FUGERS RIJWIELEN TOENEMENDE STERFTE BIJ MANNEN BUITENLANDERS PIANOHANDEL W. VAN TOL EISEN VAN ISRAEI, ORDENEN GENOEG MOGELIJKHEDEN GEWEIGERDE PEREN reizen mm HET 79 ct. Eerste Gooise Kleding Verhuur Bejaardenzorg is onvoldoende Vanaf 35 jaar méér vrouwen BUITENLAND IRUYS&CO I REISAGENTEN Bijzondere aanbieding Kleine Duitse kruissnarige M ANNBORG PIANO IV.R.V.-avond over wintersport Verkoopdag Nationaal Jeugdzorg Fonds Handgranaat gevonden Jongerensociëteit ..Trefpunt" Ook grijze jacquets KINDERRIJWIELEN - AUTOPEDS DRIEWIELERS Alles voor uw kind I.D. VAN VUGT Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten VRIJDAG 15 NOVEMBER 1988 •e herhaalde pogingen het hart van een overlijdend verkeersslachtoffer te trans planteren tn het lichaam van een patiënt die lijdt aan een hartziekte, hebben in medische kringen een felle discussie op gang gebracht over de mogelijkheden van deze soort operaties. De sterfte als gevolg van hartziekten is in onze westerse wereld onrustbarend groot. Hartziekten vormen doodsoorzaak no. 1, gevolgd door ziekten van de bloed vaten en kanker. In de „Geneeskundige Gids" betoogt prof. dr. J. H. dc Haas dat het medisch arsenaal dat tegen de drie grote „killers" in de strUd kan worden gebracht, naar onze huidige kennis gering is. Tegenover 2/3 deel of meer van de totale sterfte en tegenover de toeneming van de sterfte b(J mannen staat de (preventieve) geneeskunde vrijwel machteloos, ook al dwingt deze machteloosheid volgens de Leidse hoogleraar ons niet tot fatalisme, hoogstens tot bescheidenheid. Prof. De Haas waarschuwt dus voor fa talisme en daarvoor somt hij enkele re denen op. Van sommige ziekten en haar oorzaken weten we tegenwoordig méér af. waardoor de mogelijkheden tot be strijding groter worden. De preventie van longtumoren is bekend, te weten beperking van sigaretten roken en luchtverontreiniging. Een ander deel van de tumoren zal in een niet te verre toekomst wellicht te voorkomen zijn. Curatieve maatregelen kunnen het leven van lijders aan be paalde gezwellen met vele jaren verlen gen. De greep op hartziekten, ziekten van de bloedvaten etc. is nog los, maar kan onder Invloed van wetenschappelijk onderzoek vaster worden. Voor al uw reserveringen Steenhoffstraat 9 A (VW-gebouw), telefoon 6571 Een blik op de medische statistieken vertelt ons. dat bij mannen de sterfte aan hart- en vaatziekten toeneemt. Bij vrouwen zet de daling van de sterfte zich per leeftijdsgroep van jaar tot jaar voort. In de dertiger jaren was de sterfte van mannen van 30 tot 50 jaar lager dan van vrouwen, maar in 1950 op elke leeftijd hoger. De toenemende oversterfte van mannen leidt er mede toe, dat vanaf 35 jaar het aantal vrou wen het aantal mannen overtreft. Van 35 tot 54 jaar met enkele procenten en daarboven zelfs met 10% of meer! De gemiddelde levensduur van mannen neemt niet meer toe en blijft bij vrou wen stijgen. Oorzaken Bij mannen wordt van 1-4 jaar 50%, van 5-19 jaar 70 en vanaf 20 jaar 80 der sterfgevallen veroorzaakt door ongevallen, tumoren en hart-bloedvaat- ziekten tezamen. De laatste categorie ziekten domineert boven de 40 jaar. Beneden deze leeftijd domineren onge vallen en tumoren. Volgens prof. De Haas zal de discrepan tie tussen sterfte van mannen en vrou wen verder toenemen. Bij de mannen is het percentage bejaarden toegenomen van 7.4 tot 8,7 bij de vrouwen van 8.1 tot 10,4 Tot 1980 zal bij mannen de „vergrijzing" nauwelijks toenemen, bij vrouwen wel: tot 12 Het Europees Bureau van de Wereld Gezondheids Organisatie heeft verschil lende landen aangespoord om 'n onder zoek in te stellen naar