen met betrekking tot de door een verenigng betaalde huurkosten. De subside zal maximum 50 van de betaalde huur bedragen tot een maxi mum van ƒ5,per lokaal per uur. De sporthal aan de Beukenlaan wordt aan gemerkt als twee gymnastieklokalen, dus geldt hier een maximum huur-uur ƒ10,of ƒ5,subsidie. De huurkosten, gemaakt ten behoeve van het houden 1 van competities, toernooien e.d. komen niet voor subsidieëring in aanmerking. ZAKELIJK RECHT. De P.U.E.M. heeft verzocht haar een za kelijk recht te verlenen voor het leggen van een hoogspanningskabel en een te lefoonkabel langs de Eemweg. Het colle ge stelt voor dit recht te verlenen. VERHOGING VAN ENKELE BELASTINGTARIEVEN. Het college stelt voor enkele gemeente lijke belastingen te verhogen. Dit om het begrotingstekort voor 1969 zoveel moge lijk op te heffen. Deze belastingverho ging zal in totaal ƒ164.000,op bren gen, welk bedrag als volgt is gespecifi ceerd Straatbelasting 65.000,Riool belasting 45.000 Rioolafvoerrecht 17.000,ophalen as en vuilnis ƒ25.000,-, leges ƒ12.000,-. GARANTIE GELDLENINGEN In de raadsvergadering van 6 novem ber j.1. is besloten aan de Stichting Ge zondheidsbevordering Soest ten behoeve van de bouw van een wijkgebouw een stuk grond te verkopen gelegen aan de Nieuweweg hoek Smitsweg voor een be drag van ƒ74.000,Aangezien gemelde stichting niet over de nodige middelen beschikt ter financiering van de aan koop van grond- en voorbereidings- kosten van het wijkgebouw wenst zij een geldlening aan te gaan van 100.000. De stichting is er in geslaagd een 40- jarige annuïteitslening ad 100.000, aan te trekken, mits de gemeente Soest volledige garantie verstrekt. Op bepaal de voorwaarden bestaat bij het college hiertegen geen bezwaar. Ook de Stichting Katholieke Bejaar denzorg Soest verkeert in dezelfde om standigheden. Deze Stichting heeft van de gemeente gekocht een stuk grond met opstallen gelegen aan het Dorps plein te Soesterberg voor een bedrag van ƒ243.300,Voor deze aankoop is inclusief de voorbereidingskosten van het te bouwen bejaardencentrum ƒ350.000,nodig. Ook deze stichting kan een 40-jarige annuïteitslening aan gaan, mits de gemeente Soest borg staat. Het college kon zich ook hiermee verenigen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5