de toenemende sterfte als gevolg van hart- en vaat ziekten. De voorlopige uitkomsten van dit onderzoek suggereren dat bij circa 3-15% van „gezonde" mannen van 40-65 jaar zgn. ischemische hartafwijkingen voorkomen. Evenals bij de sterfte neemt de frekwentie toe met de leeftijd. Vage grenzen Volgens prof. De Haas is het moeilijk om bij „gezonde" mannen aan het voor kómen van deze afwijkingen een prog nose te verbinden. Het is ook nauwe lijks mogelijk om in de meeste gevallen de grens tussen gezondheid en ziekte en tussen ziekte en naderende sterfte aan te geven. Voor het hartinfarct geldt hetzelfde als voor ongevallen en kraamvrouwensterf- te, stelt de hoogleraar: uit volle ge zondheid kan iemand plotseling komen te sterven, al zal als regel bij de ob ductie blijken dat de gezondheid niet hazelnootbonbons Romige melkchocolade met hele hazelnoten en hazel- nootpatévulling. 150 gram ƒ1,20 GEVULDE SPECULAAS Heerlijk gekruide specu laas met een fijne spijs- vulling. Pl.m. 300 gram KOKOSGALETTE Heerlijke koekjes met een lichte kokossmaak. Pakje 250 gr. 65 ct. VROOM DREESMANN zo „vol" is geweest, als slachtoffer en omgeving dachten. Zelfs een kort te voren verricht medisch onderzoek kan geen afwijkingen aan het licht hebben gebracht. Op grond van pathologisch-anatomisch onderzoek van jong gestorvenen neemt men aan, dat de eerste veranderingen in de vaatwand die tenslotte tot het hartinfarct leiden, reeds in de adoles centie kunnen optreden. Dat wil zeggen, dat het gehele proces tientallen jaren kan duren vóór ziekteverschijnselen duidelijk worden. En de schrijver ver volgt: „De 20-40 jarige man, volgens het spraakgebruik in de kracht van het leven, heeft als regel geen ongeschon den vaatstelsel meer en toont ook in andere opzichten tekenen van regressie." Bejaardenzorg Adolescentie moet daarom hoofdonder werp van studie vormen. Helaas wordt juist deze leeftijdsgroep in de genees kunde verwaarloosd. De adolescent raadpleegt zelden de huisarts. Maar daaruit mag, zo meent prof. dr. De Haas, niet worden afgeleid, dat hij (zij) in volmaakte gezondheid verkeert. Niet minder achtergebleven dan de adolescentenzorg is de bejaardenzorg. Niet aangepaste zorg is volgens de Leid se hoogleraar niet zelden een bijkomen de factor in de bejaardensterfte. De re sultaten van een te Leiden verrichte enquête bevestigen dat er een groot te kort aan alle typen institutionele voor zieningen bestaat en dat met name de behuizing van de bejaarden veel te wen sen overlaat. Bovendien verhindert het toenemend tekort aan artsen de organisatie van een rationele medische zorg voor be jaarden. Toch is van de pathologie van de ouderdom voldoende bekend om te kunnen stellen, dat praktisch geen en kele bejaarde gezond is naar de maat staf. die men aan jonge volwassenen aanlegt. Ongemerkt Gezondheid, ziekte en sterfte gaan bij bejaarden ongemerkt in elkaar over. De sterftekans blijft hoger voor mannen dan voor vrouwen. Het sekseverschil in sterfte leidt tot een toenemend vrou wenoverschot onder bejaarden. Uit de bevolkingsgroep van 65 jaar en ouder, die rond 10 van de bevolking uit maakt. komt niet minder dan 70% van de totale sterfte voor. Toch zou het leven van vele mensen verlengd kunnen worden, wanneer de bejaardenzorg beter zou zijn georgani seerd. Een bedenkelijk teken is trou wens, dat we blijkbaar niet bereid zijn om veel geld aan onze gezondheid te besteden. Het jaarlijkse gezeur over de stijging van de ziekenfondspremie vormt hier een bewijs van. Wanneer de over heid de accijns op tabak verhoogt, re gent het protesten. Maar als de regering niet bereid is om de zgn. Hartstichting een behoorlijke subsidie te verlenen (en ze is daartoe niet bereid) dan geeft nie mand een kik. De gezondheidszorg (inclusief de gees telijke gezondheidszorg) wordt tot dus verre overheerst door de ziekte als ob ject van aandacht en zorg. De ziekte is een concreet gegeven, maar wat is pre cies gezondheid Het is duidelijk dat de preventieve geneeskunde, die zich bezighoudt met het voorkómen van ziektes, niet langer stiefmoederlijk kan worden behandeld, ook niet in finan cieel opzicht. Als het getij keert moet men de ba kens verzetten, zeiden reeds onze voor ouders in de gouden eeuw. En de han del bloeide toen als nimmer tevoren. Nu de grootste toeristenstroom die wij ooit beleefden, dreigt te verschrompe len omdat de prijzen in ons land zo stegen en wij de buitenlanders nog maar weinig molens en klompen te bieden hebben, wordt het zaak ook op toeris tisch gebied de vreemdelingen weer te trekken. Dat is niet zo moeilijk als het lijkt. Met alle respect voor de ethische en christe lijke motieven die onze ministers van justitie hebben gehandhaafd om onze landgenoten te behoeden voor roulette en andere kansspelen, zou er toch in enkele toeristische centra - en dan uit sluitend voor buitenlanders - wel eens een speeltafel kunnen worder. open ge steld. Ook in Monaco is de buitenlan der welkom in het casino en wordt het de ingezetene verboden mee te spelen. Dat schept geen nieuwe problemen. Want ins ons land kan er al in aller lei vormen om geld worden gespeeld. Niet alleen in de staatsloterij en in de voetbaltoto en de paardentoto. Maar ook thuis kan het balletje lustig rollen en verenigen vrienden, kennissen of leden van een clubje zich wel eens om een roulette of wordt gekaart en gedobbeld om geld. Ook daarbij wordt wel eens hoog ingezet. Wij vragen ons in gemoede af, waarom het de één dan wel zou worden toege staan en de ander niet. Maar meer nog zijn wij verbaasd, dat de regering niet inziet welke grote deviezenbron zij kan aar.boren door casino's in enkele grote badplaatsen of andere toeristencentra te laten draaien uitsluitend voor buiten landers. Menigeen zal zich haasten geld ïaar ons land te brengen. Nieuwe stro men toeristen mogen dan worden ver wacht. En een simpele politiecontrole kan voorkomen, dat landgenoten in ver leiding worden gebracht. Een regering die de prijzen in de voet baltoto verhoogt en het aanta'. prijzen en het aantal loten in de Staatsloterij vergroot om de Nederlandse gokkers te trekken, behoeft niet nee te zeggen te gen een ander kansspel, dat ook onder haar controle kan worden beoefend. De hoogte is 94 cm. Kast teakhout. Prijs 1400,— u 23,— per maand) Levering franco huis met 3 jaar schriftelijke garantie. NIEUWE WEG 103 - SOEST - TELEFOON 2968 Vertegenwoordiger van FÖRSTER - RÖSLER - ZIMMERMAN - GEVER en YAMAHA PIANO'S. De Nederlandse Reisvereniging organi seert dinsdag 19 november a.s. in De Karseboom, Groest 82 te Hilversum een interessante voorlichtingsavond over de wintersport. Een bekende sportzaak zal een show geven van wintersportkleding en -benodigdheden, terwijl de bezoekers in de pauze op een gratis kopje koffie worden onthaald. De toegang voor leden en niet-leden is gratis. De bewoners van Soest worden op ver toon van hun toegangskaart (tevoren bij onderstaande adressen te bestellen) gratis naar Hilversum vervoerd per speciale N.R.V.-autobus en weer naar hun woonplaats teruggebracht. Toegangskaarten kunnen tot en met vrijdag 15 november worden afgehaald bij: N. L. Pouvv, Rubenslaan 27 (na 19.00 uur); W. van Hoorn. Rubenslaan 56 en D. de Bruine, Schoutenkampweg 125 (na 18.00 uur). De autobus, die duidelijk als N.R.V.-bus zal zijn te herkennen, vertrekt om 18.45 uur precies van garage Tensen en stopt vervolgens om 18.50 uur van De Gou den Ploeg, om 18.55 uur van het raad huis en Braamhage en om 19.00 uur van Nieuwerhoek. Op woensdag 20 november a.s. houdt de Dameskring der Herv. Gem. Soest- Zuid weer een verkoopdag in Eltheto. Een unieke gelegenheid om alvast Sin terklaas-cadeautje te kopen. Er zijn ge borduurde kleden, kerst lopers, speel goedbeesten. originele lucifersdozen enz. Te veel om op te noemen. Iedere be langstellende is er welkom. De verkoop is 's middags van 3-6 uur en 's avonds van 7-9 uur. In de week van 18 tot 23 november a.s. zal de eerste landelijke collecte worden gehouden voor het Nationaal Jeugdzorg Fonds. De opbrengst van deze collecte, welke ook in Soest zal worden gehou den. is bestemd voor het vele jeugd zorg- en buurthuiswerk, dat in circa 600 clubhuizen in ons gehele land wordt ge daan. Voor het eerst doet dit werk een officeel erkend beroep op de offervaar digheid van het gehele Nederlandse volk. En alleen hierom alleen mogen we in Soest niet achterblijven. Maar er is meer. Juist in Soest zal in de komende maanden het eerste club huis voor jeugdzorg verrijzen, n.1. aan de Beetzlaan (naast het P.V.O.-gebouw) voor het werk onder de jeugd van ,,'t Hart". Ook voor dit clubhuis, dat uit gaat van de Gereformeerde Kerk te Soestdijk en de Hervormde Wijkgemeen- te Emmakerk. zal de opbrengst van deze collecte worden gebruikt. De helft van de opbrengst in een gemeente mag na melijk gebruikt worden voor het plaat selijke werk. Door uw offervaardigheid voor dit landelijk doel steunt U dus in het bijzonder een stukje werk in de eigen gemeente, dat deze steun in deze beginperiode wei bijzonder goed kan ge bruiken. Velen zullen zich misschien afvragen, waarom deze collecte juist nu wordt ge houden, zo vlak voor het St. Nicolaas- feest. Dan heeft men immers al zo veel geld voor allerlei dingen nodig. Het antwoord hierop is vanzelfsprekend dat een plaatsje moest wordei. gevonden tussen de vele andere goede doeleinden waarvoor landelijke collectes worden gehouden, zoals kankerbestrijding, re classering. reumabestrijding etc. Precies in de weken voor St. Nicolaas was dit nog mogelijk. Maar de organisatoren zijn er heus niet ongelukkig mee. Juist de St. Nicolaastijd is de tijd van de kindervriend. En een kindervriend is een jeugdzorgvriend. Want jeugdzorg is zorg voor de jeugd, voor het kind. Geeft daarom met gulle hand als in de komende week een collectant(e) bij U aan huis komt om een gift voor het jeugdzorgwerk of als hij of zij U op straat aanhoudt met een bus voor dit bijzondere doel. Hardnekkige geruchten gaan dat de be middelaar der Ver. Naties in het nabije oosten. Gunnar Jarring, zijn taak wil neerleggen. Hij is zo lang aan het be middelen en met zo weinig resultaat dat heJ geringe perspectief dat er aanvan kelijk was, al lang is vervlogen. Aan de andere kant zijn er ook weer geruchten dat juist in New-York uit het informele contact tussen diplomaten uit de Ara bische landen en uit Israël Iets is ge groeid dat toch weer hoop geeft op een oplossing. Dat contact komt ook het dichtste bij wat Israël steeds als onontbeerlijk heeft gezien: rechtstreekse onderhandelingen tussen de Joodse staat en zijn buren. Daar werd ook door beide partijen de hoop uitgesproken dat Jarring er nog niet de brui aan zou geven: dat er al thans enig gesprek was kan men aan weinig anders danken dan aan zijn lang en naarstig bemiddelen. Temidden in die sfeer komt een aan tal uitspraken van Israëls premier Levi Esjkol, die '.iet zozeer herhaalt wat Is raël al sinds de juni-oorlog beweert, dan wel zijn eisen iets opschroeft. De oostelijke haven Vrije doorvaart door het Suezkanaal, gegarandeerde grenzen en dergelijke zijn gebleven, maar bovendien wordt nu be heersing verlangd van de straat van Ti ran, de verbinding tussen de Israëlische haven Eilath en de Rode Zee. Een Egyptisch fort op een klein eiland be strijkt deze zeeweg en kennelijk eist Is raël nu dat het zelf daar militair aan wezig is. Een opschroeving van eisen, die op het eerste gezicht weinig hoop geeft. Tenzij men er de tactiek achter vermoedt van het eerst hoger eisen stellen opdat men iets meer ruimte heeft om toe te geven. Intussen is de situatie wel zo geworden dat er iets moet gebeuren: voor Israël gaan de guerilla-acties lastig worden, vcor de buren gaat juist onder de mas sa's kwellen dat al lang wordt gespro ken over herkrijging van de bezette ge bieden zonder dat iets wezenlijks ge beurt. Hoesseins regime heeft er last van, in Syrië rommelt ook al van alles en zelfs in Egypte zijn allerlei tekenen van on genoegen, een algemeen militanter wor den waarvan de heersers niet zeker kunnen zijn dat het zich alles tegen Is raël richt en niet tegen de eigen heer sers. Er is eigenlijk niet zo veel keus: dit op lossen of wachten op een nieuwe uit barsting die voor geen van beide par tijen erg aangenaam belooft te zijn. Als zo de omstandigheden een handje mee helpen, kan Jarring misschien toch nog tot resultaat komen met zijn vredes missie. Tenzij, zoals gebruikelijk, de re delijkheid weer de grote verliezer is in het nabije oosten. Wat Nederland doet aan ruimtelijke or dening, dateert van de laatste jaren. Er zijn enkele nota's verschenen die in vrij vage en voorzichtige bewoordingen ge wagen van de toekomst, met name van het tijdvak 1980 tot omstreeks 2000. Aan de noodzakelijkste maatregelen voor het leven van heden wordt niet ge dacht. En toch zo1 het van wijs beleid getuigen, als er ook ruimtelijke maat regelen werden getroffen om reeds he den een aantal plannen te ordenen. Nog steeds maken allerlei bedrijven plannen om speciaal in de Randstad te bouwen of uit te breiden. Dagelijks worden er nieuwe ondernemingen opge richt, die zich vrijuit in het westen des lands kunnen vestigen. Geregeld trach ten buitenlanders in het westen grond te verkrijgen voor een dochteronderne ming of filiaal. Daar zijn heel veel ondernemingen bij, die best in een ander deel des lands kunnen werken. Die zelfs veel gunstiger zitten in een andere provincie, omdat de grond er goedkoper is, gemakkelijker een gunstige plek aan vaarwater, spoor lijn of verkeersweg te krijgen zal zijn en omdat er meer aanbod is van werk krachten. Ja, zelfs de lonen zullen er lager liggen dan in de Randstad, waar een aantal bedrijven tegen elkaar op biedt om bepaalde mensen te krijgen. Daarom moet er van hogerhand iets worden gedaan aan de ruimtelijke or dening in deze sector, i wel ingaande heden. Het is gemakkelijker om een vestigingsverbod af te kondigen voor na der vast te stellen categorieën bedrijven, dan de ondernemingen die er al zitten te dwingen elders heen te gaan. Een groot aantal faillissementen, talrijke aanvragen om overheidssteun wegens vrijwillige beëindiging van een bedrijf en voortdurende klaagzangen van wei nig fortuinlijke ondernemers hebben de mening doen postvatten, dat de tijd voor kleine zelfstandigen voorgoed voor bij is. Er zijn gelukkig ook andere voorbeelden aan te wijzen: middenstanders die door verstandige zakenpolitiek hun bedrijf konden uitbreiden, resp. moderniseren, kleine ondernemers die een zelf begon nen zaakje uitbouwden tot een flinke firma met personeel, en anderen die als zelfstandige in hun beroep of ambacht wisten te profiteren van nieuwe om- zetmogelijkheden. Velen hebben moeten omschakelen van oude op nieuwe winkelgoederen, ver anderde koopgewoonten en gewijzigde verkeersstromen. Maar men moet zich aanpassen in zijn leven, dus zeker in zijn handel. Wie zich als ondernemer wil handhaven, moet letten op tal van bijkomstige factoren. Zelfs de verpak king van zijn produkten is van het grootste belang, want ook deze kan aantrekkelijk zijn of de klanten (on bewust) afstoten. Daarom is het van zo groot belang dat toekomstige zelfstandigen bijtijds een school bezoeken voor de detailhandel en dat zij iets leren van reclamemogelijk heden, de beste plaatsen van vestiging, koopgewoonten, kwaliteitseisen, voorde lige distributiesystemen, calculatie en prijsberekening. Daarom moeten reeds gevestigde middenstanders veel meerde Bij graafwerk aan de Wieksloterweg kwam een handgranaat te voorschijn, die vermoedelijk nog gevaarlijk kan zijn. De politie heeft het oude oorlogi- tuig opgeruimd. Zaterdagavond 16 november, speelt In gebouw „Credo" the modest group FIRE. Deze beatgroup doet zijn naam eer uil De zaal is open om 7.30 uur. ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI Jaren lang is er geageerd tegen de ver nietiging van kostelijk voedsel. Toch is er de laatste tijd weer veel ongeschikt gemaakt voor de consumptie. Het be trof hier grote hoeveelheden fruit en soms groenten, die op de veilingen wa ren doorgedraaid. Er bleek geen koper voor te zijn en om de prijzen op peil te houden voor de telers, nam de regering het surplus over en zorgde ervoor dat het niet opnieuw kon worden aangebo den. Maar met alle honger en ellende om ons heen gingen er aanhoudend stemmen op tegen deze vernietiging. Daarom heeft minister Lardinois nu be paald. dat doorgedraaide peren moeten worden geschonken aan sociale instel lingen met subsidie. Het verwonderlijke is, dat de meeste instellingen de gratis peren weiger den. Men antwoordde dat de peren niet lang genoeg houdbaar waren, men gaf te kennen dat het niet zulke goede kwa liteit zou zijn als ze waren doorge draaid, men had liever appelen dan pe ren. men zei niet over vervoersmoge lijkheden te beschikken om een aantal peren af te halen, men achtte het voor de patiënten beter niet te veel peren „ineens" te consumeren, men wilde geen statiegeld betalen voor de kratjes. Het is een beschamende ervaring. Voor al omdat waarschijnlijk in géén van de ze gevallen de „weigeraar" eerst aan de patiënten of verpleegden heeft gevraagd of graag peren hadden. hoofden bijeensteken en overleg plegen over gezamenlijke inkoop, verkoopacties en aandrang uitoefenen op plaatselijke instanties met het oog op de bereikbaar heid van hun zaken voor automobilisten (het gros van de cliënten moet eerst de auto kwijt in de onmiddellijke nabij heid), de aanleg van parkeerterreinen voor gezamenlijke rekening of de in voering van een blauwe zone en een richtingsverkeer. Ook de situering van nieuwe bedrijven is van groot belang want een winkelstraat trekt meer klan ten dan een enkele afgelegen zaak. Zelfs de vestiging van een groot warenhuis biedt de kleine zaken er omheen onge kende mogelijkheden en omzetverbete- ring. Er is werkelijk veel te verdienen in de kleinhandel en in de groothandel, méér nog in een combinatie van beide. Maar men moet de mogelijkheden zien en er hard voor werken. Wie er niets meer in ziet of te oud wordt om er voor te vech ten, kan zijn zaak beter overdragen aan een enthousiaste jonge kracht met durf en initiatief. Dat komt ons allen ten goede. WINTERSPORTVAKANTIE Ski-brockcn - Ski-jacks - Ski-schocneB Ski-pulli's etc. etc. Sport- en Campingshop „City" De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baamstraat 39. Baarn. teL 2490. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 02155-2030 De artsen diens* wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 3.00 uur door B. C. A. Nicolas. Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 2423. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 1330 cl J. G. van Eek, Wald. Pyrmontlaan 1 A. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid" Avond- en nachtdienst t.e.m. vrijdag 22 november apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Krols. Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele-Kruis Zr. van Loon, tijdens de weekenddienst alleen bereikbaar op Van Marnixlaan 26, Amersfoort, tel. 03490-17172. Van maan dag t.e.m. vrijdag 13.00-14.00 uur op Molenstraat 11 te Soest, tel. 2001. Groene Kruis Zr. Postma, Van Weedestraat 2 A, tel. 6906. Zondag b.g.g. 030-760923. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst 10 uur ds J. Mettau, H. Avondmaal. 19.00 uur ds H. Roest Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesseïaan. 10 uur ds K. van Liere. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Jeugdgebouw Emmakerk. 12 uur Zondagsclub. Heeskapel, In sin gerstraat 10 uur ds H. Roest. 10 uur Zondagsschool (v.h. gebouw Mté» delwij k). Zonnegloren, Soesterbergsestraat 10 uur ds L. de Ru. Tijdens de morgendienst kinderoppa*. Eltheto-Driftje 10.15 uur Jeugdkerk. ïchtuskerk, Alb. Cnyplaan. 10 en 5 uur ds J. Smit. Groen van PrinstererschooL 10 uur Zondagsschool. De Sav. Lohmanschool. Driehocksw^ 10.30 uur Zondagsschool. Gebouw Middetwjjk. P. de Hooghlttfe 10 uur Zondagschool. Interkerkelijke zondagsschool. Da Costaschool. Pr. Bernhardlaas 10.00 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianaberk 10 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhclminakerk 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. Kerkgebouw Rembraudtïaan H. 8.30 en 19.00 uur ds J. P. Moerkoert. Gebouw Eltheto verplaatst naar ge bouw Nationaal Chr. Belangen te Baarn. 10 uur ds W. Borgdorff, 5 uur ds W. Borgdorff. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur Dienst. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur Mej. C. E. Jolles, Soest. 10.15 tot 11.15 uur Rembrandtlaan 20 en Wijkgebouw Soest-Zuid. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. P. Klop. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur Mr. J. v. d. Hoeven, Soestdijk Volle Evangelie-ge meen te „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. 10.30 uur Eenv. Heer K. J. Dekker, Santpoort. 10.30 uur Kinderkerk in de Lutherkapel. PAROCHIE SOEST Oude Kerk. Torenstraat. H. Missen op zaterdag te 19 uur en zon dag 7.45 en 11.30 uur. Wijbgebouw Talmalaan H. Missen op zondag te 8.45 en UM uur. St. Josephgcbouw H. Missen op maandag, woensdag, VTij- dag en zaterdag te 9 uur: op dinsdag tn donderdag te 8 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grotbestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur. 11 uur Hoogmis. Maandag dinsdag 8.00 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donderdag 8 en 19.00 uur. vrijdag 8.00 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z-, St. WUIibrordusstTHt. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woena- dag 19 uur (Gezinsdienst). zaterdag S m 19 uur. f

Soester Courant | 1968 | | pagina 7